1?» l?5 Pilchards 72 Bezorgerslust j Filialen met dieet-afdeling •OVERAL RONDNEUZEN i ALLERHANDE NIEUWTJES Nasi Goreng ChZaanse Koeken Suikerloze delicatessen Ruimtebril Nederlandse Vereniging van Suikerzieken albert heijn Limonadesiroop aardbeien I Üssi GorenS albert heijn Victoriaanse juffers 1 mi ifgfi ALLERHANDE A AUGUSTUS 1 1 fles 0.75 liter 1 Een nieuwe smaak in het reeds zo gevarieerde assor- timent limonadesiropen van Albert Heijn. Vergeet u het I niet: bij de boodschappen i| i een fles meenemen! Fijnproever met extra veel vlees blik 700 gram Behoortutotdefijnproevers? Haal dan direkt zo'n blik in huis. Dat is de beste manier om u te overtuigen. I doos 18 stuks jt j ±215 gram O mt Kostelijke koeken, naar een i oud-Zaans recept gebakken, i Zouden ze daarom zo favo-jj I riet zijn? In ieder geval 1 I kunnen de Albert Heijn- bakkers de vraag maar net bijhouden. in tomatensaus SEAPRIDE blik 225 gram Als u eens wat afwisseling wilt brengen in het boter- hambeleg van de 'thuis- blijvers', dan is er voor Pilchards altijd gretige af trek. Hartig, smakelijk, voor delig! verser bij Alkmaar Geert Groteplein 7 Alkmaar van Ostadelaan 294 Almelo Nieuwstraat 169 Amersfoort Leusderweg 79 Amstelveen Binnenhof 61-63 Amsterdam Gelderlandplein 25 Amsterdam Helmholtzstraat 63 Amsterdam Osdorpplein 33 Apeldoorn Deventerstraat 10 Arnhem Hanze8traat 145 Baarn Eemnesserweg 40 Bergen N.H. Breelaan 14 Breda Doornboslaan 61 Breda Valckenlersplein 2 Brunssum Schlffelerstraat 8 Bussum Koekoeklaan 88 Capelle a/d IJs3el Koperwiek 87 Deventer Karei de Groteplein 18 Deventer van Vlotenlaan 1 Doetinchem Dr. Hubernoodtstraat 2 Driebergen Traay 153 Emmen De Weiert 40 Enschede Boulevard 1945 Enschede Rijnstraat 20 Geleen Rijksweg 2 Goes Grote Markt 24 's-Gravenhage Kleine Loo 438 's-Gravenhage Lorentzplein 76 's-Gravenhage De Stede 10 Groningen Eikenlaan 39 Groningen van Lenneplaan 99 Haren Gr, Kerkstraat 27 Heemstede Binnenweg 161 Heerlen Homerusplein 9 Den Helder Julianaplein 9 Hengelo Boekeloseweg 26 's-Hertogenbosch Westerpassage 1 Hilversum Langestraat 53 Hilversum Kam, Onnesweg 268 Hoensbroek Markt 16 Hoogeveen de Wielewaal 24 Huizen N.H. Kerkstraat 22 Kerkrade Hertogenlaan 29 Laren N.H. Zevenend 2 Nijmegen Daalseweg 200 Oosterhout Keiweg 11 Roosendaal Nieuwe Markt 66 Rotterdam Keizerswaard 33 Rotterdam Streksingel 69 Rijswijk In de Boogaard C 1-14 Sliedrecht Burg. Winklerplein 24 Sneek Leeuwenburg 22 Tiel Veemarkt 6 Tilburg Paletplein 33 Uden Markt 25 Utrecht v. Starkenborghhof 132 Valkenswaard Córridor 24 Veendam Promenade 11 Waalwijk Irenestraat 4 Waddinxveen Kon. Wilhelminapleïn 41 Wassenaar Stadhoudersplein 4 Weesp Amstellandlaan 20 Zaandam Westzijde 28 Zandvoort Grote Krocht 9 Onderstaande artikelen zullen ii opgenomen: ZOUTARM Natrinon bruine bonen, ham, spek, appel Natrinon Wiener goulash Natrinon selderij en rundergehakt Natrinon gem. groente, r(jst, rundvlees Natrinon witlof, roerei Natrinon zoutarme melk Hero doperwten fijn Hero andijvie Hero worteltjes fijn Hero sperzieboontjes fijt» Hero spekanijbonen Hero 9pinazle Hero Hollandse snijbonen Hero tomatenpuree Tack mosterd Tack mayonaise Anton Hunlnk gebr. gehakt Anton Hunlnk leverpastel Anton Hunlnk boterhamworat Ten Hoeve roggebrood Royco groentesoep Royco tomatensoep Maggi aroma Linthorst braadkorrels Rector dieetzout Rector dieetzout Albert Heijn pindakaas Altena lunchkaasje Eijssen korstloze junior kaas blank Etjssen korstloze junior kaas kruid Eijssen smeerkaas Eijssen dessertkaas Karperton smeerkaas Albert Heijn beschuit Sanovite Patria cream crackers Patria digestive Natuurkaas gesneden Anton Hunlnk bacon Anton Hunink rookvlees Anton Hunink snijworst DIABETICI Frlesche Vlag Instant melkpuddlng vanille Frlesche Vlag Rivella blauw Friescha Vlag Rivella blauw C.P. Diaran limonadesiroop (ortnjs) C.P. Dairoj (rode limonadesiroop) Bato om bosbesten Bato am frambozen Bato am aardbeien Bato am sinaasappel Bato am abrikozen Bato am kersen Bato vruchtenconserven fruitsalade Bato vruchtenconserven kersen Bato vruchtenconserven bosbessen Bato vruchtenconserven perziken Bato vruchtenconserven abrikozen Bato vruchtenconserven aardbeien Bato vruchtenconserven peren Bato vruchtenconserven appelpulp Ringers ovaaltjes melk Ringers tablet melk Ringers tablet puur Ringers bonbons Ringer9 crognetol puur Ringers repen melk Neo Fruta frambozen Neo Fruta pepermunt Neo Fruta sinaasappel Neo drop Neo cocosbiscuits DIVERSEN Coca-cola - Teb (low-calory) Sucrosa flacon (vloeibaar) Suerora Sucrosa Natrena Natrena Dextro-energia puur (drulvensuiker) Roosvlcea dieet Roosvlcea stop Roosvicee lax Protlfar Liga tarwelooa Amine* (eiwltarme voeding) Siks bovengenoemde afdeling worden Inhoud bl. 375 gr. bl. 375 gr. bl. 375 gr. bl. 375 gr. bl. 375 gr. fl. 0,4 Itr. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/4 bl. bl. 1/8 bl. pt. 100 gr. pt. 0,17 Itr. bl. 100 gr. bl. 100 gr. bl. 100 gr. pk. 400 gr. zk. pk. 20 gr. fl. 25 gr. gr. gr- pk. pt. 360 st. 400 st. 250 gr. st. 250 gr. at. 100 gr. da. 170 gr. pk. 50 gr. rl. 13 stuks zk. 250 gr. pk. 200 gr. rl. 220 gr. 100 gr. 100 gr. zk. 40 gr. fl. 0,75 Itr. fl. 0,24 Itr. 0,365 Itr. 0,365 Itr. pt. 225 gr. pt. 225 gr„ pt. 225 gr. pt. 225 gr. pt. 225 gr. pt. 225 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 180 gr. pt. 360 gr. ds. 85 gr. st. 100 gr. st. 100 gr. ds. 100 gr. rl. 100 gr. fl. 0,295 Itr. 120 gr. ds. 100 tabl. ds. 500 tabl. de. 100 tabl. Koller a 500 et. pk. 6 tabl. fl. 300 cc. fl. 300 cc. H. 300 cc. groot varpakking 65-454 gr. pk. pk. ds. 6 st. Prijs f 2,18 „2,18 „2,18 2,IB „2,18 0,87 0,40 0.40 „0,55 0,39 0,65 1,10 0,60 0,69 0,75 0,57 .,0,84 0,89 „0,85 0,65 0,85 3,95 0,99 2.85 1,75 1.75 „0,95 1.79 „2,05 1,50 0,76 0,38 1,88 „1.68 1.37 1.37 1,37 1,37 1,37 1,37 1,51 1,40 1,40 1.40 1.40 1,40 1.40 0,64 1,85 1,75 1,75 „2.60 1,85 0,55 0,50 „0.50 „0,50 0,70 1,70 0,95 3,75 0,50 2,45 2,45 2,45 „6,26 0,63 0,98 „3,10 ^yANNEER we de bij gaande lijst doorkij ken dan zien we dat de keu ze op het gebied van jams, vruchtenconserven en sui kerloze dranken, vrij uitge breid is, terwijl ook aan de behoefte aan „snoepjes" vol daan kan worden. Daar het dieet voor de dia beticus het zgn. „balansdieet" is, dat voor iedere patiënt persoonlijk uitgerekend wordt zullen we hier geen recepten geven. yELEN die van het „har tige" hapje houden ondergaan in het be gin, het zout-arme en ze ker het zoutloze eten als een smakeloze narigheid. En toch is dit niet noodzakelijk. Er zijn nl. bepaalde kruiden die op een voortreffelijke manier kunnen compenseren wat de smaak van de zout-arm eten de patiënt tekort komt. Ditwijls is de klacht gehoord: een aardappel zonder zout is een klap in je gezicht! Wel maakt u dan de, zo graag gegeten, piepers wanneer u zoutarm moet eten eens zo klaar: u kookt ze in de schil, u pelt ze, rolt ze door wat gesmolten ongezouten boter of marga- rine en vervolgens door veel fijn gehakte verse peterselie en u zult zien dat u het zout nauwelijks zult missen. In de eerste plaats ortïdat het sma kelijkste van de aardappel direct onder de schil zit en in de tweede plaats omdat de peterselie hier wonderen ver richt! Vlees bakken zonder zout en in ongezouten boter, roer dan eens wat tomaat (gepeld, U kent stellig het verhaal var, de man die elke dag zeer trouw een lange brief aan zijn meisje schreef om op een dag te vernemen, dat zij hem niet langer moest, daar zij zou gaan trouwen met de post bode. Die kans wordt in onze dagen steeds kleiner: de postbode zal in een nabije toekomst bij, van de weg af gelegen huizen en villa's, kastelen, buitengoede ren en anderszins bewoonbare optrekken, zijn vrachtje moe ten afwerpen in een speciaal daartoe geplaatst brievenbusje. Men kan zo'n busje natuurlijk zelf maken, maar men kan het ook kant en klaar kopen en dan, met een puntgaaf busje, de wettelijke bepalingen op volgen. Want dat plaatsen van zo'n busje wordt wettelijk vastgelegd en dient om de be zorgers vele extra afstanden lopens te besparen. Een goed idee. Zo'n busje wordt een ware bezorgerslust. Wie er een neemt van Voskuyl-Baarn, die er een viertal in de handel brengt (ontworpen door in dustriële brammen van ont werpers) zal een busje bezit ten dat geheel voldoet aan de normalisatie-eisen van de PTT. Ze zyn vervaardigd, deze briefkastjes van Voskuyl, van plaatstaal dat beschermd is door een duurzame laag be schermingsmateriaal dat roes ten etc. tegenhoudt en zij komen in een drietal aange name kleurencombinaties: de zuil (met betonnen funde- ringsblok) is groen van kleur; de kastjes die verschillende vormen hebben uiteraard, in roomwit-geel, roomwit-groen en roomwit-oranje. Er zitten, bij elk kastje, twee sleutels. Er worden, door deze Voskuyl, ook kastjes gemaakt die geen poot bezitten, maar die als wandmodel zijn uitgevoerd. Zij zijn, zegt men, een char mant accent bij de ingang van de voortuin. We bekijken ze nog even nader: model „Ri viera" (44 cm diep, 27,5 cm breed en 12,5 cm hoog) kost 115,model „Tirol" (diep 44,5 cm, breed 29 cm en hoog 20 cm) kost 125,en model „Monaco" (dat ook zonder poot kan worden geleverd) is 22 cm diep, 28,5 cm breed en 57,5 cm hoog en kost 145, (zonder poot en funderings- blok: ƒ102,50). Bij elk kastje wordt een gratis naamplaatje gevoegd, dat naam en huisnummer ver meldt. Voskuyl weet er alles van: Baarn, Eemstraat 12, te lefoon 02154-3330; ook 3517. Cosmetisch nieuws Hoe dikwijls hebben wij niet geweend als de mooie motie ven, vormen, sierlijkheden, decoraties en anderszins blijde zaken, welke voorkwamen op de buitenkant van mooie badzepen, tijdens het gebruik van de zeep verdwenen en de stukken zeep vervielen tot een alledaagse doodgewoon heid. Dat is nu voorbij: de Engelse zeepzieder Michael Denham heeft een zeep tot stand gebracht die gemarmerd is en dan zodanig gemarmerd dat, ook bij het wildste was sen, het marmermotief in de zeep niet verdwijnt. Is dat geen prettige gedachte? En dan heeft dezelfde zeepzieder Denham een badolie tot stand gebracht dewelke in drie geu ren en kleuren verschijnt (zo als ook die marmerzeep dal, doet) en die de gebruik (st) er hult in een fijne geur en heur huid soepel maakt en zijde achtig. De zeep heet „Italian Marble" ofwel Italiaans Mar mer, de badolie heet ,Jiath Bliss" ofwel Badzegen en de drie geuren en kleuren zijn Siena„Capua" en „Man tua"; de eerste bleek-mos- kleurig, de tweede blauw, en de derde koraal-perzik. Prijs jes? Zeepjes 3,95 per 120 grammen (een ferm stuk); „Bath Bliss": 8,75. Even iets van Elizabeth Ar den: „Leg Tint", een middel dat de witte, blote huid, in éénmaal, bedekt met een gou den weerschijn van zonzachte straling. Voorts bedekt deze gekleurde vloeistof rode vlek ken, akelige adertjes, kleine littekens en ook blauwe ader- vlekken. Het is waterbesten dig goedje, dat geen vlekken maakt en opgebracht wordt met een klein sponsje op de van het bad nog vochtige, maar wel gedroogde huid. „Leg Tint" is speciaal bestemd voor de huid der beentjes, maar men kan het ook ge bruiken voor armen, schou ders, rug en daar dan nare witgebieden bijkleuren en zo. In twee kleuren: „Tan", zon nig en goudkleurig en „Sport De hang naar vorige-eeuwse romantiek en rust is lot porseleinen figuurtjes gestold in de WORCESTER ROYAL PORCELAIN COMPANY LTD IN WORCESTER IN ENGELAND. Het gaat om een serie Victorian Ladies" van deze porseleinfabriek, waarvan u er hier twee ziet (de mid delste is een levende mejuffrouw): links Bridget en rechts Emily. Bridget speelt het croquet van de vorige eeuw (een bal met een grote hamer door ijzerdraad poortjes drijven) en Emily tart de koude tijdens het elegante schaatsen. Fraaie, elegante produkten van een. fameus bedrijf. Dark", zongebruind. Handig! Velen lijden aan acné; dat zijn lelijke puistjes en onvolko menheden op de huid van ge laat, rug en schouders. De cosmetische industrie heeft daartegen verschillende doel treffende middelen gecreëerd (voorzover het euvel tenmin ste niet voortkomt uit gezond heidsstoornissen Een nieuw en nogal opzien barend middel is dat van Jean d'Avèze; het heet „Jou- vacnet crème" en Dr. Léon Périn schrijft er over in „Les Editions Medicales Frangaises" in zeer prijzende termen; hij doet dat aan de hand van wetenschappelijk onderzoek uiteraard. Zoals deze Jean zijn crème samenstelde na re searches in de eigen labora toria, waarzonder ook de cos metische industrie niet meer vooruit kan. Parallel met deze „Jouvacnet-crème" loopt de „Crèfne de Jouvencé" van hetzelfde bedrijf; hiermede kan men een, door acné of anderszins geschonden huid, in enkele maanden weer vol komen gaaf maken. Er zijn nog andere middelen die be rusten op de heilzame be standdelen van de „Crème de Jouvence" die (dus) weten schappelijk gewaarborgd is. Overigens: ook in ons land het tweede in Europa stelt men strenge eisen op het ter rein van de volksgezondheid aan cosmetische artikelen en verbiedt het gebruik van een groot aantal ingrediënten; voorts beschermt men de con sument, door bepaalde voor waarden te stellen aan de inhoud en daarop gebaseerde reclame etc. Met andere woorden: men kan, in ons land. geen cosmetica of haar- middeien etc. kopen die scha delijke werkingen uitoefenen. En dat betreft dan ook dat bijzonder-goede Amerikaan se nagelversterkingsmiddel RRP-Nail Conditioner", een groenig watertje dat, op na tuurlijke wijze, de nagels ver sterkt en ook de meest hard handig aangevreten afwas- nagels prachtig herstelt en versterkt; zowel breken als schilferen en inscheuren wordt verholpen met dit middeltje; het is een Richter Research Product (vandaar dat RRP). Tenslotte een mededeling van groot belang: Pond's heeft zijn produkten, voorheen alle in tubes en aldus algemeen be kend en herkend nu oververpakt in potjes en andere tubes, die voorzien zijn van een tulpachtig bloem- Het sauna baden (stomen in een zeer warm-voch- tig vertrekje) wordt meer en meer mode en de saunaminnaars zeggen dat dat begrijpelijk is, daar het heerlijk is. Goed. Voor hen dan goed nieuws. Het gaat om het Vouw- sauna-v er trekje „Margriet" (van P. A. M. v. d. Bergh N.V., Dorpsstraat 6, Kerk-Avezaath bij Tiel; tel. 03448-222). Het is dus een sauna vertrekje dat, ingevouwen, slechts 23 cm dik is en, voor kleinbehuisden, geen sta-in-de-weg is. Met één handbeweging kan het opengeklapt worden, met behulp van kleine denkende wieltjes eronder (zie foto). Uitgeklapt is „Margriet" dan 1.85 m hoog, 2 meter breed en 1.40 m diep. Is de sauna uitgeklapt dan plaatst men er de lichtgewicht oven in die nodig is voor dit soort baden; men steekt de stekker in het stopcontact en kan drie kwartier later met maximaal vier personen gebruik maken van het stoombad. De temperatuur kan oplopen tot 100 graden Celcius. De gang van zaken bij het saunabaden berust op stomen, danig transpireren en daarna zo koud mogelijk douchen etc. De kosten van deze noviteit? 1480,af fabriek. deodorant: de naam van deze niet-geuren-aannemende stof is Novdlin Fresh"; het is een uitvinding van de Dussel- dorfse mode-ontwerper Frie- drich Huppertz. De stof komt uit de weverij van de gebroe ders Colsman in Essen. Deze nieuwe voeringstof werkt anti-bacteriën en ondervangt alle gevaren van het transpi reren. Wie een rokerig feest meemaakt en daarbij flink danst en host, blijft lentefris en daar is veel voor te zeggen. Servetringen Ook de makers van servet ringen zitten niet stil met de handen in de schoot; welnee, zij weten dat er een schreeu wende behoefte blijft bestaan aan servetringen. Dat wist ook Quist (in het Duitse Ess- lingen) en hij zette zijn mede werkers aan het werk: het resultaat ziet men hier, fraaie modieuze ringen voor het ser vet. Ze zijn van verzilverde messing gemaakt en zijn voorts „spülmachinenfest" en dat vinden wij een mooi woord voor „afwasmachine bestand". Het gaat om drie geheel-nieuwe ontwerpen die, te zamen op de dis uitgelegd, niet verwisseld kunnen wor den vanwege hun sprekende uiterlijk en hun sterke per soonlijkheid. Ook ringen heb ben persoonlijkheid, ja. lm porteur is Van Steijn, Ho» Rijndijk 94, Leiden telefnr,, 01710-33659). Open haard van mefaa In Den Haag (en elders) heeft de naam Franses N.V. bepaal, de klank; iedereen kent he® als haardenspecialist. In ona dagen, met zijn hang naa? „antieke" elementen, is de. behoefte aan haarden die et niet uitzien als kruisingej tussen wasautomaten, koel!" kasten en afwasmachines, zeet' groot. Dat ziet men trouwens ook duidelijk in de showroonu' van gashaardenfabrikanten. Gehoor gevend aan dat alge. mene verlangen naar „goede oude tijd", heeft Franses nu een jnetalen open haard ge. creëerd die in grote serie ver. vaardigd kan worden en daarom niet duur is (wat ij motief. U kent Pond's Cold Cream en u hebt daar jaren mee „gewerkt" (want hoe oud zal Pond's Cold Cream al wel niet zijn!). Nu, deze Cold Cream komt nu in een potje met groen etiket en heet dan Gezichtsverzorgingscrème; de aloude Vanishing Cream heet nu (bij een geel etiket) Vet vrije dagcrème; de voormalige foundation-crème wordt, in oranje, Vochtinbrengende dagcrème en de oude Dry Skin Cream wordt, in het blauw, Voedings-crème. Dat moet u toch wel weten, want het is tenslotte bijna een zaak van nationaal belang. Nieuw draaggevoel U kunt het geloven-of niet, maar de hier getoonde me juffrouw wordt omgeven door een wolk van frisheid en dat zal ook het geval zijn tijdens een woest feest in een over verhit lokaal. Wanthaar jurk is gevoerd met een stof, die behandeld is met een „duur" tegenwoordig pre- cies?). De haard is gemaakt van gietijzer en staal en is speciaal ontwikkeld voor in- bouw in grote blokken flats en woningen; metselwerk is er niet bij en dat betekent dat twee kloeke mannen veertien haarden per dag kunnen plaatsen. De haard wordt niet alleen en masse verkocht aan flatinrichters of blokarchitec- ten, maar ook aan eenling, particuliere haardenminnaars en kost dan 450,geheel compleet met aslade, rooster en de nodige aansluitstukken voor het rookkanaal. Is dat allemaal niet de vervulling van een droomwens van1 velen? Nou dan! Borduuradviesje Geborduurd handwerk is meer en vogue dan ooit tevoren, goede mejuffrouwen en me vrouwen, en gij zelf weet dat het best. Er bestaan tegen woordig gemakkelijk te on derhouden borduurwerken die niet in laden opgeborgen be hoeven te worden, maar rustig gebruikt kunnen worden; ze zijn tot stand gekomen met Draion draden. Wel dient men, voor het onderhoud, het volgende in acht te nemen: lauwwarm (ca 30 graden) in wasbak of wasmasjien was sen; nat ophangen en niet wringen nee, want dan trekt het werk uwer handen geheel scheef en kapot; even licht strijken (of helemaal niet) aan de verkeerde kant met een lauwwarm strijkijzer, Verder: weefsels van Draion alleen borduren met Draion- garens. Bij gebruik van an dere garens, bestaat kans op scheeftrekken. Tenslotte: inkt-, wijn- of cacaovlekken. worden gemakkelijk uitge wassen, maar u mag ze niet té lang laten zitten, o neen. Met een, na het ramp je, in lauw warm water uitwassen. Dan hebt u nog lang, lang pret van uw zelfgeschapen schoon heid je. Bij Mannheimoptiek in de Beethovenstraat 57 te Amsterdam zagen wij een opmerkelijke bril (tussen tal van andere opmerkelijke, modieuze modellen van soms enorme afmetingen); het was de bril, hier afgebeeld, die wellicht in het iaar 2000 het stadsbeeld zal markeren (op Mars dan) en die het ganse hoofd omsluit en bliksemsnel omkij ken (naar Marsmannen bijvoorbeeld) goed mo gelijk maakt. van pitten en vocht ont daan), een geraspt uitje en wat fijn gesneden kervel door de jus en voeg er ten overvloede nog wat Lint horst braadjuskorrels bij en u zult smullen! Best mogelijk dat uw hele gezin gaarne met u zoutarm gaat eten (dat is eigenlijk alleen maar gezond en ook zeer gunstig voor hen die aan de lijn willen doen!). U behoeft zich niets te ont zeggen op het gebied van broodbeleg in de vorm van vleeswaren en kaas. Be schuit, sanovite en cream er ackers zijn tot uw be schikking evenals zoutarm roggebrood. Vindt u zoutarm brood met zoutarme kaas en ongezouten boter niet zó dol van smaak, beleg de kaas dan eens met een plakje tomaat besmeerd met wat Tack's mosterd en mayonaise van de zout-arme soort en u zult zien hoe heerlijk dat smaakt. En zo kunt u met een weinig fantasie en een klein beetje moeite heel smakelijk eten ook al behoort u tot de grote groep die het zonder zout moeten stellen. Volgens een schatting van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, de N.V.S., lijdt ruim 1 van de Nederlandse bevolking aan suikerziekte. Dit komt neer op zo'n 125.000 patiënten waarvan circa de helft regelmatig onder doktersbehandeling is. Een groot deel van deze diabetici heeft zich verenigd in de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, die vooral door haar voorlichting aan .patiënten d.m.v. het tijdschrift „NVS-Nieuws" en af delingsbijeenkomsten op de voorgrond treedt. Doel van de vereniging is o.a. het behartigen van de algemene en individuele belangen van de suikerzieke, het bevorderen van het onder zoek van de ziekte alsmede het bestrijd' daarvan en het geven van adviezen op veler! terrein, waaronder ook dat van een doelmatil en aangepaste voeding. Het lidmaatschap deze vereniging staat open voor suikerziek' van 18 jaar en ouder en voor ouders en voogd' van suikerzieken die de leeftijd van 18 jaar niet bereikt hebben. Nadere inlichtingen over doelstellingen en i* maatschap van de N.V.S. kunnen verkre? worden bij deze vereniging waarvan.het seöj tariaat is gevestigd aan het adres Burgemeej" Patijnlaan 65 te Den Haag. Het telefoonnunU" van de N.V.S. is: 070 - 39 91 93.

Allerhande | 1969 | | pagina 2