AH-primeur voor Heintje ABELTJESKRANTDIEREN VAN ECHT VILT Cup uitgereikt All's eigen ijs groot succes In meer dan 60 AH-SuperMarts diëetafdeling Fabel* achtig« heden Jitverkochte 'MC-premies Spaanse meloen weer in Willi I! II'!'I v - Attentie! s.v.p. uitknippen! Bouw nieuw H-hooMkantoor m volle gang Alleen verkrijgbaar in AH-winkels vanaf 28 augustus prijs f2,95 per stuk 1 SEPTEMBER WEER ECHT HANDWERK 350.000 POPPEN JAAR GELEDEN SCHILDWACEN Charmant bezoek uit Tasmamië Lvsblad van if,ert Heijn N.V. - Zaandam Aller Handle HOFLEVERANCIER augustus 1969 oplage 2.077.000 15e jaargang No. 9 (160) MENEER DE RAAF WILLEM BEVER venslaande foto toont de teer L. Bonman, een mede werker van Albert Heijn N.V, die speciaal is belast "iet de coördinatie bij de bouw van het nieuwe hoofd kantoor, tijdens een rondlei ding voor het personeel in het proejkantoor dat te Zaandam is gebouwd. De PMC-service-afdeling is verhuisd. Het adres is nu: PMC-service, Amsterdamseweg 33, AMERSFOORT. Het telefoon nummer is: (03490) 3 01 24. Postrekeningnummer 526711. Dit houdt in dat alle telefoonnummers in Hilversum, die op garantiebewijzen e.d. zijn vermeld, komen te vervallen, zodat men voortaan altjjd Amersfoort moet bellen. Knip dit berichtje uit en plak het op op een goed zichtbare plaats, zodat u in dringende gevallen adres en telefoonnummer dadelijk bij de hand hebt. Alle premies, niet bestelnummers voorafgegaan door de letter A, B of F, vallen onder deze servicedienst. De letters A en B _betekenen monteursbezoék, de F betekent, dat u de betreffende premie naar Amersfoort moet opsturen. Alléén: Bestellingen van artikelen en brieven moeten naar de PMC-AFDELING in ZAANDAM, POSTBUS 175, worden opge zonden. In de Jonge Roe ien (het gezellige eethuisje boven de Albert's Corner in de Kalverstraat te Amsterdam), vond de prijs uitreiking plaats van de grote Heintje kleur- wedstrijd. De Heintje Cup werd door onze grote ster-voet baller Johan Cruyff aan Leo Engelhart, Brossardstraat 3, Oosterhout overhandigd. Ook kleine mannen weten het te waarderen als een vrouw lekker ruikt. Vooral als die vrouw hun eigen moeder is. Psychologen, die het weten kunnen, heiveren zelfs dat een bepaalde prettige geur, die de moeder als een waas omgeeft, een blijvende waardevolle herinne ring kan vormen voor het héle verdere leven van hun kind. (Guerlain-spray „Eau de toilette", verkrijgbaar in de geuren Shalimar en Mitsouko.) Zes dieren van de Fabeltjeskrant k unnen binnenkort in hartverove- ende kleuren en van vilt bij u th uis in de kamer van zoon of dochter aan. Albert Heijn gaat, als eerste in Nederland, viltpoppen van de po- ilaire bewoners van het Grote Dierenbos binnenkort „lanceren". Voor og 'geen drie gulden per stuk zullen ze te koop zijn bij AH-koffie, AH- loskoffie of bij AH-thee. THIJS CHANOWSKI Van de in de catalogus 1969 vermelde artikelen zijn de volgende PMC-premies uitverkocht: uchtbevochtiger rolveger hoogtezon ilavenarmband nanehetknopen Pandelwagen Chateau Lainont voorhang Oléron windscherm de luxe PMC-stoel Apollo V diploma tentas concerten bouw van het nieuwe hoofdkantoor dat Albert Heijn V. in mei 1971 te Zaandam oopt te betrekken is thans volle gang. Het bouwen jeschiedt volgens het zoge- aamde Jack-blocksysteem waarbij elke verdieping op begane grond wordt ver- aardigd om vervolgens om oog gevezeld te worden. 'eneinde tot een zo doelmatig iogelijk resultaat te komen, eeft Albert Heijn N.V. te aandam een proefkantoor Bebouwd waarin o.a. wordt «xperimenteerd met het entilatiesysteem, de verlich ting, meubelopstellingen en vloerbedekking. Grote aandacht wordt besteed aan de wensen van de AH- ïedewerkers die t.z.t. in het nieuwe kantoorpand werk zaam zullen zijn. Hiertoe heeft AH een aantal excursies voor de medewerkers georga niseerd en zijn uit het perso neel commissies samengesteld lie een duidelijke inspraak in iet geheel hebben. Geen Nederlander die in dit 1969 Meneer de Uil of Bor de Wolf niet kent. Ze zijn op het tv-scherm bekeken door landgenoten van twee tot tachtig jaar en onderzoekers van kijkprogramma's hebben gemeld, dat in ons land nog niet eerder een zo geweldige populaire serie op het kijk- scherm verscheen. Node hebben we Willem Bever en Gerrit de Postduif een paar weken moeten missen. „Maar 1 september zijn ze in alle huis kamers weer present", zegt. Thijs Chanowski, de grote man achter de Fabeltjeskrant. Op dat moment zijn er al bewoners van het Dierenbos bij Albert Heijn te koop. Meneer de Uil is te krijgen vanaf 28 augustus. Daarna komt er iedere week een bewoner van het dierenbos bij. Dat Albert Heijn nu de in ons land zo graag geziene dieren van de Fabeltjeskrant brengt, is een grootse zaak. Er zijn heel wat mensen aan te pas gekomen, vóór Meneer de Uil zich de 28ste van deze maand kan presenteren. De vilten poppen zijn, zoals alle dieren van het Grote Dieren bos, ontworpen door Paul Heineman en mevrouw Joke Aletrino-Veenhuizen in Am sterdam maakte de poppen. Maar toen Albert Heijn besloot, dat de bezoekers van het Praat huis in vilt te krijgen moesten zijn, ging het meteen om 350.000 poppen. Na veel zoeken werd tenslotte in Japan een fabriek gevonden, waar men niet alleen de opdracht kon verwerken, maar bovendien en dat was zeer belangrijk nog het ouderwetse handwerk verricht. Gevolg? Dat nu poppenspecia- listen lyrisch enthousiast zijn over kleur en afwerking en spreken van „beeldige poppen". „Het is eigenlijk niet te ge loven", zegt Thijs Chanowski, „maar het is net of Nederland nooit zonder de Fabeltjeskrant heeft geleefd. Toch kregen we een jaar geleden, in augustus 1968, pas opdracht tot het ma ken van de Fabeltjeskrant voor de televisie en op 29 september van het vorige jaar werd 'het programma pas voor het eerst uitgezonden." Al langer was de sinds kort in Antwerpen wonende ontwerper Paul Heineman met de popu laire dieren bezig. Niet met allemaal, beslist niet. Maar vijf jaar geleden ontwierp hij Me neer de Uil en Loewieke de Vos. „De andere dieren zijn er vorig jaar juli pas bijgekomen", zegt hij, „en het gekke, of beter: het leuke is, dat er nog steeds dieren bijkomen." „Ik zou", zegt Thijs Chanowski, „graag eens willen dat de men sen wisten wie Ruud van Dijk in Amsterdam is. Hij is de decorontwerper van de Fabel tjeskrant. Dat klinkt heel ge woontjes, maar weet dan dat hij de man is, die bijvoorbeeld het Praathuis ontwierp en de werkplaats van de gebroeders Bever en ook alle autootjes. En natuurlijk, óók de schildwagen." Volgende week, vanaf don derdag 28 augustus: de zes populairste bewoners van het Grote Dierenbos, bij Albert Heijn. In ca. zestig AH filialen zijn of worden dieetafdelingen in gericht. Hiermede is Albert Heijn tegemoet gekomen aan de behoeften van een grote groep mensen uit de Neder landse bevolking, die om de één of andere reden aan een dieet gebonden is. Speciale aandacht is besteed aan verantwoorde voedings artikelen voor diabetici en degenen die zoutarm voedsel dienen te gebruiken. Op pa gina 2 van deze uitgave van AllerHande vindt men een tweetal lijsten waarvan de ene een opsomming omvat van de filialen waarin een dieetafdeling is gevestigd, ter wijl de tweede lijst een beeld geeft van de aldaar verkrijg bare artikelen. Hel overweldigende suc ces dat de Spaarfse Me loen het vorig jaar bij de Nederlandse huis vrouw heeft genoten, heeft Albert Heijn N.V. doen besluiten ook dit jaar weer dit produkt van Spaanse bodem in verschillende AH-win kels te brengen. Evenals vorig jaar kan men weer eerst de gele en later de groene meloen kopen. Het suikergehalte is zeer belangrijk voor de graad van rijpheid en (le aroma. AH garandeert u een suikerpercentage van min. 12. Dat is het mini mum voor een goede zoe te smaak. In vaktermen heet dit het brix-getal. U ziet dit op de meloe nen vermeld. De kleur van de schil heeft geen invloed op de smaak. Ook de groene Spaanse meloen is, wanneer die in de winkel wordt aan geboden, direct voor consumptie geschikt. De meloenen worden gele verd met een receptuur die de buisvrouw in staat stelt de vrucht op ver schillende wijzen aan haar gezin te presen teren. Afhankelijk van de aanvoer zal de gele meloen tot medio augus tus en de groene meloen tot eind december in een groot aantal AH- winkels verkrijgbaar z«n. Pagina 5 geeft een aan tal tips voor speciale meloengerechten. Dit zijn de zes Fabeltjes- krant-dieren die in het afge lopen T.V.-seizoen een grote invloed op het Nederlands taalgebruik hebben uitge oefend, en die vanaf 28 augustus één voor één in de AH winkels verkrijgbaar zullen zijn. Helaas was het technisch niet mogelijk deze bewoners van het grote die renbos in hun volle kleuren- pi'acht weer te geven, zodat met een ietwat droge opsom- j ming zal moeten worden vol- j staan. Het signalement van 6e verschillende dieren luidt als volgt: Meneer de Uil (verkrijgbaar vanaf 28 augustus) Kopje: blauw Ogen: wit. aan bovenkant om lijst met oranje, pupillen zwart j Gezichtje: bruin, omlijst door j zwarte rand Lijfje: geel, met daarop blauw I jasje, onderkant jasje geel Snaveltje: oranje, onder sna veltje een kraagje met blauwe en bruine stukjes Jasjé: blauw aan de buiten kant, binnenkant geel Poten: oranje Bor de Wolf Kopje: blauw-grijs Oren: buitenkant blauw-grijs, binnenkant bruin Ogen: wit, aan bovenkant zwart omlijst, pupillen zwart Bek: bovenkant blauw-grijs, daaronder wit Neusje: zwart Lijfje: grijs; voorkant van lijfje blauw-grijs Staart: blauwgrijs Voorpoten: blauw-grijs, achter poten grijs Meneer de Raaf Kopje: zwart Ogen: wit met rode pupillen Bekje: geel Lijfje: zwart Poten: geel Willem Bever Kopje: bruin Oren: paars aan de binnenkant, buitenkant bruin Ogen: wit met zwarte pupillen Neusje: paars Bekje: oranje met grote uit stekende witte tand Lijfje: bruin, om het lijfje een groen schort en lichtblauwe bandjes Staart: bruin en groen Voorpoten: bruin, aan binnen kant oranje; idem achterpoten Loewieke de Vos Kopje: cognac kleur, wenk brauwen zwart, aan de zijkant bruine en witte stukjes Ogen: geel met zwarte pupillen Oren: bruin, binnenkant geel Bek: bruin en wit Neusje: zwart Lijfje: bruin, voorkant van lijfje wit Neusje: zwart Lijfje: bruin, voorkant van lijfje wit Poten: bruin aan bovenkant, onderkant wit Staart: bruin en wit Gerrit de Postduif Kopje: lichtblauw met daarop een zwarte pet met rode rand Ogen: wit, aan bovenkant om lijst met oranje, pupillen zwart Snavel: paars Lijfje: lichtblauw met daarom heen een zwarte brieventas zwarte hengsels Poten: paars Nu na twee maanden verkoop van eigen ijs, is Albert Heijn N.V. in staat de balans voor dit produkt op te maken. Zonder overdrijven kan wor den gezegd dat het Albert Heijn ijs een groot succes is geworden. Helaas kon het door de grote vraag wel eens voorkomen dat het ijs binnen korte tijd was uitverkocht. Er zijn nu evenwel maatregelen getroffen die zullen voorko men dat iemand die ijs wil kopen met lege handen moet vertrekken. Besloten is dat ook in de winter ijs in de SuperMarts aanwezig zal zijn, zodat ook in deze tijd aan de grote vraag naar dit produkt kan worden voldaan. Meer nieuws en receptuur vindt men op pagina 3. /AP maandag 21 juli bezocht Christine Valdor (Miss Tasmania 1969) gedurende haar korte verblijf in Ne derland onze Super Mart te Buitenveldert, waar zij di rect de gelegenheid aangreep om de klanten kennis te la ten maken met de sinaasap pelen uit haar geboorteland: de Australische navelsinaas appelen. Voor onze lezeres sen is het misschien leuk om. te weten dat Miss Tasmania (89-56-89) zelf voor haar make-up, haren en kleren zorgt.

Allerhande | 1969 | | pagina 1