Badpakmodepiraten, matrozen. en romantiek; in het oor gefluisterd j 99 98 l?5 MOOI-ZIJN IN DE ZOMERZON A CA Chips :sc Pindakaas AH introduceert nieuwe chocoladeyerpakking defcate Tips voor gebruikers PMC-premies jlflJI 1969 ALLERHAXDE y - Wat het worden gnat Voetbal Broodje De Block Muzikaal onthaal m Boerderij Niet zo geëmancipeerd Fluitje 't Hoort bij Goed Kamp! Camping Margarine m» PRIJSVER! ARlMfit CA Koffiemelk Fleurig jasje voor vertrouwd product irisi» tHWWt* walnoot Vakmanschap is meesterschap 57 c. want alle waar is naar zijn geld Naturel Paprika CA Spaghetti CA Tomaten ketchup jVfini-kini van Triumph In ternational, gemaakt van ka toenen stof met opmerkelijk gesneden beha. In drie kleur stellingen te koop. Men lette op de modieuze kralensnoer om het middel. faling zoals In de Elzas Onze goede Hol landse paling is een graag gege ten gerecht maar het moet mij van het hart dat er met genoemde paling veel meer te doen is dan gemeenlijk in huishoudens en. restaurants geschiedt. Het blijft bij stoofpaling en ge rookte paling en al zijn beide nog zo lekker, het kan nog heel anders. Op een kilo paling (of aal) hebt u 500 gr champignons nodig, een fles droge witte wijn (die aal houdt wél van een fles 1966 Macon Blanc, tenzij u hem de eer aan wilt doen van een andere elegante witte Bourgogne), een bouquet garni, een eetlepel bloem en een eetlepel boter, een dl on geklopte, ongezoete slagroom, 2 'eierdooiers, fijn gehakte peterselie, een dl olie, 6 sne den brood, 100 gr boter, 250 gr noedels (lint-macaroni), zout en vers gemalen witte peper naar smaak. Laat de wijn koken met het lout, en de peper plus het bouquet garni dat u gemaks halve in een lapje bindt. Laat de wijn afkoelen. 'De schoongemaakte en in mo ten gesneden aal (u kunt hem beter laten stropen dat is minder machtig!) laat u in de afgekoelde wijn met krui den precies aan de kook ko men, daarna zet u ze op een heel klein sudderpitje gedu rende een minuut of 8 k 10. Maak van de boter en de bloem een witte roux (het bekende gladde papje) en meng er beetje voor beetje wat van de wijnsaus bij. In een andere pan hebt u in middels de champignons in de olie kleur laten krijgen. Het bouquet garni hebt u uit de pan met. de aal verwijderd. Vis de moten aal uit de pan en deponeer ze in een vuur vaste schotel, houd ze warm. Strooi er de gebakken cham pignons over. Door de gebon den witte wijnsaus roert u het restant van het kooknat plus, van het vuur, de room die u vermengd hebt met de twee losgeklopte eierdooiers. Proef even of het zoutgehalte goed is en of er voldoende peper inzit, het mag best een weinig pikant zijn. U giet deze saus over de moten aal en de champignons en be strooit het gerecht met de fijn gehakte peterselie. Garneren met de in boter gebakken broodjes en serveren met de, precies gaar gekookte, noedels waar u alleen maar een stukje boter door hebt geroerd. Hier past een goed aangemaakte krop-salade, eventueel met wat komkommer vermengd, uitste kend bij. De mini-kini zal opnieuw het zomerse strandbeeld be heersen. Dit is model „Iska" (Triumph) gemaakt van sneldrogende katoen en ver krijgbaar in marine-oranje- lïla; turkoois-olijf-marine; groen-oranje-rood en bruin- turkoois en goud. Opvallend is het model van het badpak met een diepe ruginsnijding die wordt ge garneerd met een romanti sche strik welke door een gesp wordt geleid. De heren short toont de iets langere pijp die en vogue is. (Bleyle) Wie met belangstellend oog (en welke man doet dat niet) de badpakmode bekijkt en bestudeertdie komt voor ko- colours", de heftige schokkleuren die de bloemenkind er s in denken aan die keiharde filmvrouwtjes die de heer James Bond in zijn films altijd omringden; zij vielen op door harde kopjes, door kille oogopslag èn door badpakken en bikini's die een zekere sekseloosheid of liever gebrek aan belangstelling voor sex suggereerden en dat was niet aangenaam. Want een badpak of bikini moet toch wèl altijd duidelijk blijven tonen, dat het gaat om een vrouw! Men is van deze dwaalwegen weergekeerd en heeft de hele zaak aanmerkelijk aangenamer en romantischer ge maakt. Wa gaan ervan uit dat de ge wone bikini en de mini-kini (kleiner kén het al niet) als mede het klassieke hele bad pak voorzien van abstracte, boeiende dessins in vaak rood. wit en blauw) veel zal wor den gedragen. Dat betekent, dat de rijpere, soms wat zwaar dere vrouw, heel decent en prettig gekleed, het strand kan betreden en zich veilig en wel zal voelen. En bovendien mo dieus. Wie de lijnen (en ma ten) heeft die meer uitgespro- ken-modisohe grapjes toestaan, die kan als piraatje of matroos je tevoorschijn treden: er zijn veel pakken (bij Tweka voor al) dié nautische elementen tonen in strepen en sluitingen. En die pakjes zijn dan voor zien van doorzichtig of door schijnend hang- en sluitwerk. Men ziet veel zilverkleurige kettingen en, zomaar om de buik, kralengordels. Veel cein- Dg btrmudapantalon is mode tuursluitingen uit kunststof en voor de badende man; hier vetersluitingen. Dan zijn ook model „VirgiV van Bleyle, de atoffen wat zachte, en hef- 'd°oor lijker geworden dan voorheen metalen ringen wordt ge voerd; voorzien van achter zak. veel bouclé's en aangename pluche- en frottéweefsels. Men ziet als ging het om mooie haremmeisjes ook wel, vanuit de taille, aan een koperen ring neerhangen de schortjes die herinneringen wekken aan Afrika. Resumerend: fraaie maar tere kleuren In vaak levendige des sins; veel nautische toetsjes, veel zachte stoffen. Alles wordt lieflijker en vrouwelijker dan voorheen; het beeld van het keiharde James-Bond-meisje zal dit jaar niet het strand be heersen. Ten slotte nog iets over die heerlijke frottée-kléren die dienen om vrij en blij, na het baden, op het strand of langs het meer, te vertoeven. Ook daarin kan men de leukste din gen kopen en ook heren kun nen daar prettige en aangena me, praktische jassen in ver krijgen. Liever werken TOON HERMANS Bent u al heel druk ln vakantie-stemming? Weet dan, dat er In leder ge val één Nederlander is, die niet zo'n geweldig vakantle-8chtig mens Is als wij allemaal: TOON HERMANS. Hij werkt veel liever heb Ik ge hoord, maar a I s er dan toch vakantie moet wor den gehouden met het hele gezin, dan wordt het voor Toon Hermans Zwitserland. HIJ heeft daar, door de keren dat hij daar al was, veel vrienden wo nen. Zijn zoons gaan er graag vissen, zijn zoon Mlchiel slaapt daarbij graag in een hangmat in de buitenlucht en de heer Hermans zelf ..beet je luieren". En dit Is maar een weet; u moet bij voorkeur nooit BERT GARTHOFF (In Loosdrecht) opbellen of In levende lijve spre ken wanneer er op de beeldbuis gevoetbald drinken. Voel Ik niets voor. Maar ze heeft ge zegd: Ik koop wel een fluitje, als Ik dan één maal fluit, la de koffie klaar. Toen heb Ik ge zegd: „Okay, koop Ik ook een fluitje. Dan fluit ik drie maal terug. En dat betekent dan, dat Ik NIET kom". DORUS-TOM MANDERS. die met zijn cabaret In Rotterdam zetelt, protes teerde onlangs tegen BTW en verdere prijs verhogingen. Wie niet, zult u zeg gen, maar Tom Menders deed het volgende. Hij HERMAN EMMINK heeft deze maand zijn tweehonderdste „Muzi kaal Onthaal" gepresen- TOM MANDERS stelde een Minister-De- Block8-borreluurtje in, waarin men drie kopjes koffie of drankjes mocht drinken voor respectie velijk twee kwartjes, een kwartje en vijftien cent. Verdere attracties: broodje De Block (met ham), broodje De Jong (Gelderse worst) en broodje Witteveen (met kaas). HERMAN EMMINK teerd. En hoewel het géén televisie is en zijn publiek In de zaal dus niet naar familie thuis kan zwaaien, staan iede re zondag wéér onaf zienbare rijen mensen te dringen om een plekje te krijgen in de zaal van waaruit de heer Emmlnk zijn programma de ether instuurt. Het „waarom" van die gigantische belangstel ling heb Ik laten oplos sen door de heer WIM VERHAGEN uit Hilver sum. HIJ Is zélf ook radioman (onder meer verbonden aan Avro's Journaal) en hij werkt al dertien jaar samen met Herman Emmink. „Muzikaal Onthaal", aldus de heer Verhagen, heeft niets te maken met de beatmuziek die je vandaag de dag zo veel hoort. Emmink zelf zegt door LIES NEVE er altijd over: „Wat Ik bedrijf. Is huls-, tuin- en keukenkunde, voor ieder een begrijpelijk en voor ledereen wel leuk". Ik geloof dat dét het Is: Herman Emmink doet niet Ingewikkeld. Maar weet dan, dat het meest al moeilijker la een keer NIET ingewikkeld te doen, dan WEL. Oh ja. en alle teksten In Muzi kaal Onthaal zijn van Herman Emmink zelf. Dat la iets, waarover nogal eens speculaties worden gemaald, maar de tek sten komen echt allemaal voor rekening van hem." Verder heeft Herman Emmink een privé ver zameling van vijfduizend 78-toeren platen. In Breukelen bijvoor- beeld, bij de luchtvaart- man HANS KALKMAN, zijn niet eens buren te bespeuren. Hans Kalk man bewoont daar een oude boerderij, die hij voor een groot deel zelf restaureerde en verbouw de èn hij heeft daar In Breukelen zijn eigen wijnkoperlJ. Omdat hij toch een stuk van zijn boerderij over had, omdat hijzelf een groot liefhebber van wijn is èn omdat hij graag zijn handen laat zwaaien, importeert hij nu Franse wijnen, En in Breukelen worden die wijnen door door hemzelf gebotteld, In flessen gedaan. „Het gebeurt nog heerlijk ouderwets", al dus Hans Kalkman, „ln de drukke tijd heb ik een keldermeester van 73 JOHNNY KRAAYKAMP wordt, fan. HIJ 18 een groot Stel, dat u zich dezer dagen net had afge vraagd hoe het toch zou gaan met mevr KARIN VAN WAMELEN, tv-pre sentatrlca en gastvrouwe voor van alles. Ik kan u dit antwoord geven: „het gaat uitstekend met haar, maar wat de tele visie betreft wil zij het even rustig aan doen." „Het leven", zo zegt zij, „is zonder televisie al gecompliceerd genoeg. Maar Ik doe nog wel eens wat, hoor, hier en daar gastvrouwe zijn", „Plannen? Wel, een vrouw hoeft voor mij niet zo hard voorop te lopen. We zeggen wel, dat we geëmancipeerd zijn, maar zo heel erg geëmancipeerd zijn we nog helemaal niet. Voor mij komt vader op de eerste plaats en aange zien vader (haar man Maarten van Wamelen) interessant genoeg is, heb ik het toch reuze druk op dit moment." Waarmee zij gewoon wil zeggen, dat ze de laatste tijd gewoon hard bezig Is met het assis teren van haar man, die bijvoorbeeld nauw be trokken was bij de or ganisatie van de jongste Tulpenrally. JOHNNY KRAAYKAMP (In Amsterdam) trouwens ook. En u kunt rustig aannemen: zij niet alleen, in dit land van Cruyffie. Op een receptie hoor de ik het volgende ge sprek, zo verrukkelijk dat Ik het hier graag even navertel. „Mijn zuster Beatrijs, de weduwe, Is In dezelf de laan komen wonen als ik, zeg. Vreselijk. Ze heeft gezegd, dat Ik Iedere dag bij haar zal moeten komen koffie- KARIN en MAARTEN VAN WAMELEN blik 500 gram blikje170gram 34 blikje411 gram 68 albert heijn Heerlijke smeuTge pindakaas voor vele, vele smakelijke boterhammen. Nu met han dige draai-los, draal-vast- sluiting. HANS KALKMAN jaar, die de wijnen nog schoonhoudt door middel van een geklutst eitje". Van Hans Kalkman die zijn boerderij vol heeft met verrukkelijke oude tot antieke dingen komt ook het volgen de advies, voor hen die graag een oud boerde rijtje zouden willen be wonen. „Het Is", zo zegt hij, „Ideaal om te hebben wanneer het mooi weer is. Maar je moet er op rekenen, dat je altijd bezig bent. Want dan is er een raam, dat verzakt en dan moet je iets ver hogen en dan moet je iets met nieuwe stenen doen Wanneer je je ook nog realiseert, dat je er ook met slecht weer best wilt wonen, dan: ga je gang pot 360 gram (geen statiegeld) Ondanks een nijvere nauw gezetheid kan het nog wel eens gebeuren dat zaken als de ge bruiksaanwijzingen van PMC- premies op het dringendste mo ment niet daar zijn waar ze (Advertentie) Albert HeIJn gaat de verpakking van de repen en tabletten chocolade wijzigen. Het is een proces, dat geleidelijk voltrokken zal worden, maar de eerste nieuwe verpak kingen liggen inmiddels al in de filialen. De verpakking la frisser, moderner en aantrek kelijker geworden; een gevolg van het aanpassen aan de nieuwe huisstijl. Op de verpakkingen staat nu ook het merkbeeld en (belangrijker voor de klant) alle repen en ij tabletten (30. IOO en 200 gram) 2ljn voorzien van een Illustratie die duidelijker dan voorheen aangeeft wat de Inhoud Is. Op de achterzijde van de verpakking staat nu ook het gewicht aangegeven. BIJ dit alles Ie er één naamsveranderingde veel verkochte ceppucino gaat mokka melk heten en ook det is een duidelijker aanduiding dan voorheen- Een ander nieuwtje schuilt In de verpakking zelf; de wikkels ven verschillende 100 en 200 grams chocolade zijn of worden ver vangen door verpakkingen die aan enveloppen doen denken. Hierdoor wordt voorkomen dat de repen en tabletten t Jf hun omhulsel vallen, iets dat nogal aens aanleiding geeft tot kleine, onnodige ergernisjes. Bierkenners vragen behoren te zijn. Vandaar wel licht dat een zeer attent PMC- lid het verzoek inzond enkele tips te plaatsen die bezitters van PMC -artikelen wellicht ten goede kunnen komen. Koelkasten Vakantiegangers doen er goed aan de koelkast voor het vertrek uit te schakelen, te la ten ontdooien en tijdens de va kantie open te laten staan. Na tuurlijk doet men er wel ver standig aan de kast goed uit te drogen en het dooiwater te verwijderen. Als de koelkast niet ontdooid wordt en tijdens de vakantie gesloten blijft dan bestaat het risico dat condens- water ontstaat dat tegen de wanden van de kast blijft han gen en zelfs storingen aan de thermostaat veroorzaakt. Ook doet men er verstandig aan de rubberranden langs de deur van tijd tot tijd met talk poeder in te smeren. Dit voor komt uitdrogen van het rubber waardoor een goede afsluiting van de kast gewaarborgd blijft en de stroomrekening niet on nodig oploopt. Luchtbevochtiger Luchtbevochtigers willen nog wel eens last hebben van kalkaanslag hetgeen uiteraard een goede werking van het ap paraat in gevaar kan brengen. Omdat voorkomen nu eenmaal beter is dan genezen doet men er goed aan het van tijd tot tijd met een sopje te reinigen. Wasautomaten Wellicht ten overvloede wordt erop gewezen dat een maten van het grootste belang is. Een belading met minder dan 3,5 kg wasgoed geeft aan leiding tot onbalans bij het centrifugeren waardoor de machine kan gaan trillen en schudden hetgeen storingen kan veroorzaken. Ook bij was automaten is het verstandig van tijd tot tijd de rubberen deurafsluiting met talkpoeder te bewerken. Wasautomaten II Zuinige huismoeders willen hun in de badcel staande was automaat nog wel eens tegen spatten beschermen door er een plastic hoes overheen te hangen. Dit moet echter beslist worden afgeraden aangezien onder het plastic damp blijft hangen die geen uitweg kan vinden en daardoor op de duur schade aan de machine kan toe brengen. Ventilatorkachel Ondanks de hevige strijd die de Nederlandse huismoeder dagelijks tegen stof en vuil in haar huis voert, is het toch niet te voorkomen dat alom tegenwoordige stofdeeltjes zich in forse hoeveelheden in de verborgen hoekjes van ven tilatorkachels nestelen. Dit is duidelijk waar te nemen als het apparaat na de zomer weer in werking wordt gesteld en geniepige wolkjes rook uit blaast. De remedie tegen deze kwaal is de kachel voor het wegbergen tot de wintermaan den met een stofzuiger goed schoon te zuigen en schoon te blazen. Men voorkomt daar door storingen en vermijdt on juiste belading van wasauto- I aangename luchtjes. Horloges Zoals alle precisie-instru- menten dient ook het betere horloge om de twee a drie jaar een goede reinigingsbeurt te ondergaan. Dit schoonmaken is een werkje voor de gespeciali seerde horlogemaker die het klokje hetzij in een spoelbad hetzij door demontage van de diverse bewegende delen van stof en vuil kan ontdoen. Ui teraard is de demontage iets duurder dan de behandeling in een spoelbad maar daar tegen over staat het voordeel dat de ze laatste methode veel nauw keuriger is dan alleen maar uitspoelen. Een waterdicht horloge, zo als de automatic Careny, dat vooral bij watersportliefheb bers in gebruik is, moet ten minste éénmaal per jaar op waterdichtheid worden gecon troleerd. Schrijfmachines Natuurlijk dienen ook schrijfmachines van tijd tot tijd te worden gereinigd. Dat vooral het schoonhouden van de letters van belang is licht natuurlijk voor de hand. Ook het inwendige van de machine dient echter gereinigd te wor den en zelfs wanneer het ap paraat niet intensief gebruikt wordt is het toch verstandig om elke twee of drie jaar een „service-beurt" te laten ver richten. Naaimachines Als de bewegende delen van de naaimachine regelmatig een druppeltje naaimachine-olie toebedeeld krijgen kan dit een hoop narigheid voorkomen, en behoeft de hulp van de mon teur alleen maar ingeroepen te worden als werkelijke sto ringen ontstaan. Maar bij een goed geoliede machine zal men daar over het algemeen niet snel last van hebben. reuzezak 200 gram Fijne krokante chips, licht bruin gebakken, licht ge zouten, zoals de ideale chips behoren te zijn. Als u weet dat u bovendien nog kunt kiezen uit naturel en paprika en voor een bijzon der lage prijs een zak van maar liefst 200 gram krijgt... Probeert u ze maar! Voor een makkelijke dag in de keuken Nu in dubbelpak jS 500 gram Daar hoort bij: fles 340 gram 98 En u maakt het geheel com pleet met wat gehakt en geraspte kaas. verser bij l

Allerhande | 1969 | | pagina 5