Natuurbaden en waar ze te vinden zijn BELANGRIJKE TIPS 1?' 79 Slank en lenig door wa ter-gymnastiek 89 T ZWEMMEN DE GEZONDSTE SPORT PATÉ DE CAMPAGNE Water- en landkaarten combineren Choc. Melk Rozijnen PINARD NOACK CARTOGRAAF VAN KLINK UIT DEN BOSCH. AUTEUR VAN „SPEUEN VAREN" Limonadesiroop aardbeien Ch MAGERE 125 Ni/ ALLERHANDE Louis Sinner een woord te gebruiken van de politici, die het al zo alleraardigst weten te flgn- We zijn niet ontploft en hebben het overleefd al J jk u wel bekennen dat er «enten zijn geweest, waar- ilc aan deze geruststellende kgp heb getwijfeld. Mijn rifne zou dertien jaar wor- al weken voordat zij ieze heugelijke mijlpaal mr leven zou aankomen, ze wat dreigend: „Dan ij jk een tiener". Het klonk i „Dan zal er aan het m leventje van jullie wel einde komen". et feest zou 's morgens om fieri uur beginnen. Mijn „u; meende het aan de gast- heid verplicht te zijn om ans bij de ontvangst van tangers in de kamer jijvcn. Er was op gerekend :o'n dozijn leeftijdgenoten (reiigde met Marijne zouden en delen, maar toen het eer- hopje koffie werd inge ven, waren er al bijna I jeugdige vaderlanders de twaalf en de vijftien 't geteld. een hippe, zeventienja- r,eerling-kraamverzorgster pns goede dorp, die mijn Ihd in de moeilijke ogen- jjjfen des levens pleegt te men, paste nog precies in gezelschap, maar mijn dip was er duidelijk mis- atst. lier, alle jongens en meisjes beleefd naar haar te kij- maar het werd pas echt itl!ig, toen ik mijn vrouw ie feestvreugde had wég- Inkt om boven in mijn lekamer de koffie verder tbruiken. tnjne had met vaste hand alles geregeld en Mieke zou wakend oog over de ngde laten weiden, dus on bijdrage kon gering blijven. maren uitgebreide voorraden Itre-hapjes-hatschiekiedee- le-dat-ik-het-zeg aangelegd, frisdranken konden rijke stromen en „als jullie nu middag wat patat frites wil- bakken, hoef je verder niets doen en kunnen jullie rus- boven blijven zitten." Al- Ülarijne. «jat ik als vader niet geheel buiten de gebeurtenis de blijven, had ik me op- torpen als b er eider van het 50udige maal, maar tussen e beatplaten door bleven |aor steeds jeugdige dor- sgeri binnenkomen, zodat besloot om de zaken royaal te pakken. nog maar wat pak ken vet in die frituurpan li, anders kom ik nooit klaar rlegde ik met mijn vrouw, twijfelde even aan de ca- iteit van het keukengerei, V ik stelde haar gerust: it dat nou maar aan mij ik weet heus wel wat pan kan hebben." i het vet blauw begon te men dat moest volgens kookboek nam ik het iter, gevuld met staafjes ippel, om dit in de frituur iten zakken. Wat er toen ties verkeerd ging, was na- Vind erg moeilijk zuiver te stellen, maar een vol- en plomp sidderend fri- vet kwam op mijn hand écht. Op zo'n moment kan vn mens nog van iemand stalen zelfbeheersing ver een woord dat minister ns alleen in het parlement nooit bij hem thuis gebruikt, ik het gevulde rooster glip- i en dat dook met een roga tions de pan in. Natuurkun- tn onder u weten wat er volgens gebeurde: er zat, Is mijn vrouw voorzien had, te veel vet in de pan en teveel kwam er in een hal seconde allemaal tegelijk blauw-walmende vloei- baande zich een weg langs jasfomuis, tegen de muur- jes op en over de grond, dergelijke situaties worden de harmonische verstand sding tussen een echtpaar hoogste eisen gesteld. Ik md al startklaar om te gaan uilen; „Daar heb ik allemaal mee te maken. Als jij zo Ischrikkelijk je handen had 'brand als ik, dan zou die ook uit je handen zijn Idioten," maar mijn vrouw slechts: „Ik was even bang il liet vet in brand zou vlie- i. Met die woorden voor- Wft zij een* ernstige crisis ons doorgaans zo goede hu- dijk. et alle biologische reini gingsmiddelen togen we aan arbeid. Slechts één moment ird mijn vrouw wat onge ldig. Dat was toen ik in het ukenkastjeeen bijzonder sterk tódel had ontdekt: een spuit- i, waarvan de inhoud „on- Toepelijk alle vuil verpul- T. Terwijl ik vol overga an het spuiten was, kwam een volwassen straal op V schoenen terecht en het iparaat bewees onmiddellijk I verwoestende kracht. et feest is overigens een da- irend succes geworden, be- "toe voor de zes-maanden- "51 David die boven in zijn idje de volle sterkte van de üklanken kreeg te doorstaan. "rijne probeerde het hem uit 'eggen; „Ik ben vandaag der- II jaar geworden, David, en 1,1 moet je altijd een groot geven." David bleef ech- r protesteren, maar hij heeft 1 dan ook nog nooit mee maakt, hoe gewéldig het is jarig te zijn. We hebben er nog veel meer nodig, maar toch: er zijn inmiddels al heel wat natuurbaden in ons land. Een waslijst vol. Eén ervandie we met onze ogen dicht uit de lange reeks van namen hebben geplukt (het had dus even goed een andere kunnen zijn) heeft zich ingegraven in Wijde- wormer. In de nabijheid van de Zaanse Schans met al die eeuwenoude grasgroene huisjes en ook dat kleine negentiende eeuwse kruidenierswinkeltje uit Oost- zaan, waarin drie toonbankjes op wachtgeld zijn gezet. Wat er dan nóg overblijft is vol gepropt met flessen zuur tjes, pijpkaneel, zakkéhangers, schappen (voor bruine bonen), kettingschalen en een vliegenkast om kaas en vlees in te bewaren. Jawel, u raadt het al: in een soort gelijke omgeving is Albert Heijn indertijd aan de slag gegaan. Om op de natuurbaden en met name op het bad in Wijdewor- mer terug te komen l dat ligt ér heel aardig bij. Het wordt in gesloten door het groene pol derland en heeft hagen van bomen om de wind wat tegen te houden. Het beschikt over een vijftig meter wedstrijdbas sin, ondiepe bassins, een kleu tervijver, een zandspeelplaats, en biedt ter verstrooiing on der meer ligweiden, trampoli nes, waterfietsen en andere he dendaagse attracties. Nu is dit natuurbad zeker niet de grootste of belangrijkste in Nederland. Het kan pm een voorbeeld te noemen zeker niet opboksen tegen Duinrell in Wassenaar, waar aan ruim te en veelheid van attracties (er zijn nu ook al sprookjes figuren) meer armslag is. En ook het recreatiecentrum De Lommerbergen in Reuver (Limburg) heeft meer allure, vooral omdat men hier be schikt over èen reusachtige koepel van plastic folie die, wanneer het (alweer) koud wordt, als een soort tweede he meldak boven het bad en het aanpalende grasveld komt te hangen. Dit betekent dat u pok 's winters terecht kunt in de Lommerbergen, waar centraal verwarmde bungalows voor nog meer comfort zorgen, los van andere faciliteiten zoals wasserettes, een drooginrich- ting, een midgetgolf, sportvel den, een speeltuin en wat al niet meer. Overigens, ieder zijn meug (de intimiteit van het natuurbad in Wijdewormer is per slot van rekening ook een pluspunt) en verder valt er over te twisten of De Lommerbergen onder het hoofd „natuurbad" valt. Maar dat risico nemen we dan maar. Puur natuur is er naar ons ge voel in ruime mate te vinden in het heerlijk gelegen natuur bad van Tinaarlo, Drenthe, en zo kunnen we boekdelen gaan vullen. Hierbij nog enkele na men uit de grote waslijst: het bosbad De Vuursche in Baarn, Die verzand in Die ver (Dr), Su- rae in Dorst bij Breda, het Ve- luwse strandbad in Elburg niet ver van de dolfijnen van Har derwijk), het baji Boekelo in het zoute Boekelo, Beekse Ber gen natuurlijk in Hilvaren- beek (met al die leeuwen iets verderop), het natuurbad Hei- depark op het Lemelerveld, „Wolfsven" in Mierlo, het Gouwzeebad in Monnickendam (waar ook het palingrestau rant, het kaasrestaurant en het speeldozenrestaurant staan), Plasmolen in Mook- van-de-veldslag, het natuur bad Roden, Foxwolde (jazeker, dat is nog net in de provincie Groningen), de IJzeren Man in Vught (er is ook een IJze ren Mannetje in het natuur park De Hoge Veluwe, maar niet om in te zwemmen), en de Zwarte Vlakte in, inder daad, Zwartsluis. Met koel hel der water. Nu is dit alles alleen maar een (tamelijk) willekeurige greep uit de grote hoeveelheid. Tal van andere even goede baden zitten er niet bij inbegrepen, maar dat is nu wel duide lijk, we moesten een keuze ma ken. Wie een volledig overzicht van de mogelijkheden wil heb ben vindt dit in het ANWB handboek voor toerisme en ver keer deel I, waarin ook alle bondshotels in Nederland wor den omschreven. Prijs voor le den 3,50. Het beste boek voor de weg De ANWB helpt u ook op weg met tal van andere gegevens, waarvan een groot aantal ste vig zijn gebundeld in „het bes te boek voor de weg", dat in samenwerking met Readers Di gest werd uitgegeven. Er staan eventjes 170 EuiHopese en Bene- luxkaarten in afgedrukt, waar van het Beneluxgedeelte door de ANWB werd verzorgd. Het Zwitserse huis Hallwag (wel bekend) nam het overige van deze kaartenserie voor zijn re kening. In „het beste voor de weg" zijn ook stadsplattegronden van de belangrijkste steden in Neder land, België en Luxemburg op genomen: in twee kleuren ge drukte overzichten met daarop ook de in- en uitvalswegen, doorgaande routes, openbare 'gebouwen, bezienswaardighe den en zo meer. Ook andere onderwerpen worden aangesne den in deze gids, zoals rij tech niek, persoonlijke hulp, ver keersinformatie, flora en fauna in de verschillende Europese landen (met tal van afbeeldin gen) en pentekeningen van kerken, molens, boerderijen en zovoort. Het is een pracht van een uitgave geworden met trouwens ook een pracht van een prijs: 37,90 voor leden en 47,50 in de winkel. Maar goed, u krijgt er wel wat voor terug, zoals we dan der naar Italië of Zuidslavië) en het traject Nederland-Ant- werpen-Dyon-Lyon-Avignon- Costa Brava of de Rivièra. Wie er een fiets-vakantie van wil maken, krijgt onder meer in lichtingen van de Stichting Fiets, Europaplein 2 (het gebouw van de Rai) in Amsterdam 020— 440944 toestellen 123 en 130 gi ro 234567. De stichting heeft 51 routes, elk twee .kwartjes, voor u klaar liggen. Wandelaars kunnen overal uit de voeten. De VVV's geven de in lichtingen. Zeer in trek zijn elk jaar de rondleidingen door het „Savelsbos", ongeveer tien ki lometer ten zuiden van Maas tricht, onder leiding van na- tuurgidsen. Ze worden tot en met augustus gehouden op el ke zaterdag- en zondagmiddag en in de maanden juli en augus tus ook op woensdagmiddagen. Verzamelpunt: het bezoekcen- trumplus streekmuseumpje aan de Moerslag 14 in Sint Geer- truid, 15 uur. Duur van de wandeling ongeveer tot twee en half uur. Het Velsbos is be kend om zijn zeldzame flora. Automobilisten hebben volop keuze uit (onder meer) de ANWB routes, maar zouden die af en toe ook eens kunnen verlaten. Zo ligt in de Oost- Achterhoek rond Winterswijk een net van doodstille landwe gen in een gebied, waar stukjes bos en weiland tikkertje spe len. Soms heeft u het ene voor Molenboekje Heel wat bescheidener van op zet en van prijs is een ander boekje dat aan de vooravond van het vakantieseizoen ook best een aanbeveling verdient: „12 aanbevelenswaardige mo lentochten in Nederland" staat op het (kleurige) omslag. En daar is dan meteen al heel wat mee gezegd. Het werd uitgege ven door de Vereniging „De Hollandsche Molen in Amster dam (Reguliersgracht 9), met medewerking van de Algeme ne Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Den Haag. Het wordt in de winkels en door de meeste VVV-kantoren verkocht voor 3,90. Het leuke van het boekje is verder dat het aan het begin tal van gegevens verstrekt over de verschillende molentypes en ook dat de uitleg in vier talen gebeurt: Nederlands, Engels, Frans en Duits. Handig als er buitenlanders bij u op bezoek zijn. Campings hotels Het spreekt vanzelf dat er in deze maanden zeer veel toeris tische lectuur op de markt ver schijnt. Bij deze grote hoeveel heid hoort ook de zeer instruc tieve gids „kampeerterreinen in Noord-Nederland", waarin alle campings in onze drie noorde lijke provincies uitvoerig wor den beschreven. Het boekje kost 3,— en is te bestellen bij de Leeuwarder Courant in Leeuwarden of het Nieuwsblad van het Noorden in Groningen. Ook het (altijd betrouwbare) officiële adresboek „hotels, mo tels en restaurants in Neder land" van Lasschuit is weer van de partij dit jaar 2,25) en om nog even terug te komen op de campings: daarover staat eveneens zeer veel te lezen in de „bondskampeerplaatsen in Nederland, 1969", van de ANWB. Prijs leden 4,niet- leden 8, Tips Tenslotte nog wat algemene tips. Wie naar het buitenland gaat dit jaar, doet er verstan dig aan even zijn vakantie adres op te geven aan familie of kennissen. Voor het geval dat. Automobilisten en nu trappen we een open deur in, zou je zo zeggen moeten uit gerust en uitgeslapen aan de grote rit beginnen, dat voor komt ongelukken. Elk jaar op nieuw gebeuren die vooral op de drukke trajecten naar het zuiden, die door de ANWB dan ook „bloedlijnen" worden ge noemd. Het zijn de stukken Arnhem-Bazel, Arnhem-Karls- ruhe-Münühen (en dan ver- Heerlijk.héérlijk voordelig tijdelijk van 1.10 voor 98 ct! 'n Verrukkelijke Franse "Hausmacher" met stukjes lever en vlees. Geraffineerd gekruld. Heel bijzonder op broodjes en sandwiches. In dikke plakken bij de hora d'oeuvres, gegarneerd met mayonaise of ketchup. In bIokje9 bij de borrel, of vermengd met boter als pikante vulling voor soesjes tim HOFLEVERANCIER Koninklijke Fijn» Vleeschwaren- en Conserven Fabrieken N.V. AMERSFOORT Goed documenteren Watersport is een vak. Wie de fijne kneepjes er van nog moet leren doet er verstandig aan zich van tevoren goed te documen teren. Dat kan onder meer bij de ANWB-kantor en, die van gegevens worden voorzien door de water- toeristische informatie van de bond in Amsterdam. Het hoofd hiervan, de heer A. P. van den Boogaard, wijst erop dat leden die technische adviezen willen hebben („welke boot ga ik kopen, wat zijn de voor- en nadelen van een cas co?") worden geholpen op het ANWB-kantoor in Amsterdam, Museumplein 5. tel. 020 - 730844elke dinsdagmiddag van half twee tot half vijf. Wie aan een telefonisch advies ge noeg denkt te hebben kan bellen op dinsdagen en vrijdagen. u, soms het andere. Kortom: een typisch parklandschap. Dan is er verder nog de mo gelijkheid om zomaar wat langs het strand te kuieren. Op een zonnige zomerdag alsSchevenin- gen en Zandvoort (propvol toe risten) zo uitpuilen. Jawel, dat klopt, maar wie een stukje doorkuiert zal ontdekken dat niet al te ver van de driikte stilte is te vinden. Kilometers strand boordevol stilte. En dat zelfde merkwaardige verschijn sel is, in aangepaste vorm, ook te vinden bij Valkenburg. Vlak er buiten houdt het gekrioel op en zijn al die groene ber gen en boomgaarden voor u (en nog een paar enkelingen) alleen. Ruimte genoeg te vin den in dit volle Nederland. Graag nog wat tips voor mensen die Spelen Va- reu" inmiddels hebben aangeschaft en nu met hun boot of auto op stap willen." Dat hebben wij tenslotte ge vraagd aan de heer Van Klink, die behalve carto graaf ook watersportman en visser in hart en nieren is. Zijn goede raad komt hier op neer: Er zijn tal van goede hengel-gebieden in Noord-Holland. Ze staan genoemd in Spelen Varen. Ideale tochten per boot of auto kunt u maken langs of door de Randmeren via o.a. Muiden, Spakenburg, Har derwijk en Elburg. Voor de fijnproevers is er verder De Biesbosch. waarvan het noordelijk gedeelte binnen afzienbare tijd wordt af gedamd. Huur pas een motor-, zeil- of roeiboot nadat u de voor waarden goed hebt gezien. Anders betaalt u wellicht te veel. En denk er verder aan dat het huren van bijvoorbeeld een jacht tijdig moet gebeuren. Vooral als het gaat om de periode half juni half augustus. Op de grote rivieren is het vaak druk. Wie er met .zijn plezierboot vaart, moet daar rekening mee houden. Pas verder op voor stroming, golfslag en de vaak aanzienL lijke zuiging van grote of snel varende binnenvaartuigen. Dit alles geldt natuurlijk ook voor betonde scheepvaart geulen in de meren en plassen. Ga nooit met een boot op stap die niet is verzekerd. &v' limovAt S* m iV'X albert heijn fles 0.75 liter Alweer een nieuwe smaak in het reeds zo gevarieerde assortiment limonadesiro pen van Albert Heijn. Ver geet u het niet: bij de bood schappen een fles meene men! Dat de titel „Spelen Varen" inderdaad de lading van het boekje dekt, nuchtere gedegen kost en geen romantische verdichtselen bevat en bovendien uniek of zo u wilt anders dan andere is, daar durft de samensteller de cartograaf J. G. van Klink uit Den Bosch zijn hand voor in het vuur te steken. De man die zoveel uren met het samenstellen van „Spelen Varen" zoet is geweest „jawel hele nachten soms, maar ik vond het heerlijk werk" heeft altijd al een zwak voor de cartografie gehad. Toen hij een jaar of twaalf was, pakte Bob van Klink al het geduldige papier in zijn tekengrage handen en maakte zijn eerste kaartje, dat nu als stille getuigenis van die eerste aarzelende stap aan de muur van zijn werkkamer hangt. Er volgden meer stappen. Grote zelfs in figuurlijke en letterlijke zin, want voor wie het mocht willen weten de heer Van Klink, nu 38 jaar, is een lange man met lange benen om lange stappen te maken. Hij kwam terecht bij Rijkswaterstaat („als car tograaf natuurlijk"), maakte hier promotie maar besloot desondanks toch tot een nieuwe grote stap van „het Rijk" naar de A.N.W.B. en weer als cartograaf. In de tijd die toen volgde verschenen, zegt hij, verscheidene kaarten van zijn hand: A.N.W.B.-waterkaarten van het Veerse meer, de Randmeren, de Limburgse Maas, België en van de Franse Maas. Van Klink had zich, vóór zijn A.N.W.B.-tijd, er vaak over geërgerd dat waterkaarten duidelijk de stiefkinderen waren vergeleken bij de landkaarten. „Er zat niet eens een geplastificeerd omslagje om en dat is nu juist het behoud van een kaart". Wel, hij zorgde ervoor dat dit snel anders werd en ook op andere punten kreeg hij 50 Oiocokuk flesl liter 1058 gram Wordt door de kinderen en hun slanke moeders hogelijk gewaardeerd. Beslist niet 1 vet en toch vol smaak. van de A.N.W.B. alle gelegenheid om zijn denkbeelden door te zetten. Op de waterkaart van de Randmeren bijvoorbeeld is dat te zien: daarop wordt al een begin gemaakt met het combineren van land- met water gegevens. Zo staan alle verharde en onverhar de wegen ingetekend en dat mocht in die tijd' best in de krant. Hij heeft zich nu zelfstandig gemaakt en een van zijn eerste opdrachtgevers werd Albert Heijn, met als resultaat „Spelen Varen" Nog even optimistisch als wij zijn - en we kunnen ons weer uitleven in het natte element. In alle meren, zeeën en zwembaden, die er maar zijn. Heerlijk, heerlijk voor lichaam en geest. Zwem men is één der gezondste sportbeoefe- ningen die er zijn, wist u dat? U kunt nog zo moe of mat van gesteldheid zijn of de dokter zal u met opgeheven wijs vinger adviseren: spring in het water en zwem zoveel ge kunt. En als het zwem men alleen u gaat vervelen wij kun nen ons dit echter nauwelijks voorstellen en u ivilt eens wat anders, probeer dan eens de hieronder staande spelletjes en onder water. U zult er alleen of met anderen veel plezier aan beleven, dat toeten we wel zeker. En er iets heel goeds mee doen voor de gezondheid. Want om nogmaals de dokter te laten spreken: lichaamsoefeningen onder water vermoeien niet en zijn bij uitstek een perfecte training voor alle spieren. Wist u, dat het hoofdbestanddeel van de ge handicapten-therapie bestaat uit oefe ningen onder water? Daar gaan we dan: Ga rustig achterover op het water liggen met de armen langs het hoofd gestrekt. Nee, wees maar niet bang, u verdrinkt echt niet. Probeer u daar na met een korte zwaai vanuit de heupen weer op te richten en de enkels met beide handen beet te pak ken. Goed vasthouden en u rustig door het eigen lichaamsgewicht laten zakken. Het klinkt misschien vreselijk DIPLOMA „.gtHcsrdezdm ...me! opgeheven ugsmqer.. gevaarlijk, maar als u het probeert, zult u merken, dat het een kinder spelletje is. Herhaal deze oefening zo'n keer of vijf. Zoek steun door met beide handen de trap van het zwembad beet te pak ken of anders één of ander vlot, dat er vast wel ergens in de buurt zal ronddrijven. Het mag ook wel een boot zijn. Strek nu de benen met goed doorgedrukte knieën voor u uit tot ze het wateroppervlak bereiken. Daarna laat u ze nog steeds ge strekt en gesloten weer loodrecht naar beneden zakken tot u in het water „staat". Probeer deze oefening, die uitstekend is voor buik- en maag spieren, eens elke dag zo'n minuut of twee vol te houden en u zult eens zien hoe de vetkussentjes wegsmelten. Zijn uw dijbenen wat aan de mollige kant, mevrouw? Dan is deze oefening beslist wat voor u: Ga met de rug op een luchtkussen liggen. Bips en benen blijven dus on der water. Til nu het linker been op en strek het zo hoog mogelijk de lucht in. Daarna weer de knie buigen en het been weer langzaam in het water terug laten glijden. Dan is het andere been aan de beurt. Elk been krijgt zo'n keer of zes een beurt. I En hier heb ik een pracht-oefening voor de heupen: loop zover het water in totdat alleen nog hoofd en hals boven het water uitsteken. (Dit is natuurlijk geen oefening, die u in zee moet doen, maar alleen in een zwem bad of een ander, u vertrouwd meer tje.) Strek de armen recht naar voren, hef het rechter been op en grijp de voet met beide handen beet. Daarna hetzelfde met het linker been doen, afwisselend zo'n keer of vijf. Als u een werkelijk goed geoefend zwemster bent, dan moet u ook eens de volgende oefeningen proberen, die uitstekend zijn voor borst- en rug spieren: de eerste oefening bestaan uit het crawlen om de eigen spil. Misschien klinkt het u vreemd in de oren, maar het zal u beslist wel luk ken. Begin maar eens met een crawl- slag te maken met de rechter arm, terwijl u zich daarbij op de rug wen telt. Door met de linker arm een crawlslag naar achteren te maken NARD PINARD HIK' V .V l/lNgOUCf rolt u weer op de buik. Door de be wegingen steeds achter elkaar te her halen, krijgt u vaart en een wente lende beweging om de eigen as. Dan is er nog een laatste oefening voor de wat meer-gevorderden: zwem enige slagen op de rug en probeer dan achterover kopje te buitelen. Het klinkt veel ingewikkelder dan het in werkelijkheid is: eerst enkele slagen rugslag zwemmen, dan adem even in houden en het hoofd in de nek gooien. U buitelt dan vanzelf onder water door weer naar boven. Wijn zoals de Fransman die dagelijks drinkt: Keuze uit 3 soorten: volle rode, frisse witte, koele rosé Fles 1 liter A Eigen import van Albert Heijn: Ie vrai Pinard, 'n goede, simpele, maar toch robuuste wijn van constante kwaliteit. In flessen van let wel één hele liter! Niet alleen kostelijk bij de maaltijd, ook 's avonds laten de drie Pinards zich gezellig door drinken. CALIFORNISCHE BONNER pak 6 doosjes samen ±250 gram Handig kleine doosjes vol pitloze rozijnen: de beroem- de 'blauwe Californische' van Bonner. En het zijn ge zonde snoepjes voor de I kinderen ook nog! verser bij

Allerhande | 1969 | | pagina 7