VOEDING VOOR SUIKERZIEKEN m 7569 75 69 T T DIIER DE GRENS GELEZEN Zoutjes 79 Ch Zaanse koeken \1/ (^k/i Mars iepen Garibaldi £Q \is V JPRIL 1969 ALLERHANDE Zelfdiscipline Combinaties Voorlichting 100 Grams 'Zwaargewichten' voor een lichte prijs! CU 100 Grams Walnootreep 01 100 Grams Hazelnootreep Victoria nu OO EQSIfe 01 Rondo's s0 CT) Krentenbrood 11S Israëlmix eK Het dieet van suikerzieken wordt voorgeschreven door arts. Hij bepaalt de hoeveelheden eiwitten, vetten en !gr zeker de koolhydraten voor ieder persoonlijk, want Oor elke patiënt moet het dieet individueel worden vast- >steld. Dit hangt namelijk geheel af van het geslachtde nst van de ziekte en de arbeid die moet worden verricht. pi moet u niet onmiddellijk heen dat ik weer verschrik- jjlc ga opscheppen als ik u dat ons dorp 'in het va- ilandse sociaal-economische Pen een soort sleutelpositie neemt. Zoals ook u op de la te school ongetwijfeld hebt leerd, ligt een groot deel van j vaderlandse verleden, he- n en toekomst op de woelige en. U weet wel: het erfdeel vaderen waarmee een klein ilfc kan bewijzen hoe groot wel is of althans woor- i van gelijke strekking. H'dnu, ons dorp ligt onge- ipr even ver van Rotterdam van Antwerpen verwijderd daarom wonen er bij ons el wat gezinnen waarvan het vfd nooit vantevoren kan )gen waar na een omzwer- over de wereldzeeën i/rdt afgemeerd. Nu hun gezin T woont, zijn ze even vlug ais als ze in Antwerpen aan- men als wanneer de reis in iterdam eindigt, legt u nu vooral niet: „Wat et dat er nou toe, na al die unden een paar uurtjes eer- r of later", want dan bewijst op pijnlijke wijze dat de rpste roerselen van een zee- inshart nog nooit uw specia- aandacht hebben gehad. \andenlang kan de zeeman iprweg zijn, van Rio naar iliio, van Aden naar Mel- mne en steeds blijft hij dig dromen van vrouw en oost. Maar zo gauw komt de ai shaven in zicht of elke se- nde vertraging brengt peillo- wanhoop. Uné, mijn buurmannetje van iit jaar, geniet bij zijn dorpse Iftijdgenoten geen geringe m sinds zijn vader onlangs \td bevorderd tot kapitein een tanker zo groot als on hele straat. René probeert ir bescheiden onder te blij- en dat lukt hem vrij aar- I, want hij heeft een natuur de behoefte aan het leggen stevige contacten met zijn asten. In ons schooltje geeft soms problemen want als u een mededeling te binnen M, waarmee hij vermoedt medemens te kunnen ver- Ken, dan gunt hij zich geen \el uitstel. Midden onder een melige breuk, begint hij dan ewekt: „Gisteravond zat ik ft mijn zusje naar de tele- tete kijken en toen..." De lerwijzer behoort tot de ge- itie pedagogen die zich met nieuwste snufjes der op- kunde heeft toegerust, de moeilijkheid is dat ié niet te remmen is. Een [e opmerking als „Fijn, René vertel je dan maar straks", ,twoordt hij met een stra- blik en: „Jawel, maar zei m'n moeder...". ed op dreef komt René ter pas echt als hij gaat uit ten hoe het zit met de ther- jfc van de vliegtuigen die hij grote vaardigheid bouwt, n vrouw dacht onlangs, tij een flinke stortbui dat het doende was om te antwoor- met „Dat is me1 even wat iu gaan we vlug naar huis, ers worden we helemaal Het kereltje liep braaf volgde haar al pratende keuken in en ging gezellig een kruk zitten om geduldig vlit te leggen, want de ooorden van mijn vrouw Iden hem de zekerheid gege- dat haar inzicht van ther- best wat verdieping kon dragen. Een paar maanden tden was hij eventjes volko- sprakeloos. Zijn hamster een flinke hoeveelheid kleine hamstertjes gekre- Zijn moeder greep met i handen de gelegenheid om hem enige informatie verstrekken over de gehei- des levens, want zo'n kans gt een moeder niet elke „De hamster van tante s heeft toch eens een dagje ons gelogeerd. Nou en René stond met open l naar het verhaal van de msterliefde te luisteren. En- ie weken later was zijn moe- aan de beurt om via de reldomroep een behouden srt te wensen aan haar man ergens in de Perzische Golf •ddobberdeRené mocht ook !t zeggen en vele dagen te- 'en was hij gesprekstof aan f verzamelen. „Ik zal pappa dellen dat de hamster jon- heeft gekregen" meldde hij n moeder, die dat een uitste- voornemen vond. „Ik zal Ppa ook maar eventjes uit- hoe het gekomen is", 'volgde René, maar dat vond. moeder nou weer niet zo'n !d plan. „Jawel", zei René, pappa weet beslist niet dat gaat hij heeft toch tyer zélf nooit een hamster kd". k zendtijd bleek te kort en Mom zei René voor de mi- loon: „Hoe de hamster aan jongen is gekomen, zal ik je ♦eens uitleggen als je weer W bent, pappa, daar zul je 'list van opkijken". Louis Sinner De koolhydraten: zetmeel dat voorkomt in alle broodsoorten, aardappelen, rijst, peulvruch ten, spaghetti, macaroni, bind middelen e.d.; suiker en ieder produkt waarin suiker is ver werkt, zijn zeer moeilijk ver teerbaar voor een suikerzieke. Om vet gemakkelijk te kun nen verteren is hierbij altijd een bepaalde hoeveelheid kool hydraten nodig. Daarom zullen juist deze voedingsstoffen in beperkte mate worden voor geschreven. De juiste dosis ei witten (die voorkomen in vlees, vis, gevogelte, ei, kaas, melk en andere melkprodukten) is 1 gram per kilogram lichaamsge wicht, indien er tenminste geen andere afwijkingen voorkomen dan alleen de suikerziekte. Een dieet betekent in vele gevallen een beperking, een voorschrift van iemand die beslist wel weet wat het beste is voor de patiënt. De patiënt echter moet heel goed onder ogen zien dat deze beperking alleen maar in zijn voordeel is. En eigenlijk is het geen beperking, maar een vooruitgang naar een verbeter de gezondheidstoestand. Daar om is het zo goed om zelfdisci pline te kennen en het dieet na te volgen zoals het is gegeven. Door het juiste dieet hoeft een patiënt veelal geen patiënt meer te zijn en voelt zich als ieder ander: gelukkig, gezond, normaal en dus tot alles in staat. Soms lijkt het alsof de voor geschreven hoeveelheden niet voldoende zijn, maar ook daar is veel aan te doen: Bij de warme maaltijd kan de voorgeschreven hoeveelheid aardappelen in de schil worden gekookt en gegeten of als de oven toch aan is kunnen de aardappelen circa 3/4 uur op het rooster worden gelegd bij een temperatuur van circa 260 graden Celsius. De schil maakt het verteren langzamer waar door langer een verzadigd ge voel wordt bereikt. Ook gebak ken aardappelen in de toe gestane hoeveelheid margarine of boter zijn moeilijker ver teerbaar dan gekookte aardap pelen. Speciaal in dit geval moet groente zoveel mogelijk rauw worden gegeten of ge deeltelijk rauw. Nu denkt men dikwijls dat alleen sla, kom kommer of tomaat hiervoor in aanmerking komen, maar sla van rauwe bloemkool, rode, groene of witte kool, witlof, andijvie, spinazie, wortelen, of winterpenen, spruitjes, knolsel derij, raapstelen, sterkers, veldsla en zuurkool zijn beslist ook in rauwe toestand te ge bruiken, mits zeer fijn ver deeld: geraspt of fijngesneden. Rauwe groente geeft een lange tijd een verzadigd gevoel. Een beetje citroensap (soms bieslook of andere verse tuin kruiden), zout, peterselie en naar smaak iets vloeibare zoetstof geven het juiste smaakevenwicht. Genoemde groentes kunnen ook gemengd worden klaarge maakt in o.a. een van de vol gende combinaties: gesneden spinazie met ge raspte wortel en fijngesne den radijs geschaafde komkommer met geraspte wortel gesneden witlof met stukje geraspte appel en biet gesneden zuurkool met iets geraspte ui geraspte worteltjes met ge schaafde komkommer geraspte worteltjes met fijn gesneden sla, uitjes en spi nazie De afwisseling in de groente maakt iedere maaltijd tot een feest. Vooraf kan bouillon worden genomen of bouillon met wat fijngesneden groente of in plaats van bouillon wat groen- tenat. Als dessert komt het toegesta ne fruit (liefst rauw) in aan merking of de toegestane hoe veelheid melk, karnemelk of yoghurt gebonden met een ge latine- of pectine-bindmiddel waarvan er zoveel merken in de handel zijn. Eventueel kan vloeibare zoetstof worden toe gevoegd, indien nodig. Een combinatie van fruit en het melkdessert, gemaakt van de voorgeschreven hoeveelhe den of een gedeelte daarvan, brengt weer eens iets heel an ders op tafel. De broodmaaltijd zal een verzadigd gevoel geven als er bruinbrood, roggebrood, volko ren brood of knackebröd wordt gebruikt in plaats van wittebrood. Vooral dit knacke bröd bevat ook veel minder calorieën. Wat tuinkers met ci troensap en wat zout er bij tij dens de zomermaanden of in de winter een beetje veldsla op dezelfde wijze aangemaakt. Een beetje „groen" zal een welkome aanvulling zijn van de koffietafel. Voor suikerzieke patiënten is het goed om te weten dat het Voorlichtingsbureau voor de Voeding Laan Copes van Cattenburch 44 te 's-Gravenha- ge, telefoon 070 - 183044 vele folders en adviezen kan geven voor diabetici. Er worden dikwijls avonden of cursussen georganiseerd on der deskundige leiding om de patiënt te leren hoe bepaalde aangegeven levensmiddelen te vervangen door andere. Met een beetje overleg en fantasie kan van dit dieet alles worden gemaakt om tot een zo groot mogelijke variatie te komen. WEEKAANBIEDINgN (van 17 t/m 23 april) Eieren in het vuurvaste potje Er zijn tegen woordig zoveel bijzonder aardige vuurvaste, éénper soons-schaaltjes en -potjes in de handel dat het opdienen van het volgende recept een gezel lig spelletje wordt. In een koekepan bakt u, in een snippertje boter, per per soon twee plakjes bacon, net even knapperig. Beboter de vuurvaste schaaltjes en leg onderin eerst de plakjes ge bakken bacon, vervolgens een paar dun gesneden stukjes gruyère-kaas. Daarop breekt u dan één of twee eieren en u voorziet ze van zout en vers gemalen peper (denk er aan dat bacon en kaas al hartig zijn). Bedek de dooier van de eieren met een eetlepel onge klopte, ongezoete slagroom en laat de eieren net zo lang op een zacht vuurtje staan tot de witten gestold zijn, terwijl de dooiers als het ware een sluiertje over zich hebben lig gen maar nog wel zacht zijn. Serveer gloeiend in de potjes met knapperig stokbrood erbij (daar kunt u dan gezellig mee in de potjes soppen!). Gevulde tomaten een gezond voorafje i Was de tomaten en snijd er een JBkl kapje af, ver wij- der de kernen, (55^ V pitten en het vocht en zout ze licht. U vermengt "kwark met wat geraspte ui, paprika-poeder, zeer fijn gesneden bieslook, wat mayonaise, een fijnge- prakt hard gekookt ei, zout naar smaak en vers gemalen peper. Met dit mengsel vult u de tomaten en u zet er het af gesneden kapje weer op. Zo mogelijk koel serveren. Extra smakelijke salade als extra lunch-gerecht Neem een half gegrilld kippetje en snijd het kip- pevlees in stukjes (niet al té klein), laat gerookte tong in een dikke plak afsnijden, ongeveer 150 gram, neem een dikke plak kaas van plus mi nus 150 gram. De gerookte tong snijdt u in reepjes, de kaas in blokjes. Zorg voor een mooie krop Icebergsalade, een ui, wat mayonaise, zout, vers gemalen peper, bieslook, fran se witte wijnmosterd, een hal ve komkommer, een stuk of 3 tomaten, bieslook, peterselie, dragon-azijn, een scheutje olie. Maak een saus van de ma yonaise, olie, mosterd, dragon azijn, fijn gehakte bieslook, peterselie, geraspte ui, peper en zout. Verdeel de Iceberg-salade in handzame stukjes. Schil de komkommer en schaaf ze in plakjes. Pel de tomaten en verwijder de pitten en harde kernen. Meng de tong, kip, kaas, salade voorzichtig door elkaar, giet er de saus over, vermeng nogmaals luchtig en garneer met de stukken to maat en de schijfjes komkom mer. Geef er Franse toost en bo ter bij en geniet! Hamrolletjes met champignons Per persoon re kent u een plak mooie Gelderse ham die u iets dikker laat snij den dan gewoon lijk. Op 4 plakken ham neemt u 300 gram champignons, een ui, een of twee teentjes knof look (probeert u het echt maar want het smaakt er zo goed in!), een witte boterham, wat melk, ongeveer 50 gram boter, 2 eetlepels fijn gehakte peter selie, zout, vers gemalen peper en een halve liter tomaten saus. Die tomatensaus kunt u ver vangen door een goed gebon den tomatensoep, mits het na tuurlijk een zuivere crème de tomates is zonder verdere toe voegingen. Controleer of de crème u hartig genoeg voor komt. Laat de snee brood in de melk weken en knijp hem daarna uit. Hak de ui en de knoflook zeer fijn en laat in de boter glazig worden, de ui mag geen kleur krijgen. Voeg er daarna het geweekte brood bij plus de fijn gehakte peterselie en de gewassen, uitgelekte en in schijfjes gesneden champig nons. Roer dit alles goed door elkaar na het mengsel van het nodige zout en vrij veel vers gemalen peper voorzien te hebben. Zet een deksel op de pan en laat de champig nons en toebehoren op een zacht pitje gaar sudderen. Als het zover is, verdeelt u de massa over de plakken ham, die u vervolgens netjes oprolt. Leg 'de hamrolletjes in een beboterde vuurvaste schotel, giet er de gewarmde tomaten saus over, deponeer hier en daar een klein schilfertje bo ter en laat het gerecht in een hete oven door en door gloei end worden. Serveer hier naar keuze, spaghetti of ma caroni bij, dan wel droog ge kookte rijst of aardappelpu ree (het is maar waar u van houdt en wat u het beste uit komt) en bijvoorbeeld verse spinazie, andijvie, lof of kom kommersla. Gevulde aubergines zoals in de Provence Dit is een zeer voedzaam gerecht zult beslist wel voldoende 1 hebben aan een halve aubergine per persoon. Op 3 aubergines gebruikt u: 100 gram cham pignons, 50 gram geconcen treerde tomatenpuree, 1 fijn gehakt teentje knoflook, 1 eet lepel zeer fijn gehakte peter selie, 1 eetlepel bloem, onge veer een dl béchamel-saus, 50 gram geraspte belegen Goudse kaas, een halve dl olijfolie, zout en vers gemalen peper. U ziet het wel, de typische ingrediënten van de Provence spelen hier een rol, om te be- ginnen de knoflook (en dan j eigenlijk nog maar in heel i bescheiden mate), de tomaten- purée, de olijfolie. U moogt dus als u van knoflook houdt, er gerust wat meer van ge bruiken! Kies drie mooie aubergines uit, schil ze niet, was ze, droog ze af, verwijder de stekelige steel en snijd ze overlangs doormidden. Maak daarna in het vruchtvlees een paar in kepingen,' strooi er met lich te hand wat zout over en laat ze gedurende 25 minuten staan. Veeg ze opnieuw af met een schoon doekje, be strooi ze met wat bloem en bak ze in de gloeiende olijf olie. Als ze gaar zijn, laat u ze uitlekken, u schept hel vruchtvlees voorzichtig uit de pel (die u zorgvuldig bewaart!) en u hakt genoemd vlees fijn. De, van tevoren gewassen, champignons hebt u middel fijn gehakt en in wat boter ge smoord. U vermengt ze met de gehakte aubergine, de pe terselie, de knoflook en zout en peper naar smaak. Daarna vult u de lege aubergine-pel len met dit mengsel. U legt ze in een vuurvaste schotel en bedekt ze met in het midden een band als het ware, van béchamel-saus en u verdeelt de tomatenpuree over de beide zijkanten. Daarna strooit u de geraspte kaas over dit gerecht en u laat het in de oven gra tineren en gloeiend worden waamu u onmiddellijk ser veert. Ook alweer met, bij voorbeeld: lintmacaroni ook wel noedels genaamd. N.B. Béchamelsaus wordt gemaakt van gelijke hoeveel heden boter en bloem tot een glad papje geroerd en verder, onder voortdurend kloppen met de garde, aangelengd met melk tot een fraai gebon den saus het resultaat is. U voorziet in dit geval de saus van wat geraspte ui, zout naar smaak en vers gemalen witte peper en geraspte nootmus kaat. Daar deze saus bijzonder smakelijk is en een belangrij ke rol speelt in het aubergine- gerecht, evenals trouwens de tomatenpuree, raad ik u aan van beiden rustig wat meer te nemen, zo u dat goeddunkt! Nog een andere manier om een salade samen te stellen U hebt er voor nodig: een stuk of 4 hard gekookte gepelde eieren, een krop Iceberg-sala de (als u die niet in de zaak ziet, neemt u 2 flinke slakroppen van de u bekende soort), een achtste ongeklopte, onge zoete slagroom, citroensap, fijngehakte peterselie, radij zen, paprika-poeder, wat ge pelde amandelen, zout en vers gemalen peper naar smaak. Als u de Iceberg-salade hebt dan snijdt u die in vrij dunne repen (dat kunt u met die sla doen omdat ze zo enorm stevig is en niet slap wordt), bij gewone sla doet u dat bii- voorkeur niet. Laat de nerven erin en verdeel ze in handza me stukken. U snijdt de eieren in schijf jes en dat doet u ook met de gewassen uitgelekte radijzen, 1 u wast dé sla, schudt ze goed 1 uit en droogt ze tussen 2 doe ken. Vervolgens maakt u een saus van de room, het zout, de peper, een vleugje papri kapoeder en wat citroensap plus de gehakte peterselie. Meng sla, eieren en radijs heel luchtig door elkaar, giet de saus erover en garneer met de ge pelde amandelen. Met gebak ken vis en pommes frites is dit menu werkelijk een lente- etentje! Varkensvlees zoals men er in België van geniet Op een mooi stuk varkensvlees van een kilo, bij voorkeur een fri candeau, gebruikt u een kilo (ja u ziet het goed!), een kilo uien. Verder komt eraan te pas: bier en wel 3 glazen. Zout, vers ge malen peper en wat paneer meel zijn ook van de partij, evenals 75 gram reuzel. Hebt u iets tegen dierlijk vet dan vervangt u het door wat zon nebloem-olie of wat Mazola. U begint met het goudbruin dichtschroeien van de frican deau in een deeltje van het vet of de olie. Als dat gebeurd is, neemt u het vlees uit de braadpan, u houdt het warm. Hak de schoongemaakte uien middelgrof en fruit ze met de rest van vet of olie ook al goudbruin. Neem de helft van de uien even uit de pan, leg het vlees op de resterende uien, zout naar smaak, han teer de pepermolen met ferme hand en bedek tenslotte het vlees met de rest van de uien. Strooi er wat paneermeel over en giet er het bier bij. Zet de deksel op de pan en deze pan in een matig warme oven ge durende twee en een half uur. Af en toe bedruipen. Dien dit allergeurigste varken op met de uien en een schaal luchtig geklopte aardappelpuree en drink er.,., u begrijpt het wel! een ferm glas van het edele gerstenat bij. Het is een stoer gerecht en het is niet bedoeld voor de „lijners". Die kunnen zich be ter aan de salade houden. JONGE MANNEN Gelezen in het Britse damesblad „Woman's Own", in de rubriek ingezonden brieven: „Waarom toch al dat gepraat over vrouwen die trouwen met jongere mannen? Sinds de sta tistieken vertellen dat mannen eerder sterven dan vrouwen, is het toch heel redelijk dat een vrouw een man kiest die een jaar of vijf jonger is dan zij. Aldus de briefschrijver, die een man PRATEN IS GELD Aha! De mannen zijn gevangen, betrapt en wat u maar wilt, maar een feit is dat ze net zo „praatziek" zijn als hun vrouwen. Ze zijn de laatste jaren steeds meer gaan vergaderen („wie niet vergadert is niet „in" en zal wel niet zo belangrijk zijn). Maar door al die verga deringen die er overal worden gehouden, zijn er ook steeds meer mensen die zijn gaan uitre kenen hoeveel energie er soms wordt verspild, hoeveel tijd en geld. Ingenieur Sören T. Lyngsöe in Kopenhagen Is dat ook allemaal opgevallen en hij heeft nu een „conferentiekamer - spreektijdbeperker" uitge vonden, een electronisch aanwijsbord dat alle vergaderden eraan herinnert hoe duur spreken eigenlijk wel is. Het apparaat houdt de aanwezigen in de con ferentiekamer bij voortduring op de hoogte van het steeds oplopende bedrag aan salarissen dat met de bespreking is gemoeid. De apparatuur is namelijk geprogrammeerd (gelijk een compu ter) met de salarissen van de mensen die moe ten vergaderen. Nu zijn er zelfs al bedrijven die daardoor minder vergaderingen zijn gaan houden, omdat men daar dan liever maar geen besprekingen houdt dan te moeten kijken naar die machine die voortdurend maar de rekening opmaakt. (Gelezen in het maandblad „Readers Digest"). VIER WENSEN Nog iets uit „Readers Digest": de vrouw van 1969 heeft vier grote wensen. Nummer 1: een echtgenoot. Nummer 2: een huis om hem in te doen. Nummer 3: een auto om af en toe te ontsnap pen aan de sleur van het huishouden. Nummer 4: een baan, om voortdurend te ontsnappen aan het huishouden. DUITS Het Goethe-instituut in München heeft een geweldig succes gekregen met een film over... de Duitse taal. Het is doodgewoon een cursus Duits per film, die al in veertig landen is vertoond. Niet alleen per televisie, maar zelfs in de bioscoop. Aldus het achttalige blad „Sca la". UITVLUCHTEN En dan volgen hier acht uitvluchten voor mannen die te dik zijn en zich daarvoor ver ontschuldigen: Ze zijn afkomstig uit het Duitse blad „Jasmin". „Om magerder te worden moet ik iedere dag een paar uren aan sport doen, maar ik heb eenvoudig nooit tijd." Ik eet maar heel weinig, maar bij mij zet alles meteen aan. „Mijn vrouw vindt, dat het me goed staat." „Ik kan doen wat ik wil, maar ik val niet af. Dat zit in de familie." „Vermageren is helemaal niet gezond, dat kost te veel energie." „Volgende week begint mijn vrouw een ver mageringskuur. Ik denk, dat ik maar eens met haar mee ga doen." HEMDEN WASSEN Alexander de Grote om even verder terug te gaan in de geschiedenis gebruikte de parfums die tijdens veldtochten werden buitge maakt het liefst alleen voor zichzelf. De grote Zonnekoning Lodewijk XIV van Frankrijk heeft blijkbaar nooit water aange raakt. Als er gewassen moest worden, reinigde hij het gelaat met pure parfum. En in Engeland leefde eens de heer Beau Brummél, die erom bekend was dat hij zijn hemden altijd op het vaste land van Europa liet wassen. Hij vond daar het waswater beter en ook de lucht waarin zijn hemden te drogen werden gehangen. Een mannelijke lucht, vond hij. ulfvludriat,. „Dikke mensen zijn gezellige mensen". „Men zegt, dat dikke mannen goede echtge noten zijn." Kortom, zij (de mannen) kunnen aan die dik te echt niets doen. Twee bijzondere repen die beide een voortreffelijke combinatie vormen van ver rukkelijke delicata chocola de met óf hazelnootpaté óf kleine stukjes walnoot. Kent u ze nog niet? Dan nu proeven! verser bij Piko s - Salino.s - 51 Snipka's per zakje 2 zakjes A n MANNEN EN PARFUM Mist u ooit uw bus haar-spray, is uw handcrème tè snel op. verdwijnt uw eau de cologne ook wel eens? Misschien is de „dief" niet eens uw dochter, maar uw echtgenoot. ..Want mannen zijn zich de laatste jaren steeds meer en beter gaan verzorgen", zegt hierop het Duitse blad „Für Sie" en doet meteen uit de doeken hoe lang mannen eigenlijk al cosmetica gebruiken. In de boekhouding van Napoleon zijn onge kend hoge rekeningen voor cosmetica gevon den, al is niet bekend of de keizer dat nu allemaal zelf gebruikte of ook zijn echtgenote liet delen. Koning Lodewijk XV van Frankrijk stelde iedere morgen voor zijn hele hofhouding een „parfumregel" op; iedereen moest die dag geuren als de Koning zelf. AUTO RIJDEN Gelezen in hetzelfde blad („Für Sie"): ..Rijden vrouwen slechter auto dan mannen? Wanneer men weet, hoe de meeste vrouwen zich weten aan te passen in het huwelijk, dan is het wel duidelijk dat ze dat in het verkeer ook kun nen". LUISTEREN „Wanneer u vragen stelt, krijgt u antwoord. Maar wanneer u weet te luisteren, krijgt u informatie." (Uit het Franse blad „Vogue") SPECIALE AANBIEDING (kindersnoepje) zak dfc 200 gram verser bij 1 1meekaanbiedingen\ (van 17 t/m 23 april) \V'.; doos 18 stuks war (±215gram)yrö Een van de vele grote favo rieten in het Albert Heijn- assortiment. Naar een be proefd oud-Zaans recept ge bakken. Zouden er daarom zoveel liefhebbers voor zijn? pak 6 stuks 270 g) IWfOO 700 gram L2(f 1. melange zak250gG9"vO van fijne drops en toffees vorser bijl

Allerhande | 1969 | | pagina 9