een Paasbest m 'L Combineer de kipperollade eens met Het Pacis-ontbijt maar dan voor de tweede Paasdag M h l Een warm hapje Longdrink van grapefruit zonder alcohol Halvarine ook voor Uw pikante hapjes Wat doet U met de resten van een kalkoenkuiken ALLERHANDE MAART 19, Kabeljauwfilets met zure room Die kalkoenrollades uit de diepvries zijn niet alleen Kip in rode wijn bijzonder handig niaar ze zijn vooral zo buitengewoon 1 smakelijk. Ze zijn goed gekruid zodat eigenlijk bij wijze van spre ken „een kind de was kan doen", oftewel zelfs een kind zou zo'n kalkoenrollade kunnen braden! Het enige wat deze rollade vraagt is een kans om in alle rust te ont dooien. Op geen enkele wijze is dit proces te versnellen; haal de rollade des ochtends al uit het vriesvak, trek zijn plastic jasje uit, leg hem op een bord of schaal (kamer temperatuur) en keer hem af en toe om. Als hij helemaal is ontdooid, dan droogt u hem met een schoon doekje of crêpepapier van de keukenrol goed af, hij is gezouten en gekruid en u behoeft hem dus sjgchts dicht te schroeien in de boter en verder gaar te laten worden. De kalkoen rollade is het waard dat u hem de eer aan doet van braden in echte bo ter, eventueel gebruikt u boter- concentraat waarmee uitste kend te bakken en braden valt. In het laatste geval maakt u even voor het opdienen de saus als volgt afneem de rollade uit de pan, voeg er een scheutje water bij, roer de jus goed door (langs de bodem en de wand van de pan) en roer er van het vuur een stuk verse boter door. De saus is dan bij zonder lekker en ietwat fluwe-w lig- Maar met die kalkoenrollade kunt u nog wel wat spelen. U kunt het geheel nog veel ver rukkelijker maken! Maak bijvoorbeeld eens: Kalkoenrollade met madeira-roomsaus Braad de kalkoen in de boter aan al le kanten mooi bruin en gaar (dat gaar worden vergt naar mijn inzicht een beetje meer tijd dan 'op de rollade staat aangegeven) en zodra de kal koen wel bruin maar nog niet gaar is, giet u bij de boter in de pan een groot glas madeira. Tijdens het gaar-worden be druipt u af en toe uw kalkoen- rollade, die trouwens ook graag om en om gekeerd wil worden Even voor het opdoen neemt j u de rollade uit de pan en u roert een achtste liter onge klopte, ongezoete slagroom door de jus, die dan onder voortdurend roeren fraai flu- welig gebonden wordt. Geef de saus apart in een sauskom. (Mocht u voordat de room in de pan gaat, via uw reukor gaan de indruk krijgen dat een extra scheutje madeira wel j bijzonder lekker zou kunnen zijn: wel wat let u?!) Wat bij de kaI koen Heel erg in de traditie vallen na- tuurlijk de appel- moes en de preis- selbeeren. Wat de- ze laatste betreft: Br bij AH vindt u verschillende soorten preissel- beeren. Bijzonder goed van smaak en samenstelling zijn de preisselbeeren van Ligthom die in een pot van 400 gram 2,95 kosten. Nu kan ik me best voorstel len dat u bij uzelf denkt dat u altijd wel gewone appelmoes kunt eten en dat u best eens iets anders wilt. Doe dan eens het volgende: U koopt een appelsoort die niet zo gauw smelt als een goudreinet, bijvoorbeeld een Winston of een Golden Delici ous. Deze appelen schilt u, waarna u ze overdwars door midden snijdt en de klokhuizen zeer goed verwijdert, u houdt dan twee mooie appelschalen over. U pocheert ze in een suikerstroopje tot ze net zacht zijn. U laat ze uitlekken en vult ze met de preisselbeeren die u in een pannetje heel even op temperatuur hebt gebracht. Schik deze appelhelften in een krans om de kalko^prollade op uw mooiste schaal: het staat enig en het smaakt allerplezie rigst! Geef er vers gekookte aard appeltjes bij, N.B. Escoffier brengt een potje met cranberries met een inhoud van 142 gr., het kost 1,95, heel handig voor het kleinere gezin. „Baby'^kalkoen in de pan De babykalkoen heeft hel or dentelijke formaat van wat men vroeger een fraaie pou larde placht te noemen, d.w.z. ongeveer 15002000 gram. Die babykalkoenen zijn bij zonder mals en smakelijk, maar u behoort ze natuurlijk ook alweer de tijd te gunnen om op hun gemak te ontdooien. U braadt ze vervolgens zoals u een kipje zou braden, dus gewoon in wat boter. En u maakt de jus af zoals elders al aangegeven staat. Nu heeft lang niet iedereen altijd zin in compote bij ge vogelte en daarom zoudt u bij voorbeeld eens van die heer lijke haricots verts bij dit kal koenkuiken kunnen geven. Ze zitten in een blik, bijzonder dicht op elkaar en ze zijn heel dun en verfijnd van smaak en per half blik kosten ze slechts 1,50. U warmt ze gewoon in wat boter nadat u ze hebt laten uitlekken en kunt ze desver- langd bestrooien met wat noot muskaat (maar dan offert u wel iets van de verrukkelijke smaak op). En om nu toch aan dit kal koenkuiken een heel apart ca chet te geven, serveert u er, afzonderlijk, wat Cumberland- sauce van Escoffier bij 3,20 per fles). Het is een grootse en zeer aparte culinaire saus zoals u zich er geen betere kunt wensen! Koud opdienen en een leggltje ervan op het bord naast het stuk kalkoen- kuiken deponeren, voor de rest natuurlijk de gewone jus ge bruiken. In de Cumberland zo af en toe de stukjes kalkoen dopen en in aandacht genieten! Overigens, ook lof is een groente die in deze combinatie uitstekend past. (Als u geen nootmuskaat over de haricöts raspt, bestrooi ze dan eens met wat zeer fijn ge hakte peterselie, dat is extra verrukkelijk!) Crème-selderij soep: geniet ervan! rDat klinkt u misschien wat vreemd in de oren, omdat men bij de wijnen al- tijd leert dat bij gevogelte, vooral kip, een witte wijn gedronken behoort te worden. Maar ik verzeker u dat bij een soort kip in het pannetje', dat nogal pikant gemaakt wordt, een ro de wijn echt op zijn plaats is! Kies een wijn die u aan tafel door kunt drinken en doe de kip de eer aan van een aange name rode Bordeaux, bijvoor beeld een Galvet Foncastel Mo- nopole van 3.75. Zorg voor een fraaie braad kip en ga als volgt te., werk laat de kip na hem van wat zout voorzien te hebben (bin nenin) aan alle kanten in de boter een fraai bruin kleurtje krijgen. Neem de kip uit de i pan. Als de boter erg donker is geworden dan voegt u er een j stukje boter bij en nu laat u in die pan een stuk of 20 sja- I lotjes goudbruin worden, daar- na gaan er champignons bij, i zo'n half pond, goed gewassen en uitgelekt; een takje tijm, wat marjolein, salie, een snuif je basilicum, een of twee teen tjes knoflook (fijn gesnipperd) en veel vers gemalen peper zijn ook van de partij. Leg de kip weer in de pan terug en als alles weer op kooktemperatuur is, giet u er een of twee glazen van de rode wijn over. Laat met de deksel op de pan het geheel gaar smoren. Even voor liet opdoen giet u er wat room bij en u strooit er flink wat fijn gehakte peterselie over. Ser veer deze kip met spaghetti nature waar een ieder der aan- zittenden naar eigen smaak de nodige geraspte belegen Goud se kaas over strooit. Nieuw bij AH zijn: Langoustines in blik Eèn enorme de licatesse, die ook alweer van verre komt, nl. van Chi- ^5^ f-7\ li. Een blik ervan ,- ^-C kost 3,50 en dat is bijzonder voor delig want er zitten er heel wat Ze zijn kleiner dan de Lan goustines die u vers in zon nige buitenlanden kunt genie ten (een heel enkele keer zijn ze hier ook wel verkrijgbaar) maar de smaak is bijzonder goed en ze zijn niet zout. U laat ze goed uitlekken en ze zijn voor het gebruik gereed. Maak er eens een Cocktail de Langoustines van. Als u dit voorgerecht des avonds wilt geven, zet dan de uitgelekte Langoustines al in het begin van de middag in de saus te marineren. En als saus gebruikt u dan de onvolprezen cocktail sauce met whisky van Devos Lemmens, prijs 1,40. Gemak kelijker kan het al niet, want u behoeft er verder niets bij te voegen. Tegen de tijd dat het zover is, legt u in de cocktailglazen een paar mooie knapperige blaadjes sla (zorgvuldig ge droogd met een doekje en niet gekneusd), daarop komen de langoustines met de heerlijke saus, u zet een citroenschijfje te paard op de rand van het glas, bestuift de langoustines met een snuifje rode edel- süsze paprikapoeder of u strooit er wat fijngehakte pe terselie over (dat is een kwes tie van smaak!) en u serveert de cocktails met verse toost en boter. Het kan nauwelijks simpe ler en smakelijker! U vult een shaker met: 9 lepels grapefruitsap, 6 le pels sinaasappelsap, 3 le pels citroensap, 4 lepels suiker, 12 lepels gehakt ijs. Snel en krachtig schudden en u schenkt een heerlijke, frisse drank voor de auto mobilist! Juist met de Paasdagen is dit een gemakkelijk uitvoerbaar ge recht omdat u de visfilets uit de diepvries nemen I kunt en de sour-cream kunt u ook van tevoren in huis ne- I men. Behalve de vis hebt u nodig: ui, peterselie, kappertjes, boter, eieren, paprikapoeder, zout, aardappelen, melk en zure room. Laat in dit geval de vis eerst ontdooien (als u schelvis pre fereert kan dat natuurlijk ook, trouwens u kunt er ook ande re soorten verse vis voor ne men als u ze maar in de koel kast bewaart). U stooft de, in handzame stukken verdeelde, vis in een combinatie van boter, zure room, een geraspt uitje, fijn ge hakte peterselie, wat zout en paprikapoeder, op laag vuur tot ze precies gaar is. U hebt nog wat van de gehakte peterselie achter gehouden voor later. Terwijl uw vis staat te sto ven, zorgt u voor luchtig ge klopte aardappel-purée. Draai de gare, drooggestoomde aard appelen door de zeef en klop ze op met kokende melk en een heerlijk stuk echte boter. Lie ver geen nootmuskaat gebrui ken in dit geval. Verwarm een grote schotel, deponeer de pu- rée er in een rand op, leg in het midden de stukken- vis en maak het kookvocht op de vol gende wijze af: U roert er eerst nog een stuk boter door en ver volgens bindt u de saus onder voortdurend roeren met twee eierdooiers. Giet de saus over de vis en bestrooi het geheel met de rest van de fijn gehakte pe terselie en kappertjes (Royal Mail 1.05 per potje). Voortref felijk met salade. Ach lieve lezeressen, al ve le malen heb ik in deze ko lommen uitgebreide sugges ties gegeven over uitgebrei de, bijzonder aanlokkelijk versierde Paas-ontbijttafels compleet met alle soorten eieren, die altijd Welgelegen zijn, of ze nu in een verfbad- je gegaan zijn, dan wel in de vorm van roer-eieren met toebehoren gesavoureerd zul len worden; alle broodsoor- En nu de hapjes bij de drankjes Laat ik met het •y® allereenvoudigste J» beginnen: dat zijn de olijven kant (dp) 1 en klaar uit pot of fles. Voor de echte liefhebbers zet u een schaaltje neer gevuld met de gewone Griekse groene olijven met pit, merk Aridjis en verder zijn er de gevulde olijven, heel charmant met 4 verschillende vullingen, fraai in één flesje: 1.90. De vullin gen zijn als volgt: piment, amandelen, amandelpiment en kappertjes. Het zijn heer lijk hartige lekkernijen die een mens overigens wel wat dorstig maken. Vervolgens bestaat er tegen woordig ansjovisboter in een tube, wat natuurlijk heel han dig is, wilt u de ansjovissmaak iets minder sterk laat niets u dan letten om er een weinig extra boter door te wrijven. Deze tubes zijn in de koelkast ongeveer 5 maanden houdbaar. U smeert de ansjovisboter op kleine vierkante toostjes en strooit er wat fijn gehakte pe terselie over. Een heel bijzondere aanbie ding bestaat uit een netje met. 3 blikjes erin. Ze zijn gevuld met een Paté de Campagne, een Paté de porc, en Rilettes, dit laatste is een typisch Fran se specialiteit, die gemaakt wordt van varkensvlees en grover is dan de ons bekende paté's. Heel geurig en kruidig. Versier met de inhoud van de ze 3 blikjes, die met z'n drieën slechts 1.89 kosten!, verschil lende toostjes. De Paté de porc die de gladste is en die zich het makkelijkst laat smeren, smaakt wel heel bijzonder wanneer u er bovenop een klein lepeltje van die heerlijke Escoffier Cumberlandsauce de poneert, die smaken-combina- tie is werkelijk uitzonderlijk! Overigens kunt u van gewo ne leverpastei ook iets lekkers maken door de leverpastei ge woon te vermengen met een geraspt uitje, een snippertje mosterd, eventueel wat peper en als het mengsel eenmaal op het toostje zit dan bestrooit u het met wat fijn gehakte pe terselie. Leg er tenslotte een kappertje op. ten zijn de revue gepasseeri de boterlammetjes hebbei nooit op het appèl ontbroken evenmin als de lentebloeme. tjes ik zou zeggen: laat dea bijzonder gezellige tradifn niet uit uw huisgezin vet dwijnen, dat vooral nier Maar ik kan me ook inde ken dat u die tweede Paat morgen eens wat vrijhei wilt, niet alleen voor uzelw maar eveneens voor alle k, den van het gezin en logéei Schaaltjes met Corn-fk hes, een kan niet room melk, een suikerpotje, ee mand met verschillendj broodjes, een zeer grote km, met sinaasappelsap (uit i> fles of de diepvries), ee; plank met een ferm sté kaas, een of andere worst en een scherp mes en verder eet grote pot met thee of koffn op een gezellig lichtje. Zet g voor ons dan ook nog eet potje met boter bij en klom is Kees! (Ovengens: vervang het potje met boter door hi kuipje met. halvarine „goei voor uw lijn" en uitstekerij van smaak!!). Voor de huisvrouw de uot gende goede raad: dek dt tafel de avond tevoren ehzej er alle kommen en bestel e.d. op. In de broodmaM legt u een briefje dat de eet ste die komt ontbijten zidi belast met het zetten uai koffie of thee, het tevom schijn toveren uit de koel kast van de sinaasappelsap de melk of room, de kaas ei de worst plus de boter oj halvarine. Het pak Corn-fln. kes staat op tafel, de brood jes liggen te wachten in di broodtrommel. En nu kat iedereen naar eigen inzicll ontbijten en u kunt net a lang uitslapen als u zei wilt. En de kinderenWe! de ouderen weten zichzeI; wel te redden en zij moetei dan ook maar eens de erorj voor de kleineren op zich w inen! Verrukkelijk zo'n morgei zónder zorgen! Van het ei en de mostei Laai ik beginnen mei Ie zeggen dat de smaak van de halvarine inderdaad zeer goed is en dat het voordeel van minder vet natuurlijk heel plezierig is! Jammer alleen dat we er niet mee kunnen bakken, braden en koken! Want dat zou helemaal ideaal zijn. Zoals het nu is: een toost- versierinkje van halvarine met een zeer fijn geprakt hard ge kookt ei, wat zout en peper en naar smaak wat kerrie of paprika-poeder van de edel- süsze soort. Al roerende eii mengende dient u te beoorde len hoeveel halvarine en spe cerijen u wilt gebruiken. Het uiteindelijke resultaat smeert u, niet te zuinig, op toostjes of op Brabants roggebrood. Iets om altijd in huis te hébben, in uw voorraadkast (L (je), deze verruk- kelijke gebonden soep van Camp bell. Een blikje van 0.30 liter bevat een behoor lijk dikke crème, gestoffeerd met stukjes voetseïderij. Nu kunt u heel eenvoudig te werk gaan en de inhoud van het blik verdunnen met een zelf de hoeveelheid water en dan verwarmt u het geheel goed roerende en u brengt een best soepje op tafel. Zo'n blikje kost overigens slechts ƒ0.85. Maar u kunt er voor uw Paas-menu nog iets meer van maken. Schaf u daartoe een half blik gesneden voetselderij aan, vermeng daarmee de crème uit het blik en roer er dan ook nog een scheutje room bij, dat kan koffieroom zijn, u kunt er ook slagroom voor ne men. Breng deze soep onder voortdurend roeren aan de kook en geef er apart wat ge bakken dobbelsteentjes brood bij. Kipperollade uit de diepvries is zo handig! gen en een bewijsje geraspte ui. Als de rollade gaar is, bindt u voor het opdienen met wat beurre manié, dat is bloem die u met boter goed door elkaar gewreven hebt zodat het meng sel homogeen is geworden. Bij kleine beetjes degelijk roert u er wat van door de jus tot de vereiste aangename gebonden heid bereikt is. En weet u wat hier nu zo buitengewoon goed bij smaakt? Dat zijn de gepel de muscaatdruiven op sap die u in blik koopt. Het merk is Royal Mail, de prijs is 1.80, inhoud 425 gram. Warm de druiven in het sap even op en geniet ervan bij de kipperollade. De port? Een heerlijke Fidalgo White Port 4.85). Appeldessert in de oven Tamme eend met appelen En ook hier geldt natuurlijk weer: tijdig en in alle rust laten ont dooien, goed af drogen en niet meer voorzien van zout, peper of andere kruiden. Wat u wei kunt doen, als de kipperollade aan alle kanten mooi bruin gebraden in de pan ligt gaar te sudderen; er een stevig glas witte port bijvoe- Besmeer een vuurvaste schotel met boter. Neem een paar appelen, schil ze, snijd ze in parten en ver wijder de klok huizen. In een koekepan laat u ze in wat better bijna gaar smoren, liefst met een deksel erop zodat de appelen zo blank mogelijk blijven. Als de appelen a point zijn, legt u er een laagje van in de vuurvaste schaal en bestrooit ze met suiker. Roer door abri kozenjam een scheut Apricot Brandy en leg van die jam dotjes op de laag appelen (niet te weinig van die dotjes s.v.p.!), dan gaat er een vol gende laag appelen in de schaal die u ook weer met suiker be strooit, zit er nog wat boter in de pan dan giet u die over de tweede laag appelen. De vuur vaste schaal mag slechts voor twee/derde gevuld worden. Klop nu een stuk of drie eiwit ten met wat suiker zeer, zeer stijf en klop er tevens een pak je vanillesuiker door. Bedek de appelen met de eiwitten en zet de schaal in een matig warme oven gedurende een kwartier. Maak de oven in die tijd vooral niet open, want dan valt het gerecht misschien flauw en dat zou bijzonder jammer zijn. Het is een uiter mate smakelijk hapje toe! De tamme eend wordt in ons land eigenlijk niet vol- .-•»» jt doende gewaar- deerd, want als u "j( er een van een goede poelier hebt dan is dit een heel sma kelijk eten. Bestel een jong, maar ferm uit de kluiten ge wassen, exemplaar en verder vraagt deze eend om goudrei- netten, bessengelei, een flink glas rode port, een snuifje ka neel en suiker. Zoals u ziet komt hier geen boter bij te pas, de eend heeft dat niel no dig. Schil de appelen, ontdoe ze van de klokhuizen en .snijd ze in parten waar u met een klein scheutje water, suiker en ka neel naar smaak_ heerlijke moes van kookt. Dóór die moes roert u de zeer fijn gehakte lever van de eend. En met dit mengsel vult u de eend waarna u de opening goed dichtnaai! U voelt dus wel dat die appel moes beslist niet te nat mag zijn, dus bijna geen water! Aangezien tamme eenden goed gemest zijn, gaat u dit gevulde exemplaar klaar ma ken in de oven op het rek en met de oraadslèe eronder om de sappen op te vangen. U zout en pepert de eend aan de bui tenkant. ï^er pond rekent u op 25 minuten braadtijd. Halverwege het braadproces giet u de port over het gevo gelte. Even voor het opdoen lost u de bessengelei op met een klein scheutje warm water (ook al weer niet te veel!) en u voegt de gelei bij de inhoud van de braadslee. Goed doorroeren, de saus, (indien nodig,) door een zeef over de eend gieten die al op een fraaie schaal ligt te wachten om opgediend te wor den. Zorg dat u de beschikking krijgt over liet kalkoenvlees ontdaan van alle ongerech tigheden als botjes en velle tjes en snijd liet vlees dan be slist niet al te fijn. Neem een uitje, snipper bel en fruit het in wat boter pre cies goudbruin. Neem een paar van die mooie Griekse groene olijven, per pot 2.00, en snijdt ze in stukken om de pitten tc kunnen verwijderen. Die stukken olijf gaan bij d-e uitjes In de pan, evenals de stukken kalkoen. Voeg er vers gemalen peper bij, maar voor al geen zout (omdat de olij ven al zout zijn). Roer van bloem met sherry een glad papje en bind daarmee de in houd van de pan. Hebt u nog wat jus van de kalkoen over dan voegt u dal restant (mits bet niet te hartig is) er ook bij en als de ragoüt er lieer- lijk uitziet, ruikt en smaakt, roert u er nog wat fyn ge bakte peterselie door. U kunt die ragoüt serveren in warme pusteivormen, op Franse toost of op gebakken witte boter hammetjes. Een uitstekende lunchsclioteJ De hoofd-ingrediënten van dit gerecht: de kippe rollade vindt u in de diep vries, de maïskorrels kunt tt ingeblikt kopen. Ditmaal schroeit u de kipperollade, goed ont dooid en afgedroogd in een klein beetje olie aan alle kanten mooi bruin. Zouten en peperen behoeft niet want dat werd al ge daan. Neem de rollade uit pan en breng hem over in een andere pan waarin u een aangenaam stuk boter hazelnootbruin hebt laten worden, laat de kippe rollade verder rustig gaai- smoren. Intussen bakt u flensjes (1 per persoon, tenzij u zeer grote eters bent) en die flensjes houdt u warm. De maïskorrels uit blik doet u over in een zeef en u haalt 'ze even onder de koude kraan door, laat ze vervolgens goed uitlekken en warmt ze in boter met. een klein beetje suiker. U klopt een eierdooier los met een klein beetje room en daar bindt u de maïs korrels mee. U vult de flensjes met de maïs en legt ze in een krans op een grote verwarmde schotel, in het midden komt de kipperollade te prijken. De braadjus bindt u met wat slagroom ongeklopt en ongezoet) en die geeft u apart in de sauskom. Een ongeiooon gerecht dat uit het Baskenland af komstig is en dat u be paald eens moet proberen. Er hoort verder geen groente bij, maar om de vitaminen kunt u, als gang apart zoals dat in Frank rijk. ook gebeurt, een ge mengde salade geven. Kreeftsoep als feestelijk begin Op zeer eenvoudige wijze kunt u een „kaas-custard" ma ken. Daarvoor hebt u nodig: 1 kopje geraspte, belegen Goudse kaas, ll/s kopje paneermeel, 1 kopje melk, 2 eieren, wat zout (voorzichtig, denk aan de hartige kaas!), vers ge malen peper en wat cayennepeper. Beboter een cake-vorm en vul de vorm laag om laag met paneermeel en geraspte kaas. Vervolgens klopt u de eieren los met de melk, het zout, de peper en de cayennepeper. Giet dit vocht over de lagen in de vorm en zet deze in een hete oven om er in ongeveer 20 minuten gaar in te worden. Serveer de kaas- custard warm. Heinz brengt t een „potage bisque de homard" waar u van zult smullen als u tot de genie- ters van de schaal- dieren behoort. Op heel eenvoudige wijze kunt u een van de „grote" söèpen uit de Franse keuken op tafel brengen. LT verdunt de soep met een. zelfde hoeveelheid wa ter, roert alles zorgvuldig door elkaar en warmt de potage net tot aan het kookpunt. Koken is er namelijk niet goed voor en dat kunt u dus beter vermij den. Opdienen en genieten. Maar natuurlijk kunt u er nog iets meer mee doen. U kunt de soep ook heel goed gebrui ken als saus over bijvoorbeeld gepocheerde kabeljauw-filets of schelvis dan wel tarbot. U kunt de soep trouwens nog wat verfijnen door in plaats van water om te verdunnen, melk te nemen en er tot slot nog een glaasje cognac en een flinke scheut droge sherry aan toe te voegen. Ja. u kunt nog verder gaan1 en van die soep een hoofd gerecht maken. Dan neemt u een blik Snow Crab Meat, merk Three Diamonds (ƒ3.50) en van dit crabvlees verwijdert u zorgvuldig de kraakbeentjes Roer 50 gram ter tot room vermeng met e aangename hoevee! heid Franse wit wijnmosterd, smeer daarmee witt boterhammetjes zonder kor Vervolgens strooit u er e laag fijn gehakt hard gekoo ei over. Garneer met een ontól te ansjovis-filet en een schijf) hard gekookt ei. Een gezellig borreluurtj De Paasdagen zijn vanzelfspre kend dagen voor genoeglijke sa- menkomsten van t magen en vrien- den, vandaar ook het geliefcje borreluurtje datn met tal van kleine hapjes pl gen op te luisteren! Over i dranken hoef ik u niet zov« te vertellen want allen kent stellig de uitstekende sherrii te beginnen bij de Pale Shen 887 Medium Dry, de Conqiü ror Green Label Sherry, eva eens Medium Dry, de ConqS ror Gold Label Sherry, meti fraaie aanduiding: Very Vei Dry - Very Very Pale, de bi zondere 1955 Anada Sherry,® Cream Sherry's, die Swe zijn, de Oloroso Sherry en dl natuurlijk de Party Box Pt Sherry 889 met een inhoud vt 5. liter (ƒ23.50), allerplezi! rigst om het glaasje uit te vt len. In de Vermouth's is de VI riatie uitzonderlijk, de Portw nen, rode en witte, mogen zit in een grote belangstelt verheugen, evenals de Madi ra-wijnen, waarvan vooral h droge type door de kennP zeer gewaardeerd wordt. Daarnaast nog de geneva de vruchten-brandewijntjesi vanzelfsprekend de met drankjes oftewel cocktails, i longdrinks en de alcohol-lt dranken voor hen die nog ad ter het stuur moeten. e.d. en u voegt het bij de so in gezelschap \van verse gep de garnalen. Daarmee is de B que d'homard dan meteen opt ficiënte wijze gestoffeerd zeer voedzaam. Serveer dl uitzonderlijk smakelijke met knappend stokbrood en geniet van een aparte msi tijd, vooral wanneer u begi met een grape-fruit cocktail eindigt met een smakelijk dl sert. Om nog even op dat b crab-meat terug te komen: crab-vlees komt van een s« die reuze-krab heet. De po' van deze crab kunnen twee fl ter lang worden en ik vernw dat de meesten van u dit ntf ster niet graag tegen zouc komen. Deze schaaldieren den in de buurt van Japan! vangen en aan boord van schepen meteen ingeblikt, kwaliteit is dan ook voortref? lijk.

Allerhande | 1969 | | pagina 6