BINNEN 48 UUR VAN KIP NAAR KUANT Attentie! s.v.p. uitknippen! Albert Heijn 450 Nederlandse vrouwen doen aan autosport prijsstop op legt zichzelf Het geheim van het Welgelegen Ei Magere zuivel produktep in opmars WduTinTirflm IHIIIIIIUIIIIII GOED BEKEKEN Beter voor gezondheid en portemonnaie EVAC 10 JAAll OUD! Vierde PMC: showroom geopend in Heerlen Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. - Zaandam Aller Hande SAHO01000156 Aliertiando maart 1969 ■OPUTBRAItCIR maart 1969 oplage 1.995.560 15e jaargang - No. 4 (155) door P. W. RUSSEL PASEN zeggen is bijna het geluid van een kip nadoen: geen feest waarbij de eieren zo'n grote rol spelen. En geen ei dat de laatste tijd zo in trek is als het Welgelegen Ei. Sinds Albert Heijn in 1964 begon met de verkoop van de doosjes Welgelegen Eieren is de vraag van de klant verdubbeld. Een duidelijker reactie op de kwali teit van de Welgelegen Eieren is niet denkbaar. Ervaren schouwers in dit geval een man die zijn leven lang pluimveehouder was bekijken als rönt genologen elk Welgelegen Ei voordat het in een doosje gaat. De invloed van de BTW en de kosten- en grondstoffenprij- zen hebben het kruideniers- warenpakket bij Albert Heijn j N.V., vergeleken met het prijs peil van december 1968, met cir ca 2,8% doen stijgen. Dit per centage heeft het bedrijf begin januari reeds genoemd en tot nu toe heeft men deze 2.8% kunnen handhaven. Teneinde nu een zekere rust op het pr ij zenfront te bewerk stelligen en de dreigende spiraal beweging te helpen stoppen, heeft Albert Heijn besloten om voor dié artikelen waarvan men in de prijsstelling vrij is, in ieder geval tot 1 mei a.s. geen verdere prijsverhogingen door te voeren. Ook na 1 mei zal Albert Heijn er uiteraard naar streven deze maatregel te continueren. Maar op dit moment valt nog niet te overzien hoe de invloed zal zijn op het totale prijsbeeld van de dan komende oogsten. De z.g. dagartikelen, zoals zui- velprodukten, vleeswaren, groen ten, fruit en vers vlees, die fre quent door de marktbewegingen in prijs fluctueren, vallen buiten 1 de maatregel. Albert Heijn zal de besprekin- gen met zijn leveranciers over j reeds doorgevoerde prijsverho gingen voortzetten. Eventuele prijsverlagingen als gevolg van dit overleg zullen worden door gevoerd. 21» ook pagina 11 „BTW-operatle" Een elegante Kaftan van Dacron-Jersey, een mo del van de Romeinse prinses Irene Galitzine met bijpassende schoentjesdie hetzelfde motief ver tonen als de wat Afrikaans aandoende „honden halsband". De vrouw wil slank zijn. En blijven. Een edel stre ven, dat door een kort ver blijf op de weegschaal nog al eens beloond wordt met averechtse schokeffecten; ondanks het permanent la nen liggen van lokkende lekkernijen, ondanks de wekelijkse kilometer wed loop in de huishouding. Dan kan ze berusten in een verder mollig worden, zich zelf een dieet voorschrij ven met op de lange duur alle nadelige gevolgen van dien. Of ze kan een pas op de plaats maken en diep nadenken over andere mo gelijkheden om de slank heid te behouden of terug te krijgen. Want de kreet van voedingsdeskundigen, dat de Nederlander (man, vrouw, kind) niet alleen teveel maar ook véél te vet eetis niet langer een roep in de woestijn. Met name de zuivelindustrie is tege moetgekomen aan de wens, ja zelfs eis, minder vet te doen in het dagelijkse voed selpakket. En dorre cijfer tjes wijzen uit, dat de con sument meer en meer ge bruik maak van die zoge naamde magere produc ten. Dat vanwege een be tere gezondheid, maar ook omdat die artikelen veel- Ze zijn doorgelichtze zijn gewogen, ze zijn ge meten en tenslotte goed bevonden en daar gaan ze dan: automatisch ge pakt rollen de doosjes Welgelegen Eieren over de lopende banden om dadelijk voor de klant te icorden neergezet. Binnen achtenveertig uur van pluimveehouder in de winkels van AH. al goedkoper zijn dan de „gewone". Vrijwel alle melk en melkpro ducten zijn verkrijgbaar in vet arme of magere vorm; de laatste duidt op een artikel met een wel heel laag percentage vet. Waarom toch dat gedoe, Waaraan is die verdubbeling van de omzet vooral te dan ken? We zijn het antwoord gaan halen in het verpakkings station van de Welgelegen Eieren bij de firma G. Lukken in Oostzaan. Versheid en kwaliteit De PMC-service-afdeling is verhuisd. Met ingang van januari 1969 luidt het adres uit sluitend: PMC-service, Amsterdamseweg 33, AMERS FOORT. Het telefoonnummer is: (03490) 3 01 24. Postrekeningnummer 526711. Dit houdt in dat alle telefoonnummers in Hilversum, die op garantiebewijzen e.d. zijn vermeld, komen te vervallen, zodat men voortaan altijd Amersfoort moet bellen. Huisvrouwen, wees verstandig en knip dit berichtje uit en plak het op een goed verplicht een bepaald soort kip pen te houden. Hij is verplicht de voorgeschreven ventilatie toe te passen en zijn kippen mogen nooit ouder zijn dan ne gentien maanden. „Op die manier is men verze kerd van een constante kwali teit van de eieren", zegt men in Oostzaan. „Elk ei, zonder uitzondering, wordt doorgelicht en grondig bekeken", zegt de directeur van het verpakkingsstation van de Welgelegen Eieren in Oostzaan, de heer John Heijn. zichtbare plaats, zodat u in dringende geval len adres en telefoonnummer altijd dadelijk bij de hand hebt. Alle premies, waarvan de bestelnummers voorafgegaan worden door de letter A, B of F, vallen onder deze servicedienst. De letters A en B betekenen monteursbezoek, de F betekent, dat u de betreffende premie naar Amersfoort moet opsturen. Alléén: Bestellingen van artikelen en brie ven moeten naar de PMC-AFDELIXG in ZAANDAM, POSTBUS 175, worden opgezon den. „Het geheim is tweeërlei", zegt een van de directeuren, de heer John Heijn: „versheid en kwaliteit. Wat wij nu kunnen garanderen is, dat het ei bin nen de achtenveertig uur van het pluimveebedrijf in de win kel ligt. Zoiets was vroege* on mogelijk". Vroeger en we hoeven he lemaal niet zoveel jaren terug werden de eieren op de markt verhandeld. De pluimvee- Elke (log En de leeftijd van het ei? Wel, de versheid wordt gegaran deerd doordat elke dag de auto's uit Oostzaan het hele land intrekken en overal bij de pluimveehouders de eieren op halen. „We hebben twee en een half miljoen eieren per week gecontracteerd", zegt de heer John Heijn. „Elke dag komen hier veertienhonderd kisten met eieren binnen voor we twee etmalen verder zijn liggen die Welgelegen Eieren in de winkels van Albert He'jn". Maar in Oostzaan if dan in tussen wel wat gebeurd. Want geen ei gaat daar de deur uit li zonder door de „eieren-dok- ters" bekeken te zijn, grondig j Via lampen houders namen hun eieren mee naar die markt en was een dag de prijs te laag naar hun zin, dan gingen diezelfde eieren weer mee naar huis en werden een week later opnieuw aange boden. „Je wist in die tijd nooit de leeftijd van een ei", aldus de heer John Heijn. Geen tijdverlies In die gang van zaken is een radicale verandering gekomen. Er zijn contracten met pluim veehouders in heel Nederland afgesloten en ze leveren recht streeks aan het verpakkingssta tion in Oostzaan. „Wij kopen dus rechtstreeks van de pluimveehouders", zegt de heer Heijn. „Elke tussenhan del en dus elk tijdverlies is zo doende uitgeschakeld". De gecontracteerde pluimvee houder heeft een aantal ver plichtingen op zich genomen. Hij is verplicht een voorgeschre ven voer te gebruiken. Hij is Hun naam is officieel schou wer of selecteur. Alle binnenge komen eieren gaan op een lo pende band en worden op een aantal plaatsen in speciale ma chines do-<r schouwers doorge licht. Lampen zorgen er voor, dat de schouwers dwars door de eieren kunnen kijken. Pro ducten met bloedstipjes, met barstjes, met te grote luchtka mers, met inwendige kneuzin gen ze worden door de schou wers terzijde gelegd en stuk geslagen. En even daarna is er een an dere machine, die de eieren weegt en naar grootte en ge wicht sorteert. „Op die manier hebben wé kunnen bereiken dat de Welgelegen Eieren steeds van eenzelfde soort zijn, van een constante eersteklas kwaliteit, terwijl de snelle wij ze van vervoer en de vlugge omzet de versheid garanderen", zegt de heer John Heijn. In Heerlen is aan de Galerij Homerusplein, vlak bij de AH-Su- perMari een -PMC-showroom ge opend. In deze zeer royale ruimte zijn alle. PMC-preinies, ook de ten ten, te bezichtigen. De showroom is dagelijks ge opend van 9-12 uur en 13-18 uur. Op maandag ia de showroom gesloten. Voor telefonische inlichtingen kimt u de showroom bellen onder nr.: 04440 19761. Indien u van dit laatste gebruik wilt maken, doet u dit dan bij voorkeur in de morgenuren. De mooiste stoffen en dessins brengt ieder jaar weer Italië! Hier een charmant jurkje met een bamboe-dessin uit de nieuwe zomercollectie van Antonelli, Rome. Toen mijn grootvader auto reed mocht hij officieel „niet harder dan een paard in draf" ep wanneer hij door het Zuidlimburgse land tufte, draaiden wande laars hun rug naar de weg: Wanneer zij dat „schrik barende motortuig" niet zagen kon hun ook niets over komen! Nu twee generaties verder, is het normaal op de autowegen dagelijks door snel rijdende vrou wen te worden ingehaald en dat er meer dan driehon derdduizend Nederlandse vrouwen hun rij-examen afleggen. In hetzelfde jaar, dat de eigen autoclub van de Nederlandse vrouw tien jaar bëstaat! „Ja, dit is ons jubileumjaar", roept in Rotterdam- Hillegers- berg enthousiast mevrouw A. D. de Jong-Timmermans. Op de officiële papieren staat ze gewóón vermeld als bestuurs lid van de EVAC, de Eerste Vrouwelijke Automobilisten Club, maar in feite is het idee tien jaar geleden van haar ge komen. Auto-hart Over twee dingen kan men in huize De Jong altijd praten: over auto's en over boxers, want zowel mevrouw Jeanne de Jong als haar man zijn gek op alle twee. Van alle honden vinden zij de boxer „de" hond en wie binnenkomt moet we ten dat in dit huis graag over autosport wordt gesproken, want een halve wand in de gang zit onder de railly plakken. De papiereh zeggen, dat de EVAC is opgericht met het doel sportieve dames, die de automobielsport een warm hart toedragen, in clubver band te verenigen. En geble ken is, dat zowel oudere als jongere dames dat „auto-hart" op de juiste plaats meedragen. houden. Men komt bij elkaar op een punt dat centraal ligt, meestal in Bunnik. „En dan hebben we dus onze puzzel- rit", vertelt mevrouw De Jong. „En daarbij wordt zeer goed kaart gelezen, want we wer ken met stafkaarten, hetgeen dus ook betekent dat we alle ritten met z'n tweeën rijden en dat weten nog lang niet alle vrouwen. Hebben we vijf- en zestig equipes bij zo'n rit, dan is dat weinig. Hoeveel le den? Vierhonderd en vijftig, in het hele land verspreid Echt weggeweest De EVAC-dames doen geen half werk. Je hebt belangstel ling voor de automobielsport of niet en heb je die wel. dan ben je er natuurlijk als de kip pen bij wanneer er een ex- MEVROUW JEANNE DE JONG - TIMMER MANS: „Een keer per jaar mogen de mannen mee en dan kunnen ze zien, dat we wat geleerd hébben". cursie wordt gemaakt naar een schokbrekerfabriek of naar een fabriek van autoban den. En dringen wordt het ook doorgaans, wanneer eens in de twee jaar een gezamenlijke rit naar het buitenland wordt ge maakt. Dan gaan de EVAC— ers naar België of Luxemburg of zoals dit jaar in mei naar Bad Homburg in Duits land". Zeg mevrouw De Jong. vindt u autorijden zelf nog leuk of beschouwt u het ook als een manier om ergens te komen. Over het antwoord hoeft me vrouw Jeanne de Jong niet na te denken. Ze zegt meteen: „Als ik naar Utrecht moet over de grote weg of in de stad boodschappen doen. dan vind ik autorijden tegenwoor dig niet leuk meer. Maar doe ik mee aan een puzzelrit, dan vind ik autorijden geweldig. Een puzzelrit betekent voor mij met een auto spelen en dat kan normaal niet meer. Ik ben gewoon blij wanneer ik van start ga en na zo'n rit heb ik het idee, echt weggeweest te zijn". Eens per jaar Mevrouw De Jong zegt het zeer duidelijk en ongecompli ceerd: „Weet je, onder elkaar zijn vrouwen vrijer, daarom ook een EVAC". Vrijer? Hoezo? „Nou, mannen willen altijd graag al is het maar een beetje autoritair zijn. En wat doen wij? Eens per jaar mogen de mannen mee tijdens een rit Dan kunnen ze ook eens zien wat we geleerd heb ben". Wat de EVAC doet, dat is veel. Eén keer per maand, be halve in augustus en decem ber, wordt er een puzzelrit ge-

Allerhande | 1969 | | pagina 1