Veel mensen betalen te veel belasting en y>on^ Wat wel en wat niet? VLEESWETENSWAARDIGHEDEN ■OVERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES '375 Albert Heijn wil handje helpenwant Perla Koffie Eigen uithangbord Regen- i-en-wind- combinaties* Clubprijs f 39.- Aluminium Huishoudtrap' Clubprijs f 39.- Perla de Colombia Perla de Guatemala Perla Americana Perla Robusta Pale Sherry 887 DE SCHOOLBLADEN SCHRIJVEN. Dit is vlees Stukje kroepoek Bouillon trekken Bouquet Garnalen en mayonaise maai niet door elkaa ALLERHANDE FEBRUARI 19( Praktische bescherming te- I gen regen en wind. Licht, ff soepel nylon met rubber- coating. Sportieve snit. On- der overslag aan rug- en I voorzijde nylongaas voor I goede ventilatie. Met capu- chon in rolkraag gevouwen. I In geel of groen. Zie voor I maten en bestelnrs. de PMC- Catalogus. i PMC-cheques ,:g „Het is natuurlijk nooit precies na te gaanmaar op grond van opgedane ervaringen durf ik gerust zeggen dat er heel wat mensen zijn die te véél belasting betalen." Dit zegt ons desgevraagd de heer A. C. van Schoon hoven te Rhoon, directeur van het Bedrijfseconomisch en Fiscaal Adviesbureau Belaf-Van Schoonhoven nv, dat (zoals in de vorige AllerHande reeds uitgebreid werd gemeld) in de komende maanden uitvoering gaat geven aan de belasting-adviesdienst van Albert Heijn. Lichtgewicht, 4-treeds trap, uitgevoerd in glad alumi nium. Zijkanten van de tre den extra beschermd met rood plastic. Veilig door an ti-slip doppen, geprofileerde treden en met rubber over trokken platform. Ook handig tegebruiken als projectietafel. Bestelnr. F-407 In PMC-cheques *Zie voor nadere informatie over deze premies de nieuwe PMC-Catalogus 1969, die om streeks 1 maart gratis in elke AH-winkel verkrijgbaar zal zijn^ de parel onder de koffies vacuumblik250 gram Vol-aromatisch. Oe AOS beste koffie ter wereld! Echte Hoogland-koffie met fijn rinsgeurig karakter A Krachtig, fijngeurig. Fantas tisch lekkere koffie! f Pittige melange van Afrika- en Brazilië koffies 154 Weet u dat deze Perla's, stuk voor stuk, ook in Me- litta-maling verkrijgbaar zijn. Let op het oranje-groene em bleem op het vacuumblik, het bewijs dat deze koffie melitta-fijn, dus poederfijn op de juiste temperatuur is gemalen voor gebruik in snelfilter met papieren filter zakje. Onbekendheid met mof/elij kheden vaak de oorsaak Getuige de eerste reacties zal deze nieuwe (en geheel gratis) dienstverlening aan de consu ment grote belangstelling on dervinden, uiteraard vooral van hen die met de vragen op hun aangiftebiljet niet goed raad weten. Voor velen immers is de vraagstelling (ondanks de in 1967 doorgevoerde ver eenvoudigingen) te moeilijk. Om over de ingewikkelde be lastingtechniek zélf nog maar te zwijgen. ..Het is", aldus de heer Van Schoonhoven, ..overigens niet alleen die belastingstructuur, maar veelal ook de onbekend heid met de toegestane moge-, lijkheden, die er de oorzaak van is dat veel mensen meer belasting betalen dan strikt ge nomen noodzakelijk is". Hij geeft AllerHande graag een paar sprekende voorbeel den. Denk om rente! 9 Zo zijn er velen die niet we ten dat alle betaalde renten af trekbaar zijn (ongeacht het doel waarvoor een bedrag werd ge leend!), evenals de voor het verkrijgen van de lening ge maakte kosten. Niet alleen rente en kosten van hypotheekschulden, maar ook die van particuliere schul den zijn aftrekbaar. En de ren te en de kosten, die in huur koopovereenkomsten of in persoonlijke leningen zijn ver werkt, bijv. voor de aankoop van een auto, meubels, een wasautomaat, een tv-toestel of wat dan ook maar. Om een correcte aftrekpost te verkrijgen is het natuurlijk wel nodig dat even wordt na gegaan hoeveel rente en kosten in iedere afbetalingstermijn zijn begrepen. Voor de finan ciering van een auto van 5.000 bijvoorbeeld wordt 3.000 geleend. Aan rente wordt 240 berekend en aan kosten ƒ30 (totaal dus ƒ270), af te betalen in 12 maandelijkse termijnen. Een klein rekensom metje wijst uit dat er in iedere termijn een bedrag aan rente en kosten begrepen is van 22.50. Wanneer nu in .1968 bijv. 5 termijnen betaald zijn, dan is de aftrek 5 x ƒ22.50 of ƒ112,50. (Volgend jaar over 1969 zijn dan natuurlijk de resterende 7 termijnen aftrek baar). Teruggave TO0S lBEKHSf-A - chte, niet medium dry;een zachte, niet geheel droge sherry/ fles 0.75 liter Conqueror Pale Cream Sherry voor de liefhebbers van een zoete sherry - cn fles 0.75 liter 4.&ü Sprekend uit ervaring vindt de heer Van Schoonhoven het nuttig ook nog eens de aan dacht te vestigen op de zgn. T-biljetten (T van Teruggave), met het bestaan waarvan veel mensen evenmin op de hoogte zijn. Dit aangifteformulier is van belang vóór degenen die niet Voor een definitieve aanslag in de inkomstenbelasting in aan merking komen; in de loop van het belastingjaar gehuwd zijn; slechts een gedeelte van het jaar hebben gewerkt (zij, die in militaire dienst zijn ge gaan bijvoorbeeld); verzuimd hebben vermindering van be lasting te vragen Lv.m. be roepskosten, persoonlijke ver plichtingen, buitengewone lasten, giften enz.; gezinsuit breiding hebben gehad. Om in al deze gevallen cor rectie mogelijk te ma'ken bestaat de gelegenheid (met be hulp van het T-biljet) een „aanslag op verzoek" te vra gen. Vereist is wél, dat de reeds betaalde loonbelasting en/of dividendbelasting de over het belastbare inkomen verschuldigde inkomstenbe lasting met. meer dan 5 pet. (en wel minstens ƒ25) overtreffen Ook is het nodig een T-verzoek voor 1 juli in te dienen, want anders wordt inwilliging ervan een gunst... Driemaal is scheeps recht 9 Door de sterke progressie in de belastingheffing kan een wisselend inkomen zeer on voordelig zijn. Daarom bestaat sinds 1965 de mogelijkheid om (zoals dat in vaktermen heet) te „middelen". D.w.z.: het inkomen over drie aaneengesloten jaren op te tel len. waarna een herberekening van de belastingheffing (nl. over het gemiddelde inkomen) kan worden verkregen. Men kan zelf de gewenste drie jaren kiezen, zodat de meest voordelige weg gekozen I kan worden. De eerste jaren die er voor in aanmerking kwamen, waren dus 1965, 1966 en 1967. In 1969 kan men dus eventu eel middeling vragen over de periode 1966-1967-1968. Heeft men echter ook middeling ge vraagd over de eerste 'periode (1965-1966-1967), dan mag men het pas opnieuw doen over de jaren 1968-1969-1970, want een jaar kan niet tweemaal worden gebruikt Een voorbeeld, waarbij de inkomens over de jaren 1965, Voor een AH-belasting- advies komen uitsluitend vragen In aanmerking, die rechtstreeks verband hou den met het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. Het spreekt vanzelf dat de vragen duidelijk gefor muleerd moeten worden, zo mogelijk voorzien van toelichting, want aan een correct advies moet goede informatie vooraf gaan. Daarom verdient het in de meeste gevallen ook aan beveling de belangrijkste basisgegevens overzichte lijk te vermelden, zoals: al of niet 'in loondienst, ge huwd of ongehuwd, bruto en netto-inkomen, aantal kinderen (met leeftijden en opgave van aantal stude renden, thuiswonenden e.d.), eigen huis of huurwo ning enz. Niet in aanmerking komt: het uitwerken of maken van berekeningen het oplossen van theoretische vraagstukken het sa menstellen van balansen, verlies- en winstrekeningen e.d. het berekenen van de waarde van effecten of van inkomen, opgegeven aan de hand van vermo gensvergelijking het be antwoorden van vragen, waarvoor nadere informatie vereist is. Brieven kunnen gezon den worden aan: AH-belasting-advie9dienst postbus 200 ZAANDAM 1966 en 1967 gekozen werden van een gehuwde met twee kinderen: Inkomen Belasting 1965 15.000 2.233 1966 -30.000 - 8.124 1967 - 18.000 - 2.881 I dezelfde onderneming of dienstbetrekking is verkregen en dat de heropgave wordt ge- daan binnen twee maanden na dat de definitieve aanslag van het laatste jaar onherroepelijk i vaststaat. I „Middeling" is ook mogelijk voor hen die geen aanslag in de inkomstenbelasting ontvan gen, maar alleen loonbelasting betalen. Vader kreeg gelijk 9 Tenslotte nog iets over de aftrekmogelijkheden in het veel voorkomende geval, dat een dochter de huishouding verzorgt of mede-verzorgt in dien moeder daartoe door ge hele of gedeeltelijke invalidi teit (waartoe bijv. ook overspanning gerekend kan worden) niet meer in staat is. Voor een (niet-studerend) kind tussen 16 en 27 jaar is kinderaftrek alleen mogelijk, indien a. dit kind de huishou ding verzorgt of mede-ver zorgt; b. de tijd van het kind grotendeels in beslag genomen wordt door die verzorging; c. nog tenminste drie andere kin deren, jonger dan 27 jaar, tot het huishouden behoren. In de fiscale rechtspraak nu is onlangs een kwestie behan deld van een vader, die voor zijn dochter niet alleen kinder aftrek vroeg maar ook vermin dering voor beloning van baar huishoudelijke werkzaamheden en een bedrag voor kost en inwoning „in rekening" bracht, nL 70 loon per week (hoewel het meisje in dienstbetrekking elders 50 netto per week ver diende) en in totaal 1.040 voor kost en inwoning, samen dus 4.680. De belastinginspecteur ging hiermee niet akkoord, waarna de vader de kwestie voor de rechter bracht. Tenslotte besliste de Hoge Raad, dat de vader recht had op: a. dubbele kinderaftrek (hetgeen ook kan worden verkregen voor stude rende kinderen); of in een der gelijk geval enkele of dubbele kinderaftrek wordt gegeven, hangt af van de vraag of het kind voor levensonderhoud ge heel ten laste van de vader komt of dat zij zelf nog inko men heeft. b. toekenning van buitengewo ne lasten voor aan de dochter betaald loon, alsmede voor kost en inwoning: erkenning dus van het volledige bedrag van 4.680 Uit deze voorbeelden, die met vele andere aan te vullen zouden zijn, blijkt dus weer eens dat men z'n belastingbiljet J nooit „zómaar" moet invullen, maar er verstandig aan doet de diverse aftrekmogelijkheden tijdig goed te overwegen. En...mocht u twijfelen: vra gen (aan de AH-belasting-ad viesdienst) staat vrij. Stel ge rust uw vragen. Zij worden snel en aecuraat beantwoord! Leer is in de vrouwenmode een grote rage; steeds meer vrouwen dragen het in allerlei vormen en kleuren en soorten en daar steekt, zegt de psy choloog, heel wat meer achter dan alleen maar de rage. In het Duitse blad „Jasmin" bij voorbeeld spreekt een psycho loogachtig persoon de volgen de woorden: „Zoals een diep décolleté of een jurk met ru ches. wil ook een lederen kle dingstuk iets vertellen over de levensopvattingen van de vrouw. Vrouwen die leer dra gen, zou men op één vlak kun nen plaatsen met de suffra gettes, de voorvechtsters voor vrouwenrechten. Politiek ge zien is die stijd vrijwel overal in het Westen uitgevochten, in menselijk opzicht echter nog lang niet: de vrouw is bepaald nog niet geheel geëmanci peerd". Leer nu, aldus deze psycholoog, wil tot uitdruk king brengen, dat de vrouw die het draagt, precies zoveel kan en betekent als de man. Leer is namelijk altijd een duidelijk mannelijk element geweest en verbonden met woud, wilde dieren, jacht en mannelijke sporten als paard rijden etc. Door, als vrouw dus, leer aan te trekken, ver heft zij zich, als het ware, op het niveau van de man en dat schijnt zij onbewust vaak te willen. Daarbij komt ook nog dat leer de wil symboliseert om, inplaats van gejaagd te worden (zoals dat in de ver houding man-vrouw nu een maal eeuwenlang gewoonte was), nu ook zelf te jagen, en daarmee wil de vrouw aanto nen dat zij, ook op dat gebied, dezelfde rechten heeft als de man. Natuurlijk heeft leer op zichzelf ook een zekere aan trekkingskracht; het is elastisch, zacht en soepel en uitdagend en het staat vaak juist, door hel contrast van vrouwelijkheid gehuld in mannelijke kleding, heel leuk en werkt dan erg aantrekke lijk. U weet het dus: met le ren kleding aan, kunt u op mannenjacht. Maar wél is het zo, dat de mannen u dan als jaagster herkénnen. Wie nog gevaarlijker wil jagen, die kan dat doen in een heel mooi vrouwelijk jurkje; daar trapt elke man argeloos in. SLIM STOELTJE Een sportmantel die tot stand is gekomen uit de sa menwerking tussen Du Pont (acrylvezels; Orlon) en het Belgische bedrijf Borg (ho- gepoolstoffen). Inplaats van leder, is toegepast zwarte Kreon-skai; de voering is geheel van rode Borg. Ook hierin is de vrouw jaagster! Wij willen, op deze plaats, graag wijzen op een uitermate slim en elegant stoeltje dat, van Fransen huize, in ons land wordt ingevoerd door impor teur Merkx, Taaistraat 122, te Vught (04100 - 35614). Het is de stoel, die „Chaiser" wordt genoemd en het gemakkelijke ervan is dat hij opgevouwen kan worden en dan niet meer plaats inneemt dan 2'/» cm. Met andere woorden: vier op gevouwen stoeltjes nemen 10 cm opbergruimte in beslag. En wat vooral van belang is: het stoeltje ziet er zo charmant en elegant uit. Het is een kunst werkje van meubelkunst, als men het zo zou mogen zeggen. Het kan bij elke gelegenheid gebruikt worden; het kan bij geplaatst worden bij grote visites en wij zagen het ook toegepast in een grote confe rentiezaal van een oud, mooi kasteel waar het zich heel ge distingeerd naar de omgeving voegde. Men kan het bestellen met eigen stoffering, maar ook in een der kleuren, waar in de fabriek het af levért: ka toenen fluweel in kersenrood, zwart voor vergadertafels b.v. oud-goud, bronsgroen en trianon (bleek) blauw. Ook zagen wij ze uitgevoerd met sterke Dralon-stoffen in flu welige trant. Voorbij is het nare aanslepen van allerlei soorten stoelen uit keuken, slaapkamers en optrekjes; de opvouwbare Chaisor is een pracht-oplossing (in de dubbele betekenis van het woord „pracht"). De prijs? 74,50. NIEUWE PAN Het eitje dat men hier zo smakelijk uit de pan ziet glij den, werd gebakken in een nieuw soort pan die „Pento- Net" heet en met Fluon behan deld is. Deze laag Fluon voor komt het aanbakken, aankoe ken en aankleven. De pannen zijn produkt van de ICI-fabrieken en zij zijn opmerkelijk omdat zij niet al leen aan de binnenkant (zoals tot nu toe het geval was) maar óók aan de buitenkant, zijn voorzien van de dubbele niet.- klevende laag Fluon. Men kan in zulke pannen bakken en braden met zeer weinig vet of boter en zelfs geheel zonder deze middelen. Deze pan dan, die nimmer aan de buitenzijde aankoekt, is snel te reinigen en dat ook in de vaatwasma- chine. De pannen zijn van Ita liaanse komaf en importeur Walg te R'dam voert ze voor ons allen in; zij zijn (ondanks die dubbele laag Fluon ofwel Polytetrafluoretheen niet duur: een koekepan van 24 cm doorsnee kost 9,75. Navenant zijn de prijzen van de andere pannen; er zijn kóekepannen van 18 tot en met 28 cm; kookpannen met deksel van 1420 cm en melk- pannen met een doorsnee van 1416 cm. Ze worden in frisse kleuren geleverd. HEILZAME OPDONDERTJES Zeer nieuw zijn de twee ap. paraatjes, waarmee men spierspanning van gelaatsspië! ren en ook licnaamsspierei weer op kan voeren en daar. mede dan de oorspronkelijk vorm en schoonheid van spiergroepen weer k herstellen. Het gaat om ap] raten, die kleine uiteraard onschadelijke elektronisch* impulsjes door de spieren doen gaan, welke daardoor stevig samengetrokken wor- den en verstevigd worden; hel gaat om een stimuleren, acti- veren van de spieren zelf. Hel is dus géén massage-apparaal, maar een stimulerend appa. raat. Het gevolg is, dat de be handelde spieren en spier, groepen stevig werden en jon- ger dus. Voor het gezicht geldt hetzelfde. Er zijn 1) Dynatone Portable Bi Exerciser die dient voor hel lichaam en voorzien is van al les wat ervoor nodig is en de Dynatone Facial Exerciser die dient voor de spieren vas het gelaat. Men kan er r pels en plooien, verzakte verslapte spiergroepen hen mooi en effectief mee weg- werken. Dat geldt ook voor hals. „De Bijenkorf" weet meer van. „Bellfires" in Hapert (Noord-Brabant) komt met een angelsaksisch aardig heidje: het zijn uithang borden die uit Engeland worden ingevoerd en die dienen om buiten op te hangen; de naam of wat men er verder op wil heb ben, komt er handgeschil derd of in uitgesneden let ters (of cijfers als het een adres b.v. betreft) op. De bordjes van 25 tot 50 cm lengte worden opgehangen aan een console, die men kan kiezen uit vele soorten of worden opgeschroefd op speciale koperen bevesti gingsplaatjes. Kant-en klaar kosten zulke weerbe-. stendige borden van 29,75 tot 43,75, afhankelijk van het type uithangbord; de consoles (de hangarmen zeg maar) kosten van f 13,75 tot f 16,75. Bij „Bell fires" Hapert (04977 - 1851). Ze worden op bestelling geleverd. Bellfiresis die zaak van de verschillende soorten open kaarden, kaardaccessoires, schoor steenkappen en an der stookgerief. Nu dus ook van het eigen uithangbord aan uw villa, uw bunga low, uw friturezaak, uw flat ook, uw kraam, uw souterrain, uw tent zelfs. En zo voort. Totaal ƒ63.000 ƒ13.238 Het gemiddeld inkomen in deze jaren was dus ƒ21.000. Over dat bedrag zou aan be lasting verschuldigd zijn ƒ4.401 in 1965, ƒ4.160 in 1966 en 3.918 in 1967 of totaal 12.479. In dit geval krijgt de betrokke ne dus 13.238 minus 12.479 759 van de fiscus terug! Uiteraard is dit een zeer glo baal voorbeeld, genomen om duidelijk te maken hoe het systeem in grote lijnen werkt. In werkelijkheid is de wijze van berekenen nogal ingewik keld, omdat rekening moet worden gehouden met alle ele menten, die het vaststellen der definitieve aanslagen beïnvloe den, zoals verwervingskosten, buitengewone lasten, giften enz. Bovendien verlangt de wetgever dat de aanvrager zélf een berekening inzendt. Tot de gestelde regels be hoort ook, dat het inkomen uit In het laatste nummer van het schoolblad van de Merkelbach- school troffen we een aantal opvallende visies op de school in het algemeen aan. Volgens Ronald uit 3a zal ook het onderwijs niet aan de greep van de techniek ont snappen. Hij zegt: „Ik wil dat er een automatische school komt. En dan gaan de deuren vanzelf open, net als bij Albert Heijn. En als we moesten rekenen, had de juf frouw een automaat, daar deed ze het rekenblaadje in en van zelf stond het op het bord. En als je stout was, werd je door een hand gegre pen en kreeg je een pak voor je broek." Wat is steenrood cn heeft een randje vet dat geel-wit is? Eigenlijk zou iedereen die regelmatig bij de slager komt hierop het antwoord moeten weten: het is bet vlees van een jong rund. Oudere runderen leveren vlees dat donkerrood is en hel vet heeft een hooggele kleur. En goed rundvlees ziet er nog eens glanzend uit ook, het moet er bovendien vast en veer krachtig uitzien, ivanneer een stuk rundvlees roodachtig rose is en bijna wit, zacht vet heeft, tien tegen één dat het „vol waardig kalfsvlees" is. Er is ook nog „nuchter" kalfsvlees, dat een lichtrose kleur heeft. De smaak van dat vlees is een tik keltje aan de flauwe kant» Het bevat veel vocht, zodat het bij het braden een minder aangename geur verspreidt. Ziedaar, zomaar een paar din getjes om misschien te onthou den en er voordeel van te heb ben bij het kiezen en zoeken in de vitrines van de slager. Want, zoals men bij het be- drijfsschap voor het slagersbe- drijf (in Den Haag) vertelt, de Nederlandse vrouwen weten, als ze zelf eerlijk zijn, niet zo erg veel af van het vlees dat ze iedere dag op tafel zetten. Maar we kunnen daar met z'n allen iets aan doen en het bedrijfsschap voor het slagers bedrijf is de eerste die zich meldt om daaraan mee te wer ken. Goed, vlees is vlees, maar er zijn vleesjes in tientallen soor ten en van rund, varken, lam of paard. Maar wat is gewoon „vlees" nu precies? Het bestaat uit langgerekte vezels, die bij elkaar worden gehouden door bindweefsels. Die bindweefsels hebben, door dat ze een tikkeltje peesachtig zijn, invloed oP de kwaliteit van een stuk vlees. Kortom, jong vlees is het zachtst, maar dat wisten we natuurlijk al uit ervaring. Maar wanneer we een stuk vlees hebben dat er nu niet zo geweldig veerkrach tig en jong uitziet, is er door een speciale bakwijze nog wel een en ander te redden. Vlees moet snel worden dicht geschroeid, om zo min mogelijk vleessappen verloren te laten gaan. Goed, we hebben dan een sterke en dichte korst, de vlees sappen blijven binnen en wat gebeurt er? De hitte dringt door binnenin het vlees, er vormt zich, bij wijze van spre ken, stoom binnenin en die stoom wordt uiteindelijk zo heet. dat de bindweefsels zacht worden. De vezels binnenin ko men los te liggen en ziedaar, toch een stuk verrukkelijk mals vlees. Maar het blijft wel zaak altijd trouwens het vlees op de juiste manier dicht te schroeien, om het korstje te krijgen. En daarbij komt het vooral aan op de temperatuur van het braadvet Dat mag niet te koud zijn (de korst zal taai worden) en niet te heet (de zaak verkoolt). Wie twijfelt aan de temperatuur van het braadvet, kan de warmte con troleren met een stukje kroe poek: als dat meteen zwelt is de temperatuur goed, is de tem peratuur te laag of te hoog dan wordt de kroepoek respectieve lijk een taai kaaskorstje of een soort verbrande toost. Dat was even iets over vlees, maar de natuurlijke vleesleve ranciers hebben ook beenderen en daarvan maken wij weer soep, wanneer ze daar tenmin ste geschikt voor zijn. Die been deren worden om te beginnen in een weinig heet water op gezet, even aan de kook ge bracht en dan onder koud wa ter afgespoeld. En dat heet dan „blancheren". Dan pas worden de soepbeen deren in koud water opgezet even aan de kook gebracht, om vervolgens in ongeveer twee en een half uur voor een goede bouillon te zorgen. Soepvlees dat voor bouillon ge bruikt wordt, moet ook in koud water worden opgezet en heel i even aan de kook worden ge- bracht. Het schuim dat bovenop de bouillon in wording komt bruisen moet worden afge schept. En verder mag soep of bouillon nooit koken, maar de zaak moet steeds tegen de kook aan worden gehouden. Lekker is om tijdens deze he le procedure van bouillon trek ken een „bouquet" toe te voe gen. Zo'n bouquet bestaat uit een stukje wortel, wat selderij, stukjes prei of ui en een blaadje laurier (het wordt pas in de pan gedaan nadat de bouillon is afgeschuimd). En weet u wat ook verrukkelijk is (en een beetje ouderwets)? Wan neer u mergpijp hebt, het merg uit het been halen voordat het helemaal in stukjes is geval len. Dat doen op een stukje toost zout en peper erop en warm opeten. De hoeveelheden merg zijn vaak niet zo groot, maar het is misschien een idee uw man een keer met een toostje of twee met merg te verrassen, bij wijze van borrelhapje voor hem privé. Tot slot nog even iets over biefstuk. Soms wordt zo'n stukje tijdens het bakken bol en dik. We moeten er dan met een schuimspaan gewoon even op drukken, dit om verder op bollen tegen te gaan en te voor komen dat de biefstuk te lange tijd nodig heeft om gaar te wor den aan de buitenste kantjes (wordt ze namelijk ook droog). Neem Brabai roggebrood dek de plakkenn een behoorlijk la; je mayonaise u wat aan g( hebt. U roert van tevoren wat mosterd, u gemalen peper, een geraspt ui en een paar druppeltjes kr den-azijn door. Op de mayonaise legt ui schijfje tomaat (liefst en wat dunne plakjes augu En daarop komt tenslotte t laag vers gepelde garnalen Al deze broodjes kunt u i in verschillende vormen, 4 hoekjes, vierkantjes, row snijden en dan maakt u eri voortreffelijk uitziende sein met snackjes van. Best bijl heerlijke apéritief. VRAAG UW LEVERANCIER DE GEZELLIGE SPAARFOLDER

Allerhande | 1969 | | pagina 2