Verrassingen voorkomen met proefkantoor Nieuw biologisch inweek- en voorwasmiddel van Albert Heijn George Buckett kon het tekenen niet laten Een bijzondere pagina I Nieuwe PMC-showroom in Den Haai Progressieve aanpak AH-nieuwbouw HALVARINE VALT IN DE SMAAK Hoe heet Mister-X straks??? VERRAS UW KIND iwiinnniBii Vijfde ter ivereld ALBITEX: prijs minstens 20% lager dan bekende merkartikelen AH Boekenservice Prijscorrecties per 1 maart HtiF*'tint SI Fraai gekleurde dierenplaten in AH-filialen ijnwsblad van Hert Heijn N.V. - Zaandam Aller Haode Allertianöe februari l%g BOPUTUARCBK februari 1969 oplage 1.965.160 15e jaargang - No. 3 (154) r HET nieuwe hoofdgebouw van Albert Heijn, aan het Stationsplein te Zaandam, dat in mei 1971 legentien verdiepingen hoog èn klaar moet zijn, lijgt een voorloper. lak naast dat toekomstige loofdgebouw verrijst op dit moment iets, dat men lijna een unicum mag noemen in de bouwwereld, llbert Heijn bouwt in Zaandam een proefkantoor, jaarvoor op dit ogenblik de palen al in de grond itten en de betonvloeren zijn gestort. In dat proef- antoor worden alle noodzakelijke voorzieningen in het mini" gebouwd, zodat hoofdaannemers en nderaannemers tot in de details hun berekenin- en kunnen maken en straks verrassingen zijn uit- esloten. Wanneer half maart het roefkantoor gereed is. dan reft men daarin dezelfde elec- Üteitsvoorziening aan als sen in het hoofdgebouw gaat leggen. Dezelfde plafond- wandbekleding worden ge- uikt, dezelfde gevelmateria- a en een identieke luchtver- kingsinstallatie. Half maart an men dus beginnen met het eönitief berekenen van de ijzen en door dit systeem ordt elke dubbele 'bodem uit sloten. Ook nieuw in de wereld van bouw is, dat Albert Heijn et werk niet gegund heeft op inschrijving. A. H. heeft zelf de partners opgezocht en een bouwteam gevormd, met daar in een eigen man die het con tact tussen de Raad van Bestuur en het team onder houdt. In het nieuwe gebouw, dat bijvoorbeeld vijfhonderd tele foontoestellen zal herbergen, worden de nieuwste snufjes aangebracht. In de wolken krabber komen een centraal stofzuigsysteem, een vuilver brandingsoven en liften, die honderdvijfentwintig personen op één moment naar beneden of boven kunnen transporteren. De bouw van het nieuwe hoofdkantoor in Zaandam mag men zonder overdrijving revo- Ter introduktie van Albitex is de prtfs voor het 300 grams pak gesteld op 0.75 en die voor het draagkarton op 4.75. Tegen een aanzienlijk lagere prijs dan I de bekende merkartikelen brengt Albert Heyn N.V. een biologisch inweek- en voorwasmiddel met waterverzachter Met de introduktie van Albitex bio- op de markt onder de naam Albitex. Er logisch inweek- en voorwasmiddel met zijn twee uitvoeringen, te weten een pak waterverzachter biedt Albert Hejjn de van 300 gram, dat j 0.89 kost en een huisvrouw thans een volledig pakket draagkarton waarin twee kilo dat 5.75 kost. Per kilo omgerekend komt dit neer op twee gulden zeven en negentig voor het 300 grams pak en twee gulden acht en tachtig voor het draagkarton. wasmiddelen. Eerder introduceerde het bedrijf het laagschuimend wasmiddel Albimatic (voor alle wasmachines) en het lioogschuimend wasmiddel Albinet. Het nieuwe produkt Halvari- t blijkt gezien de ervarin- m in de afgelopen maand ij de huisvrouw in de smaak Tallen. ■wallend is het daarbij te ostateren dat dit succes niet een het gevolg is van het in ?elijk met de normale mar- AllerHande bevat deze keer een bijzondere pagina. Kt staat niet veel op te lezen 't is geen papier en het is de bedoeling, dat u de pagina eruit haalt. U hebt dan een nieuw pro dukt in handen, Chif-0-Net genaamd, een doek (want dat is het) die voor vele huis houdelijke doeleinden is ge schikt en die enig in zijn soort is in Nederland. Albert Heijn N.V. heeft de primeur van de introduktie voor dit artikel, waarmee de fabrikant Johnsen ea Johnsen volgende maand voor bet voetlicht zal treden. Voor het verrichten van uit eenlopende werkzaamheden gebruiken we een gevarieerd aantal doeken en andere attri buten. Het afstoffen doen we niet een gewone katoenen doek, het wafeldoekje gebrui ken we voor het nat afnemen van voorwerpen en het opne men van vocht. De poetsdoek ttaat ons ten dienste hij wrij ven en poetsen, spons en teem gebruiken we voor de veusters en bij de afwas zijn we driftig in de weer met af- iborstel of kwast. Dan ken- i we nog de papieren keu kenrol en al deze artikelen gebruiken we niet alleen thuis, maar ook op de camping, bij t auto wassen en andere kar weitjes. Welnu met Ohif-O-Net kunt 1 al deze (en eigenlijk nog meer) werkzaamheden verrich ten. Tafels afnemen, afstoffen, spie- gek reinigen, chroomwcrk op poetsen, het reinigen van de kachel en de koelkast (om ®ens twee uiteenlopende K's noemen) het reinigen van en en het opnemen van vocht. Het materiaal kan ge wassen en gespoeld worden. Ooi u met Chif-O-Net ken nis te laten maken de bijzon dere pagina, die geen pagina garine veel lagere vetgehalte maar vooral ook van de zeer goede en frisse smaak van de Halvarine. Als bijkomend voordeel geldt de handige kuipjesverpakking, waarin, de fabrikant (Crok en Laan's Oliefabrieken te Wor- merveer) het produkt op de markt heeft gebracht. Zoals bekend werd Halvari ne, een margarinesoort ïnet een vetgehalte van slechts 40 pet, begin januari in de handel ge bracht na een noodzakelijke wijziging in de Warenwet, die slechts margarines met een vetgehalte van 80 pet. toestond. Met de introduktie van dit pro dukt ikwam men niet alleen te gemoet aan de bij de huisvrouw levende wens het vetgebruik te verminderen, maar ook blijkens een inter view van de N.C.R.V.-radio lutionair noemen. Begonnen wordt met de bovenste de negentiende verdieping en als die klaar is, wordt de hele étage naar boven gevijzeld en begint de bouw van de tweede de achttiende kantoor- laag. Het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heijn dat aan duizend werkers plaats biedt is het vijfde gebouw ter we reld, dat op deze manier ge bouwd wordt. Het winnen van een volledig jaar in de bouw tijd, is een van de voordelen. Zie verder de rubriek „Goed Bekeken" in dit nummer op pag. 3. Zo zal het nieuwe kantoorgebouw van Albert Heijn in 1971 er uitzien. met Prof. Den Hartog, direc teur van het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding, aan de wensen van de voe dingsdeskundigen met betrek king tot het Nederlandse voe dingspatroon. Duidelijk kwam hierin naar voren dat de Nederlandse be volking bedreigd wordt door een sterk overgewicht, omdat de moderne mens steeds min der lichamelijke arbeid ver richt en toch niet minder gaat eten. Met Halvarine kan men nu, zonder de bestaande eetge woonten te veranderen, het vetverbruik één der belang rijkste calorieën-producenten aanzienlijk verminderen. Je bent er vóór of je bent er tegen, wat 't dragen van bont betreft. Maar mooi is-ie, deze (prijzige!) pracht- jaguar-mantel met de zg. opstaande Napoleonkraag en lage rugceintnur. Het driehoekige „chignon-hoedje" is ook al van hetzelfde beestje afkomstig. Model: Melloni in Italië. De ponyruin Mister-X, op nevenstaande foto ge flankeerd door mej. Mignon Astrid Graafland (miss Teenager 1969), speelde een belangrijke rol bij de opening van het zevende wegrestaurant van Albert Heijn Restaurants N.V. Deze nieuwe Albert's Corner, gelegen in Leider dorp en te bereiken via de afslag naar Hoogmade van Rijksweg 4a welke van Rotterdam naar Amster dam (of omgekeerd zo men wil) loopt, werd op 15 ja nuari officieel geopend door de heer drs. J. F. H. Wijsen, directeur-generaal voor het midden- en kleinbedrijf van het minis terie van economische za ken. De pony werd geïntro duceerd onder de naam Mister-X en gedurende enige weken hadden de gasten van AC Leiderdorp de gelegenheid het dier een passende naam te geven in een wedstrijd waarin de pony als prijs voor de origineelste naamgever of naamgeefster ter beschik king stond. Inmiddels is een des kundige jury bezig uit enige duizenden inzendin gen de nieuwe naam van Mister-X en zijn toekoms tige eigenaar vast te stel len. In de volgende Aller Hande hopen wij die be kend te kunnen maken. Wie artiestenbloed in de ade ren heeft, maar misschien noodgedwongen op wegen naar reëlere horizonten belandt, zal altijd de prikkelende impulsen blijven voelen en voor velen komt de dag, waarop zij er niet langer weerstand aan kunnen bieden. Dat is ook het verhaal van George Buckett, geboren in 1939 op het Britse eiland Wight, die zijn vader als schooljongen de schrik van zijn leven bezorgde door kalmweg te verklaren, dat hij beeldend kunstenaar wilde worden. Op aandrang van het ouderlijk ge zag zette hij echter zijn ambi ties opzij, bracht drie ongeluk kige jaren door op een tech nische school en verdween ten slotte, voordat de studie was beëindigd, naar de grote vaart. Zes jaren lang zwierf hij over de wereldzeeën en er is haast geen haven of George is er ge weest. Toen werd de lokroep van een artistiek bestaan te sterk: in 1957 trad hij als illustrator in dienst van een reclamebu reau in New York, dat ook op grote schaal postkaarten met groeten en wensen produceer- Per 1 maart a.s. zullen ten gevolge van de BTW de prij zen van de boeken, die uit gebracht worden door AH's boekenservice worden ver hoogd. De nieuwe prijzen zijn: AllerHande recepten 6.95 Wijn, wijn en wijn 6.95 Feest 6.95 Café Fantasia 1-55 Men kan de boeken bestel len door het bedrag over te maken op postrekening 416905 t.n.v. Albert Heijn Boekenservice te Zaandam, onder vermelding van de ti tel van het boek dat men wil ontvangen. Van AH's Boekenservice vernamen wij verder dat het boek Sla, slaatjes, snacks is uitverkocht. de. Hier verwierf hij een uitstékende kennis van de kleurendruktechnieken. Thans zijn de werkstukken van Geor ge Buckett, wiens grillig gete kende dierenfiguren vooral het kinderhart aanspreken, te vin den in de bekende galeries van Amerika en Engeland. Vanaf donderdag 20 maart zijn vier bijzonder fraaie re producties van George Buckett verkrijgbaar in alle filialen van Albert Heijn. Er is op die platen een hele boel te zien; b.v. een als maha- radja uitgedost biggetje, dat op de rug van een bont opgetuigde olifant het rijk der kinderfan tasieën binnentrekt, terwijl bo ven op het baldakijn een poes lekkerbekkend uitkijkt naar dc muizen en vogeltjes die ook meerijden en verder nog een goed geluimd varken, een ei genwijze uil, vrolijk rondsprin gende kikkers en gedienstige konijnen het levendige tafereel vervolmaken. Haal voor uw kind het circus Buckett bij u thuis! BiïuUêBaouteeweg te* Eot Klein* Aan het Loo 438 in de Haagse wijk Maria- hoeve is een PMC showroom geopend. Alle werkdagen staan de poorten van deze schatka mer open, van 912 uur en van 1318 uur. Behalve op maandag, dan is de showroom de gehele dag gesloten. Hoe U er komen moet kunt U zien op bovenstaande plattegrond. U ziet vanuit alle windstreken voeren wegen naar deze nieuwe PMC vestiging. Voor hen die vanuit de richting Amsterdam komen via de Rijksstraatweg de volgende tip: Voor het viaduct rechts afslaan. Doorrijden tot keerpunt, op Landscheidingsweg, zoals door de pijlen aangegeven. Bij aankoop van bepaal de artikelen zijn vanaf 20 maart in alle AH-filia len fraaie, met dieren figuren gevulde affiches van de Britse illustrator George Buckett verkrijg baar. De 59,5 x 86 cm metende en in veelkleu- rendruk uitgevoerde pla ten worden geleverd in kokers. U hoeft er slechts op te letten dat het ntzfri-' mer dat hierop staat ver meld, overeenkomt met dat boven de display-afbeel ding van uw keuze. De kosten bedragen 0,85.

Allerhande | 1969 | | pagina 1