r. Dat niet! 65.- 72.- Gratis belastingadvies aan Nederlandse consument Wegwijs in woud van vraagtekens r PMC introduceert zilverflonkerend tafelbestek AC-Leiderdorp 15 januari open Lucht bevochtiger Hoogtezon Helanca Trainings pakken Goede menu-tip voor vet-arm dieet allerhande Clnbprijs Clnbprijs Clnbprijs UUi" Clnbprijs UV," NIEUWE ALBERT HEIJN SERVICE Caissière: een sjentelnositie Drie of twee MAAK EENS KENNIS MET EEN NIEUWE SU A-SOORT: JANUARI Geen last meer van onge zonde, droge lucht In uw huis. Verdampingscapaciteit 0,4 I. per uur. Inhoud 2 liter water. Bij de ideale vochtig heidsgraad (50-60%) voelen uw gezin, uw planten en uw huisdieren zich weer fitter en gezonder! 3(1 Watt. 220 Volt. Bestelnr. F-230 waarvan52.-in PMC-cheque» Volledige gegevens In de PMC-catalogus Combineert heilzaam ultra violet (uv) met mild warmend Infra-rood (Ir). Kan ook alleen als lr-straler gebruikt worden. Ingebouwde sig- naaiklok. Kompleet met ver stelbare hoogtezonbril en gebruiksaanwijzing. Raadpleeg uw arts. Bestelnr. F-380. waarvan52.-inPMC-cheques Volledige gegevens in de PMC-catalogus Vrijetijdskleding van blauw Helanca voor sportieve man nen en vrouwen. Maximale bewegingsvrijheid. Elastisch blauw/wit Helanca aan kraag, boord en manchetten. Zie PMC-catalogus voor maten en bestel nrs. Maat 4-5 AA Maat 6-8 AA ★In PMC-cheques Met ingang van heden start Albert Heijn NV een j nieuwe vorm van dienstverlening aan de Nederlandse consument: een belasting-adviesdienst! Een (gratis) ser vice, die ditmaal vooral de heren zal aanspreken, want het invullen van het belasting-aangiftenbiljet is nu een maal bü uitstek een „mannen-karwei". Albert Heijn wil de helpende hand bieden aan allen, die zich eens per jaar (soms avonden achtereen!) zuchtend en zwetend over hun aangiftebiljet buigen en daarbij het gevoel hebben alsof ze in een ondoorgrondelijk woud van vraagtekens zijn terecht gekomen. Als gevolg van onbekendheid met de wet zjjn er nog steeds velen die tevéél belasting beta len In goede handen Voor deze nieuwe dienstver lening heeft Albert Heijn een samenwerking aangegaan met het Bedrijfseconomisch- en Fiscaal Adviesbureau Be- laf-Van Schoonhoven NV te Breda, een gerenommeerd ac countantskantoor, dat met zes vestigingen en 80 man perso neel in staat is elke vraag reeds binnen enkele dagen te be antwoorden. Eén van de direc teuren van dit accoun tantskantoor, de heer A. C. van Schoonhoven, zal er zorg voor dragen dat deze dienstverle ning goed functioneert In 1939 stichtte de heer Van Schoonhoven een klein accoun tantskantoor in Rotterdam, dat evenwel na een goede start zoals zoveel in deze stad bij de oorlogshandelingen vernie tigd werd. Toen de Duitse le germacht op de knieën was ge dwongen, begon hij opnieuw, eveneens in de Maasstad. Na jaren van voortdurende groei fuseerde hij in 1965 met het accountantskantoor Belaf, waarvan de heer G. T. J. A. M. van der Sande directeur was. Uit deze summiere beschrijvin gen moge duidelijk zijn dat de fiscale problemen, waarmee AH-klanten straks onverhoopt weer te kampen hebben, desge wenst in goede en vertrouwde handen kunnen worden gelegd. Te ingewikkeld „Inderdaad, voor de „gewone man" is de belastingtechniek veel te ingewikkeld geworden, al moet ik zeggen dat de vraagstelling op de aangiftebil jetten in 1967 aanmerkelijk vereenvoudigd is", zegt de heer Van Schoonhoven. „Toch be grijpen veel mensen (en lang niet altijd de „domsten") de vragen nog niet. ook niet na de bijgevoegde toelichting te heb ben bestudeerd. Maar. ook al begrijpt mende bedoeling van een en ander wél, dan toch blij ven er dikwijls nog heel wat vragen over. Vragen, die vooral betrekking hebben op de vaak in zoveel opzichten verschil lende persoonlijke omstandig heden: wat mag in mijn situa tie wel en wat niet?" Vragen bijvoorbeeld als: Ik heb een erfenis gehad van f3.267,21 en een aandeel met een beurswaarde van f 625. Hoeveel daarvan moet ik bij m'n inkomen iellen? Gisteren ben ik verhuisd. Mag ik de verhuiskosten af trekken? Ik ben in loondienst en ge bruik een werkkamer voor verdere studie, soms ook voor een bijverdienste. Mag ik ver lichting en verwarming aftrek ken en zo ja, hoeveel? Hoe moet ik handelen bij de ontruiming van een dienstwo ning? Wat mag ik de fiscus in re kening brengen als ik een huis koop? Zijn reiskosten, die gemaakt worden voor verplaatsing van huis naar werk en terug en die niet door de werkgever worden vergoed, aftrekbaar? Ik heb vier kinderen, waarvan één studeert aan de universiteit en een ander de Mavo bezoekt. Wet moet ik op het aangiftebiljet invullen en mag ik ook verlichtings- en ver- warmingskosten voor hun stu deerkamers aftrekken? In mijn (eigen) woning, die drie jaar oud is, heb ik een nieuw behangetje laten aan brengen, terwijl het aanrecht is vervangen door een modernere keukeninstallatie. Is daarmee bij de fiscus nog wat te verdie nen? Mag ik renten van een persoonlijke lening en van een huurkoopovereenkomst voor de aanschaf van een auto en een wasautomaat aftrekken? Extra informatie Ontelbare belastingplichti gen, die een aangifte-formulier Uit bijgaand artikel en Ide daarin opgesomde voorbeeld-vragen moge I duidelijk zijn. dat onze belasting - adviesdienst Izich niet kan bezighou den met het uitwerken of maken van bereke- ningen I het oplossen van theoretische vraag stukken het samenstellen van I balansen, verlies- en winstrekeningen e.d. winstrekeningen het berekenen van de I waarde van effecten Iof van inkomen, op- I gegeven aan de hand van vermogensver- gelijking. In het algemeen komen Ivoor een antwoord al- I leen in aanmerking I vragen, die geen uitge- I breide berekeningen of I nadere informatie ver- j^isen. voor de inkomstenbelasting thuisgestuurd krijgen, worste len met deze en nog oneindig veel meer vragen. Vragen, waarop in verband met verschillende persoonlijke omstandigheden soms di verse antwoorden mogelijk zijn. Velen proberen de problemen zelf op te lossen, al of niet met behulp van een belastinggids of iemand uit de familie- of ken nissenkring die geacht wordt het juiste antwoord te kunnen geven (maar waarvan je nooit helemaal zeker bentEn- velen vinden het (meestal om de daaraan verbonden kosten) bezwaarlijk een be lastingconsulent in de arm te nemen. Om de kosten behoeft het dank zij Albert Heijn nu niet meer te gaan. Met in gang van heden kunnen al deze „worstelaars" met hun vragen terecht bij de AH-belasting-ad- viesdienst. Binnen enkele da gen wordt dan niet alleen ant woord op de gestelde vragen gegeven, maar wordt ook in dien het onderwerp daarvoor in aanmerking komt noodza kelijke extra informatie gege ven. Dit alles om zoveel mogelijk te voorkomen dat tevéél be lasting wordt betaald, iets waarop ook het ministerie van financiën het echt niet begre pen heeft. Heel veel mensen weten bijvoorbeeld niet, dat, als hun kind op 16-jarige leef tijd van school komt en in juli gaat werken, de maanden ja nuari t/m juni van dat jaar nog op het aangiftebiljet „in reke ning" kunnen worden gebracht Voor de AH-belastlng-ad- viesdienst komen uitsluitend vragen in aanmerking, die rechtstreeks verband houden met het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. Het spreekt vanzelf dat de vragen duidelijk geformuleerd moeten worden, zo mogelijk voorzien van toelichting, want aan een correct advies moet goede in formatie vooraf gaan. Daarom verdient het in de meeste ge vallen ook aanbeveling de be langrijkste basisgegevens te vermelden, zoals: al of niet in loondienst, gehuwd of onge huwd, bruto- en netto-lnko- men, aantal kinderen (met leef tijden en opgave van aantal studerenden), eigen huis of huurwoning enz. In Aller-Han- de van februari komen wij op nieuw in een artikel op deze nieuwe, gratis dienstverlening terug. Dat neemt niet weg, dat uw vragen nu reeds welkom c\jn bjj: AH-belasttngadvies, Postbus 200 ZAANDAM. Het bestek bestaat uit: acht tafel- en dessertcouverts, één aardappel-, soep- en sauslepel, twee groentelepelt en twee vlees vorken. Als deze attributen bestaan uit een kern van edelstaal, waaroverheen een laag silver op basis 90 is aangebracht, sodat het rondom Uw bord schittert en flonkert dat het een lieve lust is. De vakmensen die voor deze unieke premie verantwoorde lijk zijn, hebben gestreefd naar een vormgeving die zowel in moderne als in ietwat behou dend ingestelde huishoudens waardering zal vinden. De 8-persoons samenstelling is de ideale voor het gezin van vandaag. Geen overtollige de len, maar toch genoeg als vrien den of familie komen eten. De messen zijn voorzien van een scherpbljjvende, fjjne zaag snede. SPECIAAL VERPAKT De bestekdelen ontvangt men gewikkeld in een speciale folie, die aanslag op de zilverlaag tegengaat. Gemakkelijk ook als deze premie als geschenk voor een latere datum is bestemd. De clubprijs van dit 55-delig bestek bedraagt 252,-, waar van ƒ52,- te voldoen in PMC-cheques (bestelnr. F-247). Maar er is nog meer: dit ta felzilver wordt aangeboden zon der cassette omdat dit velen die de voorkeur geven aan een dressoirla, onnodig extra geld zou kosten. Maar er is wel dege lijk een zeer fraai, tweeladig exemplaar voorhanden. Het kost 52.- in PMC-chèques (be stelnr. F-211). Wanneer u er echter de voorkeur aan geeft in contanten te betalen, kan dat ook. In dat geval moet u begin nen met gewoon het be stek te bestellen. Daarbij inge sloten treft u dan een bon aan waarmee u alsnog de cassette kunt bestellen. „Want", zegt de heer Romp in Zaandam, „als zo'n nieuwe zaak open gaat, komen er vaak dranghekken en politie aan te pas, om de klanten in bedwang te houden. Daar kun je zo'n nieuwe cassière nog niet bij zet ten, we willen zenuwen en fou te afrekeningen te allen tijde voorkomen". Goed, de ervaring doet na tuurlijk heel wat wanneer je caissière bent. Maar hoe, me neer Romp, kan het nu dat het merendeel van die dames ach ter kassa's zo snel prijzen aan slaat dat je het, als klant, nau welijks met de ogen kunt vol gen? „Er is", komt het antwoord, „natuurlijk een bepaald sys teem". En dat is dan tot nu toe het zogenaamde drie-vin- ger-systeem. waarbij een cais sière de duim op de toets van tien cent houdt, de wijsvinger de toets vijftig cent en de mid delvinger op cijfertje zeven. In gewikkeld maar waar en dat is dan de zogenaamde „uitgangs houding". Drie vingers, het is nauwe lijks te controleren als zo'n cais sière even aan het aanslaan gaat. „Er zijn er dan ook, die het allang met maar twee vingers doen", komt het laconieke ant woord van de heer Romp. Hij is de man die speciaal in verband met die twee, inplaats van drie vingers, aan de kassa enige tijd naar Amerika is geweest. Hij heeft daar dit keer zélf een cur sus gevolgd en wel onder meer die van de Western Michigan Universiteit „Uit Amerika kwam de stel ling dat caissières met drie vin gers moesten werken", aldus de heer Romp, „nu is men daar op teruggekomen, met een twee- vingersysteem. En het was de universiteit van New York die daarover te voren al rapport had uitgebracht. Het mag wat vreemd klinken, maar zo'n sys teem is uiterst belangrijk. Het heeft namelijk te maken met een vlotte afwerking bij de kas sa's van een SuperMart". Want daarom draait de hele zaak plus de juiste bedragen. En voor degenen die niet eens de moeite nemen hun kassabon mee de winkel uit te nemen, zij nog gezegd, dat de bedrijfslei ders van AH-zaken regelma tig steekproeven moeten ne men, aangaande juiste afreke ningen. Ragout van kalfgtong Neem een kalfstong, spoel hem goed af en zet hem op met zoveel water dat hij on der staat. Voeg heel weinig zout toe, dat kunt u er later altijd nog bijdoen. Wel een stukje foelie bij de tong doen. Laat de tong koken tot het vel gemakkelijk los laat, neem hem met een schuimspaan uit het kooknat en verwijder het vel, terwijl u het hele keel-gedeelle (vanwege het vet) wegsnijdt. U snijdt de nog warme tong in grote dobbelstenen. Laat het kooknat koud worden en ontvet het door het vet eraf te scheppen; u verwijdert ook het stuk foe lie. Van een deel van het koude kooknat roert u met oloem een glad papje. Op een totaal van een halve liter saus, zult u zo'n 40 gram bloem nodig hebben, wilt u ze dikker dan neemt u wat meer. In het kooknat dat u gaat gebruiken kookt u vervol gens wat champignons, bij voorbeeld een half pond, ge durende een minuut of 7 8, nadat u ze goed gewassen en in plakjes gesneden hebt. Voeg er de tong bij en zout naar smaak, vers gemalen peper en een geraspt uitje plus wat citroensap. Laat al les aan de kook komen en bind het vocht met het meel- papje. Als een el toegestaan is dan klopt u er een eierdooier door, even voor het opdie nen en van het vuur. Ver volgens roert u er veel zeer fijn gehakte peterselie door en u brengt een gerecht ter tafel dat voor een dieet-pa- tiënt toch zeer smakelijk is. Met vers gekookte aardap pelen en groenten in wa ter gekookt (maar goed uit gelekt) is het gerecht com pleet. Feestelijke nier-ragout Op een pond gemengd ge hakt neemt u een mooie kalfslap van 250 gram en twee varkensnieren. Maak het gehakt aan zoals elders in dit blad staat aangegeven bij de gevulde sla-pakketjes, maar laat de geraspte ui vervallen. Maak van dat gehakt ook alweer balletjes ter grootte van een ei en rol ze door het paneermeel. De kalfslap snijdt u in vrij grote blokken en uit de nier verwijdert u. vet en dergelij ke en de nier snijdt u ook in stukjes. In de boter begint u de blokjes kalfsvlees dicht te schroeien en mooi bruin te laten worden. Neem ze uit de pan en bestrooi ze met wat zout en vers gemalen peper. Intussen gaan de niertjes in de pan en u laat ook die even kleuren. Als er geen bloed meer uitloopt, haalt u ze uit de pan en u doet ze bij het kalfsvlees, bestrooien met wat zout en peper. Nu gaat er in de pan een vers stuk boter en als ook dat bruin is geworden (goed roeden) dan bakt u de ge haktballen aan alle kanten bruin. Zet de pan op laag vuur en voeg de andere vleesjes bij het gehakt. Verder gaan er bij: 2 middelgrote, in schij ven gesneden uien, 2 gesnip perde teentjes knoflook, een laurierblad, wat oregano, wat salie, wat takjes tijm (met een draadje tot een bosje ge bonden, dan laat het zich ge makkelijk weer verwijderen) en 2 grote glazen rode Bor deaux wijn, plus 200 gram champignons, in plakjes gesneden. Laat het geheel nu zachtjes sudderen tot de vleesjes zacht zijn geworden. De heerlijkste geuren strelen uw neus en doen u verlangen naar het uur van opdienen. Een minuut of 10 daarvoor roert u door de ragoüt een achtste liter ongeklopte, on gezoete slagroom. De saus moet aangenaam gebonden zijn. Uitstekend met lof, salade, paprika's of spruitjes en ook met andijvie. En dan naar verkiezing een gekookt aardappeltje erbij. Of eens knapperig stok brood? Daar kunt u de saus zo heerlijk mee opdeppenü Drink er dezelfde wijn bij die er in ging en u geniet van een volmaakt Frans etentje! U wist het waarschijnlijk niet maar in de vroege Mid deleeuwen was onze sla zoals wij hem nu genieten al be kend, maar pas ongeveer een eeuw geleden begon in het Westland een „gerichte" slateelt, die slechts 3 maanden per jaar duurde. Sla was een echt zomerproduct. Eerst in de twintiger-jaren gaat men kropsla onder glas telen en vanaf 1948 kunnen we zeggen dat kropsla het hele jaar rond verkrijgbaar is. Weliswaar is er een enorm ver schil tussen de kroppen die we in de zomer dan wel in de winter kopen, maar er is in ieder geval sla. Wintersla wordt geoqgst van november tot maart en die wintersla stamt van «en Engel se sla-soort. Van Nederlandse oorsprong zijn de voorjaars- en zomerrassen. Een goede krop dient tussen de 140 en 250 gram te wegen, de wintersoorten komen door het ontbreken van voldoende daglicht-uren nooit tot volle wasdom en ze wegen dan ook ongeveer 120 gram per krop, maar naarmate de dagen len gen neemt het gewicht weer toe. Onder een gewicht van 90 gram mag sla niet geëxporteerd worden. Natuurlijk vecht de tuinder altijd tegen de vijanden die de sla bedreigen; dat kunnen ziekten in de bodem zijn die ontstaan door Infectie en moe heid, dat zijn sterke tempera tuurschommelingen en het zijn dierlijke parasieten, waarvan de slaluis de ergste is. Door te sterke temperatuur wisselingen ontstaat het z.g. „rand" en rand slaat snel om in rot, maar door jarenlange stu die en kruisen en selecteren heeft men een slasoort verkre- De opening van het A.C.-wegrestaurant Leiderdorp is voor lopig gepland op 15 januari. Dit restaurant is gebouwd In een streek die horecatechnisch gezien nog niet is ontgonnen. De automobilist, die van Amsterdam via de E10 op weg was naar Rotterdam-Delft-RjjswUk of Den Haag zuid-west, kreeg voorbj) de splitsing naar Wassenaar geen enkele kans meer een natje of een droogje te nuttigen. Vanaf 15 januari staan b0 de afrit naar Leiderdorp en Hoogmade de koppen koffie, aalades, hamburgers en alle andere produkten van de AC- keuken op hem of haar te wachten. gen die nu bijna resistent ls tegen „rand". Die slaluis is een uiterst scha delijk ondier, het overwintert namelijk en bovendien legt het 6!1 keer per jaar eieren en wat daar uitkomt: de „Imago's" vlie gen en verspreiden zich onge looflijk snel! Bespuiting helpt bij het bestrijden. Maar de kropsla heeft nog een ander nadeel. Doordat ze zeer mals en sappig is, blijkt haar houdbaarheid zeer gering en daar weet ook de huisvrouw van mee te praten. Albert Heijn heeft onder zocht of er andere, meer houd bare soorten, die toch ook zeer mals en knapperig zijn, op de wereldmarkt voorkomen. In Amerika heeft men een sla-soort ontwikkeld, die een heel andere bladstructuur heeft en die daardoor vele voordelen heeft boven de ons bekende sla. Bijvoorbeeld: grote houdbaar heid, een zeer vaste krop, waar door het goudgele hart naar verhouding veel groter is en een veel groter gewicht. Een krop „Iceberg"-sla van dezelfde omvang als een gewone sla- krop weegt 2 maal zo zwaar. Ook voor de teler een belangrij ke factor! Probeer de „Iceberg"-sla maar eens. de smaak is bijzon der goed, maar probeert u voor al niet om de nerven eruit te halen want dan doet u zichzelf (en de „Iceberg") bepaald te kort. Alleen voor garnering leent deze sla-soort zich minder, maar dat is niet belangrijk om dat de gewone sla immers al tijd verkrijgbaar is. ..Iceberg" naturel als salade Fantastisch wat een enorme fraaie vaste kropl U haalt er de buitenste bladen at en u hebt een lichtgroen-goudgele krop die van structuur inderdaad heel anders is dan de ons be kende kropsla die we het hele jaar door kunnen kopen, maar die in de winter heel los is en snel verlept en te week wordt. De „Iceberg" Is zo smakelijk dat ik enige stukken, zo puur opat en genoot van de bijzonde re knapperigheid en de aparte Ik sneed de krop in grove plakken en die weer in flinke dobbelstenen. De „Iceberg" laat zich namelijk niet zo gemakke lijk blad voor blad uit elkaar plukken. Ik heb de sla gewassen, alhoe wel ze er zeer schoon uitzag, zandvrij en zo. Toch was dat goed want in één van de krop pen wandelde een klein kever tje rond, zo iets kan gebeuren, maar het kan natuurlijk beter verwijderd wórden. Uit laten lekken, goed droog slaan en verrukkelijk aanma ken met mosterd, peper en zout, wat citroen-mayonaise en wat extra citroensap plus een geraspt uitje en een geperst teentje knoflook. Het was een fantastisch „feest-eten!" Ik hield nog wat over en dek te de sla-bak af met folie en de volgende dag was de sla nog net zo knapperig vers als de eerste dag! Probeert u dat maar eens met onze eigen kropsla, die is dan niet meer te genieten. „Iceberg"-sla als stoof sla een ware delicatesse Snijd de sla in grove stukken na de buitenste bladen, indien nodig, verwijderd te hebben. Zet ze met een weinig water en zout naar smaak op en kook ze een minuut of tien. De sla is dan gaar maar heeft toch nog iets knapperigs behouden. Uit laten lekken en met wat boter stoven. Dat is wel het allerlekkerste omdat u dan puur de sla proeft, gaat u met meelsausjes, nootmuscaat e.d. werken dan geniet u minder van, deze zeer zuivere smaak. „Iceberg" ^la-pakketjes met vulling Neem eens gehakt dat be staat uit evenveel rund-, kalfs- en varkensgehakt en maak het aan met een ei, paneermeel, zout naar smaak, vers gemalen peper, nootmuscaat en een ge raspt uitje. Maak van dat ge hakt balletjes ter grootte van van een flink ei. Rol die ballet jes door paneermeel en bak zfe in de boter bruin en gaar. Neem de grote bladen van een „Iceberg"-sla-krop en leg op leder blad zo'n gehaktballe tje. Vouw de bladen er voorzich tig omheen zodat u een «tel mooie pakketjes krijgt. Maak de jus ln de braadpas Als ik u nu vertel dat 12-jarige Marijne een bej terd paardrljdster is. dan u dat niet onmiddellijk bei vinden. Toen wij enkele j geleden plattelanders zoi worden, droomden we van delijke rijvereniqinge n ouderwetse dikbillige trekp den. waarop eerlijke agra na hun zware dagtaak de sp zame vrije tijd in eer en A zouden vullen. Het werd enorme teleurstelling, want ons dorp was al helemaal chaniseerd en met tractors1, je een landelijke rijverei geen bloeiend bestaan uei ren. Onze burgemeester echter in zijn prille jaren meester geweest en zijn blij; de hippische belangste\ wees ons de weg naar manége. Neen, geen beut jongejuffrouwtjes met rej van kant en rode biesjes, n eerlijk paardevolk in best» de kledij. Marijne zag er wel teat maar tijdens de eerste les In ze een trap. De week doi heb ik haar samen met t vrouw luid wenend naa> manége gevoerd, want we I den meteen maar een tienrit kaart genomen en al leven nu in een welvaartsecono die laat je toch niet na één al verlopen. Diep bedroefd steeg Marijne ten tweede het rijdier, maar de deskunl stelde ons geritst: „Ga t maar weg dan is er over minuten niks meer aan hand" De man kreeg gi Toen wij terugkwamen, riep „Vooruit, sla 'm op z"n En Marijne deec. het! Sinds die dpg zijn er twee jaar verstreken en M ne"s liefde tot het paard uiteraard anders gericht - hechte basis voor een goed welijk kunnen zijn. Haar mertje hangt vol paardenft en als er een nieuw paan boek verschijnt, behoeven ons voor de eerstvolgende Si klaas of verjaardag geen gen meer te maken. Soms gaat ze te ver. Tot eens tijdens een van de gezellige televisieprograrm in een van de gebruikt veldslagen man en paard velden, riep ze geschokt: wat zielig voor dat paard", pedagoog pik je zoiets na!: lijk niet. Vermanend hie! dus de vinger: „Er brak ook een meneer zijn nek, Mi ne" en ik hield een diepgu beschouwing over de wa van een menseleven. J. eens aan zijn moederriej tot slot bewogen, maar Mat zei: „Het is natuurlijk ook zielig voor die meneer, die meneer ging zelf veel maar dat paard wilde helt niet. Het is dm die meneer eigen schuld en daarom ij zieliger voor het paard voor die meneer Onlangs was Marijne gi rende enkele dagen een beeldige dochter. Ze rende achterna met pantoffels, koffie en gemakkelijke stot Zelfs de televisie behoefde aan „als jij het geen leuk gramma vindt?'. Toen kt het hoge woord eruit: kunnen we nou niet een pa kopen". Zoiets komt aan! probeerde ik het met „Je oude vader kan echt niet zo centjes verdienen", maar Mc ne is opgegroeid in een vaartseconomie en het grote gument dat ons vroeger fl! definitief van een plan deed zien, maakte op haar geen druk. „We kunnen er toch gaan sparen. Dan hoef ik J zakgeld meer te hebben en eet ik geen chips meer.'' „Maar waar zou dat pc dan moeten staan", vond il met een dramatisch ge! wees ik op ons tuintje van gen bij vijf meter. Marijne van de onmogelijkheid overtuigd, maar inmiddels ze de verzorging veroverd Fury, het paardje van een dengroeper, die het had aa schaft voor zijn kroost dat ter liever met dinky toys s de. Marijne galoppeerde lijks met Fury door de i straten, bracht al haar tijd door in de stal om Fun steeds diepere glans te rosfc men en ze overwoog eeni maar in de stal te overnat omdat Fury zich niet zo lekker voelde. „Ik zal je laten zien dat wel kan", deed ze op ze' middag geheimzinnig. Eve* ter kwam ze via het beteo achterpaadje met Fury tuintje binnen. Nu niet dal ry een erg groot paard is. in het tuintje kreeg het ongemeen ruime a/metij Voordat ik bezwerend had nen protesteren, was Marij* door grote onzekerheid bti gen. „Hij is hier veel pro deed ze aarzelend. Op fld van mijn vrouw heb ik de n indrukken die Fury op noodlijdende gazon achtei niet giadgetrokken. Op gere J de tijden komt Marijne mei vriendje of vriendinnetje tuintje binnen. „Kijk hier hij gestaan", zegt ze dan ge 1 lig en oogst van de gen°^f een plechtig zwijgen. LOUIS SlN&a ai door er een klein schf ri water bij te doen en veif gens, van het vuur nog stuk boter. Nu legt u de sla-pakketji een vuurvaste schotel, u gil jus erover en u zet een de m op de schaal. Laat ln de ]a de sla op die manier gaar den (af en toe Dedruipen alles nog smakelijker) en er aardappel-puréa bij. n' Ui

Allerhande | 1969 | | pagina 2