Belgische witlof bij AH l!5 31° Q J59 Van A tot Z Vlees - wetenswaardigheden v V S0X0L0GIE Bongo Oploskoffie C(1 Kalfsragöut 't Is nu de tijd om bollen te planten OVEMBER 1968 ALLERHANDE CH neen, u moet het zich niet te groot voorstellen, dorp van ons, maar er staat molen en er stroomt een ijcr. Je kunt er nog na een bondige klop op de deur bij burgemeester binnenlopen er problemen zijn en zelfs r er kermis is. behoeft de po- er slechts vermanend op tredenHet is natuurlijk on to om te heiveren dat de toiuizend dorpelingen samen grote familie i-ormen. maar fh'kan er bij ons weinig ge'- 'ciren dat niet door het hele m wordt besproken en van pmentaar wordt voorzien. Heem nu van de week toen ijckie weg was! jluckie is een konijn van va- I herkomst en onschatbare tftijd. Toen wij drie jaar ge ien uit de grote stad naar dit uJcje platteland verhuisden, gilm mijn toen negenjarige mijne er na een week mee petten: ..De mensen van wie H is, willen hem niet meer ftben". meldde ze mijn jjtitü, die onmiddellijk met de Imsf instemde omdat je zon- k beesten toch niet echt plat- linder kunt zijn. ffuckie werd het begin van ue stamboomloze veestapel. geen maand later vonden pin de schuur een kartonnen gos met een piepklein tijger tje: „Als ik haar niet meege ren had. hadden ze haar tdronken Mam. dus ik moest tl", verdedigde Marijne de puce aanwinst. Sn ten slotte kwam Friendy. jiprodukt van innige samen- jking tussen alle hondenras- I ter wereld: zwart met een i befje, lange flaporen en jfc ondernemende snuit die yrlopend vertelt dat hij met hele wereld op goede voet leven. Ha de komst van Friendy Aden we een ernsfip onder- ad met onze dochter..We tonen van ons huis geen die- iasyl maken'.' zo spraken wij Herwijzend. ..Als je nu weer I hond of een katje ziet. Iet je maar een andere kant kijken. IARIJNE beloofde het maar l toch vonden we op Vitte tijden een zwerfhondje een honkloze poes in de huur of op haar kamer: „Er iren kinderen en die smeten rt stenen naar hem. Hij is al lemaal aan mij gewend." Fot nu toe hebben we echter zaak redelijk in de hand rten te houden, hetgeen na- irlijk niet wil zeggen, dat we nu en dan niet eens een itvrij gebaar maken. Zo zeg de poes de leeftijd en een Hernemend katertje kwam jmismaken. Aan beide zijden leiden mooie gevoelens en 1 werd een vaste verkering. Aanvankelijk liep, ook hier liefde door de maag, want katertje had het in het le- n minder goed getroffen en i at eerst het etensbakje leeg ordat hij met de poes naar maan ging zitten kijken. irijne hield een warm plei- ji: „Toen jullie van elkaar igen houden, zijn jullie toch k in één huis gaan wonen, mom mag de poes dat dan it?" We vonden een tussen-oplos- g: „We zullen een oude de- ii in de schuur leggen en de ur op een kiertje laten an." AT kiertje nu inspireerde Huckie tot een avontuur. i een nacht wilde hij eens m zien hoe de wereld er iten de schuur uitzag. Hu is Huckie geen gewoon aijn. Anderhalf jaar geleden Mi Marijne hem bevend met I ontstoken oog in zijn hok. I hoofd des huizes nam ik de are beslissing: samen met Jb vrouw toog ik naar de vrenarts, Marijne ontroost- w achterlatend: „Neen, als ickie dood gaat, wil ik nooit ter een ander konijn". De dierenarts prees ons dat er zo vlug bij waren. Hij I Huckie een spuitje en een tfje en na twee zorgelijke gen wipte Huckie weer mon- door de schuur. Zijn linker- j was verglaasd, maar daar i zijn levensvreugde niet der en de dierenarts stuurde rekening van twee kwar- fadat Marijne van de week haar dagelijkse verzor- igsronde de vermissing had constateerd, volgde er een mmervol ontbijt: „Hij kan 4 z'n ene oog natuurlijk Dit de weg naar huis vin- i", overwoog Marijne som- r en ze ging voortijdig naar looi om alle jongens en lisjes in staat van alarm te vagen. 01ETS blijft in ons dorp niet onopgemerkt. Een toge schilder hoorde hoe Ma ne instructies gaf om vooral der de struiken te kijken: t gerucht van de verdwenen ickie kreeg vleugels en be lt te groeien. Toen de school gon, was Huckie nog een ge- xm konijn, met een glazen J, maar voor de koffie werd al verteld dat hij 150,- md was. 1EGEN de tijd dat een meneer met een geel Lelijk tidje Huckie in de tofdstraat vond, was zijn ■arde al meer dan 500,—. i meneer, een steedse pas- nt, kwam Huckie vol ontzag I ons terugbrengen: „Ik wist ft dat konijnen zoveel waard aden zijn", zei hij. Nu, wij k niet, maar Marijne begreep t best en ook de lunch werd en succes. want eerst tosten alle hulptroepen wor- i ingelicht. Geen wereldschokkende schiedenis, zult u zeggen. Dat wel zo, maar hebt u weieens een grasgroen tuintje naar avondlucht staan kijken, 'dat uw eenogig-konijn was IQQevonden Loulx Sinner Ijskoffiesmaakt ook op een winterse dag verrukkelijk Zou er wel ie mand zijn die niet van ijs houdt? Die, nauwelijks denk bare uitzondering, zal dan zeker wor den bekeerd door de volgende ijskoude tongstre ling waarmee een gastvrouw zelfs in november veel succes zal oogsten. Ik geef u de ingrediënten: Zet zeer sterke koffie en laat de koffie goed afkoelen. Klop slagroom met suiker stijf en zorg voor vanille-ijs plus riet jes en ijswafeltjes. Onder in de longdrink-glazen gaat een portie vanille-ijs die ook heel goed van instant-ijsmix gemaakt kan worden), daarop giet u de koude koffie en daar op komt een fraaie dot slag room waar u een wafeltje in prikt evenals twee rietjes. Helemaal het einde: bespren kelen met wat „Schwarzwalder Kirschwasser"!! N.B. Maakt u er vooral niet te weinig van! Eet eens een Fondue de tamates Tomaat en kaas verdragen elkaar wonderwel. Voor 4 personen hebt u nodig 4 ferme to - maten, 40 gr boter, 200 gr Emmentha- ler, 3 dl droge witte wijn, wat rode paprika-poeder, wat fijn gewreven basilicum, knoflook, en natuurlijk brood, liefst een knappende stok die u in schui ne schijven snijdt. U ontvelt de tomaten en snijdt ze in stuk ken waarna u de pitjes en het vocht plus de harde kern ver wijdert. U wrijft een pan met een teentje knoflook in, smelt er de boter in en voegt er de klein gesneden tomaat bij, u laat ze smoren, voegt er de krui den en de wijn bij en laat alles afgedekt, een minuut of vijf verder smoren. Zodra de toma ten gesmolten zijn voegt u er de geraspte kaas bij en roert duchtig. Na het roeren en smel ten van de kaas ontstaat er een gebonden crème die u onmid dellijk, gloeiend, op het stok brood serveert. Waarbij u be slist niet zuinig te werk moet gaan! Wilt u snel en comforta bel gereed zijn, dan kunt u nu de zelfs geheel klare fondue kopen in blikken van 400 gram 5,40. Lamsschouder op zijn Marseillaans Hiervoor hebt u een behoorlijke lamsschouder no- Zodra dat gebeurd is, strooit u er een weinig bloem over en laat ook dit al roerende licht bruin worden, waarna u er zo veel water bijvoegt dat een mooie licht gebonden saus ont staat. Door deze saus roert u verder wat tomaten-purée, de hoeveelheid kunt u het beste zelf bepalen. De lamsschouder laat u ver volgens gedurende een uur op een zacht vuurtje smoren. En nu behoort u als het mogelijk is, de pan met vlees in een hooikist te zetten gedurende zo'n uur of vier. Aangezien bij na niemand meer in het bezit is van dit wel is waar ouder wetse maar o zo practische in strument, kunt u er een impro viseren door de pan in een dik ke laag kranten te pakken en vervolgens in een wollen deken waarna u het geheel zo moge lijk met kussens afdekt. Een beetje vreemd misschien maar het werkt voortreffelijk! Na al die uren haalt u de pan weer tevoorschijn en u voegt er, schrikt u niet, 10 a 12 teentjes knoflook bij die u van tevoren in wat water bijna gaar hebt laten koken. Nadat u ze bij het vlees gevoegd hebt laat u het geheel nog weer min stens een uur sudderen op het vuur, indien nodig voegt u nog wat water bij de saus. Even voor het serveren roert u die saus door een fijne zeef opdat de knoflook gepureerd worde. Het heet dat de knoflook op deze manier iets van zijn zeer sterke geur zou verliezen maar dat blijft een open vraag. Bij deze lamsschouder geeft u witte bonen die u met een kruidnagel, een snuifje tijm, een bewijsje laurier hebt laten gaar koken. U kunt er natuur lijk ook de wat delicatere „fla geolets" of groene boontjes bij geven die u bij AH in blik kunt kopen en die u dan slechts met een snuifje tijm, een beetje laurier en een kruidnageltje in wat boter hoeft te warmen, na dat u ze eerst onder de kraan af hebt gespoeld (om overtollig zetmeel te verwijderen) en daarna goed hebt laten uitlek ken. Geniet van deze lamsschou der en denkt daarbij aan Mar seille met zijn Vieux-Port en zijn Canebière! Onverwachte resultaten met Mon Chou Door de frisse, romige smaak met op de achtergrond een zachtzure toets leent de Mon Chou zich voortreffelijk voor zoete en fruitige gerechten, ge tuige het volgende recept: U hebt er een pakje Mon Chou voor nodig benevens 50 gr geconfijte dadels, 50 gr Ca- lifornische blauwe rozijnen, 50 gr krenten, 25 gr walnoten, 40 gr boter en een pakje vanille suiker. U maalt de dadels, de rozij nen en de krenten fijn. U wrijft de boter door de Mon Chou en roert er de gemalen vruchten door. U brengt de massa met de vanillesuiker op smaak en u roert er tenslotte de gesnip perde walnoten door. Uitste kend op toost of cream-crackers. Borstplaat maken is énig werk U kunt gewone harde borstplaat maken, dan gaat u uit van gewone suiker en water, een essence voor de smaak, dan wel cacao of koffie-extract. Op 500 gram suiker gebruikt u \Vz dl water en u kookt er een stroopje van dat u zolang laat inkoken dat een druppel die van de lepel valt een draad trekt. Dan neemt u de pan van het vuur en roert net zolang tot de stroop ondoorschijnend is geworden. Vervolgens voegt u er de essence van uw keuze bij, of 20 gr cacao-poeder. Als u koffie-borstplaat wilt maken dan vervangt u een deel van het te gebruiken water door het koffie-extract. U roert tot de suikermassa nog net kan worden uitgegoten in de klaarstaande vormen die u met water hebt bevochtigd en die op een ingevet stuk folie liggen. Laat de borstplaat goed afkoelen en neem hem voor zichtig uit de vormen. Na tuurlijk kunt u wanneer u de smaakstoffen toevoegt tegelij kertijd, hetzij fijn gehakte ge confijte vruchtjes, hetzij ge hakte nootjes of amandelen toevoegen. Heerlijke combinaties zijn: sinaasappel-essence met fijn gehakte geconfijte sinaasappel snippers. Marasquin-smaak met verschillend gekleurde bigar- reaux. Chocolade-poeder met fijn gesneden Califomische blauwe rozijnen. Koffie-extract met fijn gehakte walnoten. Voor room-borstplaat ge bruikt u in plaats van water room (echte) en in plaats van kristalsuiker neemt u basterd suiker. Verder gaat u op dezelf de manier te werk. Linzensoep j Linzen behoren tot de peulvruchten die een uitzonder lijk fijne smaak hebben. Was de linzen en zet ze een uurtje in koud water in de week, niet langer omdat dat niet nodig is. Trek wat bouillon of gebruik voor de bouillon een blokje en laat de linzen in gezelschap van een uitje, 2 worteltjes en het wit van twee preitjes lang zaam gaar koken. Als alles gaar is, roert u de linzen door een zeef tesamen met ui, wor tel en prei. Indien nodig voegt u er nog wat bouillon bija zelf kunt u de graad van gebonden heid het best bepalen. Breng de soep op smaak met zout, vers gemalen peper, een kruidnagel tje, een snuifje tijm, een klein stukje laurierblad. Laat de soep op een zacht pitje verder nog wat sudderen. Dat geeft u de tijd om in één koekepan wat dobbelsteentjes mager rookspek (wees dus voor zichtig met het zouten van de soep!) knapperig te bakken en in een ander koekepannetje wat dobbelsteentjes brood in boter bruin te bakken. Als u de soep opdoet roert u er de spekjes door maar de broodjes serveert u op een apart schoteltje zodat een ieder zich naar smaak ervan kan be dienen Salade met gruyère niet kostbaar Neem mooie krop sla. verwijder de grove bladen, was de rest goed, laat de sla uitlekken en droog de bladen liefst met een doek je. De zachte gruyère-soort die bij ons in een doosje verkrijg baar is, snippert u fijn. U maakt een geurige vinaigrette-saus door olie en dragon-azijn te vermengen met wat Franse mosterd, vers gemalen peper, zout, een geraspt sjalotje en een aangename hoeveelheid fijn gehakte peterselie. U giet de vinaigrette over de sla in de slabak die u, zo u dat lijkt, even met een teentje knoflook hebt ingewreven. Over het ge heel strooit u de kaas-snippers en pas voor het serveren roert u alles voorzichtig door elkaar. U geeft er toost bij en boter. met champignons Blik 425 gram /ov dig, die u door de slager zorgvuldig uit laat benen, waarna u genoem de schouder aan de binnen kant met paneermeel bestrooit. Daarbij voegt u dan nog wat zout, vers gemalen peper, fijn gehakte peterselie en knoflook. Van het laatste neemt u zo veel als u goeddunkt: het kan één teentje zijn, bent u erg Marseillaans van instelling, dan zullen het er misschien meer zijn. Daarna rolt u de zeer geu rig voorbereide lamsschouder op en wikkelt er een draadje omheen, zodat de vorm sier lijk blijft. Bak de schouder van het lam in wat, zelf uit gesmolten, reuzel goudbruin en voeg er twee fijn gesneden uien bij die eveneens een pret tige kleur dienen te krijgen. In opdracht van het kunst vezel be dri]t Du Pont de Ne mours uit de V.S heeft de heer dr. Emest Dichter, een deskundige op het gebied van de verkoop-als-wetenschap, een verhandeling samen gesteld die de sok tot onder werp heeft. Zijn studie van de sok deed hem de naam Soxo- log:e voor dit werk scheppen. Zijn werkresultaten zijn vast gelegd in een boek van 32 bladzijden en deze bevatten veel opmerkelijks. Zo is gebleken dat vrouwen mannen met grote voeten bij zonder mannelijk vinden (ook al wordt hij er nog zo vaak mee bespot). „Echte mannen", vinden vrouwen, „hebben gro te voeten". Opvallend is ook dat 85 percent van de (vele) ondervraagde mannen vond dat ze best grotere voeten hadden mogen hebben. Verder: er zijn drie voeten typen bij de mannen: de heet- voeten (gespannen en nerveu ze types) die gemakkelijk kla gen over eksterogen, eeltvor- ming, blaren en branden, alsmede het knellen der schoenen; koudvoeters die kalm zijn, geen haast hebben en flegmatiek vaak. Zij klagen over een droge, harde voet huid (en zoeken warme, ste vige sokken; om die sokken immers gaat het onderzoek). Tenslotte de zachtvoeters: de man die weinig actief is en een zittend leven leidt; hij zoekt dikke sokken niet graag dubbel gebreide zool. Gewogen en niet te licht bevonden. Warme kalfsragöut is een delicatesse voor of na de maaltijd: als pastelvulling; op de boterham; op toostjes, gegarneerd met wat gesnip perde peterselie; als vlees gerecht bij rijst, macaroni, spaghetti of bij de warme maaltijd met groente en aardappelen mogelijkhe den genoeg! Na de oorlog is deze ontwik keling voortgezet: vele goede telers, die voordien alleen hun gang gingen en er zelfs allemaal eigen zaden op nahielden, sloten zich aaneen in co- operaties en er werden verschillende veilingen op gericht. Dit leidde tot een zekere „standaardisering" van het lof op een zodanig hoog peil, dat Frankrijk zelf toch een groot producent, in 1967 met 30.680.156 kg., de belangrijkste afnemer is geworden. STAATSBEZOEKEN Terug nu naar de heer Van- dendael achter zijn bureau in de Rue Gaucheret, want hij is de man die ervoor moet zor gen, dat de wereld de voortref felijkheid van dit produkt leert kennen en dat de wegen naar nieuwe exportgebieden worden geëffend. Daartoe wordt zo on geveer alles aan propaganda gedaan dat men zich kan voorstellen: deelname aan ten toonstellingen over de hele aardbol, contactdagen in het buitenland, praatjes via radio en televisie, kookdemonstraties, het verspreiden van recepten, enz. En wanneer Koning Bou- dewijn en zijn gemalin ergens buiten de grenzen een officieel bezoek afleggen, zal in het di ner of banket dat zij hun gastheren aanbieden, nimmer het Belgische witlof ontbreken. Om ervan verzekerd te zijn, dat de faam van dit artikel in de importerende landen boven elke twyfel verhefven blijft, zijn er kwaliteitsnormen in het leven geroepen die de door de EEG gestelde maatstaven in gestrengheid overtreffen. De controle erop vindt eveneens plaats door de Dienst voor de Afzet van Land- en Tuinbouw producten. De heer Vandendael heeft op de veilingen en andere vertrekpunten en bij de gren zen mannetjes staan die zeer kritische blikken op de lading werpen en niets laten passeren dat er niet voor honderd pro cent gaaf uitziet. Ook op het gebied van de verpakking heeft de Belgische overheid zeer stringente voorschriften opgesteld, die de garantie inhouden, dat de witlof in de best mogelijke conditie op de verkoopplaats aankomt Deze bepalingen zijn, als ge volg van de» evoluties welke zich de laatste jaren in het vervoer en in de koop- en ver koopmethoden aftekenen, voortdurend onderwerp van besnrekingen tussen alle be trokkenen. Vooral de opkomst van de supermarket heeft een aanpas sing nodig gemaakt, welke moeite echter ruimschoots is beloond: de export van witlof naar Zwitserland b v. is dank zij de kleinverpakking in de laatste vijf. zes jaar met sprongen omhoog gegaan. Het land van Wilhelm Teil staat thans na Frankrijk tweede op de afnemerslijst met 8.580.544 kg in 1967. Ook in België zelf is door dezelfde oorzaak de vraag sterk toegenomen. Witlof is daar tussen begin september en eind juni de op één na meest gegeten groente. De heer Van dendael laat als zijn verwach ting doorschemeren, dat in Ne derland (thans nummer vier met 4.134.778 kg) eveneens een aanzienlijke toename van het verbruik zal optreden nu een groot filiaalbedrijf (Albert Heijn) tot rechtstreekse in voer heeft besloten. Aanvankelijk zat men in Zaandam enigszins in zijn maag met het wettelijk voor geschreven omhulsel waarin het Belgische witlof moet wor den uitgevoerd: het leverde zo wel distributie- als verkoop technisch problemen op. Speci aal voor Albert Heijn heeft het Ministerie van Landbouw in Brussel de teugels van zijn „verpakkingsbeleid" een eindje laten vieren, zodat deze aan gepast konden worden aan de wens van de consument. Van een koe of een varken is nu eenmaal niet meer te halen dan er aan zit, maar toch Kijkt u vanavond eens naar het gezicht van man en kinderen, wanneer u het vlees op tafel brengt. Staan die gezichten al op: „Het zal wel weer een doorregen lap of gehakt rijn?" Wel, op dat punt staan onze slagers klaar, en we zullen er een enkele uitzondering daargelaten niet helemaal onderuit kunnen: Nederlanders zijn niet zulke geweldige vlees kenners. MOEILIJK Het is ook allemaal niet zo erg, want vlees is geen brood en zelfs voor een slager is het nog niet eens eenvoudig om alle vlees exact op kwaliteit en her komst te keuren. Nu zijn de Nederlandse slagers erom be kend dat zij, van alle slagers ter wereld, het vlees het beste DE NEDERLANDSE VERENIGING BESCHERMING VOETGANGERS strijdt voor meer veiligheid voor de voetganger in het verkeer. In het bijzonder staat zij op do bres voor de be scherming van kleuters, be jaarden, blinden en van alle overige minder valide ver keersdeelnemers. Individueel lidmaatschap f5.50 per jaaf inclusief ver zekering tegen voetgangers ongevallen (voor West-Eu ropa) en tijdschrift „De Voetganger". Geziilslidmaatschap f 10.- per jaar, ongeacht gezins grootte. Geeft;» op als Ud, ook u bent voetganger. Secretariaat VBV Buitenhof 5, Den Haag Tel. 070-183270 Giro 1269 DOE HET NU! „behandelen en uitsnijden" voordat het in de gekoelde vitrine te koop wordt aan geboden. KLEINSTE ETERS „Mag ook wel, met die prijzen", zullen we nu met z'n allen denken, mede aan het hoofd staande van drie miljoen Ne derlandse huisgezinnen. Of die prijzen van ons vlees er nu de oorzaak van zijn is punt twee, maar een feit is, dat Neder landers één van de kleinste vleeseters zijn op de wereld ranglijst. Samen met de Italia nen, die per man ook „maar" 48 kilogram vlees eten in een heel jaar. DE ACHTERKANT Het bedrijfschap voor het slagersbedrijf is ook al twaalf jaar bezig ons meer kennis bij te brengen van hetgeen er zo in en aan een koe of een var ken zit. Een heel team van koks, dat alles van vlees weet, is voortdurend op pad om ons te laten uitroepen: „Oh, komt goede biefstuk van de achter kant van een koe? Oh, en zitten zwezerikken achter het borstbeen van een kalf?" HEEL VEILIG Een doorregen lap of een bief stuk dat zijn natuurlijk „vei lige" stukken vlees. Gewoon, iedereen kent ze, iedereen weet hoe ze smaken en als je ze drie keer hebt gebraden, dan weet je voor het leven hoe het moet. HOTELS Iets wat „eng" klinkt of er „even eng" uitziet, dat laten we meestal rustigjes in die slagersvitrine liggen. En omdat half Nederland zo is maar dat Nederland heeft dan vaak ook geen „verrassingen" op ta fel gaan de zwezerikken en de kalfsnieren maar al te vaak alleen naar de hotelkeukens. RANDJE VET Er is, de laatste jaren, nog iets opmerkelijks. Wij willen geen vet. Wij vinden „Slager, alleen héél mager vlees", wel klinken in zo'n slagerij. Hoewel vast staat, dat een randje vet aan het vlees juist die „jus" en smaak geeft, die we anders toch net even missen. En zo'n klein pietsje vet maakt ook niet dik, bovendien hoef je het niet te eten. fricandeau. fricandeau doorregen lappen* Hier is het varken zelf, om te laten zien dat het echt nog wel iets anders levert dan alleen de zo verrukkelijk Nederlandse door regen lappen. En omdat we aan een stuk vlees op zichzelf na tuurlijk niet zoveel hebben als we moeten roepen: „Ja, maar hoe moet het gebraden en wat moet ik verder ermee doen", hier dan een paar punten: Links bovenaan de fricandeau, vlees dat 25 tot 35 minuten moet braden (geldt voor een stuk van een pond). Deksel schuin op de pan. Daaronder mager spek. Een pond spek moet 25 minuten koken bij zuurkool bijvoorbeeld serveren). Daaronder de doorregen lappen. Lapjes van een ons moeten tien tot twaalf minuten gebraden worden. Verder naar beneden: de rollade. Een pond moet in 25 tot dertig minuten worden gebraden. Pootjes (erwtensoep) moeten twee uur trekken. Kluif (ook erwtensoep) moet anderhalf uur trekken. Helemaal van voren bij het varken zit de kinnebaklap (on deraan op de tekening). Een pond wordt in 25 minuten gebakken. De rechterkant (helemaal bovenaan weer), levert ook de fricandeau plus de lenderollade (daaronder). Een pond van deze rollade wordt in 20 tot 25 minuten gebraden. Nooit langer! Daaronder: lendekarbonade, 6 tot 8 minuten bakken. Volgende stuk is ribkarbonade. Zélfde baktijd. Schouderkarbonade, even aanbraden en daarna een half uurtje stoven. Halskarbonade, precies dezelfde tijd. En dan zijn er bijvoorbeeld nog de varkenslever en nieren (verrukkelijk met madeira-saus) Zeevis voor poes Belangrijk nieuws voor de poezen van Nederland! Behalve puur vlees in blik, verkoopt AH nu in een soortgelijke verpak king ook zeeverse vis, die, volgens het etiket, is ver rijkt met alle vitaminen en mineralen die een kat da gelijks nodig heeft. Voor de huisvrouw is het inte ressant te weten, dat de prijs slechts 0,49 be draagt (voor 435 gram, dus groot formaat blik) en dat zo'n maaltijd Uw poes uitstekend smaakt. Voor degenen die zich afvra gen op welke wijze wij van deze appreciatie in kennis zijn gesteld, zij hier gemeld, dat wij onze bewering eerst na weten schappelijke onderzoekin gen in de fabriek aan de openbaarheid durfden priisgeven. Ook uit de gretigheid waarmee AH's bedrijfs- poes zich op het nieuwe voedsel stort, blijkt zonne klaar, dat het gebodene door haar op hoge prijs wordt gesteld. Cognac-advocaat Het donkere jaargetijde ligt voor de deur en het verlangen naar huiselijke gezelligheid neemt dus toe. Er komen visites, par tijtjes en straks de feest dagen. Men moet daarop voorbereid zijn en in huis hebben wat nodig is. AH biedt U in de sector der alcoholica thans iets, dat nog niet eerder in Uw kast heeft gestaan: advo caat waarin de brande wijn is vervangen door (Franse) cognac. Het resul taat is een tractatie, die heerlijk pittig op de tong ligt. Het alcoholpercentage van deze COGNAC-AD VOCAAT, die stamt uit Albert Heijns eigen pro- duktiebedrijven, bedraagt 14,9 procent. Voor een fles van 0,75 liter betaalt U de somma van 5,95. Pot 50 gram Oploskoffie kunt u overal kopen, maar de zo favoriete Bongo Oploskoffie koopt u alleen bij Albert Heijn. Dat is AH's eigen merk: vol-aro- matische, krachtige oplos koffie. Sta 'ns stil bij het prijsverschil! Belegen Boerenkaas Per 500 -gram De échte boerenkaas, op de boerderij onder de zorgen van de zelfkazende boerin tot volle rijpheid gebracht Bereid uit 100M verse, volle melk, zó van de koe. Kaas om van te genieten: zacht en aromatisch van smaak. PER SOORT VERPAKT ONDER ANDERE: Tulpen Apeldoorn of Madame Lefeber12st1.55 Hyacinten Pink Pearl 5 stuks 1.35 Narcissen Carlton 10 stuks 1.78 Gele Krokussen 25 stuks 1.78 Blauwe Druifjes 25 stuks 98 Alleen in de AH-SuperMarts

Allerhande | 1968 | | pagina 9