en Chocolade in cijfers X X- "T'X I ij Voor Uw 59 Nylon regenpakken T f, ?s59 PMC-dekens nu mot- en kever-echt s Rookworst iALLERHANDE NIEUWTJES Bleekmiddel ch-Biscottes Mosa mooi man: Tegen de wasem i 'f: f min vi Merkartikelen kunnen 5% Ctt-Vleesbouillon Ctl-Hippebooillon goedkop Albert Heijn legt de nadruk op vers! er albert heijn Het is tijd voor de PMC elektrische matras Nieuwe aanvullende PMC-eatalogus Nieuw PMC-artikel voor aantrekkelijke clubprijs Abonneren op AllerHande T ALLERHANDE 2 supérieure bouillons uit de albert heijn keuken doosje 6 tabletten (goed voor 3 liter bouillon) Ter kennismaking per doosje albert heijn Meerdere keren per week worden de ah-filialen be voorraad met dozen vol verse rookworst, zo uit de fabriêk, het kan niet verser! 250 AQ gram jjQ i - „Met die nationale merkarti kelen kunnen we dus, wat de prijzen betreft, niets doen voor de klant", zegt de heer Heijn. „Wel met onze eigen merkartikelen. Voortreffelijke artikelen, mag ik zeggen. En daarop willen we de aan dacht vestigen. Kijk, als ik kon zeggen: Mevrouw, een pak DE-koffie kunt u bij ons goed koper krijgen dan elders, dan zou ik iets wezenlijks voor de klant doen. Maar dat mogen we nu niet. We mogen wel zeg gen: vergelijkt u eens met onze eigen AH-merkartikelen. die lager in prijs zijn. En voor die artikelen vragen we dan ook de aandacht". De winstmarge op de natio nale merkartikelen vindt men bij Albert Heijn voor de krui denier, die b.v. de boodschap pen thuis brengt, niet te hoog. „Laat hij zich maar houden aan de voorgeschreven prijzen, want hij geeft daar extra ser vice voor, zegt de heer G. J. Heijn. „Maar dat de klant die de moeite neemt over grotere afstand naar onze SuperMarts te komen en daar zelf de boodschappen mee te nemen, evenveel voor die nationale merkartikelen moet betalen, dat vinden wij niet juist en jammer. En daarom zeggen we tegen die klant: vergelijk met de merkartikelen van AH, voor u koopt". Laatste vraag meneer Heijn. Waarom kan AH goed koper zijn met de eigen merk artikelen? „Het antwoord kan heel kort zijn", vindt de heer Hefjn. „Het bestaat uit een groot aantal factoren.fZeer belangrijk is dat wjj een uitgekiend distributie systeem hebben ontwikkeld. Dit betreft n.l. de totale gang van de goederen vanaf het mo ment van inkoop of productie, tot in de filialen. Bovendien hebben wij een dergelijke grote omzetsnclheid, dat niet alleen niets de kans krygt om oud te worden, maar dat daardoor ook^ de prijzen lager kunnen zijn^ OKTOBER l5 Kijkje in het koelmagazijn voor AH-Chocolade. De cyfers liegen er niet om: Albert Heijn behoort tot de grootste producenten van chocolade in ons land! Vijf tig procent van alle choco ladetabletten en tien pro cent van alle chocolade repen zijn afkomstig uit de fabriek van Albert Heijn in Zaandam. Deze percentages zijn nóg veelzeggender, als mefi weet, dat het verkoop resultaat wordt geboekt in de vierhonderd zaken van AH, die niet één procent uit maken van het totale aantal verkooppunten van chocola de in Nederland. In de afgelopen twaalf jaar heeft Albert Heijn zijn omzet van chocolade meer dan vertienvoudigd. Oók dit cijfer gaat nog meer spre ken, als het wordt gezet naast, de toeneming van het landelijke verbruik: een stijging gedurende dezelfde inhoud 1 liter Normale prijs 09 De Premie-van-de-Maand Club heeft reeds geruime tijd in haar kollektie een elektrisch verwarande matras. Het mate riaal is van een hoogwaardige polyether met een soortelijk gewicht van 35 kg/m3. De ver warming is absoluut veilig en regelbaar (20, 30 en 40 Watt) door de zwakstroom-transfor mator met drie schakelknop pen en een controlelampje. De spanning komt nooit boven de 24 Volt. De verwarmings draden zijn op een ingenieuze wijze aangebracht en de aan sluiting is vernuftig' wegge werkt. De matras is voorzien van het Kemakeur en het merk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De garantie is 1 jaar. De prijzen zijn als volgt: 1-persoonS (80 x 190), w.v. 52,in PMC-cheques. Bestelnummer A-390. incl. transformator 126, 1-persoons (90 x 190), incl. transformator 136,— w.v. 52,in PMC-cheques. Bestelnummer A-490. Zie pagina 5 In het najaar verwach ten de PMC-leden altijd een nieuwe volledige PMC- catalogus. Dat is dit jaar niet mogelijk. Er mag wor den verwacht dat over enkele maanden door de BTW (Belasting Toege voegde Waarde) vele prij zen zullen wijzigen. Hier door zou dan direkt deze nieuwe catalogus moeten vervallen. Wel komt er nu een aan vullende catalogus waarin de premies zijn opgenomen die er in de laatste maan den uitkwamen. Ook de allernieuwste zoals de praktische „Weer en Wind Regenpakken". Met de oude catalogus erbij heeft men dan weer een volledig overzicht. De pre mies die niet meer lever baar zijn, worden in de aanvullende catalogus ook vermeld zodat misverstan den worden voorkomen. Vraag in de winkel eeij exemplaar en.een tip: „Als U een keus maakt voor een Sint Nicolaas- of Kerstcadeau bestel dan tijdig. Beter een paar weekjes te vroeg de premie in huis dan te laat". periode met een derde en dus beslist 'niet spectaculair I te noemen. Een paar cijfers: de consumptie komt neer op 2500 gram per hoofd per jaar. „Vertaald" is dat anderhalve reep chocolade per Nederlander per week! De kwaliteit, kwantiteit en de scherp gecalculeerde prijs van de chocoladeproducten van AH hebben de impo nerende omzetsnelheid be werkstelligd. Cacaobonen van de beste soo^t, een be proefde receptuur en mo derne bewerkingsmethoden staan garant voor de kwali teit. Albert Heijn laat regel matig chocolade van ver schillende merken door een groep consumenten „blind" proeven. Bij dit vergelijken de onderzoek is Albert Heijn in de afgelopen vijf jaar steeds bij de eerste drie ge ëindigd. Kwantiteit en prijs houden verband met elkaar. Al jaren geleden heeft Albert Heijn de verkoop van cho coladerepen aangepast aan de verkoopwijze in de mo derne winkel: er werd toen afgerekend met de verkoop van enkele repen en daar voor in de plaats is de ver koop van bundels repen tegen een lage prijs ge komen. De omzet is daar door meteen schoksgewijze toegenomen en geeft nog steeds een stijgende lijn te zien. Albert Heijn heeft de produc tie van alle chocoladearti kelen in eigen hand. Het assortiment is groot: het be vat twintig verschillende repen en tabletten, acht soorten pastilles en een aan tal soorten kleine choco laatjes. Specialiteiten zijn de walnoot chocolade, de extra bittere chocolade en de Irish coffee chocolade. Ter kennismaking Albert Heijn brengt gecon. centreerd bleekmiddel. Nu ïn handige plastic flacon met „ingebouwd" handvat Prak tische schroefdop met vei ligheidssluiting. it gecon- O JL ^^verserbij éf*/l/eekaan bieding geldig donderdag 10 tjm woensdag 16 oktober Rechtstreekse import uit Frankrijk Tweelingpak (samen 32 st.) DQ Fransen weten wel wat lek ker is. Deze biscottes doen het meeste denken aan fijn geroosterd brood: bros en croquant. Heerlijk bij ontbijt en lunch, b.v. met een plak kaas of met jam. verser bij f Na de zomer, die dit jaar wel uitzonderlijk weinig fraais had te bieden, naderen nu de maanden waarin men een nog grotere hoeveelheid regenwater mag verwachten. Nederlanders mopperen dan wel, maar laten zich door natte dagen toch niet uit hun evenwicht brengen. De regen houdt hen niet af van de voetbaltribunes en de lief hebbers van de hengelsport blijven om wat vocht ook be paald niet (huis. En dan zijn er de ontelbaren die er wel doorheen móéten, per fiets of brommer naar en van hun werk. Eigenlijk is het allemaal ook niet zo erg, wanneer men maar afdoende op de kwade luimen van de weergoden is ge kleed, en dat kan: De PMC biedt u sterke nylon pakken, waarvan wtf zonder aarzelen zeggen, dat zij geen druppel water zullen doorlaten. Deze regenkleding, die natuur lijk niet geschikt is voor schouwburgbezoek en dat soort gelegenheden, is er in twee kleuren: groen, dat wij aan bevelen aan hengelaars en ja gers die een „schutkleur" no dig hebben, en fel geel voor de weggebruikers, die er juist voor moeten zorgen goed zicht baar te zijn. Licht geivicht De pakken zijn gemaakt van geweven nylon, met rubber- coating aan de binnenzijde. Ze zijn bijzonder sterk. Zij zijn ge makkelijk mee te nemen wan neer u bij droog weer vertrekt, maar door ervaring wijs ge worden van wantrouwen jegens Pluvius bent vervuld: in op gevouwen toestand vormen zij een pakketje van ongeveer 27 x 13 x 8 cm, dat niet meer weegt dan ca. 800 gram. Ieder een die zich in dit „kostuum" hult, voelt onmiddellijk dat hij er nu tegen kan, maar tege lijkertijd valt op, welk een plezierige bewegingsvrijheid men heeft. Het jack wordt gesloten via een „rits" van nylon, die de zelfde kleur heeft als het pak, terwijl men met behulp van een koord kan voorkomen, dat de wind zich van onderaf toe gang verschaft. De zomen van de mouwen zijn voorzien van elastiek, zodat zij goed om de polsen sluiten. Een capuchon ligt opgevouwen in de rol- kraag, die plat (vast te zetten met drukknopen) en hoog gesloten kan worden gedragen. De broek heeft eveneens een \7"AN de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren hebben reeds velen g-ebruik ge maakt. Slechts een briefkaart met duidelijke vermelding van naam, volledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van 2,aan extra postzegels voor administratiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te ver zekeren. De post bezorgt Aller Hande aan huis. Wij verzoeken u wel in ver band met de postvoorschriften, deze ƒ2,aan zegels aan de adreszyde van de briefkaart te plakken. ritssluiting op de daartoe ge schikte plaats en om het mid del een koord. De pijpen zijn met drukknopen op drie wijd ten „af te stellen". Het is voor de koper een klein kunstje te bepalen welke maat zijn regenpak moet hebben. U kunt u baseren op de zij- en schredelengte van de broek, met andere woorden: op de af standen (bovenkant) heup- grond en (middelpunt) kruis- grond. Aan de hand van onder staand overzicht kunt u nu zelf uw gevolgtrekkingen maken: Zijlengte schrede- ma- bestel- broek lengte ten no. 98 70 3 F 313 100 72,5 4 F 314 104 75 5 F 315 108 78 6 F 316 111 81 7 F 317 114 84 8 F 318 Wanneer de broek past, past het jack ook. Het schoonmaken van het pak is een simpele zaak: met' zachte borstel en huishoudzeep! PMC-clubprijs 39,— in PMC- cheques. Vergelijkbare winkel waarde ƒ70, De PMC-dekens zijn uiteraard altijd begeerlijke hapjes voor de motten. Die beestjes zijn net als tapijtkevers dol op wol. Van heden af hebben ze echter geen kans meer. De dekens zijn nu mot- en kever-echt gemaakt. Op het etiket staat dit vermeld. Het dessin moest hiervoor een geringe haast onmerkbare wijziging ondergaan. Het mooie uiterlijk werd hierdoor echter niet aangetast. Met de winter voor de deur een PMC-premie om attent op te zijn. De prijzen bleven nog ongewijzigd terwijl nu ook weer alle kleuren leverbaar zijn. Daarom onderstaand nog even de bestelnummers: 1 persoons 2 persoons Blauwf 901 F 951 GeelF 902 F 952 GroenF 903 F 953 De prijzen zijn voor de 1 persoons ƒ52,— in PMC-cheques, de 2 persoons 65,— waarvan 52,— in cheques. Ook de bedbankdeken F 133 (clubprijs ƒ45,— in PMC- cheques) wordt nu mot- en kever-echt geleverd. U hebt het al in de winkels kunnen zien: de ferme schoeniijn met stevige, vaak vierkante hak, zet door: het ieldunne, bloemsteelranke hakje is volledig ouderwets geworden, hoe ongaarne meni ge vrouw er ook afstand van zal willen doen (zoals trou wens op straat maar al te vaak te zien is). Maar de mo de is een wrede tiran; zij zal een ieder dwingen haar wil te volgen. Met andere woorden: het jonge model: zacht- rond van lijn en met veel sierwerk erop en eraan (Bata International) ook wie naaldhakkerige schoenen het summum van elegance vindt, zal eraan moe ten geloven en over moeten gaan tot het nieuwe schoen beeld, dat trouwens helemaal niet zo nieuw is. Al in '65 kondigde het zich aan en pio niersters der mode trokken CAROLIENTJE Dit kindje (een Duits kin- der-inanuequintjc) draagt mo del „Caroline" van Bleyle, een liemdjurkje uit geribd breisel. „Todchic!,,' roept het hijschrift op de foto erhij uit. Er zit een zakje op de horst en kraagje, manchetten en zak je vertonen een contrasterende kleur. Het andere meisje (het is trouwens hetzelfde meisje) draagt model Duett" op haar fiets. Ook een werkstukje van Bleyle: liemdjurkje met op bovenstuk een grappige bies- garnering, die ook op de manchetten voorkomt. Dit jurkje is uit Diolen Loft gebreid; „Caroline" is van DE BABYMAT Van Zwitsal is de Zwitsal Babymat die het eeuwige pro bleem van „hoe verschoon ik baby als ik met baby bui tenshuis ben?" praktisch op lost. De Babymat van Zwitsal stelt elke moeder in staat haar babykind, waar ze ook ls, te verschonen zonder rompslomp en vlekken. De mat bestaat uit een vrolijk ge decoreerde overtrek (met poppetjes versierd) die gevuld is met elastische schuimplastic en afwasbaar is. Voorts bevin den zich 4 opbergvakken in het matje, waarvan er drie gevuld zijn met produkten voor babyverzorgingZwitsal Body Lotion (nieuw); zalf voor de zogeheten bipsverzor ging en poeder voor hetzelfde doel. Het vierde vak kan men gebruiken voor het opbergen van spelden, watten en wat verder al niet. Dichtgevouwen verandert de mat in een han dige draagtas, waarin ook lui ers, handdoek en ander gerief vervoerd kunnen worden. Compleet met inhoud ƒ10,75; de Body Lotion los kost 2.75 per flacon. moedig de eerste exemplaren aan; ze baarden opzien en, wat belangrijker is, ze ervoe ren dat dit schoentype, in de etalage vaak grof en zwaar lijkend, aan de voet toch pret tig stond en bovendien, van wege het grotere hakopper- vlak, het voortdurend wegschieten in straatoneffen heden, tramrails, tegelnaden en waarin verder al niet, voorbij bleek. Maar nu dit: na een jaar van bijzonder dikke hakken, is de hak nu iets ho ger en ook weer iets ranker geworden en dat zal velen verheugen: het is nu inder daad gemakkelijker een aardi ge, flatteuze schoen te vinden dan b.v. een jaar geledén, toen een elegant model dat toch meteen ook die stevige lijn toonde, zeldzamer was en veel zoeken vergde (én moeilijk passen). HOE HOOG IS LAAG? Dus die hakken zijn hoger dan voorheen, maar toch nog tamelijk laag. Tenzij het gaat om avondschoenen. Schoenen voor feestelijke momenten, die overigens een nogal be daard model hebben, bezitten een toch nog tamelijk ferme hak van vaak meer dan 6 cm hoogte. Ze worden veelal ge maakt van zachte bewerkte stoffen; ook van fluweel en de kleuren zijn dikwijls zwart-wit en clair de lune (maanzilver). Overigens: er wordt veel gewerkt in de schoenenmode ook met biesjes, perforaties, Jugendstil- krullen en fijne stiksels. Hoe hoog is het laag van de hakken van de sportieve mo dellen, waarvan men de mooiste en prettigste exem plaren kan kopen? Welaan: de vierkantneuzige, sportieve schoen heeft een hak van 3 tot 5 cm en de kleur ervan is vaak zwart, broodkorstbruin en donkerrood. De schoen voor de jeugdige vrouw heeft nog steeds dat pop- penschoenmodel dat heet te stammen'uit de dagen toen de brave heer Biedermeier het beeld bepaalde; ze zijn kort van lijn en zadht 'afgerond aan de neus en ze hebben een hak die 0 cm laag tot 3 cm hoog is en voorts vertonen ze allerlei fantasierijke versie ringen in de vorm van strik ken en gespjes, riempjes en tierelantijntjes. Veel lak, ja. Zeer veel lak. In zwart; in roestkleur; in donkerrood (heel mooi bij het vele grijs en peper-en- zout dat mode is in de kleding). Dan is er de kalme, elegante schoen voor „geklede" momenten of, zoals de Duitser dat nogal handig uitdrukt, voor „stadsgebruik". Die schoen heeft een klassieke lijn met daarbij een sterke, vaak vierkantige hak van 4 tot 6 cm hoogte en vaak wordt hier lak, al dan niet in combinatie met andere soor ten, toegepast. Kleuren: zwart, koffiebruin en de vele peper- tinten (beiges, stopverftonen, moltinten etc.) die mode zul len zijn. Ten slotte: de open Van Bata International is dit zwarte lakmodel met vlinderstrik van gestreepte dassenstof, hier de stevige dikke hak die hoogst-modieus is en de brede neus. POMPOENEN elegante schoen blijft en vo gue: de hak is daarbij niet erg hoog 4 cm en de lijn ervan is elegant zonder pop perig te worden. Opmerkelijk is de toepassing van steeds voegzamer en soepeler materi aal; dat is prettig want het maakt de schoenen buigzaam en dat zit heerlijk. EN DE LAARZEN? Ja, de laarzen blijven mode; ze komen in vele kleuren (maar toch vooral in dat reeds genoemde broodkorstbruin en die peperbeiges). Het stadsbeeld zal derhalve weer vele gelaarsde katjes tonen. En dan gelaarsd in knielange en zelfs dijlange laarzen. Ze zullen en dat is eerste eis! goed om de benen aanslui ten en daarom wordt vaak een lastexvoering toegepast die ervoor zorgt dat de laars als een handschoen om het been sluit. Bij de sportieve tweedmode van komende winter en bij bontmantels zullen de laarzen aardig staan. Een advies: begin niet te snel met het dragen van laar zen. Wacht ermee tot het echt koud wordt. Ten eerste is het te vroeg en onstuimig dragen van nieuwigheden op klekling- gebied altijd een beetje kin derachtig en ten tweede is het te vroeg dragen van werkelijk voor koude bestemde kleren (en laarzen) onverstandig daar het doet wennen; het is dan moeilijk erbuiten te kunnen en dat betekent dat men teveel hetzelfde zal dragen. En laar zen mogen dan als eens aardig staan (op bepaalde momenten, in bepaald weer) zo aardig zijn ze nou ook weer niet, dat men er mee „uitgetekend" kan worden, zoals dat heet Daar om: zelfbeheersing!! Vooral met laarzen. Van Franse komaf (ma hier te koop) zijn de hier g toonde kousen met pompo nen, een vrolijk toetsje ai jonge, jonge benen. Ze zi van Doré-Doré en gemaakt d een mengsel van wo.l m kunstvezel. De prijs ervan ons land? Vanaf 10 ja? 8.50. COSMENOVITEITEN Enkele nieuwigheden op li terrein der cosmetica: c mooier en mooier te worde Van Dr. Payot het midc „Anticerne", een sluw midde tje 7.75) dat dient om aa gebracht te worden over i fond-de-teint, dus de onders opmaaklaag op de fijne rit peltjes rondom de ogen; zac van samenstelling, natuurli, van kleur en effectief camoi flerend. In stiftvorm in gom kleurige metalen huls. Juvei komt met een speciale huidl tion die geen alcohol beva lang niet elke huid kan in mers tegen alcohol (b.v. i roodaderige couperosehuidji dienen alcohol ook inwei dig zeer te mijden). De; lotion voor de uitermate 0 voelige huid heet „Speci Skin Lotion" (zonder alcohc en heeft een fraaie barnsteer gele kleur. Het midd versterkt en verfrist. „Mosa artikelen zijn mooi, man", roepen wij dikwijls uit. Wij roepen dat ditmaal nog luider dan gewoonlijk omdat wij vernamen dat, in de tweede helft van oktober, in Maastricht een keramische tentoonstelling wordt gehou den van de werkstukken die ontworpen zijn door de be faamde kunstenaar Edmond Bellefroid die voor Mosa al veel fraaie zaken heeft ge maakt in de loop der 40 jaar, dat hij werkzaam is op het gebied der keramiek. In Faen- za heeft Mosa, met werk van Bellefroid, opnieuw een be langrijke prijs gewonnen: het was de Gouden Medaille van het 26ste Internationale Kera mische Concours in die Itali aanse stad en het ging om de artikelen die op bovenstaande foto staan: het stapelservies „Flat", twee vazen en twee drankkruiken. Wie weet, dat zo ongeveer veertig landen deelnemen aan dit concours, die zal begrijpen dat Edmond Bellefroid een man van be lang is en dat hij vooral de kreet „Mosa mooi man" heeft weten waar te maken. Wasem kan hinderlijk zijn in de keuken. Daarom wijzen wy op een nieuwe wasemkap die geschikt is voor elke keuken; het is de Tricity Wasemkap (in ons land geïmporteerd uit Engeland doer Vihamij, Rijnkade 23 24, Arnhem; tel. 08300- 35981). Deze wasemkap vangt de vele geuren die zich tijdens het koken en bakken verspreiden en onttrekken ook de damp aan de lucht. Dat gebeurt met behulp van twee filters, een voor vet ert een voor geurendamp. De kap is geschikt voor alle soorten fornuizen en is 65 cm breed. Het is, aldus verklaren de importeurs, de lichtste wasemkap die op de markt is en het filteroppervlak ervan is tweemaal zo groot als dat van andere kappen. Daarbij komt dat u, met behulp van twee ingebouwde kussentjes, essence of parfuntgeur kunt verspreiden met uw kap. Het smalle en kleine apparaat kan boven elk fornuis (of elders) aangebracht worden; de uitblaasopeningen zijn zodanig aangebracht dat de lucht nim mer in gezicht of haar kan blazen, 175,en heel doel treffend.

Allerhande | 1968 | | pagina 2