PMC brengt een feilloze aansteker Bril is in f52.- ••i'Tlonah BONT Rap wegijlen Wintermode '68-'69 AH-BLOEMBOLLEN RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES „BRAUÏÏ PERMANENT" ONDERSCHEIDEN X RABAT Oploskoffie ALLERHANDIGHEIDJES - ALLERHAND ALLERHANDE SEPTEMBER is Plaid Royal Stewart Clubprijs 132.- albert heijn Ventilatorkachel Clubprijs albert heijn r TEXTIEL ^albert heijn^, Feilloos Nauwkeurige selectie uit betere soorten GOED BEKEKEN Lederen tafeldoos Bijouteriedoos - Voor auto en thuis op kille avonden of als extra deken. Gemaakt van behaaglijk- warme zuivere scheerwol in een prachtige Schotse Tar tan in de hoofdkleuren wit, rood en groea Royale maat: 140x190 cm (inclusief franje). Vw f45.- Bestelnr. F-144 In PMC-cheques Modern model met kunststof 'huis'. Kan tevens opgehan gen worden, bijv. in kinder kamer of boven kaptafel als haardroger. Drie standen: 500,1000 of 2000 Watt. Ther- mostatische regeling. Vei ligheidsthermostaat voor komt oververhitting. Makke lijke handgreep. Afmetin gen: 28 x 12J x 19 cm. 220 Volt. 1 Jaar garantie. Vw»f89.- Bestelnr. F-505 In PMC-cheques De prijs- en kwaliteitsbe wuste huisvrouw vindt bij de PMC een grote collectie tex tiel tegen interessant-lage prijzen. Uw keus loopt van complete, geborduurde bed- sets tot prachtig witgoed, al of niet gedecoreerd. Van heerlijk-zachte handdoeken tot het fleurigste keukentex- tiel. Met de PMC-Catalogus in uw hand stelt u zélf uw voorkeur-pakket samen. De enige voorwaarden: l/Jw be stelling dient minimaal f 20.- te bedragen en de clubprijs betaalt u geheel In PMC- cheques. Vraag gratis PMC-Catalogus waarin volledige gegevens. Alleen bij Albert Heijn vierlingpot 200 gram De PMC richt zich dit keer in de eerste plaats tot hen, die vinden dat roken binnen de gezellige kamer een stijlvolle aan gelegenheid moet zijn. Het betreft hier de gas- tafelaansteker Braun Permanent, die door zijn fraaie vormgeving op de Hannover Messe, de Chi cago Houseware Show, de New York Gift Show en in de „Diners Club Lon don" werd onderscheiden, maar die behalve een aantrekkelijk uiterlijk ook nog andere voordelen heeft. Er is de laatste Jaren aan de aanstekers ferm geknutseld. Toen na een glorietijd van een halve eeuw het benzinetankje concurrentie kreeg van het gasreservoir, bleef de ontste king nl. nog een moeilijk punt. Er "kwamen exemplaren met een door een batterij gevoede vonkinductor, met een accu plus gloeidraad, met een piézoëlektrisch systeem. Bij alle tot nu toe genoemde methoden traden echter nog altijd een bezwaren op. Wij allen n de figuur van de gastheer die hoffelijk overeind komt om vuur te geven en dan na ettelijke vergeefse pogingen met de aansteker ontluisterd terugzakt in zijn fauteuil: het vuursteentje is „op", het tand- wieltje moet worden schoonge maakt, de batterij is leeg, de beperkte levensduur van gloeidraad of kristal is overschreden. En dan zijn er nog aanstekers die sterke, on aangename geuren verspreiden. De Braun Permanent kent deze euvels niet en dat komt doordat hij als ontstekingsme chanisme een speciale genera tor heeft, waarbij de rotor door een klapanker is vervangen. Wanneer deze door een druk op een toets losgetrokken wordt, wordt er £en gesloten magneetkring geopend en ontstaat als gevolg van electro- magnetische inductie een stroom, die zich via de elektro den ontlaadt in een vonk, die het gas ontsteekt. Kort en krachtig gezegd, komt het hierop neer: de aan slijtage onderhevige onderde len die zo vaak aanleiding ge ven tot storingen, ontbreken hier. Er is geen wieltje en er is geen steentje en evenmin heeft men omkijken naar een batte rij of een andere stroomleve- rancier, want de magneet be houdt „permanent" zijn won derlijke kracht. Enige test exemplaren zijn reeds twee miljoen maal aan en uit geknipt en men constateerde dat het vlammetje nog altijd even monter tevoorschijn kwam als in het begin. Van de gebruiker wordt alleen ver wacht, dat hij de gastank vult, maar zelfs dat hoeft slechts één- of tweemaal per jaar te gebeuren. Er zijn daartoe spe ciale Braun-patronen 3,60) in de handel, met een inhoud van twee vullingen. Doch ook ande re patronen van bekende mer ken zijn bruikbaar, zonodig met behulp van een adapter, die maar enkele dubbeltjes kost. Wel dient men gezuiverd Wij, Nederlanders, staan in' de wereld goed bekend. Wij hebben immers befaamde bruggenbouwers en b raars, zeeslepers met een grote reputatie, edel stam boekvee en Amsterdam. Wij hebben Luns, Mansholt, Ada Kok en Ard en Ceessie. Maar er is iets dat in het buiten land nog veel meer tot de verbeelding spreekt. Zelfs de eenvoudige visser in Camogli, die zijn getaande trekken zo gewillig aan onze camera presenteerde en Nederland ergens tussen Stockholm en Bremerhaven bleek te si tueren, gewaagde ervan. „L'Olanda"zei hij prijzend, terwijl hij een forse pruim in de Middellandse Zee spuwde, ,mplti fiori". Vele andere vakantiegangers zullen dit jaar eveneens aan Neerlands reputatie van bloemenpara- dijs zijn herinnerd: in een „Lokal" of „Keiler", waar de In een wip een lekker, stevig, pittig bakje koffie verser bij door P. W. RUSSEL 4. Zo mogelijk 75 tot 100 gram vlees, vleeswaren, vis of een ei en tevens elke dag 15 tot 20 gram kaas, als bronnen van dierlijk eiwit. In plaats van vlees af en toe peulvruchten. 5. Aardappelen, twee- tot driehonderd gram groente, fruit. Leveranciers van vita mine c en ijzerzouten. En over die slechte of hele- maal-niet-ontbijters (vooral onder de meisjes), zegt men in Den Haag: „Het is uit proeven gebleken, dat het concentratievermogen, de re actiesnelheid en de fitheid sterk vermindert als er niet wordt ontbeten. De kinderen worden slaperig en sommige mensen worden zelfs slap en beverig". De arts vat het allemaal samen in een paar wenken. Drie keer per dag eten, zegt hij, of ze op de lagere school zitten of middelbaar scholier zijn. Veel naar buiten, aan sport doen dus energie verbruiken en ruim acht uur slapen, zeker niet min der. Geen zakken patat, wèl blokjes kaas; heel weinig snoepjes, koekjes en peper munt, wel veel karnemelk, vruchtesappen en fruit. „Geen meisje", zo voorspelt hij, „zal nog klagen over haar lijn, geen jongen zal zich slap voelen en geen zin in voetballen hebben. Drie maanden proberen en ze merken zelf, dat het zin heeft gehad naar de raadgevingen te luisteren". Bubb'n bij het horen van de naam Holland in een deinend „Tulpen uit Amsterdam" plegen los te barsten. Albert Heijn helpt u de vaderlandse bloemenpracht ook in uw tuin tot bloei te brengen. In onze SuperMarts zijn reeds enkele seizoenen bollen te koop. Vanaf 20 september a.s. wordt de verkoop van dit artikel op nieuwe leest ge schoeid. Er is een selectie ge maakt uit de meest gekochte soorten, zodat u er nu nog een dertiental zult aantreffen. Dit is weliswaar een beperkter as sortiment, maar in feite wordt u beter van de nieuwe aanpak en wij zullen u uitleggen hoe dat zit! De Neder landse bloem bol is een ex portartikel van jewelste dat voor onze economie van enor me betekenis is. Om er voor te zorgen dat er in het buitenland alleen m'aar goeds over dit unieke produkt wordt gezegd, worden de bollen die voor uitvoer zijn bestemd, aan bepaalde maatstaven onder worpen. Alles wat niet voldoet aan de vereiste afmetingen en andere zeer strenge normen, gaat niet mee. Deze niet voor export goedgekeurde waar wordt in Nederland zelf op de markt gebracht. Albert Heijn brengt nu bloembollen van exportkwali teit, een artikel dus dat alom in de wereld aan de hoogst- gestelde verwachtingen beant woordt, maar dat in onze Su perMarts toch lager geprijsd is. Onder het merk „FLORAH" presenteert AH een dertiental soorten, die stuk voor stuk een uitstekende naam hebben in de „bollenwereld", omdat zij sterk zijn en lang bloeien. Ér zijn tulpen (12 in een doosje) in ze ven variëteiten, waaronder be kende namen als Apeldoorn 1,55) en Red Emperor (ƒ1,55), twee kleuren hyacin then (5 per verpakking) en verder narcissen, crocussen en blauwe druifjes, die resp. in hoeveelheden van 10, 25 en 35 stuks worden verkocht. Bovendien wachten op u ook verkrijgbaar !n de meeste ZB's nog de zogenaamde tuinpakketten. gevuld met in totaal 251 bollen 11,95). De hierboven genoemde soorten zijn daarin vertegenwoordigd, aangevuld met sneeuwklokjes, anemonen en scilla's. Bollen vragen weinig werk en moeite. Men behoeft ze maar in de grond te stoppen en verder rustig af te wachten. Wanneer zij onder het merk „FLORAH" zijn verkocht, ko men ze gegarandeerd uit, ten minste... wanneer u zich houdt aan de plantinstructies die op de doosjes zijn te lezen. Daar zijn ook de „antecedenten" vermeld: maat, kleur, bloei tijd, hoogte van de plant, en de bloem die u kunt verwachten staat in volle kleurige pracht afgebeeld. De grotere dosis vrije tijd waarover men de laatste jaren is gaan beschikken, heeft steeds meer mensen ertoe ge bracht hun tuin of balkon in de bloemetjes te zetten. Albert Heijn helpt u het beste resul taat te bereiken. Gun uzelf wat fleur en schoonheid in uw naaste omgeving. Een Hollands natuurprodukt waarop de hele wereld zich vergaapt, ligt bin nen uw handbereik. gas te gebruiken. Dit is gemak kelijk te controleren door wat op een wit vel papier te laten vallen. Verdampt het zonder sporen na te laten, dan is het zuiver. Blijft een gele waas op het papier achter, dan is het gas niet gezuiverd. De zijvlakken en de onder zijde van de tafelaansteker zijn uitgevoerd in zwarte kunststof, in een omlijsting van mat ver chroomd edelstaal. De afmetin gen zijn 10,5 x 3,3 x 7,5 cm. Het gewicht bedraagt 470 gram. De clubprijs, te voldoen in PMC-cheques (bestelnr, F-184), bedraagt 52, bij een verge lijkbare winkelwaarde van 98. Ook het volgende artikel is een welkom geschenk voor de roker: een bijzonder fraaie le deren tafeldoos met drie vak ken, waarvan er één bestemd is voor sigaren (14 x 15 cm) en twee voor kleine sigaartjes en sigaretten (10,5 x 7,3 cm). Als deze laatste een mondstuk of een King Size-model hebben, passen zij precies wanneer zij evenwijdig aan de lange zijde van het vak worden gelegd. De normale formaten kunnen „te recht" langs de korte zijde. De doos, die 26 x 16 x 5,7 cm „meet", is aan de buitenkant afgewerkt met donkerbruin boxleder, met een lichte kalfshuid nerf. Een speciale anneline kleuring geeft een fraai, zacht vlameffect. De bin nenzijde is van naturel ceder hout. Een koperkleurige meta len rand omsluit de opening en het deksel van de doos, die aan de onderkant is bekleed met biljartlaken om het veroorza ken van krassen op de salonta fel te voorkomen. De prijs: 30 in PMC-cheques (F-209). De vergelijkbare winkelwaarde bedraagt 42. Een doos met een heel ander karakter nu: een zeer verzorgd uitziend exemplaar dat bestemd is voor het bewaren van bijouterieën. De buiten kant bestaat uit zwart glad boxleder en het „interieur" is gestoffeerd met fluweel en kunstzijde in Bordeaux-rood. In een speciale binnendoos, die wordt afgedekt met een fluwe len kussentje, is plaats voor armbanden, hangers, enz., ter wijl daaronder, op de „echte" bodem, ruimte is voor halssnoeren en dat soort zaken. Twee leren riempjes aan de binnenkant van het deksel ma ken het mogelijk daar oorklips, broches en sierspelden op te bergen. Een solide, koperkleu rige knipsluiting, die met een sleuteltje op slot kan worden gedaan, completeert het fraaie geheel. De afmetingen van de doos zijn: 25 x 15 x 7V« cm. De prijs, die in de winkel omstreeks 62,50 ligt, bedraagt bij de PMC 47 (bestelnr. F-158). Bestek Zagen, ontworpen door de Fin Tapio Wirkkala, bestek „Modulation" van Rosenthal; het valt op door fraaie wisselwerking tussen gladde delen en met reliëf-dessineringen bewerkte stukken. Mat zilver vormt de heften: staal de rest. Vooruitblikken De zomer is voorbij (het was me het zomert je wel!); we kijken vooruit naar de volgende zomer. Ja, die van 1969. Het Wolsecretariaat, dat tweemaal per jaar zulke fout loze voorspellingen geeft inza ke de mode (dat, met andere woorden, dus buitenge- woon-goed geïnformeerd is over datgene waarmee men in de textiel- en modewereld in de weer is) meldt: (voor zomer '69 dus): tweeds in het Chanel type; noppengarens en fantasietweeds met frisséga- rens. Ruiten, visgraten en pied-de-coq-dessins. Voorts: droge kamgarentypes: zoals whipcords, gladde stof fen, frissettes, fantasie otto mans Dan foulé's: uni-me- langé, smalle visgraat, fijne haai- en krijtstrepen. Crêpes: georgettes en fantasiesoorten met flammé-garens. Natuur lijk gebreide stoffen: voor mantels, deux-pièces, japon nen; gladde unistoffen, struc- tuurbreiseis, twped-effecten; ruiten, bedrukte of jacquard hals en ceintuur. De bril is mode-accessoire geworden; ook degene die er vanwege de oogarts geen hoeft te dragen, zal zo nu en dan, voor de grap en voor het effect, een bril opzetten al is het dan in de vorm van een zonnebril. Zonnebrillen zijn vaak de „proefkonijnen" voor de mode van volgend seizoen. Vooral de jeugd is „bril-min- ded" ofwel brillegevoelig. Of wel brillerig. Wist u dat Ne derland en Italië de toon aan geven in de brillenmode? Voor het komende seizoen: de damesbril is ovaal van lijn en, nog steeds rond. Maar het amandelvormige model toch is het m eest-modieus. De z.g. vlindermodellen zijn geheel verdwenen (behalve als avondbril). Naast ovale ook enigszins rechthoekige model len (zoals de zonnebrillen die deze zomer al toonden). Veren (de oorklemmen, zeg maar) blijven laag-aangezet. Verder: het z.g. beeldbuiseffect bij celluloid monturen. Modekleu ren: groen, cognac, havanna, demi-rood. De herenbril: minder zwaar dan voorheen. Overwegend rechthoekig. Veel vraag naar de z.g. Yves St Laurent-bril met de grote eivormige glazen in celluloid montuur. Veel ge vraagd zijn de brillen die een vlakke bovenkant tonen. Ei1 komt een bril die een opklap baar voorpand heeft en zo kan dienen als zonnebril tevens. Hoe vaak zien wij u niet, geachte heer, handenwringend en tandenknersend bij uw wa- gen staan omdat deze niet wil starten. En dat juist toen u rap wilde wegijlen. Vocht, ge achte heer, is vaak d'oorzaak van het euvelige niet-starten dit vocht namelijk vreet aan uwe bougie-ontsteking, als u die tenminste bezit. Dit vocht dan veroorzaakt «luiting, zeg maar, tussen delen die feite lijk van elkaar geïsoleerd be hoorden te zijn en hét verhin dert contact waar dat wél no dig is. Gebruik Holts „Dampstart" en „Wetstart". Het is alleen een kwestie van bespuiten met een spray vloeistof. „Wetstart" kost 6,-; „Dampstart" 5,- per spraybus. Beide dus voor rap wegijlen. Het wordt tijd aan de win. ter te gaan denken. En als esr vrouw aan de winter denkt denkt zij aan bont. Bont blijf grote mode. Een mode dij meer en meer gericht word op ook de jonge vrouw. Steed; meer variaties ziet men: df spencer die gedragen word' over een trui van eenvoudij bont zoals erofix; het korte bontjasje afgezet met leer o! suède, sportief van lijn mei zakken met kleppen. En na. tuurlijk de luxueuzer soorten otter donkerbruin warm e: sterk; ocelot, panter en nerts Men vindt die o.a. bij d; „Stichting Bont Waarborg»; het embleem van deze instel ling is op de etalagevensten aangebracht. Men geeft ooi centraal inlichtingen: Sport- laan 1180, Den Haag (b.v. over goede adressen en over di sterkte van bepaalds bontsoorleri). Foto boven: Ocelot duur door de grote vraag ernaar) is een fraaie bontsoort; een mantel hiervan is de wens wan menige vrouw. Bij de ver werking van ocelot en panter (donkerder vlek ken van ander model wordt dikwijls gebruik gemaakt van bever en nu tria voor kraag en zak- kleppen. Origineel en heel mooi deze sportieve mantel, die wel gebreid lijkt, maar gemaakt is van één der vele prachtige stoffen, waarvoor Italië zo befaamd is. Het is een model van JOLE VENEZIANI, met als modieus puntje op de i een levensgrote strik rondom de opstaande kraag. jjr, Wanneer men met de auto de bood- Waardevolle tip schappen gaat halen, is het erg ge- r makkelijk om een flessendrager mee te nemen. Flessen nemen in een tas veel plaats in, terwijl ze voor een boodschappenzak te zwaar zijn. Bij vervoer in een rek is de kans op breuk veel kleiner. Deze tip komt van een opmerkzame klant die dit zelf al ge ruime tijd doet maar wie het opviel dat weinig mensen op dit idee zijn gekomen. Is er bij u thuis ook wel eens trammelant over de zemenlap? Net als u hem nodig hebt om ramen te lappen merkt u dat uw man er zijn auto mee staat op te poetsen. Echt niet zo fijn, want een zeem is een delicaat artikel waar voorzichtig mee dient te worden omgesprongen. Het is immers duur en het meet „lang mee". Nu brengt echter sinds kort de AKU een synthetische zeem op de markt, een „Enka-zeem", die niet-alleen een stuk goed koper is dan het klassieke pro dukt, maar die bovendien lan ger meegaat. De door de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen goedgekeurde zeem heeft een fink formaat (44x37 cm) en is bestand tegen wasmiddelen, ammoniak, azijn en spiritus. Bovendien is hij niet gevoelig voor bacteriën en kan hij dus niet rotten. Voor automobilisten zal de zeem binnenkort in de handel wor den gebracht in een speciaal voor het vochtig bewaren ver vaardigde plastic koker. Vader en moeder kunnen dan fijn ie der hun eigen zeem hebben. Een fijne brief vol tips kreeg ik van mevrouw Middelbos uit Enschede. Het zijn wel voorna melijk ideeën voor de schoon maak, maar ze zullen mis schien ook in deze tijd van het jaar nog voor menigeen van pas komen. Om te voorkomen dat losse gips bij het verwer ken snel hard wordt, kan men er één twee theelepeltjes melk doorheen roeren. U kunt er dan veel langer mee werken. Plafonds worden nog witter als men aan de witkalk iets blauwsel toevoegt. Met wat chloorwater kan men een geel geworden plafond overigens weer helder wit krijgen. Het is vaak erg moeilijk in de verf- winkel een speciale kleur grijs te vinden. Neem een pondsbus witte verf en meng daar enkele druppels zwarte verf doorheen, net zo lang tot u de gewenste tint gevonden hebt. Wilt u een deur of iets anders eens met verschillende kleuren of figu ren bewerken, bijvoorbeeld lij nen of blokjes enz., plak dan op die deur het figuur dat u wenst, gewoon met plakpapier. Schilder dan rustig het hele oppervlak. Is het papier droog, trek het er dan af en het resul taat is prachtig. In Biotex wor den de verfkwasten prachtig schoon. Naspoelen, drogen en in een plastic zak bewaren. Ze blijven dan als nieuw. Sierde- kens en spreien, vooral van ny lon, glijden meestal weg als u er onder ligt te slapen. Als u nu aan het voeteneinde van de deken ter breedte van het bed een lap naait in een bijpassen de kleur van ongeveer 40 cm lengte, dan kan u die om de andere dekens slaan en zo blijft de deken of sprei dan keurig op zijn plaats. U zet de lap natuurlijk aan de onder kant vast, zodat de volant van bijvoorbeeld een sprei er ge woon overheen valt. U zult net als mevrouw Feit kamp uit Nieuw Milligen bij Garderen wel eens gefoeterd hebben over de kurk van een wijnfles die niet meer op de fles te krijgen was nadat deze er uit was getrokken. Natuur lijk, wijn moet zoveel mogelijk in één keer worden opgedron ken, omdat ze bij bewaren meestal zuur en schraal wordt. Toch willen we een aangebro ken fles wel eens één a twee dagen overhouden. Hoe u die kurk er dan weer opkrijgt? Gewoon omdraaien. De boven kant van een kurk is vooral bij een oude fles wijn meestal nog vies en stoffig. U snijdt er dan echter met een scherp mesje een plakje af en kijk eens hoe keurig die kurk „onderstebo ven" wél in de flessehals past. Gewoon het ei van Columbus. -ö- Een leuke kleurenfoto kreeg ik van mevrouw Kroon-Lensen uit Overveen, waarop ze mij met een stralende glimlach aankeek tussen de slingers van een kleurig vliegengordijn. Me vrouw Kroon had dan ook wel reden tot triomfantelijk lachen, want het was haar gelukt de krullen uit het gordijn te krij gen. Het probleem is heel sim pel op te lossen. Ze had de slingers gewoon even in een bakje met warm water gelegd. Weg krullen, en een fleurige vliegenwering voor haar keu kendeur. Mevrouw E. M. S. van der Kamp-Degen uit Arnhem een trouwe lezeres van dl rubriek en zegt er heel v goede tips uit te hebben opj daan (Dank u wel mevrou C.V.). Nu heeft zij zelf een oi dekking gedaan die zij gra wil doorgeven. „Ik ben nan lijk verzot op Christusdoornplant", schrijft „Maar ja, als de tijd daar dat de verdorde blaadjes a de plant komen, heb je alt veel last .van de prikkels als ze er met je vingers af si' halen. Ik heb nu ondervond dat je dit probleem met behu van de stofzuiger (ga mondstuk) kunt oplossen. I blaadjes zitten toch al los en kunt ze met een beetje voo zichtigheid heel gemakkeli opzuigen. De plant heeft geen nadeel van en nu prik mij tenminste niet meer." F) mevrouw, menige plantenüi hebster zal nu zonder bezwa de Christusdoom aan haar ve zameling willen toevoegen. Mevrouw Zuurdeeg i Utrecht schrijft: Geachte ffl vrouw Verheul of... Bes Ciska, Laat ik beginnen met te ve tellen dat ik altijd geniet je Allerhandigheidjes en der® lijke nieuwtjes! Hier heb ik een beslist nl nieuwe tip. Toch merk ik va: dat er mensen zijn die 'm rl kennen. Als je een pan, kan1 pot met eetwaren er in op 0 plank zet, kan het gebeun dat je vefgeet dat die gevu is. Ik steek dan een wasknljp aan de rand. Iedereen in hu weet dat dit betekent: Evi oppassen. Is het U overiga wel eens opgevallen hoeve vrouwen hun handen crème behandelen né de wa afwas etc. Ik smeer ze in v<* ik aan zo'n werk(je) begin, h bevalt mij uitstekend. Ik hoop dat U massa's tfi zult ontvangen.... Dat hoop ik ook mevrouw I daarom geef ik ook deze we maar door aan mijn lezeres# want Uw Ciska is er vandal weer doorheen. Lieve lezeressen en ook k zers, weet u een allerhandli heidje schrijf mij dan even kaartje. Het adres is: Cis* Verheul, Redactie AllerHano rubriek Allerhandigheidja Harstenhoekweg 189, Schevi ningen.

Allerhande | 1968 | | pagina 2