Bekende kindervriendjes van de televisie nu bij Heinz Spread V HEINZ 52 T Sprookjes maand mm Volkoren Koeken TREK TEN STRIJDE TEGEN LICHAMELIJK VERVAL Ch-6i Pils snn Vacuum verpakt veel langer houdbaar \L' ÖVÖMALXIKE in Albert's Corner ze zijn er weer~~~ de Griekse perziken Wat is nieuw bii AH AlIerHandigheidjes H V'd'.v sportief en verdien truinings-insigne Geen zware eisen Abonneren op AllerHande AlIerHandigheidjes 4 m ALLERHANDE A JULI 1968 van 15 tot en met 21 juli Luilekkerland is 4 weken lang werkelijkheid geworden. Zonder eetpartij door de Rijstebrijberg bent u er toch middenin beland. Laat het u smaken! Kies maar; van 22 tot en met 28 juli HANS EN GRIETJE ZWARTE BESSENDRANK KLEINDUIMPJE ABRIKOZEN NECTAR Broodje garni - met ei, tomaat, Koel glas zuiver sap van zwarte Marsepeingebakje met slag- Puur abrikozensap, koel geser komkommer en ketchupmayo- bessen. room en vruchten. veerd. naise. excl. 0.74 incl. 0.85 excl. 1.08 incl. 1.25 excl. 0.74 incl. 0.85 excl. 1.52 incl. 1.75 U mmm ■■■■VERKRIJGBAAR IN GEHEEL NEDERLAND! waar het eten goed is en de rekening meevalt n reuze pak, voordelig en tot de laatste boterham vers Party-Box Sherry In de filialen van AH vindt u deze Pale Sherry thans in een zogenaamde partybox: een aantrekkelijk uitziende vlerkante doos, met daarin een kunststof container die een inhoud van vijf liter heeft. Wanneer u een vier kant vlakje Indrukt, wordt er een tapkraan zichtbaar, die geen enkele ongewenste druppel de vrije loop laat Het geheel lee^t zich zeer voor gezellige avonden en partijtjes: u laat uw gasten voor zichzelf zorgen, hetgeen de ongedwongenheid ver groot. Maar ook In het nor male huiselijke gebruik is de box ideaal. Gesjouw met fles sen is er niet meer bij en bovendien Is het gewoon leuk zo'n ding in de kamer te heb ben. Trouwens, in de koelkast kan hij ook. De prijs f 23,50 en dat is nog Iets minder dan u voor dezelfde hoeveelheid sherry „in glas" betaalt. Tenslotte, container en tapkraan zijn gratis en kunnen niet opnieuw worden gebruikt. I -• Volkorenkoek is lekker en gezond AH heeft weer een nieuwe koekl Ook deze behoort tot: de serie der vierkante dozen en hij heet: volkorenkoek. Hij is lekker, maar vooral ook gezond omdat hij is gemaakt van tarwemeel vam de volle korrel en moutextract. Vitami nen en eiwitten bevolken rij kelijk de 18 ovale koeken die maar slechts f 0,69 kosten. Ter kennismaking f 0,59. De hazelnoot-, koffie-, ko kos-, sprits- en Zaanse koe ken kijken een beetje vreemd aan tegen hun nieuwe broer tje, omdat zij alle rond zijn en hij ovaal. De volkorenkoek lijkt ons in staat ook u spoe dig te vertederen! Australische sinaasappelen bij AH Albert Heijn zal de eerste In Nederland zijn die regel matig Australische sinaasap pelen gaat aanbieden in haar filialen. Daartoe heeft zij in dit land contracten voor de gehele zomer afgesloten. Ca. half Juli zal Albert Heijn deze sinaasappelen in zijn assortiment opnemen. Sedert Jaren heeft AH ge zocht naar een kwalitatief zeer goede hand-sinaasappel die de periode tussen het Spaanse voorjaare- en na jaarsaanbod kan overbruggen en die tevens een kwali- teitsvergelijking met de Spaanse sinaasappel kan doorstaan. Met de Import van de Australische navel- en Valen cia sinaasappels meent zij aan deze kwaliteitseisen te kunnen voldoen. Deze sinaas appels zijn afkomstig uit Zuid-Australië. De variëteit navel Is een gro te sinaasappel en weegt van 225 tot 350 gram per stuk. De Valencia Is een late variëteit en komt na de navels. Deze zijn wat kleiner dan de navels. Het gewicht varieert van 150 tot 275 gram per stuk. De prijs is vrijwel gelijk aan die van de spaanse voorjaars- einaasappelen. IJsmix Voor de huisvrouw, die haar gezin als dessert eens een heerlijk ijsje wil voorschotelen, heeft Albert Heijn sedert april het product IJsmix in haar filialen. Dit product, dat gebracht wordt onder het eigen merk en in een zeer aantrekkelijke ver pakking, heeft een zeer goe de kwaliteit. Voor de prijs van f 1,58 oer pak kan men 2 maal 3/4 It. vanille ijs ma ken. Op de verpakking van de ijsmix geeft de receptuur aan hoe op eenvoudige wijze van de vanillesmaak andere smaken kunnen worden ge maakt. Na aanlenging met water, melk of room bewaart men het mixture in het diep vriesvak van de ijskast, waar bij men het vlak voor het stijfworden nog eenmaal moet opkloppen. Resultaat; een voordeliga delicatesse. Een blik bier opent men met de blote hand Het drinken van bier Is een geliefkoosde bezigheid van velen. Vooral in warme dagen, zoals wij u die in Uw vakantie vurig toewensen, heeft menig een gaarne wat van het schui mende bruine nat bij de hand. Speciaal voor hen die er opuit trekken heeft AHi sinds enige tijd Superbier ir blik te koop, dat op kam peerterreinen of ergens on derweg al in heel wat dorstige kelen verademing heeft ge bracht. Nu wordt die service nog uitgebreid: het is gedaan met de ergenis van mensen die, transpirerend en smach tend naar hun gerstenat, een vermoeiende tocht onderbre ken of beëindigen en in de wanorde van koffers, tassen, zakken en valiezen de blik opener niet kunnen vinden Onze blikken zjjn thans voor zien van een „easy-opener men trekt via een ringetje een lipje uit het blik, waar uit de 34 centiliter bier zonder verdere problemen regelrecht! in glas, beker of mondi stroomt. Eenvoudiger kan het niet. Op de prijs heeft deze nieuwigheid geen enkele in-j vloed: die was en bleef f 0,52. Mevrouw Van Kaam uit Bergen op Zoom las in de „AlIerHandigheidjes" dat AH's af- wasmiddel zo goed te gebruiken is voor het reinigen van het linoleum. „Maar wist u", schrijft ze, „dat liet ook een prima was middel is voor wollen stoffen. Voor don kere jumpertjes is het fantastisch. Ik was er ook mijn mans pantalon in en wollen wintersjaals. Neemt u eens de proef op de som en u zult verbaasd staan over het resultaat". We gaan het zeker ook eens proberen mevrouw. Fijn dat velen zo'n waardering hebben voor ons afwasmiddel! Bereid uit het deeg van de volle tarwekorrel. Daarom heerlijk vol van smaak die zo goed past bij een kopje koffie of thee. Doos 18 stuks (215 gram) MTer Kennis- j making verser bij Zacht - plastic Yogi Beer sleutelhanger gratis bij de grote pot Sandwich Spread a 340 gram Zacht-plastic Cindy sleutelhanger gratis bij een combinatie van 1 patje Sandwich Spread a 195 gr. en 1 potje Snack Spread a 195 gr. Bo-bo en Ranger komen ook nog. trademark ofscreengems Inc. H. J. Helm authorized user Hanna-Barbera Productions Inc. 1968. Lunchpauze? Van zo'n bestelling kikker je op: voor ons Green Spot, ober! Haast bij 't ontbijt? Goede gewoonte Green Spot staat klaar. Zuivere vruchtendrank vol snelle vitamientjes. De onmisbare gezins- fles 82 cent; voor elke gast een eigen fles: 35cent Zonder prik Green Spot bevat zoveel goeds SïSSSk Flipper. Recept voor één glas: Olijf of kers op glasbodem. Borrel glas jonge jenever erop - Green Spot rijkelijk er overheen en Flipper lacht! Heerlijk sap uit zondoorstoofde Californische vruchten. Daar is Green Spot zo gul mee. Green Spot^.^Zonder kleurstof of conserveringsmiddel Bottled under license of Green Spot Inc., Los Angeles, California, U.S.A. Wie niet beter weet of Vtrimmen" is het opknappen van de coiffure van zy"n hond, die vergist zich; het is ook het regelmatige beoefenen van al lerlei soorten lichaamsbeweging en dan met het doel het vad sige en daardoor weinig weer bare lichaam in betere staat te brengen. „Trim u fit!" is de leus die wordt aangeheven door een aantal officiële instanties die alle te maken hebben met licha melijke opvoeding en sport en het is een goede leus. Want zjj dekt een prijzenswaardig initia tief waarover wjj hier even wil len praten. Het gaat om de trimactie, waaraan, volgens de Nederlandse Sport Federatie, niet genoeg mensen deel kun nen nemen. Het doel van deze Trim actie is meer lichamelijke beweging voor het Nederland se volk. Waarom dat moet is duidelijk: we zijn, met z'n al len, tengevolge van het huidige levenspatroon, de mechanise ring van het vervoer, lelijk aan het vervallen. En dat leidt tot ziekten, onverwachte dood en ander naars. Streven is nu: iedereen aan te sporen tot het beoefenen van twéé activiteiten gedurende een aaneengesloten periode van drie maanden. Het gaat daar bij niet om de grote prestaties, maar om het regelmatig oefenen (in welke vorm dan ook). Wie nu aan de Trim actie deelneemt moet in het bezit zijn van een Trim-boekj e. Dat is al in tal van plaatsen te krijgen. In dat boekje nu kan men zelf nauwkeurig aantekenen wat men dagelijks aan oefenen heeft gedaan. De bedoeling van zo'n boekje is duidelijk: men heeft nu eenmaal, zo zwak is de mens wel, een prikkeltje nodig om dagelijks zijn rondje te lopen een fietstochtje te maken of te gaan wandelen etc. etc. En zo'n klein boekje kan nét vol doende zijn om ons over de eeuwige weerstandsdrempel te helpen die alle lichamelijke inspanning onmiddellijk op werpt. Het leuke is nu dat men, na zijn geslaagde drie maanden-proef, het bewuste boekje af kan laten tekenen en dat tegen betaling van f 1,50; men krijgt bij die af tekening dan een speldje uit gereikt. Daarna kan men rustig opnieuw beginnen (of liever: voortgaan) met zijn oefenin gen of wat men ook doet. Op elk uit te reiken speldje staat dan het aantal keren dat men heeft deelgenomen en elke keer betekent dus 3 maanden lichaamsbeweging en bevor dering van de gezondheid, want daarom gaat het! In ver scheidene plaatsen heeft men al Trim-programma's samen gesteld: daaraan kunnen die genen meedoen die het geza menlijk sporten etc. leuker vinden dan het individuele fietsen of wandelen of anders zins. In Den Haag, Stadskanaal, Den Helder, Leek, Sliedrecht, Venlo, Krommenie, Heems kerk, Apeldoorn, Oosterwolde, Gorredijk-Kortzwaag, St. Mi chielsgestel kan men zich, op allerlei manieren, in Trim- verband gaan bezighouden met allerlei takken van sport en ook spel. Dat is nog maar het begin van de actie; meer steden en dorpen volgen met eigen programma's. Vele be drijven doen ook mee. Wie het Trim-buekje aan vraagt (inlichtingen: NSF (Ned. Sport Federatie) Burge meester van Karnebeeklaan 6, Den Haag, tel. 070 -632963), kan daarin lezen welke eisen worden gesteld wil men in aanmerking komen voor een „legalisatie" van zijn boekje (en voor het speldje dus); het zijn bepaald geen zware eisen. Wat zijn dan wel die eisen die voldoende zijn om een zekere lichamelijke wel stand te verzekeren? Aller eerst nog dit: u kunt kiezen uit allerlei sporten en oefenin gen. Zo kunt u dagelijks fiet sen, gymnastiek doen, hard lopen, wandelen, schaatsen, alpinisme bedrijven (hier moeilijker) skiën, waterskiën, home-trainen op een roei- of fietsapparaat en zwemmen. Wie het fietsen kiest, is klaar met een tochtje (of de weg naar en van het werk) van plm 30 minuten per dag met een minimum van 2 uur per week of met één meer daagse toeristische fietstocht gedurende de hele periode. Wie gymnastiek kiest dient dagelijks ochtendgymnastiek te doen of wekelijks indoor- training, conditietraining of keep-fit gymnastiek te ver richten. Wie hardlopen kiest: wekelijks Vz uur meedoen aan veld-, bos- of strandloop. Wandelen: plm. 30 minuten per dag met minimum van 2 uur per week of gedurende de gehele periode 2 officiële wandeltochten of Vierdaagse of één avondvierdaagse of tweemaal wadlopen (voor al deze wandelprestaties dient men veel te trainen; dat is dus inbegrepen). Schaatsen kan ook (als er ijs is of een baan in de buurt): officiële toertocht gedurende de gehele periode of deelne ming aan wekelijkse training op kunstijsbaan. Alpinisme: minimaal 15 uur tijdens hele periode (hierin zit ook veel oefentijd); of behalen van drie „huttenstempels", gedurende de 3 maanden. Skiën: mini maal 15 uur (in de drie maanden) OF droog skiën (mi nimaal driekwart uur per week). U ziet het: erg hevig hoeft het allemaal niet te zijn. U krijgt b.v. al uw „legali sering" en speldje als u met een tweede activiteit, mini mum 1 uur per week deel neemt aan het volgende: badminton, basketbal, kegelen (bowling), golf, handbal, hockey, jeu de boules, judo, jiu jitsu, kanoën, korfbal, paardrijden, squash, tafelten nis, tennis, voetbal, volleybal, zwemmen. Dit alles maakt wel duidelijk dat we toch wel heel lui moeten zijn als we onszelf niet tot Een heel eenvoudige kervelsoep U wast de ker vel zeer goed en hakt ze fijn waar na u ze in boter smoort. Voeg er wat bloem bij en als u goed geroerd hebt, wat kokend water en natuurlijk blijft u roeren. U laat het soepje een weinig binden en voegt er naar smaak, wat voorgekookte rijst bij. Laat op een sudderpit de soep zo'n drie kwartier sudderen, even voor het serveren roert u er een eierdooier door. Vanzelf sprekend zorgt u voor zout naar smaak en versgemalen peper. Met gebakken sol daatjes brood. Als u 2 bosjes kervel neemt en een liter water dan hebt u een heerlijk soepje. \/"AN de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met dui deiijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van ƒ2,— aan extra postzegels voor administra tiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt AllerHande aan huis. Wij verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze ƒ2,aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. VOORDEEL BOVEN VERSE VLEESWAREN: bovenstaande simpele presta ties zouden kunnen dwingen ten behoeve van onze gezondheid èn een langer leven. Ook al zult u niet meedoen met de Trim actie (een alleraardigst initia tief!) dan toch zal het verstan dig zijn, binnen de marge van bovenstaande oefenduur, een of andere lichaamsbeweging te gaan doen of te blijven doen. Nogmaals: inlichtingen over deze Trim-actie welke wy met klem aanbevelen, bij de N.S.F., Burgemeester van Karnebeek laan 6, Den Haag, tel. 070— Ir. Hes van Albert Heijns ei gen vleeswarenfabriek in Wij- he heeft (voor u) nog eens ant woord gegeven op onze vraag: wat betekent nu eigenlijk vacuüm-verpakking en wat 'wordt de huisvrouw er beter van? „Het produkt", zo legt hij uit, „wordt voorzien van een omhulsel waar de lucht wordt uitgezogen, op een te verwaar lozen hoeveelheid rest-zuurstof na. Het gaat er vanzelfspre kend om, deze toestand zolang mogelijk te handhaven. We maken daarom gebruik van een materiaal dat absoluut niets doorlaat. Hierdoor kun nen wij bereiken dat er over een periode van vier a zes we ken geen gasontwikkeling plaats vindt. Van groot belang is voorts, dat smaak en geur niet kunnen ontsnappen, waar door de volle aroma ongeveer drie weken gehandhaafd kan blijven." Maximale versheid, maximale levensduur „De vacuüm-verpakte vlees waren", doceert Ir. Hes ver der, „blijven tevens langer vers doordat de koeling zowel tijdens de produktie als ook daarna gehandhaafd blijft. Ook in de auto's, de distributiecen tra en de winkels. Bovendien is zeer belangrijk, dat onze gehe le produktiegang, inclusief snijden en verpakken, direct is afgestemd op de afname door de consument. Dat is heel wat anders dan bij een doorsnee vleeswarenfabriek, die maar moet zien hoe-ie zijn spulletjes verkoopt. Ons produkt gaat in de kortst mogelijke tijd door naar de winkel en dat bete kent maximale versheid en maximale levensduur". De heer Hes legt er boven dien sterk de nadruk op, dat de consument bepaald geen verge lijking met conserven moet gaan maken. „Vacuümvleeswa- ren blijven wel degelijk een kwetsbaar produkt. Wij garan deren dat zij vers blijven tot pl.m. 24 dagen na verpak king, mits ze worden bewaard in een koelkast. Het is daarom van belang altijd op de juiste datum, aangegeven op de ver pakking, te letiten!" Ten slotte belicht onze zegs man nog een ander gewichtig a$pect: de vleeswaren worden in één en dezelfde fabriek geproduceerd, automatisch gesneden en verpakt. Dit houdt in dat zij nooit in onverpakte toestand worden vervoerd en dat er slechts heel weinig han den mee in aanraking komen. De gehele „omloop" geschiedt bovendien zo snel als maar enigszins mogelijk is. Dat door dit alles de hygiëne ten zeerste wordt gediend, zal iedereen on getwijfeld duidelijk zijn. Weet u dat chips tussen de 38 en 48 vet kunnen bevat ten en dus een zeer calorie rijke versnapering zijn? 100 gram chips met 40 vet levert ons ongeveer 550 calorieën, hetgeen overeenkomt met de calorische waarde van onge veer 600 gram normaal gekook te aardappelen (6—8 stuks). Weet u dat kaas om schim melvorming tijdens het rijpen te voorkomen wel in vloei baar plastic gedompeld wordt. Deze plasticlaag en ook de wel voorkomende was- of paraf- finelaag kunt u beter voor het gebruik verwijderen. Ook uw huisdieren en de vogels kun nen er nadeel van onder vinden. Nu met ring-top! Blikje open met één handbeweging! |n handig- bier-blik (34 cl) De vissers,'de botenmannen, de wandelaars, de 'trekvo- gels', de tuinierders, de doe- het-zelvers en al die hon derd-en-een andere vrije- tijdsbesteders die klant van AH zijn nemen ah-bier in blik 65 Pils in de weekend- of vakantietas mee. Handig en met de gemakkelijke 'open maker' op het blikje ook zó open! Pils in de best drink bare conditie, missen Wie wil dat verser bij Zie de stickers op de OVOMALTIN E-bussen voor gratis originele SHAKER bij enngiedrank

Allerhande | 1968 | | pagina 4