Cft-Sinas drink Voorraad levensmiddelen kan ergenis voorkomen t Israël Mz 69 l?5 25lange filtersigaretten voor/1.50 T AH-filialen in Nederlandse seizoenplaatsen OVERAL NIEUWTJES Ch-Biscottes Ch-Sunspray Moeten sproeten Dansende naalden CARAVELLIS sinas 20 bekers C aw V* Winstdelende klantenobligaties AC Utrecht opende sfeervolle wijnkelder Fijn dat ze er zijn! 2 ALLERHANDE A JUNI De prettigste manier om een frisse dronk mee te nemen! (koolzuurvrije sinaasappel- limonade) Verpakt in bekers van 2 dl die tevens als drinkbeker dienst doen. Prijs per beker In speciale meeneem-doos: dat is slechts 25 ct per beker verser bijl Rechtstreekse import uit Frankrijk Tweelingpak (samen 32 st.) Fransen weten wel wat lek ker is. Deze biscottes doen het meeste denken aan fijn geroosterd brood: bros en croquant Heerlijk bij ontbijt en lunch, b.v. met een plak kaas of met jam. ■vereer bQ Eén ding vooraf: hoe de voor raad er ook uitziet, aan twee voorwaarden moet worden vol daan. De artikelen moeten lan gere tijd houdbaar zijn en er moet een systeem bestaan om de voorraad steeds aan te vul len. In feite moet voortdurend worden genoteerd wat er uit de voorraadkast wordt gehaald, opdat het bij het volgende be zoek aan de winkel weer kan worden gekocht. Er zijn ■huisvrouwen, die daarvoor het oude en vertrouwde leitje met de onafscheidelijke griffel ge bruiken, attributen, die door de eeuwen heen onmisbaar zijn gebleken. Voorbeelden Onze voorbeelden dan: zout, maizena, macaroni, vermicelli, cakemix, bloem en soortgelijke artikelen, die één keer in de maand moeten worden vervan gen. De keus uit blikgroenten is groot: sperziebonen, erwten, wortelen, snijbonen, bruine bo nen, witte bonen en capucij- ners. Eén of meer blikken zuur kool mogen er ook best bij. Zuurkool (met worst) is, zo oordeelt men doorgaans, uit gesproken winterkost. Dat is niet waar: ook zomers kan zuurkool lekker smaken. Men moet dat eens een keer hebben geprobeerd om erover te kun nen meepraten. Kortom: het is raadzaam van elke soort één of meer blikken in voorraad te nemen, waardoor een zekere variëteit ontstaat. Jam, stroop en honing zijn ook produkten, die in de voor raadkast thuishoren, evenals slaolie, azijn, een pot met au gurken en één met uitjes en een paar bussen koffie. Wie er even voor gaat zitten komt op nog veel meer artikelen, die recht hebben op een plaatsje in de voorraadkast. We denken aan eenvoudige soorten vleesconserven (knakworst, carbonade, luncheonmeat), gla zen potten met kleine voorge kookte aardappeltjes, blikken soep (kippensoep en toma tensoep), soepasperges, soep groenten, soepballetjes, toma tenpuree, rijst, suiker (ook klontjes), een pak kaarsen, lu cifers, blikjes koffiemelk en flesjes koffiemelk. Zeker mo gen niet ontbreken de gedroog de complete maaltijden, zoals rijst met kip, kerryrijst, Spaanse rijst, rijst met kip en paprikasaus. Het kost weinig moeite de lijst nog langer te maken. Wat dacht u van taartvulling (ap pel, kersen, aardbeien, bosbes sen), puddingsausen in verschillende smaken, blikken appelmoes en blikjes met man darijnen, perziken en aardbei en, dranken in blik (orangejui- WIE dit jaar de vakantie in Nederland gaat door brengen en in de woonplaats gewend is de bood schappen by Albert Heyn te doen zal, op de vakantie bestemming aangekomen, willen weten of daar ook een AH-filiaal is te vinden. Speciaal voor hen volgt hier een overzicht van de AH-filialen in de Neder landse seizoenplaatsen. Een uitgelezen melange van fijne drops en toffees, stuk voor stuk kleurrijk verpakt Ideaal voor 'onderweg'. Zak 250 gram verser bij W'eekaanbieding in alle AH- filialen (van 20 t/m 26 juni) anti-zonnebrand met zonnefilter Spuitbus 8 oz. Een bijzonder actieve anti- zonnebrandspray, aange naam en verkwikkend gepar fumeerd. Beschermt de huid tegen te sterke zonnebrand en maakt hem mooi, egaal bruin. Aalsmeer Alkmaar Alkmaar Apeldoorn Apeldoorn Arnhem Arnhem Arnhem Arnhem Arnhem Arnhem Arnhem Axel Baarn Barneveld Bergen (N.H.) Beverwijk Bllthoven Breukelen Brielle Brunssum Den Burg (Texel) Binnenburg 8 Castricum Torenstraat 30 Coevorden Delfzijl Dieren Dieren Doetinchem Den Dolder Doom Drachten Driebergen Echt Edam Ede Emmen Emmen Enkhuizen Ermelo Eist (Geld.) Geldermalsen Geleen Gouda Hardenberg Harderwijk Haren (Gr.) Harlingen Heerenveen Heerlen Helloo Den Helder Den Helder Hoogeveen Hoorn Huizen (N.H.) Katwijk a/Zee Laren (N.H.) Lochem Raadhuisplein 10 „De Hoef", v. Ostadelaan 294 Langestraat 60 Deventerstraat 10 Talingweg 169 Beethovenlaan 70 Hanzestraat 145 Ketelstraat 12 Drieslag 1 v. Lawick v. Pabt- straat 73 ir. J. P. v. Muyl- wickstraat 23 Sperwerstraat 57 Noordstraat 35 Eemnesserweg 40 J. v. Schaffelaar- straat 5 Breelaan 14 Breestraat 54 Julianalaan 1 Brugstraat 12 Voorstraat 12 Schlffelerstraat Frieschestraat 2 Oude Schans 9 Kerkstraat 7 Callunaplein 31 Hamburgerstr. 38 Dolderseweg 93a Dorpsstraat 25 Zuiderbuurt 2 Traay 153 A1 Nieuwe Markt 45 KI. Kerkstr. 9-11 Grotestraat 20 Hoofdstraat 153 Laan v. d. Marei 21 Westerstraat 95 Stationsstraat 68 Dorpsstraat 42 Rijksstraatweg 18 Rijksweg 2 Markt 51 Bruchterweg 33 Markt 4 Kerkstraat 27 Voorstraat 71 Dracht 9 Homerusplein 9 Rijksstraatweg 115 Julianaplein9 Marsdiepstraat 445 Hoofdstraat 110 Grote Noord 110 Kerkstraat 22 Voorstraat 27 Zevenend 2 Nieuwstad Vlissingen Wageningen Wassenaar Winterswijk Wychen IJmuiden-Oost Zandvoort Zeist Zeist Zeist Zierikzee Zutphen Walstraat 54 Hoogstraat 40 Joh. de Wittstraat 1 Misterstraat 2 Touwsiagerspaan 5 Lange Nieuw- straat 814 Grote Krocht 9 Fred. Hendrik laan 86 Slotlaan 119 Steinlaan 80 Appelmarkt 20 Korte Hofstraat 7 Loenen a/d Vecht Dorpsstraat 42 Maastricht M. Brugstraat 8 Maastricht Medembllk Middelburg Middelharnis Noordwijk a/Zee Nunspeet Nijkerk Nijverdal Oisterwijk Ommen Oosterbeek Putten Renkum Rhenen Sas van Gent Schaesberg Schagen Sluis Sneek Soestdijk Steenwijk Terneuzen Tiel Uitgeest Uithoorn Vaals Valkenburg (L.) Valkenswaard Veenendaal Veghel Velp Vlissingen Kon. Emmaplein 19 Nieuwstraat 40 Lange Delft 22 Westdijk 14 Hoofdstraat 72 Dorpsstraat 45 Langestraat 12 Grotestraat 67 Dorpsstraat 25 Brugstraat 22 Utrechtseweg 164 Dorpsstraat 23 Europalaan 20 Fr. v. d. Paltshof 32 Oostkade 11 Pasweg 6 Ged. Gracht 61. Kapellestraat 7 Leeuwenburg 22 v. Weedestraat 48 Oosterstraat 7 Noordstraat 63 Waterstraat 54 Middelweg 81 Dorpsstraat 34 Kerkstraat 50 Theodoor Dorren- plein 2 Corridoor 24 Hoofdstraat 79 Markt 11 Hoofdstraat 35 Scheldestraat 23 BETAALBAAR. Met inbegrip van in vorige jaren betaalbaar gestelde cou pons, die voor verzilvering na 1 juli 1968 in aanmerking ko men, zijn na deze datum de volgende obligatiecoupons be taalbaar: 1955: de nummers 9, 10, 11, 12 en 13, 1956: de nummers 8, 9, 10, 11 en 12, 1957: de nummers 8, 9, 10, 11 en 12, 1958: de nummers 7, 8, 9, 10 en 11, 1959: de nummers 6, 7, 8, 9 en 10, 1960: de nummers 4, 5, 6, 7 en 8. 4, 5, 6 1961: de nummers 3, en 7. TABELLEN In de filialen zijn bij de kas sa's tabellen opgehangen, die aangeven welk bedrag zal wor den uitbetaald. Voor de jaren 1955, 1956, 1957 is dat 4 pro cent vaste rente en 3 procent winstaandeel, voor 1958 tot en met 1962 bedragen deze per centages respektievelijk 4 pro- cen en 3% procent, over het jaar 1963 werden beide op 4 procent vastgesteld, over 1964 bedroeg de vaste rente 4 pro cent en het winstaandeel 4Vz procent, voor 1965 4 procent en 5y2 procent en voor 1966 4 procent en 7 procent. Zoals reeds gemeld, is de vaste rente over 1967 4 procent en het winstaandeel 8% procent. WAAR INWISSELEN De coupons zijn bij elke bank en bij elk AH-filiaal te verzil veren. Wat onze winkels be treft, is dit echter alleen mo gelijk op maandag, dinsdag en woensdag, omdat wij vrezen dat op drukke dagen te veel stagnatie aan de kassa's zou ontstaan. Coupons van verza- melobligaties (stukken van 1000,kunnen het best worden verzilverd via een bank of het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam. VERVALLEN De volgende series coupons die vijf jaar lang betaalbaar zyn geweest, kunnen na 1 juli 1968 niet meer worden verzilverd: 1955: de nummers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8, 1956: de nummers 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 7, 1957: de nummers 1, 2, 3, 4, 5, 6, en 7, 1958: de nummers 1, 2, 3, 4, 5 en 6, 1959: de nummers 1, 2, 3, 4 en 5, 1960: de nummers 1, 2 en 3 1961: de nummers 1 en 2. ce, grapefruitjuice en toma tensap), flessen jus d'orange, druivensap, tomatensap, ap pelsap en chocolademelk, een voudige visconserven als ma kreel, zalm en tonijn? Bergruimte Wij kunnen goed begrijpen, dat uw vraag na deze opsom ming is: waar bergen we die artikelen op? Die vraag ligt in derdaad voor de hand, zeker als u bewoner van een niet al te grote flat bent. Als u een huis met een kelder heeft, is het probleem al opgelost. Kel ders zijn namelijk gemakkelijk geschikt te maken voor het be waren van voorraad. Maar ook voor flatgebouwen zijn oplos singen te bedenken. Eén voor beeld is een kast te (laten) ma ken in de bergruimte in het souterrain of op de veranda of aan één van de muren in de keuken. De huisvrouw, die er haar zinnen op heeft gezet een voorraad te hebben, vindt ze ker wel een plaats... Wie zich in één keer een vrij complete voorraad wil aanschaffen, moet haar porte monnee duchtig aanspreken. Raadzamer is het daarom elke week een paar artikelen voor de voorraad te kopen. Dat merkt men aan de uitgaven minder. Zoutjes, pinda's en snacks hebben we in eerste instan tie met opzet vergeten te noemen bij de artikelen voor de voorraad. Ze horen er na tuurlijk wel bij, maar bij voor keur niet in dezelfde kast. Een broodtrommel is er bv. een veel betere bewaarplaats voor, omdat daarin kwaliteit en smaak gedurende langere tijd goed blijven. „Luxe-voorraad" De luxe voorraad om die woorden ter onderscheiding van de andere nog eens te ge bruiken moet specialiteiten bevatten, artikelen, die niet da gelijks op tafel komen. Kort om: delicatessen als blikken met fijne ham, ossetong, kip of gefileerde kip, vlees (carbona de, goulash), blikjes kalfsra- gout met champignons, kippen- ragout met champignons en niertjesragout met champig nons. Fijne soepen: kange- roestaartensoep, vogelnestjes soep, fazantensoep, schild padsoep, kreeftensoep en sel- derijsoep. Fijne groenten: schorseneren, asperges, ar tisjokken, harricots verts en de fijnste doperwtjes. En dan de sausen, die aan zoveel gerech ten de „finishing touch" geven: barbecuesaus, madeirasaus, cocktailsaus en seafood cock- tailsaus. En als we dan nog een paar adviezen mogen geven: blikjes champignons, flesjes gevulde olijven, blikken met partjes grapefruit. De fijne vissoorten, die kenners doen watertanden: kreeft, krab, paling en garna len in gelei, rode zalm. En zijn slakken, paprika, rode pepers, gember, verse vijgen in blik en echte Zwitserse kaasfondue niet evenzeer delicatessen? Zwanenhals De mejuffrouw hier getoond maakt niet het gebaar van: ,JEindelijk vandaag eens geen keelpijn!", maar zij verheugt zich (mét ons allen) over de schoonheid van haar halsje. Hoe komt dat halsje zo schoon? is de slimme vraag. Vanwege het gebruik van „ORYANE", een speciale hals crème van Orlane. De hals, goede vrouwen, is een li chaamsdeel dat bedekt is met maar een heel-fijne en dunne huid. En dat nu vergt voort durende aandacht: de hals n.l. kan zo licht de ware leeftijd verraden en dat kan soms hoogst-ongewenst zijn. Van daar dus dat de cosmetische industrie er middelen tegen vervaardigt zoals het hier genoemde dat kleurloos is, half-vloeibaar en dat vervaar digd is op basis van natuur lijke bestanddelen (plantaar dige). Het wordt des avonds na het reinigen van gelaat en hals, opgebracht en inge- masseerd met ronddraaiende bewegingen. Er is een tijd geweest dat de sproet als ontsierend werd beschouwd: wie ze had deed alles om er vanaf te komen. Die tijden lijken voorbij: de sproet is zelfs mode. Wie ze niet heeft, kan ze heel gemak kelijk opbrengen: met vochtig watje deppen op bruine eye shadow en vervolgens de sproeten kunstig om neus en ogen aanbrengen. Wie ze zo nu en dan eens wil bedekken, die gebruike daartoe een groentintige foundationcrème (of gewone groene eyeshadow) ter plaatse en make zich daar over verder op. Om ze hele maal weg te bleken gebruike men citroensap; het wordt op de sproetplek aangebracht en daar laat men het sap drogen. Hetzelfde kan gebeuren met karnemelk, deze dient men in te kloppen en te laten drogen. Ook: twee delen citroensap mengen met één deel Jamaica- rum en dat op de sproeten kloppen. Het helpt allemaal maar tijdelijk. Dat geldt ook voor het betten met komkom- mersap enkele malen per dag. Ook peterseliesap is een heil zaam bleekmiddel. Men hakt de peterselie fijn, overgiet het haksel met kokend water en laat het extract vervolgens koud worden. Dan zeven en opdeppen. Welke van tachtig de Hobby De voorraad van dagelijkse artikelen moet een soort hobby van de huisvrouw zijn. Voor de luxe voorraad geldt dat nog veel sterker. Het is een lief hebberij, die veel voldoening schenkt, als u schijnbaar zonder enige moeite een specialiteit serveert, die menig restaurant op dat uur van de avond niet meer kan opdienen. Van de waardering van uw gasten mag u bij voorbaat ver zekerd zijn! Eén onderdeel van de voor raad hebben we tot nu toe ver zuimd te vermelden: de flesjes bier, wijnen en gedistilleerde dranken. Maar aangezien in ibijna alle gezinnen de drank onder de verantwoordelijkheid van de man ressorteert, hebben we het „alcoholhoudende" hoofdstuk tot het laatst be waard. Om ons dan tot de wij nen te beperken (bier en ge distilleerd vragen minder zorg), een eigen „kelder" met een aantrekkelijke voorraad behoort vandaag de dag niet meer tot de (financiële) onmo gelijkheden. En wie de liefde voor de wijn ontdekt, is onher roepelijk verloren: hij wordt een verzamelaar en een nijver speurder naar de herkomst van de verschillende soorten. Ontdekkingen Een kelder met 48 flessen Modellen voor het strand; ze zijn vervaardigd uit badstof welke gemaakt wordt uit ka toen. Deze stoffen nemen_ ge makkelijk vocht op zonder di rect klam aan te voelen; ze drogen snel en ze laten lucht en vocht door zodat ze nooit benauwd zitten; voorts kun nen ze gemakkelijk gewassen worden. De hier getoonde mo dellen zijn van stof van Rig- tersbleek die bedrukt is met lichte, fleurige waterechte kleuren. De pas achter ons liggende Vaderdag heeft weer een gro te stroom scheerlotions, af ter-shaves en heren-eau- de-cologne doen ontspringen: lieve echtvriendinnen en zoete kinders hebben voor Vader zeeën, oceanen geurwateren gekocht. Wisten zij, de toege wijde lieverds, dat zij daarbij stonden te kiezen uit de ruim 80 soorten, welke in ons va derland te koop zijn en die een deel nog maar zijn van de ruim honderd welke op d'aar- de te koop zijn? Nee, dat wisten zij niet. Maar zeker is dat zij, in ons land| de goei erds, heel vaak het middel „Fresh-Up" uitkozen dat n.l. is het favoriete scheerwatertje gebleken van de Nederlandse heer, het is van Valdelis. En daarna? Juist: „Tabac" (in de witte kruikjes) van Maurer Und Wirtz. En hoeveel, denkt u, dat er zo ongeveer per jaar aan deze herenwateren wordt uitgegeven? In '67 was dat liefst 15 miljoen gulden in '68 is dat aanmerkelijk meer. Want 1) wij beginnen steeds meer waardering te krijgen voor een aangenaam mannen- water en 2) onze welstand neemt nog steeds toe. En verder: onze lieve vrouwen, verloofden, minnaressen, nicht jes, zusjes en moeders, groot moeders en zelfs overgroot moeders vinden het prettig een watertje te geven, het is een elegant geschenkje en het maakt de moeilijke vraag „wat te geven?" overbodig. Zomer '68 voor mijnheer De pakken blijven slan] van lijn, de schouders aj iets rechter dan voorheen, j taille wordt duidelijker toond dan enige jaren U het geval was. Colbert lange rugsplit (of splitlooj; wijdte broek op de vot (maat 50) 42 cm. De jasje over het algemeen tameliji lang. Men ziet ze tot pane jesjaslengte bijna; maar dj hoeft echt niet. De sportcoj berts zijn gemaakt deze zonu van shetlandachtige tweed gladde kamgaren tweeds g duidelijk is er een tendej naar de Donegal tweeds (j fijne nopjes-tweeds, maar). Naast de klassieke kleure beige-bruin, groen-bruin g grijsnuances ziet men de „lovat kleuren". Veel blazen De kostuums tonen rustig effen ondergronden in licht tot midden- tinten van zilvet grijs, groenig en rookblauwe beige. Rustige strepen; grotet ruiten maar heel gedekt. 0o streepruiten. Visgraatvariatij en strepen en ruiten vaa ton-sur-ton (van dezelf- kleuren als de ondergrot dus). Rimpelstick Het exclusieve cosmetische Huis Estée Lauder (VS.) in troduceerde pas nog zes nieuwe snelwerkende behan delingsmiddelen. We noemen ze snel op: Whipped Clean sing Cream (een razendsnelle reiniger); dan Dry Dry Skin Astringent (een verfrissende versterkende lotion); Dry Dry Skin Cream: verrijkt en ver sterkt; All Day Eye Cream: voor de gevarenzones rond de kijkers; de All day Throat Cream: voor de halsverzor ging overdag; een zeer dunne, tedere crème die de huid zacht en lenig houdt en ten slotte de Wrinkle Stick ofwel de anti-rimpel-stift. Deze dient voor het bewerken van plek ken waar de gevreesde rim pels optreden; o.a. op het voorhoofd, langs de mond. Het gaat om een lipstiftachtige ftick welke dikwijls gebruikt moet worden om de rimpels weg te werken. Ook dit mid del werkt heel doeltreffend. De prijs van die stift? 21.50. De confectie-industrie in ons land produceert heel veel. Maar er worden ook heel wat kleertjes in eigen beheer tot stand gebracht en dan dansen in de huiskamer de naalden van de naaimachines lustig op en neer. Per jaar produceert de indus trie zo'n 11 miljoen jurken en pakjes, bijna 5 miljoen blouses en circa 4 miljoen rokken. Behalve dat echter maakt de Nederlandse vrouw zelf nog een 7 miljoen japonnen en pakjes, 1 miljoen blouses en ruim 2Vi miljoen rokken. Wist u dat? Tezamen komt dat alles neer op 20 miljoen vierkante meter stof. De helft hiervan bestaat uit katoen. Anti-aankoeksel Wij zijn hevig anti-aankoeksels. Daarom vermel den wij gaarne I het verschijnen van het zuiver plantaardige an ti- aankoek- mid del „Saffs-". Wat is „Saffs"?, zegt u meteen. Het is een middel dat het hinderlijke i aankoeken vanv etenswaren aan pannen, scha len en bakblikken voorkomt Het wordt in een dunne laag aan de binnenkant van hel kook-, braad- of bakgerei ge spoten (het zit in een spray bus) en nu blijkt dat de ge reedgekomen etenswaren geen resten nalaten. De sojaboon le vert deze merkwaardige en nuttige stof die uit Engeland afkomstig is en reeds menig lustig lied in de keuken laai opklinken. Voorts: „Saffs" (samengesteld uit de eerste let' ters van de Engelse kreet Stops All Food From Slic king" ofwel „Verhindert alls voedsel aan te koeken") kan ook gebruikt worden om Ie bakken en dan zonder dat er boter, vet of olie in het ge ding zijn; diëet-eters zullen dat weer toejuichen. En weer: zonder aankoeken. Importeur is „Expo- Commerce", Vero- nesestraat 1, Amsterdam-Z (tel. 020 - 710572), Smaakloos, reukloos, glashelder, voorde lig, zegt deze importeur. kan een bescheiden begin zijn van een buitengewoon boeien de hobby, die tot verrassende ontdekkingen leidt. De sa menstelling ervan kan er als volgt uitzien: zes grote rode Bordeauxwijnen (een cru 'classé van de Médoc, een premier cru Pomerol of Saint Emilion), zes wat eenvoudiger rode Bor deauxwijnen (cru bourgeois Médoc, een wat eenvoudiger Saint Emilion), zes mooie rode Bourgognes (Beaune), zes een voudiger rode Bourgognes (Ma con), zes Beaujolais en Rhone- wijnen, zes mooie witte Bour gognes (Mersault) zes Rijn- en Moezel wijnen en zes „persoon lijke" wijnen, waarin de voor keur van de verzamelaar tot uitdrukking komt. Overigens: het is beslist niet noodzakelijk over een koele en niet te droge kelder te beschik ken om met de aanleg van een verzameling te beginnen. Er zijn ook andere mogelijkheden. De bergruimten onder flats kunnen ook als „kelder" dienst doen, evenals kasten in keu kens en op veranda's, waarin de temperatuur overeenkomt met die in echte kelders van minimaal 8 graden C. tot maxi maal 16 graden C.). In de Albert's Corner aan de Oude gracht in Utrecht is een sfeervol wijnkeldertje geopend, waar wijn en kaasgerech ten worden geserveerd. De sfeer wordt mede bepaald door regelmatig te houden exposities van werken van Utrechtse kunstenaars. De op de foto zichtbare panelen zijn van Hans Timmer; momenteel exposeert Nico Rijpkema. (Advertentie) extra EXPORT 25 25 FILTER CIGAR ET I E S

Allerhande | 1968 | | pagina 2