Wegwijzer in de wereld van „Kant - en - Klaar" - gerechten AH koestert zijn kaas Vijf PMC-concerten met zeven top-solisten 75 t PMC BIEDT SHERRY-SET VAN FONKELEND KRISTAL OVER DE GRENS GELEZEN *1 95 180 Weekend brood Ch-Lever- pastei 68 Koffie a la minute Perla Americana \Lf 39 Luxe ijsemmer Melitta- maling Lekker "N makkelijk! ném 3 blikjes 0*9 a56gram O f vl/ 80 Koffiefilter- zakjes ct. MEI 1968 ALLERHANDE yAN meet af aan heeft de mens geprobeerd zijn met moeite verworven voedsel, zo goed mogelijk te be waren. Dat deze pogingen niet altijd even succesvol uitvielen is te begrijpen. In onze tijd met zijn razend snelle technische vooruitgangmet een wetenschap die zich zeer intensief met het wereldvoedsel-probleem bezig houdt, worden echter frappante resultaten be reikt. Naast het pekelen en inblik ken, 'net diepvriezen zal weldra ook het bestralen van ons voedsel tot de courante metho den van conserveren gaan be horen. Door deze hoeveelheid van manieren zal de voorlich ting van de huisvrouw een absolute en voortdurende noodzaak zijn. Toen men eenmaal zover was dat groenten, vruchten, vlees en vis op alle mogelijke wijzen houdbaar waren gemaakt, was het begrijpelijk dat het com plete gerecht de aandacht ging krijgen die het in onze tijd drirtgend behoeft. Er is immers zo'n grote categorie mensen die voor zichzelf moeten zorgen zonder dat ze de beschikking over een complete keuken heb ben. Niet alleen de kamerbe woners, maar ook de vrouwen die buiten het gezin nog een taak in de maatschappij ver vullen en die deze steun van het „kant-en-klare" bijzonder goed kunnen gebruiken. Trou wens hoeveel alleenstaande mannen zijn er niet die het al tijd buiten de deur eten beu worden en die met vreugde iets voor zichzelf klaar zullen ma ken. als het maar op een een voudige manier kan. Hier volgt een beschrijving van de verschillende mogelijk heden die bij AH ten dienste staan. iV«ri«« T^ORICA brengt een serie van 8 verschillende gerech ten in karton-verpakking en bedoeld voor 2 personen. U kunt kiezen uit: Macaroni Bolognese, Bami- speciaal. Tomatenrijst, Rijst met Franse Kippesaus, Nasi Goreng Speciaal, Kerrierijst, Rijst met Goulash en Italiaanse rijst. Honiy Momenta- serie AOK HIER. in bijvoorbeeld de Macaroni met tomaten- vleessaus en kaas, de drie verschillende zakjes in het pak en een bereidingswijze die slechts 10 minuten vergt. Het pak is bedoeld voor 2 personen. De prijs 1,98. Ook kunt u kiezen uit: Spaghetti met To- maten-vleessaus en pikante kaas, Nasi Goreng speciaal, Bami Goreng, Kerrie-Kip-saus met rijst, Hongaarse Goulash met rijst en Kipperagoüt met rijst. Ten slotte gaat de kaas via een. geheel op de afzet van dit produkt afgestemd ver voerssysteem naar de filialen. Ook daar wordt de grootste aandacht besteed aan de kwali teitshandhaving. Reeds lang vormt de behandeling van de kaas in de winkels een belang rijk onderdeel van de instruc ties aan het winkelpersoneel. Verder beschikken alle AH fili alen over koelvitrines, die voor de bewaring en presentatie op de juiste temperatuur zorgdra gen. Nederland is een kaasetend land Nederland is een kaas-etend land. Per jaar consumeren wij 7 a 8 kg per hoofd van de bevolking. Variatie is er ge noeg: Leidse, Goudse, Edammer, komijne, belegen, jong, noem maar op. Gezien dit grote aan tal mogelijkheden betreurt de heer Kok het, dat over het al gemeen de smaak van het pu bliek nog zo eenzijdig is af gestemd. „Probeer ook eens iets anders", zegt hij, .,al gauw merkt u dan dat een soort waaraan u als het ware vastge roest zat, toch het einde niet was. Er is bijna altijd wel iets dat nog beter bevalt." Wat zijn nu de factoren die de smaak en de kwaliteit bepa len? De AH-inkoper somt op: De bereidingswijze, de leeftijd, het klimaat en de „grondslag", dat wil zeggen, de grond waar op de koe heeft Tenslotte is van groot belang hoe de behandeling tijdens de rijpingsperiode is. „En dat heb ben we in eigen hand", zegt de man die de geheimen van de kaas op zijn tong ontrafelt en precies weet wat het beste voor hem is. U zult nu ook begrijpen dat de buitenlandse kaassoorten die Albert Heijn via impor teurs betrekt, in ons land moeilijk na te maken zijn. Koenvisser TAE conservenfabrieken Koenvisser bestaan sedert 1892. Oorspronkelijk heeft men zich uitsluitend toegelegd op het brengen van verschillende vissoorten in blik. Daar men echter bij het keren van het tij de bakens behoort te verzetten heeft Koenvisser, terecht, inge haakt op de veranderingen van onze „eetgewoonten". Langdu rige ervaring in het buitenland en een minutieus aftasten van de consumptiemarkt over de gehele wereld zijn er de oor zaak van dat Koenvisser voor treffelijke kant-en-klaar-maal- tijden in blik brengt. En wat voor blik! Het zijn namelijk blikken die bestaan uit twee compartimenten waarbij de on derste afdeling gevuld is met de rijst terwijl de bovenste de ragout bevat waarmee men la ter de rijst kan versieren. Deze vorm van blik is een patent van Koenvisser en biedt het bijzondere voordeel dat men eigenlijk geen enkele pan vu;l behoeft te maken. Men zet dit blik in een pan met kokend wa ter gedurende dertig minuten (het blik behoort geheel onder te staan), men koelt het bhk vijftien seconden af onder de kraan en opent het aan de rijstzijde die duidelijk is aan gegeven. Men maakt de droge rijst los, brengt ze over in oen verwarmde schaal en opent daarna de ragoütkant. U voegt de ragout bij de rijst en u geeft dit gerecht bijvoorbeeld met een heerlijk aangemaakte, gemengde salade. Wij maakten kennis met Rijst met Kalfsragoüt met champig nons en Rijst met Kipperagoüt met champignons. Daarnaast is er de Nasi Goreng Speciaal en de Bami Goreng Speciaal. Soubry 1~\E Belgische firma Joseph Soubry S.A. brengt ons een speciale Quick-Lunch genaamd Quick-Spaghetti. In het pak vinden wij een zakje waarin 200 gram spaghetti die, vlug kokend, een bereidingstijd van zes minuten vraagt. Daarnaast is er het zakje waarin de toma tensaus in droge vorm, plus een zakje met kruiden die men naar smaak aan de toma tensaus toevoegt. Ten slotte is er dan het zakje met de ge raspte Parmezaanse kaas waar mee men deze Quick-Spaghetti versiert. Vanzelfsprekend kunt u hier naar eigen inzicht ham. worstjes of vlees aan toevoegen dan wel eieren, vis of mosse len. StruiU's Conserven fabriek nv I 1AE firma Struik uit Voort- huizen op de Veluwe heeft zich van oudsher gespecia- I liseerd in „de kip", hun kip pensoep mag zich dan ook bij de kenners in een bijzondere reputatie verheugen. Ook deze firma heeft terecht aangevoeld dat onze tijd gebaat is bij de kant-en-klaar-maaltijd. Sedert korte tijd is zij dan ook op de markt gekomen met drie voor treffelijke gerechten op basis van kip en rijst. Aan deze in troductie is een jaar van se rieus laboratoriumonderzoek vooraf gegaan, waarbij vooral de verschillende sausen op be houd van smaak en kleur zijn getest. De drie gerechten zijn: Kip in Kerriesaus met rijst Kip in Paprikasaus met rijst Kip in Champignonsaus met rijst. Hero-gereehten in blik p ROENTEN. aardappelen en vlees, waarbij natuur lijk onze klassieke gerechten als boerenkool met worst en hutspot met klapstuk een grote rol spelen naast groenten als spinazie, snijbonen, sperzie boontjes in combinatie met aardappelen en worst, spek, ge hakt of vlees. Volgens de gebruiksaanwij zing behoort u de blikken ge durende 20 minuten in kokend water te verhitten, ze daarna voor het openen even in koud water te dompelen (om spuiten te voorkomen) en daarna dient u het gerecht gloeiend op. Nu zijn er ook mensen die liever niet in blik opwarmen omdat zij er nog wel eens een extra'tje aan willen toevoegen: bij de een zal dat wat zout en'of peper zijn. mogelijk wat nootmuscaat. bij de ander een stukje boter of een scheutje melk of koffieroom, dat hangt natuurlijk .van het gerecht af Het kan ook bijzonder sma kelijk zijn om bijvoorbeeld de sperziebonen-maaltijd te voor zien van wat fijn gehakte pe terselie even voor het opdie nen. „Kant-en-Klaar" maaltijden VOALS u uit het voorgaande hebt gezien is er keus ge noeg. Bedenk echter vooral dat als u gerechten uit blik gebruikt, u dit blik onmiddellijk behoort te ledigen en niet dat gedeelte van de inhoud wat voor u mo gelijk te veel is, in het blik moogt laten staan om het op deze wijze in de koelkast te bewaren. Bewaren kunt u beter doen in plastic koelkast-dozen of in aluminium-folie. dan loopt p geen enkel risico. Probeer blik-produkten ook eens in pannetjes te verwar men en niet au bain-marie in het blik. Mogelijk zult u het los verwarmen toch op de een of andere manier lekkerder vinden! Voeg er een klein extra'tje aan toe. als vrouw wil je toch wel graag een kleine persoon lijke noot geven aan een ge recht ook al werd het door an deren, elders bereid. Bella Davidovïlsh Christine Deutekom Een van de grootste kristal- fabrieken in Europa heeft naar een speciaal ontwerp voor de Premie-van-de-Maand-Club een fonkelend kristaIJ?n sherry-set gemaakt. Deze set bestaat uit een ka raf. die evenals de zes bijbeho rende glazen met de mond is geblazen. Elk stuk van de set heeft 16 slijpsels waardoor een bijzonder fraai uiterlijk is ontstaan. De karaf heeft een inhoud van 0,8 liter en kan dus ge makkelijk de inhoud van een fles sherry bevatten. De hoogte ervan is zonder stop 24,5 cm en met stop 30.5 cm. De glazen zijn 14.5 cm hoog. De sher ry-set wordt aangeboden voor ƒ69.— waarvan 52,— in P.M.C.-cheques onder bestel nummer C-815. Verder biedt de P.M.C. een luxe ijsemmer met ijsblok jestang uitgevoerd in hoogge- polijst roestvrij staal aan. die vooral bij avondvisite het lasti ge heen en weer geloop naar de ijskast in de keuken tot verleden tijd maakt. De bui tenzijde van de emmer is be kleed met zwart varkensleer in struisvogelprint. De inhoud van de emmer, waarvan de deksel vanzelf open gaat a's de draagbeugel naar achteren wordt geduwd, is 1 liter. De binnenfles is van een iso lerend staalglas (zoals bi i een thermoskan). Een roestvrij sta len roostertje waardoor het smeltwater kan wegdruipen houdt de ijsblokjes droog. Ook de tang, die aan de buitenkant van de ijsemmer kan worden opgehangen, is van roestvrij staal gemaakt. De afmetingen van de ijsemmer zijn hoogte inclusief deksel 19,5 cm, hoogte met opstaande beugel 28 cm, doorsnede buitenmaat 14 cm. Deze handige emmer kan worden besteld onder nummer F-196. De clubprijs bedraagt 42.— in P.M.C.-cheques. De vergelijkbare winkelwaarde is 65,-. Ook in 1968-1969 organiseert de PMC 5 concerten in het Amsterdamse Concertgebouw door hei Kunstmaandorkest o.Lr. Anton Kersjes. Voorts werken er 7 top-solisten aan mee. van wie maar liefst 4 uil eigen land. die ook in hef bui tenland prote naam hebben ge- maakt. In ons vorige nummer waren het vooral de bezoekers der PMC-concerten. die aan het woord werden gelaten om hun indrukken te geven. Dit keer willen we wat nader ingaan op de komende programma's, die voor u met de uiterste zorg door de leiding van het. Kunst maandorkest zijn samengesteld. Er is zóveel muziek in zóveel eeuwen geschreven, dat het voor ons. die bij ons leven al tijd de laatste trap in de ont wikkeling meemaken (en mee- zetten). wel eens wat moeilijk wordt om nog enig systeem in de ogenschijnlijke chaos te vinden. Toch is dat er wel de gelijk. Muziek is net als alle andere kunst, uiting van de verhoudingen waaronder mensen leven. Zó geleerd hebben An ton Kersjes en directeur Jan Huck- riede het niet opgevat. Zij wilden U aantrekkelijke pro gramma's bieden, die iets te zeggen hebben. Na de Eerste Wereldoorlog En zo kwamen /.ij voor 22 november 1968 op: 'The roaring twenties'. Kent u dat moeilijk te vertalen begrip? Het is zo iets als 'de dolle jaren twintig"; jaren waarin veel omging, veel ondersteboven werd gezet. Tu multueuze jaren. Niet dat Stra- winsky's ballet 'Petroesjka' tussen 1920 en 1930 werd geschreven, het stamt uit 1911. maar het is een voorpost van die woelige jaren rond de Eerste Wereldoorlog, die alles anders zou maken; tot de Tweede zich aandiende. Ravels Pianoconcert voor de linker hand. gereed gekomen in 1931 en geschreven voor een invali de pianist uit de Eerste We reldoorlog Daniël Wayen- berg, onze landgenoot, speelt hel, evenals Gershwins 'Rhapsody in Blue' van 1923 mogen we dan wel als de afsluiting van die na-oorlogse oeriode beschouwen. Hetzelfde jaar. dat de jonge Gershwin triomfen behaalde met zijn JAARTJE WEG TIET zullen er iedere dag wel veel meer zijn, maar precies 628 Ameri kaanse vrouwen hebben op speciaal verzoek van hun damesblad „Ladies Home Journal" even zoveel mannen in het hemd gezet (met de bekende Ame rikaanse mouwtjes). Ze hebben ant woord gegeven op vijftig vragen, die allemaal dit als achtergrond hadden: Kon ik mijn man maar ruilen. Wat bleek? De dames zijn niet over meneers snurken gevallen of over het feit dat hij te weinig aandacht aan mevrouws cake besteedt. Het meren deel van hen vond gewoon, dat de mannen aan hun lichamelijke conditie meer aandacht moeten schenken. Maar de vraag die de meeste opgang deed was deze: Zoudt u uw man voor een jaar willen wegsturen om'hem geeste lijk weer een beetje op peil te laten brengen? Bijna iedereen vulde „ja" in. Heel belangrijk bleek ook, dat de mannen eens gaan vermageren, dat ze minder hard werken, dat ze eens een keer echt luisteren als hun vrouw iets vertelt, dat hij eens een voorstel doet voor een zondags-uitstapje en dat hij een gewoon tweepersoonsbed ook eens leuker vindt dan een lits jumeaux. Dal hij nooit het dopje op de tube tandpasta doet. dat is maar voor vijf procent van de meewerkende vrouwen reden tot ..ruilen". Waarbij Ladies Home Journal" pijlsnel aantekent: U vergeet dat dopje dus waarschijnlijk zelf ook voortdu rend. NAUWELIJKS MEER IN het Duitse maandblad „Mada- 1 me" vertelt John hertog van Bed ford over snobisme en tevens dus over zichzelf, geeft hij gaarne toe. Hij zegt bijvoorbeeld dit: .JPraat over politiek, maar probeer niet te deskundig te zijn. De mensen komen niet bij u op bezoek om u te horen praten. Ze komen voor zichzelf. Als u dat onthoudt, kunt u nauwelijks meer een fout maken". KOEKJE TIET maanblad Woman's Own" is een campagne begonnen om té dikke lezeressen te laten happen in een prettig koekje: een premie van vier honderd gulden. Men moet er wel iets voor doen, want het gaat erom wie van de volslanke dames het mooiste figuur krijgt na een vermageringskuur, die het blad zelf heeft opgesteld. AANPAKKEN TIET Franse blad „Elle" laat 133 mannen alleen maar over vrouwen praten. In de categorie Don Juans ivordt gezegd: „Veel vrouwen om je heen, dat is dé manier om te weten dat jé man bent. En, hoe je slaagt slaag je, maar om bij een vrouw succes te heb ben, dat is gewoon een kwestie van aanpakken." DE BESTE JAREN 7AE beste jaren van een vrouw zijn de tien jaar die liggen tussen 28 en dertig. Een man weet. wat hij vermoedt. Een vrouw vermoedt wat zij weet. Mooie -vrouwen moet men zien als ze 's morgens niet. zijn opgemaakt (Chi nees spreekwoord Vrouwen zeggen altijd de waar heid, maar ze zeggey. haar nooit hele maal (uit Italië). De man die God heeft, mishaagt, krijgt een magere vrouw (gezegde, uil Syrië). (voor n opgetekend uit „Madame") ZELFS DAN „U moet zelfs op uw mooist kun nen zijn als er helemaal niemand is om te vertellen dat u het bent.." (Elizabeth Arden in „Marie Claire") VOLLEDIG JN de hele wereld is het ver schijnsel waar te nemen dat steeds meer „oudere" mannen met heel jonge vrouwen trouwen (lees liever: hertrouwen). Een van de vele voorbeel den: de cellist Pablo Casals is 91 jaar. hij trouwde met. een van zijn vroegere leerlingen, die precies 61 jaar jonger is: Marta, over wie de grote Casals zegt: „Zij zorgt voor de gelukkigste jaren van mijn leven. Ik ben volledig tevre den". Het geval Gary Grant is bekend, maar inmiddels weer door de tijd ach terhaald. Zijn vierde vrouw Dy an (29 jaar) heeft drie weken voor haar man 63 werd „dag" gezegd om voorgoed met haar dochtertje Jennifer te ver trekken. ZELF INVRIEZEN JTIND 1966 stonden er in de West- Duitse huizen precies 1,7 miljoen vrieskasten. Voornaamste reden om zo'n kast aan te schaffen bw-'-i in het. huishoudbudget. Want uit een on derzoek bleek, dat 84 procent ran alle kopers (koopsters) voedsel zélf wenst in te vriezen. (gelezen In „Der Stern". Duits) NIET VERBERGEN JTR is nog steeds niets nieuws onder de zon. want wat.dr. Paul Bindrim uit California Amerikaheeft bedacht, wisten Adam en Eva hooostwaarschijn lijk ook al. Maar bij hem gaat het georganiseerd: wie de naakte waarheid omtrent alles zoekt, kan terecht in zijn ..naakt-centrum"Angstgevoelens, ge brek aan zelfvertrouwen, het ontbreken van dit en van dat? Dr. Bindrim helpt u er van af. tijdens een weekeinde waarop u bijvoorbeeld kennis maakt met de bewoners van het nudisten- kamp Deer Park". „Want", zo zegt dr. Bindrim. „een patiënt die zich niet meer kan verber gen achter een muur van kleren, die zal sneller bereid zijn zijn gevoelsleven óók bloot te geven". Het is maar een weet. gelezen in Der Stern". Dit is een tweede weet bij dr. Paul Bindrim heersen ook zéér strenge regels-van-het-huis. NUMMER VIER L'R zijn achthonderdduizend West- Duitse mensen die aan suiker ziekte lijden, volgens het maand blad ..Scala-international", dat in zeven talen (waaronder Arabisch) verschijnt. Er zijn in West-Duitsland inmiddels twee instituten, één in Miinchen en één in Düsseldorf, die zoeken naar de oor zaak van deze ziekte, waarbij de al vleesklier niet meer iverkt en dus afsterft.- Het aantal suikerzieken in West-Duitsland is viermaal zo groot als in Nederland, waar ir. B. Wilton (Wil- ton-Fijenoord-Bronswerk in Schie dam) als landsvoorzitter van de Neder landse Vereniging van Suikerzieken al heeft geicaarschuwd: ..Suikerziekte is volksvijand nummer vier". BIJ-BAAN nrOT slot nog even Amerika, waar ..Ladies Home Journal" vertelt, dat er daar bijna vier milioen Amerikanen zijn met twee banen. Sherwyn Bloome. politie-agent in Chicago, is er een van. Als hij vrij van dienst is. verdient hij „bij" met het maken van huwelijks- reportages. als fotograaf. Per keer: bijna dertienhonderd gulden. De „bijbanen" leveren de Amerika nen met het dubbele leven soms meer pp dan de „officiële baan. Deze Moon- lighters" zoals ze worden genoemd. i (omdat het werk vaak 's avonds is) zijn vooral te vinden onder de onderwijzers, mensen van de PTT. politiemannen, brandweerlieden en boeren. Een gelief de „bijbaan" is televisie- of horioge- reparatenr. De reden- „Om mijn gezin meer te kunnen geven dan ik alleen met mijn officiële baan zöu+kunnen", aldus pnli- lieman-huwelijksfotograaf Sherwyn Blootné. Daniël Wagenberg "Rhapsody", verscheen er van Arthur Honegger. een Franse Zwitser, één der wonderlijkste stukken uit die wonderlijke tijd: 'Pacific 231'. Dat was de naam van een beroemde stoomlocomotief naar de Midi. U zult het gevaarte horen.... wanneer U op 22 november het eerste PMC-eoncert bezoekt.. Grote drie Het tweede concert (17 janu ari 1969) heet 'Drie grote Meesters'. Bij die meesters er zijn er meer dan 3 in de muziek geschiedenis denkt. u waarschijnlijk het eerst aan Beethoven. Dat is dan juist: Michael (Waiman, de grondleg ger van' do Leningradse vio- 1 listenschool volgens sommi- I gen nog groter dan de Moskouse speelt zijn Viool concert. Dat kent u natuurlijk. Maar niet van Waiman... De andere meesters zijn Mozart en Brahms. Voor en na Beethoven dus. Van het wonder Mozart de ouverture 'Figaro's Bruiloft', van de romantisch-klassieke Brahm.s de Vierde Symfonie. Hartstocht Toch wordt de échte roman tiek bewaard voor de derde avond: 30 januari 1969 'Ro mantische Avond Wat romantiek' betekent? 1 Dat woord is zo misbruikt. En j toch zult u begrijpen, waar het I hier om gaat. wannéér we u vertellen, dat de vólgende vier componisten op het programma, staan: Lis/t 'van hem een sym fonisch gedicht Tasso'), Mendelssohn (Eerste Pianocon cert). Raehmaninow (F>rste Pianoconcert) en Sibelius CFin- landia'L Het wordt een avond van warme, bruisende, liefe lijke, hartstochtelijke gevoe lens. Mei in 'Finlandia' de apo- 'heose van hel volkslied. Bella Davidovitsh uit Moskou, die u al van vorige seizoenen kent. is de even sterke als subtiele pia no-soliste. Met 'Finlandia' zijn we ook een andere categorie muziek binnengetreden: de nationale. Vooral in de Oosteuropese lan den. waar zowel de tsaristische als Habsburgse onderdrukking van vele volken tot verzet dreef, is veel van deze 'natio nale' muziek geschreven. Die tegelijkertijd sterk romantisch was, in de zin van hartstochte lijk. fel, Op 22 februari 1969 ontmoet u die felheid tijdens de 'Slavische Avond'. Daar hoort u naast Dvorak en Sme- tana dé grote 19e-eeuwse Tsje chische nationale componist, Tsjaikowsky. Shura Cherkass- ky is in Amsterdam geïntro duceerd door het Kunstmaand orkest tijdens het seizoen 19671963. Het was met één klap raak: ovaties van het publiek, bewondering in de kritiek Toch is hij een van de middelbare generatie-pia nisten: in 1911 in Odessa ge boren. in 1922 naar Amerika gegaan om reeds een jaar la ter als „wonderkind" te debu teren. De hele wereld kent hem al lang, Amsterdam sinds een jaar. Speciaal voor de PMC is hij gearrangeerd in Tsjaikows- ky's Tweede pianoconcert, Veel minder bekend maar niet minder briljant zusje van het Eerste. Feest De laatste avond heet 'Feest van de opera' 11 april 1969. We kunnen u nu nog niet pre cies zeggen, wat. Christine Deu tekom (Koningin der Nacht, tot in de Newvorkse Melropolitain toe), Jan Derksen (le solist in Hannover, onvergetelijke Figa ro in de 'Barbier' tijdens do Kunstmaand 1967) én Anton de Ridder (le solist in Karlsruhe, gevierde Eisenstein tijdens de opvoeringen .vqn'Die Fleder-' maus' bij de Ned. Opera Stich ting) gaan zingen. Er staan al Mozart en Verdi .op het pro gramma. Ziehier, wat PMC' U met het Kunstmaandorkest biedt. Niet alleen gedirigeerd, maar ook ingeleid door de unieke Anton Kersjes. Ken sfeer, als alleen de PMC-concerten bie den: van onopgesmukt, feeste lijk. ontspannen musiceren. Verzekert u zich nu reeds van de beste plaatsen: club- prijs 13 voor 5 goede concer ten in de mooiste muziekzaal van de wereld De snelfilter-koffiezetmetho- de is in opmars. Iedere dag komen er nieuwe geestdrif tiger! bij. Maar ja, niet alle malingen zijn voor dat doel geschikt. Alleen met Melitta- maling (die de juiste graad van poederfijnheid bezit) be reikt men de beste resulta ten. Vooropgezet dat de kof- fiesoort aan alle eisen vol doet. En dat doet Krachtige en fijngeurige me lange, samengesteld uit de beste koffiesoorten van Mid- den-Amerika. 'n Weergaloos lekkere koffie! Vacuumblik 250 gram verser bij I Als u er een dagje op uit wilt trekken, als u op een zondag extra lekkere boterhammen op tafel wilt zetten, neem dan Albert Heijn weekendbrood. Het is gesneden en verpakt. Dus nog handig ook! met rozijnen en sukade gesneden en verpakt; half brood (±400g) verser bij SS SS? in deTas! N Trekt u er met Hemelvaarts dag of Pinksteren op uit, stop dan ook een paar blik jes leverpastei in de reistas. Het is een makkelijke boter- hambeleg en een hartige hap wil er v/el ingaan. Albert Heijn heeft blikjes in ver schillende maten. blik I blik 100 gram 200 gram ^^verser bij y Voor snelfilter voor Als u veel 'snelfiliért', dan weet u wat snelfilters in het algemeen kosten. Ga mor gen naar Albert Heijn, u bent altijd voordeliger uit!

Allerhande | 1968 | | pagina 7