98 T i?° 98 isji. NIEUW HOOFDKANTOOR ALBERT HEIJN N.V. jOVERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES Sinaas appelsap Corn Flakes Hielband heerst! Vertrouwen in Albert Heijn valt niet uit de lucht Waarschijnlijk 1971 gereed Hoogste gebouw (65m) in Zaandam GRATIS Cfl- instant magere cacao met suiker in gratis Ekcowarebeker X.'.1 f Hoe verser hoe beter Zoute Pinda's f25 Gepelde Pinda's f 6 glazen "N uit één blikje albert heijn GOED BEKEKEN Functies Handmixer Valruz horloges f 64.- tot f 178.- f52.-tot f136.- ^Ch albert heijn^ Vleugels Bouivteam ECHTE MINI-AUTO ALLERHANDE MEI (inhoud 200 gram) Etiketjes er af... en het is een fijne mee- neemoekerl Doe 4 theelepels ah instant magere cacao in een kop of glas. Dan melk (koud of warm) toevoegen. Even roe ren. Klaar! verser bij Pinda's zijn pinda's, zegt u. U koopt ze, doet ze in de bakjes en staat er verder niet bij stil. Toch is er wel dege lijk kwaliteitsverschil. Ze moeten van een bepaalde grootte zijn, ze moeten des- kundig-zijn gebrand en voor al, ze moesten vers zijn. En dat zijn de Pinda's bij Albert Heijn, waar ze gewoon de tijd niet krijgen om Qud te worden, zo gauw gaan ze de winkel uit. zak 250 gram7 5 zak 500 gramJ>. Q35 KILOBAAL6. (niet gezouten) zak 250 gram7 5 verser bij Albert Heijn importeert rechtstreeks uit'Florida diep gevroren en geconcentreerd sinaasappelsap. Uit één blik je van 0.17 liter maakt u 0.68 liter natuurzuivere sap, of liever gezegd 6 volle glazen. Leg, met de zomer voor de deur, een paar van die handi ge kleine blikjes in het vries vak van uw koelkast. Dan hoeft u niet mis te grijpen! Donald Duck (diepgevroren en geconcentreerd) per blikje 0.17 liter Albert Heijn n.v. krijgt een nieuw kantoor in Zaan dam. Het wordt met een hoogte van 65 m het hoogste gebouw van de stad. Het zal uit 19 etages bestaan. In het kantoor kunnen te zijner tijd. 1000 personen hun werkzaamheden uitoefenen. Dat aantal zal nog niet zijn bereikt als het gebouw naar verwachting tri 1971 in ge bruik zal worden genomen. Er zullen dan behalve de di rectie en hun staven zo'n 550 administratieve employés gaan werken. Bij Albert Heijn rekent men erop dat de bouwtijd drie jaar in beslag zal nemen. Deze tijd is echter afhankelijk van het bouwsysteem dat zal worden toege past. Er is inmiddels een bouw team geïnstalleerd dat zich be zig gaat houden met de voorbe reiding voor de bouw. Hiervoor is een periode van zes maanden uitgetrokken. Er zal dus niet voor het najaar met de bouw worden begonnen. Het nieuwe hoofdkantoor komt aan het toekomstige sta tionsplein op een inmiddels bouwrijp gemaakt stuk grond dat wordt omgeven door de Ged. Gracht, Rustenburg,Sta tionsstraat en Provinciaieweg. Het vormt de markante afslui ting van de Ged. Gracht, waar de komende jaren vele nieuwe winkelpanden zullen verrijzen. Voor een lekker ontbijt of dessert! zak 350 gram tijdelijk ter kennismaking Nieuw! Zo'n forse "baal" (350 gram) Corn Flakes brengt Albert Heijn nu voor de ongekend lage prijs van f 1.10. Maar dat is nog niet alles. Om de kennismaking vlotter te doen verlopen hoeft u er tijdelijk slechts 98 ct. voor te betalen. Dat voordeel kunt u niet laten lopen! verser bij door P. W. RUSSEL „Maar het is grotendeels toe te schrijven aan dit kleine blaadje", zegt de heer De Booy en houdt „De Redding boot" in de lucht. Doorgaans is hij het zelf die het blad volschrijft, zoals hij ook al se ries boeken over het redding wezen heeft geschreven. „Dit blad, door mijn vader opgericht, begon met duizend exemplaren, nu zijn het er per nummer 60.000. Het blad on derhoudt de band met de mensen, die interesse hebben voor het reddingswerk". „ZEEMANSHOOP" 1 De Tweede Wereldoorlog I was voor de Redding- maatschappij als voor zo- velen een uiterst spannen de tijd. „Maar we hebben steeds onder rood-wit-blauw gevaren", zegt de heer De Booy trots. De boot „Zee- manshoop" bracht op 14 mei 1940 eerst de Engelse mari ne-attaché naar een voor de kust liggend Brits schip en la ta- nog eens een groep hoge officieren, onder wie Franse generaals. Dezelfde nacht zet ten studenten de motor aan met het doel naar Engeland te varen; op het laatste moment sprongen nog veertig Joodse landgenoten in de „Zee- manshoop" en de hele groep is veilig aan de overkant geko men. „We hebben jaren niet ge weten wat er met het schip was gebeurd, maar na de oor log kregen we de „Zee- manshoop" van de Engelsen terug. We hebben het schip opgeknapt en het vaart nu, 43 jaar oud, nog steeds, bij Urk", aldus oud-directeur De Booy. „DIRECT" Laatste vraag, meneer De Booy. AI bent u nu geen di recteur meer van de Redding maatschappij, u bent wel bestuurslid en met hart en ziel verbonden aan het red- dingwerk. Zoudt u er nog tienduizend „redders op de wal" bij willen hebben? „Direct", antwoordt de man in Aerdenhout. „En op de He- 1 rengracht 545 in Amsterdam 1 is het kantoor waar men zich kan opgeven. Wie ooit eens in nood op zee heeft gezeten zal begrijpen, hoe intens schip breukelingen naar redders kunnen verlangen". BEL HET JUISTE NUMMER Regelmatig komt het voor, dat men niet de juiste telefoonnum mers van de PMC-service-dlenst In Hilversum weet en een verkeerd nummer draalt. Hieronder volgen de goede telefoonnummers. Heeft men storingen aan appara ten. die men heeft besteld met voor het bestelnummer de letter F, dan moet men het nummer 02150-41656 draaien. Gaat het om storingen aan apparaten die z(Jn besteld met voor het bestelnummer de letters A of B (hieronder vallen o.m. wasauto maten, koelkasten, centrifuges en grillapparaten) dan moet men het telefoonnummer 02150-41851 draalen. In de onmiddellijke omgeving van het kantoor komt een par keergarage met plaats voor 622 auto's. De verwachting is dat deze parkeergarage gereed zal zijn ten tijde van de oplevering van het nieuwe AH- kantoor Minder zekerheid bestaat over het tijdstip van ingebruikne ming van het nieuwe station. De 19 etages van het gebouw hebben van onder naar boven als functie: begane grond: toegangshal, ontvangstruimte en wachtgele- genheid eerste etage: computercen trum en grote kantine, waar ook warme maaltijden kunnen worden gebruikt door het personeel zg. keellaag 15 kantooretages de bovenste etage zal alle technische installaties bevat ten, zoals centrale verwarming, airconditioning en lift. In de kern van het gebouw zullen zich de lift, garderobes en toiletten bevinden. Hier zijn ook twee afzonderlijke trap penhuizen gedacht ten behoeve van de veiligheid. Het nieuwe AH kantoor zal te zijner tijd het stadsbeeld do mineren. Het slanke hoge ge bouw, dat als afmetingen 30 m breedte en 30 m lengte krijgt, zal 2 m uitsteken boven het hoogste punt van Zaandam op dit ogenblik: de spits van de St. Bonifatiuskerk aan de Oost zijde, die 63 m haalt. De directie, die haar apparte menten waarschijnlijk op de «ssfcaA/VO I Krachtige keukenhulp: 140 Watt, 3 snelheden, 220 volt. Kompleet met garden voor kloppen (b.v. slagroom) en 2 haken voor deegkneden. Handig uitwerpmecha- nisme voor garden en haken. Met "kapstokje" voor ophangen. 1 jaar garantie. Bestelnr. F-689. Clubprijs f44.- In PMC-cheques. Deze stijlvolle horloges van de Zwitserse horlogerie Veuve Henri Duvoissin zijn uitgerust met glycidur balans, nivarox spiraal en neotal veer, hoogste tijd nauwkeurigheid. Boven dien: incabloc, shock- proof en 1 jaar volledige garantie. Voor heren kèbs uit zeer uiteenlopende modellen, van sportief tot zeer luxueus, in roestvrij staal, doublé, en goud Dameshorloges, zowel klassieke als moderne typen, in chromé, doublé en goud Van clubprijzenf52.-!n PMC-cheques. Vraag gratis catalogus met volledige gegevens en af beeldingen in de AH-win- kei. op een na hoogste etage krijgt, zal aan de westkant bij helder weer kunnen uitzien tot op de Noordzee en aan de zuidoost kant tot voorbij Hilversum. Het ontwerp van het nieu we kantoor is van architecten bureau E. F. Groosman n.v. te Rotterdam. Het zal aan de bui tenkant overwegend grijs van kleur worden. De gevelvlakken zullen waarschijnlijk bestaan uit een bekleding van gegoten aluminium platen van 90 cm hoogte en 50 cm breedte. In deze borstwering kpmt een raampartij van 1.40 m hoogte. De ramen zijn met opzet vrij klein gehouden in verband met zonwering. De-onderbouw van het kan toorcomplex krijgt vleugels, die doorlopen tot het stati onsplein. Voetgangers lopen te gen weer en wind beschermd onder een galerij. De totale bruto vloeroppervlakte van het pand zal 18.700 m2 bedragen. Plannen om het dak van het kantoor te gebruiken als heli haven gaan niet door. De Rijksluchtvaartdienst heeft hieraan haar goedkeuring ont houden, omdat er kans bestaat op valwinden. Achter het kantoor komt parkeergelegenheid voor 40 au to's. Albert Heijn reserveert in de parkeergarage in de onmid dellijke nabijheid 300 plaatsen voor personeel en bezoekers. De parkeergarage is ontworpen door hetzelfde architectenbu reau dat ook het ontwerp voor het nieuwe kantoorgebouw heeft gemaakt. Waarschijnlijk zal met de bouw hiervan eind 1969 worden begonnen. Het is de bedoeling dat de parkeerga rage gelijktijdig met het nieu we kantoor gereed komt. Voor employés die per trein reizen, ligt het gebouw uiter mate gunstig. Zij zullen In de toekomst uit het station vrij viel meteen hun werkruimte betreden. De commissie stadsontwikke ling te Zaandam heeft haar instemming al betuigd met het plan Stationsplein, waarin het nieuwe kantoor is opgenomen. De gemeenteraad bespreekt 30 mei op een aparte vergadering het bestemmingsplan Stati onsplein. Het bouwteam dat zich met de voorbereiding voor de bouw bezighoudt, bestaat uit archi tect F. Kleefmann van archi tectenbureau Groosman, welk bureau voor planningen coördinatie wordt begeleid door raadgèvend bureau Be renschot te Amsterdam; als hoofdaannemer H.B.M. Neder land n.v. te Rijswijk; voor luchtbehandeling en luchtver versing A. de Jong Stro mingstechniek n.v. te Schie dam; voor de elektrische installaties Elektrotechnische Industrie Sterel en Wechgelaar n.v. te Zaandam en voor de liften J. C. van Straaten's Lif ten- en Machinefabriek n.v. te Den Haag. Zonder jarretellen De aanvallige mejuffer, hier getoond, laat ons een slu we vinding zien vanwege het foundationbedrijf „Lovable": het is een panty zonder jarre telles. En deze panty heet „Jartino". Het bijzondere er van is dat de panty de kous omhooghoudt met behulp van een anti-slip band die aan de binnenkant van de pijpjes is aangebracht en de kous glad op zijn plaats houdt zonder te knellen of te verslappen. Het voordeel is dat, op z.g. „tekenende" kleding, de bob beltjes van de jarretellen niet meer zichtbaar zijn en voorts dat niet langer een stuk onbe dekt bovenbeen zichtbaar kan worden tussen panty en kousrand. Deze Jartino-panty komt in vijf modellen van 9,95 voor de lichtste tot 29,75 voor de zwaarste; in verschillende modekleuren. Hoe men ook weent of knarsetandt als men voor de etalages van schoenwinkels staat en iéts probeert te vin den dat zowel modieus als elegant is, niets valt er te ver anderen aan het feit dat breed en grof de hoofdindrukken zijn van de zomermode en dat de hielband er een belangrijke rol in speelt. Voor de kinders (tot, zeg maar, 25 jaar) is er nog wel wat grappigs te vin den, maar voor de rijpere vrouw is het één en al leed wat de etalages haar tonen. Het is moeilijk, mensen, nü een elegant paar schoenen te kopen dat toch modieus van lijn is en geen excessieve breedheid vertoont met knotsen van hakken en zeer grove gaatjesgarneringen er op. En meneer Ook meneer volgt de bre- de-neuzen-mode; hij loopt op knotsen van schoenen. Maar voor hem is dat niet zo erg: hij heeft té lang op de smalge- leeste danseurschoenen van d'Italianen moeten voortijlen en daarbij, door de dunne zool, élk lucifertje, élk kie zelsteentje voelend en, bij kwaad weder en felle neerslag, onmiddellijk be dreigd door natte voeten en (dus) door allerlei kwalen en aandoeningen. Voor de heer is de schoen zeer breed gewor den en wat de versieringen betreft gaat hem geen zee te hoog; het wemelt van de gespen, de riemen, de leder- franjes, de wreefbanden, de inzetstukken én de kleuren. Bij de smalle coupe van zijn kostuumsilhouet is deze brede schoen toch wel wat vreemd. Maar: mode is mode. f 4 ...ook meneer moet op grote voet gaan leven ko mend seizoen en geen gesp gaat hem te hoog... moeilijke schoenenmode zowel wat de kleuren aangaat als de brede, grove leest de hielband, ofschoon lang niet geschikt voor alle voe ten en vaak nogal ongezond, is weer mode geworden; wie loopt er écht lekker op? Hangbakje Tornado, die zoveel gebogen draad in zijn produkten doet, heeft een buitengewoon han dig hangbakje gecreëerd dat bestemd is om opgehangen te worden in de kast en dan on der tegen de plank. Men schuift het bakje heel gemak kelijk aan de plank en bergt er juist datgene in weg wat anders „zo moeilijk" achter de stapeltjes wegzakt (nylons bij voorbeeld; of zakdoeken: of wat men maar wil). Heel han dig. Over water gesproken Hier ziet gij drie opmerke lijke foto's. De eerste laat een keurig heer zien diie een pak draagt dat gemaakt is van een Dacron polyester ve- z e l (van Du Pont); het is een jersey-kwalitëü. Hij draagt het, zoals u ziet, rustig in het water. Op de tweede foto ziet men hem, wat onzeker, oprij zen uit Neptunus domein en ons duidelijk tonen dat hij tot de huid toe drijfnat is. Aange zien het een Engelsman be treft en hij dus vrijwel nim mer een overjas draagt en bij elk weder (regen, sneeuw, tor nado's, stormen, orkanen etc. etc.)I op straat komt in een pakkie, behoeven wij niet te vrezen dat hij verkouden zal worden. Evenmin trouwens dat zijn pak bedorven zal zijn, want daar gaat het nu juist om bij deze serie kiekjes: dat p ak blijft even m o oi als het was voor de he er zich te w a- t er b e g af. En dat laat dan de derde foto zien: reeds er, kele uren na zijn bad zit d heef in het bewuste, jersey pak van kUnsttezel en leei een tijdschrift in een etc blissement waar, aldus tooi de wandspreuk, gedrönke wordt tot „de wang én alt doorkleurd zijn en de net gelooid door bier".. Is dat nii aardig? Overigens: Truma of London is de maker va dit pak dat dus niet allee vlekvrij is maar ook watei afstotend en dat zó, druil droog, gewassen kan wordei In landen met een vrije economie zijn de effectenbeur zen de barometers van de welvaart. Aan het totale koers verloop is af te lezen of het een land in economisch op zicht goed o>f slecht gaat met alle variaties die tussen die twee uitersten mogelijk zijn. Evenzo registreert één note ring op langere termijn zeer nauwkeurig het welzijn van een onderneming. Dat welzijn wordt niet alleen be paald door het onmiddellijke rendement van een aandeel maar vooral ook door de verdere groeimogelijkheden van het bedrijf. Een onderneming, die gezond wil blijven moet voortdurend uit zijn op modernisering en uitbrei ding; zij moet steeds snel reageren op nieuwe ontwikke lingen (omschakeling op zelfbediening bijvoorbeeld) om niet achterop, maar het liefst vóórop te komen. Dit al les is uiteraard slechts mogelijk indien steeds voldoende kapitaal voor nieuwe investeringen voorhanden is. Aandelen Eén van de belangrijkste middelen daartoe is naast de financiering uit eigen kas de uitgifte van aandelen. Een on derneming die bijvoorbeeld voor verdere uitbreiding 10 miljoen extra nodig heeft kan proberen dit geld te verkrijgen door 10.000 aandelen van 1.000 te verkepen. De kopers van die aandelen nemen dan voor „hun" bedrag deel in het kapitaal van de onderneming en daarmee ook in het risico van dat bedrijf. Gaat het goed dan ontvangen zij een jaar lijkse winstuitkering (het zgn. dividend) en profiteren zij bo vendien van de stijgende waar de van hun aandeel op de ef fectenbeurs, want de be langstelling van kopers wordt groter naarmate de onderne ming er florissanter bij staat. Als een bedrijf er in slaagt een grote hoeveelheid nieuwe aandelen op de markt te bren gen dan betekent dit, dat er bij de kapitaalverschaffers groot vertrouwen bestaat in de toe komst van de onderneming. Zou dat niet het geval zijn dan zou hij er immers zijn (risico dragend) geld niet in steken. Ruim f 13.000,— Uit het koersverloop van de aandelen-Albert Heijn op de Amsterdamse effectenbeurs blijkt, dat dit vertrouwen in de ze onderneming in grote mate aanwezig is. Behoudens de (normale) schorpmelingen- op-korte termijn is er op langere termijn sprake van een voortdurende stijging van de beurswaarde. Een aandeelbewijs van Al- bert Heijn met een nominale (d.w.z.: op het stuk vermelde) waarde van 1.000 kostte op de beurs voor de recente emis sie reeds meer dan 13.000! Het spreekt vanzelf dat een aandeel moeilijker verhandel baar wordt naarmate de prijs stijgt. Het wordt dan „top zwaar", zoals men in de bank wereld zegt en het is daarom dat Albert Heijn, zoals u in de kranten heeft kunnen lezen, besloten heeft de huidige aan- deelbewijzen van 1.000 (no minaal) om te wisselen in 50 aandelen van 20 (nominaal). Een voordeel daarvan is, dat de kleinere beleggers (die zich ook meer en meer voor de ontwikkelingen bij Albert Heijn gaan interesseren!) de stukken gemakkelijker in hun bezit kunnen krijgen. Voorts heeft u kunnen lezen dat het geplaatste aandelenkapitaal vergroot is met 7.750.000 no minaal. Als gevolg van deze emissie is het aandeel wat „lichter" geworden. Volgens de beurs notering van 13 mei was de prijs van een aandeel van nom. ƒ20,- genoteerd op 243,-. Niet uit de lucht Dit alles wijst er op, dat het vertrouwen van de financiële deskundigen in de toekomst van deze onderneming groot is. Een gerechtvaardigd vertrou wen, gezien ook het besluit van de algemene vergadering van aandeelhouders om het divi dend op de gewone aandelen over 1967 vast te stellen op 20 procent en op de winstdelende (niet risicodragende) klanten obligaties, die een aantal ja ren geleden werden uitgegeven om ook de klanten van de groei der onderneming te laten profiteren per 1 juli a.s. 12.5 procent betaalbaar te stellen, nl. 4 procent rente en 8,5 pro cent winstdeling. Natuurlijk heeft de consu ment aan eigen ervaring vol doende. Hij hoeft van beursno teringen en van emissies geen verstand te hebben om te we ten, dat hij bij Albert Heijn aan een uitstekend adres is. Toch is het wel nuttig te weten hoe dit concern er op de finan ciële markt „op" staat. Want het vertrouwen van financiers In Albert Heijn komt even min als dat van de consumen ten zomaar „uit de lucht" vallen. Zij weten drommels goed, dat ze te maken hebben met een dynamisch, van ener gie bruisend bedrijf en dat de voortdurende groei van deze onderneming (vorig jaar nieuwe SuperMarts en 9 ni we zelfbedieningszaken) te d ken is aan het feit, dat ste meer consumenten dageli ervaren dat het bij All Heijn goed en vertrouwd pen is en... zal blijven! (Advertentie) bij 3 blikken Califorma-soep kies uit 5 klassieke modellen ROLLS ROYCE 1907 FORD 1915 RENAULT 1911 MERCER 1913 MERCEDES 1928 u vindt de min!-auto's boven op de 3 blikken!

Allerhande | 1968 | | pagina 2