De zon brengt het (straks) aan de dag U moet en uw badpak denken Nooit meer zonder! al nu aan uw figuur! - gaan It IASNUMMERALLERHANDE Zacht en héééééb veel papier STRIJD VOOR EEN GOED FIGUUR BEGINT NU! Vier extra oefeningen voor een goed figuur SIMPELE DOP VOORKOMT VEEL ERGERNIS Aller-Hande-Badpak-Informatie inzake het juiste model zachth«m uit Zweden 1600 Straks al? de zon weer hoog (en hopelijk vaak) aan de hemel prijkt, wilt u na tuurlijk een goed figuur slaan ;r. een gloednieuw bad pak of zor.nepakje. Natuurlijk! Best! Maar rea liseert u zich dan vooral, dat dit alléén kan als u nu met een cp dit moment, en niet pas morgen iets voor uw figuur gaat doen! Een goed. een béter figuur krijgt u namelijk niet in een tijdsbestek van enkele dagen. Om een goed figuur te ver krijgen moet u heus wel en kele weken veel geduld en veel uithoudingsvermogen kunnen opbrengen. Het klinkt misschien wat ont moedigend. maar het is het heus niet. Al'es wat u nodig hebt is wr; zelfdiscipline: een beetje min'er eten dan u tot r.oetce gewend was la ten we zeggen de helft, als u tenminste écht die overtollige ponden (en misschien wel ki lootjes) wilt kwijtraken vooral niet meer snoepen van nu af aan en elke dag een klein kwartiertje wat goed-uitgekiende oefeningen. Wat dat eten betreft: dat is heus niet zo'n karwei als het wel lijkt. Het is namelijk niet eens nodig om een speci aal op papier ge-zet dieet pre cies volgens de letter te vol gen. Voor de gym-oefeningen kunt u bij Elsevier in Amsterdam voor slechts 3.25 een voortreffelijk boekje bestellen, dat de titel „De slanke lijn" draagt en werd samengesteld door de bekende Amerikaanse TV-ster Debbie Drake. Een boekje, dat duizend en één-waardevolle adviezen be vat voor het verkrijgen en behouden van een slank en jeugdig figuur. Enkele pagi na's van dit boekje zijn ge wijd aan de juiste voeding, die voorkomt dat men over tollige ponden aanzet en toch de nodige bouw- en ener- giestoffen naar binnen krijgt. Figuur 1: voor een slanke taille: op de grond gaan zit ten. handen naast de heupen. Benen een eindje van de grond lichten en fietsbewe- ciingen maken. Voelt u de buikspieren? Figuur 2: voor slanke heu pen: ga plat op de rug liggen, uw armen onder uw hoofd gevouwen. Nu tegelijk benen en romp oprichten. Rug en benen goed recht houden! Zoek voorzichtig naar een goed evenwicht en trek nu met een ruk uw knieën op. Zo hoog mogelijk. Probeer de knieën zo dicht mogelijk bij het puntje van uw neus te brengen. Voorzichtig, rol niet om. maar houd uw even wicht. Nu de benen weer uitstrekketi en vervolgens weer optrekken. Dit. enige malen herhalen en dan enke le tellen uitrusten voordat u de oefening nog eens her haalt. Figuur 3: tegen een te dik ke bips: ga voorover op bankje of krukje liggen (u mag er desnoods een klein kussentje op leggen, als u het zo te hard vindt). Pak de po ten van het bankje vast met beide handen en richt de romp zoveel mogelijk op. Nu de benen uitstrekken krachtige zwembewegingen maken. Figuur 4: uitstekend tegen te dikke dijen: ga op uw knieën zitten, de armen zij waarts uitgestrekt. Ga ver volgens afwisselend links en dan rechts naast de benen zitten. Deze oefening gaat u beter af als u uw armen goed laat meeveren. d.w.z. als rechts op de grond gaat zit ten, zijn de arn ~n naar links, terwijl u ,naar links oversteekt, veren de armen naar rechts, zoals de teke ning duidelijk laat zien. In het begin misschien even moeilijk, maar blijft u vol houden, dan lukt het vast wel! Menige huisvrouw ergert zich aan deuren, die dicht te gen een muur of kast open gaan en daardoor beschadi gingen kunnen veroorzaken. Om dat euvel te voorkomen zijn er sinds enige tijd zgn. Scotch stootdoppen in de han del; ze zijn heel gemakkelijk aan te brengen en verkrijgbaar in verschillende, onopvallende kleuren. De doppen zijn ook uitstekend te gebruiken voor allerlei voorwerpen, die vaak oorzaak zijn van beschadiging en aan meubilair, deuren en muren. Onder asbakken bij voorbeeld en onder vazen, aan speelgoed en achter schilderij en. spiegellijsten, kortom aan al die dingen, die krassen en deuken kunnen veroorzaken. De lichtgewicht en veer krachtige doppen hebben aan de achterkant een permanente kleeflaag. Door een papiertje weg te trekken komt die kleef laag vrij en kan de dop zonder meer op de gewenste (goed schoongemaakte) plaats ge drukt worden, waar ze, voor een blijvende bescherming zorgt. Het is al met al een werkje, waarvoor zelfs de op het gebied van dergelijke kar weitjes meest onhandige huis vrouw de hulp van haar man niet nodig heeft. De Scotch stootdoppen zijn er in de kleuren bruin, beige en wit en kosten f 1,95 per kaart. Op zo'n kaart zitten twaalf doppen van 14 bij 14 of acht doppen van 21 bij 21 millimeter. Zoals u en de uwen nu wellicht al geruime tijd bezig zijn met het maken van vakantieplannenhet doorvorsen van vele kleurige vakantiebrochures met aanlokkelijke aanbiedingen voor mooie reizen, zo moet u, NU AL, gaan denken aan uw badpak. En als u dat doet dan moet u meteen gaan denken aan uw figuur. Een badpak kunt u in de komende maanden nog ge makkelijk kopen. Maar het figuur komt niet één-twee- drie op de juiste, zomerse maat! O nee! U weet hoe het is gegaan: Te beginnen met de decemberse feest dagen hebt u zich stiékum een beetje laten gaan; het voorjaar was nog ver! En het gevolg is geweest dat u nu een beetje „winters" van model bent geworden met een pondje te veel hier en een kilootje te veel daar. U moet nu al maatregelen gaan nemen voor de dag dat wuw eerste voorjaarsjurken uit de kast haalt. Dan mag u niet schrikken en uitroepen: „lieve help, wat zie ik er uit!" Edet brengt behalve comfort, luxe, zachtheid en hygiëne iets nieuws in 't kleine ka- niertje. Rust. De zekerheid dat U (op het verkeerde mo ment natuurlijk) niet meer zonder papier zit. Als U een rustig gebruiker bent en vier rollen ineens te veel van het goede vindt, Ligt d£ Edet King Size wellicht wat beter voor U. Vijfhon derd vel voor 55 cent. Dit is het. Het Edet vierrol- pak met zestienhonderd van die zachte, hygiënische velle tjes, en dat is heel wat meer dan in bijna alle andere vier- rolpakken. Een rustig idee, nietwaar? En 't is nog voor delig ook. Het Edet-altijd- papier-in-huis-pak kost alles bij elkaar maar f 1.75. En U kunt nog kiezen uit geel of groen of rose ook. 1. Modellen met rokjes (en afleidende draperieënverhul len uitstekend te zware boven- benen Dat doel ook dit model van Bemhard Altmann ..Fa- rah". dal een zware draperie vertoont, die de te dikke taille „opvangt". 2. Mollige figuren moeten ol- wel gedekte tinten nemen, of- ij wel afslankende inzetstr.kken ofwel strepen. Uier een streep- model met laae taille van Jant- zen ,£storil"). 3. Van Bemhard Altmann is model Savonadat, met stevi ge aflopende blokmotieven, ook de aandacht afleidt van te bre de heupen. 4. Wie te weinig boezem heeft, zoeke het in gesmokte, hooggesloten pakken zoals het hier afgebeelde model „Iberia" van Jantzen (An- tron-bouclél Brinylon stof in flamingokleuren). Maar Niet iedereen is volmaakt van figuur. Gelukkig maar! De een heeft te zware heupen (vindt zij)de ander is te mager van boven of te zwaar. De der de heeft te lange benen en is te dun, de vierde heeft korte be nen en heeft een te kort bo venlijf. En zo maar voort. Bij de keuze van uw kleding kunt u veel doen om die onvolmaakt heden te verbloemen. Mee de badpakken kunt u dat óók heel mooi doen. En dan vaak tegen- Voor te mager en is een mo del als dit goed: een horizonta le lijn, smokwerk onder de boezem en een horizontaal-gei plaatste halsopening. Een mo del van Jantzen („Mali") in de zg. empirelijn en een heel j diep-ingesneden rug. verhult gezetheid. Zoals spreekt zijn vertikale strepen prachtig voor het wat mollige figuur. Wie te zware bovenbenen heeft Voorzover gymnastiekoefe ningen hier geen baat kunnen brengen, dient men een badpak te kiezen met een rokje of een draperie op de heup. Dat geldt ook voor de bikinimode-llen. Er zijn zelfs modellen met ferme plissé rokjes die het zware bo venbeen verhullen en daarmee juist aantrekkelijk maken. Men neme in het geval van een dra perie-model (in stof of in des sin) altijd een broekje met pijp jes. Denk ook eens aan de 2-delige pakken met z.g. ber- mudabroeken, die heel flatteus kunnen zijn en mooi het euvel camoufleren. Draperieën op de heup doen het hier ook heel goed. In het algemeen leide men de aandacht van de zwak ke plek af naar elders: vooral naar het bovenstuk b.v. En denk eraan dat de wikkelrok (buiten het water) een heel mooi middel is om de dijen te verbergen. Staat leuk! 5. Gedrongenheid vraagt een dessinering die, als het ware, rondom de navel „ontploft" en zo de aandacht afleidt. Hier ziet men zo'n model „Amica" van Jantzen dat een heel diep rugdécolleté heeft' dat óók een afslankend effect heeft. gen. Of van die zomerse plastic lovers. Als men wat te mager is Dat komt ook voor. Dan zoeke men het in gesmokte borstpar- tijen, in ruches, in grote ruit- dessins, in pakken met voorge vormde, iets opdikkende cups. Ook opdikkende stoffen als frotté's (badstoffen) en velours zijn hier op zijn plaats en na tuurlijk nooit neergaande stre pen dragen. Voorts: horizontale effecten zoeken: vierkante halsopeningen: pakken in tweeënbovenstuk met an- dersgekleurd broekje. Men moet zich kunstmatig verbre den met zulke accenten. Soms ook het 2-delige badpak met flink bovenstuk en blote maag. Wie te brede heupen heeft In dit geval moet de aan dacht afleiden naar de boven zijde van het pak; dus diepe insnijdingen of anderszins op vallende trekjes, zoals een strikgarnering of een opmerke lijk anders gekleurde bovenzij de. Bijvoorbeeld een effen broekje met een levendig ge bloemd bovenstuk. En ook asymmetrische modellen met hevige dessins in blokkeh en vierkantjes. Nu al beginnen J Met andere woorden: u moet ;u al beginnen met maatrege- len te treffen. U moet nu al rat gymnastiekoefeningen aan doen en er daarbij van uitgaan, dat de zwakste punten van uw figuur het eerst geoe fend moeten worden. Dus be kijk uzelf eens haarscherp voor ce spiegel en overweeg dan eens of er niet ergens iets „aan gedaan" moet worden in de PU vorm van een matig dieetje of een dagelijks kwartiertje kalm gymen. Wat de oefeningen aangaat: wij adviseren, graag .1 iet eenvoudige pocketboekje .De slanke lijn" van Elsevier ieen pocket van ƒ3.25), waarin int (en ook uw man) alle oefe- A| uingen vindt die bepaalde cor ns recties tot stand brengen. Zo- v. wel voor de buik als voor de schouders, de borst, de heupen, ce benen, de dijen en wat ver- bri der al niet, kan men heel pret- lelj tige oefeningen in dit boekje nw vinden en zo vol zelfvertrou wen het badpak „inklimmen" st als het zover is. En het is eer- ara der zover dan u weet! Ne- ei venstaand vindt u enkele voor- ad: beelden uit het genoemde boekje. Een mooie, gladde huid is een eerste vereiste, om uw nieuwe badpak goed tot zijn recht te laten komen. Koop daarom een stevige, niet te zuchte hadborstel van haar (geen nylon!) en masseer hiermee droog uw hele li chaam dadelijk na het opstaan. Begin hij de voeten, daarna de benen in cirkelvor mige bewegingen, vervolgens de armen en tenslotte voor- en achterkant van het li chaam. Zachtjes borstelen tot de huid gaat tintelen. En voel dan eens hoe zacht als flu weel dat velletje van u wordt! Puistjes en harde pukkeltjes verdwijnen als sneeuw voor de zon, terwijl ook een wat oudere huid er veel steviger door wordt. Daarna even met een nat washandje nawrïjven en met wat Nivea-crème invetten. Eerst nog dit! U moet dus. dat is uit gangspunt, met behulp van een dieet en wat oefeningen de zwakke plekken zelf aanpakken. En dan: alleen jonge, jonge, mooi-geproportioneerde meis jes kunnen een bikini dragen. Laat u niet misleiden door een doodenkele gelukkige uitzonde ring; dat is een witte raaf. Dus: de bikini alleen voor heel jong volkje. En dat wil dan nog he lemaal niet zeggen dat alle jong volkje een bikini aankan; o nee. Het moet nafftelijk ook nog rank en smal en lenig jongvolk je zijn! Al gauw zijn de heupen te breed; een veel voorkomend euvel in deze tijd van smalheid (dat zal óók wel weer eens veranderen; vroeger immers was dat juist heel mooi en aantrekkelijk en men kan er ook nu nog best over twisten). Wie jong is en wat te brede heupen heeft en daarom de bikini af moet wijzen, die kan zich redden (én de bikini) door een combinatie te kopen (b.v. van Bleyle) die bestaat uit een bikinipak (met klein broekje) waarop dan, buiten het water, een zuidzeeachtige woordig in de letterlijke bete kenis van het woord „verbloe men". De bloemrijke patronen van de vrolijke helkleurige pakken, kunnen nl. veel onvol komens camoufleren. Hieron der willen wij een aantal ad viezen geven voor bepaalde li chaamscorrecties door middel van een goed gekozen model of dessin. Wij richten ons op een zevental veel-voorkomende on- correctheden. In de jaren twintig van deze eeuw was een heel decent badpak nog een verboden zaak; zodat de politie vaak moest ingrijpen. wikkelrok wordt gedragen, die heel flatteus is. Zo is er meer: te magere vrouwen wie een bi kini ook lang niet altijd staat, kunnen beha-delen nemen die gesmokt zijn en die opdikken. Of die voorzien zijn van ruches langs de borstpartij, de hals opening; ook ferme ruiten ca moufleren veel magerheid. DAAR GAAN WE DAN Wie te mollig is die doet er verstandig aan een badpak te kiezen (nooit een bi- kini dus) dat in het centrum neergaande of opgaande des sins of motieven vertoont, die de aandacht wat afleiden van de te weelderige contouren. Het moet voorts hoog op de borst aansluiten. Men zoeke een dessin dat de lengtelijnen accentueert. Ook badpakken met een ingezet voorpand zijn hier ideaal; de zijpanden heb ben dan een ander dessin dan het meestal effen middenstuk. Dit werkt uitermate afslan kend. Daarbij rechte, korte pij pen. Kleine pijpjes zijn altijd het beste voor het wat zwaar dere figuur. Ook een pak met grote dessins in vele kleuren Is de middenmoot wat te zwaar, dan kieze men een bad pak dat gedrapeerd is rondom het middel (wat betreft stof of dessin) en dat de aandacht om hoog trekt (naar het ruime décolleté) en de wijd uiteenge- plaatste* schouderbanden. Dui delijk is dat een puilende maag nooit ontbloot getoond mag worden. Sprekende dessins ca moufleren voorts ook uitste kend. Schuin-oplopende zij- coupnaden doen ook veel ?oeds op dit tèrrein. En èan, als ge zegd, stevige dessins met ferme kleuren. Overigens: een goed aansluitend correctief pak in een donkere effen kleur doet het ook altijd goed bij wat zwaardere, rijpere figuren. Maar ook dan een vrijmoedig décolleté (als dat tenminste mooi is). Als het décolleté te wensen overlaat Bij te platte borst, te weinig boezem; een hooggesloten, kuis model kiezen en het zoeken in een heel-diepe ruguitsnijding (dat is trouwens hoogmode). Ook moet men zoeken naar een bovenstuk dat ofwel gesmokt is ofwel een ruche of iets in die zin vertoont. Bij bikini's vindt men dergelijke effecten ge makkelijk. Vooral echter het hoog tegen de hals of op de borst oprijzende voorpand moet het hem doen bij een te plat décolleté. Er zijn ook Mo dellen met kleine kraagjes. Bij een te zware boezem moet men de aandacht afleiden naar bo ven en clan b.v. een kleurig kralencollier tegen de hals dra- Bij wat falende proporties Meestal komt het neer op een te kort bovenlichaam, een zekere gedrongenheid. Dan ne me men een dessin dat, als het ware, in het midden van hel lichaam „ontploft" en stralen naar alle kanten zendt. Men kan ook proberen een model te vinden met ononderbroken voorpanden die b.v. op de flan ken zijn ingesneden. Of dessins die van links-onder naar rechtsboven verlopen. Of stevi ge, kleurige dessins die de aan dacht afleiden; ook een diep décolleté kan hier veel goeds verrichten. Wie moeite heeft met de maag

Allerhande | 1968 | | pagina 9