PRAKTISCHE PAASRECEPTEN 4 Varkenshaasjes als feesteten Longdrinks met en zonder alcohol Kalkoen in rollade-vorm op uw Paas-menu Bombay Paaseieren IsMMMER F wm Met bananen de verrukkelijkste toetjes AI.I.F.KHWDE W*.Y//n?p Voor 4 per sonen hebt u 4 bananen nodig plus 2 Gervais- Itaasjes, 4 eet lepels aalbes sen-gelei, 4 eetlepels poe dersuiker en gesnipperde amandelen naar smaak. De bereiding is heel eenvou dig. U prakt de gepelde bananen tot ze een crèmi- ge massa zijn geworden u vermengt ze met de Gervais-kaasjes waarna u er de suiker goed door roert. De aldus verkregen crème bedekt u met de bessengelei, u bestrooit het geheel met de gesnip perde amandelen en zet dit dessert in de koelkast. Zéér koud opdienen. En hoe feestelijk! Want een varkenshaasje nature ge- braden is al heerlijk maar het leent zich bovendien voor gezellige variaties. In dit geval laat u- het haasje vooral niet opensnijden maar u snijdt het zoals het is in hele dikke plakken. Iedere plak voorziet u van vers gemalen peper, wat zout en u bestuift het aan alle kanten met rode paprika-poeder van de „edel-süsze" soort. Daarna haalt u iedere plak door de bloem en vervolgens bakt u ze aan alle kanten in de boter mooi bruin. U blust de saus met wat water en u zult zien dat door de bloem die saus al een heel klein beetje gebon den is. Vervolgens giet u er een glaasje cognac bij en u roert weer even. Tenslotte haalt u de vleesjes uit de pan, houdt ze warm op een ver warmde schotel en in de pan giet u ongezoete, ongeklopte slagroom waar u onder voortdurend roeren de saus prachtig fluwelig mee bindt. Giet een klein beetje van de saus over de plakken vlees en serveer de rest apart in de sauskom. Bij dit vlees serveert u droog gekookte rijst waar u de volgende ingrediënten doorheen hebt geroerd: reepjes groene paprika, reepjes tomaat en dunne schijfjes ui plus een geperst teentje knoflook alles even in de bo ter gesmoord. Een goede raad: doe eerst de ui en de knoflook in de pan, daarna de paprika en op het laatst de tomaat die nu eenmaal de eigenschap heeft snel te smelten. De rijst op deze manier versierd smaakt niet alleen heerlijk maar streelt het oog en de combinatie met het varkentje is ronduit voortreffelijk! N.B. Drink er een goed glas Beaujolais bij Smdwich Spread. Heinz pot 340 g 1.83 - pot 195 g 1.28 Hois d'Oeuvre Salad. Heinz Hik 410 g 1.45 - blik 200 g 89 Piprika- of Snackspread. Heinz pot 195.gram 1.28 Hot Tomato Ketchup. Heinz flacon 340 gram 1.49» Italiaanse Saus. Duyvis fles 311 cc 1.45 Witte Saus. Kiioit zakje 33 g 49 Tomatensaus. Knorr zakje 63 gram 85 Kerrysaus. Knorr zakje 38 gram 69 Worcestershire Sauce. Lea ftrrins flacon 141 gram 1.25 Worcestershire Sauce. Heinz flacon 29 gram 59 Olijven Cocktail. Fragata. 4 soor ten in één flacon: pimentanwndel, mandelIpiment en kappertjes. Zeer decoratief voor het afwerken van ulades, slaatjes en Snacks flacon 95 gram 1.75 Oljjven met ansjovis. Festi val blikje 56 gram 1.10 Griekse Groene Olijven. pot 350 gram 1.95 Cocktail Cherries. Royal Mail. Bi- tarreaux au marasquin; als game- ting van gebak en cocktails, ook nor chipolatapudding en fruitsa- lade. flacon 225 gram 2.10 A-I Sauce. Brand. Ideale saus om de smaak van rode vleessoorten te accentueren flacon 233 gr. 1.30 Ideai Sauce. Heinz. Geeft de finishing touch aan vlees, vis, wild- soepen enz. flacon 144 cc 1.10 j Cocktail Sauce. Devos Lemmens. Met whisky, speciaal voor hel be- reiden van crab- of kreeftcocktails flacon 165 gram 1.30 Condi Sance. Cirio. Bestanddelen: tomaten, olijfolie, selderij, peter selie, ui. Bijzonder geschikt als spaghettisaus en voor de pizza flacon 130 gram 98 Ananasdrank Het sap van ana- 0 nas combineren feQM met een scheutje cognac (halve des- sertlepel) in een grote tumbler of een longdrink-glas, blokjes ijs erin en aanvullen met gewoon spuitwater. Zet er een rietje Ananassap met witte wijn Alweer ananassap uit het blikje en wel een cocktail glaasje vol. Daar voegt u bij een half cocktailglas droge Tabasco Sauce. Pikante saus voor oesters, maar ook voor soepen, sauzen en vleesgerechten met krachtige smaak flacon 56 g 2.35 Chili Sauce. Amoy. Rode, zeer pi- kante saus voor Oosterse gerecli- flacon 226 gram 1.64 Sauce Diahle. Escoffier. Een pi- kante, snuskelijke saus met apart aromaeen specialiteit voor de fijnproever bij gebakken vlees of flacon 160 gram 2.15 Sauce Cumberland. Escoffier. Een unieke saus, bereid uit verse sinaas- appelen, citroenen en port; een goede combinatie met wildbraad, ham en alle wildschotels flacon 160 gram 3.10 Sauce Derby. Escoffier. Een sim- kelijke vruchtensaus, bij alle vis- tn vleesschotels flacon 160 g 1.70 Ree-Ragout a la St. Hubert. Een kant en klare vleesragoüt blik 420 gram 3.95 Verkrijgbaar in een groot aantal AH-winkels. Soep van kleine uitjes Dit is een heerlijk soepje zoals men het in Italië klaar- 'rN maakt. -3 1 U hebt er iets meer dan een poncl heel kleine uitjes voor nodig en verder een ons boter, 75 gram gerookt spek in zeer fij ne blokjes gesneden, 3 eetle pels zeer geconcentreerde to- matenpurée. zout naar smaak, fijn gehakte peterselie, 125 gram spaghetti, 2 liter kokend water en geraspte Gruyère kaas naar smaak. U begint met de uitjes te pellen, daarna laat u ze in de soeppan in gezelschap van het spek in de boter aan alle kan ten een mooi kleurtje krijgen. Doe dat op zacht vuur. Ais dit gebeurd is voegt u er het ko kende water en de tomatenpu- rée bij plus zout naar smaak. 20 minuten laten koken, de spaghetti erbij voegen en als die gaar zijn is de soep klaar. Bestrooien met de gehakte pe terselie en de geraspte Gruy ère-kaas. witte wijn en een likeurglas gin. Deze ingrediënten gaan in een shaker waar u ze goed schudt, u schenkt uit in een longdrink-glas waarin een blokje ijs en u vult aan met srpuitwater. Charlie Collins De Collins-familie wordt I steeds uitgebreider, er bestaan al een Tom en een John en een Ma en nu komt Charlie het gezelschap versterken! In een groot glas giet u op een ijsblokje het sap van een citroen, een halve dessert lepel grenadinesiroop en een likexirglaasje kirsch. Aanvul len met tonic en serveren met een rietje. I jschocolade met rum Voor 6 personen hebt u nodig: 4 eetlepels cacao-poe- der, 4 eetlepels rum, 1 des sertlepel kaneel, liter melk, 1 glas water en 75 gram suiker. In een pannetje roert u te zamen de cacao, de suiker en het water, u roert tot de klontjes eruit zijn en zet het pannetje op het vuur. Onder voortdurend roeren giet u er eerst de kokende melk bij en daarna de rum. Van het vuur nemen en af laten koelen, daarna zet u de drank gedu rende enige uren in de koel kast. Even voor het serveren klopt u de drank in de mixer schuimig. U giet de drank in grote glazen en stuift er kaneel over. IJskoud genieten! Pittige tomatensap Per persoon: glas toma tensap, een dessertlepel ket chup, een scheut Worcester- shire-sauce, een goed snuifje selderij-zout en een schijfje citroen. Alle ingrediënten behalve de citroen goed vermengen en er ijsblokjes bijvoegen. Als laat ste het schijfje citroen in het glas deponeren. Een vrolijke kip in de witte port Naast de kip, spe len de witte port en de champignons in dit geval de hoofd rol. Neem een mooie kip van iets meer dan een kilo. In de boter braadt u de kip aan alle kanten fraai goudbruin. Dat, zal ongeveer een ons boter vragen. U hebt een pond champignons nodig die u goed wast en uit laat lek ken. Daarna haalt u de stelen weg (die kunt u wel in een soepje gebruiken of in een voorafje) en de hoeden laat u heel. Ze gaan de kip in de pan gezelschap houden tezamen met een en een kwart dl witte Con queror Douro Port, (dat is een wijnglas vol), en evenzoveel ongeklopte, ongezoete slag room. U zout behoorlijk en zorgt voor een ferme hoeveel heid vers gemalen peper. U roert de saus in de pan even door en laat de kip in de gesloten pan op een matig vuur gedurende een half uur prut telen. Af en toe controleren en keren. Dan gaan er opnieuw dezelfde hoeveelheid port en evenveel room in de pan en u keurt even of u het eens bent met het zout- en pepergehalte. Laat nog 20 minuten verder pruttelen en als de kip gaar genoeg is naar uw zin en de heerlijkste geuren uw neus strelen dan legt u de kip op op uw mooiste voorverwarm de schaal en u roert, van het vuur, door de saus heel snel een eierdooier. Deponeer de champignons rondom de kip en giet de saus eroverheen. Uitstekend met haricots verts, die dunne Franse sperzieboon tjes; in blik verkrijgbaar. U zoudt hier bijvoorbeeld een fles Deutscher Sekt die halfdroog is bij kunnen drin ken. De prijs is 4,95, de naam: Schlosz Kirchberg. Eieren-variant LTIER IS EENS iets heel j anders op het gebied van eieren; een plezierige variant I in deze paasdagen. Per persoon hebt u nodig: 1 hardgekookt ei, 1 eetiepel Californische blauwe rozijnen, 3 eetlepels slasaus, een snuifje kerriepoeder, een sneetje ge roosterd brood, fijngehakte peterselie en wat paprika poeder. Zo maakt u dit gerecht klaar: een uur tevoren roert u de kerrie en de rozijnen door de slasaus. Even voor het opdie nen, snijdt u het ei overlangs doormidden, legt de twee eihelften op de geroosterde boterham, giet er de aan geklede slasaus over, bestrooit het geheel met de gehakte peterselie en bestuif het nog met een weinig paprikapoeder. Het is een zeer aparte com binatie, die zich in de smaak van velen mag verheugen! Geroosterd brood Als u in het bezit bent van een broodrooster, zult u hebben gemerkt dat het geroosterde brood nog al eens taai wordt als het te lans op de broodschaal ligt. Tenminste u denkt dat het er te „lang" ligt, maar in feite ligt het er te „vlug". De toast heeft namelijk niet voldoende tijd gehad om uit te wasemen. Het beste is hiervoor natuurlijk een toast- rekje, maar als u dat niet zo gauw bij de hand hebt, kunt u ook heel goed een stukje van de keukenrol nemen. Als u de geroosterde boterhammetjes daar op legt, trekt de condens in het papier en blijft de toast knapperig. Voor geestdriftige pata- tes-frites baksters geldt het zelfde. Een stukje keukenpa pier in de schaal en de frietjes blijven knapperig. Vocht en vet trekken er in en kunnen zo de smakelijkheid van dit kinder-lievelingseten niet be derven. Mousse au chocolat OER PERSOON e 1 smelt u een 41 reep bittere choco- lade. Door de ge- smolten chocolade UJ' roert u vervolgens een eierdooier plus een eet lepel Californisdhe blauwe ro zijnen. U voelt wel dat dit alles natuurlijk op een 'bijzon der laag vlammetje moet ge beuren. persoonlijk zou ik het in een bain-marie-pan doen. U klopt het eiwit stijf en roert dat erdoor en dan gaat de massa in een schaaltje of compótebakje en in de koel kast. Vooral zeer koel genie ten. dan is 'het (helemaal ver rukkelijk! Mandarijn-cake T/UNDEREN VINDEN het meestal heerlijk als ze zelf iets mogen klaar maken en wat ze heel gemakkelijk kunnen bakken is een cake van cake- m i x. Het is trouwens een be kend feit dat heel wat kinde ren veel handiger in de keu ken zijn dan wij volwassenen wel willen aannemen. Laat het kind dus eens die eenvoudige smakelijke cake bakken, laat het eens met zo'n kant-en klaar glazuur garneren en de cake versieren met manda rijnenpartjes. Eventueel helpt u het even om de cake overlangs door- midden te snijden, dan legt u l ook daar de mandarijnenpart jes tussen. Helemaal rondom ook glazuren. Nieuw! Een heerlijke kipperollade Uit de diepvries deze bijzonder han- t dige en smakelijke rollade van mooi mals kippevlees. De- j 'ay*' ze rollade met een -* gewicht van 700 gram heeft de volgende voordelen: u be hoeft niet te zouten of te krui den want dat is al gebeurd. U hebt geen afval maar 700 gram puur vlees, de prijs is 6.95. Een ander voordeel is de korte braadtijd, alhoewel u na tuurlijk wel rekening dient te houden met de tijd van ont dooien, Zodra de rollade helemaal ontdooit is. droogt u hem goed en braadt u hem in de boter in 30 a 35 minuten gaar. Maak de saus af met een weinig wa ter en bind desverlangd mei een weinig bloem met boter gladgestreken. Dit is het een voudigste en u zult smullen. Varkens-rollade I T KOOPT een varkensrol- lade en dat vlees is dan al van de nodige kruiden voor zien. De braadtijd is ongeveer 30 minuten per pond. Maak de saus op de volgende manier af. U giet er keuken-madeira bij en u voegt er behalve een geraspt uitje ook nog een snuifje tijm. een scheutje soja en een scheutje Worcester- shire-sauce bij. Terwijl u de saus afmaakt, houdt u de rollade warm. U bindt naar verkiezing deze saus ook weer met een weinig beurre manié en u dient, de rollade op met parten gebak ken appel, die u intussen in de koCkepan in 'boter hebt gebak ken en bestrooid met suiker. Deze gebakken appel past zo wel bij het varkensvlees als bij 1 de pikante saus. Asperges in ham gerold QH, WAT EEN (heerlijke blanke lekkernij, die ver rukkelijke asperges Zorg voor mooie 'plakken Gelderse achterham en rol iedere keer zo'n asperge of drie, vier (dat hangt van de dikte af) in een plak ham. Geef er mayonaise 'bij waar u flink wat fijngehakte peter selie door hebt geroerd. Verse toost smaakt er goe'd bij. In menig klein gezin in ons land is het veel gehoorde be zwaar tegen kal- koen: Ilel gevogelte is zo groot en zo'n enorme braadpan heb ik niet! Wel om Ir be ginnen zijn er tegenwoordig de kalkoenkuikens in de handel die een goed ge wicht hebben en handza mer zijn bij hel braden. Maar helemaal een uit komst is natuurlijk de kalkoenrollade uit de diep vries die u hij AH kunt ko pen. liet gewicht is 1 kg en de prijs is 10.50. Ook hier behoeft u niet te zouten, noch te kruiden, want dal is allemaal al gebeurd. De kalkoen-rollade braadt u in boter bruin en u blust de jus met een weinig water waarna u de rollade in 40 a 50 minuten op een zacht vuurtje gaar laat worden. Het net dat er omheen zit verwijderen en de kalkoen- Verfrissende drank VEEM zoete Spaanse rode wijn. seaenik ze in een glazen kan, doe er 'blokjes ijs bij en stukjes vruchten uit bli'k. Daarvoor kunt u de beken de bli'kjes vruchten-codktail nemen. U kunt zich oOk be perken tot 'bijv. een combina tie van twee vruchtensoorten. Bijzonder geslaagd is de combinatie van aardbeien en gesneden perziken. Door de ijsblokjes goed gekoeld is dit een bijzonder lekker drankje, ook voor de iets ou'dere kin deren. Het is heel begrijpelijk dat ïifê tv tn dit nummer van Aller- Hande steeds weer terugkeren /s*? tot de eieren. Dat ook van W eieren een zeer pikant en uit zonderlijk gerecht te maken valt, leest en ziet u hier. Voor 8 Bombay Paaseieren hebt u de volgende ingrediënten nodig: 100 gram Californische blauwe rozijnen, 50 gram (ruim 3 eetlepels) boter, 2 thee lepels kerrie, Va theelepel gemberpoeder een snuifje zout, 1 fijn gesnipperde ui (middelgroot), 2 teentjes knoflook, 70 gram bloem (9 eetlepels), Vz liter bouillon, 2 dl. melk, 2 dl. koffiemelk, Vz theelepel citroensap, 1 fijn gesnipperde zure appel (ongeveer 150 gram), 8 hard gekookte eieren. U welt de rozijnen gedurende 5 minuten in heet water en laat ze daarna uitlekken. U verhit de boter met de kerrie, de gemberpoeder en het zout. Dan voegt u er de zeer fijn gesnipperde ui en knoflook bij en u laat op een laag pitje een en ander zacht worden. Dat vergt ongeveer 5 minuten. Daarna roert u er eerst de rozijnen door, vervolgens de bloem en tenslotte onder voortdurend roeren langzaam de bouillon, de melk en de koffiemelk. Deze saus laat u ongeveer al roerende 10 minuten inkoken. Daarna gaan het citroensap en de ge snipperde appel erdoor. U snijdt een plakje van de onderkant van de eieren af, zodat ze staan kunnen en u haalt het mes voorzichtig kruislings over de bovenkant van de witten. Niet te diep, zodat de eieren niet uiteen kunnen vallen. Die kerven geven een grappig reliëf-effect. U zet de aldus behandelde eieren in een diepe schaal en giet de saus er om heen. Desverlangd kunt u er een versiering op aanbrengen van zeer fijn gehakt, hard gekookt ei. Serveren met stokbrood of verse toost. Een uitstekend lunch-gerecht! rollade in plakken snijden. Overigens geldt voor beide rollade-soorten dat u ze in alle rust moet laten ontdooien hij kamertempe ratuur en dat vergt wel enige uren. Daarna met een schoon doekje heel goed drogen. Gevulde eieren rUT IS WEL een buitengewoon lekkere soort ge vulde eieren. Een feestelijk recept dat u met een klein beetje moeite zelf heel gemak kelijk kunt maken en dat een bijzonder prettig eerste ge recht van uw paasdiner kan vormen. Hier is het recept. 12 eieren, 2 eetlepels gehakte bieslook. 2 eetlepels gehakte peterselie, 600 gram zure room, 1 eetlepel citroensap, Vz thee lepel kerriepoeder, zout, cayen nepeper. gekrulde stukken bleekselderie. in slukjes ge sneden wortels, dikke repen komkommer, stronkjes bloem kool, radijsjes, sjalotten. Kook de eieren hard, laat ze schrikken onder de koude kraan en pel ze direct. Snijd ze in de lengie doormidden. Haal de dooiers eruit en prak ze fijn. Doe bieslook, peter selie. zure room, citroensap, kerrie, zout en een paar kor rels cayenne erbij en meng alles goed. Vul de eiwitten met het mengsel. Koel min stens 1 uur. Geef ze met rauwe gekruide stukken selderie, wortel, komkommer, stronkjes bloemkool, radijsjes en sjalot ten. 6 personen. Pasadena-soep pASADENA, zon- nige stad in een zonnig Caüfornië,/ heeft zijn naam ge geven aan deze soep die zeer bijzonder van samenstelling is. U hebt er voor nodig een blik geconcen treerde aspergesoep (gebon den) van een halve liter. Ver mengen met zoveel water dat u plusminus een liter soep krijgt. Verwarm de soep waarin u een stuk foelie en een half ons Californische blauwe rozijnen laat wellen op een laag pitje en roer er regelmatig in. In tussen kookt u twee eieren hard. Even voor het opdoen, als de soep bijna kookt, snijdt u de eieren in partjes. In iedere kop of bord gaan twee partjes ei, waar u de soep overheen giet. N.B. Vist u wel even het stuk foelie eruit? Mandarijn-ijs niT IS HEEL SIMPEL want u maakt zelf vanille-ijs in uw koelkast. U garneert het ijs met de mandarijnpartjes, u strooit wat chocoladehagel slag eroverheen en u zet er een bros ijswafeltje in. Een feest van smaak en kleur. Voor de huisvrouw die weinig lijd heeft: toch pasteitjes n- m ■n S® Mr! e- ;p L Het is namelijk tegenwoordig heel eenvou- dig, als u maar een oven hebt. }j De pastei-vor- men koopt u kant en klaar in een doos en u zet ze in de oven om gloeiend en bros te wor den. Intussen hebt u een blik kalfs-ragcut, bij Albert Heijn verkrijgbaar, open gemaakt en de in houd in een pannetje on der voortdurend roeree aan de kook gebracht. De gloeiende vormen ermee vullen, de hoedjes erop zetten, een takje verse peterselie ernaast leggen als garnering en opdienen. Het kan niet eenvoudiger! Te drinken met een witte Reserve du Palais Gallien.

Allerhande | 1968 | | pagina 5