m van let gehei beelden van de grote Paaseiland IN HET OOR GEFLUISTERD i f Bij woningbouw een vinger in de pap 135 s 75 Experts zeggen: vlees met vet en been Ch-Instant IJsmix Haar- versteviger WAT IS LEKKER VLEES? Argentinië V. A. C.-vrouwen zijn vak-vrouwen asNlJ-VIMER ALLERHANDE I:fit eiland dat op Paassontlay werd ontdekt l'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiniiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiii,Hm,in,inn,mi,iiiniiMnDiUHUMnuHiuMiuinmnHM:^ iJsge/echten zelf 1 gemaakf in de koelkast Historische gebeurtenissen die plaats vonden op een der Kerstdagen zijn gemakkelijk te vinden; de datum dezer feestdagen ligt immers sinds de vierde eeuw vast: het Kerstfeest vindt altijd plaats op 25 en 26 december. Heel anders is het met het Paasfeest dat wij deze maand vieren. Dit centrale en oudste christe lijke feest, waarop de opstanding van Christus wordt gevierd, en dat oorspronkelijk ook de dood van Christus herdacht, maar sinds de vierde eeuw uitsluitend de verrijzenis, vindt plaats op de eerste zondag na de eerste vollemaan in de lente (na 21 maart dus). Op zaterdag 13 april is het vollemaan, dus de zondag erna is Paaszondag. ANSJE VAN BRAN DENBERG de caba retière die in haar ..Win keltje" in Rotterdam successen verzamelt, en haar man de acteur STEYE VAN BRANDEN BERG, zoeken een boerderij. Oorspronke lijk zou het een huis worden in Berkel en Ro denrijs. maar dat gaat niet door ..lets ouds', zegt Ansje van Brandenberg. ..Iets waar we jaren aan kunnen restaureren en verbouwen Een echte De geheimzinnige beelden op Paaseiland die eeuwenlang de onderzoekers hebben beziggehouden. Hoe zij, zonder hulp van werktuigen, zonder wegen en zonder touwen, verplaatst kon- ien worden door de eilandbewoners, vertelt het bijstaande artikel over dit op Paaszondag 1722 ontdekte eiland in de Zuidzee. Wat is lekker vlees? Over ifi antwoord hebben huisvrou wen en vleesdeskundigen to tal verschillende meningen. eerste groep geeft bijna londer uitzondering de voor keur aan mager vlees, zonder ret cn zonder been. Experts irggen: het smakelijkste vlees vlees met een randje vet en leen erin ,Eén ding. staat natuurlijk ;t: over smaak valt niet te wisten. En dat willen we ook niet. Maar waarom zouden we en vleesdeskundige niet eens Ie gelegenheid geven om zijn ivattingen over „lekker ees" duidelijk te maken? Hij vertelt: Lekker vlees is erijpt vlees van een volgroeid (circa drie jaar) dier. 'lees met vet. want het is juist iet vet, dat de malsheid en de naak van het vlees bevordert. Het Nederlandse publiek loudt niet van vet vlees, maar 't ziet over het hoofd, dat het óp.dje vet er in de keuken of p tafel kan worden afgesne- In het buitenland is dat rouwens regel, in Amerika is duurste vlees juist vlees net een dikke laag vet! Tijdens de bereiding krijgt vet gelegenheid in het iees te dringen en er een ara na aan te geven zonder dat het lees er een vetsmaak door rijgt of zelfs vetter wordt. De lederlandse huisvrouw pro mt het (magere) vlees sma- elijk te maken door toevoe- ing van kruiden en/of sausen. )at is niet nodig, als zij ,.ge- narmerd" vlees koopt: vlees net dunne adertjes vet. dat ge- arandeerd mals en krachtig is, wanneer het wordt opgediend. Behalve dat vlees zonder vet een deel van de smaak mist, is iet bovendien duurder. Vlees met been en of een rand vet aanmerkelijk goedkoper, nmdat hel in de slagerij min- ier arbeidstijd voor bewer- ling nodig heeft. De gemid- lelde prijs kan vijftien a twintig procent lager zijn! Been in vlees heeft een even grote smaakbepalende functie lis vet. Sprekend voorbeeld iaarvan is de carbonade, die ijn pittige aroma juist ont leent aan het stukje been, dat frin zit. Bovendien: vlees zonder been -aakt het product onnodig duurder. Het been moet in de slagerij worden verwijderd en dat kost tijd en dus geld. Als het publiek vlees mèt been zou kopen, komt de Argentijnse markt open te liggen die een uitstekende kwaliteit levert. Het vlees kan per schip onder- gekoeld worden aangevoerd en heeft na aankomst nog slechts een eenvoudige nabewerking nodig. Voor de hand ligt. dat het vlees hierdoor aanzienlijk goedkoper wordt. Nogmaals: over smaak valt niet te twisten. Maar het loont toch de moeite eesns de proef op de som te nemen en het advies van de vleesexpert op te volgen. Wellicht bent u het dan met hem eens, dat vlees sma kelijker en malser is, als er tijdens de bereiding wel te verstaan een randje vet en een stuk been aan zit. Deze steeds wisselende datum maakt het moeilijk te zeggen op welke paasfeesten in het verleden grote en belangrijke gebeurte nissen plaatsvonden. In een enkel geval is dat echter wel mogelijk. Dit is in het geval van de ontdek king van het Paaseiland dat op 5 april 1722 werd ontdekt door een van die vaderlandse pioniers die onze naam als zeevarende natie eens groot maakten, Jacob Roggeveen. Avontuurlijke toeht Paaseiland kwam een tiental jaren geleden erg in de aan dacht in verband met het heer lijk-romantische avontuur van de onderzoeker Thor Heyer- dahl die, met het befaamde vlot de „Kon-Tiki", een reis maakte van het vasteland van Amerika in westelijke richting naar de Polynesische eilanden in de Stille Zuidzee om daar mee aan te tonen dat het best wel mogelijk kon zijn dat deze eilanden bevolkt waren met mensen afkomstig uit Amerika. Hij baseerde deze tocht op be paalde cultuurvondsten die Amerikaanse trekken vertoon den. Het feit dat zijn tocht slaagde (er bestaat een fijn boek over dat de avonturier in elk mens weer wakker maakt; het tintelt van oerleven en het siddert van de talloze gevaren die de bemanning van het vlot moest verduren) heeft overi gens geen doorslaand bewijs geleverd; men weet nog steéds niet waar de bevolking van Po- lynesië (die geen kroeshaar heeft en een vrij lichte ge laatskleur heeft) vandaan komt. Wel weet men dat de Polynesiërs al van oudsher uitstekende zeevaarders waren en hun verre tochten door hun eilandengebied maakten aan de hand van een soort zeekaarten, zeegidsen, die van stro ge maakt waren, in buitenge wóón-zeewaardige dubbelka- no's. De tjrote beeltlen Ook de enorme afgodsbeel den die op het eiland voorko men en die wonderlijke vor men hebben, zeer zwaar zijn en daarom ook heel moeilijk Behalve de lava-beelden met de lange oren die men op Paaseiland heeft gevonden (honderden!en die een mysterie vormen, heeft men tot in 1955 gezocht naar de betekenis van de schrijf plankjes, welke men op het eiland aantrof en die de eni ge geschreven taal, ooit in de Zuidzee ontdekt, bevat ten. Het blijkt een beeld schrift te zijn zoals de hiëro gliefen der Egyptenaren. Weet u dat de schillen van sinaasappels, citroenen en an dere citrusvruchten met een khimmelwerend middel (di- e'iyl) behandeld zijn en dat 1 daarom het regelmatig ge- 0ruik in gerechten beter ach- erwege kunt laten? Marme rde kunt u daarom ook beter zelf maken. CISKA VERHEUL MET SPOED GEVRAAGD: Schellekoord met klederdrachten en avondtasje Deze oproep komt van een lezeres uit Apeldoorn, me vrouw Bennink. die helaas vergat haar volledige adres op te geven. Mevrouw Ben nink schreef ons dat zij reeds diverse malen geprobeerd heeft contact op te nemen niet mevrouw Wessels, de nij vere borduurster in Drieher- gen, over wier werk en activi teiten wij vorig jaar zo uit voerig in ons blad hebben ge publiceerd. Helaas kwam het contact om ons niet beken de redenen niet tot stand, zodat wij langs deze weg wil len proberen mevrouw Ben nink. die al jaren rheumapa- tiënte is. te kunnen helpen haar wensen te vervullen: een schellekoord met oude klederdrachten te kunnen borduren en ook een avond tasje, dat luistert naar de naam Siesta. Beide ontwerpen zijn afkomstig van Eva Rosensland uit Kopenhagen. Wie helpt mevrouw Ben nink? verplaatsbaar, vallen onmid dellijk, bij het aan wal gaan, op. Roggeveen zei er meteen al van: „Wij konden niet begrij pen hoe het mogelijk was dat, terwijl de bewoners niet de beschikking hebben over zwaar en dik hout om er een werk tuig van te maken en ook geen stevig touw bezitten, zij toch in staat zijn geweest beelden van zeker tien meter hoogte op te richten". Na hem hebben eeu wenlang anderen dezelfde ver wondering uitgesproken: hoe werden de zware beelden op het eiland opgericht, waarom werd dat gedaan en wat bedui den ze? Er zijn talloze veron derstellingen geopperd: erg wetenschappelijke, maar ook fantastische. De meest aanne melijke is deze: Paaseiland is een vulkanisch eiland en de beelden, welke men heeft ge vonden, zijn uit lava vervaar digd. Vele ervan werden aan getroffen in de krater van de grootste vulkaan op het eiland. Men veronderstelt, dat daar de werkplaatsen van de beeldhou wers waren. De mogelijkheid bestaat dat de beelden van daar, op houten rollen (hoewel er bijna geen hout op het ei land is) naar de volkomen wil lekeurige plaatsen waar men ze aantrof, zijn gesleept. Maar voor zulk sleepwerk diende men dan toch ook over wegen te beschikken en daarvan is geen spoor te vinden. Sommige beelden staan op plekken, waarheen nimmer een weg ge leid kan hebben. En dan is er nog een punt: als ze versleept zijn is het onbegrijpelijk dat ze niet gebarsten of gebroken zijn. De beelden liggen zonder enige regelmaat of orde over het eiland verspreid. Soms lig gen ze voorover, soms liggen ze op de rug en vele zijn maar half af. Er liggen er nog 175 in de steengroeven waar ze ge maakt werden en dan vaak op vrijwel onbereikbare plaatsen. Vooral opvallend is dat het werk zo plotseling gestaakt schijnt te zijn. Het maakt de E indruk of de beeldhouwers in allerijl gevlucht zijn, want men heeft hun werktuigen nog ge- vonden: beitels en bijlen etc. e Men neemt aan dat een grote =j vulkanische uitbarsting de mensen heeft doen vluchten of E heeft doen omkomen. X'ulkaunkrueht Maar men meent daarom nu ook te weten hoe de beelden, E die tonnen wegen, verplaatst werden: door vulkaankracht. Men maakte de beelden in de E vulkaan die tijdens het werk uiteraard niet in beweging was E en liet ze daar liggen tot een uitbarsting ze, als kogels, over het eiland smeet waar ze wille- E keurig, maar vaak vanwege jj| hun zware onderkant, als dui- keiaars rechtop neerkwamen! Bij alle beelden vond men door de vulkaan uitgestoten as die ze soms vrijwel geheel bedolf. Men veronderstelt (omdat ze lang niet alle afgewerkt zijn) j| dat ze, in grote trekken, ruw gehouwen werden in de krater zelf en dan, als ze eenmaal op E het eiland „gepoot" waren i.oor de vulkaan, op de plaats waar ze gevallen waren werden af- E gewerkt. De taal van het eiland steunt deze theorie wel: een E van de beelden heet viri-v;- |j ri-moai-a-taka en dat is aldus te verklarenviri-viri betekent E „rollen"; moa is „vogel" fdus vliegen) en taka is „wiel". De legende nu wil dat de tove- naars van het eiland de beelden door bovennatuurlijke krach- ten (mana) uit de krater lieten E „wandelen" (rollen, vliegen, tollen). E ik de stofzuiger 'aan en dan hoor ik niets" Simon Vestdijk is nu bezig aan zijn 89-ste boek ,.Ja zuster, nee zuster" neemt per keer op het kijkscherm een vijftig minuten in beslag. Maar schrijfster ANNIE M G SCHMIDT ge tuigt: „Ik zit er telkens wel veertien dagen op te broeden". De serie komt vol gend jaar met meer op het scherm Mevrouw Schmidt, die na het suc ces van „Heerlijk duurt het langst" nu begint aan een nieuwe musical „Met man en muis" zegt „Wacht even, er staat nog geen regel op papier, maar het idee is er wel. Samen met Guus Vleugel ga ik de tekst schrijven en Michel van der Plas doet ook mee Met zulke mensen om je heen moet het een ple zier zijn om te werken", dam gevestigd Hij is neergedaald in een van de flats die aan de Rot terdamse Goudkust lig gen (750 gulden per maand) en is een opge wekte verschijning bij evenementen in de Maasstad. Wie hem vraagt naar zijn werk zaamheden, krijgt te ho ren ..Ik doe niets op dit moment". Bij het huwelijk, on langs in Denemarken gesloten, tussen PRIN SES BENEDIKTE en de Duitse PRINS RICHARD ZU SAYN - WITT GENSTEIN BERLE- BURG. gaven prinses oude boerderij, heer lijk". Maar wel een die plaats biedt aan acht personen. „Want bin nenkort krijgen we er een kind bij", aldus Ansje, die dan vervolgt; „Van onze getrouwde huishoudster. En we blijven met z'n allen bij elkaar. In die boerderij dus en het wordt ergens ten noorden van Rotter dam". CAREL BRIELS de man van de massaspe len en sinds jaren be kend om zijn vechten na een Waterloo in Nijme gen, teneinde financieel wat schadeloos gesteld Ontdekt Zo heeft Paaseiland, in de loop der laatste eeuwen, de wetenschap steeds bezig gehou den. Hoe had Roggeveen het, op die Paasmorgen in 1722, ei genlijk ontdekt? Hij was op zoek naar het onbekende Zuid- land, dat ergens in de Zuidzee moest liggen. Roggeveen, die in Indië raad van justitie was ge weest, kreeg de kans met drie scheepjes naar het Zuidland te gaan zoeken; hij was dolblij toen ze ,,'t Paesch-eylandt" be reikten en hij schreef in zijn journaal dan ook: „Onder de bemanning heerste grote blijdsehap en iedereen hoopte dat dit lage eiland de voorbode was van de kust van het onbe kende Zuidland". Maar dat was het niet! Dat zouden zij, al va rend in een van de eenzaamste delen van de Zuidzee, bij ziek te, windstilten en andere narig heden, hardhandig aan de weet komen. Eind januari is de donkerharige DIRK, zoon van Nederlands produktiefste literator SIMON VESTDIJK, één jaar geworden In Doorn, waar de in okto ber zeventig jaar wor dende vader, (schrijver, arts en Dr. honoris causa) woont, sprak hij: „Neen. ik heb bij mijn werk niet de minste last van Dirk. Nou ja, toen hij tandjes kreeg. Maar als hij dan huilt, dan zet te worden, heeft het Noordlimburgse Mook verlaten. Nadat hij daar twee jaar lang aan elkeen die het horen wilde ver klaarde: „Ik weet niet meer wat 'ik doen moet; we zitten .volkomen aan de grond", heeft Carel Briels zich nu in Rotter- Beatrix en pri-ns Claus een plateau met 24 kristallen cognacglazen cadeau. De Deense vorst gaf zijn nieuwe schoonzoon een maho niehouten schrijftafel en president De Gaulle stuurde een twaalf-per- soons donkerblauw Sèv res theeservies. Er waren bontjassen als geschenk en antieke perzen cn tussen alles in stond het cadeau van de gezamen lijke Deense consuls in Frankrijk: een asbak De bruid. 1.75 meter lang en 61 kilo zwaar, zag voor het eerst na anderhalf jaar haar jon gere zuster weer terug-, de 21-jarige KONINGIN ANNE-MARIE van GRIE KENLAND De jeugdige vorstin, die uit bal lingschap in Rome was gekomen, sprak in Ko penhagen: „Ik ga niet terug naar Athene voor de toestand daar nor maal is; naar Rome ga ik in geen geval". Haar man. KONING CONSTANTIJN. besliste anders. Binnen een week reisde zij met hem naar Italië. Bij opa en oma in Kopenhagen liet ze achter haar twee en een half jarige dochter prinses Alexia en haar negen maanden oude zoon kroonprins Paul kerschoo! n Amster dam. moet soms lachen, wanneer hij ergens een diner meemaakt Hij zegt. .Dan is er gebunkerd tot en met en aan het einde neemt men een zoetje in de koffie. Ik vind dat net zoiets als tot de ontdek king komen dat een vliegtuig te zwaar bela den is en dan de asbak leeggooien Acteur RIEN VAN NU- NEN heeft het gevoel dat de tv-serie De eerste man" een stevig succes gaat worden. El ke week rollen er tien tallen brieven via zijn voordeur naar binnen. „Bent u vroeger wer kelijk taxichauffeur ge weest?". vraagt een me vrouw in haar brief. Een meneer ergert zich: ..Freek Nijdam trekt al tijd in zijn tweede versnelling weg. dat is de dood voor een auto" De briefschrijver weet natuurlijk niet dat de wagen van Freek Nij dam door de NCRV speciaal voor de serie „De eerste man" is aan gekocht en alleen nog maar door krachtpatsers in z'n één of in de ach teruit is te krijgen. Weer een andere kij- ker had uitgevonden dat het kenteken van FREEK E NIJDAMS auto al in 1960 was uitgegeven en vond „dat de wagen er i= nog knapjes bijstond Als Rien van Nunen in Amsterdam in de buurt Zoals u reeds in de rubriek ,,Wat is nieuw bij AH hebt kunnen lezen, kunt u thans ook ijspoeder onder AH-merk in onze filialen kopen. Bijzonder gemakkelijk, dit ijspoeder, 1 want op deze manier kunt u E uw gezinsleden en gasten op elk gewenst ogenblik tracte- ren op een heerlijk ijsgerecht. Probeert u maar eens de vol- gende recepten: Vanille-roomijs: maak een zak- E je ijspoeder (inhoud 200 gram) aan met 14 liter melk en liter stijfgeklopte slag- room. Mokka-ijs: dit ijs bereidt u door het ijspoeder aan te ma- ken met 2 dl. koffie-extract I en 3 dl. melk. Rum-ijs: ijspoeder met 4 dl. melk, 2 eieren en 1 flesje rum-aroma (of een scheutje echte rum). Chocolade-ijs: ijspoeder ver mengen met 4 of 5 afgestre ken eetlepels cacaopoeder, 3 zakjes vanillesuiker, '4 liter melk en L liter stijfgeklopte slagroom. Roer dit mengsel glad met een garde of mixer. Giet de massa dan in een bakje en plaats dit in het vriesvak. Stamp na verloop van ongeveer een half uur het ijs met een vork fijn. Desgewenst kunt u nu even tueel een vulling toevoegen, b.v. 200 gram gewelde ro zijnen of 2 geraspte choco laderepen. Roer alles heel goed dooreen en zet het bak je weer in het vriesvak tot het ijs de gewenste stevig heid heeft gekregen. Serveer het ijs dan in coupes of klei ne schaaltjes, gegarneerd met biscuits, wafels, vruchtjes, stijfgeklopte room of gehak te noten; net wat u zelf wilt. N.B.: Voor het maken van alle ijsgerechten geldt vergeet u dit vooral niet dat u de koelkast op de laagste vriestem peratuur moet instel len, wat dus betekent dat de wijzer van de temperatuurklok op het hoogste getal moet staan I ^XTRA AANBIEDIN^ (tjm zaterdag 13 april) van een taxistandplaats wandelt, krijgt hij van E zijn „collega's" steevast nageroepen „Vuile snorder' Waarom? Omdat hij in een van de uitzendingen een Amerikaan van =j Amsterdam naar Rotter- E dam bracht voor veertig gulden De Amster- damse taxichauffeurs zeggen ..Dat had 85 gulden moeten zijn". E ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiniiiiiiiifR DRS. recteur W. VISSER, di van de Sui- In ons oktober-nummer hebben we veel aandacht besteed aan het vijfjarig bestaan van het Centrum voor Industriële Vormgeving in Amsterdam. Met name het op pagina 1 behandelde onderwerp „Hoe hoog is uw aanrecht?" heeft nogal wat reacties te weeg gebracht, o.m. bij de Vrouwen Adviescommissies (V.A.C.) in ons landover wier activiteiten we in onderstaand artikel nader berichten: Buiten de schijnwerpers der publiciteit ijveren in ons land ïneer dan honderd Vrouwen Adviescommissies (V.A.C.'s) voor meer gerief in woning wetwoningen. Hun resultaten zijn niet spectaculair. „Maar dat hoeft ook niet", vertelde Woerdense mevrouw T. van der Marel-van der Meer. presi dente van de Stichting Lande lijk Contact Vrouwen Ad viescommissies voor de wo ningbouw, waarin de plaatse lijke V.A.C.'s sinds 1964 zijn verenigd. „Wij pretenderen he lemaal niet, dat we alles van woningbouw afweten, 't Gaat ons om kleine dingen, waar door een woning meer comfort krijgt. Als de ontwerpers van woningwetwoningen daarmee rekening houden, zijn wij al tevreden..." Zij noemt een paar voorbeel den van adviezen, die V.A.C.'s hebben gegeven en die door ar chitecten in hun bouwplannen zijn verwirkt: een fonteintje in bij het ontwerp van 'n bouw plan, voelde men er niet veel voor. Dat is van lieverlee ver anderd en tegenwoordig wor den de tips graag gebruikt." ,,'t Is natuurlijk van groot belang, dat je als lid van 'n V.A.C. 'n schetsontwerp kunt lezen. Je moet weten waarover je praat, want hoe zou je an ders 'n goed advies over de in deling van 'n woning kunnen geven?" De eerste V.A.C.'s werden kort na de bevrijding opge richt, toen vooral in de grote steden de woningbouw op grote schaal begon. „De huisvrouwen wilden 'n vinger in de pap hebben en het lag I voor de hand om dat door mid del van kleine commissies met het toilet, grotere keukens, die voldoende ruimte hebben om een koelkast, een afwasmachi ne of een wasautomaat te plaatsen, een aanrechthoogte van 88 cm in plaats van 78 cm die het werk van de huisvrouw; hooguit vijf leden te doen. Wij in de keuken gemakkelijker I hebben ons nooit met bouw- maakt Dankbaar Ruim twintig jaar na de op richting van de eerste V.A.C. (in Rotterdam) constateert me vrouw Van der Marei: „De ac tiviteiten van V.A.C.'s worden over het algemeen op prijs gesteld. Directeuren van Ge meentewerken en architecten maken dankbaar gebruik van onze adviezen. Vaak gebeurt het, dat zij naar ons komen, als zij met 'n probleempje zitten in plaats van wij naar hèn..." Dat is overigens niet altijd zo geweest. „Toen de eerste V.A.C.'s beleefd vroegen of zij ook 'n stem mochten hebben kundige aspecten bemoeid, dat kunnen we eenvoudig niet. Wèl hebben we voortdurend aange drongen op huizen, waarin je prettig kunt wonen, met ruimte voor het gezin, speelruimte voor de kinderen en een plekje, waar oudere kinderen zichzelf kunnen zijn." De praktijk heeft mij ge leerd, dat elk gezin zo'n keer of drie moet verhuizen. Daarvoor moeten er verschillende soor ten woningen worden gebouwd. Eengezinshuizen met 'n tuintje voor jonge gezinnen met kleine kinderen, flats voor gezinnen met ouder wordende kinderen en woningen voor oudere echt paren, wier kinderen zijn ge trouwd. Verreweg de meeste bejaardenwoningen zijn te klein, vind ik. Ze missen 'n ex tra kamer, waarin logerende kinderen of klein-kinderen kunnen slapen." Drie jaar geleden vonden de V.A.C.'s elkaar in een overkoe pelend orgaan, dat sindsdien op departementaal niveau overleg pleegt met de hoogste functio narissen, die zich met de wo- ningwetbouw bemoéien. Als blijk van erkenning beschouwt de Stichting Landelijk Contact Vrouwen Adviescommissies voor de woningbouw, die ook studiedagen organiseert, de fi nanciële bijdrage, die zij van j de regering ontvangt om haar werk mogelijk te maken. Te conservatief De stichting ziet zichzelf als een consumentenorganisatie, als een soort pressiegroep, die haar invloed in het algemeen belang van de woningbouw probeert aan te wenden. Me vrouw Van der Marei: „Wensen zijn er nog genoeg. En als 't niet al teveel kost. wor- 1 den ze uitgevoerd." Zij heeft begrip voor de vele klachten, die alom over de in deling van woningwetwoningen worden gehoord. Betekenen zij, dat de V.A.C.'s nog actiever moeten worden? „Nee, dat is 't niet", zegt mevrouw Van der Marei. „De fout ligt bij de ar chitecten. Zij zijn vaak te conservatief ingesteld, ze ma ken zich soms te gemakkelijk af van hun opdracht, woning wetwoningen te ontwerpen Ze houden er geen rekening mee, dat 'n huis 't werkterrein van de huisvrouw is. Daarom is 't volstrekt logisch, dat vroegtij dig om het advies van die huisvrouwen wordt ge vraagd. Directrice van de stichting is mevrouw W. Groenewegen. In haar woning aan het Zandpad 7 te Amsterdam heeft zij een kantoor ingericht, waar zij ie dereen, die om inlichtingen komt, graag van dienst zal zijn. Pak inhoud 2 zakjes (samen 400 gram) voor 2x 3/4 liter ijs. Normale prijs 1.58. Nu ter kennismaking Hebt u een goede vriezer in uw koelkast, dan kunt u met deze ah-IJsmix nu zelf over heerlijk ijs maken: vanille roomijs, ijs met vruchten, rumijs, chocolade-ijs, ijs- sorbet, enz. Zelfs het maken van een ijstaart ligt binnen uw mogelijkheden. EXTRA AANBIEDING (t/m zaterdag 13 april) inhoud per flacon 15 cc 3 flacons WK voor f tl Normale prijs NU VOOR

Allerhande | 1968 | | pagina 3