MET VAKANTIE IN HET VOORJAAR Matras met verwarming WINTERSPORT IN MAART EN APRIl nu ook soep-in-bllk Is is nog ruimte Middeltjes van oma Kopen in termijnen bij PMC Dekens f 52.-" f65.- Polyether Matrassen Electrisch N verwarmde matrassen s Afroteak x Bedbanken RUSTIG EN GOEDKOOP Loze ChenilleN Spreien ^100% scheerwollen^ ^RT 1968 ALLERHANDE IE de zon in april of maart zoekt kan daar- v0or naar Spanje gaan (het telefoonnummer van het joaans Verkeersbureau is 570 - 18.27.66) maar ook indere landen zoals Italië Italiaans Verkeersbureau, 20 - 64.883) en Joegoslavië 070 - 11.68.92) hebben warmte aan te bieden. Het Joegoslavische Ver keersbureau in Den Haag noemt de kust van Dalma- ;j? ideaal voor het vroege noorseizoen". De vakantieganger, die zich wil houden aan geor ganiseerde vlieg-, trein- of busreizen. zal in april meer leuze hebben dan in 'e maart. Half april begint voor de reisbureaus al het lomerseizoen en vanaf die iatum komt ondermeer Tunesië erg in de be- langstelling. Sommige 0j reisbureaus hebben dit land overigens in hun win- er- en zomer programma opgenomen. Tunis Air in Amsterdam020 - 22.73.02 geeft de inlichtingen. Een vakantie in Tunesië is niet veel duurder dan een in het zuiden van Europa. Het land is oud wat zijn cultuur betreft, maar piep jong wat het toerisme aan- jaat. Het land zal binnen enkele jaren favoriet wor sen bij tienduizenden va kantiegangers. Het heeft in feite alles mee: achttien- xonderd kilometer blank strand, een Middel lands-zeeklimaat, een oosterse sfeer met westerse Invloeden, Europees eten voor de gasten (de Franse bestuurders zijn er nog maar net vertrokken) en hotels die zich als witte slierten langs de zee uitstrekken. In Tunesië is nog zoveel ruimte, dat men er in de breedte bouwt en niet in de hoogte. De meeste toeristen krij gen er de beschikking over een kamer met bad of dou che en als toegift een ter rasje dat vaak uitkomt op het strand. Tunesië, een naar ver houding zeer schoon land met vriendelijke mensen en hulpvaardige maar wel eens wat trage obers, heeft ook zijn oosterse stadjes aan te bieden met in het hart ervan de medina's, waar honderden kooplie den er honderd en één vreemdsoortige snuisterij en aanbieden voor prijzen die na hardnekkig afdin gen (vergeet het vooral niet) meevallen. Hel is een boeiend land. Het bezit zijn drooméiland Djerba, zijn bergen en pal men, het is oosters en westers, arm en rijk, maar al deze eigenschappen lig gen al zo lang in een smeltkroes, dat het daaruit geboren kostelijke ratjetoe voor iedereen meer dan acceptabel is. Het kan niet mtblijven: Tunesië gaat op den duur een belangrijk toeristenlavd worden. Maar nu is er nog een zee van ruimte. HET KAN vriezen en dooien in maart en april en wie dat langzamerhand de keel uit gaat hangen kan die tijd beter met vakantie gaan. Naar Spanje bijvoorbeeld. Senor C. H. Moran, directeur van het Spaans Verkeersbureau in Den Haag (Laan van Meerdervoort 8-8a) beveelt het u warm aan. ..Maart en april", meent hij, zijn de ideale uitgaansmaanden voor alle mensen die een rustige vakantie willen hebben. De kortere of langere reizen naar het behaaglijk warme Mallorca of de nog behaag lijker Canarische eilanden passen hun als gegoten. Ze kunnen er voor betrekkelijk weinig geld al terecht. Het hele jaar door worden reizen naar Mallorca aangeboden al vanaf zo'n 350 gulden (twee weken) alles inbegrepen. De reisbureaus geven de in lichtingen." Mallorca, de Costa del Sol en de (duurdere) Canarische eilan den zijn volgens de heer Moran in 'het vroege voorseizoen zeer in trek bij ouders, die ook wel eens zonder hun kroost op stap willen, bij jonggehuwden en natuurlijk bij de gepensioneer den. De ontdekkers, de zwer vers, raadt hij aan om Madrid en verre omstreken te bezoe ken, als het even kan in april: „dan is het klimaat er als ge knipt "oor, niet te warm en niet te koud". SPANJE Winter in Zermatt (Zwitserland) tot ver in de lente Madrid eist voor zichzelf al een halve vakantie op en de andere helft wordt rijkelijk gevuld met de vele geneugten rondom de stad. Automobi listen kunnen vanuit Madrid een dagje uit naar Segovia, waar het wereldberoemde erg oude aquaduct te kijk staat. De weg erheen voert over de berg Navacerrada, waar soms in maart nog aan de wintersport wordt gedaan en (via een om weg) langs het dorpje Rascaf- ria. De jambon Serrano (ham en wat voor ham) wordt hier geserveerd met een glaasje wijn, een glaasje vino tinto. Ook steden als Avila, Toledo (de stad van El Greco) en El Escoria! (gebouwd in opdracht van de ook bij ons wel beken de Philips II) liggen in de om geving van Madrid, evenals de Valle de Los Caidos, het meest imposante monument van het huidige Spanje. Enkele pluspunten van Ma drid: net Fradomuseum, heit Plaza de Espana, de Avenida San Jose en aan het eind van deze gezeTige winkelstraat het flatgebouw „Edificio Espana" met bovenin een bar en een restaurant plus uitzichï over de stad. Od zondager. zullen de ras-ontdf»vjee "s onder de va kantiegangers present zijn op de romme'markt (het Rastro) in Madrid, waar zo nu en dan een Rembrandt wordt aange troffen tussen de veie andere schilderijen. Dat is dan (voor een krats) meegenomen. DICHT BIJ HUIS im^r" 'a'. Onder de Spaanse zon op het Playa de los Boliches, Malaga Mevr. M. Wier eng a - Roti to te Amsterdam schrijft: Ik ben 75 jaar en ik heb nooit gehoord dat je gist moet eten tegen haaruit val of om rimpels uit je gezicht te laten verdwij nen. Wel heb ik zelf on dervinding dat klitwor- tel getrokken op brande wijn, in de hoofdhuid ge masseerd, helpt tegen haaruitval. Verder was ik elke morgen mijn gezicht met warm water (geen zeep) en ik heb nog geen rimpeltje, maar ik doe het al van kindsbeen af aan. Wie last van roos heeft (mevr. Wierenga noemt het schimmel") moet maar eens twee eieren klutsen en die goed in de hoofdhuid wrijven. Het papje ongeveer tien mi nuten laten zitten en dan uitspoelen met warm iva- ter. „Je bent er zo van af", zegt ze. Wratten ver dwijnen als je 's morgens direct als je wakker wordt, met nuchtere spuug inwrijft. Niet fris? vindt u. Doe niet zo kin derachtig. Ten slotte heeft mevr. Wierenga nog een prachtmiddel „voor als je zenuwachtig bent", 's Morgens op je nuchtere maag een beker goed heet water drinken! Geweldig, ik vind dat we allemaal nog een heleboel kunnen leren van deze wij ze oma. Allemaal middel tjes die niets of bijna niets kosten, maar die langza merhand in het vergeet boek waren geraakt. Wie van de lezeressen stuurt me nog wat van die oude vertrouwde huismiddel tjes? CISKA VERHEUL Geheel bedekt met hoog polige 'ribbel voor ribbel' chenille. Donzig zacht en fraai van kleur. Goedge keurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen, voorzien van wasvoorschrift. 1FERSOONS 150x210 cm., AA inci. franje. X mO»" Bestelnr. F-187, donkerbl. Bestelnr.F-188,tomaatrood Bestelnr. F-189, cognac 2 FERSOONS 215x210cm, AQ incl. franje. X 00«" Bestelnr. F-292, lichtblauw Bestalnr. F-293, goudbruin Bestelnr. F-294, oud-rose Waarvan f 26,- in PMC- kcheques. Met het officiële wolmerk. Hoge vezeldichtheid, heer lijk zacht. Effen aan de ene zijde, andere kant geruit in meerdere kleuren. Het allernieuwste op het gebied van slaapkamercomfort is een polyether matras waarin verwarming is aangebracht. Hierdoor wordt op de meest juiste wijze van de warmte ge profiteerd zonder dat verschuiving van de warmtebron moge lijk is. Bij de verwarming van de matras, die wordt aangeboden aan de leden van de Premie- van-de-Maand Club, wordt ge bruikgemaakt van zwakstroom. Een transformator zorgt ervoor, dat zelfs in de hoogste stand de spanning slechts 24 volt is, waardoor het ook voor kinde ren ongevaarlijk is. Zowel transformator als bedrading zijn voorzien van het Kema- Keur, terwijl ook de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen er het bekende goed- keuringsmerk aan verleende. De PMC elektrisch verwarm de matras, type Polypreen Z 274 (octrooi aangevraagd on der nr. 6713125), die wordt geleverd in de maten 80 bij 190 (bestelnr. A 390) en 90 bij 190 (bestelnr. A 490), kan ook in de zomer zonder ver- Thuis of in België valt er in maart en april nogal wat te doen. Het Belgisch Verkeersbu reau (020 - 24.59.59) heeft een waslijst met evenementen klaar liggen, waarop onder meer deze heuglijke gebeurte nissen voorkomen: 2 maart in Oostende (Casino) het beroem de Bal du Rat Mort, 3 maart in Geraardsbergen, folkloristische stoet; 24 maart in Fosse-la- Ville carnavalsstoet met de be roemde „Chinels"; april: St. Truiden en omgeving bloei van honderden kersebomen; 8-17 maart in Brussel: uitvinderssa lon in het Rogiercentrum en van 9-17 maart ook in Brussel (in de Eeuw-feestpaleizen) een Zo oud als de weg naar Ro me: het aquaduct in het Spaanse Segovia tentoonstelling over vakantie, toerisme en vrijetijdsbesteding. Ook voor wandelaars heeft België de komende maanden genoeg in petto. Over het Amblêvedal in het district Luik is een nieuwe gids verschenen. NEDERLAND OOSTENRIJK >g een reproduktie op schilderslinnen, (zie pagina 1.) In ons land weten de betrok ken WV's meer te vertellen over: de voorjaarsbeurs in Utrecht (4 tot en met 12 maart), de Lentiade in Rotter dam (8 tot en met 17 maart), de HISWA in de RAI (15 tot en met 24 maart), de Keukenhof (3 april tot medio mei), Maduro- dam (11 april tot en met 29 september), het bloemencorso van de bollenstreek (27 april) en de paasgebruiken in Over ijssel. ENGELAND EN NS Engeland is in het voorsei zoen (en daarna) in de markt met onder meer Londen. De Nederlandse Spoorwegen rij den en varen erheen (mini- trip) en ook srheepvaarton- dememingen, die opereren vanuit Calais. Zeebrugge en Oostende, bieden zeer voorde lige trips naar Londen. De hoekingskantoren helpen u op weg. Wat de minitrips van de Spoorwegen betreft: de NS hebben ook tochten naar ondermeer Brussel, Hamburg en het Sauerland in bun voor jaarsprogramma staan. Op de stations worden de inlichtin gen gegeven. Toegegeven, februari is en blijft de beste ski-maand (veel zon, veel sneeuw), maar ook daarna kunnen skiërs nog op veel plaatsen in Europa te recht. Er is keus genoeg bij de reisbureaus. Wat Oostenrijk betreft, er ligt tot in april sneeuw op de Oetztaler Gletscherbahn (Solden), het skigebied Hochgurgl, het skige bied „Kitzsteinhorn" en op de Schmittenhöhe boven Zeil am See. Inlichtingen over deze en andere gebieden worden gege ven door het Oostenrijkse Ver keersbureau (020 - 62188) dat ook meer weet van de lange skitochten die de Alpinschule Innsbruck op touw zet. ZWITSERLAND Ook het Zwitsers Ver keersbureau (020 - 222033) heeft gegevens klaar liggen over bijvoorbeeld Luzern aan het Vierwoudstedemeer, waar het in het hoogseizoen te vol en in het voorseizoen te leeg is. Luzern, een typisch toe ristenstadje van zo'n tachtig duizend inwoners, heeft als grote pluspunt dat de vakan tieganger er ook in maart of april in de watten kan worden gelegd. De restaurants zijn er talrijk en goed en de mogelijk heden tot excursies (naar bij voorbeeld het skigebied rond om Engelberg) zijn vele. Zwitserland is in het vroege voorseizoen ook in de marlet met het stadje Porrentruy (spe ciale arrangementen) Genève, Lausanne en niet te vergeten Montreux, eens het vakantie plaatsje voor gegoeden en nu bezig om het wat breder aan te pakken. Dat lukt nog niet zo best. Er zijn in Montreux te weinig mogelijkheden tot ver tier en te veel hotels met plu che en kraakvloeren. Luzern is beter, Genève ook en Lausanne helemaal. In Lausanne werkt een actieve VVV. Men heeft gunstige arrangementen voor het voorjaar, de hotels zijn bij de tijd, de omgeving is er on vergetelijk mooi, ook in april of maart. DUITSLAND Wat Duitsland aangaat, het Duitse Reis- en Informatiebu reau (020 - 241293) geeft inlich tingen over skiën en wandelen in het Kleinwalsertal, Feldberg of Reit in Winkl. In deze (en andere) gebieden ligt ook na de elitemaand februari nog sneeuw. Inlichtingen over win tersport in andere landen wor den gegeven door: het Fins Na tionaal Verkeersbureau, Oranje Nassaulaan 25 in Amsterdam (020 - 76.16.72) en het Zweeds Informatiebureau, Nes 5-6 in Amsterdam. 020 - 23.47.64. Gaarne wijzen wij nog eens op de mogelijkheid, via de Pre- mie-van-de-Maandclub koel kasten en wasautomaten in termijnen te kopen. Hiertoe is een financieringsregeling ont worpen in samenwerking met de Finata Bank N.V. Deze maatschappij, die een dochter is van één van Nederlands grootste bankinstellingen, heeft ten behoeve van de PMC-leden speciale tarieven in het leven geroepen. Om de gang van zaken bij een dergelijke transactie dui delijk te maken, geven wij hier een voorbeeld, ervan uitgaande dat u uw oog hebt laten vallen op het gezinsmodel koelkast, waarvan de olubprijs 359,— bedraagt. De procedure verloopt als volgt: direct nadat met de bestelling PMC-cheques ter waarde van 52,- aangetekend naar de Premie-van-de-Maand- club zijn gezonden, wordt de bestelling aan Finata (Advertentie) Vaas met bloemen, fruit en oester van Jan Davidsz. de Heem (54 bij 51 cm) uit particilier bezit (bestelnr. C 415). doorgegeven. U ontvangt dan een contract. Na terugzending van het getekende contract en een eerste aanbetaling van 47,- naar de Finata Bank, wordt u de bestelde koelkast toegestuurd. Daarna wordt van u verwacht, dat gedurende twaalf maanden steeds een be drag van 23,73 naar de bank wordt overgemaakt. De totale kosten liggen met 383,76 24,76 hoger dan wan neer u contant zou hebben be taald. Per maand berekend, komt dat neer op een extra uitgave van 2,06, die men bo vendien niet zonder meer als weggegooid geld kan beschou wen omdat daarvoor de koel kast nog is verzekerd tegen brand en inbraak. Wel moet u er rekening mee houden, dat het gekochte wettelijk het ei gendom blijft van de financie ringsmaatschappij totdat de laatste termijn is voldaan. Sinds 1 september van het vo rige jaar is bovendien de vol gende, zeer gunstige regeling van kracht: wanneer een kre dietnemer die bij het onderte kenen van het contract de leef tijd van zestig jaar nog niet had bereikt, komt te overlij den, wordt het restant van het nog af te betalen bedrag kwijt gescholden. warming worden gebruikt. De prijzen van deze matras zyn resp. 126.— en 136.— waarvan 52.in PMC-che- ques. De vering van de verwarm de matras is gelijk aan die van de normale PMC-matras, waarvan reeds tienduizenden zijn afgeleverd. Het interieur is gemaakt van een hoogwaar dige polyether, dat een soor telijk gewicht heeft van 35 kg. Dit is de juiste kwaliteit voor een blijvende stugge vering. De matras, die een dikte heeft van 12 cm heeft aan het hoofdeinde twee rits sluitingen waarachter de aan sluiting zit voor de transfor mator. De tijk is van extra zware kwaliteit en uitvoering. De kleuren zijn donker- en lichtblauw en goud. Om te voorkomen, dat ook onder het hoofdkussen warmte zou ko men is de bedrading onge veer 50 cm vanaf de boven zijde zizagswijs over de breed te van het matras aangebracht. De transformator kan in drie standen worden geregeld nl. 20, 30 en 40 watt. Hoewel de matras er niet voor is gemaakt kan men er toch op lopen en kunnen kin deren er gerust op springen zonder dat de bedrading wordt beschadigd. Op de polyether matras zelf wordt een on voorwaardelijke garantie ge geven. Op bedrading en trans formator geldt een garantie van een jaar. Aantekenen 1FERSOONS 150 x220 cm. Vw f 79,- Bestelnr. F-901, blauw Bestelnr. F-902, geel Bestelnr. F-903, groen 2 FERSOONS 190 x 230cm. ff Bestelnr. F-951, blauw Bestelnr. F-952, geel Bestelnr. F-953, groen ^Waarvan f 52,- in PMC -cheques. Optimale steun door 'vul lende veerkracht'! Damast- .tijk in blauw met goud dessin. 1FERSOONS Bedmaat 80 x 190 cm. Be stelnr. C-151. (AA Vw f 115.- I OSf," Bedmaat 90 x 190 cm. Be stelnr. C-261(NA -f Vw=f 125.- I |0.- 2 FERSOONS •Bedmaat 120 x 190 cm. Be stelnr. C-152. CAO Vw f 160.- I •Bedmaat 130 x 190 cm. Be stelnr. C-262. IA O* Vw f 175.- I XUO*" ^■Waarvan f 52.- in PMC -cheques. a Belangrijk bij PMC-cheques PMC-cheques hebben geld waarde. Komen zij niet aan dan kan uw bestelling niet wor den uitgevoerd. Verzend che ques daarom in uw eigen be lang steeds aangetekend en adresseer de envelop met PMC Postbus 175 te Zaandam. Zet in de linkerbovenhoek de naam van de bestelde premie. Dan komt uw bestelling feilloos op het juiste adres en kan snel worden uitgevoerd. Het kost iets meer porto en wat extra moeite maar daar door krijgt u dan ook zeker heid dat uw geld in de vorm van cheques niet verloren gaat. En al klinkt het wac vreemd, vergeet niet uw naam en adres duidelijk te vermelden op het bestelbiljet. Het komt heus voor dat dit ontbreekt en dan is het raadsel moeilijk op te lossen. De PMC vraagt u daarbij ook vriendelijk toch vooral voor elke premie eer apart bestelformulier te gebruiken, ook al stopt u er meerdere te gelijk in één envelop. Er kan dan veel sneller worden ge werkt. Voor behaaglijk warm, ge zond en veilig slapen. Su per polyether matras met regelbare zwakstroom warmtebron. 1 FERSOONS Bedmaat IAA 80x 190 cm. I X4D«a Bestelnr. A-390 Bedmaat IQA 90x190 cm. I 100.- Bestelnr. A-490 ^Waarvan f 52.- In PMC- kcheques. A Moderne uitvoering, zeer stabiele constructie. Mas sief Afroteak. Gaatjes board voor extra gezond slapen.Bedmaat 80x190cm. 'Zonder laden. Bestelnr. C-114. CQ -f Vw=f 95.- IOO." Met 2 laden. Bestelnr. C154 f 70 Vw f 125.- I |0.- ■^Waarvan f 52.- in PMC- cheques. Uitgebreide informatie in onze speciale folders, gra tis verkrijgbaar in elke AH- - winkel.

Allerhande | 1968 | | pagina 9