AIIUDPRUS! f.1000,- MTIJD! wint de wilstrijd! C(1 albert heijn Albert s Corner waar liet eten «joeil h en lie rekeniiiji meevalt Kwaliteit vlees gegarandeerd DUIZENDEN GULDENS AAN PRIJZEN! DOE MEE EN... WIN f W 1 cpj biscuits voor i/^3 moderne mensen r varopa T.j; dHI till If i 2e PRIJS f. 800.- 3e PRIJS f. 600.- PRIJS f. 400.- 5e PRIJS f. 200.- grote California blikwikkel-wedstrijd zonder nieten! iedere inzender n ieuke California verrassing! TIP! Vraag familie, vrienden, kennis sen, buren om met u mee te doen! laagschuimend voor alle wasmachines /»ac nuoyct 5#5 495 voordeel verbeterde Albimatic met ultra witte waswerking voor ultra lage prijs tSTs T? C"^3 n w~ I geroosterd i bropd 1 s i¥, H Wat is li Albert Heijn vraagt attentie voor inhoud! en gewicht! APARTE SCHOTEL ALLERHANDE A MAART -P (D Stuur vóór 20 maart a.s. minstens 10 blik- wikkels van California Soep aan CALIFORNIA- HARDERWIJK. Wie de meeste inzendt, wint de lekkerste soep - de mooiste cadeaus aibimatfc albert heijn Albert Hëijn Albimatic-wasmiddel nu voor een prijs ver beneden elk ander kwali teitsmerk: f5.55. Nu ter kennismaking f4.95. Dat is 60 cent voordeel. Verbeterd Albimatic is laagschuimend en geschikt voor alle wasmachines. Profiteer direct van deze voordelige aanbieding! Geldig van do 29 februari t/m wo 6 maart. LwHWm»J OOK ZOUTARM VERKRIJGBAAR n reuze pak, voordelig én tot de laatste boterham vers - A laat u deze maand fijnproeven van geraf fineerde gerechten uit het Land van de Rijzende Zon. Bereid volgens originele recepten uit die geheimzinnige Japanse Keuken. Deze week (van 26 februari t/m 3 maart) HARUSAME-AGÉ Reepjes van kabeljauw filets met sla-komkom mer-rijst en soya-saus. Opgediend met een kop groene thee. Excl. 4.30 - incl. 4.95 TORI - NO Heldere kippesoep met prei, groene paprika, champignons en vermicelli. Excl. 1.08 - incl. 1.25 Albert's Corners Amstelveen Amsterdam Enschede Den Haag Heerlen Winkelcentrum Hoogvliet Leiden Oud Leusden Utrecht Zevenaar Industrieterrein Lage Weide (Utrecht). AH-LUIER II Goed nieuws voor moeders van - .nog - niet - zindelijke kinderen: behalve voor de mini-kleintjes brengt AH nu ook een wat grotere luier, die de naam AH-luier II heeft meegekregen. Een uitkomst voor baby's en jonge kleu ters, die nog net niet zindelijk zijn en zodoende mamma toch .nogal wat natte broekjes bezorgen. Ook deze grotere slokop-luier is een uitkomst voor moeder en kind: hij is gemaakt van, geperste en geprepareerde, niet geweven textielvezel, zodat de' bui tenkant lang droog blijft iets wat uw spruit heel erg fijn vindt maar „alles" wel wordt doorgelaten. Binnenin wordt het vocht door een laag „watersterk" tissuepa pier opgenomen en verdeeld over de ingesloten kern van gehakte celstof. U ziet: een heel ingenieus „apparaat", allemaal voor f 1.25 per vijf tien stuks. SCHONE TANDEN Wij Nederlanders zijn helaas niet zo erg tan- denpoetserig. Per jaar wor den slechts 36 miljoen dozen t&ndpasta verkocht. Dat lijkt een heleboel, maar komt neer op slechts drie per persoon. Reden te meer om eens wat meer tandpasta te gebruiken, temeer daar AH nu uitkomt met een eigen merk in een grote tube van liefst 10Ó gram inhoud voor slechts f 0.75. AH is bepaald niet over één nacht ijs gegaan, want het heeft liefst 11/2 jaar geduurd, voordat men in de laboratoria de juiste sa menstelling en smaak te pakken had. BONGO Over de Bongo-op- loskoffie, zo vaak een red middel voor de jachtige huisvrouw, kunnen wij ple zierige geluiden laten horen. Kritische tongen bij AH zijn tot de conclusie gekomen, dat het nog beter kon en zijn aan het werk gegaan om dé kracht en de geur te versterken. Het resultaat wordt u o.m. gepresenteerd in een nieuwe, moderne 100 grams pot, die van een mooi plastic deksel is voorzien. De prijs Is 1,98. Wie genoeg heeft aan 50 gram, moet zich ■nog tevreden stellen met het oude model potje. Maar ook dat, (zo werd ons beloofd) zal binnenkort een fraaiere uitvoering krijgen. WASP0EDER ledereen die kranten leest of naar de televisie kijkt, wordt in verwarring gebracht door de stapels hagelwit wasgoed die almaar voor zijn ogen worden uitgestald. Nieuwe merken wasmiddel, nieuwe vindingen, het is één en al beweging in deze sec tor en wie AH kent, zal be grijpen dat zij daaraan ener giek een steentje bijdraagt Van nu af aan is op de pak ken Albimatic-waspoeder een rode ster afgedrukt, waarbij te lezen staat: „Ver nieuwd! Nu met ultrawit waswerking". Dit betekent dat u betere resultaten zult berei ken. Maar tevens houd de ver andering in, dat dit middel, an ders dan voorheen, nu in ieder type wasmachine is te gebrui- Vlees behoort tot onze belang rijkste voedingsmiddelen. Om de v&rsheid en de goede kwali teit ervan te garanderen, is het noodzakelijk dat de uiterste zorg wordt besteed aan de be handeling van het vlees. Dit begint al in de moderne slachthuizen, waar strenge voorschriften, die zijn ge baseerd op wetenschappelijke research, moeten worden opge volgd. Daarnaast is de fase van, het slachthuis tot de koelvitri- ken. De prijs blijft echter con stant: f 5.55 voor 3 kilo. GEWASSEN PIEPERS In de AH-filialen treft u verpakte aardappelen aan. Niet alleen erg plezierig voor de huisvrouw ze kan zo aan de slag met schillen maar ook hebben deze schoongewassen Eigenhei mers en Bintjes hierdoor het voordeel, dat m&n met een veel betere kwaliteit te doen krijgt: kleine gebreken, die in ongewassen toestand tijdens het sorteren door een dun laagje aarde altijd nog aan het oog onttrokken kunnen blijven, kome-n nu onherroe pelijk voor den dag. Het schilverlies zal daarom ook veel kleiner zijn dan bij een ongewassen aardappel. Bo vendien worden de piepers door een zogenaamd zoutbad geleid, waardoor eventuele glazige aardappelen die boven gaan drijven ver wijderd kunnen worden. Wél even wat duurder in aanschaf, deze brandschone aardappelen, maar de ge routineerde huisvrouw zal er spoedig achter zijn, dat ze tenslotte toch goedkoper uit NUTRIF0RM AH-getrouwen met tuinen of gazons, wij feliciteren u van harte, Nutriform is er, een pro- dukt waarvoor het woord kunstmest, volgens enthousi aste proefgebruikers. gewoon een laatdunkende benaming is. Mannen die er alles vanaf we ten, hebben ons onthuld dat er sprake is van een geheel an dere chemische formule, wel ke verklaring zij omlijsten met een stroom van moeilijke na men, die wij ons nog vaag van de scheikundeles herinneren. Uit hun betogen distilleerden wij ten behoeve van u de vol gende eigenschappen: Nutri form kan in alle jaargetijden en onder alle weersomstandig heden met succes worden ge strooid; het laat zich niet weg spoelen door, het regenwater of aantasten door verdamping; het werkt snel en goed. wordt geen vieze, natte substantie, veroorzaaktgegarandeerd nooit verbranding aan de wortel en bespaart u de narigheid van een paar ruwe handen. De prijs is per zak van 2 kg 5,75. Voor deze laatste verpakking geldt nu een speciale introductieprijs van f 4,95. Ook een nieuwtje dat de goedkeuring van de huisvrouw zal kunnen wegdragen is vloei baar Dreft: een uiterst gecon centreerd afwasmiddel in een groene fles van 400 gram in houd, waarvan U werkelijk per keer slechts weinig druppels nodig hebt om de hele afwas te kunnen doen. Vloeibaar Dreft betekent 6 weken de vaat doen voor slechts f 1,98. nes in de winkels van het grootste belang. De behande ling die het vlees dan krijgt, is doorslaggevend voor kwaliteit en smaak. Een goede koeling en nauw gezette hygiëne zijn voorwaar den voor een perfecte kwali teit. Albert Heijn eist daarom van zijn leveranciers dat het vlees gekoeld wordt aange voerd. Ook de verdere bewer king geschiedt onder een constante temperatuur van acht graden, zodat er een onon derbroken koelketen ontstaat. In de Centrale Model Slage rij van Albert Heijn te Amsterdam en in de filialen, waar vlees wordt behandeld, gelden strenge hygiënische voorschriften. Sinds het begin van dit jaar is tevens in de Cen trale Model Slagerjj een keur meester van het openbaar slachthuis uit de hoofdstad ge stationeerd. In deze moderne inrichting, waar geschoolde vakmensen werkzaam zijn, is bijv. iedereen verplicht, een witte jas en een hoofddeksel te dragen. Het vlees wordt voorverpakt aan de klant afgeleverd. Dat heeft talrijke voordelen: het wordt gekoeld in een speciaal voor dit doel geschikte plastic film verpakt, een eenmalige handeling, die de hygiëne be vordert; de klant 'heeft er pro fijt van. omdat zij (of hij) zelf haar (zijn) keus kan maken en in één oogopslag ziet wat voor soort vlees het is en wat het gewicht en de prijs. Bij de inkoop van vlees wordt uiterst selectief te werk gegaan. In aanmerking komt uitsluitend vlees van jong vee. Het aanbod daarvan in ons land is voor de vraag te gering. De rest van de behoefte wordt daarom gedekt door vlees van gegarandeerd goj Je kwaliteit uit Denemarken, België en Frankrijk te betrokken. Nauw samenwerkend met een groot Frans bedrijf is Albert-Heijn in Frankrijk bezig een eigen veestapel op te bouwen. U weet pas hoe weinig u be taalt, als u weet hoe veel u krijgt. Daarom wil Albert Heijn af van vage-aanduidin- gen-zonder-meer, zoals ex tra groot pak, dubbelpot, familiefles, reuze-tube, voor- deelblik, enz. Daarom streeft Albert Heijn naar de grootst mogelijke duidelijkheid, uitgedrukt in grammen, centiliters en for maten. Hartige flensjestaart Bak een stuk of 12 flensjes van beslag dat u voorzien hebt van zout naar smaak en vers gemalen peper. U hebt bij de hand een restant vlees hetzij van runderlapjes, var kens- of kalfsvlees. Dit vlees hakt of snijdt u klein en u druppelt er een klein beetje Worcestersaus overheen. Verder neemt u champig nons die u goed wast en ver- Volgens in plakjes snijdt. Bak ze in een koekepan met wat gesnipperde ui tot ze bruin zien en vergeet niet er wat zout bij te voegen en versgemalen peper. U maakt een behoorlijke dikke bé- chamelséus. Zorg voor veel geraspte belegen Goudse- of boerenkaas. Dan neemt u een beboterde, vuurvaste ronde schaal en u legt het eerste flensje op de bodem. Daarop strijkt u wat van het vleesmengsel uit, strooit er geraspte kaas over en be dekt het met het tweede flensje. Op het tweede flens je deponeert u gebakken champignons met ui en ook hierover strooit u geraspte kaas. Bedek het met een flensje en weer met het vlees. Verder gaan tot u alle ingrediënten hebt gebruikt en daarbij eindigt u met een flensje. Nu begiet u deze flensjestaart met de stevige béchamelsaus, u strooit er rijkelijk geraspte kaas over en u zet de flensjestaart in een goed warme oven, gedu rende een minuut of tien. Gloeiend opdienen in gezel-- schap van een grote kom pittig aangemaakte salade. Varkenslever met appelen Voor 4 perso nen hebt u nodig 4 plakken var kenslever van ongeveer 120 L gram ieder. Ver der 2 appelen, 75 gram bo ter, 2 citroenen, peterselie, zout, versgemalen peper en bloem. Als u het extra lek ker wilt maken neemt u ook nog een glaasje cognac om te flamberen, maar strikt noodzakelijk is dit niet Be denk echter als u flamberen wilt, dat het alcoholpercen tage van de te gebruiken drank hoog moet zijn, name lijk boven de 30%. Voorzie de plakken lever van zout en versgemalen pe per naar smaak en haal ze vervolgens door de bloem. Gebruik de helft van de bo ter, smelt ze in de koekepan en bak er de plakken lever in. De baktijd hangt af van de dikte van de plakken en van uw eigea smaak; som migen eten lever graag rosé gebakken, anderen genieten er meer van wanneer ze he lemaal gaar is. Dit geeft u mooi de tijd om de appelen te schillen, van klokhuizen te ontdoen en in partjes te snijden. U laat ze in een andere koeke pan in de rest van de boter op laag vuur bakken. Let echter goed op dat ze niet te gaar worden want dan krijgt u een soort moes en dat is niet de bedoeling. Als u ze flamberen wilt dat u dat wanneer dè apj bijna gaar zijn. Daarfo u het gas hoog en u g even verwarmde cogro de pan die u daarna s houdt zodat de vlam it noemde pan kan sla een voorverwarmde deponeert u de parten bakken appel, u leg) plakken lever er boven u versiert de lever schijfjes citroen en hakte peterselie. Geef bij luchtig geklopte pelpuree, daar u niet menswaard over beschikken. Een heerlijke san bij koud vlees Vermeng mavo- naise met wat tomaten-ketchup, gAU» fijn gesneden mango-chutney en een snuifje zggr kerrie. Roer er vervol| naar smaak wat stijf gek) ongezoete slagroom i Ga wat de verhoudinge hoeveelheden van de k diënten betreft, naar e inzicht te werk, proef k lang tot u de saus een di vindt en bedenk dat ui het wijzigen van de veil dingen iedere keer als ware een nieuwe saus nu Honing met rumdrank Voor 1 pen hebt u nodi! dessertlepel ning, 1 eet) rum, 1 kopt 2 kio: suiker. In de beker eerst de honing en de st dan giet u de rum ero vervolgens de kokende! Goed roeren en zeer drinken, dan geniet li het meest perfecte mutsje! Noedels met notensaus Op 250 gram noedels gebruikt Pij u 150 gram wal- noten, IV2 glas melk, wat zout J naar smaak en vers gemalen perper. U laat de noedels öp 4 wone wijze net gaar in ruim, licht gezouten kend water. Daarna li ze uitlekken. Intussen! u de noten in een molentje zo fijn moj Beetje bij beetje voegt vervolgens de melk bij wijl u voortdurend roö een wijze alsof u mayo aan het maken bent. U' dan ook een saus die veer de consistentie mayonaise heeft. U v# zout naar smaak en ve malen peper bij. De god gelekte noedels servee in een voorverw» schaal en u geeft de apart. Moge dit gerecht het eerste gezicht vreemd voorkomen, pr® u het toch maai* eens keer, want het is zeer kelijk, voedzaam duur.

Allerhande | 1968 | | pagina 10