cm 3« 46 Laat ons Mij zijn met onze nationale stamppotten! lp SCHAATSERS BIJ UITSTEK Laat een Albert Heijn-zaak bouwen in Moerkapelle De groente van de maand: witlof s Elektrische citrus-vruchtenpers Planten- margarine Foncastel Monopole X PMC brengt ™^RLAGING! BONGO Oploskoifie |M Heintje Calvet Sappige bloedsinaasappelen LVÜARI 1968 ALLERHANDE u Onze keuken mo- ge dan al niet uit- TnA. V munten door lichtheid, fantasie v4 en élégance, onze nationale gerech ten doen ons in het koude jaargetijde bijzonder veel deugdü Als het buiten zo doordrin gend waterkoud is. de hagel en sneeuwbuien niet van de lucht zijn, de meest draai-zie- winden aan ons rukken en plukken, dan zijn we uiterma te dankbaar, wanneer we na gedane arbeid thuiskomen in een gezellig warm huis, waar de goede geuren van een boerenkool of een pittige hutspot uit de keuken tege moetkomen! En denk eens aan iispret en stel u daar het klassieke ",koek en zopie" bij voor, waar de inwendige mens niet al leen versterken kunt met gloeiende chocolademelk en een flin'k stuk koek, maar als het helemaal goed is, zult u-er allereerst een ferme mok met dampende erwtensoep naar binnen werken om pas daarna tot het zoet uw toevlucht te nemen! Natuurlijk eet. geen mens graag iedere dag alleen maar stamppot, maar elke dag oesters en kaviaar zou ook jaan vervelen. En omdat we nu eenmaal in ns lieve kikkerlandje met ijn barre klimaat wonen, zult 'er goed aan doen in de win ter te profiteren van onze ..ei- een" beste winterkostjes. Hier volgen er een paar. Stamppot van snijbonen witte bonen Er zullen stellig ^y® i in Nederland nog wel families zijn waar een vat met f I snijbonen in het v zout klaar staat voor het gebruik. De verhouding van de te ge bruiken ingrediënten is als volgt: op een pond of twee snijbonen neemt u een kilo aardappelen en 200 gram wit te bonen plus een rookworst van een pond. Mogelijk toch een snuifje zout. een stukje joter, eventueel bij te droog worden, een scheutje melk. U wast de snijbonen in koud water af, zet ze met ruim ko kend water op en kookt ze net daar. Daarna zolang met wa ter spoelen tot het overtollige jout verdwenen is (een kwestie van smaak dus). De geschilde en in stukken gesne den aardappelen legt u onder In een pan met zoveel water dat ze half onder staan. Daar- legt u de snijbonen. In on geveer een half uur kookt u de aardappelen gaar en bijna droog. De voorgeweekte witte bo ren hebt u apart, gaar ge kookt. De rookworst hebt u, eveneens apart, in kokend wa ter laten pocheren (niet koken maar door en door gloeiend laten worden in water tegen de kook aan). U stampt de aardappelen en mijbonen door elkaar en roert de witte bonen door. Als het geheel u te droog voor komt dan roert u er een stuk- boter en/of een scheutje melk door. Controleer vooral tok het zoutgehalte en maal verse peper over, dat cnaakt bijzonder goed. Serveren met de geurige rookworst er bovenop. Daar de zoute snijbonen in de meeste plaatsen niet te roop zijn. kunt u de stamppot naken van snijbonen uit pot Df blik dan wel uit de diep fries alhoewel het natuurlijk niet het zelfde is. Nsrme dranken in de boude winter Drink eens de ou derwetse slemp! U krijgt ze bij zonder geurig als u in een liter warme melk de volgende in- fediënten laat trekken; in ■en neteldoeks lapje bindt u lij elkaar: een stuk pijpka neel, 10 kruidnagelen, een le- Jeltje thee en een paar draad jes saffraan. een poosje haalt u de truiden uit de melk, roert er Ihgeveer een half ons suiker öoor en bindt even met een aangeroerde maïzena of lardappelmeel. litterkoekjesmelk In een liter melk T®* laat u een ons I verkruimelde bit- terkoekjes gedu- rende een uur trekken. Daarna zeeft u de melk door een fijne »ef en u roert er een half ons wiker door. Warmen en daar- 'a even binden met een eetle- *1 aangeroerde maïzena. )e onvolprezen kocolademelk r*\ U maakt ze door cacao aan te roe- V ren met suiker en 1 als beide ingre- I diënten goed ver mengd zijn er zo- ®el ;oude melk bij te voe- m dat een dik papje zonder [lonten ontstaat, daar voegt dan al roerende de vereiste -okende melk bij en u gar- "®ert met een dotje slagroom. Of drinkt u liever water- hocola, roer ze dan toch met &elk aan en voeg er kokend fater bij. Overigens, roer door de cho- °lademelk voor de volwasse nen eens een scheutje rum, heerlijk! En als u geen tijd denkt te hebben om de chocolademelk zelf te maken, zorg dan dat u altijd een paar flessen chocola demelk van A.H. in voorraad hebt; u kunt ze naar verkiezing warm of koud drinken. Witlof: een groente die nooit verveelt De ware liefheb bers zijn altijd weer dankbaar als ze in de herfst het eerste witlof, blank en mals in de winkels zien verschijnen. Het is een groente waarvan men zegt: „Ik kan het wel ie dere dag eten!" Behalve dat u het lof ge woon, gekookt, goed uitgelekt ën even in wat boter gestoofd, kunt savoureren, laat het lof zich nog op andere manieren klaar maken. Bijvoorbeeld als schoteltje in de oven en wel met ham. Daartoe kookt u de struik jes in hun geheel, laat. ze al weer zeer goed uitlekken en wikkelt ieder struikje in een mooie plak Gelderse ham. Leg de ingerolde struikjes in een vuurvaste schotel, de poneer er hier en daar een klein klontje boter op en be dek het lof met een laag ro mige aardappel-puree. Zet de schotel in een goed warme oven en laat deze door en door gloeiend worden en op de puree een lichtbruin korst je komen. Witlof in kaassaus Maak een kaas saus. Roer gelijke delen bloem en boter tot een glad papje, voeg er steeds roerende zoveel melk bij dat u een mooie gladde gebonden saus verkrijgt en roer door die saus vers gemalen peper, ge raspte nootmuskaat, een ge raspt uitje, en een plezierige hoeveelheid geraspte belegen Goudse kaas. Giet de saus over de struikjes lof en zorg dat het gerecht gloeiend opge diend wordt, u hebt geproefd of alles zout genoeg was, na tuurlijk. Witlof als sla De stronkjes zeer goed was sen (dat is eigenlijk van zelfsprekend!) en in zeer dunne plakjes snijden, daar voor een heel scherp mes ge bruiken. Het lof drogen tussen een schone doek. Een pittige mayonaise maken met een ge raspt uitje, wat mosterd, de nodige vers gemalen peper, zout naar smaak en wat ci troensap. Een gekookte biet in blokjes snijden, lof en biet voorzichtig door de mayonaise scheppen en de sla garneren met hard gekookte eieren. Een ferme stamppot van boerenkool Op anderhalf kilo aardappelen neemt u een kilo schoon gemaakte boeren kool en een ons ha vermout. Daar komt dan nog bij een flinke rookworst en zo'n 75 gram vet plus wat zout naar smaak en voor de lief hebbers een scheutje kruiden- azijn. U zet de gewassen boeren kool op met een beetje ko kend water en kookt ze tot ze bijna gaar is. Daarna voegt u er de in stukken gesneden aardappelen, de havermout en het zout bij. Indien nodig voegt u er nog een beetje wa ter bij, maar zorg vooral dat het gerecht niet te vochtig wordt. U kookt tot alles gaar is en stampt de ingrediënten door elkaar waarna u het vet erdoor roert. De worst hebt u in water tegen de kook aan door en door gloeiend laten worden. Naar verkiezing roert u er wat azijn door. Overigens is dit wel een heel zware boe renkool. U kunt, als u wat lichter wilt eten, de havermout er be ter uit laten en het vet vervan gen door een stukje boter >f wat vleesjus van de vorige dag. Geef de azijn er dan apart bij zodat iedereen zich daarvan naar smaak kan be dienen. Hutspot is een hart- en bodyverwarmend eten De verhouding is: 6 grote winter wortelen, 3 zeer grote uien, 2 kilo aardappelen, 1 li- ter water. een pond half vet klapstuk (beslist niet tè vet vlees nemen!) en wat zout naar smaak. Laat het vlees in het water op een laag vuurtje enige uren trekken, voeg er daarna de schoongemaakte en gesne den groenten en aardappelen bij en laat alles te zamen gaar worden. Neem het vlees eruit en stamp alles door elkaar. Leg het vlees nog even in de pan terug en proef of er ge noeg zout in de hutspot zit. Maal er wat verse peper over en zet de pepermolen op tafel zodat een ieder zich nog van wat extra's kan voorzien. Hutspot behoort droog en toch zeer smeuïg te zijn. Ex tra: bak er voor ieder een schouder-karbonade bij en ge niet van de heerlijke jus over de hutspot. m SJAAK BOEVEE (11) ALS ..BERGEMEESTER" Het gebeurde op de open bare lagere school in het Zuidhollandse Moerkapelle. Meester R Dewald vertelde over het bestuur van het land, de provincie en de gemeente en hier en daar gingen vin gers de lucht in. „Meester, kunnen ze dit in het dorp niet anders doen en dat niet zo?". Schoolhoofd Dewald liet er geen gras over groeien. „Ik weet het goed gemaakt", sprak hij tot de 23 jongens en meisjes. Jullie gaan een (Vervolg van pag. 1) duidelijk, dat niet iedere massa zoveel uitblinkers oplevert dat een rol op het voorste sport- plan tot de mogelijkheden be hoort. Het is vaak een kwestie van gewoon geluk hebben. An ders gezegd: van het toevallig in voorraad hebben al klinkt dat in de menselijke relatie wat vreemd. Mensen als Ver kerk, Schenk, Stien Kaiser (en Anton Geesink. Sjoukje Dijkstra, Fanny Blankers, Ada Kok, Peter Post en noemt u maar op), zulke mensen wor den niet „gemaakt". Zulke mensen worden geboren en je mag je handen dichtknijpen als ze er zijn. Werkelijk grote ta lenten (en dat niet alleen op sportgebied) zijn schaars en verschijnen gewoonlijk niet iedere generatie. Samenwerking De Nederlandse schaatsenrij- derij heeft na 1961, het jaar waarin Henk van der Grift zijn gr.ootste triomf behaalde, het zeldzame geluk gehad een klein aantal sublieme rijders en rijdsters op het Ijs te kunnen brengen, jongens en meisjes met uitzonderlijke kwaliteiten lichamelijk én geestelijk of tewel mentaal die ons door het buitenland benijd werden en worden. Door een gelukkige samenwerking van allerlei fac toren (talent, uitstekende trai ners met moderne aanpak en opvattingen, een beleid dat zich mede door de aanwezig heid van kunstijs op prestaties kon richten) heeft Nederland zich kunnen ontwikkelen tot wat het op dit ogenblik is of nóg is: schaatsland nr. 1. Maar laten we ons wel realiseren, dat zelfs de knapste coabh of trainer niets bereikt wanneer hij met weinig getalenteerde mensen moet werken. Hetzelf de geldt voor een op prestaties gericht beleid. Men stampt geen kampioenen uit de grond! Mpn krijgt ze nl. cadeau, d.w.z. bij hoge uitzondering en daar om moet men er ongelofelijk blij mee zijn. De Nederlandse schaatsenrij den j floreert, maar onvermij delijk komt er een moment dat we die vooraanstaande positie prijs moeten geven en weer een poosje genoegen zullen moeten nemen met een aardig bijrolletje. De aanwezigheid van werkelijk groot talent be rust immers op toeval, is geen kwestie van vraag en aanbod. Voorsprong Betekent dat, dat we te zij ner tijd. wanneer de rijders en rijdsters die ons nu zo'n in het oog lopende voorsprong op c:e buitenlandse concurrentie heb ben geschonken, nun activitei ten beëindigd hebben, maar rustig met de handen in de schoot moeten gaan zitten wachten tot de nieuwe groot heden zich aankondigen? Geenszins. Er zijn wel sportlei ders in Nederland, die met een zekere gelatenheid constateren, dat we ons niet met de zo be voorrechte sportmensen uit het buitenland kunnen meten, maar dat zijn de beste sportlei ders niet. Toegegeven, men kan niet op ieder gebied zo nadruk kelijk aan de weg timmeren als bijv. onze schaatsenrijders en -rijdsters nu doen, maar men moet in de prestatiesport (en daar hebben we het immers over) nu eenmaal altijd op weg naar de top proberen te blij ven. Oók en nogmaals, dat is onvermijdelijk al zullen er altijd perioden voorkomen, waarin die top ergens hoog in de wolker. steekt en buiten be reik blijft. In een goed-gelei- de, doelbewust opererende or ganisatie. waarin de sportman en -vrouw de mogelijkheden tot ontplooiing en ontwikkeling geboden worden, zullen talen ten evenwel eerder naar voren komen dan in een bond, die door wankelmoedige, aan eigen mogelijkheden twijfelende lie den wordt bestuurd. Logisch. Succes stimuleert. Eén voor beeld uit vele: vroeger was het zo. dat door schaatsenthousias- ten pas startkaarten werden aangevraagd. wanneer het „dreigde" te gaan winteren. Toen werden er niet meer dan 500 startkaarten uitgegeven. Tegenwoordig gaan er 2500 de deur uit. zulks dus dank zij de verruiming der mogelijkheden, maar vanzelfsprekend ook (en dat in niet geringe mate), door het stimulerende voorbeeld der toprijders. Het één zit onverbre kelijk aan het ander vast. Men moet het ijzer smeden als het heet is, de toeloop die op het succes volgt opvangen en voor middelen en mogelijkheden zor gen. Geld.... geld! Eén en ander vraagt niet al leen inzicht, maar ook.... geld! Geld, waarover de Neder landse sportgemeenschap meestal niet in al te ruime ma te kan beschikken. Daarom is het bijzonder prettig, dat u, geachte lezeres, geachte lezer, op een uiterst eenvoudige manier kunt mee helpen aan 'het verschaffen van de zo broodnodige financiële middelen. Het is heel simpel: u koopt in uw AH-filiaal het boekje „Schaatskampioeuschappen" voor de somma van luttel 36 cent. Van deze opbrengst wordt een vorstelijk bedrag name lijk 25 cent ter beschikking gesteld van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond (Alle nadere bijzonder heden kunt u lezen in het arti kel op pag. 1) Uit de opbrengst van dit laatstgenoemde bedrag kan de hond zijn leden aan mogelijkheden en middelen helpen, die een sportbeoefening op goed niveau waarborgen. Voor de rest kunnen die leden dan eventueel zelf zorgen. Met redelijke kansen op succes! Want schaatsenrijden...dat zit t ons Nederlanders nu eenmaal in het bloed! Gezond en calorieën-arm In de receptenboekjes van de oude kruidendokters stond al tijd bovenaan: „Bitter in de mond maakt het hart gezond". Dit is een zegswijze, die sloeg op witlof. Witlof is een van de groenten, die men op velerlei manieren kan presenteren. Dit is dan ook de reden waarom deze groente nooit verveelt. Evenals tomaten is witlof (ook wel Brussels lof genoemd) een groente die niet kan bogen op eeuwenoude teel ten. Witlof is het daarom nog niet gelukt, zich „bur gerrechten" te ver werven. Witlof is een groente die men moet leren eten. Heeft men er eenmaal de smaak van te pak ken dan zal men zien dat dit een lekkernij kan worden. Witlof is eigenlijk ontdekt bij onze Belgische buren. In de tijd van Napoleon Bonaparte zocht men namelijk naar de vervanging voor de echte kof fiebonen. Uit de verbouw van cichorei, die als grondstof dien de voor de surrogaatkoffie (peekoffie), is ongeveer hon derd iaar geleder het telen van witlof ontstaan. Witlof ligt zo ongeveer tussen andijvie en ci chorei. De Fransen noemen witlof dan ook endive. Enkele jaren na deze ontdek king nam de teelt in Noord-Frankrijk stérk toe. Hierna waaide hij over naar België en kwam daarna in ons land. In de Nederlandse groen tewinkels en in de SuperMarten en zelfbedieningszaken van Al- bert Heijn is altijd wel keus uit Belgische of Hollandse wit lof. Witlof kan men praktisch bij elke vleessoort eten. En hebt u witlof wel eens geproefd in combinatie met ham en hard gekookte eieren? Een delicates se om van te smullen! Bovendien bevat deze groen te weinig calorieën. Dus een ware uitkomst voor slanke-lij- ners. Ook als rauwkost is wit lof smakelijk. En wat erg belangrijk is er gaat niets verloren. Alles kan worden ge geten. opstel maken en dat heef', als titel: „Als ik burgemeesler van Moerkapelle was". Er is gezwoegd, twee dagen lang. De wensen waren al snel duidelijk: veel vrij, snoepen op school, draagbare radio's meenemen op de speelplaats, een zwembad, veel huizen en heel dikwijls kermis in het dorp. Sjaak Boe vee, 11 jaar en leerling van de zesde klas. ging wat verder en schreef boven zijn opstel: „Ik ben burgemeester van Moerkapel le". Toen ging hij als volgt verder: „Als ik burgemeester van Moerkapelle was zou ik hui- I zen laten bouwen en flats. 12 i hoog. Ik zou een nieuwe j school laten bouwen en een mooie weg laten aanleggen. En ik zou een zwembad laten j maken en fabrieken neerzet ten. En een heleboel vijvers aanleggen en een ooie vaarsnest op de kerk laten maken. Ik zou een speeltuin laten aanleggen. En ik zou een muziekkorps laten oprichten en elk jaar een groot feest maken. Ik zou elke maand een grote vergadering houden. De openbare school zou ik helemaal laten opknappen en de meester elk jaar een blik koekjes geven en nog een groot cadeau. En ik zou een I mooie auto kopen die heel mooi is. En een hele mooie kleurentelevisie kopen. En ik zou een deftig huis laten bou wen met centrale verwarming. Ik zou verkeerspleinen laten maken en elke morgen zou ik om acht uur op het gemeente huis zijn. En ik zou een hen- gelclub oprichten voor kinde ren. En de wethouders moeten om acht uur op het gemeente huis zijn en 's avonds om acht uur weer naar huis gaan. En ik zou een nieuwe vuilniswa gen aanstellen. En op elke school in Moerkapelle zouden ze melk moeten drinken. En ik zou een schoolblad laten drukken. F.n ik zou een camping aan de Rotte laten maken en het kanaal zou ik laten uitbagge ren. Ik zou een sportzaal laten bouwen en ik zou een vijver laten aanleggen met goudvis sen en eenden erin. En ik zou een bus door het hele dorp laten rijden. Ik zou de school een nieuw fietsenrek geven. En ik zou een Albert Heijn-zaak laten bouwen. En ik zou een groen teveiling laten maken". Burgemeester I. J. P. Keij- zer van Moerkapelle heeft het opstel van Sjaak Boevee hele maal gelezen. En hij gaat de wensen „in overweging" ne men. irwtó fles 0.75 liter Een volle soepele St. Emi- lion. De 'vin du patron' van het huis Calvet. In gure, natte wintermaan den is het meer dan ooit zaak aan de broodnodige vitam5- nientjes te denken. Sinaasap pelen. grapefuits en vooral de aan vitamine-C-zo-rijke ci troenen zullen dan ook zeker iedere dag op tafel moeten verschijnen, het zij als pure vrucht hetzij in de vorm Van een glas uitgeperst vruch- tesap. En als je dan als huisvrouw zo'n glas of vijf, zes te vullen hebt, dan ga je dat heus wel in je hand voelen.Vandaar dat het een uitkomst is, dat er tegenwoordig van die elek trische persen in de handel zijn. die dat onplezierige en tijdrovende uitpersen tot een snelle bezigheid van slechts enkele minuten inkort. Ook de PMC brengt voor haar leden deze maand zo'n elektrische citrusvruchten pers. Als men een halve vrucht zachtjes op de perskegel drukt en daarbij even de be weging maakt van persen met de hand, zal de motor het werk overnemen en gaat de kegel draaien. Het uitgeperste sap wordt via de zeef opgevangen in een grote beker (ca. een liter) met een speciale schenktuit. Deze voorkomt dat het vruchtensap bij het uitschenken langs de buitenkant van de beker zal vloeien. De pitten worden opgevan gen in de zeef. De vruchten pers is gemaakt van kunststofdelen, die gemakke lijk zijn schoon te houden door het afspoelen in koud water of het afwassen in een lauw sopje. De pers (een jaar garantie) wordt geleverd met een kegel voor grote en kleine vruchten. De grote schuift over de kleine. Het snoer (1.80 meter) van dit handige appa raat kan na gebruik om het huis worden gewikkeld, zodat bij het opbergen weinig plaats nodig is. De netspanning van de mo tor is 220 Volt. Bij de pers, waarvan de clubprijs bijzon der laag is nl. 26 in PMC-cheques, wordt een dui delijke gebruiksaanwijzing ge leverd. Het bestelnummer is F-606. Geknipt voor de citrusvruchtenpers Om de geboorte van de bloedsinaasappel zijn vele verha- 1 len ontstaan Men dacht bijvoor- beeld, dat de Spaanse boom- gaardbezitters duizenden kilo's ingedroogd stierenbloed uit de j enorme Zuidamerikaanse slach terijen lieten komen en hiermee jde grond rondom de sinaasappel bomen bestrooiden. I. Natuurlijk is dit niet waar, want de „Sanguinas" werden jaren geleden zomaar ontdekt. Hoe het komt dat deze si naasappelen zo rood zijn, is altijd een raadsel geble ven. Toen enkele van de fel-rood gekleurde oranje-appelen echter als teeltmateriaal werden ge bruikt, bemerkte men, dat deze ook weer bloedsinaasappelen voortbrachten. De smaak van de ze vruchten viel al dadelijk in goede aarde bij het publiek. Dit was dan ook de reden dat men zich naarstig ging toeleggen op de intensivering van deze va riant. De smakelijke vrucht met haar harde, rood gespikkelde huid heeft weinig pitten en kan in tien a elf partjes worden gebro ken. In de periode van eind januari tot maart bezit de vrucht het grootste gehalb» aan vitamine-C en carotine. •pot 100 gram -2£S- Perfecte kwaliteit voor een krachtig kopje koffie. Zo klaar! *Ook als voorraadpot te gebruiken. Daarom zit er ook een plasticdeksel op. van 18 t/m 24 januari O/P bij AH: Géén opruiming, tbch opruimingsprijzenElke AH-SuperMart met aparte afde lingen voor huishoudelijke artikelen en/of textiel, staat weer volop in het teken van de op ruimingsprijzen. Géén opruiming van 'zomaar wat' artikelen, maar: aantrekkelijke kwali teitsaanbiedingen met prijsvoordelen van liefst 20 tot 40%Bespaar veel geld, profiteer ervan afd. textiel Ondergoed Beha's Badlakens Nylons Hier is een indruk van de O/P artikelen bij Albert Heijn Iafd. huish. art. Aardewerk Porselein Plastics Ovenvast glas Pockets en tal van praktische huishoudhulpjes AH-SuperMarts met afdelingen voor textiel en huishoudelijke arti kelen Amsterdam-Oost, Helmholtzstraat 63 Amsterdam-Osdorp, Osdorp plein 33 Apeldoorn, Deventerstraat 10 Arnhem, Winkelcentrum Pre- sikhaaf, Hanzestraat 145 Brunssum, Schiffelerstraat 8 Geleen, Rijks weg 2» Heerlen, Winkelcentrum 't Loon Den Haag, De Stede 10» Den Heider-Centrum, Jutianaplein 9a Laren, Zevenend 2» Rotterdam-Hoog vliet, Binnenban 265 Rotterdam-Pendrepht, De Slinge 690 Roosen daal, Nieuwe Markt 66 Rijswijk, Winkelcentrum In de Bogaard C1-14 Utrecht-Kanaleneiland, Van Starkenborgbhof 132. AH-SuperMarts met textielafdeling: Apeldoorn, Winkelcentrum Adelaarslaan, Talingweg 169 Bergen op Zoom, Parade 1 Deventer, Van Vlotenlaan 1 Nijmegen, St. Jacobs- laan137aTilburg, Korvelplein 26# Vlaardingen, Dr.W.BeckmansIngeHO. cn albert heijn Gold Queen per pakje 250 gram 100% plantaardig, zuiver als de natuur zelf en heerlijk van smaak. Bovendien licht ver teerbaar en ongezouten. Verpakt in lucht- en licht dicht aluminium. Een fijne tafelmargarine! Dat is waar ook! Als u AH- margarine koopt, kunt u voor 12 cent een exemplaar mee nemen van Albert Heijn's jeugdblad in kleur. Boordevol strips voor uren kijk- en leesplezier!

Allerhande | 1968 | | pagina 5