oh NIEUWE RIJNWIJN IN AH-ASSOR TIMENT 77 cd Heintje Cd HAMBURGERS Hele oogst door AH gekocht OVERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES Chocolade melk Suitgelezen wijnen nit de Duitse wijntuin C(1 albert heijn Planten- margarine Kunstmaandorkest Anton Kersjes MUZIEK IN HET CONCERTGEBOUW Magere LITER FLES Gold Queen i IKD0£ (OCKMEk/ Veiligste plek '66 Zeiler Schwarze Katz '66 Liebfraumilch '66 Moselblümchen '66 Niersteiner Gutes Domtbal 975 '66 Bechtheimer Pilgerpfad 925 Voor de onderdanen:aantrekkelijk' ALLERHANDE Wederom worden, onder auspiciën van de Prenwe- van-de-Maand Club, een vijftal concerten gegeven door het Amsterdams Kunstmaandorkest o.l.v. Op het veelzijdige program ma staat ditmaal: 27 nov.ï Slavische avond met Christian Bor viool 6 jan.: New Yorkse avond met Daniel Wayenberg (piano) 26 jan.Jasjwili-avond met Gezusters Jasjwili viool) 1 maart: Romantische avond met Mischa Dichter piano 26 aprilWeense avond met Annette de la Bije (sopraan en Arjan Blanken (tenor) Concertabonnement inclu sief plaatsbespreken vesti aire en programma (PMG- voordeel tenminste f 12.-): Clubprijs f 13.- in PMC cheques Bestelnummer C-167 albert heijn ^AN DE DRIE TYPISCHE WITTE „ZOMERWIJNEN", die Albert Heijn sedert 1945 uit het Rijn-Moezelgebied importeert, is nu een vierde toegevoegd: met ingang van 31 augustus zal ook de Bechtheimer Pilgerpfad, een enigszins „zoete" Rijnwijn, in de AH-filialen verkrijgbaar zijn voor de prijs van slechts 3,25 per fles. In de speciale Duitse Wijnweek, die van 31 augustus tot 7 september a.s. in alle AH-filialen wordt gehou den, zal aan de frisse Duitse wijnen in het algemeen en aan deze primeur in liet bijzonder aandacht worden besteed. INTRODUCTIE tijdens Duitse Wijnweek in eerste week van september SEPTEMBER VAN ONDER AF AAN BEGINNEN weike kiem-cn? Cu Mac/ere, Chocolademelk alberü-heijn NAARMATE de volkeren elkaar gingen ontdekken, leerden zij als maar meer soorten wijn kennen: uit allerlei landen, waar ontelbare uit eenlopende streken er weer hun eigen specialiteiten op nahielden. De keuze is soms heel moeilijk. Maar wie een echte verfrissende wijn wenst, weet waar hij die moet zoeken: over onze oostgrens, in Duitsland. Duizenden Nederlanders kennen de idyllische omgeving van Rijn en Moezel, waar tegen de zacht glooiende hellingen de wijnranken zo uitstekend gedijen. In de kleine stadjes vloeit 's avonds rijkelijk de wijn en er klinken de bekende luidruchtige liederen. Want na enkele glazen smelten zelfs Hol landers. die stijfjes in de lokali teiten zijn binnengekomen, samen tot een zingende, deinende menigte. De wijn staat in nauwe relatie met de romantiek en dat is heel belangrijk. In vrijwel alle liederen die aan Wein, vino, vin of wine zijn gewijd, wordt op zijn minst de vriendschap, maar meestal de liefde bezongen. ZOMERWIJNEN Met de wijnbouw aan Moezel en Rijn is wellicht door de Romeinen, maar waarschijnlijk nog door de Galliërs, begonnen. Aan de beide rivieren waren de omstandigheden zeer gunstig; een goed klimaat, een geschikte bodem en hellingen die precies de juiste hoogte en glooiing vertoonden. Bovendien was er de terugkaatsing van het zonlicht, nadat dit op de rivier was gevallen, die ideaal is voor het elslagen van de druiventeelt. De witte wijnen, die hier van daan komen, behoren, in tegenstel ling tót rode. koud geserveerd te worden en omdat zij bovendien zeer fris van karakter zijn, zijn ze vooral bü uitstek geschikt voor gebruik in de zomer. Bovendien is het alcoholgehalte betrekkelijk laag (9 tot 10 hetgeen juist in tijden van warmte aanbevelenswaardig is. Albert Heijn had al een drietal wijnen uit deze omgeving in de winkels: de hellingen van de Moezel leveren de frisse Zeiler Schwarze Katz 2,95'» van de Rijnoevers komen een zachte, lichtzoete wijn met de romantische naam Liebfrau lch 2,75) én de goede, niet te droge Niersteiner Gu t e s Dom t'h a 1, die per fles 3,75 kost. dat deze produikten bepaald niet meer de „kruidenierswijnen" van vroeger waren. AH heeft de mensen alleen over die drempel heen kunnen helpen door hoge kwaliteitsnormen aan te leggen. Het vertrouwen dat daar mee is gewonnen, is zo groot, dat er voorbeelden zijn van mensen, die kopers zijn bij andere levens- middelenibedrijven, maar hun wij nen desondanks bij Albert Hejjn komen halen. Ook is gebleken dat vele klanten, die destijds begonnen zijn met een eenvoudig landwijntje. zich hebben ontwikkeld tot werkelijke kenners, die steeds hogere eisen stellen. DANK ZIJ T.V. Nederland is overigens in de laatste vijftien jaar toch een land geworden, waar de wijngaarde-' niers van Frankrijk, Spanje, Duits land en Italië heel wat aan kunnen slijten. In 1950 gebruikten de Ne derlanders per hoofd van de be volking 0.54 liter per jaar. in 1960 bedroeg dit cijfer al 1,80. En in de jaren daarna ging het nog harder: 1964: 2,88, 1965: 3,35. Deze toe neming is te danken aan de ge stegen levensstandaard, het toe risme, dat velen in het buitenland op gang helpt, en de televisie. Dit medium houdt immers de men sen 's avonds veel meer thuis en het zijn dan ook vooral de zoge naamde aperitiefwijnen, die de stijging te zien hebben gegeven. Doordat de omzet steeg en dus grotere hoeveelheden tegelijk kon den worden ingekocht, zijn de prijzen, die in vrijwel alle sectoren een stijgende lijn hebben vertoond, op het gebied van de wijnen veelal hetzelfde gebleven, in een enkel geval zijn zij zelfs gedaald. GEEN STATIEGELD De Bechtheimer Pilger pfad, die thans voor het eerst in de winkels van Albert Heijn komt, is te koop in een fles, die op zichzelf ook al weer een schakeltje vormt In de keten van ontwikke lingen, die naar een steeds grotere efficiency voor zowel producent als consument leidt. Dit glazen omhulsel is namelijk bestemd om één keer gebruikt te worden. Het raakt afgelopen met de verza meling lege wijnflessen die ergens in een hoekje worden neergezet, om ten slotte in een grote tas terug naar de winkel te worden ge sjouwd. De Nederlandse huisvrouw staat echter bekend om haar gevoel voor de realiteit en zij zal vrezen dat dat laatste ertoe zal leiden, dat de kosten ten slotte toch aan haar zullen worden doorberekend. Dit vermoeden is begrijpelijk, doch onjuist Ook Albert Heijn is blij van de gebruikte flep.sen af te zijn: zij moesten in de winkels worden in genomen, en vervolgens naar de magazijnen verzonden, om daar te worden gesorteerd, gespoeld er opgeslagen. Al deze werkzaam heden zijn nu niet meer nodig en de kostenbesparing die hiervan het gevolg is, is zo groot dat de balans wel zo ongeveer in evenwicht blijft. Zo houdt de verkoop van wijn een drank wier bekoring meer dar twintig eeuwen heeft doorstaan, gelijke tred met de ontwikkelingen van de moderne tijd. PER PAKJE 45 100% plantaardig, zuiver als de natuur zelf en heerlijk van smaak. Bovendien licht ver teerbaar en ongezouten. Verpakt In lucht- en licht dicht aluminium. Een fijne tafelmargarine. Dat is waar ook! Als u AH- Margarine koopt kunt u voor 12 ct. een exemplaar mee nemen van Albert Heijn's nieuwe jeugdblad in kieur, boorde vol strips. albert heijn DE NIEUWELING Aan deze drie wordt nu een vierde toegevoegd: Bechthei mer Pilgerpfad, een ietwat zoete Rijnwijn, die hier wel wat toelichting behoeft. Deze wijn is hl. een zgn. „Spatlese" d.w.z. hij bevat meer druivesuiker heeft een „vollere" smaak, door dat de druiven later zijn geoogst, op een moment dus waarop zij beter waren gerijpt. De wijn gaardenier neemt daarmee een aanzienlijk risico, want iedere dag die de druiven langer op het veld staan, houdt de kans in, dat alles door een wolkbreuk of storm totaal wordt vernield. Desniettemin kost een fles in de AH-winkels slechts 3,25... Dit is mogelijk doordat Albert Heijn zijn klantenkring gaande weg zozeer heeft uitgebreid dat het lonend was de oogst van de betrokken wijnboer in zijn ge heel op te kopen. HOGE EISEN Een dergelijke grootscheepse aankoop past geheel in de werk wijze van Albert Heijn N.V., die in de loop der jaren 12 van de Nederlandse wijndmport voor zijn rekening is gaan nemen. Deze ont wikkeling heeft zich niet vanzelf voltrokken. Vóór de oorlog werden alleen goedkope, zoete wijnen ver kocht. Toen na 1945 begonnen werd uit het buitenland te importeren, heeft het dan ook heel wat moeite gekost het publiek ervan te overtuigen, Voor w arme maaltijden of louches: H E I: Nf '■ER' CIrT- ideaa.1 om snel te bereiden voor warme maaltjjden of lunches. Hamburgers worden verkocht in de vers-vleesafdeluigvan de SuperMarts. Ze zijn van kruidm vooKien riüst tnn£hetH°r ge.bruik &ereed- Hamburgers passen overal bij: ryst, spaghetti, macaroni, puree, patates frites, gebakken en gekookte o ,klmnen "orden Bemaakt i„ de koekepan, maar ook "nd" de .e ovenfnll Sehuif daartoe de bakplaat op het rooster bedekt met aluminiumfolie, zo hoog mogelijk onder de grill. (HAMBURGER Per persoon25 gram boter, Vz fijngesnipperde of geraspte ui, 50 gram champignons, zout, i hamburger, 1 plakje tomaat of een halve eetlepel tomaten ketchup en wat fijn geknipte pe terselie. (Vervolg van pag. 1) Het is duidelijk: er is maar één plaats in een auto waar de kinderen zo veilig mogelijk zitten en dat is achterin. Zeker tot hun zevende, liever nog tot hun tiende jaar, aldus de heer Frackers. En de kapitein geeft nog een laatste advies: 'Als men nu kleine kinderen op de achter bank zet is het natuurlijk ver standig wanneer daar een vol wassene bij gaat zitten. Gebeurt er plotseling iets, dan krijgt de bestuurder nog de kans om te schreeuwen 'pas op' en kan men achterin die kleuters nog altijd vastgrijpen'. Wat zei dr. Aarts ook al weer? Kinderen? Achterin, zonder meer. M KinhbrjjK*'. V-x.lt ••'S'lilÓTl'l1' fles 0.70 liter 2?5 fles 0.70 liter 2!5 fles 0.70 liter l?5 fris en geurig zachte Rijnwijn Moezelwijn niet te droge Rijnwijn fles 0.70 liter O vollekwafiteitswijn fles0.70liter O. Smelt iets van de boter in een pan. Fruit daarin de ui tot deze glazig is geworden. Maak onder tussen de champignons schoon. Snijd ze overlangs in vieren. Doe de champignons bij de gefruite ui en laat alles met een deksel op de pan nog vijf minuten smoren. Maak de rest van de boter heet in een koekepan en bak de ham burger aan beide zijden snel goud bruin. Leg de Hamburger op een voorverwarmde schaal. Giet de ge bruinde boter over de hamburger en rangschik daar de champignons omheen. Leg het plakje tomaat of de ketchup op de hamburger en gameer de schotel met peterselie. Geef er aardappelpuree bij en een tomatensla met fijngeknipte peterselie of bieslook en hardge kookt ei of spruitjes, groene kool of andijvie. HOTBURGER Per persoon: 1 hamburger, ¥2 theelepel sambal, ¥2 geraspte ui. iets boter en eventueel ¥z uitge perst teentje knoflook. Vermeng de hamburger met sambal, ui en eventueel knoflook. Vorm de hamburger opnieuw. Maak boter in de pan heet. Bak de hamburger aan beide zijden snel bruin. Geef er a) paprika-spag hetti of b) kerrierijst bij, respec tievelijk als volgt klaargemaakt: a) smelt boter in de pan, voeg per persoon ¥2 geraspte ui en 2 theelepels paprikapoeder toe en schep hierin de gekookte spag hetti om en om. b) smelt boter in de pan, voeg per persoon geraspte ui en theelepels kerriepoeder toe schep hierin om en om de ge kookte rijst. Geef bij de paprika-spaghetti een salade van kropsla of fijngesneden andijvie. Geef bij de kerrie trijst gestoofde tomaten of tomatensla, beide ge garneerd met peterselie. KAASBURGER (of Dubbelburger) Per persoon: liefst 2 hambur gers, maar 1 kan ook, iets bo ter, 1 plak kaas van cm dikte. Maak de grill heet of laat boter in de koekepan heet worden. Bij gebruik van 1 hamburger deze doormidden snijden en één zijde hiervan met mosterd besmeren. Boven op de met mosterd be smeerde helft legt men de plak kaas en hierop de andere helft van de hamburger. Druk de randen goed op elkaar. Maak de kaasburger onder de grill of in de koekepan aan beide zijden goudbruin. Geef er spaghetti met tomaten saus en groene sla bij. EIBURGER Per persoon: iets boter, 1 ham burger, 1 plak kaas, 1 ei, iets verse bieslook of dille (even tueel gedroogd) of gedroogde majoraan (marjolein of oregano) of fijngeknipte peterselie. Maak boter in de koekepan heet. Maak de hamburger aan één zijde goudbruin. Keer de hamburger om. Leg er een plak kaas op en breek hierop een ei. Zet een deksel op de koekepan. Laat het ei stol len en de onderzijde van de ham burger goudbruin worden. Leg de eiburger op geroosterd brood of geef er spaghetti met paprikasaus bij. Macaroni met tomatensaus met een van de genoemde kruiden is ook een van de heerlijke moge lijkheden met de eiburger. „KLEIN BEGINNEN" luidt I een typisch Nederlandse uit- drukking die gebaseerd is op t nuchterheid, praktisch inzicht, t voorzichtigheid en ook be t scheidenheid. Het houdt ech- ter ook een zeker element van angst in en is beperkend; im- mers wie klein begint, die zal er heel lang over doen tot grootheid te komen. Klein beginnen is zéker ver standig als het om het kopen van goede schoenen gaat; re cente onderzoekingen hebben aangetoond dat een groot deel van de voetklachten van vol wassenen, een gevolg zijn van het dragen van verkeerd schoeisel in de jeugdjaren. De Nederlander kleedt zijn kinderen over het algemeen heel góed. En hij zou ook best geld willen besteden aan het schoeisel, als hij maar niet zo heel zeker wist, dat mooie schoenen (en dure schoenen) telkens weer zo verschrikke lijk gauw worden vernield tijdens de spelletjes buiten. De meeste ouders zien er dadrom alleen al tegen op hun kinderen dure of duur dere schoenen te geven. Waar bij men dan in aanmerking moet nemen, dat goede schoe nen vrijwel altijd dure schoe nen zijn (of duurdere). Meer dan de helft van alle vrou wen en meer dan een kwart van alle mannen heeft voet klachten! Maat* veranderingen BIJ DIE KLACHTEN is nog geen 10% te wijten aan aange boren afwijkingen. In Duits land heeft men onlangs een mas saal voetonderzoek verricht en daarbij liefst 37.000 paar kinder voeten bekeken en de bijpassen de schoenen. Men kwam tot de nogal ontstellende conclusie, dat slechts 20% van al die voetjes in goedpassende schoenen za ten! Zou het in ons land anders gesteld zijn? Wij geloven het niet. Voorts bleek dat kindervoe ten, in één jaar tijds, minstens een- of tweemaal (vaak drie tot viermaal zelfs!) van maat veranderen. Verder kwam tot uiting hel merkwaardige groeifeit, dat kindervoeten niet mooi regel matig, in alle richtingen tege lijk. groeien. Nu eens groeien ze alleen in de lengte, dan weer alleen in de breedte. Dat ook maakt wel duidelijk dat men goede schoenen moet kiezen voor de voet van zijn kind. Men dient de opbouw van de jonge mens inderdaad klein en van onder af aan te begin nen. Men moet er van uitgaan bij het kopen, dat de voet zich niet aan de schoen moet aanpas sen. maar dat de schoen aan de voet dient te worden aangepast. Ademend leder DESKUNDIGEN verklaren daarbij, dat echt leder het beste materiaal is voor goede schoe nen. Leder is natuurlijk mate riaal, dat zich weet te voegen naar de bewegingen van de voet, zoals het eens, toen het nog huid was van een dier, meeging met de spieracties. Le der ademt, sluit de ademha ling van de voet dus niet af en leder staat de voet toe lucht te happen en uit te blazen. Het neemt voorts het vocht op zon der dat de drager het merkt én het Is sterk. Nieuw bestek DE FANTASIEKOUS HANDHAAFT ZICH WE BLIJVEN laag bij de grond; na de schoenen, nu de kousen: de nieuwe modellen van de heren De Jong en Van Darn die in Hengelo steeds zo vaardig voor de onderdanen van meisje en vrouw zitten te breien. Zij hebben de voorjaars- en zomermaanden lustig breiend doorgebracht en zjjn tot de creatie gekomen van de nieu we Jovanda- en Jolita London Look-collectie. De London Look betreft fan tasiekousen voor najaar en winter en ze blijken vooral de jongere vrouwspersoontjes te behagen: de leeftijdsgroep der twaalf- tot achttienjarigen heeft grote belangstelling getoond voor de voorgaande collecties. Omdat de kousen in verschil lende kleuren, dikten en dessi neringen verschijnen, worden er meerdere paren van gekocht (en gedragen). Jovanda meldt een duidelijke toeneming van de vraag. De kousen die uw Rondneu- zer bestudeerde, waren heel rechtlijnig WAAROM EENS niet aan nieuw bestek denken? Het oude is. door zoveel happen en beten, al lelijk versleten en de tanden van de vorken hebben lang de oorspronkelijke lengte niet meer. Bovendien verschijnen er steeds meer vale slijtrondjes op de ulekken waar vorken er. le pels altijd neergelegd worden Niets heeft 7.0'n kracht als de menselijke tong en niet alleen in de politiek en in de reclame, de handel en de liefde, de laster en de haat is dat het geval, maar dit geldt ook voor het bestek. Rosenthal, het Duitse be drijf dat excelleert in porselei nen serviezen, ceramiek vazen en fraai glaswerk, heeft nu een elegant bestek doen ontwerpen door de kunstenaar Hans Theo Bauman; het heet Bestek 300 0. Opvallend is het contrast tus sen de rechtlijnige heften en de fraai gevormde bovenkanten. Het is een verzilverd bestek: het oppervlak is van zuiver zil ver met grote hardheid, dat niet gemakkelijk krast. Rondneuzer zag ook (heel mooi) van Rosenthal bestek met porseleinen heften met eenzelf de decor erop als voorkomt op het servies, waarbij het ge bruikt wordt. Ook trouwens be stek met witporseieinen heft. met zwarhouten en palissander heft. Niet nerveus worden ZEKER, de couturiers pro beren, heel voorzichtig en heel geieidelijkaan, de vrouw weer eens te wijzen op de aantrek kelijkheden van de wat lange re rok (die namelijk heel ele gant en flatteus en vrouwelijk is) ma_ar het modebeeld b I ij f t in doorsnee hetzelfde als nu. De mini-rok zal, zoals spreekt, verdwijnen en daar behoeft niemand (ook de man nen niet!) rouwig om te wezen, maar van een echte lange mode is nog geen sprake. Daarover behoeft men, na seizoenen lang de rok telkens maar weer kor ter en korter gemaakt te heb ben, niet nerveus te worden. Het modebeeld bliift vrijwel onveranderd. De roklengte bliift over het algemeen die welke op de knie valt of even er boven en de modellen geven ook weinig nieuws te zien. De lijn blijft smal en licht en jong. De foto hierbij laat duide lijk zien wat wij bedoelen. Zij toont een confectiemodel (en de confectie die nu gemaakt en al afgeleverd wordt, om lijnt haarfijn de ware mode!) van Engelse komaf; het is een mantel met bijpassende jurk, een veel voorkomende com binatie van, de winter en fret geheel is een produkt van Aquascutum uit Londen TJ ziet het smal, rank, kort, lenig; alles van zuivere wol; de jurk is een kleine, aange sneden shift. leuk en aantrekkelijk (in bei de betekenissen van het w^ord). Hij zag van Antron gebrei de kousen met een zachte, fees telijke tinteling in de fraaiste en geweldigste modekleuren (die nog steeds fleurig en fel zijn; ook komende winter!) en hij zag ook twee soorten (Dusty en Sonny geheten) die gemaakt waren van een an dere. zeer sterke kunstvezel, de C r y 1 o r en die aanvoelen ais wol 6.95). Dan zijn er, voor wat oudere vrouwen en voor die jongeren, die eens een wat gematigder kous aan willen die toch warm is en sterk, de trieot-achtige Sandy, die van helanca is ge maakt en een fijne pasvorm heeft, een dunne ribbel toont, die afslankend werkt en een rustige kleur hééft. Sandy kost 3.95. De Antronkousen (Martme) kosten 4.95; zij dus tonen die kleine glinstering. De Jolita-serie is, wat karak ter en prijs aangaat, afgesteld op de jóngere kopersgroep en is zeer „hip" van stijl 4.95); de Jovanda-collectie is wat duur der en dan ook rustiger. Erg leuk spul! Waarmee jonge meis jes en vrouwen zeker in haar sasje zullen zijn. kroonprinses Vorstige toets HELENA RUBINSTEIN, die vorig jaar stierf, liet haar enor me cosmetische bedrijf niet ach ter zonder kroonprinses: het is Mala Rubinstein, hier uit een vliegtuig afdalend tijdens een bezoek aan de Europese takken van het bedrijf, dat haar moeder stichtte. Vanwege Miss Mala dan is de wintermaquilla- ge van Rubinstein, Frosty Flash geheten, zoiets als: vorstige toets. Het gaat om een koele make up, waarbij vooral de ogen weer de aandacht krijgen, maar zon der opzienbarende kleureffec ten. De wenkbrauw wordt iets aangezet met Fashion Brow (in een zachtbruine tint) of met de tint Gris ardoise ofwel leiblauw- achtig grijs. Boven het oog en tussen de wenkbrauw wordt een matcrème aangebracht (Fashion Matte) in de toon Frosty Pearl, dus een parelachtigglanzende toets van beige karakter of Frosty Green, een groenachtige nevel. De eyeliner (dat streepje vlak boven de wimpers) is bruin van tint en de wimpers zelf worden zwart bijgewerkt met Long Lash Noir. Ook op de rand van het onderste ooglid wordt wat bruine eyeliner gedaan, waar na de benedenste wimpers ook éven worden opgewerkt met zwart. De rest van het gezicht wordt bijpassend, maar heel ge matigd bijgewerkt: het gaat om een natuurlijke, verfijnd-on- merkbare straling waarbij ook de lippen een rol spelen. Rstttin ürow. t«0»T» Ttiml ~y [yt u.n ?mu. f ertj UjUdf DE KLEUREN van de wiater. mode zijn fleurig en tintelend; hel en vrolijk. Vlamrood en kardinaal en pepermuntgroen zijn de uitspringende tinten. Dan is er korengeel en dat mar er ook zijn wat de intensity rangpat: men moet er een zon. nebrilletje bij opzetten. Voort, is er ook sienna; dat is een oranieachtig-roze; iets als helle zaimkieur. En er is karmijnrood hemelsblauw, violet en nog vele' andere vrolijke tinten. U ziet het: hetzelfde palet als deze zomer bracht (minus het paars) maar nog iets fel. 1 e r. In de V.S., waar de con. fectie-industrie zich meer en meer los tracht te maken van de voorschriften van Parijs ziet men ook zwart voor één. kleurige jurken: ook oranje, leiblauw en helrood dienen' daarvoor. Voorts (erg aardig) khaki! Khaki met paarlgrijs; met flets, roze en bleekkoraalrood. Daar- bij: stevige, katoenen kousen il bijpassende kleuren. Laarzen' met tamelijk hoge hakken, die nauw aans uiten en tot over de knie reiken. En strakke panta lons met brede ceintuurs. Kortom: ook in Amerika niets nieuws! Maar wel een aardige,: blijde mode. dat wel. Deze foto's laten zien wat we zo ongeveer bedoelen: ontwerper Donald Brooks ontwierp voor Amerikaanse confectie dit tweed manteltje met ferme dogstooth-ruil; warm, wollig en heerlijk soepel. De kleur hier is bruin-roze gemêleerd; de voering is roze jersey (wol) en de jurk is van dezelfde roze jersey- stof. Het hoedje hoeft niet; het il een Robin Hood-model. NOG EVEN! NOG EVEN SNEL dit modieu ze wintergevalletje tonen; het is. in tegenstelling met datgene dat die Amerikanen ons toon den, wél te koop in het eig^n vaderland. Het gaat hier om een zeer aangenaam model van het Duitse jerseybedrijf Hans R i 11 e r; het heet R i v i r a, is gemaakt van zuivere scheer wol en is in vele tinten voor handen. De importeur is Jessy Blumenthal Agenturen, Amster dam.

Allerhande | 1967 | | pagina 2