vurhausdirecteur heeft de zaak nu al ,rond' IVhcVl ch PROBLEEM Ook AH-Frisdranken in nieuwe verpakking AH brengt wegwerp- 1?8 i sinaasappels nu ook jmkommers en appels per gewicht r 1750 Birma-gangers kunnen op een perfecte ontvangst rekenen IV. Spaar bij Knorr, want... Knorr geschenken zijn het waard dat u ervoor spaart! Het wordt „een lopende nassigoreng" GOED BEKEKEN Speciaal drankje voor autorijders Aannemen: 1750 warme borden Witte Punt-asperges DAT IEDER AANGAAT! Met de ouderdom groeit de eenzaamheid Brieven s.v.p. naar Zaandam! 1967 ALLERHANDE C 7 (Advertentie) ijftig oud-Birmagangers eind Nu ook GRATIS geschenken, o.a. zwaar verzilverde lepels En nog meer keus: nu ook roestvrij stalen pannen, keukenrekjes, serviezen met extra horden. Haal de nieuwe spaar folder bij uw winkelier T^R WORDT DRUK GETIMMERD, recht boven zijn hoofd, maar de directeur van Hotel Kurhaus in Scheveningen, de heer A. H. Jansen zegt: „Neen, dit duurt gelukkig niet de hele dag. Ze zijn kamers aan het verbouwen, vandaar". Overigens mag het van hem nu elke dag gebeuren, die reünie van Birma-gangers. Hij weet het wel, de datum is 27 mei, maar wat de heer Jansen betreft is de zaak „rond". Voor zover hij de „nassi-zaken" kan overzien, is het gewoon onmogelijk dat er iets mis loopt. „Mag ook niet", zegt hij; „we zijn wel een internationaal bedrijf natuurlijk, maar we voelen ons gelukkig met deze dag. Het is gewoon een belevenis en alles moet zonder hapering verlopen." die de zeventienhonderd i ui weten: de heer A. H. directeur van Hotel Kurhaui MEER DANi een jaar geleden voerde directeur Jansen de eerste bespreking over die reünie van de mannen, die meer dan drie jaar aan de spoorlijn-des-doods hebben gewerkt en die nu voor het eerst na de oorlog weer bij elkaar ko onder men. Hij weet de datum nog pre- JAAR GELEDEN zorgde I sor een grote primeur: si- ipelen werden niet meer per stuks verkocht maar per ge er, verpakt in netjes. In het stonden de huisvrouwen te- eze nieuwe wijze van ver- rog een beetje vreemd aan ken. maar al heel spoedig i ze door dat deze methode roordelen had. De prijs staat verpakking plus het ge- .n het aantal dat uiteraard :t naar grootte van de si- pels. Hel duurde dus niet of de huisvrouwen waren gewend en er is nog nooit trzoek gekomen om terug te naar: 5 stuks voor ƒ1.10, 14 voor 1,85 en noem maar Vele voordelen uien dit succes gaan we nu omkommers en appelen per hl verkopen, want daarmee de huisvrouwen misschien rel meer gebaat dan met si- ipelen. Neem bijvoorbeeld -ote voordeel van appels per ht: de kilogramprijs staat op istic verpakking, daaronder wicht, de juiste prijs en het cies: 5 april 1966. „Moment," zegt de heer Jansen en neemt er een map papieren bij; het is intussen een heel „Birma-dossier" gewor den. „Ja. we dachten toen dat het hooguit duizend mensen zouden worden en we reserveerden de Kurzaal, want daar kunnen dui zend mensen zittend een nassigo reng-maaltijd genieten." Het zou anders lopen- De be langstelling voor deze unieke reünie was over de hele wereld zo groot, het aantal aanmeldingen zo overstelpend, dat men al snel aan twaalfhonderd, vijftienhonderd en ten slotte aan zeventienhonderd en vijftig mensen moest gaan den ken. De negen en vijftig jarige Kur- haus-directeur in het strakke blauwe kostuum gestoken met gro te witte pochet zet zijn bril op „Dat was in maart van dit jaar toen ik dat cijfer 1750 wist en dat vereiste natuurlijk wel enige forse maatregelen," vertelt hij. „We heb ben de zaak in zoverre veranderd dat het een laat ik zeggen „lopen de nassigoreng" wordt. De buffet ten staan verspreid in het hele Kurhaus-complex, in de verschil lende zalen waar de 1750 gasten van het Comité-Birmalijn ontvan gen worden met een drankje. En na die nassi gaan ze dan allemaal naar de Kurzaal, onder andere om naar Wim Kan met zijn kampsket- ches te luisteren." door P. W. RUSSEL zijn dossier en zegt: „Om u een klein idee te geven heb ik hier wel wat cijfers. Negen balen rijst bijvoorbeeld en dat betekent 450 kilo. Dan tweehonderd kilo ham en tweehonderd kilo varkensfilet. Groente ook natuurlijk: 75 kilo ui en en 75 kilo prei. Oh ja, en 75 bos bladselderij. Es kijken, ja, nog honderd kilo bananen, duizend eie ren, vijf en zeventig liter olie en veertig kilo kroepoek. En n >g zo het een en ander-" Het Kurhaus is wel iets gewend. Staatsiebanketten voor de Sjah van Perzië, diners voor koning Haakon van Noorwegen, de ko ning van België en de Franse mi nister van buitenlandse zaken Cou- ve. Diners, zittende diners zoals dat heet, van vijftienhonderd mensen, het is gebeurd. „Maar een nassigoreng voor 1750 mensen, dat hebben we nog nimmer eerder meegemaakt", aldus de heer Jansen. „En we moeten natuurlijk wel een grote ploeg bedienend per soneel aantrekken. Groots gebaar A. DE JONG geen cent teveel Uit eigen keuken In vak opgegroeid man, die zo goed om" de touwen denkt, is de heer A. jng, hoofd van dd afde- iroente. aardappels, fruit en len. Van de wieg af is hij het vak opgegroeid, want zijn was in Amsterdam detaillist o-sier in deze branche en als jongen vond hij het al heer- om achter de toonbank te ï)e praktijk blijft altijd de leerschool", is zijn overtui- imkommers per gewicht is uitkomst voor de rouw", vervolgt de heer De .ik bedoel niet die kleine i of beschadigde dingen, echte komkommers, zo van 1000 gram. Die worden al- „r stuk verkocht zodat je een kleine evenveel moet be- als voor een grote. Direct te zien kilogramprijs is bekend en labeltje op de komkommer die nog eens duidelijk ver- plus het gewicht en dan En. ze precies uitrekenen dat cent te veel betalen, want prijs voor die betreffende ommer van zoveel honderd erop" en de heer De megt er aan toe: ne klanten weten heel goed f kopen kunnen tegen welke lodat we hen met dit sys- M graag tegemoet willen ko- En tot slot steekt hij de rlandse huisvrouw een grote op haar hoed. Met opgehe- vinger zegt hij overtuigend: Nederlandse huisvrouw is bewust en weet wat ze I." Kwaliteitsklasse I tkten er nog mensen zijn die iets willen weten over de iteit van groenten en fruit, ia de AH filialen fris ligt uit- sld dan kunnen we heel kort Per 1 januari 1967 hebben de de EEG, vastgestelde kwali- klassen kracht van wet verkre- en AH levert alleen en uitslui- kwaliteitsklasse I! huisvrouwen krijgen dus neer te horen: „Mag het I !i? gram meer zijn, me- u?" Het aantal dat op de ■kking staat is ook erg aan- kelijk, want dankzegt ze in j *1}: „We zijn met ons vie- toat ik maar een zakje van nemen". Het derde voordeel n zeer groot belang: de ap- toorden niet meer bescha- zoals bij verkoop uit een krat waar vele tientallen '•'en per dag in graaien oj inn de appels met een wijde «n terugkeren, echter met ijes"! BEGRIJPT HET al wel: zo'n speciaal drankje is zonder alcohol. U begint met een sui kerstroop je te maken van een kop suiker met een kop water. Breng langzaam aan de kook,, laat twee minuten doorkoken en laat dan afkoelen. Van te voren hebt u het sap van vier J a f f a 's, twee citroenen en twee grape fruits met elkaar vermengd en in de koelkast gezet (afgedekt). Dit sap wordt door u even vóór het gebruik naar smaak vermengd met wat van de suikerstroop en vervolgens wordt het aangevuld met goed gekoelde Up-drink en versierd met een schijf citroen te paard op het glas. Wilt u het extra feestelijk ma ken dan bevochtigt u de rand van het glas met vruchtesap en haalt het vervolgens door kristalsuiker, de rand lijkt dan net bevroren en besneeuwd. Dit is een zeer gezon de en verfrissende longdrink. In de Kurzaal: zeventien hon derd en vijftig stoelen, want ie dereen moet kunnen zitten. „Ja, eigen stoelen, die hebben we zelf," zegt de heer Jansen. „En die nassigoreng, meneer Jansen, hoeveel man boksen die maaltijd voor elkaar?" „Om de snelheid te bevorderen zetten we wel overal kroepoek en sambal klaar, maar verder wordt alles „vers en warm" uit de keu ken aangevoerd. Het is onze eigen koksbrigade onder leiding van chef-kok H. S c h o 11 e n die de zaak voor elkaar brengt." Geen extra mensen in de keuken aan trekken dus? „Neen, we doen het zelf en dat kan. mag ik wel zeggen, omdat het teamwork zo hoog is opgevoerd. De mensen zul len wel langer moeten werken en wat van hun vrije tijd geven, maar geen vreemden erbij." 400 kilo vlees - Wat hebt u nodig, meneer Jansen, om 1750 oud-Birmagan- gers die nassi voor te kunnen zetten? De hoteldirecteur kijkt even in In het Kurhaus zijn ook kamers gereserveerd voor sommige oud-Birma-gangers. Er komen ook invaliden, er worden mensen van het vliegveld Zestienhoven ge haald en teruggebracht, er zijn verplegers voor geval dat nodig is. „Allemaal geregeld door het Comité Birma-lijn", vertelt de heer Jansen. „Geweldig gere geld, eerlijk. En afgezien daarvan, ik heb het comité ook laten weten, dat ik het obeleggen van deze reünie een groots gebaar vind." Er waren meer dingen dan de keuken die in het Kurhaus aandacht vroegen. „We hebben ook de zalenexploitatie moesten zorgen dat die 1750 stoe len die 27ste mei ook beschikbaar zijn", hoor ik van de hoteldirec teur. „En nog eens iets: als het regent geven 1750 mensen hun jas af; is het droog den krijg je mis schien vijfhonderd jassen, maar kapstokken voor 1750 moeten er zijn. En bij nassigoreng drink je een biertje, dus staan er vierdui zend flesjes bier koel." Hoe komen ze allemaal bin nen, meneer Jansen? „Door één ingang kan natuur lijk. niet, maar buiten hebben we bordjes staan die de mensen de weg wijzen hoe ze op drie manie ren het Kurhaus binnen kunnen komen." THREE DIAMONDS 1/2 BUK (425 gram) Wist u dat er op Formosa ook asperges groeiden? Die de vergelijking met de beste glansrijk kunnen doorstaan? Welnu, u vindt ze bij Albert Heijn: mooie, blanke asper ges met witte punten (u weet wel, dat zijn de lekker ste!) voor een verrassend lage prijs! albert heijn 'TACHTIG JAAR MAN EN VROUW ZIJN op deze wereld, hoe is 1 is dat? Omdat Albert Heijn tachtig jaar bestaat, zijn we gaan kijken hoe andere tachtig jarigen in Nederland het maken. Soms zit je op een zolderkamertje in een bejaardentehuis en je kunt 's morgens niet meer naar beneden om het koffieuurtje mee te maken dat is eenzaamheid. Soms zit je nog in het eigen huis, alleen overgebleven, te wachten tot misschien de kinderen op be zoek komen ook dat is eenzaamheid. Soms zit je in een keurig verzorgingsflatje, met zijn tweeën, met de bloemen, met het hondje. Eenzaamheid? Misschien. Zeker straks. Een van de twee. IN TAL VAN BLADEN en kran ten heeft men het kunnen lezen:, wegwerpkleding al of niet van papier gemaakt begint, in navol ging van Amerika, hoe langer hoe meer ook in ons land terrein te winnen- En als er iets nieuws op de markt is, wil AH natuurlijk niet achterblijven. Zo zal men dan ook in twintig SuperMarts met textielafdeling dergelijke jurkjes kunnen kopen, die weliswaar niet van papier, maar van vliesmateri aal zijn gemaakt, met nylon versterkt. Deze vliesjurtcjes zijn alle in hetzelfde model gemaakt, maar in twee verschillende dessins en in vier vrolijke kleurencombinaties. De maten zijn 36-42. De prijs bedraagt slechts ƒ5.90, waarvoor men zo'n jurkje zelfs drie tot vier keer kan wassen (net als nylon in een lauw sopje dus), mits er in natte toestand geen spanningen op de stof worden uit geoefend. Dit betekent o.a. dat men er niet in een regenbui mee kan lopen. Ideaal dus om er van de zomer voor een luttel bedrag zo'n paar jurkjes bij te hebben. „Het grootste probleem rond be jaarde n\ensen is in dat ene woord samen te vatten: die een zaamheid", zegt in Rotterdam drs. J. Bastiaans. Hij is adjunct-directeur van de Gemeen telijke sociale dienst en heeft daar om in deze „eeuw van de jonge mensen" vrijwel steeds te maken met de .mannen en vrouwen die 65 jaar en ouder zijn. Mensen met problemen, altijd. Ook materiële problemen. Maar materieel gezien is het in deze tijd met de bejaarden zo slecht nog niet gesteld", zegt de heer Bastiaans. „Het kan natuur lijk altijd beter. Maar een be jaard echtpaar dat by ons om enige bijstand heeft aangeklopt, kan rekenen op een „salaris" dat ongeveer gelijk is aan het mini mumloon van een ongeschoolde arbeider." 'li Ité per KLM is volkomen vrij Een voorbeeld. In Rotterdam worden de oudere wijken voor veertig tot vijftig procent be woond door bejaarde mensen. Hun huizen zijn meestal niet ge lijkvloers. vaak oud, vaak onge makkelijk om schoon te houden en niet altijd voorzien van com fort. De vuilnisbak is moeilijk naar beneden te dragen, de we kelijkse wasbeurt in de teil wordt een opgave en daarom vaak vergeten. „Doodgewone dingen", zegt de heer Bastiaans, „daarover hoef je niet geleerd te doen. Ze zijn er." Er zijn veel gebouwen in Neder land waar deze mensen in kunnen worden ondergebracht. „Maar nog lang niet genoeg", vervolgt de heer Bastiaans. „Ik persoonlijk ben «erg voor meer serviceflats, flats waarin de mensen het eigen boeltje kunnen doen en dat houdt jong en waarin ze toch meteen hulp kunnen krijgen als er iets aan de hand is. Maar goed, er moet ook rekening worden ge houden met de jonge mensen, die ook constant huizen nodig heb ben." AARZELING Hij 'wil graag uitleggen waarom hij voor serviceflats is- Er zijn veel gevallen waarvan wordt ge zegd: daar moet iets aan worden Bijstand van „sociale zaken" gedaan? Wat blijkt dan? In be- BIJ HET PMC-Voorlichtings- centrum. Osdorpplein te Amster dam worden zo nu en dan brieven en briefkaarten ontvangen met het verzoek om inlichtingen. In dit centrum worden echter uitsluitend mondelinge inlichtin gen verstrekt. Beantwoording van schriftelijke en telefonische inlich tingen geschiedt uitsluitend door de Premie-van-de-Maand Club te Zaandam. Richt uw correspondentie daar om steeds aan PMC. Postbus 175, Zaandam; u voorkomt er vertra ging in de beantwoording door. Zit de schrik om daarom te gaan vragen er nog precies zo in als vroeger, meneer Bastiaans? „Enorm afgenomen", zegt hij „Het was niet zozeer schrik, veel meer een aarzeling. Veel mensen redeneerden: Ach, voor die paar gulden ga ik niet naar dat kan toor. Maar als de - koffie duprder wordt, dan merken we dat met een. Als het leven meer gaat kosten, komen er bij ons ook meer aanvragen om financiële hijstand. Waar de schoen wringt, dat is bij die eenzaamheid. Het is zo langzamerhand een vaste kreet ge worden en daarom stel je je er weinig meer bij voor. Maar die eenzaamheid is er. dat heeft ook zijn consequenties in het dage lijkse leventje. Vroeger bleven de vader en moeder vaak bij de kinderen in wonen of andersom. IN DE TEIL Nu zijn de -kinderen vaak ver huisd naar een andere stad en va der of moeder blijven alleen ach ter in de buurt waaraan ze zich door de jaren heen zijn gaan hech ten. Hoe ouder ze worden, hoe minder bezoek ze krijgen NIET ALLEEN de limonadesi roop maar ook de AH-frisdranken „Cola Drink" en „Up Drink" heb ben een nieuw jasje gekregen. Over wat er zo allemaal aan vast zit om tot een totaal nieuwe fles te komen zijn we gaan praten met de ontwerper Louis Swart in Amsterdam. Het toeval wilde dat we daar ook de heer E. Q Jonker aantroffen, het hoofd - van de afdeling verpakkingsont wikkeling van AH. Twee rotten uit het vak die ons af en toe wel een beetje met de oren deden klepperen. Wanneer u de nieuwe hoekige fles naast de oude op de foto bekijkt en we vertellen u, dat om tot die vorm te komen twee en een halve maand van besprekingen voeren en schetsen maken nodig zijn geweest, zegt u misschien: „Maak dat je tante wijs!" Nee, tante willen we niets wijs maken en u ook niet en daar om geven we maar het woord aan de twee mannen, die met dat bijl tje hebben gehakt. „Hoekig" 1 Dingen waar men en passant niet zo snel bij stilstaat, maar die door de heer Jansen wel even te voren goed geregeld moeten wor den. Hij zegt: „Je ontvangt wel 1750 mensen, maar je moet ook zorgen dat er lepels en vorken zijn. want het „gewone hotel" loopt intussen normaal verder. En dan borden. Het is niet genoeg om 1750 diepe borden neer te zetten, ze moeten warm zijn. Ik ben er een beetje trots op dat ik kan zeggen: aan die eisen kunnen we voldoen." Glazen, weer zoiets. Behalve de bierglazen zijn er ook duizenden aperitief-glaasjes nodig. Wat de heer Jansen betreft, mag de Birma-reünie morgen ge houden worden. Zijn organisatie is rond, zoals dat heet. En stiekem verheugt hij zich wel op die Birma-dag. Want hij vindt het een groots gebeuren en is opnieuw bly met zijn maitre d'hotel en zijn staf die het alle maal „zonder hapering" voor el kaar zullen brengen. flessen verwerken van bepaalde afmetingen. „Op een goeie dag stapt meneer Jonker bij me binnen en zegt: „ik zou wel eens een andere fles voor mijn frisdranken willen hebben, dat ouwe ding is zo saai, in ronde flessen verkopen ze al jaar en dag I gn jje 'doorsnee van de afvulope- ook slaolie, bleekwater. melk en mng Maar dat was nog lang niet Gebonden Ik zat dus vast aan drie afmetin gen: de hoogte, de basisdoorsnee spiritus, verzin eens wat anders voor ons". Kijk, toen meneer Jon ker zo de nadruk had gelegd op het woord rond dacht ik in een flits: rond moet het dus niet meer zijn, nee, hoekig als het enigszins kan, dat komt ook beter overeen met de sprankelende inhoud", be gint de heer Swart. „Hoekig," dat is dan het enige dat je voor de geest staat, maar als je dan naar het bedrijf toe- stapt waar de AH frisdranken worden gebotteld, komen de pro blemen, die aan je idee vastzit ten, van alle kanten op je af stormen, want die kapitale auto matische machines voor het spoe len en vullen kunnen alleen maar (Advertentie) RECHTS: d« ontwerper loui* Swart. Naast hem AH's verpakkingsspecialist da heer E. Jonker. DE TWEE MANNEN die straks verantwoordelijk zijn voor de kleine tweeduizend keer „Eén nassigoreng", wanneer de oud-Birma-gangers binnenstappen. Ze staan aan het hoofd van een achttien man sterke keukenbrigade, chefkok H. J. Schol ten (links) en sous-chef G. Beszelsen. het ergste: op vijf punten van de hoogte moest de nieuwe fles over eenkomen met de oude." Hij haalt twee flessen „Cola Drink" tevoorschijn een oude en een nieuwe, en toont aan waar die punten zitten: onder aan de voet, twee op de randen van de inkeping waar de fles smaller wordt en bo ven bij de afvulopening. „Ih totaal heb ik 28 schetsen ge maakt, net zo lang tot alles klop te, want weet u waar je in de eerste plaats aan bent gebonden? De inhoud, die moet precies een liter zijn!" Enthousiast „Ik was meteen erg enthousiast over het ontwerp", neemt de heer Jonker over, „maar toen moesten we gaan rekenen, want een nieuwe fles mag nooit ten koste gaan van de prijs van de frisdrank. Samen dus naar de glasfabriek Het maken van een kostprijsberekening voor zo'n ex clusief model gaat ook niet van een leien dakje. Daarna lange oesprekingen en proeven op de fa briek die de nieuwe doppen moest vervaardigen want een andere dop geeft altijd kans op produktie- vertraging en dat moesten we zien te voorkomen. Enfin, het is alle maal gelukt en we zijn er bijzon der tevreden mee." Vrouwehanden i „Is die inkeping alleen van es thetisch belang voor u geweest.'" „Nee nee, beslist niet!" ant- I woordt de heer Swart prompt. I „hij is bedoeld als greep want weet u. je moet je altijd voorstel den wat er met zo'n fles gebeurt Ilij wordt voornamelijk door klei ne vrouwenhanden beetgepakt en die kunnen vaak niet om de fles heen. Bovendien staan frisdran ken altijd in de ijskast en de con- densvorming maakt ze glad, dus om van dat hinderlijke glijden af te zijn heb ik die greep ontwor pen." U begrijpt wel dat bij een derge lijke serieuze aanpak twee en een halve maand zijn omgevlogen voordat je er erg in hebt! jaardentehuizen zitten mensen die daaraan eigenlijk nog niet zo hard toe zijn. Ze staan de meer noodza kelijke „gevallen" in de weg. Waaraan de heer Bastiaans snel toevoegt: „Wel een beetje begrijpe lijk. Die tehuizen willen liever ook niet alleen maar een huis vol ernstige gevallen." „BOKSEN" Die mensen, die het in eigen huis niet best meer redden, maar nog fris denken, zijn geschikt voor service-flats, nog niet voor een tehuis volgens de heer Bas tiaans. „Maar daar heb je het weer: juist die mensen die nog fris den ken over veranderingen die zeg gen: kom, we willen wel in een tehuis. Daarbij misschien niet denkend aan serviceflats. Of die flats zijn er weer niet. Maar ik weet zeker: er zijn mensen die op de wachtlijst van een tehuis staan, maar die toch dolgraag, tot hun dood toe, in zo'n flatje zouden,) wonen". Het bejaardenprobleem een historie waar al jaren tegen wordt gebokst, om met de directeur van de Rotterdamse Sociale dienst te praten. Een bijna vicieuze cirkel ook. Want de mensen die werkelijk geschikt zijn om in een tehuis vol ledige verzorging te krijgen, die willen soms weer niet. Die zeg gen: Ik heb me steeds thuis gered en het zal mijn tijd nog wel uit dienen. TEHUIS NODIG Kom daar maar eens uit. En hoe staat het bijvoorbeeld met de tachtigjarigen? Alweer wat de grootste havenstad betreft: de men sen die daar in tehuizen zitten zijn meestal ouder dan tachtig jaar- Statistisch bekeken hebben tach tigjarigen nog een levensverwach ting van zes jaar. Dat geven de statistieken aan, maar zes jaar kan lang zijn. Als je nog in het eigen huisje woont, bijvoorbeeld, en je hebt dringend verzorging nodig. In een verzorgingstehuis. Dat betreft in Rotterdam een achtste deel van de mensen in de leeftijdsgroep van 8084 jaar. „Een achtste deel is het naar onze maatstaven", zegt de heer Bastiaans. „Maar onze maatsta ven zijn erg streng. Dus is het feitelijk een groter deel dat een tehuis nodig heeft." Bij al die feiten is alweer het centrale punt: het isolement. In een dorp kan dat nog meevallen- Niet in een vrij grote «f grote stad- DIENSTCENTRA Dan valt het woord „diensten centra". „In Rotterdam komen ze een beetje van de grond", vertelt de heer Bastiaans, „maar meestal in de wijken waar ze niet het hardst nodig zijn. Soms ook weten de bejaarden niet dat er zoiets is. Nodig is een enorm uithangbord, dat zegt: kom hierheen als je huishoudelijke, geestelijke of mate riële problemen hebt." „En dan moet achter zo'n cen trum ook een organisatie staan Want het is zoals met de bejaar dentehuizen: als je die volop zou bouwen en iedereen wilde daaraan meebetalen, dan is het nog een enorm probleem om personeel te krijgen. Wat je bij die diensten centra in de wijken zou moeten hebben, zijn huisvrouwen die geen full time bejaardenhelp.ster willen worden, maar toch eens een alleenstaande vrouw of man willen helpen. Een paar ochtenden in de week of zo." ALLEEN GELD „Het is moeilijk. Hulpvaardig zijn willen de mensen wel, als ze het kunnen afdoen met geld. Col lecte? Goed, zeggen ze, als je maar niet aan mijn vrije tijd komt. Omdat we graag met geld hel pen in India, maar de oude me vrouw verderop in de straat lie ver maar een beetje vergeten daarom kan het gebeuren dat een tachtigjarige in zijn huisje pas veertien dagen na zijn dopd wordt gevonden. „Het blijft een emotionele zaak" zegt de heer Bastiaans. }iJe kunt er nachten over wakker liggen. Maar je moet met beide benen op de grond blyuen, je houden aan de cijfers."

Allerhande | 1967 | | pagina 7