Cemiis maken tarakteristieke met een keuken MAÏSKORRELS ch k SOEPEN IN SACHETS at betekent kosher? EENPERSOONS-SOEPEN twee, t Rood en Wit ÏAILA1L, H0UMM01IS EN GAMBO GEVULDE PAPRIKA'S KOFFIE Fruitsoep? HOE MARMELADES blik MAÏSSALADE f22.- GREMSJELIES Perla de Guatemala Wat is dat nu? klaar te maken? in eloen en vijgen Bestuurbare Rolschaatsen Kabeljauw met grape-fruit RYVITA KNACKEBROD Drie Israëlische specialiteiten die in de Nederlandse smaak vallen Als „voorafje" Israëlische spécialités in de AH- restaurants Gemarineerde kalfsrollade BRI ARI 196 ALLERHANDE klSXmuit etenj iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii |E keuken van Israël vindt, duidelijk aanwijsbaar, haar oorsprong in de godsdienst, de geschiedenis en de bodemgesteldheid van het land. om van het klimaat maar te ijgen- AllerHande is het niet de plaats om in te gaan op alle tradities en gebeur- sen. die vorm en inhoud hebben gegeven aan vele Israëlische gerechten. Wij len alleen zéér kenmerkende produkten bij u introduceren en u vertellen wat voor tdijks u er allemaal van maken kunt. Sommige voortbrengselen van Israël genieten ons al grote bekendheid, bijvoorbeeld: de heerlijke vruchtesappen, de limonades, woor DE „fruit SOUP" van «Marmelades en natuurlijk de citrusvruchten: de prachtige Jaffa-sinaasappelen. de aa°sde™ht"^rdeïgevrE^gTwant ipe-fruits en andere. eJlJ KOMEN VOOR HET EERST heel andere produkten om uw aandacht vragen. Albert Hejjn importeert voor m te beginnen een keur van soepen in sachets en pak- Vijf verschillende VITA-soepen zijn verkrijgbaar, te h ten een gebonden Champignonsoep, een M i - s t r o n e, een Potage St. Germain, een Con- mmé a la Parisienne en een Krupnik- ttlep. 1 ehalve de laatste benaming, zijn alle andere u J it wel bekend. SAMENSTELLING van deze soepen heeft plaatsgehad on- rabbinaai toezicht en ze zijn „kosher". Dat wil zeggen dat eder pakje duidelijk staat aan- jn of u het kunt eten in hatie mét 'een vlfeesmabltijd Iptet. Dit voor hen die zich aan ?e regels houden. Israëlische keuken heeft nl. regel dat vlees- en melkmaal- en volmaakt gescheiden beho- te zijn en blijven Men gebruikt beide soorten dan ook apart it riesgoed, pannen enz. enz, et is voor de volgens de Joodse nden levende huisvrouw van I damenteel belang dat zij de sa- istelling van de kant-en-klare nsmiddelen kent. „Gestoffeerde" soep Consommé a la Pari- n e bijvoorbeeld is geschikt de vleesmaaltijd want er is pevlees en kippevet in ver- rkt. Zo'n soep mag dan alleen water vermengd worden en zoals wij dat bij een gebonden al gauw plegen te doen met en een scheutje room. Ook komt er niet aan te pas; wel plantaardig vet als men dat it. De soep is licht gebonden Ct wat macaroni-schelp.jes ,.ge- ird". t niets u letten om er even het opdienen wat verse fijn ikte peterselie door te roeren er een partje citroen bij te ge- De Potage aux Champig nons daarentegen mag naar ver kiezing met water of melk worden aangelengd, de ingrediënten zijn dtis zuiver plantaardig. Voor de Minestrone geldt dan weer het principe van de vleesmaaltijd en dan zult u ver baasd staan van de uitzonderlijk goede vulling van deze soep die rijkelijk van groenten en macarom- schelpjes is voorzien. De Potage St. Germain (een licht gebonden erwtensoep) is weer geschikt voor een binding met melk en is helemaal plantaardig. Tot de laatste soort behoort ook de Krupniksoep die bijzonder charmant en ongemeen van samen stelling is: gort en champignons spelen er naast d'e nodige kruiden de voornaamste rol in. LIET KLAARMAKEN van soepen is een uiterst een voudige zaak. Toch zou ik u I willen aanraden: roer de in- houd van een zakje eerst met een heel klein beetje van het te gebruiken vocht tot een papje, laat het even staan, voeg er al roerende langzaam I de rest bij en laat het bij voorkeur nog een uurtje wachten. Daarna brengt u al roerende de inhoud van het i pannetje aan de kook en laat het wat langer doorsudderen dan de aangegeven tien of vijftien minuten. Het zal uw soep slechts ten goede komen1 u behoeden voor eventuele onopgeloste klontjes en de gedroogdè ingrediënten zach ter maken. het is iets heel bijzonders. U maakt een welgevuld sachet open en de vruchten geuren u tegemoet. De massa is bessensap-rood en zit vol met appel, rozijnen, abriko zen, pruimen. U hoeft niet an ders dan vier glazen koud water in een pan te doen, de inhoud van het sachet er goed door te roeren, het geheel al roerende aan de kook te brengen en af en toe röerende een kwartier te la ten sudderen. Laten afkoelen, vervolgens een paar uur in de koelkast zetten en zeer koel als dessert opdie nen. Overigens, in Israël wordt deze „Fruit-soup" werkelijk als soep vooraf gegeten! Een gewoonte, die niet slechts in Israël ingebur gerd is, maar ook in streken als bijv. N'oord-Duitsland. Vooral in de zomer is zo'n koude soep vooraf nog zo gek niet! Het is als het ware een frisse entree en op warme dagen zal men er zeker van genieten. En... voor de „lijnende" mens, een maniertje om zijn oorspronke lijke trek wat te verminderen! 1VATUURLIJK brengt Israël ons marmelades en wel de Assjs marmelades in de soorten orange zoet, orange bitter en grapefruit. Er komt Mandarin S q uas h, een vruchtenlimo nadesiroop van Israëlitische mandarijnen, heel bijzonder van smaak en er zijn de Jaffa Gold vruchtensappen uit blik: sinaas appel, grapefruit en nieuw: ci troensap. EEN ONBEKENDE GROOTHEID TVTAAST DE EERDERGENOEMDE f sachets worden de volgen de blokjes soepen van het fabrikaat O s e m gebracht. De blokjes zijn, heel handig, voor één persoon bedoeld: er is een „in stant"- rundersoep, maar ook een groentesoep en een champignonsoep Het zijn soepen die het aan de broodmaaltijd uitstekend zullen doen. LAND als Israël heeft enorme fruitcultures en naast bekende citrusvruchten expor- Israël bijvoorbeeld: Ma in blik. Het zijn kleine ;jes die zeer geurig zijn en die el pour kunt geven als dessert, dan vooral heel even ge- ir.... ze smaken ook heerlijk meer u ze geeft bij een feeste- e chocoladepudding. Stort die ding dan in een diepe schaal (iet de meloenblokjes met de ip er omheen. en andere. zeer plezierige dldit is de vijg. Er zitten er Pen in een blik en u eet er p en wijsvinger, bij wijze van Men. bij op. zo lekker zijn ze! It u hier een heel bijzonder toe van maken, giet er dan wat 30 Triple Sec bij en geef er een kom met slagroom en schaaltje met wafeltjes bij. Kv/aliteitsfabrikaat. Ge ruisloos lopend op dub bel gelagerde wielen en bestuurbaar door op rub ber verende assen. Hak stukken met metalen ver stevigingen. Verstelbaar "Voor maten 26 t/m 40. PMC- Clubprijs (in PMC-cheques) Vergelijkbare winkelw. f 28.58 Bestelnummer F-111 DIT GERECHT kan vermoede lijk de meest verstokte „niet-vis-eter" verleiden door z'n uitzonderlijke samenstelling, zijn kruidigheid en z'n frisheid. Neem een stuk filet van kabeljauw en leg de vis in een flinke vuurvaste schotel. A propos, Osem heeft ook nog iets extra's aan zijn assortiment1 toegevoegd: een plastic zakje ge vuld met zg. „soep-amand e- 1 e n", het laatste woord beslist niet letterlijk op te vatten, want het zijn eerder minuscule deegkussen- tjes, die knappend zijn en die men of zó kan eten of ter versiering in een kop soep kan strooien. Opvallend bij al deze soepen is het feit dat het zoutgehalte vrij laag ligt. iets wat heel prettig is, daar men natuurlijk beter zout kan bijvoegen, als onze smaak wat meer naar het hartige uitgaat Daarna vermengt u met een vork: boter met fijn gehakte pe terselie. wat geraspte schil van een grapefruit en een geraspt sjalo tje. Bij gebrek hieraan raspt u een gewone stevige ui en roert cr een deel van door het botermengsel Dit mengsel smeert u vrij dik op het stuk visfilet. Maak wat champignons schoon, was ze. snijd ze in schijfjes en bak ze in de koekepan in boter tot ze lichtbruin zijn. Op de beboterde vis deponeert i vervolgens een laag fijn gehaxte peterselie, vermengd met geraspt- ui. wat zout. vers gemalen peper, een stukje laurierblad en de voor uitgebakken champignons. Giet er het sap van een grapefruit over in Sinaasappel met g'embersalade DAT MOET U beslist eens doen: sinaasappel met gem- bersalade als dessert eten! Neem Jaffa's, maak ze schoon en verwij der zoveel mogelijk de witte vel len. Verdeel de partjes in stukjes en vermeng ze met wat fijn gehak te stemgember, roer er een paar eetlepels gembernat door plus (fa cultatief) een glaasje Dry Orange Curagao of Cherry Brandy. Laat met een deksel erop het geheel een uurtje trekken. Versieren met schijfjes banaan, gedoopt in ci troensap zodat ze niet bruin zullen worden, kersen, angelica en geef er slagroom bij. (Niet goed voor de lijn. maar wel het toppunt van verrukkelijkheid! dat klimaat en met die bodem gesteldheid moet Israël wel uit stekende wijnen voortbrengen. Twee ervan zult u in het Israëli sche assortiment bij AH kunnen vinden. Het is de rode tafelwijn Adom Atic, een zeer fruitige wijn die zich heerlijk driniken laat en die u bij AH vindt voor de uitzonder lijke prijs van ƒ3.95 (normaal in Nederland ƒ4,85) en dan is er de witte wijn, „Carmel Hoe" geheten, een zachte wat droge wijn die eveneens ƒ3,95 kost. Deze wijnen zullen niet alleen de Israëlische gerechten op perfec te wijze omlijsten, maar ze laten zich heel plezierig gelden bij alle gerechten die u gemeenlijk klaar pleegt te maken en die zoveel fees telijker worden met hét glaasje wijn. Do KLM opent voor ii nienwe mogelijkheden in verrnkkclijke vakantielanden A LS U ZO N BLIK MAÏSKORRELS OPENMAAKT en u laat de korrels uitlekken dan kan ik me voorstellen dat u er een paar, zó. van proeft. Gevaarlijk, want ze zijn zó lekker dat u moet op passen niet aan het proeven te blijven. Ze hebben iets wat nog knapt, ze zijn fris, hebben toch ook iets zoets, kortom ze zullen in vele vormen een welkome aanvulling van uw menu betekenen. jes Gambo (zie elders) of met blokjes gekookte biet. Als groente Wilt u de maïskorrels als groen te, warm. genieten dan warmt u ze na het uitlekken met een stukje boter (niet roeren, wel schudden) en dan strooit een ieder er op zijn bordje naar eigen smaak wat zout overheen. Uitstekend bij alle soor ten wit vlees en gevogelte. Tenslotte kunt u de maïskorrels natuurlijk heel goed in een gebon den witte saus serveren (met wat nootmuskaat* erdoor) en laat niets u letten om er ook een soep mee te versieren, een eenvoudige toma tensoep wordt heel bijzonder met de maïs. een Maïssalade van en doe dat op de volgende manier: U overspoelt de uitgelekte maïskor rels nog even met een scheutje koud water en wacht tot ze heel goed uitgelekt zijn. Dat geeft u mooi de tijd om de slasaus te ma ken van: zonnebloem-olie, kruiden- azijn of citroensap (veel meer olie dan azijn nemen), wat gerasp te ui, een lepeltje Franse mosterd, zout, vers gemalen witte peper, veel vers gehakte peterselie en tot slot nog wat mayonaise. Roer al deze ingrediënten goed door elkaar en schep er daarna voorzichtig de maïskorrels door. Met vis Varianten: roer door deze basis salade stukjes tonijn uit blik (Star- Kist in olie ingeblikt) of. zo u dit smakelijker lijkt, wat stukjes rode zalm uit blik. Uitstekend zijn ook stukjes koude, gekookte vis en dat kan van alles zijn: kabeljauwfilet, tong, tarbot, schelvis, heilbot, kort om wat u maar wilt. Denk hier eens aan als u vis overhoudt. Maak ze dan direct na de maaltijd schoon, zet ze in folie verpakt in uw koel kast weg en verwerk ze de volgende dag op deze manier. U zult zien dat uw disgenoten dit zeer waarderen. Gebruik bij gekookte vis dan wel iets meer zout. peper, mosterd en ui. Variatie», Door de basissalade, zoals beschreven, roert u parten grape fruit... Die zijn in blik verkrijg baar en perfept voor dit doel daar ze ontdaan ziji^ van alle witte vel letjes. Of u roert er mandarijnen partjes (Israël) door die u bij AH eveneens in blik kunt kopen. Van zelfsprekend zijn ook de parten van Jaffa-sina: appelen, zoveel mo gelijk van velletjes ontdaan, er bij zonder smakelijk in. Nog andere varianten: met stuk jes koude kip of kalkoen, met stuk- GREMSJELIES ZIJN HEEL erg lekkere koekjes, die in de Joodse keuken de plaats van onze drie-in-de-pan inne men. Neem zeven matzes, breek ze en leg de stukken in een servet waarna u ze zo fijn mo gelijk verkruimelt. Vervolgens haalt u de kruimels uit het ser vet en doet ze in een zeef, waarna u ze met een weinig water bevochtigt (ze mogen niet kletsnat worden). U wast rozijnen en welt ze U snippert amandelen, na in kokend water de bruine velle tjes verwijderd te hebben. U snijdt sukade fijn evenals gem ber. Op zeven matzes hebt u drie eieren nodig die u losklopt en verder anderhalf ons suiker, de geraspte schil van een ci troen. een theelepeltje kaneel. U zorgt voor twee lepels plantenboter die zacht moet zijn en nu voegt u alle ingre diënten: matzekruimels, sui ker, rozijnen, amandelen, suika- de, gember, kaneel, ci troenschil, plantenboter en eie ren plus een snuifje zout, bij elkaar en kneedt er een grote bal van die dan weer in kleine ovale koekjes verdeeld wordt. Bak ze in plantenboter in de koekepan goudbruin. Als u gewend bent aan room boter, dan neemt u die. Favoriet bij de hele familie! Ideaal met hors d'oeuvres, soeg, zoete en pikante brood belegging(jam, mar melade, honing, choco lade), alle kaasgerechten, vlees- en vispasteitjes Gezond! Licht verteer baar! THE RYVITA COMPANY LTD., POOLE, DORSET ••••••••••••••••A rYRIE ISRAËLISCHE SPECIALITEITEN dingen naar uw gunst. En met veel kans op succes, zozeer liggen ze in de Nederlandse smaak de Fallafel-mix, gefabriceerd door Telma, de Hoummous (spreek uit: Goemmoes) met sesam in blik, door Vita in de handel gebracht, en de G a m b o's. men er kleine balletjes van met een doorsnee van zo'n twee en een halve centimeter en die gaan in de kokende frituur tot ze bruin en knappend zijn. nen de samenstelling van Fal- lafel is zo dat deze „appetizer" zo-i wel voor de vlees- als voor de i melkmaaltijd genoten ka"n worden U kunt er een voorafje van maken dan wel als bitterballen serveren i bij een drankje vooraf. I In een zakje bevindt zich een mengsel van meel van een soort i gele erwten, gedroogde groenten en vooral Oosterse kruiden. Men roert er driekwart glas kokend wa- i ter door en laat het mengsel daar na afkoelen Vervolgens maakt dobbelsteentjes gesneden door de Hoummous. evenals de uitjes (gesnipperd) en de augurkjes (fijn gehakt). Breng het dik op een toostje op en bestuif tenslotte met de paprikapoeder. Verrukkelijk! O- verigens controleert u natuurlijk het zoutgehalte van de Houm mous. Milde smaak voeg er wat grapefruitparten bij die natuurlijk van alle vellen ont- prika's, was ze snijd er een daan zijn. (In blik verkrijgbaar.) kapje af en verwijder de zatfd- Op het geheel legt u hier en1 lijsten en pitjes. Deze schone pap. daar wat klontjes boter en danka's kunt u vullen met een gaat de schotel de oven in en bijmengsel van gehakt met rijst, dan een matige temperatuur laat u de wel met gehakt puur Maak .net vis in ongeveer twintig minuten gehakt daarbij zeer pikant 3an gaar worden. met een geraspt uitje, een ei, ge- Serveren met luchtig geklopte1 raspte nootmuskaat, zout naar be- EEM WAT verse, groene pa- aardappelpuree, I gegarneerd rne-thoefte, vers gemalen peper en pa- gehakt klaar is. dan zijn de papri- de res' van de grapefruitparten. neermeel. Van dit laatste niet te ka s het ook. veel vooral niet wanneer u de .om- Omdat er in een jiaprika naiuur- oinatie met rijst kiest. lijk naar verhouding weinig o laats is voor de rijst, zou ik u willen MET RIJST bonden met wat door elkaar gestre-1 lijk kruid vindt, aarzel dan geen ken boter en bloem bij kleine minuut maar geef ook het geperste beetjes onder voortdurend roeren teentje een royale kans. Het wordt bij de tomaten voegen, zo kunt u 'er alleen maar des te beter door de gewenste dikte gemakkelijk be- Als de vleesjes helemaal zacht reiken i en voeg er dan de voigcn- zijn. dan bindt u de jus rr:t al- de kruiderijen bij: wat peper, even- weer wat bloem met boter ver- tueel zout, tijm. wat marjolein en1 mengd. tot de gewenste dikte is vers gehakte peterselie verkregen. Zet de schotel in de oven tot het Een invitatie De hierboven genoemde Gambo is een heerlijk produkt, want Als „vooraf" kunt u ze op de 1 kunt er al uw slaatjes en zeer vele volgende wijze opdienen: U neemt puntbroodjes, snijdt deze over-1 'eesgerechten mee gameren, de langs door en verwijdert het wit smaak is zeer mild en fris. van het broodje zoveel mogelijk i Leg in de bodem van ieder brood- je een knapperig slablad, deponeer daarop een paar% van de Falla-1 fel-balletjes, garneer met wat reep- jes Gambo (zoetzure paprika uit Israël), eventueel een schijfje kom kommer of tomaat en wat pikante mayonaise zo u dat verlangt. Leg op de bordjes voor ieder twee broodhelften. Als u ze als bitterballen geeft, kunt u een schaaltje mei mayo naise erbij zetten, zodat ie lereen naar hartelust dippen kan. VIT ETEN? HET LEGERTJE KOKS in de keukens van de Al- bert-Heijn-restaurants is weer gaan studeren in de kookboe ken. Want al hebben deze ge routineerde vaklieden niet de minste moeite met de beroemde Franse keuken en al draaien zij de hand niet om voor spé cialités uit andere Europese lan den, het is nog wel even we nen voor zij specialiteiten uit Israël kunnen brengen, precies alsof zij in een restaurant in Tel Aviv zijn klaargemaakt. APARTE MENU'S Vijftien Albert Heijn- restaurants zullen de „gewone" spijskaart uitbrei den met in ons land onbe kende specialiteiten uit de Israëlische keuken. Dat ge beurt ter gelegenheid van de Israëlweken van 27 februa ri tot 11 maart, die ook een bijzondere stempel zullen drukken op de AH-Su- per-marts en AH-winkels. Met spijzen en dranken doen de restaurants hieraan mee. Een voorbeeld van een der gelijk menu: Marak agwanïot toma tensoep met room Tzimmes knedlach ra gout van rundvlees, wortel tjes, pruimenen abrikozen compote en matzeballen Tapoez Jaffa Jaffa si naasappel DOK WIJNEN Jazeker, ook met wijnen. Want de wijnbouw in Israël brengt zulke goede wijnen voort, dat zij naar bijna alle landen ter wereld worden geëxporteerd. In de oudheid was de wijnbouw er al belang rijk, maar nadat gedurende lan ge vreemde overheersingen net land dor werd en onvruchtbaar, kwam daar een einde aan. Het was Baron De Roth schild, die de wijnbouw echter nieuw leven inblies. Aan het eind van de vorige eeuw bracht hij stekken mee van de wijnranken, die in de Franse Bordeaux-streek de beroemde Chateau Lafitte voortbrengt. Ondanks de moeilijkheden met de C h a m s i n, de woestijnwind die de planten dreigt te verzengen, heeft Israël nu een uitstekende naam als wijnland. Er komen rode en witte wijnen vandaan, die een droog karakter hebben, maar ook rode en witte dessertwij nen die, zoals de Fransen zeg gen, „liquoreux" zijn. Verder exporteert Israël mousserende wijnen en vermouth. DE RESTE De allerbeste witte wijn, de Carmel Hoek en de niet te versmaden rode wijn Adom A11 c zal men in deze Is- raël-weken op de tafels in de AH-restaurants dan ook aantref fen. VRAAG DE SLAGER om e rollade die niet gekruid ZEER, VEEL ZEER.' JLJAAK EENS een ,^uur van bieten en mierikwor tel. U hebt er vier ons (onge veer) gekookte bieten voor no dig plus acht eetlepels vers ge raspte mierikwortel. De bie ten pelt u en raspt ze even eens. Een halve kop kruidenazijn komt er aan te pas plus een theelepel zout, twee eetlepels suiker en een snuifje vers ge malen witte peper. Al deze ingrediënten roert u goed door elkander en laat ze een tijdje intrekken. Wordt speciaal genoten bij de Jid dische „Gefilte Fish", maar kan ook iedere vleesschotel verlevendigen. Als u rijst neemt, doe dan eens het volgende: u neemt wat instant-rijst en maakt de rijst vol gens de gebruiksaanwijzing klaar, daarna roert u er een klein beetje gesmolten boter door plus wat ro de paprikapoeder van de „edelsüsze"-soort. De rijst behoort een mooi roze-rood kleurtje te Krij gen In iedere paprika legt u een bo dempje van de rijst, daarop komt het gehakt. Nu zet u de aldus ge vulde paprika's in" een beboterde vuurvaste schotel; ze behoren el kaar tot steun te zijn. U zet de afgesneden gedeelten er weer op. En u giet in de schaal zoveel ge kruide tomatensaus, dat de papri ka's net onder staan. TOMATENSAES Tomatensaus te maken bijvoor beeld van tomatesap, gewarmd, ge raden maak zoveel rijst als u no dig hebt en geef ze apart bij de paprika's om aan de appetijt, die groot zal zijn, tegemoet te komen. MET RAGOÊT goüt op de volgende manier. Behalve gehaktballetjes neem hiervoor een mengsel van kalfs- of varkensgehakt met eenzelfde hoe veelheid rundergehakt), aange maakt op de elders aangegeven wijze, hebt u nodig een kalfslap die u in vrij grote dobbelstenen snijdt en een kalfsnier die u even eens in stukjes snijdt. Dit vlees braadt u met elkaar in wat boter mooi bruin, voeg er wat tijm, wat gesnipperde ui. veel pe per, zout naar smaak, rozemaiijn en een half laurierblaadje bij en een klein scheutje droge witte wijn in plaats van gewoon leiding water. Als u de knoflook een heer- RLANCBEREN Blancheer de paprika's, ontdaan van pitten en zaadlijsten in licht gezouten kokend water en laat ze goed uitlekken. Vul ze met de ra gout. Neem een vuurvaste schotel, spuit er een fikse rand luchtig ge klopte aardappelpuree in. Zet in het midden de gevulde paprika's, giet de eventueel overblijvende saus er over en laat het gerecht in de oven gloeiend worden MACARONI U kunt de puree eventueel ver vangen door een of andere pasta als schelpjesmacaroni, elleboog- jes, spaghetti of grove macaroni dan wel spiraaltjes. In dat geval kookt u de macaroni precies gaar, giet ze af, laat ze even schrikken en smelt er vervolgens een flink stuk boter in. De smaakcombinatie is heel goed. Gezonde olie zaad wordf gemeenlijk opgediend als voorgerecht. U neemt een bord, spreidt de Hoummous glad uit en giet er een theelepel, of meer als u daar lust in hebt, zonnebloemolie over uit. Die zonnebloemolie, die u bi; AH koopt, heeft een uitermate plezierige smaak en is uitstekend voor de gezondheid, daar ze ver lagend op het cholesterolgehalte van het bloed werkt. De hier aangegeven kwantiteit olie geldt voor een ons Houm mous. Verder garneert u het ge recht met schijfjes komkommer, uitjes uit het zuur. augurkjes uit het zuur en stukjes Gambo, de zoetzure paprika uit Israël. Tot slot komt er nog wat rode paprika poeder aan te pas om te bestuiven en vrij veel fijn gehakte peterse lie. Geef er crackers bij en geniet. (Ook heerlijk met verse toost). Als u bezwaar hebt tegen de olie bovenop, laat niets u dan belet ten om de olie er doorheen te roe ren. En wilt u ook dit gerecht als een hapje bij het drankje vooraf serveren op bijvoorbeeld toostjes, varieer dan als volgt. Roer de olie, de vers gehakte peterselie, de stuk je Gambo, komkommer in kleine daar deze rollade ongeveer zes uur in een azijnmarinade behoort te verblijven. U kunt zelf na afloop dus beter kruiden. Voor de azijn neemt u natuurlijk één van de beste soorten kruidenazijn. Verder wordt de marinade versierd met een laurierblad, een weinig gem berpoeder. een kruidnageltje of twee. wat witte peperkorrels, een weinig zout, een snuifje tijm, een beetje saffraan en een weinig zon nebloemolie Na zes uren haalt u de rollade uit de marinade, u droogt het vlees met een schoon doekje en u braadt het aan alle kanten mooi bruin. Daarvoor kunt u hetzij planten boter, hetzij zonnebloemolie ge bruiken, hetzij vet dan wel room boter. Dat hangt van uw eigen in zichten af. Als het vlees mooi bruin is. dan voegt u erbij: worteltjes, in plak jes gesneden, een paar uien, even eens in dunne schijven, een selderij- knol, in dunne stukjes gesneden en een scheutje droge witte wijn olus een scheutje van de gezeefde marinade. Laat het gerecht gedurende een paar uren sudderen (voor ruim een kilo vlees) en bind tot slot de saus met een beetje boter met bloem gelijk elders beschreven. Geef hier gewoon gekookte aardap pelen bij. Pak 2JjO gram Bonen 195 Vacuumblik 250 gr. o()5 Normale maling Vacuumblik 250 gr. «05 *Melitta maling Fijne aromatische me lange, samengesteld uit geselecteerde Hoogland- koffies, gerijpt op de vul kanische berghellingen van Guatemala. Vandaar ook het bijzonder fijn- geurige karakter. Een ver rukkelijke koffie! ★Poederfijn gemalen, speciaal voor gebruik in Melitta filter. albert heijn albert heijn

Allerhande | 1967 | | pagina 5