ESERVEER ALVAST m PLEKJE VOOR W KR UIDENREKJE 0(1 DAVID HENRI MICHELS ch oh Ghtps 98 ch J Pindakaas dè grimeur van Nederland Verse kruiden Boekjes over kruiden Rookworst NIEUW! »r 5.95 staat iet bij AH oor u klaar Pianist Nicolai Petrow in PMC-concert [ruidenrecepten in Life laten Kookboek WAT ZAG HIJ? MOEILIJK TE KRIJGEN EN DAN NOG VRIJ DUUR De soorten 250 QA GRAM Ö«J VISSALADE Zeer kruidige macaroni Vis „en papillotte" in de oven GOED BEKEKEN 2|5 205 WAT BIJ WAT? KIPPESALADE ANDERS jIBER 1966 19 ALLERHANDE CfflEN HEBT U reeds j de wens gekoesterd ein- tens „anders dan anders" |tn koken. (Hoe kwam het 1st het eten in Frankrijk, i of Oostenrijk zo smake- i pikant smaakte?) U wist t. Of liever gezegd: u wist it het aan een andere toe- ag lag en dat het iets met te maken had. Maar wat die zalige gerechten ge- ffas, dat bleef een raadsel. dit nummer zult u dan hoots aan uw trekken ko- jders op de diverse bladzij- gnt u in gedachten al smullen van de vele mo tden. die een veelzijdige iing van specerijen en krui- Medt. het u weer gemakkelijk [én want daar zijn we altijd op uit! brengt AH iets speciaals: 20 verschil- kruiden in glazen potjes, het zijn, leest u in bijgaan- jmming. Lees de toepassings- jkheden nauwkeurig en er uw keuze uit. (Als ik u nipte ik ze uit!) Nu kunt u uw gerechten te kust en juist dat pikante, smake- tóetsje geven, dat u tot nu genlijk een beetje gemist rheen met die potjes? Ook heeft AH gedacht: Voor ƒ5,95 koopt u zo'n uit Dene- afkomstig kruidenrekje, twee minuten hebt u het aar gezet. Rest u nog slechts en een handig plekje in uw [ndomein te zoeken, waar u ekje kunt ophangen, zodat u tuiden voortaan zo maar voor ijpen hebt. INHOUD TOEPASSINGEN Witte peper (gemalen) Zwarte peper (gemalen) Noosmuskaat (gemalen) Kaneel Kerry Kruidnagelen (gemalen) Paprika Edelsüss Gemengde spece rijen (vleeskruiden) Knoflookpoeder Selderiezout Kruidnagelen Witte peper RADIO-ORKEST uit Moskou heeft onder leiding Gennadi Rozhdestvensky jaar in Engeland grote tri en gevierd. In dit succes ook de pianist Nicolai row, een der prijswinnaars ins het Tsjgikowsky-Con- rs te Moskou, gedeeld. Voor uitvoering van een aantal ■ken van Tsjaikowsky was ?ens de recensenten een be- Paarom AllerHande dit ver- tldt? Nicolai Petrow zal bin- nkort ook in Nederland te be iteren zijn. En wel in het ncert dat het Amsterdams nstmaandorkest onder auspi- van de Premie-van-de- land Club en onder leiding e gastdirigent Eugène etlanow op 7 januari in het isterdamse Concertgebouw geven. Nicolai Petrow speelt dan het Pianoconcert van Tsjadkows- terwijl verder de Symfonie 5 of 6, eveneens van Tsjai- iwsky, op het programma it. Een bijzonder concert [ANZELFSPREKEND nemen kruiden en specerijen k in het zeer bijzondere kook- *Js, dat Life Platen Kookboek d, een vooraanstaande plaats i Daarom ditmaal een recept, ttrin de kruiden een belangrijke I ïpelen. [W- «F SLABOHHEN MET 1NEKIUID 1 theelepel gehakt honekruid; gehakte ui; 1 fijngemaakte W knoflook2 eetlepels olie; geschildeklein gesneden to kt; 1 eetlepel gehakte groene frika: 1 eetlepel gehakte tekselderie; 1 eetlepel gehakte tersehe; 1 eetlepel droge witte Ün; zout; vers gemalen zwarte per, y2 kg gekookte snij- of Wonen. Fruit ui en knoflook 5 minuten olie tot ze lichtbruin zijn. Doe oekruid, tomaat, paprika, selde- L peterselie, witte wijn, zout en per erbij. Meng het goed. Sud- r 10 minuten, af en toe roerend, et deze saus over de warme ontjes en schep het goed om. Personen). Majoraan Rozemarijn Peterselieblad Selderieblad Banda Foelie Tijm (gemalen) 40 gram Gebruikt u bij vis- kreeft en garnalen hors d'oeuvres, roerei, omelet, in een jacht schotel, haché, vlees- en gamalencroquetten, in ge vulde kalfsborst, aardappel puree en salades. 40 gram Gebruikt u in ragout, zuur kool. bietensla, b ruinebo nensoep, hazepeper, bij mosselen en gebakken bok king. 40 gram Bij een eierschoteltje, ge vulde eieren en roerei, in aardappelpuree, gehakt en ragout, over groente, zoals asperges, bloemkool en sa vooiekool en over kip en konijn. 35 gram Bij rode kool, geraspte ap pel, tulband, in speculaas, taai-taai en kruidkoek, ap pelmoes, gestoofde peren en zoete rijst. 35 gram Voor de rijsttafel, bij kalfs vlees en zwezerik, bij de bereiding van een spaghet- tisöhotel, kipperagóut, ge hakt en kerrysoep. 35 gram Bij rode kool, gebakken, gebraden of gestoofde run derlappen, gebraden var kensvlees en gemarineerde lamslappen. 35 gram Voor paprika-schniitzelbij harde eieren, goulash, rijst, spaghetti, zuurkool, gebak ken uien, aardappelpuree en varkensvlees. 35 gram Voor gehakt, runderlappen, haché en sauzen. 40 gram Voor gebakken en gebraden rund- en varkensvlees en stokvis, goulash, Nasi Go- reng. Bami Goreng en krui- denazijn. 75 gram Voor een groente- of vruohtenslaatje of een kaassausje, bij een kippe ragóut en bij diverse groen tes (aubergines, zuurkool en zuurkoolsla) 25 gram Bij de bereiding van sau zen, bouillon, haché, in een jachtschotel en rode kooL 45 gram Onmisbaar bij de berei ding van een pikante saus, donkere bouillon, soepen zoals o.a. bruine ragöutsoep, ossestaartsoepen en schild padsoep, gestoofde runder lappen en gemarineerde kalfslappen. 12 gram Bij tuinbonen, bruinebonen, kievitsbonen, kapucijners, in linzensoep, schildpadsoep en tomatensoep. 12 gram Bij capucijners, v. en bruine bonen, torna ioi- en komkommersla, gebakken of gebraden vlees, bij de bereiding van donkere bouillon, schildpadsoep, ha ché en aardappelpuree. 10 gram Goed te combineren met tijm. Bij kalfs-, lams- of varkensvlees, kip, gestoofde vis. soepen, sauzen, witte bonen en komkommer. 12 gram Bij diverse groentesoepen, vis, gebakken of gebraden vlees (schapevlees) en ge bakken aardappelen. 7 gram Bij verschillende soepen, sauzen, vlees- en visgerech ten en vooral als garnering van allerhande schotels. 7 gram Voortreffelijk in soepen en sauzen, slaatjes en visge rechten, veelal in combina tie met peterselie. Voor het bereiden van vlees en gevogelte, hors d'oeuvres, een pikante saus, lichte bouillon, soepen zo als kippesoep, koninginne soep en witte ragöutsoep, kalfsvleesragöut. In soepen en sausen, ra gouts, in croquetten en bit terballen en over kip, var kensvlees en tomatensla. 10 gram 25 gram S WEEKAANBIEDINO^ in alle AH-winkels (tjm woensdag 16 now.) ALBERT HEIJN EXT** Duizenden toneelspelers on acteurs voor film en tv kennen hem ftLBEKT HELJN Per pot albert heijn 1JIJ HEEFT krullerig grijs haar en draagt: een bril, lange man- chetten aan zijn overhemd en een vlinderdas. Negen van de tien mensen zullen gevraagd om zijn beroep te raden zeggen: „Acteur". Dat is niet gek, want hij hangt er vlak tegen aan. Hij zegt: „Als ik rond kan komen ben ik al best tevreden. Het begrip „miljonair" heb ik allang overboord gegooid; boven dien, de „air" heb ik al". En David Henri Michels, dè grimeur van Nederland, wandeh langzaam door zijn Amster damse werkkamer, om te belanden bij zijn bureau, waar hij een sigaret opsteekt en zijn koffie drinkt. HU is de (enige) zoon van een ongetwyfeld groot man, want zyn vader was Herman Michels, aan wiens produkten miljoenen zich in Nederland hebben vergaapt en naar wiens produkten nog dagelyks miljoenen kUken: mannequins van zo'n zeven kilo gewicht in doorsnee, étalagepoppen. VERTELLEN", had ik willen roepen, maar ik zei gewoon: ER WERDEN IN DE KEUKEN in vroeger eeuwen vele kruiden ge bruikt en er werd bepaald weinig ophef over gemaakt. In onze tijd wordt er enorm veel over kruiden en specerijen ge schreven en gepraat en de verse soorten zijn hoe langer hoe moei lijker te krijgen en als ze al een keertje te vinden zijn, ligt de prijs naar verhouding toch vrij hoog. EEN VOORBEELD: Een van de meest voorkomende soorten is de peterselie. Voor de ge wone betaalt men een aardig be dragje (vroeger kreeg men het bij de groenten cadeau!) en die prach tige krulpeterselie die extra geurig is en waarmee men zo fraai kan gameren, wel die is bijna hele maal uit het beeld verdwenen, al thans voor wat de gewone huis vrouw betreft. Waarom? Een be vredigend antwoord daarop heb ben wij nog nooit mogen vernemen. Kervel is er meer niet dan wel. Terwijl iedere groente tegen woordig bijna het hele jaar door verkrijgbaar is, pleegt de prei in de zomermaanden lang door afwe zigheid te schitteren. Verse munt... bijna niet te vinden. Slechts t ij m en bies look pleegt men af en toe in ge zellige polletjes te kunnen kopen. Verse dragon? Een zeld zame verschijning! Ga in Brabant ergens de grens over en in het eerste het beste Belgische eethuisje serveert men u prompt een biefstuk met een massa c r e s s o n (waterkers) ge garneerd. Hier is waterkers als een exotische verschijning bijzonder zelden te aanschouwen. Heel merkwaardig, in aanmerking genomen de overeenkomst in kli maat. Dit alles is zeer spijtig te noemen, want de gemiddelde huisvrouw of de werkende vrouw heeft geen tijd om lange speurtochten naar zo'n versigheidje te ondernemen. zit voor de soep. Het eerste Is stellig het pittigst. Als dat alles goed gesmoord en verrukkelijk geurend klaar is, dan roert u het door de uitgelekte macaroni. U hebt er dus veel van nodig, zodat ieder voldoende bal letjes gehakt vindt en de saus aan genaam scherp en pikant is. ter wijl de kleur van de macaroni dieprood behoort te zijn! Uitste kend met knappende kropsalade. „Hoe Is dat met uw vader begon nen?" ,£en enorm lang verhaal na tuurlijk, maar ik zal het zeer kort samenvatten," klonk het bo ven de vlinderdas. „Een oom van mijn grootvader was da meskapper, de firma Van der Stempel, ja, ja, in Amsterdam. Toen daar een keer een actrice in de zaak kwam en naar een toneelkapsel vroeg, was grootva der nog een jongetje. Enfin, het toneelkapsel werd gemaakt, be viel zelfs zo goed, dat men de kapper vroeg of hij vast bij die toneelgroep wilde komen. En na zijn dood nam grootvader het werk over. Korter kan het niet." Het was de tijd van het Panopti cum en „grootvader" kreeg de op dracht om pruiken te maken: Na poleon, Marie-Antoinette. „Hij ging naar Frankrijk om haar te kopen en wat ziet hij daar in de étalages? Damesfigu ren. Denk even terug aan die tijd, dat was toen iets heel nieuws," aldus de kleinzoon, die nu 45 jaar is. DAVID HENRI MICHELS grote groot i Else Hvass: Nuttige planten in kleur. (Uitgave: Moussault's Uitgeverij N.V., Amsterdam) Het is een boekje dat oor spronkelijk in Zweden het licht zag, maar dat later in Denemar ken uitkwam. Van de Deense bewerking heeft men bij de Ne derlandse vertaling gebruik ge maakt. Het is fascinerend om al die kruiden in afbeelding en kleur te bekijken. Zeer nuttig ook voor hen die op jacht gaan naar verse kruiden of die ze zelf in hun tuintje willen zaaien en kweken. P. A. Kruijk: Groenten, fruit en kruiden in eigen tuin. (Uitgave Prisma-Boeken, Utrecht/Antwerpen. Met tekeningen. Een nuttig boekje voor hen die werkelijk over een stukje grond beschikken, zodat ze zelf kunnen kweken. Mellie Uyldert: Kruiden in de keuken. (Uitgave: De Driehoek, Amsterdam.) Naast tal van wetenswaardigs over de kruiden, bevat dit boekje tal van recepten. Bovendien wordt veel aandacht geschonken aan kruiden in verband met onze ge zondheid. Een uitgave van zaadhandel Turkenburg, Bodegraven. Is via de boekhandel te bestellen. DAAROM SappigeGelderse ALBERT HEIJN VACUUM VERPAKT Dankzij de luchtdichte vacuum-verpakking blijft de rookworst vers, zo vers alsof ze een half uur ge leden uit de rokerij kwam. Dat is juist het fijne van die vacuum-verpakking. U kunt zo'n rookworst thuis in voorraad nemen. U kent die momenten wel, waarop u blij bent er een in de kast te hebben liggen! albert heijn POCHEER een stukje kabel jauwfilet in kokend water waarin u wat fijn gehakte ui, een snuifje tijm, wat vers gemalen witte peper, een paar takjes peterselie, een weinig rozemarijn en een worteltje hebt meegekookt. Poche ren betekent niets anders dan de vis in het kokende vocht doen, even weer aan de kook laten komen en dan het vuur uitdoen. Na een minuut of tien controleren of de vis gaar is, met een schuim spaan uit de pan nemen en laten afkoelen. De vis uit elkaar pluizen, zodat de stukjes klein zijn. Combineren met: garnalen, mos selen uit het zuur, tomaten, gepeld en in stukjes gesneden, plakjes komkommer, blokjes gekookte aardappel, veel fijn gehakte peter selie, vers gemalen witte peper, zout, witte-wijn-mosterd (en daar bepaald niet al te zuinig mee om springen!) en veel olijfolie. Alles voorzichtig door elkaar mengen en desverlangd nog wat dragonazijn toevoegen, maar denk aan de zure mosselen. Met knappend stokbrood. Met een stevige groentesoep vooraf en drie-in-de-pan toe, ser veert u een voortreffelijk maal. TV/TACARONI in een of andere fVl schelp-, strik- of elleboog- vorm precies gaar koken met een weinig zout en een scheutje olijf olie; dat voorkomt eventueel plak ken. Terwijl de macaroni kookt het volgende mengsel in een koekepan klaarmaken. In de koekepan, in olijfolie, een ferme fijn gehakte ui heel zachtjes goudbruin laten worden. Daarbij een geperst teentje knoflook voegen en zoveel oregano als lekker vindt. Een paar zeer klein gesneden jonge worteltjes komen het gezelschap versterken, even als mooie gepelde, in stukken ge sneden tomaten, van vocht pitten ontdaan. Een laurierblad mag zeker niet ontbreken, evenals een kruid- nageltje en een snuifje piment. Doe er vervolgens balletjes gehakt bij. U kunt kiezen tussen vers ge braden of de soort die in het blikje TJ KUNT ER tong voor nemen of tarbot dan wel griet of kabeljauw en u laat de vis fileren. De „papillotte" is niets anders dan een flink stuk staniol. U legt de rauwe visfilet op de staniol, u legt er een stuk boter op dat u vermengde met een geraspte ui, fijn gehakte pe terselie, een bewijsje knoflook een snuifje tijm, een beetje ro zemarijn. Leg wat van die boter onder de vis en er bovenop. Strooi er zout naar smaak en flink wat vers gemalen peper over. Vouw de staniol zo dicht dat er absoluut geen vocht uit kan lopen. Leg de pakjes vis op het rooster in de oven en laat dé vis bij hoge temperatuur snel gaar worden. Dat zal zo'n minuut of tien kosten. Juist de pakjes maken dat alle heerlijke geuren in de vis worden geconcentreerd. Iedereen krijgt het pakje op zijn bord, snijdt het met een scherp mes open en eet de vis uit de staniol. Bijzonder smakelijk bovendien spectaculair! Met die wetenschap en het haar voor de pruiken verbleef de heer Michels (de grootvader dus van mijn verteller) weer in Nederland. Ook toen h'at Panopti cum over de kop ging. En hij was er direct bij om de figuren te ko pen. „Grootvader verbouwde ze en verkocht ze voor de étalages." De eerste modepoppen, de eerste niet-levende mannequins versche nen in de Nederlandse winkels. „De jaren renden verder en in middels waren we in de malaise- tijd gearriveerd," vertelde de heer David Henri Miohels en stopte zijn lange pochet i'ets terug in de borst zak. „Er kwam een klant bij groot vader. Ik koop zoveel figuren bij je, sprak hij, kun je me voor mijn door P. W. RUSSEL zaak nu ook toonbanken leveren?" „Neen-verkopen was er in die tijd natuurlijk niet bij en een broer van vader ging op stap in Amsterdam en vond ergens een fabriekje voor hout en metaal. Daarom is er nu nog een firma Michels die ook winkels inricht." KOFFIE MET KIRSCHW ASSER HOE vreemd het u misschien voor mag komen, een kop goede, zwarte koffie (al dan niet met sui ker naar smaak) wordt extra ver rukkelijk wanneer men er een scheut Kirschwasser door roert. De smaak van dit kersepitten-distillaat en die van koffie passen uitstekend bjj elkaar. Dat kopje koffie wordt er bijzonder feestelijk door! Vol cn aromatisch: 100 Purc Columbia koftie, de beste ter wereld! Speciaal geselecteerde koftie voor de liefhebbers. ♦Melitta-maling vacuumblik 250 gram Normale maling 0(5 vacuumblik 250 gram vacuumblik 250 gram Koffiebonen in pak van 250 gram •Poederfijn en op de juiste temperatuur gemalen, de idea le maling voor gebruik in snel- filler met filterzakje. albert heijn IETS CREATIEFS David Henri Michels, zittend te midden van zijn aan de wand ge hangen collectie antieke prenten die op zijn eigen grimeursvak be trekking hebben, zuchtte. „Ja, er mijn vader heeft uitgevonden hoe e haar kunt inplanten in was. Echt ïaar, op de hoofden van de étala gefiguren, die daardoor dus een volkomen ander en menselijk ui terlijk kregen. Vader was niet al leen een vakman, hij was ^ook kunstenaar. Hij heeft echt niet voor niks in 1927 de Grand Prix d' Honneur gekregen." .Vaders broer, dèt was de zaken man, die zorgde voor de verkoop en zijn zuster deed de administra tie." Akkoord, akkoord, meneer Mi chels, maar u zelf? U, die in ons land bekend staat als dè grimeur; u die duizend en één acteurs en actrices onder uw handen heeft gehad; u die nu dwars door ons land en in het buitenland werkt met een team van vijf en twintig mensen waarom bent u en hoe bent u ertoe gekomen om grimeur te worden? Mijn gastheer had geen moeite met het antwoord. Hij zei: „Ik heb me waarschijnlijk ontpopt tot ie mand di'e iets creatiefs wil doen. Sinds 1938 zit ik in dit vak en ik heb er nog geen dag spijt van gehad. Maar geleerd heb ik het van mijn vader, zonder enige twij fel." juist het grote feest in 1938 rond om koningin Wilhelmina. De ene optocht na de andere en ik maar grimeren. Ik wist het toen ook zeker: ik blijf in dit vak." Duizenden toneelspelers en ac teurs voor film en televisie ziin hem er dankbaar voor, dat hij dit besluit nam. Op dit moment in Eindhoven ook. „Daar ben ik regel matig, vanwege de kleurenuitzen- dingen van de tv," zei hij. En wat moet je bijvoorbeeld kunnen om te doen wat meneer Michels doet? Je moet kunnen kap pen, je moet de individuele make up onder de knie hebben, je moet kunnen toneel-kappen, ofte wel van het eigen haar iets heel anders maken in een vereiste stijl. Maar je moet ook pruiken kunnen maken en je moet kunnen poly chromeren. Wat is dat, meneer Michels? „Dat is de vlakverdeling, de gelaatsbeschildering, Lij Mefisto uit Faust bijvoorbeeld. Dat moet anatomisch goed zijn, anders zit je er naast en sorteert het geen effect." V van- Sint, Wat David Henri Michels doet is gewoon het werk van een kunste naar. Toen ik dat hardop zei, ant woordde hij: OP VADERS GEZICHT - „Ja, vader heeft dit vak tot kunstvak gemaakt. Vroeger werd er geschminkt met streep jes en rimpeltjes: dan was je meteen oud en je kon het toneel op. Later hebben we als basis genomen: de oude meesters en toen toegepast op de gezich ten, zodat je het spel met licht en schaduw krijgt. Het was in 1927 dat vader dit lanceerde en vandaag de dag gaat het nog zo." DIENSTVERLENEND - Te gebruiken by: Bonekruid Basilicum: Salie Dille: Kervel: Bieslook: Marjolein TUm: Rozemarijn: Oregano: Dragon: Pepermunt: Selderij- groen Peterselie vlees, vis, salades, tuinbonen, lamsvlees, kaasgerechten, bonen, doperwten, varkensvlees, gebakken vis, salades, ingelegd zuur (denk aan de „dill-pickles"), geroosterde vis, heilbot, makreel, aardappe len, koolsla, macaroni, in sauzen of als strooi- kruid. soep, salade, vis, eieren. bij gekookte aardappelen als toekruid, ver mengd met boter of kwark, lamsvlees, kaasgerechten, vullingen voor ge vogelte, soepen en diverse groenten, vissoepen, ragoüts van dieren, saus voor ge vogelte, rundvlees, tomaten, fricassées, onmis baar onderdeel van het zg. „bouquet", rosbief, lamsvlees, visgerechten, gevogelte, (wilde marjolein uit Italië), vooral dus in Italiaanse gerechten als pizza's, kalfskotelet ten, sauzen bij de Italiaanse pasta's, omeletten, schaaldieren (mosselen, aliekruiken), kreeft, kip, azijn, salades. saus bij lamsvlees, longdrinks en cocktails, in soepen en sauzen, in sommige ragoüts. in boters, bij aardappelen, vis, vlezen, ge vogelte, verschillende groenten, als puree- garnering van schotels in soepen. De heer Michels dacht ineens zichtbaar terug aan die begintijd en hij ging verder: „Ik kwam in de zaak en vader zei tegen het personeel: Jongens, we hebben er een nieuwe bediende bij en die heet nu toevallig net als ik. Ik moest het atelier schoonmaken, loopjongenswerkjes doen en ik vond dat ineens helemaal niet zo prettig. Dat zei ik vader ook en dat had ik beter niet kunnen doen. Als de chef z-egt dat jij een boodschap gaat doen, dan doe je dat, zei hij. Nu, achteraf, zeg ik iets anders. Nu zeg ik, dat ik bij hem een geweldige leerschool heb gehad." „Het was vaders gezicht waarop ik het grimeren leer de. Later engageerde hij een acteur, die nogal wat vrije tijd had en blij was met deze bijverdienste, en ook op het gezicht van die acteur moest ik leren grimeren, onder lei ding van vader en van de chef." Het is niet zo'n eenvoudige zaak om David Henri Michels thuis te treffen. Hij is of op reis, of hij houdt lezingen over het verschil tussen het Japanse en Chinese to neel, bijvoorbeeld. En tussen dat alles door moet hij de psycholoog zijn. Wanneer? Als een kostuum ontwerper zegt: „Daar metet een rode pruik bij"; wanneer de regis seur zegt: „De pruik moet chatain zijn" en wanneer tenslotte de actri ce zelf dit alles hoort en zenuwach tig uitbrengt: „Rood? Chatain? He lemaal niet, ik wil een blonde pruik in dat stuk." Aan David Henri Michels om dan de zaak op te lossen. Maar hij doet het. Al achtentwin tig jaar. „We zijn een dienstverlenend be drijf," glimlacht hij. KUNSTVAK De heer Michels vindt zelf dat hij in die tijd met zijn neus in de boter viel. „Wat wilt u: we hadden IT"OUDE STUKJES KIP vermen- IV gen met kleine blokjes kom kommer, stukjes gepelde, uitge lekte tomaat, een geraspt uitje, wat gesneden bieslook, wat fijn gehakte peterselie, wat mosterd en vers gemalen peper, eventueel zout en verder aanmaken met Calvé's Hongaarse saus. In een bergje ser veren op een bed van knappende slabladen. Met toast en boter. Albert Heijn Die moet u eens proberen die heerlijk knapperige potato-chips van Albert Heijn, krokant gebakken In goudgele olie en licht gezouten. En, u weet het, als AH met wat nieuws komt, dan is ook de prijs aantrekkelijk: een grote zak van 200 gram albert heijn

Allerhande | 1966 | | pagina 7