Tom taalt niet meer naar paardevijgen. SBi ■A T'gratis fraaie drooadoeken WAAR OVER PRATEN i ZWP "Bio-lex maakt wassen bijna overbodig,, Alléén moor Inweken of voorwnssen Bonzo Wat zegt u daar boemboe nasi goreng diner fSIIÉpSpRSIl MBumMÉg Vroeger was Tom, zoals zovele honden, een groot straatvuilverslinder. Hij deed dat niet uit speelsheid, niet uit balorigheid en niet om z'n baas te jennen. (Die merkte het vaak niet eens.) Hij deed dat uit lijfsbehoud. Omdat die onfrisse dingen bepaalde voedings stoffen en vitaminen bevatten, die hij in zijn gewone voeding miste (en die hij toch zo nodig had). Nu taalt Tom niet meer naar zijn schilderachtige "bijvoeding". Niet uit schuldbesef. Maar omdat hij nu elke dag een lekkere warme maaltijd krijgt, waar ailes in zit wat hij nodig heeft: Bonzo Diner. Bonzo Diner bevat (in de juiste verhouding) vlees, groenten, allerlei vitaminen en mine ralen, kalk en waardevolle lichtverteerbare graansoorten. En 't is heel eenvoudig klaar te maken. Gewoon in de bak wat warm water er over. Toegegeven, de straatvuil-methode is nóg gemakkelijker. En voor uw hond niet eens zo verschrikkelijk ongezond. Maar hebt u zich-elke keer ais u een dankbare lik krijgt-wel eens afgevraagd of het gezond is voor U? ALLERHANDE A NOVEMBER ]c "Pikante piepers" Wat dat zijn? Gewone aardappelen die u gewoon bakt- Maat dan doet u er iets ongewoons mee- U welt wat Boemboe Nasi Goreng in een beetje water en fruit het daarna. Vervolgens voegt u dit toe aan de gebakken aardappelen en ziedaar: het worden „Pikante Piepers". Nasi Goreng kruiden ik 1 "St KU: $1 Dehydrated onions with spices Mlschgewtirz für Nasi Goreng 1 -JGvC; h,- "Jt N.V. CONIMEX - BAARN - HOLLAND Zend briefkaart, extra gefrankeerd met 40 cent, aan Conimex Baarn voor mooi rijsttafel- receptenboekje. Uw zakje Conimex Boemboe Nasi Goreng hoeft dus niet geduldig te wachten tot u weer Nasi Goreng op het menu heeft. En zelfs niet tot u weer Pikante Piepers gaat maken. Want Boemboe Nasi Goreng is ook heerlijk bij: kool, koolraap, bruine bonen, capucijners, een macaroni schoteltje, gehakt en braadvlees. U kunt elke {lag zeggenvandaag eten wij Pikante(vult u maar in.) Dit is Tom. Hij krijgt nu dagelijks een lekker warm maal voor nog geen 18 ct. NirALW 0 maaltijd nog géén 18 cent per warme maaltijd. Dit is de lekkere warme maaltijd waar alles inzit wat Tom nodig heeft. En die z'n baas in een halve minuut voor 'm klaarmaakt. De KOI brengt verre landen vlak bij buis bij elk vaatje (f 7,44) een prachtige landendoek bij elk voorraadvat (f 18,60) zelfs twee Waar de was ter sprake komt is Bio-tex favoriet. Wie Bio-tex kent is enthousiast over dit fantas tische inweek/voorwasmiddel. Met verbluffend gemak verdwijnen hardnekkige eiwit-, bloed-, melk-, vet- en luiervlekken. Spoorloos! Even In weken of voorwassen en 't meeste goed kan zo aan de lijn. Bio-tex is ook enorm zuinig. Het 47 ets. pak is ruim voldoende voor liefst 35 liter sop. Bloedvlekken, melkvlekken, vet vlekken, alle eiwitvlekken - dus ook luiervlekken - verdwijnen als sneeuw voor de zon. BIOLOGISCH INWEEK- EN VOORWASMIDDEL WIE STAPELGEK is" is zo gek als een krekel. Want „stapel" betekent „krekel", dat diertje dat er in de fabel van de Krekel en de Mier zo slecht afkomt omdat het. zonder enig verantwoordelijkheidsgevoel, maar feest viert en doet en niet aan de toekomst denkt. Het woord „stapel" vindt men niet in hedendaagse woordenboeken: het komt nog voor in dat van Kiliaen uit de 16e eeuw. Het was toen echter al verouderd; toch leeft het nog voort in de huidige taal! „Om iets soebatten", „op smekende toon om iets smeken", is een uit het Maleis stammende uitdrukking. Sobat betekent vriend en soe batten is dus de lieve vriend spelen. „Het is een sof": een grote teleurstelling. Een uitdrukking uit het bar- goens; aanvankelijk een joods woord, dat „eind" betekent. In dit geval „sof slecht einde". Weinigen kennen de uitdrukking „Hij slacht Slatius die zijn bier verliet". Zij wordt gebruikt als iemand zo haastig weggaat dat hij verzuimt zijn glas leeg te drinken. Slatius was een dei- samenzweerders tegen het leven van Prins Maurits in 1623. Hij vluchtte toen de samenzwering bekend werd. Hij kwam daarbij in Rolde aan, waar hij bij de nadering van soldaten zo haastig opstond dat hij zijn bier vergat leeg te drinken, hetgeen argwaan wekte en hem verried. Hij was predikant te Bleiswijk bij Rotterdam en een heftig remonstrant die verbitterd was over de terechtstelling van Van Oldenbamevelt. A Het woord „smeris" stamt van het joodse woord „wachter of wacht" en is dus yan origine niet onaardig bedoeld, „Op zijn falie krijgen." Een falie was een grote vrouwenregenmantel, een huik. Een fata morgana is een luchtspie geling, een droombeeld. Minder be kend is dat het letterlijk betekent de „Fee Morgana", een grote to- yenares uit middeleeuwse yerha* len. De Flintstones vinden het geweldig als u ze meeneemt. Voor slechts f 0.19 per stuk, bij elk pak Dreft. Wees er snel bij I... Verzamel het hele Flintstonekroost a^e Hofnar produkten zijn gegarandeerd uitsluitend tabak!

Allerhande | 1966 | | pagina 6