k eer was iNederland als een der eersten e i'bij cd BRDIDSCADEAll WERD „BEDRIJFSMACfflNE" ch de PMC- PMC-NIEUWS EN NIEUWTJES HERBOREN PMC-MIXER Erwtensoep Rookworst 85 ch tolkt-Westenwind Golden Stitch naaimachine r Israël - Kerstreis Luncheon Meat 99 „Jfc werk er met plezier mee V 99, 4 dagen vanaf 791,- Israël VERSE Rookworst De nieuwe catalogus is uit! Voor de 'grote' knutselaars! met -■y "mT 1"1 "1 Ouderwetse Stamppot GOED BEKEKEN ider sneeuw, maar wel met Zon, veel Zon Welverzorgde reizen naar „ZOVEEL VOOR" X Verse Rookworst ZIJ IS ER WEER: Toch nog LP's Kunstmaand-Orkest „Fout is fout" U WEEKAANBIEDING OBER 1966 ALLERHANDE A 9 TOEGEGEVEN, het was weer mondjesmaat -*• deze zomer. Een flinke partij zon in juni en naderhand was elke minuut bruinbakken „meegenomen". Langs het strand van Hoek van Holland om maar één plek te noemen liep ik in augustus: koud, wind, nat. geen hond jawel, toch, één boxer. Op het zand van Rockanje stapte -ik half september: tenminste droog en dat was meegenomen. Ik bedoel maar: Nederland is niet voor niks met miljoenen naar het zuiden uitgeweken. We hebben nogal wat nationale eigenschap pen. We hebben nogal wat eigen politieke hok jes en dat geldt vanaf het stemmen tot de verenigingen van sierviskwekers toe. Dat hoort bij ons. Net zoals onze gave om ontevreden te zijn; geen enkel Europees land dat het woord „kankerpit" kent. Ook dat hoort bij ons. /"\F IK EEN BEETJE negatief probeer te doen? Weineen, ik constateer iets, meer niet. We kankeren met liefde en overgave op veel zaken |H in het eigen land, maar laat ons niet buiten de grenzen iemand ontmoeten die meent iets on prettigs van onze vaderlandse grond te moeten zeggen, want we zitten hem zonder enige be denking subiet in de haren. Het Weer In Nederland. Het mag gerust met vier hoofdletters worden neergeschreven, want geen onderwerp waar de Nederlanders de laatste vijf zomers meer over spreker. Uiteraard. door P. W. RUSSEL Meer dan zeventienhonderd lijken haalde men er onder het puin uit. In Nederland was het die dag: droog met noordwesten wind. STAMPPOT van snij. en witte boontjes is eigenlijk zo heer lijk ouderwets, al moet ik direct constateren dat de snijboontjes vroeger uit het zout kwamen. U weet wel uit zo'n grote bruine Keulse pot, met een plankje bo venop en daarop een heel grote straatkei. Men had er een hele winter plezier van. al betekende het ook eindeloos spoelen met vers water. Maar de boontjes waren mals en hoe En de combinatie van de snij- en de witteboontjes met de aardappelen en zo'n geuri ge glanzende rookworst, was een bijzonder smakelijke U maakt ze nu met snijbonen uit het blik of uit de diepvries en u zult er minstens evenveel van ge nieten. Bovendien is het zo ge makkelijk want de wittebonen koopt u kant en klaar in blik, als u weinig tijd hebt. 1, WAAROM DEZE WINTER EENS NIET wat anders doen dan zoals u misschien wel van plan was naar de éen idere wintersportplaats te gaan? Niet dat een vakantie in de aw niet óók zijn aantrekkelijkheden bezit. Verre van dat. rwij zouden ons heel best kunnen voorstellen, dat me- tn na deze zoveelste verregende zomer een diep verlangen jn hart koestert naar zón, zón en nog eens zón. Indien dit i, dan is een reis naar Israël juist datgene, wat u nodig hebt. aardig kenmerk en dat is dit. Wanneer het in augustus drie weken regent dan heeft iedereen de mond vol over Italië, Spanje of Frankrijk en dan willen we allemaal daar wonen en zijn jaloers op die men sen ginds die „zoveel voor heb ben". Wanneer het in juni twee weken smoorwarm is, dan hoeft dat voor ons ook weer niet", want er valt nauwelijks te werken en in Noor wegen en Denemarken hebben ze op die momenten toch wel veel voor. Deze redenaties horen hele maal bi) ons. iËL MET KERSTMIS unt u zich gevoelsmatig een e combinatie voorstellen? Het waar de hele geschiedenis ons Christendom een aanvang genomen. Het land met na- als Jeruzalem en Nazareth, die n eder, onverschillig van welke iferichting hij moge zijn, toch ddellijk de meest intense tsfeer voor ogen tovert, alles lijkt u misschien on tbaar. Maar het. is het niet. 1 u zelf maar: Data en prijzen )e Premie-van-de-Maand Club dt u twee Kerstreizen aan, arvan de eerste duurt van lag 19 dec em b e r 66 tot donderdag 5 ja ar! 1967 (dus 18 dagen en nachten) voor een tourprjjs 871,per persoon. NU Blik 340 gram Heerlijk op de boterham, in plakken gebakken bij de warme maaltijd of in blokjes gesneden bij een macaronischotel. Smaakt ook uitstekend bij Nasi of Bahmi Goreng. albert heijn Nóg goedkoper kunt u reizen, als u op woensdag 21 de cember 1966 vertrekt voor een reis, die tot dinsdag 3 januari 1966 duurt, dus 14 dagen en 13 nachten, want deze laatste reis kost slechts 791,per persoon. Deze prijzen gelden bij deelneming van ten minste twintig personen. Dit is inbegrepen Als u wilt weten, wat er allemaal inbegrepen is bij deze reissom, dan is dit het volgende De vliegreis in de „economy"- klasse van de lijndienstvliegtuigeff van IATA-maatschappijen; lucht havenbelastingen op Schiphol en London Airport; vrij vervoer van 20 kg bagage; vervoer van Lucht haven Lod naar het hotel en te rug; accommodatie in tweepersoons kamers met privé bad of douche en toilet in goede hotels, alle maaltij den, te beginnen met het diner óp de dag van aankomst en eindigen de met het ontbijt op de dag van vertrek in het hotel en de lunches op de heen- en terugreis in het vliegtuig. Het supplement voor het alleengebruik van een kamer be draagt 7,50 per nacht. Voor deelnemers aan de Kerst- reizen bestaat de mogelijkheid om de plechtige Kerstviering mee te maken in de nacht van 24 decem ber in Nazareth in de, Rooms-Ka- tholieke of Anglicaanse Kerk. Kos ten voor vervoer naar Nazareth en terug ƒ20, Overwinteren Voor wie zich de luxe kan per mitteren langer dan 14 of 18 dagen op reis te gaan en dat zullen dan natuurlijk vooral de „niet- meer-werkers" zijn zijn er zelfs Israëlreizen, die 4, 6 of 8 weken duren. De prijzen voor deze „over- winteringsreizen" naar Israël zijn als volgt: 4 weken: woensdag 4 januari 1967 tot dinsdag 31 januari 1967, 28 dagen/27 nachten; reissom 1.055,pér persoon; 6 weken: woensdag 4 januari 1967 tot dinsdag 14 februari 1967, 42 dagen/41 nachten; reissom 1.279,per persoon; 8 weken: woensdag 4 januari 1967 tot dinsdag 28 februari 1967, 56 dagen/55 nachten; reissom 1.499,per persoon. Deze tarieven zijn geldig bij een deelneming van minimum 20 personen per periode. De relsvoorwaarden ztfn gelijk aan die van de Kerstreizen. U weet het dus: het ligt heus binnen uw bereik om al is het maar voor een week of twee de grauwe, natte, ongezonde Neder landse winter te ontvluchten en even tussendoor een flinke schep gezondheid op te doen onder Is- raëls warme zon! Voor deze Israël-reizen moet u zich in verbinding stellen met Hoogstins Passages, Prins Hendrik kade 48 Amsterdam telefoon 22 32 91. Eén ding niet Een idee Ik ken een tomatenkweker in Berkel en Rodenrijs en in juli, toen het bijna elke dag bewolkt was en hij juist heel hard heldere lucht en zon nodig had want zonder dat licht willen zijn tomaten niet zoals hij wil toen ik hem sprak. „Niet best", zei ik, naar de lucht kijkend. „Neen. niet best", zei hij, „maar al is dat elk jaar zo, één ding hebben we hier niet: bij ons geen aardbevingen. Kijk en dan denk ik: laat mij toch maar rus tig in dit landje leven." Ik knikte en vergat zijn opmer king. Tot in augustus. In de eerste week van die maand stapte ik door Tirol: Solbad Hall, Schwaz, Mill, de Brenner. Geweldig. Achter el kaar zon, dag na dag. zwemweer bij uitstek, blauwe luchten boven de boeiende bergen, groene wei den, bloemen of het voor me persoonlijk zo gebakken was. Motregen Zaterdag 7 augustus zei ik „Dag" tegen Tirol en ging huiswaarts. Via Kufstein. Zondag 8 augustus stond die weg onder water: overstromin gen. In Schwaz, het dorpjè waar ik drie dagen eerder in een geweldig uitbundige zon had zitten genieten, moest men met man en macht het water uit de overstroomde Inn uit de kamer Scheppen en dweilen. Rondom Innsbruck, waar ik acht enveertig uur tevoren nog lui in een weiland had liggen slapen, sleurden modder- en waterstromen bruggen en bruggetjes mee, sloegen auto's tegen bomen te pletter, wer den huizen en schuren vernield. De weg over de Brenner, die ik vier dagen eerder via de schitterende Europa-brug had gereden naar Ita lië, was door twee aardverschui vingen onbegaanbaar geworden en files van dertig kilometer stonden er te wachten, om ten slotte onver- richterzake terug te keren. Die avond zat ik thuis via mijn tv-schermpje te kijken naar een kaartje van Oostenrijk met al de plekken waar het woest stromende water het spoor van ellende en kapotte eigendommen had achter gelaten; plekken, waar ik nog geen week geleden had genoten. In Nederland motregende het toen een weinig; meer niet. Een week weer thuis en radio, televisie en kranten riepen het iedereen toe: Ramp in Turkije. Voor de zoveelste keer had on deraards gerommel daar de weinig sterke huizen van elkaar getrok ken en in puinhopen achter ge laten. In een paar minuten was het allemaal gebeurd. Plaatsnamen, die we in Nederland nog nooit hadden gehoord, kregen we ineens elke dag te lezen: Erzurum, Mus, Varto. Het laatste dorp was, op twee scheefhangende gebouwen na, hele maal met de grond gelijk gemaakt. De berichten waren in het begin schaars, want elke verbinding was verbroken met dat Turkse ramp gebied. Maar drie dagen daarna wisten we meer. Vijfduizend soldaten groeven dag en nacht in de brokken steen en leem. Op wonderlijke manieren kwamen hier en daar nog levende mensen onder de klompen huis te voorschijn. Een springlevende baby werd uitgegraven in de armen van zijn dode moeder. Een jongetje kwam met zes blauwe plekken als enige overlevende van een familie van zeven mensen onder een om gevallen muur uit, na er drie dagen gezeten te hebben. Maar na drie dagen kwamen ook de officiële cijfers. Iets meer dan drieëntwintighonderd doden en tienduizend gezinnen dakloos. Tienduizend gezinnen. Dat is moeilijk voor te stellen. We weten eigenlijk niet eens hoeveel tien-i duizend mensen is. Wie ergens op een stoeprand gaat staan en moet wachten tot er duizend mensen voorbij gewandeld zijn, die denkt al dat er geen einde aan komt. Tien keer zoveel, dat zijn dan tiendui zend mensen. Tienduizend gezin nen is dan nog eens zo'n viër keer dat laatste aantal. Wie dat over denkt, krijgt voorzichtig een idee. De doden van Varto, Mus en Er zurum hadden geen hulp meer nodig. In hoog tempo werden ze in massagraven aan de aarde toe vertrouwd en met gevoeligheden kon nauwelijks rekening worden gehouden, want ten koste van alles moesten besmettelijke ziekten worden voorkomen. Bleven over die tienduizend fa milies, die van de ene dag op de andere niets meer hadden dan het hemd, de broek of de jurk die ze droegen. Niets meer. Geen kop en geen bord, geen handdoek en geen stukje zeep, geen busje suiker en geen koffiepot Niets is minder dan men denkt. Ze lagen buiten. Gewoon, in de velden tussen het vijfentwintig honderd meter hoge bergland van Oost-Turkije. Drie dagen lang, zon der een lap om de kinderen toe te dekken. Met de gewonden zomaar tussen zich in. Toen kwamen de Amerikanen en ze brachten veldhospitalen, door de lucht. Met artsen en verpleeg sters, met medicijnen en eten. Ame rikanen zijn op die momenten de meest geweldige mensen die ik ken. Ze zijn overal het eerste, ze hebben altijd mogelijkheden om alles in recordtijd te regelen, ze schijnen maar op een knop te hoe- ven drukken en hun dikbuikige vliegtuigen komen aangonzen, gooien hun deuren open en braken onvoorstelbare hoeveelheden hulp naar buiten. In Nederland regende het, die derde dag na de Turkse ramp. Maar in Nederland,brandde wel de zon in de harten van de mensen, die ons land bewonen. Want wij zitten wel achter onze natte ruiten naar buiten te kijken en wij ver kondigen hardop onze»afkeer over alles wat er uit die grijze luchten van ons naar beneden valt, maar het onpeilhare verdriet op duizen den kilometers afstand in en rond om Varto ontgaat ons niet. De eerste foto's kwamen in onze kranten, de eerste opnamen ver schenen op ons beeldscherm: doffe, diepe ellende, families op de res ten van hun huizen, huilende, door leed overmande mannen en vrou wen die naar hun eigen doden keken, oude mensen die zinloos het puin van hun woning omspit ten op zoek naar iets, wat misschien nog bruikbaar was, een man die nog één hangertje uit dat puin haalde. Kijk. dat soort dingen zijn* voor Nederland, waar het die vierde dag wederom bewolkt maar droog was, genoeg. Er was iemand die hardop zei: Laten we iets doen, snel, in de drie dagen die voor ons liggen; laten we in drie dagen dekens en blik ken voedsel bij elkaar brengen en dat zo gauw mogelijk bijna zo snel ais de ramp zelf toesloeg naar Turkije sturen. Dat was op een woensdag. Drie dagen is niet veel, maar drie dagen bleken genoeg om vieren- eenhalfduizend dekens en eenen twintigduizend blikken voedsel bij elkaar te brengen. En in die dagen is dit land op z'n best. In drie dagen blijken van Hoogezand-Sappemeer _tot Bergen op Zoom mensen bereid en in staat om series kleine wondertjes te ver richten. Dan vindt men overal burgemeesters, die geluidwagens laten rondrijden om hun gemeen tenaren tot het geven van dekens, geld en blikken aan te sporen, dan zijn er ineens overal mensen die voor niets met grote auto's willen rijden, dan gaan overal onderwij zers hun leerlingen een kwartier vertellen over die grote ellende in Turkije en dan komen de duizen den blikken eten binnen, door de leerlingen meegebracht. A/TEVROUVU E. A. SMIT-DOR- ■L*A HOUT uit Waddinxveen is een enthousiast en talentvol doe- het-zelfster met naaimachine, schaar en knippatronen. Naaien is haar grootste liefhebberij en ze heeft zich daarmee al zulk een reputatie verworven dat fa milie, vrienden en kennissen veelvuldig bij haar komen om van haar diensten gebruik te maken. „Carolien heeft een nieuw zomerjurkje nodig en nou heb ik zo'n leuk stofje gezien bij Jansen en Co. Zou jijen - Belachelijk veel - In drie dagen is het is nauwe lijks anders te zeggen belachelijk veel gedaan door belachelijk veel mensen. En de vrijdag na die woensdag waren de drie dagen om en stonden vrijwilligers al die dui zenden dekens en die meer dan twee keer tienduizend blikken in te pakken. Om lqngs het kalendertje te blij ven lopen: op de aansluitende za terdag brachten zes grote vracht wagens alles naar Schiphol, op zondagochtend vloog een tot de laatste centimeter gevulde en ge charterde vrachtmachine alles naar Ankara en op diezelfde zondag avond hadden Turkse legervlieg tuigen al die duizenden en duizen den tonnen Nederlandse hulp tot in het rampgebied gebracht. Die zondag was het in Neder land weer: bewolkt met westen wind. Ook dat (met de nadruk op vers!) Als u bij AH een verse rookworst koopt, zo'n sappige, smeuïge, echte Gelderse, dan is die rookworst vers! Iedere dag worden de Albert Heijn-filialen met dozen- vol rookworsten, die zo uit de fabriek komen, be voorraad. En iedere AH- rookworst weegt precies 250 gram! De maandag kwam en wij zaten weer achter ons werktafeltje, ach ter onze machine, achter ons aan recht of ons directiebureau. En we zeiden weer hardop dat we „nu eindelijk wel eens op een terras in de zon zouden willen zitten met een koele pils" en dat die mensen in Spanje en Italië „toch zoveel voor hadden". Maar we waren wel tevreden, omdat we wisten dat duizenden mensen die alles kwijt waren, door ons toch een beetje waren geholpen. Daarom mogen ze ons ook rustig „kankerpitten" blijven noemen. Want tegelyk kon de Turkse am bassadeur in Nederland me zeg gen: „Met Amerika was Nederland weer het eerste land dat hulp bood." Ook dat hoort bij ons. 250 gram Alleen op maandag is bevoorrading met verse rookworst niet mogelijk. De vacuum-verpakte rookworst is natuurlijk te allen tijde voorradig! albert heijn „Piet is hard aan een nienw jas je toe voor school en jij bent zo handig. Ik zou je willen vragen ofzijn verzoeken die me vrouw Smit met de regelmaat van haar PMC-keukenklok krijgt. En ze voldoet aan die wensen. Met plezier. Startklaar.... De liefhebberij van mevTouw Smit begon drie jaar geleden kort na haar huwelijk. Temidden van de vele fraaie cadeaus prijkte de inmiddels voor velen zo vertrouwd geworden PMC-naaimachine, een geschenk van haar moeder. Dezer dagen zijn we mevrouw Smit nog eens gaan opzoeken in haar stijl vol ingerichte r driekamer) flatje in een van de fraaie nieuwe woon wijken van het snelgroeiende Wad dinxveen. Ons onverwachte be zoek stoorde de gastvrouw in haar bezigheden: het uitzoeken van een nieuw knippatroon. De, trouwe PMC-naaimachine stond startklaar. Mevrouw Smit wilde maar al te graag haar mening over de naaimachine ten beste geven: „Het is echt een handig ding. Ik heb hem al die tijd steeds ge bruikt en ik zit er toch wel bijna vier hele dagen per week achter. Ik werk er echt met plezier mee. Er is gelukkig nog nooit wat mee geweest." Manns-van-alles Mevrouw Smit maakte in de af- gelogen jaren op de PMC-naaima chine de meest uiteenlopende kle dingstukken. Talloze jurken en jurkjes, blouses en rokken. Zware stoffen werden onder de machine omgetoverd tot winterjassen en -mantels, tot zelfs gordijnen toe. We zien enige voortreffelijke re sultaten van het werk van onze gastvrouw; een modieuze grijsge- ruite damesjas van zware stof, fraai-vallende overgordijnen in de huiskamer. Mevrouw Smit heeft niet veel tijd nodig voor de huishoudelijke werkzaamheden. Kinderen zijn (nog) niet en om haar tijd toch wat prodüktief te maken zonder de deur uit te hoeven, begon ze kleding te maken met het appa raat. dat ze nu met een glimlach haar bedrijfsmachine noemt. Alles van de PMC Ofschoon ze zelf geen AH-klant is, omdat Waddinxveen pas over geruime tijd een Albert-Heijn (Su- perMart) zal kunnen verwelko men. bezit mevrouw Smit behalve de naaimachine en de reeds ge- PMC-vriendinnen, het is geen grapje. Het is waar! Drie jaar lang heeft u met vele duizenden anderen gehoopt op de terugkeer van het PMC top-succes: de PMC- Golden Stitch-naaimachine. Drie jaar lang heeft u ons duizenden brieven geschre ven om te vragen hoe lang het nog duurde, voordat dit technisch wonder weer te verkrijgen was. Eindelijk is het dus zover! Een grote par tij PMC-Golden-Sütch-naai- machines is weer in voor raad en nogwel tegen dezelf de lage prijs als drie jaar geleden: 202.- waarvan 52.- in PMC-cheques! De bediening is nog steeds eenvoudig en de mogelijkheden zijn vele: rechtnaaien en zig zag, naden afwerken, zomen, stoppen, kordonneren, feston neren, knopen aanzetten, knoopsgaten maken en rits sluitingen aanzetten. De machine is magnifiek verlicht, (nu uitschakelbaar!) zodat u nooit hoeft te turen en een doosje met allerlei handige accessoires zoals een torn- mesje, stofgeleider, oliespuit)* en een reservelampje, maar ook spoelklosjes en verschil lende voetjes zorgen ervoor dat u nooit onthand raakt. De maximum snelheid is te regelen met een schroef op het voetpedaal al naar gelang uw eigen tempo. Een royale uit- klaptafel zorgt ervoor, dat de stof steeds vlak kan liggen. Er is aan alles gedacht, zelfs aan het probleem van de stekker, voor aansluiting aan de naai machine waar sommige dames soms vaak mee tobben. Deze heeft drie pootjes, die maar op één bepaalde stand kunnen worden ingeschoven. De stek ker aan de motor past in ieder 220 volt stopcontact. En wat zeer belangrijk is: de motor is ontstoord, uw man en kinderen zullen dus geen last van u hebben als ze zich intus sen met radio of tv vermaken. Hoe het met de garantie staat? Precies als drie jaar geleden: op de motor 1 jaar, op de ma chine 3 jaar! Denkt u er echter aan: we heb ben weliswaar weer een grote hoeveelheid PMC-Golden Stitch- naaimachines in voorraad, maar weet u nog wel van drie jaar geleden? Toen was de voorraad in het belachelijk-korte tijdsbe stek van vier dagen uitverkocht. Onze nieuwe voorraad is van zelfsprekend niet onbeperkt. Een welgemeende raad dus: laat u er geen gras over groeien! De snelheid waarmee we leven, neemt met de dag toe. Als ze drie jaar geleden al wegvlogen, dan zal dat nü zeker niet an ders zijn. De PMC-Golden Stitch-naai machine is uitgevoerd in een combinatie van twee prachtige tinten grijs met zwarte voet. En zoals gezegd de prijs is gelijk gebleven: ƒ202,-, waar van J 52,- In PMC-cheques. /IFSCHOON zoals gemeld we enkele weken ge leden totaal uitverkocht wa ren geraakt wat de lang speelplaten van het Kunst maand-Orkest betreft, ligt er nu toch weer een kleine voorraad op de muzieklief hebbers te wachten. De aan vragen waren dermate tal rijk, dat we alles op alles hebben gezet en er gelukkig in geslaagd zijn nog een „partij te laten aanmaken", zoals dat in vaktermen heet. Dus: wie 's avonds thuis graag wil ontspannen bij een concert op de zwarte schijf, van het Kunstmaandorkest, kan op bestelnummer F-170 2 LP's aanvragen voor de club- prijs van 15. RlKSEMTEMPO gingen schoolkinderen in tientallen plaatsen aan het werk: blikken eten en dekens, daar hadden ze het *•9 op gericht. In één dag stouwden ze hele vracht- en bestelwagens vol en kwamen die zelf op het centrale ver- Wlpunt in Rotterdam brengen en lossen, zoals deze leerlingen uit Nieuw-Lekkerland. Wilde eendjes DE WARE eendenliefhebber braadt zijn eendjes zoals dat in vaktermen heet: rosé, d.w.z. ze zijn nog net roze van binnen. Dan behoren het natuurlijk wel zeer malse en jonge vogels te zijn. Zijn ze van oudere leeftijd, dan kan men ze beter helemaal gaar maken. Voortreffelijk bü de wilde eend- s smaakt de beroemde koude Cumberland Sauce die u tegenwoordig kant en klaar in het flesje bij AH kunt kopen. Het is een van die heerlijke Escof- fier - sauzen. Geef bij de eend jes zowel appelmoes als preissel- beren en versgekookte aardappelen en u zult genieten van een goden maaltijd. VONDER CHAUVINISME of over- drijving mogen we vaststellen dat de Premie-van-de-Maand Club bij de tijd is. Nieuwe vondsten op wat voor gebied ook vindt u altijd aanwezig in de steedS groeiende lijst van PMC-artikelen en als het even kan zorgt de Premie-van-de- Maand Club zelfs voor een primeur. De bekende PMC-mixer ging „erin als koek", maar de techniek schrijdt onverminderd voort! En dan ia PMC er weer ais de kippen bij. Neem bijvoorbeeld de nieuwe PMC-mixer! Een juweel van een apparaat, voor iedere huisvrouw met een zuiver keukengeweten! De toch al krachtige motor is opge roerd tot 140 watt en om het oplopen van het deeg te voorkomen zijn de deeghaken hu zó gevormd dat zij in benedenwaardse richting men gen. Verder is een aparte garde voor room of andere luchtige zaken overbodig geworden, want u hoeft de normale garde maar op de hoog ste snelheid te laten malen en uw room is in een wip tot slagroom geworden. Een geheel nieuw mechanisme dat na gebruik de garde uit de nieuwe PMC-mixer naar buiten werpt, is nu zo perfect dat u absoluut schone handen houdt. De nieuwe handgreep is gesloten en ligt bijzonder prettig in de hand Over hand gesproken; als u de mixer gebruikt hebt, pakt u hem gewoon op en hangt hem heel sim pel in een wip op aan zijn eigen Mixer-kapstok je! Hij kan Uw eigendom worden voor de PMC-clubprijs: 44,in PMC-cheques. Bestelnummer: F-689 de PMC-folder van de bandre corder en ook in de omschrijving van deze premie in de najaarscata logus zijn fouten geslopen. Nu zou als mager excuus kunnen gelden dat wij bij zoveel technische gege vens van zo'n fantastisch apparaat gauw kunnen struikelen. Maar fout is fout", waarvoor onze ex cuses. de folder werd vermeld: 2 transistoren (B 250 en C 100) dit moet zijn 1 gelijkrichter (B 250 C i00); verder is de diode niet een OA 81 maar een OA 85. Tevens werd gesproken van een elektri sche microfoon. Dit had moeten zij een piezo elektrische micro foon, wat betekent dat het gaat om een hoogwaardige kristalmicrofoon. Ook in de catalogus moest deze premie het qua drukfouten ontgel den. Als vergelijkbare winkel waarde werd vermeld 335 dit moet zijn ƒ355.terwijl werd gedrukt „bijgeleverd kan worden" wat moet zijn „bijgeleverd wordt'" want alle accessoires zoals micro foon, band. spoelen en diodekabel behoren bij de bandrecorder worden bijgeleverd. Gezien de eerste reacties is het succes van deze premie er ondanks deze foutjes niet minder om, doch wij menen goed te doen een en ander te herstellen en onze excu ses aan te bieden. HEBT HET INTUSSEN mis schien al ontdekt: de nieuwe herfstcatalogus met de aller nieuwste PMC-premies is uit noemde keukenklok ook nog een strijkplank en een koelkast van de PMC. „Mijn moeder voorziet de hele familie van PMC-produkten", vertelt mevrouw Smit. „M ijn broer en zusters hebben ook ieder een koelkast van haar gekregen. Voor mijn zussen heeft ze ook nog twee naaimaohines gekocht. Zelf heeft ze ook alles van de PMG. Alles beyalt ons uitste kend. Wat mij betreft mag ze 't blijven doen." U weet het: door de enorme vraag zijn helaas verschillende premies niet meer in voorraad. Als we u dus een goede raad mogen geven, raadpleeg bij uw keuze steeds deze nieuwe ca talogus om teleurstellingen te vermijden. Alleen de in deze nieuwe uitgave vermeide premies zijn namelijk nog verkrijgbaar. En dan nog iets: u zult bij het doorbladeren wel bemerken, dat de prijzen van enkele premies (ongeveer acht in totaal) helaas iets verhoogd moesten worden. Dat is iets, wat onszelf heel erg aan het hart is gegaan maar waar als gevolg van de prijsstij ging van sommige grondstoffen, zoals bijvoorbeeld van zilver, koper en. wol en niet te vergeten door de in vele landen bekende loonronden niet on deruit te komen was. Wij hebben echter gedaan wat wij konden om deze prijsverhogin gen zo beperkt mogeUjk te bon den. HOEVELEN het er ztfn. die de fantastische Super Home Kit hun eigendom kunnen noemen, weten we zo op het ogenblik niet zo precies. Maar het zjjn er heel wat. En daarom is het grandioos nieuws, dat er voor die super-enthousiastelingen door de importeur allerlei aan trekkelijke aanvullingen leverbaar zijn. Handige dingen zoals een polijstvacht, een roterende schaaf, een decouperzaag, een slijpeenheid, een zaagtafel, een draaibank en zelfs een horizontale- en verticale boorstandaard. Allemaal namen die de ware knutselaar eenvoudig doen watertanden. En hoe deze ware knutselaar dan in het bezit van dergelijk schoons kan komen? Wel, heel eenvoudig door een briefkaartje te schrijven aan het volgende adres: African and Eastern Trading Company, C'ool- singel 75, Rotterdam. U krijgt omgaand antwoord met de gewenste inlichtingen en prijsopgave. (t/m 26 oktober) Pittige erwtensoep met stukjes echte Gelderse rookworst. Stevige kost die bij het koele herfst weer past. Nu extra voor delig PER BLIK JW albert heijn

Allerhande | 1966 | | pagina 9