WIPSELBERG a anti vries DE NIEUWE CASTOR CLEAN OVERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES De uitruststoel staat er klaar GEEN ANGST VOOR MORGEN! Zelfvertrouwen herwinnen RUIT-ONTDOOIER IJSKRABBER 30 V° delicata Chocolade Pastilles NU in doos van 300 gram j?8 NIET ALLEEN MINI-MODE Daar komen de kamelen! Korte notities over de herfst- en wintermode Dick Beertje en Nijntje lilllill FIKSE TAS 2 ALLERHANDE A OKTOBER 19, KUURPLAATS VOOR VROUWEN BETER TE VROEG DAN TE LAAT! ^StdOi Bescherm uw auto Albert Heijn op glycol-basis De jeugdperiode maakt maar een heel klein deel UIT van ons mensenleven; u weet het: de jeugd vliegt voorbij! Daarom wordt de zaak een beetje erg uit zijn verband gerukt als men de mode geheel zou laten bepalen door die welke gemaakt is voor de jeugd: voor het heel-jonge meisje en de nog jonge vrouw. Het lijkt soms wel eens dat deze jeugdige schonen op modegebied alles te zeggen hebben en dat de ontwerpers van kleding zich alleen op haar richten. Oudere, rijpere vrouwen staan dan ook wel eens vertwijfeld naar bepaalde jeugdétalages te kijken. Dat nu is niet nodig! Men hoeft niet bang te zijn voor morgen wat de mode aangaat. Want, na een explosie van jeugdmode (vergeet niet dat. zo hier en daar op de wereld, de helft van de bevolking onder de 25 jaar is en dus een prachtige markt betekent) blijkt de modelijn zich weer heel rustig te richten op: élégance, praktische draagbaar heid en distinctie. Met andere woorden: ook voor de oudere vrouw wordt prachtige mode gecreëerd. WAARSCHIJNLIJK HEBBEN U EN ZIJ EN ZIJ EN ZIJ het allemaal wel eens. Dit gevoel, 's morgens voor de spiegel: het haar zit afschuwelijk, het gezicht lijkt niet om aan te zien en in de hele kleerkast is niets te vinden dat de moeite van het aantrekken waard is. Je probeert een jurk, een trui, rok, cein tuurs, oorbellen. Lijkt allemaal nergens naar. Je krijgt een hekel aan jezelf, het gevoel dat je beter de hele dag ver weg van de oplettende wereld, in bed kunt blijven. ER ZIJN verscheidene oplossin gen. U kunt inderdaad een hele dag verstoppertje gaan spelen onder de dekens (maar wie kan zich dat permitteren). U kunt bü de kapper, de schoonheidsspecia liste, de modewinkel of gewoon in het eigen bad een beetje zelfver trouwen gaan kopen. U kunt zich ook over het gevoel proberen heen te zetten (waarschijnlijk de moei lijkste oplossing). En voor wie het gevoel blijft beter: wie het ge voel wil voorkomen is er sinds twee jaar nog een andere, zij het iets duurdere mogelijkheid. Een week of een paar dagen naar de gezondheidsbaden, de masseuse, de schoonheidsspecialiste en de spe ciale uitruststoel van mevrouw Kiel in B eekbergen. VOORKÓMEN! Mevrouw Kiel is eigenares-di rectrice van De Wipselberg. Achter deze naam gaat een ro mantisch gelegen, wit geschilderd chalet schuil, tevens Nederlands eerste en enige kuurplaats voor vrouwen. Mevrouw Kiel: IN OCHTENDJAS „Kuuroord, by die naam den ken nog veel mensen aan zieken, of half-zieken. Maar De Wipsel berg is helemaal niet voor zieke dames. Wij proberen hier juist te voorkomen dat ze misschien ziek worden, zichzelf vervelend gaan vinden. Dat doen we door de dames lichamelijk en mentaal op te peppen. Zelfvertrouwen, dat is enorm belangrijk voor een vrouw. Ze heeft het normaal toch al zwaar: huishouden, man, kinderen, soms nog een baan erbij." Binnen in het chalet lopen de gasten rond in peignoir, soms met kanten mutsjes en een soort „rek- verbanden" om het hoofd; gieche lend, lachend, blij. Mevrouw Kiel: ,J)at is hier zo fijn, iedereen mag hier net zo lang in ochtend jas rondlopen als ze wil. En 's morgens worden de gasten ge wekt door een borstelmassage. Daarna ontbijten ze in bed. Mijn doel is, de dames gelegenheid geven zich eens lekker een week te laten verwennen. Alle pro blemen van thuis, dus van zich zelf, te laten vergeten." Over verwennen gesproken: de maximale capaciteit van De Wip selberg is, voorlopig, negen gasten. Daar tegenover staat een staf van zeven vrouwen, klaar om „de negen" zoveel mogelijk zelfver trouwen terug te geven; het zelf vertrouwen op te voeren. Dat ge beurt met dertig behandelingen in een week: massage (van alles), make-up cursussen, kledingadvie zen (De Wipselberg heeft een klei ne boutique), schuimbaden (algen en lavendel, om maar iets te noe men), uitrusten in speciale relax- stoel (volgens mevrouw Kiel uniek in ons land), zo mogelijk veel wan delen in de bossen rond het cha let. Kortom, met iedere vrouw wordt alles gedaan wat goed voor haar is. Mevrouw Kiel: ,Jk heb in de twee jaar dat De Wipselberg bestaat wel gemerkt dat de Nederlandse vrouw voor dit soort dingen een kleine drempelvrees heeft. De eerste dag hier, staan de dames nogal onwennig tegenover alles en el kaar. Dat is na een dag ge garandeerd over; iedereen vindt het geweldig. En na twee dagen is men hier ontzettend lui. Een teken dat het goed zit, dat de dames er inderdaad helemaal „uit" zijn. Je zou kunnen stellen dat een week Wipselberg gelijk staat met een lange vakantie. Maar dan een vakantie die dub bel zoveel uitwerking heeft als een normale kampeer- of hotel vakantie." Van iedere vrouw is meer te maken dan ze (eventueel él) is, I je heerlijk te laten verwen- nen van top tot teen vindt de directrice van De Wipsel berg. Ze licht toe: „Ik zou wel willen dat iedere vrouw per jaar een of een paar keer naar een huis als het mijne kon komen. Niet dat ik iets heb aan te merken op Nederlandse vrouw, maar ze heeft het gewoon nodig om zich eens een keer lekker te laten verwen nen." Wilt u iets meer over dit „ver wennen" weten? Mevrouw Kiel kunt u bellen onder: 057661275 in Beekbergen. Niet iedere huisvrouw kan ech ter man en kinderen een week dag zeggen en daar heeft mevrouw Hannie Kiel dan ook een, zij het nog bescheiden, oplossing voor. „Ik heb een oudere vrouw bereid gevonden de moeder een paar dagen of langer te vervangen. Tegen niet al te hoge prijs. En het is een oudere vrouw die dit werk al meer heeft gedaan niemand hoeft dus ergens bang voor te zijn." Ze laat haar gastenboek zien, vol opgetogen briefjes van gasten, tot uit Italië en Curasao toe. „Waar om heeft u niet zoiets voor man nen, mijn man zon direct komen, is mU wel eens gezegd," vertelt mevrouw Kiel. „Natuurlijk zou er ook een soort Wipselberg voor mannen moeten zijn. Die hebben lichamelijke en mentale verwenne rij vaak even hard een keer nodig." „Ik heb er wel eens over ge dacht en ik zou zoiets ook best wil len beginnen. Het gaat niet door. Er is maar één reden: m ij n man wil niet." LITER (De-lcer) «rn Royale spuitbus I, cn albert heijn Denk aan de Luncheon Meat OOR LUNCHEON MEAT (blik 200 gram 0,69 en 340 gram 1,19) zijn vele gebruiksmogelijk heden. Ik noem hiervan: bij de boterham, in plakken gesneden, gepaneerd en gebakken bij de warme maaltijd, in blokjes gesne den bij een macaronischotel of bij nasi- of bami-goreng. (Vervolg van pag. 1) De extra deurbeveiliging is een duidelijk voorbeeld. Zodra de deur wordt geopend, wordt de stroom toevoer afgesloten en stopt de ma chine. En om de deur open te krijgen moet er eerst aan de boven kant een voor kinderhanden moei lijk bereikbare knop worden in gedrukt. Wanneer u, als de CastorClean voor u wast, bijvoor beeld de bedden op gaat maken, kan een speels kinderhandje nooit de deur opentrekken. De juiste temperatuur Bij wasmachines met een tijd- geregelde verwarming wordt het water steeds verwarmd gedurende een vaststaande periode. Dat be tekent in de zomer wel goed heet water, maar wanneer in de winter maanden ijskoud water uit de lei ding uw machine binnenstroomt, zal het water op het ogenblik dat de verwarming uitgaat, beslist nog niet op dezelfde temperatuur zijn. Een door een thermostaat gere gelde verwarming voorkomt dat probleem. Ongeacht de begintem- jeratuur van het water zorgt de hermostaat er voor dat de ver warming net zo lang in werking blijft, tot de voor een bepaald was programma benodigde temperatuur s bereikt. Dus 's zomers en 's win ters hetzelfde wasresultaat. Emaille dunrzaam De praktijk heeft uitgewezen, dat de levensduur van een geëmail leerde kuip onbetwist langer is dan van een gegalvaniseerde. En dan het voorwasprogramma. Echt voorwassen in nw Castor- Clean betekent, dat de was ge durende een bepaalde tjjd wordt voorgewassen en dat de machine daarna met schoon water en een nieuwe hoeveelheid wasmiddel be gint met het wasprogramma van uw keus, dat wordt besloten met vijfmaal spoelen en centrifugeren. Bij de Bico daarentegen wordt voor de zogenaamde voorwas ge bruik gemaakt van één van de normale wasprogramma's. Dat be tekent dat bij het voorwassen een compleet wasprogramma wordt af gewerkt, compleet met vijfmaal spoelen. Daarna kiest men dan het eigenlijke wasprogramma dat we derom gevolgd wordt door vijf maal spoelen en centrifugeren. Bij het voorwassen wordt dus een aan tal malen onnodig gespoeld, wat zowel water- als energieverlies be tekent en extra tijd vraagt. Vraag en antwoord Ten slotte nog het antwoord op de vraag waar het prijsverschil van 240,tussen de Castor- Lux en de CastorClean in zit. Dat antwoord is kort. Niet in kwaliteit of levensduur, alleen maar in het weglaten van enkele onder delen die van de CastorLux de werkelijke volautomaat maken die van begin tot eind alles voor u doet De CastorClean kunt u niet volledig aan zijn lot overlaten.' Bij deze machine moet u na korte tijd nog eens terugkomen om na de voorwas eigenhandig wasmiddel toe te voegen voor de hoofdwas. De kostbare automatiek in de CastorLux geeft die machine nog enkele andere voordelen, die in de CastorClean en andere halfauto- maten ontbreken. Zo wordt de was- beweging automatisch aangepast aan de aard van de te wassen stoffen. Zelfs vele volautomaten missen dit. Voor zeer gevoelige stoffen voert de machine namelijk automatisch ook een rustiger was- beweging uit. Ook het spoelen wordt bij de CastorLux automatisch geregeld al naar gelang de soort wasgoed. Bij bepaalde stoffen zal de machine maar driemaal, bij andere vijfmaal spoelen. Dan is er nog een voordeel dat haast naar toverij klinkt. Het wa terniveau wordt automatisch gere geld. De ene was vraagt nl. meer water dan de andere. Bovendien corrigeert de CastorLux het water niveau ook nog. Wanneer bijvoor beeld stoffen worden gewassen die veel water absorberen, wordt auto matisch nog wat water toegevoegd, zodat toch weer het vereiste niveau wordt bereikt. Een voordeeltje van de Castor Lux is ook nog, dat de machine niet alleen laat zien. wat er op een bepaald moment gebeurt, maar dat men ook steeds kan zien welk programma er is gekozen. Bij de meeste automaten is er een, naar het programma vordert, teruglo pende knop die vertelt hoe ver de was is, maar waaraan niet meer is te zien welk programma werd in gesteld. Veilig toestel ONTBIJT OP BED voor do meeste vrouwen een onp op de Wipselberg I Wasautomaten en dergelijke ma chines moeten volgens voorschrift van de waterleidingbedrijven wor den aangesloten met een speciale kraan. Dé CastorLux is volgens mededeling van het KIWA aan de Nederlandse waterleidingbedrijven, brief no. 90839 van 10 mei 1966, een veilig toestel. De Castor Lux behoeft dus waterleidingtech- nlsch niet verder te worden be veiligd. En om al die voordelen, moge lijk door vernuftige en kostbare stukjes techniek, is de Bicö in tegenstelling tot wat persberichten u hebben willen doen geloven niet 200,— goedkoper dan de Castor Lux. Men kan de beide apparaten niet vergelijken. De goedkoopste in zijn bijzondere klasse is en blijft de CastorLux. Maar als u 240,minder wilt uitgeven, heeft de PMC voor u de CastorClean die vergeleken naar kwaliteit en prestaties de goed koopste halfautoftiaat in Neder land is. Trouwens over kwaliteit hoe ven we niet te praten. Albert Heijn stelt aan al zijn artikelen, ook die voor de PMC, steeds de allerhoogste eisen wat betreft duurzaamheid en veiligheid. Daarnaast vormen de PMC- garantie en service voldoende waarborg dat u, ongeacht of uw keus valt op de CastorLux of op de CastorClean, een machine in huis krijgt, die in alle opzich ten vergelijking met andere machines en de toets der kritiek glansrijk kan doorstaan. De bekende, fij'ne Er 2l(ten welgeteld 60 Bastilles In een doos. eerlijke, fijne delicata chocolade, in de smaken ■melk, puur, extra bitter of sinas. Prettig om zo'n doos in huis te hebben. Hebt u altijd iets fijns om te presenterenl T^AT U DE INDRUK krijgt dat de oudere vrouw wat vergeten ls, is een gevolg van het feit dat de fotografen „meer zien" ln een foto van een jong meisje met een minirokje (en vele krantenredacties natuurlijk ook) dan in een keurige foto van een elegante, bedaard-ge- klede rijpere vrouw. NieV alleen de haute'-couture denkt voortdurend aan haar, maar ook de confectie-industrie doet dat: ln ons land wordt voor de rijpere vrouw enorm veel gefabriceerd en Ingevoerd en de winkels hebben kenze te over. Daarom: Iaat n niet misleiden door de drukte over de mini- mode! Hoe leuk en grappig en vrolijk en (soms) flatteus die ook zij, er is een andere mode die ermee parallel loopt en die de rijpere vrouw volledig „past". Dit dan even ter geruststelling van de velen die handenwrin gend al die mini-drukte heb ben gezien. WOORBEELD van een mooi Neder lands produkt (ook de toege paste stof is van vaderlandse bo dem): een zuiverwollen mantel die aantoont hoe geraffineerd onze man telfabrikanten de modelijn weten te vertalen tot goede, elegante en prak- tisch-draagbare kleding. Ja, de man tel Is kort maar dat is nu eenmaal een noodzakelijkheid; dit kort echter reikt tot op de knie en hoger be hoeft niemand (niemand!) te gaan. Iets onder de knie mag ook best. Best! Men lette op de kleine, flat teuze kraag, de mooie lijn der coupe naden van schouder tot op de borst en de modieuze, smalle ligne van het geheel. Een jeugdige en ,toch uitermate ingetogen en gedistingeer de jas! (Andri van Spaendonck Zn maakte de stof.) [NE WINTERMODE richt zich heel duidelijk met romantische ele menten tot de rijpere vrouw. De al gemene tendens h: minder recht en veel vrouwelijker met vloeiende en dansende lijnen; de stoffen spelen een grote rol. Hierbij een voorbeeld van dure Parijse confectie van het beroemde haute-couture-huis Nine Ricci, een combinatie van roze man tel met roze jurk; de kraag van de jurk bestaat uit een bontcol, de man tel bezit alleen bijpassende bont manchetten. Als de mantel gedragen wordt komt het bont van de jurk in de halsopening te voorschijn. De doque-hoed, erg modieus, is van Jacques Ie Brigant. EEN KREET waarvan ons de herkomst niet bekend is, luidt: „En toen kwamen de ka melen!" Deze kreet kan gemak kelijk betrekking hebben op de stoffen, waarin het haar van Broer Kameel een rol speelt, de zg. camelstoffen. Men meent wel eens dat camel, cashmere, Shetland en laken allemaal zo ongeveer koekoek-één-zang zijn, hetzelf de onder een andere naam. Dat is niet het gevaL Camel doet altijd denken aan een kleur (het zogenaamde camel-beige of -bruin); men weet nog lang niet algemeen dat echte camel wel degelijk óók camelhaar bevat en dat daar de kreet „daar komen de kamelen" dus terecht gebruikt kan worden. Nu is het wel zo dat de bijmenging van kameel haar vaak nogal gering is; daar heeft de wever een aantal rede nen voor die wij niet precies kennen en hier dus niet kunnen weergeven, maar het is een feit dat een camelstof (indien hoog waardig van kwaliteit) ook wel degelijk kameelhaar bezit. De goede wever (en wij den ken hier aan bijv. André van Spaendonck Zonen uit Tilburg er zijn er meer in ons land! gebruikt als grondstof wel degelijk de wolsoort, waarnaar de --of is genoemd. Dat geldt niet alleen voor het schip der woestijn, de kameel, maar ook voor de cashmere-stof. Hierin is verwerkt het haar van Mongoolse geiten, zoals die voorkomen in de Indiase staat Kasjmir. Laken bijv. wordt gemaakt van Kaapse scheerwol en het heeft een bescheiden, maar blij vende, diepe glans. Laken, dat lang verstek heeft laten gaan, is teruggekeerd in het modebeeld. En hoe: in de mooiste schake ringen als grège, royal blue, cérise en ook zwart! Vervolgens is daar Shet land; men meent vaak dat het een diagonaal weefsel moet zijn in een grijze kleur. Niets is minder waar! De échte Shet land berust op de toepassing van wol, die afkomstig van schapen uit de bergen van Wales waar de blanke dieren een nogal springerige en rui- gige vacht bezitten. Shetland wordt in alle kleuren geleverd. DE MODE wordt vrouwelij ker, romantischer; de geo metrische motieven zijn aan het verdwijnen (ze zijn nog te zien en beslist nog niet passé) en bloemetjes komen er voor in de plaats. Vooral volgende zomer zal men, op elk pakje en jurk je (ook de bikini, het badpak, het ondergoed) de bloemen zien bloeien. Vooral de margriet zal een zeer grote rol spelen. De stoffen krijgen dit seizoen de aandacht: er wordt druk ge werkt met naadeffecten en in zetten; ook de verwerking in schuine richting zal men veel zien; dat verleent het model een zekere vlotheid-van-lijn. PE STOFFEN DE zogenaamde „soft-look" of wel de zachte, soepele aan blik. wordt bereikt met droge, gladde stoffen en de open, gro ve materialen zijn verdwenen; ook de bouclés komen niet meer voor. Daarbij wèl dit: handge- breide en jersey-achtig gebrei de stoffen mogen nog wèl tame lijk grof van structuur zijn. Allereerst laken. Lang ver dwenen geweest, nu terugge keerd. Ook geruwde flannels; heerlijke stoffen. Voorts: wollen meltons, wollen satin en ratinés in één kleur (effen) vaak dou- blefaced in twee unikleuren. Verder wollen gabardines, crêpes, tweeds, cheviots en ot tomans (tegenwoordig ook in wolalsmede jacquardstoffen. Met golvende, spiralerige, mo- zaïekvormige dessins in meer kleuren; droommooi. Op-art is geheel weg PE KLEUREN Er zijn felle tinten zoals ge- raniumrood; paars (in alle mo gelijke nuances), groen (mint), geel (citroen .en zonnebloem- geel), oranje (geelachtig fel oranje tot roestoranje). Ook: veel bruinenDonkerbruin; chocoladebruin; beige; écru; offwhite en verder wit. Zwart wint weer veld, COMBINATIES Let op: violet speelt een grote rol deze winter. Het komt samen met: oranje, met mint, met cérise, met geel. Oranje doet het ook goed. Het wordt gecombineerd met: geel, groen, rood, bruin. Rood ziet men veel; gecom bineerd wordt deze kleur met geel, groen, wit, zwart. Wit gaat met alle kleuren maar vooral (mooimet bruine tin ten. En (nog steeds) met zwart. PE MANTELS Men onderscheidt A-modellen en I-modellen. De laatste val len, recht en rank, neer vanaf smalle schouders, kleine kraag; nauwe mouwen en rechte rok. Ook redingotes met aansluitend bovenpand en éven gérende rok. En nogal rare „smock- coats" die smokeffecten tonen vanuit een hoge pas. Kort! Op of boven de knie. Tja. De A-modellen: wijd-uitlo- pende modellen, die smal aan de schouder zijri; ingezette mouwen. Ook tentmodellen soms met ritssluiting en vaak zo wijd op de rug, dat een rug- ceintuur daar de zaak moet reguleren. Mooi? Neen! En kort; ook hier het nachtpon effect. De I-groep is beter draagbaar; de A-groep kan sommige typen jonge vrouwen zeer flatteren (verveelt echter gauw). Ook nog wel capes voor avondkleding en bij sportief gedoe. JAPON-JASJE Meer en meer ziet men de japonjasjecombinatie; wij ver wachten van onoordeelkundig toepassen hiervan veel narig heid (het vest over de ge bloemde jurk is het eeuwige oude voorbeeld van hoe een combinatie NIET moet worden gemaakt). Er zijn korte jasjes (al dan niet bijpassend) bijpas send kan heel leuk zijn; niet bijpassend is vaak riskant en lelijk) en lange jasjes. JAPONNEN Het trompetmodel is mode; het loopt baby-wijd uit tot boven de knie. Mooi? Neen; het model doet aan zwangerschap denken en dat kan menen wij in vele gevallen, een ongewenst effect geven. Robe-manteaus (onpraktische tussendingen die voor ons klimaat niets zijn); overgooiers; kostschoolachtige jurken en jurken uit drie delen, met trapeziumvorm: smal aan de schouder, wijd-uitlopend op de zoom. Ook (gelukkig) heel gewone, mooie rechte modellen met vaak knoopsluitingen op de schouders. Jersey is hoog mode. Voor ALLES' DETAILS Kleine kragen; ook officiers kraagjes (staande); vierkante kragen en kraagopeningen. Halsopeningen: afstaand; meestal rond. Mouwen: slank; op normale hoogte ingezet; meer lange mouwen dan voorheen (nacht ponmouwen) raglanmouwen blijven (slankmakend). Ceintuurs: worden los omge bonden en door lussen gevoerd. UIT DE COLLECTIE van Nina Ricci i* dit ensemble van witte jersey (de modestof bij uitstek); men ziet hier de schuine verwerking van de effen-witte stof in het jasje, met kleine afstaande, rolkraag en ken merkende knoopsluitnig ter linker zijde op {ie schouder. Ook de steek- zak is scheef geplaatst. Eronder wordt een jurk gedragen (mouw loos) die vaag-aansluitend is ge sneden; de grote doche-hoed erbij is van Jacques Ie Brigant, een Pa rijse hoedenontwerper met inter nationale faam. Dit model geeft dui delijk aan hoe mooi de modelijn kan zijn zonder extravagant te wor den. m DICK BRUNA die zich in de loop der jaren hoofdzake. lijk door een stug volhouden aan een volledig onveranderde en primitieve teken wij ze, een soort de - druppel - holt - zelü - de - hardste - steen - uit faam heeft verworven, heeft de Zwarte Beertjereeks van Bruna Utrecht een eigen gelaat gege- ven: alle boekjes lijken vrijwel als twee druppels water op elkaar en dat blijkt één aanlei- ding te zijn geweest tot hel succes van de Bep-tjes. De Koninklijke B. van Mentz N.V. nu heeft daarin aanleiding gevonden Dick Beertje Bruna te vragen een drietal gordijnen te ontwerpen; het zal niemand verbazen dat zij dé Beertjesstijl tonen. Op één verschijnt das het dier „Nijntje," een typisch Bruna-konijn met kraaloogjes; op het andere spelen mensen es dieren van de boerderij een rol en het derde parafraseert op de thema's van bekende sprookjes, Aardige, kleurige gordijnen, menen wij, waaraan zich uw kleine geen traumatische buil kan vallen en waarvan het wichtje niet telkenmale in hui len zal uitbarsten, nat zweet en tranen. HET IS BEKEND, dat een tas nooit groot genoeg kan zijn, al kan dat ook wel weer aanleiding worden tot verkeer de gewoonten. Wij kennen vrouwen die nagenoeg alles wat zij bezitten, in haar tas, met zich meezeulen. Het nadeel van een grote tas is dat het leidt tot een zekere slordigheid en het mee zeulen van nodeloze ballast; het voordeel is dat dat fijn allemaal juist kan. Daarom even wijzen op de nieuwe jeugdtas die we zagen op de Utrechtse Lederbeurs: het is de „Camelbag" (spreek uit: Kèm- melbèk). De tas stamt uit Stockholm waar bepaald ieder een er mee loopt, veroverde Londen zonder enige tegenstand te ondervinden en zal stellig ook ons vaderland geheel „ne-, men." De „Camelbag" is sterk, soepel en groot; je kunt ermee op reis en winkelen en je kunt ermee naar school en steeds kun je het ding volledig vol proppen. In camel (kleur), cog nac (heel modieus bij een zwarte trui bijv.) rood, groen, wit, beige en zwart. Oplette* op de „Camelbag!" uiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniH EEN MODEL Jvan Italiaanss af komst) dat aantoont hoe di A-lijn de mantelmode heeft ba- invloed. Men ziet ook hier de staan de officierskraag (meestal is de» lager dan bij dit model van hauta couturier Baratta (Rome) alsmede d« smalle schouderpartij. De mantel loopt naar onderen toe zeer wijd uit en heeft een wijde rug; mtf ziet de toepassing van coupenaden en naadmotieven; de bontgarnerinj aan de zoom werd geïnspireerd door de film Dr. Zvijago, die o«k invloed uitoefent op het modebeeld. Deze foto is afkomstig van het l!>*. liaanse mode-instituut Ente Italian» della Mode, Turijn, eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeew»»**

Allerhande | 1966 | | pagina 2