lbert Heijn introduceert: Castor Clean, goedkoopste wasautomaat in RIJS: £457.- VOORDEEL: f300. Nederland triid op wasmachine-markt Sir Peter kwam, zag, winkelde.. de Autheemaat WASMACHINE FAMILIE VAN DE PMC KOMKOMMER SALADE 'naaimachine ET INGANG VAN HEDEN LANCEERT ALBERT HEIJN in het kader van de PMC de goedkoopste was- toniaat op de Nederlandse markt, de „Castor Clean". :t apparaat, dal een ver geli jkbare winkelwaarde van (50,— heeft, zal voor leden van de Premie-van-de-Maand ib voor 457,- verkrijgbaar zijn. Dit betekent jrdeel voor PMC-leden. De Castor Clean is een nieuwe aan de „AH-wasmaehine-stam", met de introductie larvan Albert Heijn indertijd de Nederlandse wasmachine- irkt openbrak. met kerrie en garnalen Nieuwste snufje op theegebied: VA Abonneren op AHerHande M DE HEER A. HEIJN LAAKT TOTAAL VEROUDERDE OPVATTINGEN EN VERKEERDE BEOORDELINGEN THEERECEPTEN Dit is de „Castor Clean", de goedkoopste wasautomaat op de Nederlandse markt. Lt Heijn N.V. - Zaandam Aller Handle SAH001000128 Allemande oktober 1966 PMC Zie pagina „IS ER WEER" 9 Oktober 1966 Oplage 1.600.000 He jaargang no. 10 (128) BEGON in april 1964, toen de Premie-van-de-Maand de Casto r Super introduceerde voor 948,— iets eenvoudiger C a s - Queenmatic voor In februari 1965 volg- van beide machines aan- Ülijk verbeterde versies, die ictievelijk 968,en 668, len. erdoor was meteen een te doorbraak gerealiseerd, van de half automaat was nu op de volautomaat ge in, die gemiddeld dertig mt goedkoper dan welke lijkbare machine ook werd ;eboden. februari van dit jaar nam 'MC de volgende grote stap een totaal vernieuwde ma de Castor Lux, een lütomaat voor 697,met grote keuze uib diverse vol- en onafhankelijke program- En nu is er dan nog de tor C lean bijgekomen minder automatiek en daar- dan ook voor een prijs van 52,in PMC-cheques de rest contant of in ter- in). iermee is een nieuw en be iend element toegevoegd wat zou kunnen worden ge- id „de strijd om de goed- ipste wasautomaat op de Ne- "mdse markt". Onjuiste voorlichting persberichten, die onlangs in schillende Nederlandse dag den circuleerden, luidden als .,Een combinatie van Ne derlandse wasmachinefabri- inten heeft de oorlog ver rel aan de levensmidde- ibedrijven door een vol- omatische wasmachine ior f 498,op de markt te •engen. De nieuwe auto maat is ongeveer 200, edkoper dan de machine bijv. de leden van de Premie-van-de-Maand Club bi; Albert Heijn kunnen kopen." Ken onjuiste voorlichting aan de Ken via de persorganen ook aan t Nederlandse publiek. Albert ajn durft te stellen dat de edkoopste volautomatische was- achine in deze klasse van uit wring en kwaliteit op de Neder- adse markt nog steeds de PMC- as tor Lux is voor een club van 697,Goedkoop wordt unelijk niet alleen bepaald door lage prijs, maar door wat men por die lage prijs ontvangt. In zijn sse blijft de CastorLux daarom goedkoopste. Die Nederlandse leverancier, die zegt het 200,— goedkoper te kunnen doen, heeft uit zijn ma chine kostbare en essentiële onder delen weggelaten, waardoor al in de eerste plaats zijn machine van een volautomaat is veranderd in een halfautomaat. Een halfautomaat kan ook Albert Heijn's Premie-van-de-Maand Club u leveren. Reeds begin van dit jaar kregen technici opdracht te stre ven naar een goedkopere uitvoe ring zonder dat de kwaliteit min der zou worden: f 300,- voordeel Het resultaat is de Castor Clean geworden, een machine, niet alleen lager in prijs dan de in de persberichten bedoelde Bico Sweden 8 (uit Italië), maar boven al technisch beter. Voor de club- prijs van ƒ457,staat nu de Clean voor de PMC-leden klaar, een automatische wasmachine die bij verkoop in de handel een prijs kaartje zou dragen waarop een be drag van ca. 750,— zou staan. Zo'n kleine 300 gulden voordeel voor PMCVledep. Voor nog meer huisvrouwen een ideale was machine, die bijna alles doet. Een machine met eenzelfde wasresul- taat als de CastorLux, alleen met minder automatiek. Wij hebben de in de persberich ten genoemde Bico naast de PMC- Castor Clean gezet. Dan blijkt over duidelijk, dat de Clean niet alleen lager in prijs is, maar bovendien verscheidene voordelen heeft die iedere onpartijdige deskundige on middellijk zal kunnen bevestigen. Veiliger De Castor Clean heeft een extra deurbeveiliging met een op een veilige plaats zittende knop. zodat kinderen niet in het voor bijlopen de deur aan de voor zijde kunnen opentrekken. De Castor Clean heeft eer thermisch geregelde verwarming in plaats van een tijdgeregelde zoals de Bico. Evenals de CastorLux heeft de CastorClean een roestvrij stalen trommel en een geëmail leerde en niet een gegalvaniseer de kuip zoals de andere. De CastorClean heeft een „echt", voorwasprogramma dat bij de Bico ontbreekt. (Zie verder pag. 2) CASTORLUX Een volautomatische wasma chine. Keuze uit 8 waspro gramma's. De huisvrouw be hoeft niets anders te doen dan het gewenste programma in te stellen f 697,- CASTORCLEAN Ook een machine met uit stekende wasresultaten, al leen met minder automatiek. De huisvrouw moet o.a. zelf wasmiddel voor voorwas en hoofdwas toevoegen. f 457— CASTOR SUPERDRY Droogt na het centrifugeren het wasgoed met hete lucht. Droogcapaciteit ca IVfe kg per uur. f 968- Van de genoemde clubprijzen dient f 52,in PMC-cheques te worden voldaan. De winter komt aansluipen LANGZAAM maar zeker glijdt de winter naderbij. En dus gaan we weer naar de bekende winterkostjes als hutspot, zuurkool en dergelijke. Laten we beginnen met de zuurkool. AH brengt ze in een nieuwe verpakking van polyethyleen. Deze verpakking biedt het enor me voordeel dat de zuurkool niet ruikt (en zuurkool heeft nu eenmaal een penetrante geur) en dat ze niet lekt. Een pak van anderhalf pond kost 49 cent. BRITSE WEEK BIJ AH: 'n Rolls, 'n am bassadeur, 'n SuperMart-wagentje, 'n bobby, 'n bedrijfsleider, 'n chauffeur TNE BRITSE AMBASSADEUR, de heer Peter Garran, heeft donderdag 22 september uitvoerig gewinkeld in de Su- perMart van Albert Heijn in het winkelcentrum „In de Bogaard" te Rijswijk. Dat gebeurde na een ontvangst door de heer G. J. H e ij n ter gelegenheid van de Britse week, die ook in Rijs wijk bijzonder enthousiast naar voren is gebracht. Informele ontvangst Het enthousiasme sloeg volko- men over op de Britse Ambassa-1 deur die in gezelschap van zijn vrouw, zijn secretaris en diens echtgenote onverwacht gecon fronteerd werd met een stukje eigen „home" in Nederland. Zij arriveerden per Rolls Royce, die door een bobby (echt kostuum, na- maaksnor) door het rijbaanloze winkelcentrum voor de deur van de SuperMart werd geloodst. De ontvangst door de heer Heijn was zuiver informeel en geschiedde in aanwezigheid van o.a. de heer L. Oranje, divisieleider van Albert Heijn. Het gehele gezelschap trok zich daarop terug in een in de Super- Mart ingericht pub, waar herinne ringsboeken werden aangeboden. Sir Peter uitte de wens te gaan winkelen en voerde dat plan prompt uit. Voorzien van bood- schappenwagentje ging hij door de gangen die alle voorzien waren van een Engelse naam van Ox- fordstreet tot Fleetstreet toe en hij knikte vriendelijk tegen in En gels kostuum gestoken winkel meisjes, terwijl hij allerhande arti kelen, maar meest Engelse, in het wagentje deponeerde. Om het echt te laten blijven, wenste hij zelf te betalen. Na ongeveer anderhalf uur moest de bobby zijn hoofdtaak het uit delen van Engelse drop aan kin deren weer even laten rusten om de Rolls Royce richting ambas sade te helpen gaan. OM smaaktegenstellingen te be houden, schaaft u de kom kommer in dit geval niet, maar u snijdt ze in blokjes, nadat u het pittengedeelte hebt verwijderd. Niet in het zout zetten. Maak een pittige kerrie- mayonaise. U begint door de mayonaise een lepeltje witte w ij n- mosterd te roeren plus een ge raspt uitje, versgemalen peper, zout naar smaak en een scheutje krui- denazijn. Daarna hanteert u de kerrie, beetje bij beetje steeds proevend of de mayonaise al naar uw zin is. Zodra dat het geval is, roert u er garnaaltjes door. Niet te wei nig, maar een aangename hoeveel heid. Als dat gébeurd is, dan volgen de blokjes komkommer. Alles goed door elkaar roeren en opdienen op verse toost. Geef daarna een stevigesoep met vlees erin en besluit met een gezellige flensjestaart, dan hebt u een gezellig etentje dat weer eens een beetje anders dan anders is. N de in de SuperMart ingerichte „pub1 •mbassadeur, de heer Peter Garran (v.l.n.r.): de heer G. J, Heijn, de Britse en diens echtgenote. AN de gelegenheid om zich op AHerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt Slechts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van ƒ2,aan extra postzegels voor administra tiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt AHerHande aan huis. Wij verzoeken n wel in verband met de postvoorschriften, deze ƒ2,aan zegels aan de adreszyde van de briefkaart te plakken. TAE HEER A. HEIJN, presi- U dent-directeur van Albert Heijn N.V., heeft tijdens de opening van een Super- Mart te Heerlen kritiek geuit op wat hij noemde „de krui denierspolitiek oude stijl in Nederland". De heer Heijn trok een vergelijking tussen de traditionele kruideniers politiek uit de vorige eeuw en de moderne wijze van za kendoen door de huidige le- vensmiddelenbedrijven. Deze manier van werken noemde de heer Heijn kruideniers politiek nieuwe stijl. „Overheidsinstanties en tal van andere instellingen bui ten de levensmiddelensector houden echter vast aan de oude stijl en dwarsbomen daarmee het creëren van al lerlei in deze tijd passende vernieuwingen"zo merkte hij op. Snelle omzet De heer Heijn was van me ning, dat de levensmiddelenbe- drijven willen werken volgens de stelregel, dat alleen door een hoge en snelle omzet van pro- dukten het stijgen van lonen en prijzen kan worden afgeremd. Dat dit nu niet gebeurt, komt, volgens hem, onder andere door de gedwongen halve dag winkelsluiting, verplichte slui ting in vakantietijd en onvol doende gelegenheid tot avond verkoop: factoren, die een effi ciënte wijze van voedseldistri butie belemmeren. De heer Heijn ging voorts nader in op het door sommige gemeente besturen op irreële gronden weigeren van een vergunning voor het stichten van een Super- Mart. „Deze gemeenten", zei de heer Heijn, „stellen dat er voldoende kruidenierswinkels zijn en dat een SuperMart daarom overbodig zou zijn. Maar zij vergeten dat een SuperMart iets totaal anders is dan een kruidenierswin kel en dat de moderne huis vrouw een SuperMart wil om haar huishouding efficiënt te kunnen voeren. Wel 'wordt toestemming verleend", zo vervolgde hij, „voor het bou wen van verouderde winkels: winkels die door een te kleine opzet en gebrek aan parkeer ruimte bij voorbaat tot ihis- lukken gedoemd zijn." 60% autoklanten Als oorzaak van dit misluk ken zag hij het feit, dat in de afgelopen vijf jaar het per centage van met de auto win kelende klanten driemaal zo hoog is geworden. Verschil lende SuperMarts ontvangen op zaterdag meer dan zestig procent „autoklanten", een bewijs dat zonder voldoende parkeerruimte deze klanten niet kunnen winkelen. ]^~EE, LIEVE MENSEN, dit is geen nieuw-uitgevonden woordspeling- maar de naam van een nieuw AH-snufje. En wel voor de liefhebbers van een geurig kopje thee, gezet van aromatische, losse thèe-uit-een- pakje. Ofschoon het gebruik van theezakjes natuurlijk bijzonder handig is, vooral voor drukbe zette werkende vrouwen ($n vergeet de mannen niet!), zul len er altijd talloze vrouwen blijven, die er de voorkeur aan geven hun thee volgens de goeie, oude traditie te bereiden: theepot omspoelen met kokend water, de vereiste hoeveelheid thee er in, gloeiend-heet ko kend water er op gieten en dan een minuutje of vijf laten trek ken: dat wordt thee-op-zijn-best. Maar om op dat thee-snufje van AH terug te komen: om nu precies te weten hoeveeel thee je voor een geurig kop thee nodig hebt, komt AH voor de dag met een speciale thee automaat, heel vindingrijk: ,-Autheemaat" gedoopt. U bevestigt deze Autheemaat aan de muur, vult hem met uw lie velingsthee en alles, wat u dan nog te doen staat is: theepot er onder houden, éen druk op de knop en er rolt, prqcies ge doseerd, net zoveel the^ uit de autheemaat, als u voor éen zei- sel thee nodig hebt. Handiger kan het niet! Geen morsen, geen smaak- of geurverlies meer, want deze Autheemaat is volko men luchtdicht afgesloten. Hoe u dit thee-doseer-apparaat in uw keuken krijgt? Door slechts .1,50 te betalen bij aankoop van één pakje Albert Heijn-thee. En dat met ingang vaq 10 oktober a.s. Ik zou zo zeggen: wees er als de kippen bij! ZET DE TIIEE volgens de Gulden Theeregels: 1. Koud leidingwater aan de kook brengen. 2. De theepot omspoelen met heet water. 3. Een dosering thee of een thee zakje voor vijf koppen geurige thee gebruiken. 4. De thee drie tot vüf minuten laten trekken en voordat men inschenkt goed roeren. Citroen- of sinaasappelthee Zet de thee volgens bovenge noemde regels en serveer met een plakje citroen of sinaasappel, op de rand, of in een glas. Voeg sui ker bij naar smaak. Ijsthee Zet de thee «tweemaal de nor male sterkte). Voeg suiker bij naar smaak. Giet de thee vervolgens in een met ijs gevuld glas en serveer met een plakje citroen. Engelse thee Zet de thee, serveer in een kop en voeg melk bij. Suiker naar smaak.

Allerhande | 1966 | | pagina 1