USIEF VOOR NEDERLAND, GRATIS BI] ALBERT HEIJN: rica Terpstra's LOGBOEK Zwemstadion DEN HOMMEL COMPUTER PRIJSVRAAG PMC brengt Super (polyether) matras aan de vakantie kan vergelijking doorstaan met de beste accommodaties in Europa Albert Heijn schakelt in bij grootse Thunderbird- Sinas Hazelnoot Silver Queen Gold Queen nigiiniHiiiiii Albert Heijn ook voor groot- verbruikers INFORMATIEVE GIDS om de Europese kampioenschappen zwemmen beter te kunnen volgen Makkelijk bij de TV Uitslagen bijhouden Spanje, land van de kleine hapjes pakje 46 MATEN EN PRIJZEN Abonneren op AllerHande Ruimte voor t 6000 bezoekers Voor het eerst in Nederland Hoe meedoen? In de „Brains Bus" D1' 100 grams reep frt Heijn \.V. - Zaandam Aller Hamde Zie pagina 2 HOFLEVERANCIER Augustus 1966 Oplage 1.500.000 lie jaargang no. 7 (125) IER GELEGENHEID VAN de Europese kampioen schappen zwemmen, waterpolo en schoonspringen, van 20 tot en met 27 augustus in het nieuwe zwem- idion Den Hommel te Utrecht zullen worden ge ilden. geeft Albert Heyn een logboek uit. Het wordt boek van 48 pagina's, dat in een oplage van een art miljoen gaat verschijnen. Het draagt als titel Srica Terpstra's Logboek". Dit logboek is, zolang de voorraad strekt, gratis rkrjjgbaar bij tenminste 10,— aan boodschappen alle AH-filialen gedurende de periode van 18 tot en et 20 augustus. Voor iedereen die de wedstrijden op TV wil volgen, geeft het boekje onmisbare in- rmatie. In het AH-logboek vindt men achtereenvolgens een ukje historie over Europese kampioenschappen, ittige tips om met kennis van zaken het wedstrijd- lemmen, het schoonspringen en het watèrpolo te innen volgen en verder is er ruimte om alle wed- rijden en resultaten daarvan bij te houden. SMlpJS llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll TAPAS HETEN de hapjes waar de Spanjaard als het wa re van schijnt te leven. Ze kunnen bestaan uit een schoteltje olijven of chips, maar het kunnen ook VOOR HET EERST zal in Nederland een prijs vraag worden gehouden, waarbij de deelnemers hun oplossingen zullen aanbren- gamba's in mayonaise zijn of een ftn „««clroortmi dit> nn hapje paëlla, een stukje vis in may- ge 1 °P Ponskaarten, die op lossingen vervolgens opstu ren, waarna ze verwerkt tafelmargarine pakje 39 Fijne tafelmargarine, vers, smakelijk en vitaminenrijk. planten- margarine Zuiver als de natuur zelf, 100% plantaardig en heerlijk van smaak. Licht verteerbaar en ongezouten. Verpakt in licht- en luchtdicht alumi nium. Elke veertien dagen GRATIS documentatieblad van Thun der birds bij 3 pakjes Queen Margarine. De KLM opent voor n nieuwe mogelijkheden in verrukkelijke vakantielanden -V "70 ZIET het Zwemstadion Den Hommel er in platte grond uit: 1. Parkeerterrein, 2. Hoofdingang overdekt bad, 3. Diep- en ondiepbassin (overdekt), 4. Instructiebassin (overdekt), 5. Sport zaal (overdekt), en 6a. Ingang zwemstadion, 7. Dienstingang, 8a, 8b, 8c. Tribunes, 9. Springbassin, 10. Wedstrijdbassin, 11. Halfdiep trainingsbassin, 13. Siervijver, 14. Piasvijver. npOEN DE KONINKLIJKE NEDERLANDSE ZWEMBOND bij de 10e Europese kampioen schappen in Leipzig in 1962 zijn kandidatuur stelde voor de organisatie in 1966, werd deze door vrijwel alle landen, aangesloten bij de LEN, van harte ondersteund. De afgevaardigden van die landen begrepen volkomen, dat zeker een zo sterke zwemnatie in Europa die altijd weer in de veertigjarige historie van dit eve nement een vooraanstaande rol in het bij zonder bij de dames had gespeeld, nu toch eindelijk ook eens als gastheer wilde optreden. Maar de „offerte" die Nederland vier jaar geleden maakte, was bepaald een hachelijke. Want op dat moment beschikte ons aan zwem- traditie zo rijke land nog altijd niet over één accommodatie, die kon voldoen aan de eisen voor een dergelijk groots opgezet gebeuren. Want zoals thans vaststaat zullen 27 landen naar Utrecht komen. Een record in aantal en in deelnemers. De EK zjjn uitgegroeid tot het grootste sportevenement dat ons land na de Olympische Spelen van 1928 ooit nog organi seerde. Het „ja" in Leipzig legde de KNZB de verplich ting op te zorgen voor een aan alle eisen voldoend zwemstadion, wat aanzienlijk meer betekent dan een goed geaccommodeerd openluchtbad met een 50 meter bassin. De gemeente Utrecht, die het plan had achter het enkele jaren geleden geopende overdekte bad Den Hommel een buitenbad te bou wen, was bereid verder te gaan dan de oorspronke lijke plannen. En met -de financiële steun van. de Nederlandse Sport-Federatie, die bijna een mil joen gulden bijdroeg in de extra kosten van dit stadion o.a. de bouw van de noodzakelijke lO-meter springtoren en vaste tribune voor 1000 toeschouwers, kon men eindelijk in juni 1964 met de bouw van start gaan. stukje vis in may onaise of wat men verder zoal ser veert. Als u ergens een sherry drinkt, dan krijgt u er wat olijfjes bij. De Spanjaard echter bestelt verder kleine hapjes. Ze worden opgedist op kleine schaaltjes met waarna worden in een computer. Het betreft hier de grote WJ» ai IVJ13 iuc, i piepkleine vorkjes en in de meeste Thun d e r b 1 r d - p r (J S gevallen blokjes brood op een an der schoteltje. Alles op de grond Nu heerst er een typische ge woonte: alles wat u kwijt wilt, als u aan zo'n feest van schaaldieren en hapjes bent, dat mikt u rustig op de grond. Al de gebruikte pa pieren servetjes, de sigarettenpeu ken en de as, de tandenstokers, de schillen van de gamba's, van de langoustines, de papiertjes van de verpakte suikerklontjes: alles op de grond. In één zo'n visbar waar het 's morgens om een uur of tien noig smetteloos schoon was, met stapeCs van al bet heerlijks op de toog, daar waadde men om een uur of twee enkelhoog door de schalen van al de genoten schaal dieren. Maar geen nood, man- en vrouw kracht is er in overvloed en niet zo duur. Mannetjes en vrouwtjes komen met kleine bezempjes en vegen alles weer keurig weg. Na de siësta sieren weer nieuwe, versgekookte stapels de toog en de vloer is weer kraakschoon en dan begint bet feest opnieuw. Weet u wat het heerlijke is van deze wij ze van eten? Men valt er van af! v r a a'g van Albert Heyn, die gedurende de maand augustus (van 4 t/m 27 augustus) in heel Nederland duizenden kinderen töt en met zeventien jaar in span ning zal houden. De prijsvraag vormt het sluitstuk van Albert Heijns Thun- derbird-actie, die bestond uit het verstrekken van zogenaamde do cumentatiebladen bij de aankoop van Queen margarine. Sinds 9 ju ni jl. verschenen deze bladen om de veertien dagen en informeer den jong en oud over de familie Tracy, Brains en Lady Penelope. Verder stonden er afbeeldingen in van de International Rescue- vloot, waaronder opengewerkte modellen compleet met tech nische gegevens. Aan de hand nu van de verschenen documenta- tie-bladen kan men een ant woord geven op de vragen die in de Thunderbirdprijsvraag wor den gesteld. A LBERT HEIJN S Premie- van - de - Maand Club brengt als nieuwste premie Super Polyether Matrassen in vier bedmaten. Polyether is geruisloos, stofvrij en be stand tegen vocht. Deze laatste eigenschap is o.a. van belang voor baby's en kleuters. Door toepassing van een nieuwe vinding is een hechte verbinding ge vormd tussen het interieur en de tijk, zodat het damast niet kan schuiven. De Super Polyether ma tras bevat miljoenen lucht- cellen, die de lichaams warmte over de hele matras verdelen en vasthouden. De PMC-Supermatrassen zijn verkrijgbaar in de hieronder vermelde maten en prijzen. Bestelno. Artikel Club- prijs Verge lijkbare winkel waarde C 151 1 pers. bedmaat 80 X 190 69,— 115,— C. 261 1 pers. bedmaat 90 X 190* 76,— 125,— C. 152 2 pers. bedmaat 120 X 190 98,— 160,— C. 262 2 pers. bedmaat 130 X 190* 108,— 175,— Van de clubprijzen dient 52,in PMC-cheques te worden voldaan. Restant in contanten na ontvangst stortingsformulier. De standaardmaten worden direct na ontvangst van de clubprijs afgezonden. Voor de extra brede maten is de levertijd ±14 dagen langer. De dikte van het polyether is 11,2 cm, het bovenblad met een laag van 1,2 cm polyether is doorgestikt; de totale dikte van de matras is 12 cm. De tijk is van een bijzonder sterke kwaliteit, maar ook luxueus uitge voerd in licht- en donker blauw met gouddraad me daillon. De ,,PMC-Matrassen" zijn goedgekeurd door de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. "\7AN de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van ƒ2,aan extra postzegels voor administra tiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van Enkele weken voor het begin van de Europese kampioenschap pen kan gesteld worden, dat het zwemstadion Den Hommel de ver gelijking met de beste accommoda ties op dit gebied in Europa beslist glansrijk kan doorstaan. Zonder ons al te zeer te verlie zen in de bouwtechnische details willen wij vermelden, dat na jaren lang experimenteren door Maus Gatsonides de door hem ontwikkel de tijdregistratie officieel is er kend. In Utrecht zal voor het eerst bij het tijdwaarnemen de „machi ne" boven „de mens" worden gesteld. Waarbij de tijd waarne mers niet geheel worden uitgescha keld, want bij alle acht banen zul len zij steeds met hun chronome ters paraat blijven in geval met de Gatsometer iets zou misgaan. TL-verlichting Aan de vaste tribune-capaciteit voor 1000 toeschouwers is voor de Europese kampioenschappen een aanzienlijke uitbreiding gegeven. Door opbouw van tijdelijke tribu nes zullen in totaal 6000 toeschou wers de wedstrijden kunnen vol gen. Al maanden geleden kwamen uit een aantal landen aanvragen om kaarten en de belangstelling is zo groot, dat zeker mag worden aangenomen, dat vooral bij de avondwedstrijden het stadion nage noeg uitverkocht zal zijn. In die avonduren zal een uitgebreide TL-verlichting, die op 8 meter hoogte boven het bassin is aange bracht het bassin en de omliggen de perrons bijzonder helder ver lichten. 23 graden Celsius De watertemperatuur zal, vol gens het FIN A-reglement steeds op 23 graden Celsius worden ge houden. Voor het afzonderlijke springbassin zal het water 27 gra den zijn. ZONDER DE raxend-snel rekenende computers zouden ruimtereizen niet zijn geweest. Ook bepalen doet zijn werk mputer die straks de i i flitsend tempo. iogelijk de prijsvraag zal Dit zijn de prijzen In totaal worden drie duizend prijzen be schikbaar gesteld, waarbij twaalf reizen naar Londen. Hier zullen o.a. de studio's worden bezocht, waar de Thunderbirdfilms worden op genomen. Verder zullen er tweeduizend plastic modellen van de Thunderbirds en Lady Penelopes theeservies als prijzen beschikbaar gesteld worden, alsook duizend boek werken. HOE ZIT DIE PRIJSVRAAG NU IN ELKAAR EN WAT MOET ER GEBEUREN OM MEE TE DIN GEN NAAR DE PRIJZEN? In de eerste plaats moét men zich onder werpen aan een Brains Test, die bestaat uit één enkele vraag. Namelijk: hoeveel tekeningen maakte Brains voor het ontwerpen van de Thunderbirds? Bij een juiste beantwoording van deze vraag of het geven van een getal dat het dichtst bij het juiste aantal is, wordt men toegela ten tot de Thunderbird-finale. Deze finale bestaat uit een aan tal vragen en een aantal antwoor den. De deelnemers nu moeten be palen. welk antwoord goed en welk fout is. Voor de Brains Test zowel als voor de Thunderbird-finale moet van een ponskaart gebruik worden gemaakt. Ponskaarten zijn vanaf 4 augustus gratis verkrijgbaar in alle AH-zaken. Per persoon wordt één kaart beschikbaar gesteld. Deelna me is voor alle jongens en meis jes tot en met 17 jaar. Slechts één kaart per persoon mag inge zonden worden. In deze kaart wordt door middel van het uit prikken van getallen de oplossing gegeven van de Test cn door middel van het uitprikken van een G (voor goed) of een F (voor fout) de beoordeling van de ant woorden op de gestelde vragen. Om met dit uitprikken te oefe nen zijn er zes rekensommetjes op genomen. Deze staan geheel buiten de prijsvraag. Ook de leeftijd van de deelnemers wordt door het uit prikken van getallen op de kaart aangegeven. In alle AH-filialen staat een „Brains B u s", waarin de ponskaarten met de aangebrachte oplossingen kunnen worden gede poneerd. Daarnaast kunnen de kaarten goed verpakt verzon den worden naar Brains, Postbus 999, Zaandam. Behalve in de AH-filialen kun nen ook op dit laatste adres ponskaarten worden aangevraagd. Men lette er echter terdege op dat men de ponskaart niet kan vou wen of kreuken, want daardoor wordt de inzending waardeloos. De computer kan nl. geen bescha digde kaarten verwerken. In het september-nummer van AllerHande zal de volledige uitslag worden gepubliceerd. De prijswinnaars hebben dan echter reeds bericht thuis ontvangen. Ten slotte nog dit: rekenen kan de com puter geweldig, maar corresponde ren over de uitslag van de prijsvraag is voor hem een onmo gelijke opgave. JE CULINAIRE herinnerin gen zijn, het behoeft u niet te verbazen, de herinneringen aan de Spaanse keuken; Spanje, een prachtig land, met aan de Costa del Sol een heerlijk klimaat en een zee met een zeer eigen karak ter. Het is de Middellandse zee, maar de invloed van de Atlan tische oceaan is toch onmisken baar. De zee is er namelijk werke lijk zee met een meestal ferme golfslag, met wel degelijk lets van eb en vloed. Diezelfde zee ver toont aan de kust van Zuid-Frank rijk meer een aspect dat aan een liefelijk meer doet denken, in doorsnee zeer blauw en statisch. SCHELPDIEREN De zee, die Spanje omspoelt, heeft tevens een ongekende rijk dom aan vis en schaaldieren. Let terlijk voor het oprapen zijn er de „coccina's", prachtige. ruim drie centimeter lange schelp doosjes in lila-grijze kleuren 'als kind raapten we soortgelijke „doosjes" aan onze stranden en wa ren dan erg blij als ze nog heel waren!). „Alm ej a's" zijn weer een an der soort schelpdieren en er is een overvloed aan mosselen (zeer fors van formaat), oesters, gamba's langoustines, langousten en kreeften, grote en kleine inktvis- soorten. zee-egels, een soort zeeslakken, alikruiken en dan zijn we nog niet eens aan de vissen toe. VISBARS Al die schelpdiertjes eet men toezending te verzekeren. De post mej js parkeerruimte voor onge- bezorgt AllerHande aan huis. Op het voorplein van Den Hom- j in kleine visbars en men drinkt Wij verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze ƒ2,aan zegels aan de adreszyde van de briefkaart te plakken. veer 160 auto's van deelnemers en officials. Maar op een afstand van vijf tot tien minuten lopen kunnen honderden auto's worden gepar keerd bij de Weg der Vere nigde Naties en in de straten 1 van het Kanaleneiland. er een voortreffelijk, werkelijk ijskoud biertje bij of men geniet ze met een gezellig landwijntje dat in de eenvoudige tentjes zeg ge en schrijve één peseta kost en dat zijn zes Nederlandse cen tjes, terwijl het in de iets duur dere gelegenheden twee peseta's kost! 'Zo'n visbartje is een open gele genheid waar meestal een grote toog, al dan niet met krukken er voor, in staat en die wordt dai tweemaal per dag voorzien van grote, keurige stapels van alle mo gelijke zeedieren. In een hoekje zijn, op een tafel, de nodige gas- pitjes, kleine koekepannetjes zwart geblakerd door het gebruik, fles sen met olijfolie, flessen met wijn, potjes met kruiden en marinades en stapels borden. „COCCINA'S" Daar staat de visbakker. Bij hem bestelt u bijv. een portie van die aanlokkelijke „coccina's". Dan gaat er snel een scheut olijfolie in het pannetje, als de damp eraf komt, mikt hij een forse handvol van de schelpjes erin, schudt en roert wat er. giet er vervolgens eer. fikse scheut witte wijn met kruidjes bij. Deksel erop en na een minuut of wat krijgt u het bordje voor uw neus. De schelpjes zijn open en de schelpdiertjes gaar, het sausje geurt u tegemoet. SMULPARTIJ De barman zet een schoteütje met blokjes brood bij u plus een glas met kleine papieren servetjes. De smulpartij begint en echt op z'n Spaans eet u alles met de vin gertjes. U doopt het brood in de saus, u geniet van uw drankje er bij. Kruiden in de saus: gesnipper de knoflook, een ietsje tijm, een pepertje, peterselie, een uitje, mo gelijk een takje venkel. Zo'n portie schelpdieren komt u op een peseta of vier te staan, maar de genieting is vorstelijk en onbetaalbaar. Alleen u moet het, i doen zoals de Spanjaarden en niet I aldoor met h^jmwee denken aan de biefstuk met doperwten en ge- I bakken aardappelen... Alweer een nieuwe Delicata-reepi ct. Irish Coffee, Capucclno, Butterscotch, Koffie/Cognac Walnoot... het gevarieerde repenassortimentvan Albert Heijn mag er wezen! En nu komt daar nog de nieuwe forse 100 grams reep Sinas/ Hazelnoot bij! Fijne Delica- ta melkchocolade met stuk jes hazelnoot. Die moet u proeven!

Allerhande | 1966 | | pagina 1