dl ch De man van de natuurgetrouwe reproducties: DONALD M. BONNIST De man in de keuken VERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES 1 AH-Slasaus Macon Blanc 1964 GOEDE MOMENT GEKOZEN HEER EN MODE; MAN EN MOOI 2 A GOED BEKEKEN SIASA „CHELSEA LINE" Alles kan: wat KEUKENVREUGD Echt ol niet? is er nog echt? 1 Over diëet gesproken ALLERHANDE APRIL 19 >1 Achtenvijftig jaar geleden werd hij in Amsterdam geboren, zestien jaar oud ging hij „In zaken", vóór zijn dertigste had hij al meer dan tien Jaar heel Europa door kruist en nog altijd is zijn naam Donald M. Bonnist. Met dit verschil, dat hij Amsterdam ver wisselde voor Port Chester (New York) en jaarlijks honderdduizen den In de hele wereld voorziet van datgene, waar ze graag tegenaan willen kijken: schilderijen aan de Kwartier rustig De situatie van dit ogenblik is zo dat degene, die de heer Donald Bonnist opzoekt in Port Chester, hem vindt in een gloednieuw, nau welijks één jaar oud hypermodern bedrijf, strak en stijlvol gelegen tussen enorme grasperken Wie, binnen In de „Donald Art Building", eenmaal is doorgedrongen tot de directiekamer, ontmoet daar de landgenoot, zittend achter een groot, modern en bruinhouten bureau, midden in een grootse ruimte, grote ramen, een lichtgevend plafond, volop planten en draaiende leren stoelen voor de bezoekers. Meteen een gesprek beginnen is vaak niet mogelijk, want de tele foontjes uit Chicago en Boston, uit Montreal en New York rollen bin nen. Er wordt geklopt en een se cretaresse brengt een telegram uit een Zuidamerikaans land. Ze is nog niet weg of iemand anders wU weten of de zending naar Parijs dezelfde dag nog de deur uit moet. En dan, misschien, is het een kwar tier rustig. Huwelijksreis Het is net zo als de bezoeker uit het oude Europa zich had voor gesteld. Net zo „helemaal Ameri kaans" als wij dat reeds in ge dachten hadden en altijd zullen hebben. door P. W. RUSSEL nelen van vele schilders te vinden; in zijn magazijnen liggen de hon derdduizenden reprodukties. V an Gogh en Dali twee magische namen in de Verenigde Staten. „We maken ware kleurrepro- ducties van de oude meesters en van de modernen op papier, canvas, zijde en plastic. Een voorbeeld? Een dame bestelde bij ons Bloemen van Van Gogh en ze stuurde de reproduktie te rug met een brief: Ik denk dat u zich heeft vergist en mij per abuis het origineel toezond! Kunt u zich een betere advertentie voor onze kwaliteit voorstellen?' t Dank zij Serine Donald M. Bonnist wijt het over weldigende succes van zijn „Com pany" aan de manier van repro duceren. „Jaren en jaren zijn we ermee bezig", zegt hij, „maar de reprodukties zijn nu zo goed, dat ze werkelijk nauwelijks van echt te onderscheiden zijn." Nieuwe kantoren en fabrieken bestellen bij „Donald Art Com pany" reprodukties ter grootte van een hele muur om hun ontvangsthal aan te kleden. Hoe komt hij aan zijn „leveran ciers", aan zijn schilders? Hij zoekt ze persoonlijk uit. „Ik zelf bekijk al het werk", zegt hij. „Ik zie of een man kan schilderen wat het publiek wil. En dan suggereer ik de schilder op een bepaalde manier te gaan wer ken." Donald M. Bonnist In onzo oran een man die zo eenvoudig vertelt over zijn overweldigende successen, In Ame rika een naam die zoals de Vlamin gen zouden zeggen gekend is In miljoenen middens. Donald M. Bonnist een man die weet wat hij wil, die weet op het juiste moment wat hij wil; een man die blijk heeft gegeven het „juiste moment" te weten om zijn plannen in daden om te zetten. Een Nederlander die het aan de overkant van de Grote Plas ver, zeer ver, heeft gebracht. „Dank zij mijn vrouw Serine", zegt hij bescheiden. Zijn eigen paardekracht wegcijferend. NIEUW GOED! Kent u de voortreffelijke AH- Slasaus al, dan zult u de reuzefles met Instemming begroeten. Is de slasaus van AH helemaal nieuw voor u, ervaar dan hoe lekker ze is en hoeveel u bespaart I Gezlnsfles Inhoud 429 0.62 Itr 1- Ook nieuw is de kleinere fles (inhoud 0.31 Itr) AH- Slasaus. Prijs: 69 ct albert heijn „Ja", glimlacht de heer Donald M. Bonnist, zestien was ik toen ik in Amsterdam werd opgeno men in de firma M. Bonnist en Zonen: publiciteit, foto's, repro dukties. In 1934 ik was toen zevenentwintig jaar oud maakte ik mijn eerste zakenreis naar Amerika; het zouden jaar lijkse reizen worden. Hoewel, ook weer niet zo lang" en de heer Bonnist glimlacht opnieuw. ,Jk zal het kort voor u maken: vijf jaar later, in 1939, trouwde ik met Serine van Embden. We maakten onze huwelijksreis naar de Verenigde Staten en we be sloten naar dit deel van de wereld te emigreren. Nu, ruim zesentwintig jaar later, heb ik drie kinderen, een schoonzoon en drie kleinkinderen. Om meteen even verder te vertellen: vrije weekends varen met een boot en diepzeevissen zijn mijn liefheb berijen, mijn zoon Randolph en mijn schoonzoon William Cord zijn sinds kort in mijn firma op genomen en we hebben iets meer dan zestig mensen in dienst." 9 Juiste neus Maar hoe is dat allemaal gegaan met die landgenoot, die vorig jaar het 25-jarig bestaan kon vieren van zijn „Donald Art Company"? Och, heel eenvoudig gezegd: hij heeft meer dan een kwart eeuw geleden precies de juiste neus gehad. Hij heeft precies en op het juiste mo ment ontdekt, dat er in Amerika een markt was voor reprodukties van schilderijen, voor reprodukties van oude meesters en „Europese landschappen" en hij is op dit mo ment modern genoeg om te weten, dat „de abstracten" het ook zeer goed doen. En hij maakt zijn keus niet alleen. Zijn vrouw. Serine Bonnist-van Embden schildert zelf, heeft haar eigen exposities in de Verenigde Staten, is er in ruime kring bekend en blijft publiciteit trekken. En daarom kan haar man nu, in 1966, ook zeggen: „Succes? Mijn firma succes? Het is allemaal net begonnen. Dank zij Serine, mijn vrouw." „Vergissing" In de lobby van het gloednieuwe bedrijf hangen abstracten van me vrouw Serine Bonnist; in de eigen kunstgalerij zijn honderden origi- Appellation Controlée Per A75 fles w* Een droge (niet zoete), witte tafelwijn, die de naam draagt van de streek waar hij is voortgebracht. Het district Macon, gelegen tussen de Bourgogne en de Beaujolais staat bekend om zijn „vins fins", zijn zachte (rode en witte) wijnen. De Macon Blanc 1964 is meer speciaal geschikt om bij de lichtere vis- en vleesgerechten te worden geserveerd, maar ook zo laat deze wijn zich prettig drinken. albert heijn HET IS WEL DUIDELIJK GEWORDEN tUdens de shows die uw Rondneuzer heeft gezien dit voorjaar: de heren mode blijft het op slank houden. Het slanke silhouet; de smalle lijn; de jeugdige stijl blijft en vogue. Reeds enkele jaren lang immers is de lijn slank en smal; deze zomer wordt dat nog geaccentueerd door een iets krachtiger taillering (en dan nogal hooggeplaatst; zeg maar op de rand van de ribben), hoogingezette mouwen en een natuurlijk en iets afgeronder schou derverloop. KLEINE REVERS; de slui- ting tot hoog op de borst die. ook daardoor een f*J;* /vi smalle indruk maakt en ofwel 11 I li ,Y dubbele rijen sluitknopen ofwel f ■- Cl!,— een enkele rij van twee, drie en li I W zelfs vier knopen. -IK >1/ In dat laatste geval spreekt men van de „Chelsea Line" die duidelijk geïnspi reerd Is op de stijl uit de dagen van Edward VII (die rond de eeuwwisseling ln Engeland re geerde). Het ls een duidelijk Engelse modetrant. Dus: de „Chelsea Line" is het hoogste! Maar daarbij zijn de pakken, die met twee en drie knopen sluiten en niét zulke hoge en kleine revertjes heb ben, ook nog hoogmode. Ze komen voor met rugsplitten, zijsplitten en soms ook met een vest. Wat de zijsplitten aangaat: ze zijn dikwijls heel fraai hoekig geperst en geven een markante strakheid aan de rugpartij. En dan de kleuren. Veel beige en bruin (dat is on ontkoombaar!). Ook echter blauwtinten, van middel- of rookblauw tot donkerblauw. Voorts grijs in lichte zilverach tige tinten en middelgrijzen. De dessins: strepen, vis graten en ruitjesmotieven. Voorts ook: zeer duide- lijke ruiten (glendhecks en venster-ruit-dessins) en dan in zodanige harmonie dat men spreken kan van Madras-ruiten. U kent ze, die Madras-ruiten; ook van de stoffen voor dames kleding. Zeer véél krachtige ruitmotieven zal men komend voorjaar en zomer zien. DE COMBINATIE van Groningse confectiefabrikanten „Stijlgroep Groningen" toonde onlang* tot welk fraai werk zij in *taat is. Hier een klassiek-lijnig kostuum dat met twee knopen sluit en duidelijk getailleerd is. Het materiaal is een grijze, zuiver wollen Nederlandse kamgarenstof met het modieuze naaldstreepje. Men herkent hier de losse Amerikaanse modelijn die (nog steeds) mode is. Terecht. PEN DUIDELIJK voorbeeld van de „Chelsea line", een pak door da befaamde Duitse confectiefabriek Fausel uit Duitsland ontworpen. Het heet „Farrago" en werd, in het kader van een internationale samen werking tussen ontwerpers, tot voor beeld gesteld van de confectie-lndui- trie die het model allerzijds namaakt; ook in ons land zagan wij al voor beelden van de „Chelsea Line"; hoog- getailleerd; kleine revers, smalle lijn; natuurlijke schouderpartij; vier- knoopssluiting. COSME- 1VOVITEITE1V Enkele cosmetische nieuwtjes ofwel cosme tische noviteiten ofwel cosmeno- viteiten. Allereerst ZP11. Het is een formule-aanduiding die eerder doet denken aan een nieuwe 007, aan een heldhafti ge, vechtjasserlge spion die het altijd wint, dan aan een mid del ter verdrijving van de hoofdroos. Voor zover het de hoofdroos betreft is ZP 11 een verschrik kelijke tegenstander; dat wel. ZP11 nu (van Revlon; per tube ƒ6,75) bevat een uniek bestand deel, de zincpyridinethione (be grijpt u wel) en dat nu verwij dert, bij regelmatig gebruik, ef fectief de hoofdroos die menig een zo kan kwellen en die zovele kragen kan besneeuwen. ZP11 heeft een prettige geur en wordt op de roosplekken in- gemasseerd; het is een soort crème die geen sporen nalaat maar geheel in de huid ver dwijnt. En daar, dat ervoeren wij, inderdaad nuttig werk deed. Een tweede cosmenovltelt is „Fresh Start" van Pond's. Het is een uitermate aange naam middel (aldus hebben proefkonijntjes ons verzekerd) om de wispelturige huid te verfraaien en te verbeteren. „Fresh Start" richt zich voor al tot de jonge mensen (manne lijk en vrouwelijk) die last heb ben van een vette huid waarop zo schielijk puistjes ontstaan. De crème maakt de huid zeer schoon en daar gaat het om; het is een diepreinigende crème dus die vetneutraliserend werkt en kristalhelder van structuur is. Wie de crème uitsmeert, voelt onmiddellijk de koele tin teling op de huid. Met een watje verwijdert men, na enkele minuten, de crème en ziet dan hoe vuil dat watje is geworden „Fresh- Start" is ook een uitsteken- kende basis voor de make-up. Wie, na een dag werken, het gevoel heeft dat de ge zichtshuid wat uitgezakt is, die behandele de huid even met wat van deze nieuwe Pond's vinding en ziet hoe men ervan opknapt. ZO RONDNEUZEND krijgt men wel eens de indruk dat er nog maar heel weinig gebieden (van het lichaam) zijn die niet verbeterd (of ver vangen) kunnen worden door „bedriegertjes", door na- maakst ukken. Beha's We weten het allen: de be ha's met vullingen die het sil houet dus moeten verbeteren, zijn al jarenlang in zwang. Min der bekend is dat er ook opvul lende foundations zijn, die de vórmen daar corrigeren waar ze wat plat en vormeloos zijn door de druk van b.v. corselets. In de V.S. maakt Formfit een elastisch gordeltje met een schuimrubbervulling die de cur ven wat accentueert in de smal le, platte jurken, die mode zijn. Pruiken Pruiken zijn mode; ze zijn er in allerlei vormen en soorten. Maar blonde pruiken (of postiches) zijn het duurste. Er zijn er die van kunstvezel gemaakt worden en zijn dan bijkans niet te onderscheiden van echt haar; alleen bij bepaal de belichting herkent men de „valsheid". Bedenk wel, dat ook pruiken gewassen moeten worden. Maar laat u dèt liever over aan de vakman! Oogwimpers Valse oogwimpers. We worden er dagelijks, zowel op de televisie als in het werkelijk leven, mee geconfronteerd. Slimme vrouwen die een heel diepe indruk willen maken dra gen twee sets over elkaar! Dan is het effect verbluffend en zelfs uw eigen moeder (of man) zal u ternauwernood her kennen. Vooral als u zorgt dat het model ervan zich aanpast aan de eigen wimpers (dus bijsnoeien). Wel dit: laat ze vooral niet te lang. Dat staat niet mooi en doet zo érg denken aan filmsterren. Het moet zo zijn dat men denkt: zijn ze nou echt of niet? Bijsnoeien Men moet het opplakken even aanleren. En regelmatig de valse wimpers reinigen met een watje, dat in alcohol is ge doopt. Zorg altijd wat lijm bij de hand te hebben! Niets is zo naar om te zien als een meisje of vrouw, wier wimpers losla ten! Contactlenzen Contactlenzen. Lang niet iedereen kan contactlenzen dragen. Oudere personen b.v. (die van boven de 40) kunnen er niets meer mee beginnen. Maar tussen de 18 en de 40 gaat het heel goed; dan n.l. veran dert er niet veel aan de zichtca- paciteit van de mens. Nog iets: de lenzen kunnen niet de gehe le dag gedragen worden. Om de 5 uur moeten ze uitgenomen worden en verwisseld met een bril. De oogarts kan er u alles over vertellen; zonder oogarts is er geen weg er aan te komen trouwens. Terecht: ze hebben hun beperkingen, al dient gezegd te worden dat ze. naast de bril, een nuttige functie heb ben. Waarom dit praatje? Omdat, b.v. in Amerika, de contactlen zen worden gebruikt om de ogen een andere kleur te ge ven. Wie daar al lensdrager is, kan een extra paar krijgen dat gekleurd is in de gewenste kleur. Deze cosmetische lenzen (zoals men ze noemt) zijn be doelt om bruine en zwarte ogen iets lichter van tint te maken; voorts om lichtblauwe ogen donkerder te maken en licht groene, donkergroen. De ge wone contactlens is doorzichtig DONALD M. BONNIST Nederlander in de V.S. die het ver bracht. KENNETH CORD (kleinzoon van Donald Bonnist) ZWARE WENKBRAUWEN, EEN HOOG VOORHOOFD, een zakelgk-gemoede- lyke glimlach op de lippen en de man chetten altijd zeer correct iets onder de colbertmouwen uit ziedaar een zeer vluchtig portret van een man die waar maakte, wat wij zo graag „een sprookje" noemen, maar dat in werkelijkheid neer komt op een leven van zeer hard werken, een handvol geluk en het inzicht op het juiste ogenblik te „plannen". favoriete delicatessen. De kinderen leren de gezelligheid van het per fecte tafelen spelenderwijze en het is een waar genoegen met hen uit eten te gaan. Mogelijk groeit uit de jongeman nog eens een avontuurlijke ama teurkokhij zou een slechtere hobby kunnen kiezenl ZAGEN een dezer dagen een opmerkelijke keuken. Wie rich gaat inrichten zou eens aan iets dergelijks moeten denken. Vooral, meent Rond neuzer, een keuken die ge schikt is voor een woning-bui ten, al is het natuurlijk ook mogelijk haar te doen installe ren in een stadshuis (als daar genoeg ruimte is). Het is een keuken ln een ge- noegelijke, landelijke, knusse stijl met al dat hout. Dat hout dan komt uit Zuid-Frankrijk zo als de keuken zelf ook uit Frankrijk komt; het is het ont werp van P. Gantier De- laye en een produkt van Ets Meubles Weekend, Jacob Dela- fort, Boulevard Magenta 89, Pa rijs. Vinden zulk een keuken een verademing bij het soms al te klinische, al te steriele, al te tv-buizerige dat vele andere keukeneenheden tonen. Daar om. Ook in ons land te importe ren. Dan schrijven aan bo venstaand adres. ook al belangstelling voor reprodukties (Vervolg van pag. 1) VERZAMELAAR De kookhobbyist leest heel dik wijls ook graag kookboeken, hij verzamelt ze zelfs en dat kan uit groeien tot een ware passie. Hij leest ze zoals een ander een roman leest en in gedachten geniet hij van de beschreven gerechten. Maardat is nog niet alles! Met medebroeders kan hij na het genieten van een perfect diner, nog tijden lang herinneringen ophalen aan vroeger genoten heerlijkheden en zich alweer verheugen op wat hem nog te wachten staat. En dit alles, lieve lezeressen, heeft niets met gulzigheid te maken! Helemaal niets! KOKEN KOST TIJD Door zijn heel andere instelling tegenover het koken, door rijn avontuurlijke aanleg is het hem mogelijk een absoluut hoogstaand genot te putten uit het spreken over culinaria in de ruimste zin. Er is nog iets. De man, die kookt uit liefhebberij, zal zichzelf alle tijd gunnen. En koken, goed koken, is iets wat liefde, tijd en ten slotte ook wel een weinig geld kost. Die liefde en die tijd zijn uiter mate belangrijk! En dat is nu Iets waar heel veel vrouwen tegenwoor dig min of meer afwijzend tegen over staan. Hoe dikwijls hoort men niet in verband met het koken: „Al die uren in de keuken? Zonde van mijn tijd!" En daar hebben we dan weer dat „zondige" besef. CULTUURVORM De man die de keuken na zijn kook-escapades ook nog keurig schoon, opgeruimd en helder achter laat (wat helaas niet al te vaak het geval ls!), verdient ln een gou den lijstje gezet te worden door zijn echtgenote plus het hele ge zin! Want gelooft u mij: eten met alles erop en eraan ls een vorm van cultuur die kinderen van hun ouders behoren te leren. Zij zullen u later hiervoor dank baar rijn, het smaakelement is ons ten slotte gegeven en evenals alle andere dingen behoort men het te ontwikkelen. Mijn kleinzoon van zeven jaar ls een aandachtig proever van Franse kazen en geen smaak gaat hem te hoog! Zijn zusje, wel wat jonger, heeft minder waardering voor maaltijden in het algemeen, maar mosselen behoren tot haar WAN „Ahlers, Herford-Nederland N.V." is dit mooie ruitjasje dat, ofschoon met drie knopen sluitend, toch de hoge „Chelsea Line" toont. In verscheidene Nederlandse winkels te koop, in de modieuze bruintinten en ruitdessins. UZULT NIET dagelijks voor het probleem worden gesteld, maar weet u hoe u moet vaststellen of u een echte briljant voor u heeft of een op de briljant lijkende steen zoals een witte saffier, een witte to paas, zirkonen, glas en zelfs kristal? Neen, dat weet u niet. Het is toch zo heel eenvou dig. U past de ademproef toe. Wanneer men op een bril jant -ademt ontstaat er slechts heel moeilijk een vochtig huid je dat, voorzover het ontstaat, ook heel snel weer vervluch tigt. Andere op briljant lijken de slijpsels houden het damp- laagje veel langer vast. Pro beert u maar eens. en laat dus de normale kleur van de pupil zien. Mouches Mouches. Hoog op het juk been kan een mouche, een schoonheidswiekje dus, het heel aardig doen. Man kan ze kopen in die fluwelen vorm, die doet denken aan gemaskerde bals en romantische films, maar ook kan men ze zelf maken. Dat gaat zo: maak een „grote" cir kel op uw jukbeen (op slechts één jukbeen dus!) met de punt van het wenkbrauwpotlood. Be dek deze cirkel dan met poeder zodat hij nog vaag doorsche mert. Wie héél moedig is, kan een stukje fluweel uitknippen en dit met wimperlijm op de hals plakken. Dat kan ook, in de zijkant van de hals of in de buurt van het oor, met een lo vertje (een gekleurd dan; groen bijv.). Nagels Nagels. Zowel voor de han den als voor de voeten rijn valse -nagels in de handel. Ze worden per set verkocht en die nen bij te staan als de nagels afgebroken of erger: afgebe ten!) zijn. Men kan ze, zonder veel moeite, opplakken met bij gevoegde lijm. Na het grondige drogen moet men ze meestal inkorten en vijlen. Dezelfde soort nagels gebruikt men ook voor de tenen; voor de kleine teen halveert men er een. Houdt ze op de tenen echter kort (denk aan uw kousen!). En dit alles rijn dan nog maar de dingen die men kopen kan. Want ook de schoonheidschi rurg kan nog heel wat bedrie- gerijtjes toepassen ter vergro ting van de schoonheid. DONALD ART BUILDING IN PORT CHESTER (NEW YORK) MODEKREET Even een aanmoedigen. DE modekreet voor wie hei spoor bijster is. Er zijn twéé modest ij len: een soor klassieke die, heel mooi, <jf nieuwigheden van de laatstt jaren verwerkt (en niet él tè kort is!) en die nieuwe die zelfs van de jongste vrouwet iet of wat bespottelijke kleuters maakt in kinderhemdjes. Goed: de rokken blij. ven kort met iets meer (da: wel!) ruimte en beweging erin. De jasjes zijn kort en kórter zelfs. En die nieuwe combinatie jurk en jasje (bij. passend!) die zal vaak het tail, leurtje kunnen verdringen (maar nooit ver). Nog iets: een misdaad is het (over dat „bijpassend" hier- boven gesproken) om óp een jurk een tailleurjasje te dragen. Veel zal men zien (mooi is an- ders) mantels die korter zijn dan de eronder gedragen jurk (die toch al zo kort is!); zij zijn 9/10e of ll/12e van de lengte. „Gekleed" gaat men in wol. ken chiffon; in stro. men bedrukte crêpe; ln kant ook nog steeds. Maar dan moet men zweven, glijden, del- nen! Wijde pllssé; wij. de rokken. Maar kort. HET RECORD vermageren ls stellig wel geslagen door de Amerikaanse „dikke dame" mrs. Celesta Geyer (58) die onder de naam Dolly Dimple (ofwel Dolly Babykuil) „optrad" in circussen. Zij woog, in aprii 1959, nog 503 pond. In veertien maanden tijds bevrijdde zij zich, onder streng dokterstoezicht (uiteraard) van een zodanige hoeveelheid vet dat zij de zomer van '60 tegemoet kon treden met een gewichtje van 108 ¥2 pond! Het redde haar het leven; daarom was het dan ook begonnen. Zij was, aldus tonen ons foto's, onherkenbaar veranderd! Geen wonder. IJAAST de kinderhemdnauwe kleu- terjurkjes, wearin de mode jonge vrouwen wil laten lopen deze zo mer, handhaaft zich gelukkig ook een klassiekere, vrouwelijkere. Het is die welke gebruikt maakt van ijldunne stoffen, van crêpes, van mousseline!, organza'* en chiffons. Ook kant speelt nog een grote rol. Hier een voor- beeld, ontwerp van de Trecira-Stu- dio. De toegepaste stof is geTmpri- meerde spinragdunne toile die be drukt is en voor 100 percent bestaat uit zuivere Trevira-kunstvezel. DEUR DIEETJE TV/IJ TROFFEN een de- zer dagen een persoon die beweerde een feilloos diëet te hebben uitgevonden. Het was, zei hij, alleen een beetje duur. Het bestaat hier uit: dagelijks een portie van 125 gram kaviaar werkt feil loos en houdt de diëethouder in goede conditie. Men kan nl. geruime tijd zijn calorieën-mineralen en eiwit-behoeften bevredigen met deze kostelijke kuit van de Beluga-steur en intussen mooi vermageren. Maar nogal duur: voor tien pond ge wichtsverlies rekent men op een bedrag van zo'n f 550 aan kaviaargebruik.

Allerhande | 1966 | | pagina 2