'remie-van-de-Maand Club verrast de watersportliefhebbers met scfetel HuisvWuwen-van-morgen leren de Albinet kennen A fëm Wichelroedelopers en hoeveel kinderen? CASTORLUX Ch Vs 79 DE GEMINI 3 ct l98 l?3 l?3 verrassing: rraktiscne slaapzak Vederlichte tuinstoelen Walnootreep REDUCTIE Koffiebonen Normale maling vacuumblik 250 gram Melitta maling vacuumblik 250 gram Koffiemelk (prachtige opblaasbare boot) Ook als roeiboot te gebruiken [fEEDEPMC- 1 lm het zomerse beeld te completeren: albert's corner albert's corners NIEUW! AANSCHOUWELIJK ONDERWIJS „Eerst de knopen van de jas..." Een nieuwe "parel aan de Perla-kroon! 208 208 183 albert heijn (ART 1966 ALLERHANDE 11 De Gemini 3 brengt gezond vertier voor jong en oud TNE BOOT IS GEMAAKT van een nieuw materiaal, dat ontstaan is door een laag rubber tussen lis HET NOG PAS MAART, toch staat de vakantie weer jger voor de deur dan u „kt. Het is dus zaak om niet te lang te wachten met het orde brengen van al uw va- iXtespulletjes. Wilt u deze zo- t(weer) gaan kamperen? TJit- itenddan heeft de Premie- i-de-Maand Club ook ditmaal wat u prima van pas zal nen. Zonder goede slaapzak- is een kampeervakantie na- lijk maar een halve vakantie, mt juist in de vakantieweken waarin we meestal onder to- andere omstandigheden le- en het overgrote deel van dag in de buitenlucht door- tngen zijn we meestal erg ie en draagt een goede nacht- it er belangrijk toe bij ons in allround-vakantiestemming houden. Met daeronvlies De Premie-van-de-Maand Club irengt nu een nieuwe slaapzak pet vele, grote voordelen: Hij j namelijk gevuld met een Da- itonvlies, dat speciaal voor ge- ruik in slaapzakken bewerkt »erd: het is „gekroesd", waar door het luchtiger en prettiger janvoelt, zeer soepel is en een poot isolatievermogen heeft ge negen. Deze PMC-slaapzak is daardoor ik bijzonder warm. Het gebruik an dit vlies voorkomt bovendien eenhoping van de vulling naar kant. De ritssluiting loopt rond- tot ongeveer 10 cm van de renzijde. De slaapzak is afgebiesd met ste- katoenen band en voorzien van messing ritssluiting. De boven- ie is van nylon in een zeer mooi htblauw en donkerblauw ge- »md dessin. De binnenzijde is van i zeer fijn katoenen weefsel in en blauw. De slaapzak is ruit- rmig doorgestikt. Ook als dekbed 'raktlsch is dat men zo'n slaap- in de wintermaanden uitstekend n gebruiken als dekbed, waarbij in de rits niet is te zien door de ts, terwijl door het aanéénritsen n twee slaapzakken het ook mo- ijk is er een tweepersoons-slaap- van te maken, let bestelnummer van deze IC-verrassing is F 101; de club ijs bedraagt 48,- in PMC- eques. fOG IS HET NIET ZOVER! Maar over een poosje zit u ich heus weer te zonnen in een pOED NIEUWS VOOR ALLE WATER(SPORT)LIEF- HEBBERS: u kunt nu binnenkort in het bezit zijn van een prachtige opblaasbare boot. De Premie-van-de- Maand Club is de enige, die deze boot, die de zeer toe passelijke naam GEMINI 3 heeft gekregen in Nederland kan leveren en dit nog wel tegen een clubprijs van slechts 36,in PMC-cheques. Bestelnummer F 201. twee lagen PVC te persen. Hier door zijn de bijzondere eigen schappen van polyvinyl en rubber gecombineerd: Uzersterk en zowel water- als ook zonbestendlg. Bo vendien is de Gemini 3 voorzien van twee roeldollen, hetgeen dit bootje werkelijk voor veel doel einden in de komende zomer maanden geschikt maakt. Handige roeiriemen zijn in di verse uitvoeringen in de handel verkrijgbaar. Het oog van de roeidol heeft een doorsnede van 31 mm. In opgepompte toestand heeft de boot een totaallengte van 160 cm. een breedte van 92 cm en een hoogte van 30 cm. De kuip heeft een ruim te van 100x35 cm. De bodem en de rand kunnen door twee ventielen afzonderlijk worden opgepompt. De kleur van de onderzijde is blauw, die van de rand en kuip- bodem oranje. Rondom de boot i; een koord bevestigd. Het geheel wordt afgeleverd in een draagzak van plastic, zodat vervoer al heel gemakkelijke is. (Eigen gewicht slechts 4 kg!) Het draagvermogen van de Gemini 3 bedraagt 250 kg. U ziet het: een allerhandigste watersportaanbieding voor jong en oud, die u vele malen gezond ver tier zal brengen. jy eerste en tweede paasdag serveert albert's corner een feestelijke voor 4.95 Een heel braadkuikentje met patates frites en een verrukkelijke perziken-compote Met een van onze speciale voorgerechten en een heerlijk dessert heeft u een compleet paasdinerl Wilt u verzekerd zijn van een plaatsje? Reserveer een tafel: even bellen is voldoende. vindt u in: Amsterdam, Kalverstraat18, tel. 020 - 222651 Leiden, Stationsplein 24, tel. 01710-26267 Rotterdam-Hoogvliet, Binnenban 73, tel. 010-163996 Utrecht, Oudegracht 101, tel. 030-25708 Amstelveen, Binnenhof 16-17, tel. 02964-19627 Wegrestaurant Albert's R, Doesburgseweg 43, Zevenaar (E 36) tel. 08360 - 3955 Ervaren reizigers kiezen KLM hoekje van uw tuin. Of op uw i door bloemen en groen omrankte balkonnetje (zie onder GOEDl BEKEKEN). Of ergens langs het water, terwijl uw man verderop geduldig naar zijn dobber zit te staren. In elk geval wilt u ook dit jaar van elke zonnestraal genieten, die u maar te pakken kunt krijgen. Vandaar dat het nog zo'n gek idee niet is om nu alvast de AH-zegels te gaan sparen voor een paar van die vederlichte, vrolijke aluminium stoelen, die Premie-van-de-Maand Club weer voor haar leden klaar heeft staan. U kunt ze heel gemakkelijk overal mee naar toe nemen, want zo'n stoel, uitgevoerd met houten arm leuningen, weegt niet meer dan 2.800 gram, terwijl hij heel gemak kelijk ingeklapt kan worden en nog maar een afmeting van 84 x 57 cm x 11 cm heeft. In het fleurige bloemdessin bedrukt polyvinyl zal zo'n alt niumstoeltje overal een lust voor het oog zijn. terwijl het door de laag schuimplastic, die tussen de beide polyvinyllagen is aangebracht, bést zitten is. En praktisch, want u weet: polyvinyl is een materiaal, dat u in een wip weer schoon hebt. Even een nat doekje er overheen en klaar is Kees. U kunt zo'n set van twee luxe tuinstoelen bestellen onder mer F 200. De clubprijs per set be draagt slechts 45,- in PMC- cheques. Na de Irish Coffee, de Cap- pucino, en nog een hele reeks heerlijke chocolade wordt weer een nieuwe imaak aan het AH-assorti- toegevoegd: Delicata melkchocolade met gebro ken walnoot. 0voorl#« Een bijzondere reep, waarbij de bescheiden nootsmaak zich harmonisch aanpast aan het edele karakter van de fijne delicata chocolade. Een vondst, deze reep! Zijn ge zwicht (30 gram) ten volle waard! WIE IN AMSTERDAM. ROTTERDAM OF 'n Ité per KLM volledig verzorgd ARNHEM WOONT. weet wel wat een Albinet is: een wasserette, gekoppeld aan een SuperMart, zodat de huisvrouwen „onder de was" gezellig bood schappen kunnen doen bij Albert Heijn. Dat nu ook van de zijde van de huishoudscholen belangstelling is ontstaan voor het wassen in wasserettes, bleek onlangs bij de Albinet in de hoofdstad. De 3e r.k. huishoudschool Hadewych aan de Radioweg te Amsterdam toonde zich zeer vooruitstrevend door aan de lessen in moderne wasmethoden een excursie naar een Albinet te verbinden. Dat was vorig jaar ook al gebeurd, toen er ook al een klasje was gaan kijken hoe er in zo'n wasserette wordt gewerkt. Neut aan de deur, toen op de afge sproken woensdagmorgen de eer ste „lichting" binnenlawaaide. „Hebben jullie allemaal twee ki lo was van huis meegenomen?", vroeg hij. „Ja", riepen ze enthousiast, ,.en Nellie heeft een deken en we wil len ook wel onze jassen even che misch reinigen." Dat kon alle maal. „Hij staat op „hot"!" Mej. Louman, die met deze assis tentenklas (tussenjaar tussen pri maire en Inas-opleiding) was mee gegaan hoefde niets meer te zeg gen. Alsof hij nooit anders gewend was, had de heer Van der Neut ae jongedames (14, 15, 16 jaar) snel onder de duim en alle aandacht. Want dat was nog 's wat anders dan op school de was doen! Eerst allemaal waspoeder halen in de automaat ..Stuivertjes teruggeven s.v.p.", verordeneerde de heer Van der Neut lachend, en toen met z'n allen lezen wat er op het bord met de wasvoorschriften stond. Gulden in de gleuf, kwartje in de gleuf. MEJ. T. B. M. Louman lerares N12 vond echter dat I een en ander nu eens wat groot- j scheepser moest worden aange- 'pakt. Ze stapte naar de bedrijfslei der van de AH-SuperMart aan de Helmholtzstraat, de heer Til Bos, met het voorstel om op een rustig ogenblik drie klassen de Albinet te laten bezoeken. „Leerlingen van vandaag zijn huismoeders, verkoopsters, klanten van morgen.dacht de heer Bos en was natuurlijk meteen ..in" Hij liet zijn chef van de Albinet, de heer N. van der Neut, zestig maal zoveel guldens en zestigmaal zoveel kwartjes in zijn zak stop pen, keek of de coca-cola-auto maat goed vol zat, op een droog je wassen gaat nu eenmaal niet en vond dat het spul kon begin nen. „Krom" van de guldens er kwartjes stond de heer Van der Vergelijkbare winkelwaarde PMC Clubprijs Clubkorting, door u verdiend De PMC wil dienen, niet verdieqpndèt is de grondwet van Albert Hejjn's Premie-van-de-Maand Club en tevens het geheim van de revolutionair lage Club- prijzen. Kijk naar de CastorLux: een fantastisch hoge Clubkorting (haast 40%) en dus een verrassend lage Clubprijs (f 697.-). Uw gewin in geld: f446.-. Alleen u verdient! Niet de importeur, want dat is Albert Heijn. Niet de grossier, want dat is Albert Heijn. Niet de leverancier, want dat is Albert Heijn. Daarom krijgt u een volwaardige en volledig gegarandeerde wasautomaat voor de prijs van een eenvoudige machine. Dat is winst, die elke prijsbewuste, kwaliteitsbewuste huisvrouw naar waarde weet te schatten! Ga over op het knopcomfort van de CastorLux, de nèg automatischer wasautomaat met 8 programma's, denkende waterstand en aangepaste wasbeweging. Haal uitgebreide folder in de AH-winkel! „Meneeeeer, hij staat op „hot" I en 't water is hardstikke koud!!!!". Meneer legt uit, meneer geeft raad: „Denk eraan eerst de kno pen van die jassen voor ze gerei-1 nigd worden." Meneer moet op de foto, meneer geeft cola. „U bent zeker bek-af, als ze straks weg zijn?" vroegen we. Hij schudde energiek z'n hoofd. „Ik vind zoiets geweldig. Je zou dit eigenlijk elke week moeten doen voor alle huishoudscholen." Leerrijk Ook de directrice van „Hade wych", mevrouw J. M. A. Broer- se kwam nog even een kijkje ne men „We vinden deze les niet al leen belangrijk om de meisjes te leren hoe ze met een wasmachi ne moeten omgaan, maar zo le ren ze ook meteen uitrekenen hoeveel geld ze zouden moeten uitgeven als ze zelf later hier de was zouden doen. Ze leren daar door zelf bepalen wat het meest economisch is: zelf wassen zon der machine, waarbij de factor lijd een rol speelt, zelf wassen mét machine, tvaarbij de af schrijving van de wasautomaat, de vmspoeders en toch ook de tijd in aanmerking moeten wor den genomen, wassen in een was serette, of het uitbesteden van was in een wasserij. Na deze assistentenklas van mej Louman kwamen nog de meisjes van de vormingsklas van mej. W. Meyboom en een tweede assis- tentènklas van mej. M. Dijkstra aan de beurt. De heer Bos, be drijfsleider, vertelde ons inmiddels van zijn prettige ervaringen met deze huishoudschool, waar hij al eens op een ouderavond een lezing had gegeven over beroepskeuze. Albert Heijn introduceert deze fijn- aromatische koffie onder eigen Perla- kwaliteitsmerk. Het is een pittige melange, samengesteld uit speciaal geselecteerde Guatemala-Hoogland koffies, afkomstig van de vulkanische berghellingen van Guatemala. Het bijzonder fijngeurig karakter wordt hierdoor verzekerd. Een bijzondere koffie, en dat is het! Tijdelijk ter kennismaking op elk pak of blik 25 PERLA DE GUATEMALA N« REKSE' pak 250 gram Poederfijn gemalen, speciaal voor gebruik in Melitta snelfilter. ch waar de koffie zo lekker is! \Y/ETENSCHAPPELIJKE ONDERZOEKERS hebben uitgemaakt dat de personen die zeggen door middel van een wichelroede water te kunnen vinden (of iets anders) niet beschikken over die opmerkelijke gave. Zij verklaren dat er overal water te vinden is onder de bodem In Amerika bestaat een Bond van Wichelroedelopers en zij beweren het tegengestelde, zoals begrijpelijk is. Zij zeggen: „De wichelroedeloper kan alles vinden: olie, gas, erts en ook verdwenen personen. Op elke tien mensen is er één die de gave bezit", zeggen zij verder. „Het is een gave". Opstel maken „We hebben als enige voor waarde voor deze wasdag ge steld aat de meisjes er een op stel over maken", zei hij, „daar aan verbinden we dan drie prij zen: een levensmiddelenpakket van f 15,-, van 10,- en één van f5.-." 's Avoids open Mevrouw Broerse en haar lera ressen vonden dat een prachtig idee. En wie van de meisjes het door de drukte en de gezelligheid hier en daar misschien een beetje ontgaan is, kan trouwens 's avonds nog terecht, voor een beetje „bij les". De Albinet is namelijk ook 's avonds geopend van 7-12 uur. Maar dan valt de deur van de wasserette ook onherroepelijk in het slot. DE INSTRUMENTEN die de wichelroedelopers gebruiken kunnen zeer variëren. Meestal doen zij hun onderzoekingen met een gevorkte tak; sommigen echter doen het met moderner middelen, zoals plastic draadgevalletjes, slin gers, peillood, bezems en heel in gewikkeld in elkaar gezette bouw werkjes. ,flei doet er niet toe wat er gebruikt wordt", zegt de ware loper, „ik kan het met een paar grassprietjes als het moet" Sommige lopers doen het ter plaatse, andere weten resultaten van verre te bereiken door op een landkaart bijv. aan te wijzen waar het gezochte zich bevindt. Er zijn wichelroedelopers die verklaren dat zij, tijdens het zoeken, eenvou dig aan hun instrument vragen: Hier? Ja? Nee? Als het „ja" dan beweegt het instrument. Hoe is dat toch mogelijk? Ge leerden hebben verklaard, dat on bewuste spiierreacties, veroorzaakt door het stijf vasthouden van de wichelroede gedurende langere tijd, de oorzaak zijn van het be wegen. Spelletje In dat verband is ook een aardig spelletje verklaard: men laat een aan een draad bevestigde gewone naainaald met de ene hand boven de rug van de andere hand benge len Men probeert, op die manier, te zien of men nog kinderen krijgt en ook of het meisje(s) of jon gen (s) zullen zijn. Ook het hoeveel kan men op die manier aflezen: gaart de naald voor en achterwaarts bewegen dan be tekent dat een jongen (bij één jongen blijft de naald heen en weer zwaaien; bij meer jongens houdt de slingering even op en begint dan opnieuw en dat zo vaak tot het eindaanrtal bereikt is.) Een meisje kondigt zich aan als de naald een klein cirkeltje be schrijft. Wie het spelletje doet, zal versteld staan over het resultaat dat altijd nauwkeurig klopt en dat, zoals spreekt, ofwel de bestaande toestand accentueert ofwel gehei me wensen of verwachtingen, die men onbewust tot uiting brengt in de spierbewegingen van de hand die de draad vasthoudt, verraadt. Tellende paard Hoe zulke zeer fijne spierbe wegingen, die onbewust zijn, óók werden geconstateerd, vertelt het verhaal van het tellende, zelfs rekenende paard dat tien tallen jaren geleden de (theater) wereld in verbazing bracht. Het dier bleek te kunnen tellen, te kunnen optellen en te kunnen aftrekken; het deed dat door het eindresultaat van de sommetjes met de poort op de grond af te stampen: dus 4 werd vier keer met de voorpoot stampen enzovoort. De dresseur van het dier bezwoer dat er geen zwendel in het spel was en geleerder onderzochten het ge val van alle kanten. Tot men ontdekte dat het dier reageerde op onbewuste spierbe wegingen van zijn baas die, zoals spreekt, intensief meetelde als het dier zijn rekenwerkje begon en dan, dat is begrijpelijk, gespannen was tot in elke vezel. Zodra was het juiste cijfer bereikt of die spanning viel weg; dat voelde het paard aan en het hield dian onmid dellijk op met stampen. albert heijn NIEUW GOED! Albert Hei. Koffiemelk Albert Heijn LITERFLES Waar vindt u een volle liter koffiemelk van zo'n kwaliteit voor zo'n lage prijs? Ook in literfles

Allerhande | 1966 | | pagina 11