Bloemlezing recepten Doe-het-zelf is actueel Tonijn VoorlichtrngshiireaB voor de Voeding Cracka OVERAL RONDNEUZEN ALLERHANDE NIEUWTJES KALFSKOTELETTEN Gold Queen HOE HET WORDEN ZAL v y (met een klein adviesje van AH) Bloemkool-tip U, Gebakken bloedworst Gebakken varkenslever Nog een menu voor deze tijd Voor de stoere werkers f NIEUW! N Cream Crackers Albert Heiin Verse worst gebradi en Plantenmargarine Albert Heijn V Blanke ^Albert Heijn^, Koning Jersey Ski-pret zonder pijn (schilfers) Over zon gesproken SLIM SPEL VOOR SLIMMERDS ALLERHANDE FEBRUARI 39 TY/E BEGINNEN VANZELF-1 pelpuree. Bloemkool op voorge- SPREKEND met wat recep- warmde schaal in het midden, saus eroverheen gieten, puree in een rand er om heen leggen en op die pureerand van afstand tot afstand de gepelde eieren. ten voor deze dagen, goed sa mengesteld en aantrekkelijk voor de portemonnee, wat zeer be langrijk is Hier is een goede combinatie: spaghetti met tomatenpuree en geraspte kaas. Daarbij sla van witlof. Als nagerecht: wentel teefjes. Denk eraan dat u spaghetti be slist niet te lang laat koken. Zodra ze gaar is, afgieten en even onder koud water laten schrikken. Op het vuur zetten met een stuk boter in de pan en flink geconcentreerde tomatenpurée uit het blik (V8 bl. ƒ0.28), plus gezellig veel geraspte belegen kaas (per zakje: 0,49), of kaas om zelf te raspen. Voor witlof sla hebt u maar wei nig struikjes nodig in verhouding tot de gekookte of gesmoorde wit lof. De prijs ervan variëert met de dag (weersomstandigheden en aanvoer). U wast de struikjes in hun ge heel en snijdt met een vlijmscherp mes de witlof in millimetersdunne stripjes. Aanmaken met wat ci troensap en olie plus wat mosterd, peper en zout. Eventueel een ge raspt uitje. Voordat u de citroen echter uitperst, raspt u de schil en dat raspsel roert u door de melk en het losgeklopte ei waar vervolgens de oude boterhammetjes in gelegd worden, die straks als wentelteefje het dessert zullen vormen. Juist die citroenschil geeft daar even een wat pittiger karakter aan en bovendien wordt de citroen in zijn geheel benut. N.B. De uitgeperste helften laat u nog even liggen, want ze zijn zo goed voor uw handen, als u ui hebt geraspt of wanneer u afgewas sen hebt. Serveer de wentelteefjes met kristal- of met basterdsuiker, dat is een kwestie van smaak. "T\E BLOEMKOLEN die op het ogenblik aan de markt zijn, komen uit Frankrijk. Ze zijn best, maar ik raad u aan ze met meer water op te zetten, dan u met de Hollandse soortgenoten pleegt te doen. De lucht is nl. veel sterker en daarom is dat ruime waterge bruik aan te bevelen. Voor de rest handelt u precies eender als by Hollandse bloemkool. Bloemkool met kerrie Maak eens de volgende gezellige schotel. U kookt de bloemkool (ook weer niet te zacht) en u maakt een pittige kerriesaus. Licht goudgeel gefruite uitjes in ruim boter, vermengen met bloem tot papje, daar kerrie door. Met melk roeren tot een goed gebonden saus die voorzien wordt van zout en In plaats van de eieren kunt u natuurlijk ook saucijsjes geven. HEBT ER DRIE koekepan- nen voor nodig. U snijdt de benodigde bloedworst in dobbelste nen. U neemt geschilde appelen en snijdt leder kwart nog eens tweeën. U zorgt dat u geschilde aardappelen ook in blokjes gesne den, bij de hand hebt. Die aardap pelen hebt u voor u ze in blokjes sneed, zorgvuldig met een schone doek gedroogd. Nu begint u met het bakken van de rauwe aardappelen want dat vergt de meeste tijd. Bak ze al roerende op groot vuur tot ze aan alle kanten gekleurd zijn, zet er een deksel op en laat ze op laag vuur gaar worden. Af en toe schudden zodat ze niet vast gaan zitten. En het zouten niet verge ten. In de tweede pan bakt u de blokjes bloedworst en zoudt u er dan niet een snippertje geraspte ui bij voegen? In de derde pan bakt u tot slot in boter de stukjes appel die u met wat suiker bestrooit. Als de verschillende ingrediën ten bruin en gaar zijn, schudt u ze voorzichtig door elkaar en dient ze gloeiend op. NJ3. Laat de appelen niet te gaar worden, kies eventueel een niet moezende soort. peper en eventueel van nog wat kerrie (kwestie van smaak). Eieren op de gewone manier ko ken, fmiddelzacht) en pellen. Zor gen voor luchtig geklopte aardap- CNIJD DE VARKENSLE- VER in plakken, haal ze door bloem en bak ze op niet te hoog vuur langzaam bruin en gaar. Zouten en peperen naar smaak en het geraspte uitje mag niet ontbreken, evenmin een vleugje tijm. Blus de saus met wat keuken- madeira en laat het geheel zachtjes nog wat smoren. Uitstekend met andijvie en vers gekookte aardappelen. ,EN ANDER VOORBEELD J van een prima menu: nier- ragoüt met spruitjes; gekookte aardappelen, en dan een banaan, al dan niet gebakken, toe. Nu is de prijs van niertjes ook alweer afhankelijk van de aanvoer en de uitvoer. NIERRAGOirT Laat de nieren gedurende enige uren in koud water trekken, daar na droogt u ze duchtig, u snijdt het vet eruit en de nieren in plak ken. Wentel de plakjes nier door wat bloem en laat ze in wat boter mooi bruin worden. Haal de vlees- jes uit de pan en leg ze op een schotel, die u warm houdt op een pan met kokend water. In de pan met de boter roert u zoveel bloem dat u een glad papje krijgt. Onder voortdiirend roeren op wat groter vuur laat u dat pap je hazelnootbruin worden. Er gaat een geraspte ui in het papje plus wat bouillon of melk (blijven roe ren tot u een vrij dikke saus hebt verkregen). Dan gaan er kruiden in de pan: wat rode paprikapoe der, een half laurierblad, een kruidnagel en een snuifje tijm. Na tuurlijk zout naar smaak plus veel versgemalen peper. Als u er de inhoud van een blikje tomatenpu ree door wilt roeren, dan is dat perfect van smaak. Vooral omdat er spruitjes bij gegeten worden. Natuurlijk gaan de niertjes in de pan terug, zodat zij in de krui dige saus gaar kunnen smoren (op een laag pitje s.v.p.) Met de spruitjes, zo gekookt dat zij mooi groen zijn en nog even weerstand aan de tand bieden, is dit een heerlijk maal. Over de spruitjes naar verkiezing wat ge raspte nootmuskaat. JJET STAAT ER ZO SIMPEL: stamppot van boerenkool met rookworst. Als toe: kaïrnemelkse- pap. Wat die pap betreft: de meeste hulsvrouwen kopen ze kant en klaar in de fles, maar men kan ze natuurlijk zelf koken en daarvoor naar verkiezing: havermout, gort of bloem gebruiken. Wordt ge geten met stroop of suiker. En wat nu die boerenkool be treft: ook hier weer grote verschil len. Om te beginnen zal de huis vrouw in de grote stad ze allicht schoongemaakt in pakken kopen, terwijl men buiten de kool zelf schoonmaakt en hakt. Bovendien zal men van streek tot streek wer ken met havermout of gort of met groene erwten, (ƒ0,52 500 gr.) Al deze toevoegingen maken dat de boerenkool dan letterlijk in de maag „staat" en voor- minder stoer-gebouwden niet direct aan te bevelen is. Overigens; die groe ne erwten kookt u wel apart gaar na ze deugdelijk in de week te hebben gezet. Uitgesmolten spekvet maakt een en ander nog smeuïger en voedza mer en dan komt er nog de geuri ge rookworst bij. Sommigen hante ren nog luchtig de azijnfles, zodat het geheel toch iets minder mach tig wordt. Illllllllllllllllllilllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rechtstreeks uit Engeland geïmporteerd Caledonia In vershoudend pak van 170 gram 23 stuks) 49 ALLEEN BIJ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii (Vervolg van pag. 1) huis tegen de gevel hangen: ook de huurders, wie het economisch verval van een woning een zorg is blijken de huiseigenaar dit kostba re onderhoudswerk te besparen: 12 pet. schildert zelf de gevel van het huurhuis. Zelf behangen Het bekleden van deuren en mu ren met board doet twee derden van de ondervraagden zelf. Wat het stofferen betreft: één vierde waagt zich aan het leggen van vas te vloerbedekking, de helft legt zelf linoleum. Gordijnen maakt drie kwart van de ondervraagden. Behangen doet 63 pet. zelf. Voor het aanleggen van schake laars, stopcontacten en lichtpunten blijkt ongeveer de helft van de ondervraagden de elektriciën te la ten komen. Tenslotte een enorm karwei: van degenen, die in de enquête-periode (van vijf jaar) een douche- „kregen", deed 37 pet. dat zelf. Toeneming JUEEM NIET TE DUNNE KALFSKOTELETTEN en snydt ze met een scherp mes in overlangs tot bii het bot. Leg er een plakje ham in en daarop een plak jongbelegen kaas. Zet de randen met houten cocktailprikkers vast, haal de koteletten door losgelopt ei en daarna door paneermeel. Maar voordat u dat laatste doet, behoort u de koteletten van versgemalen peper en nog een weinig zout te voorzien (denk aan de kaas en de ham die belde „hartig" zijn!). bakt deze wonderschone koteletten in de boter bruin en laat ze op laag vuur gaar sudderen. Een bijzonder feestelijk gerecht te combineren met een feestelijke groente, bijv. fijne tuinboontjes uit de diepvries. En houdt u daar niet van, denk dan eens aan schorseneren, die passen er ook uitstekend bij. Met dunne abrikozenmarmelade met gevulde flensjes vormt dit een feestcten bij uitnemendheid. QFFICIEEL BEHOORT VERSE WORST, heerlijk kruidig!, bij het braden natuurlijk heel te blij ven. De grap is dat men ze op een laag vuur braadt, om het barsten van het vel te voorkomen. Het best rolt u ze van tevoren door wat bloem, dat maakt de saus extra lekker. En als er toch eens iets knapt dan is dat eigenlijk nog niet eens zo erg, het smaakt er heus niet minder om. Gemeenlijk zegt men dat bij verse worst de bloem kool en de zuurkool het beste sma ken, maar hebt u in dit verband wel eens aan bietjes gedacht of aan gestoofde prei? Of aan knol raapjes, voor de liefhebbers ook al weer een delicatesse! Het is boven dien geen kostbaar maal en dat is ook wat waard. Met een Ité snel naar de zon Hoe wildleer tverzorgen? WILDLEER of veloursleer dat voor tassen, jasjes en wat ver der al niet wordt gebruikt, is erg ontvankelijk voor straatvuilafzet- ting en vocht. Het is nu zaak de pool van het leder los van elkaar te houden; het mag dus niet glad worden. Men kan dat doen door regelma tig te wrijven met een crêpe-rei nigingskussentje terwijl ook (schoon) schoolgum goed werkt. Men kan (zoals dat bij suède schoe nen gebeurt) kledingstukken van veloursleer fixeren met een spe ciale spray die een beschermende laag over het leder legt en zo vuil tegenhoudt. Vlekken in suède kan men er met een suède-reiniger uithalen; eerst echter even proberen aan de zoom- binnenkant bijv. of het reinigings middel geen nare vlekken of zo geeft: dan pas op de zichtbare plaatsen gaan reinigen. Met kalfssuède moet men heel voorzichtig te werk gaan. U weet dat de chemische wasserijen (sto merijen) ook vaak suède-leder rei nigen; dat doen zij heel mooi. Uit deze cijfers blijkt hoezeer het doe-het-zelf ingang heeft ge vonden. Neemt het nog steeds toe? „Ja", zegt het rapport, „want uit de reeks gemiddelden over vijf ja ren, blijkt een toeneming met bij na de helft". Om nog wat zekerder te zijn Is gevraagd of de doe-het- zelvers de volgende keer wéér zelf aan de slag gaan. 4 pet. doet dat niet, voornamelijk degenen zelf de huiskamer een nieuw be hangetje gaven. 3 pet. aarzelt: voor namelijk degenen, die de gevel schilderden. Het rapport twijfelt aan de eigen cijfers, als het gaat om „psy chologische" motieven. Gemiddeld 13 pet. van de ondervraagden gaf op in de eerste plaats om het ple zier het werk te hebben gedaan. Het plezi er-motief moet sterker zijn, denkt het rapport, want soort- i gelijke onderzoeken in de Verenig de Staten hebben aangetoond dat voor bijna 40 pet. het „werken met de handen" een genoegen bete kent. Nog geen 10 pet. vond de geldbesparing het belangrijkst. Hoe die cijfers ook mogen lig gen het EIM-rapport zegt zelf dat een uitgebreider onderzoek no dig is een feit is het dat voor het zelf verrichten van karweitjes toch altijd een grote portie plezier voorwaarde moet zijn. Anders (en dat blijkt weer uit de cijfers) zou al dat schilderen, behangen, witten en timmeren gewoon niet worden gedaan. Want in veel gevallen komt het zelf doen niet in de plaats van het vakmanswerk, nee, het komt in de plaats van het niet-doen. „doe-het-zelf' een grote toekomst. Ingewijden doen dat ook, al was het alleen maar op basis van de steeds stijgende loonkosten van de vakman. Drs. R. Zondervan, hoofdredac teur van het blad „Doe het zelf", heeft deze theorie: „Als men meer verdient, blijft er netto en relatief minder geld over dan de stijging in de rekeningen van de ambachts man". Volgens hem wordt de fac tor kostenbesparing steeds zwaar der en dan spreekt hij niet eens van méér vrije tijd, méér geld voor goed gereedschap en méér bekendheid met het zelf-doen, Want velen weten nog niet eens waartoe zq in staat zijn. Zij moe ten over de drempel Vingerwijzing Een vingerwijzing naar het ple zier in het geheel andere werk. het „werk met de handen", zouden de cijfers kunnen zijn, gerang schikt naar de maatschappelijke positie van de „doe-het-zelver". Het onderzoek leert dat 44 pet. van degenen, die de betrokken kar-j weitjes zelf opknapten, zijn onder1 te brengen in de groep, leidingge-j vend, administratief en onderwij zend personeel. Een hoog percenta ge van hen (64) blijkt de huiska- mer zelf te schilderen. „Stelt deze' groep hoge eisen aan het interieur, maar vindt men anderzijds het ontbieden van de schilder een te diep ingrijpende budgettaire daad?", zo vraagt het rapport zich af. Over geld gesproken Over geld gesproken, het blijkt niet zo heel veel uit te maken wat iemand verdient als hij zelf aan het werk gaat. Een argument vóór het plezier-element, wellicht. Pas boven de „weistandsgrens" zakt de animo weer in: 30 pet. doet één of meer van de genoemde werkzaam heden zelf. Het geldbesparend ele ment weegt hier niet zo zwaar. Wégen doet het in ieder geval wel want het is altijd nog maar de vraag of deze 30 pet. puur plezier- werk is. Het rapport voorspelt, aan de hand .van de cijfers, het 100 plantaardig ongezouten verpakt in licht dicht aluminium Per pakje M Üt slechts ,5 w „Gold Queen" is zuiver als de natuur zelf en heerlijk van smaak. Plantenmargarine is bovendien gezond, licht Ver teerbaar en ongezouten. Een fijne tafelmargarine! ALLEEN BIJ blik, hele QE moot Utf Met wat hard gekookte eieren, tomaten, kropsla, augurkjes en misschien een restje groen te en aardappelen maakt u in een wip een. heerlijk slaatje voor de weekend- lunch. Vergeet niet het geheel te garneren met wat mayo naise. Wat toost en boter erbij en uw gezin zal smullen! TN KORTE WOORDEN EEN OVERZICHTJE van wat voorjaars- A en zomermode zullen brengen. Men behoeft niet bang te zyn: er verandert weinig of niets. Men zal veel geometrische vlakver delingen zien (ruiten, blokken, driehoeken, rechthoeken etc.) en die dan veelal in ferme, contrasterende kleuren en de al te ruige stoffen, de enorme haakwerken en breiwerken zullen geleidelijk- aan verdwijnen; daarvoor in de plaats komen zeer losgeweven stoffen die dan toch ook nog wel doen denken aan de beddesprei van grootmoeder. Ende rokken blyven korter worden: 12 tot 14 cm boven de knie. Maar dat alleen (zoals spreekt!) voor jonge, jonge meisjes en vrouwen die beschikken over mooie, gladde ronde knieën (die het hart van uw Rondneuzer zo kunnen ver heugen). En die, daarenboven, in staat zijn, zich ondanks de on bedektheid van de kleine kleertjes (het lijken wel onderjurkjes) toch gracieus en gemakkelijk te bewegen (een hele opgave!). STOFFEN: veel effen jerseys. Jersey is komend seizoen de Koning van de Stof fen. Ook wevenit. En dan in meerkleurige ruitdessins. En in reliëf-dessin of anderszins wat bóbbelig en hobbelig gemaakt. Daarbij: bedrukt met de meet kundige dessins, de ruiten, de damborden. Afgezien van Koning Jersey: wollen toile in heldere kleuren; ook écru (naturel) en wit (ge broken); open weefsels, als ge zegd. Flannel in kleuren (maar ook weer grijs)cheviots; whip cords en gabardines; „op-art"- ruitjes waarvan men draaierig wordt; wollen velours en fijn wollen laken; crêpes en wollen ottomans. U ziet het: véél wol. KLEUREN. Om samen te vat ten: zuurtjeskleuren worden het. En: geel en wit; EEN GEBREIDE jurk in de hierbij be schreven luchtige trant. Het mo del is er een van Linchic in Frankrijk en het werd gemaakt van een draad die bestaat uit zowel linnen als de kunststof Arnel. Veel in natureltinten en gebroken wit; ook in pastel. In de jerseys zal men eveneens derge lijke losse breisels zien; ze zijn erg leuk en een aardige verbetering van dat al te gehaakte van vorige zomer. groen in alle nuances, maar vooral geel-groen; blauw van hemelsblauw tot marine toe; daartussen heldere blauwen van de zee en van Wedgewood. Rood: in vermiljoen; hel!, to maat; kers. Violet (let daar op): sering en cyclaam en blauwachtig paars ook. Géén roodachtig paars dat deze win ter gedragen wordt. Blauw paars is het! En dan combinaties van kleuren die men veel zal zien: marine-violet. En: cara mel en geel. En: zwart en wit. En teer-roze met wit. En he melsblauw met roze. Roosj'es zonder doornen -pEN DUITS BEDRIJF Hans Rit te r slaagt er telkens, op voorbeeldige wijze, icn Parij- se mode te vertalen in prettige tricotages; (het heeft een opval lend elegante coupe en allure en. kan men soms nogal eens wat log en zwaar jersey-werk uit Duitsland zien. de kleertjes van Hans Riitter vallen op door lichtheid en tendresse. Juist, hierbij dan zo'n model; niet duur ook en in vele winkels te verkrijgen. Het is te koop in vele kleur stellingen en importeur Jessy Blumenfihal, Meander 477, Am stelveen (02964 18247) geeft gaarne inlichtingen; ook over de andere minder bloemrijke mo dellen uit zijn collectie. SKIËN VERGT voorbereidin gen, dat is bekend: niet al leen bepaalde oefeningen die bekken en benen trainen maar ook een kuurtje onder de hoog- tezon (met mate; alles met ma te; men mag niet gaan schilfe ren). Die hoogtezonkuur maakt de huid al wat vertrouwd met de zon der alpen en sneeuwge- bieden. Dan (altyd goed!) twee geperste sinaasappelen bij het ontbijt om (met de vitamine C) straling te geven aan de huid. En de weerstanden te verhogen. Alvorens verder te gaan: wat hier volgt heeft niet alleen be trekking op wintersporten maar ook op de zonneweelden die ko mende zomer ons ditmaal stel lig!?) zal bieden. Men moet des avonds (altijd) het gelaat goed reinigen. Zeep is een prachtig middel daartoe; vervolgens de nodige vetten en cleansing-crè- mes. Nooit, nooit met een vet te crème gaan slapen! Nooit. Dan blijven de poriën verstopt. En wilt gij dat? In vijftien tot twintig minuten heeft de huid opgenomen wat nodig is; lan ger is dus onzin. Over die cleansing-crèmes kan de parfu mier u inlichten; elke huid vraagt een ander middel. En dan zijn er de zonne-balsems en lo tions. Van wie? Van Orlane - Paris: „Crème Mirasol" (be schermend, filtrerend en water- inbrengend). Niet vetmakend en een fraaie bruintint schenkend in de zon. Wél dit: de hoge lucht en de droogte kunnen de huid uitdrogen. Daartoe gebruike men 's morgens een crème die de huid soepel houdt en vocht- behoudend, bijv. „Cr me hy dratante Orlane". Van Phebel: de „Crème Haute Cimes": anti-zonne brand, dagcrème voor sneeuw- weer en zomer; maakt snel bruin; geneeskrachtig en ver zachtend. Combineren met des morgens: „Crème Super Hydratante". Dr. v. d. Hoog, vaderlands cosmetoloog-van-klasse: „Crè me Swissolin e"; beschermt de gevoelige huid tegen de ul traviolette gewelddadigheden; glimt niet; kan dus als onder laag gebruikt worden voor de make-up. Combineren met „Lait de Concombre". Waarvoor? Van Jeanne Gatineau: een gelei-achtig substantie in handige plasticverpakking; niet vet; helpt snel bruin worden zonder verbranding; is aange naam fris. Voor overal waar de zon schijnt (èn de meisjes zijn); combineren met „Lotion To- nique Jonquille", heer lijk voor de ochtend. Van Guerlain: „Crème de Sport" (de crème die berggidsen gebruiken); 's mor gens combineren met „Base de maquillage hydra tante". Coty: „Sun Tan Nor male" en „Sun Tan Sen sible"; het eerste voor de nor male huid; het tweede voor de gevoelige huid (van bijv. rood- harigen). Combineren met „Skin Freshner" des mor gens. Heerlijk! Lancaster: „Crème Vivifiante" maar vooral „Crème Brunissante Lancaster" of de „Emul sion Hydratante Solai- r e Combineren met „Loti on Tonique 18" of „Loti on Tonique 4". Om er maar enkele te noe- en. Want zowel Revlon als Arden, Rubinstein als Harriet Hubbard Ayer (èn de anderen!) hebben uitstekende zonnebrand middelen. Wèl gebruiken, is ons advies. ALS DIE ZON er al niet is (tij dens de ski-vakantie bijv. of tijdens het geducht schaatsen over de vaderlandse ijsvloeren) dan komt zij in ieder geval eens toch weer: van de zomer hier of ginds. Daarom wijzen wij op het nieuwe brillemodel dat ,,P o 1 a- roid" in de handel brengt en dat ons geducht boeide toen wij het zagen dragen. Het is een bri'l die, op bedaar de wijze, de nogal extravagante brillen die Parijs ons vorige zo mer wilde opzetten, „vertaalt." in een draagbaar en chic model. Het is, zegt „Polaroid", een half- panoramisc'ne bril met brede „veren" (oorhaken. zeggen wij daartegen); de bril is in zwart en in wit verkrijgbaar 25, en maakt deel uit van de collec tie van 34 modellen die „Pola roid" komend seizoen zal bren gen. Als bekend zijn deze brillen voorzien vart de anti-sChibter- lich't-lenzen; lenzen dus die een felle weerspiegeling van de zon in sneeuw, water, op de auto- k'ap en elders dusdanig absorbe ren (voor 98%) dait zij totaal uit eenvalt tot een zachte gloed die geen hinder geeft. Glimmeuzen Zijn In de wereld van de schoonheidsverzorging glimneu- zen dingen welke men ten kos te van alles, moet vermqden, voor schoenen zyn zij hoogstbe- geerlijke elementen. Poetsen van schoenen is een nare zaak; daar is menigeen, in de loop van een hard poetsleven, van overtuigd geraakt. Daartoe dan ook heeft „E 1 e c- trostart' zijn ingenieurs sa mengedreven en hun aange spoord daar toch eens iets op te vinden. Het resultaat was de „Elec'trostarschoenpoet- s e r" die geïmporteerd wordit in ons vaderland door de „Techni sche Unie" die in gans het land verkoopkantoren bezit en in Am. sterdam op 020 62450 te be reiken is. De elektrische „Elec- trostar" doet „alles": reinigen, zuigen, insmeren, uitborsteiep en hij doet dat bij witte zowel als bij zwarte schoenen. En vlug! Er wordt voor het poetsen van élle schoenen, slechts één. kleur loos poetsmiddel gebruikt; ma het gebruik hangt men het ma chientje op. De prijs? 99, Maaruw kleuiter kan er de was (de schoenen) mee doen. Glimkousen TpN WAAROM ZOUDEN WIJ, nu alles meer en meer gaat glimmen vanwege de toepassing van de wonderdraad die Lurex is, waarom zouden wij dan ook geen kousen gaan dragen die glinsteren Natuurlek; dat we daar niet eerder aan gedacht hebben Nu, ze zijn er: in Enigeland za gen we ze al met eigen (glim mend) oog; ze staan wel opmer kelijk, moeten wij zeggen. Ze waren er in goud, zilver, robijn en ivoortint, maar alle glinste rend dat het een aard had. Ze kosten in Londen een gulden of elf; en men verkocht ze er in drie maten klein, middel en groot. Men kan ze, zoals spreekt, rustig over de nylons dragen. Voor feestelijke uren best wel grappigEn heel nieuw zijn de kousen die de andere foto toont: ze zijn ook gemaakt met behulp van de Lurex-draad en worden in goud, zilver en in een men ging van meer tinten geleverd (alleen middei en groot); het is een kniekous waarvan men écht wel even ópkijkt. De brillen en de strepen FR IS EEN NIET gerittf' kans dat men komen zomer (daar mogen we zo en dan toch al wel eens ai denken) jonge vrouwen i zien die gekleed zijn in ba< pakken als deze. Wellicht len zij er zelfs brillen als i u: hier getoonde bij gaan dn n gen. Het ene pak met het kraag a: en de enorme ritssluiting meti n machtige trekring eraan, is model van Bleyle-Vetri het grote Duitse bedrijf van oi denkledimg, foundations, bovei kleding en badkostuums; heti'1 zoals men ziet geïnspireerd de nogal streperige zwart-w mode van de Parijse heer Cou a règes en de „astronauten-loo tl is duidelijk nagestreefd. Minder nadrukkelijk is dat ot gebeurd bij het andere badpa e je het is oök alweer een navo ging van stijlelementen Courrèges erin braoht en het met de vierkante halsopening de diep neerdalende rugzijd een modieus kledingstuk, di r streng en zakelijk toch duidt lijk de vrouwelijkheid van draagster accentueert; het vain „Tr iumph Int er nat id n a 1" en werd geleverd (ook ii ons land) in rood en zwart. Dl toegepaste stof is Bri-Nylon, TT/IJ WIJZEN op plaats degenen, die we weer eens terug willen nm, de huiselijke gezelligheid vai voor het televisie-tij dperl op een alleraardigst spel. Het heet „Lettera", een leven dig spel dat gebaseerd is op he kruiswoordraadsel. Men speel het met twee personen (me meer kan ook) op twee bordei die, heel slim, de letterblokjer waarmee men werkt, vasthou den zodat men het spel, bij wij ze van spreken, liggend kan be oefenen. Zonder dat de tegen stander (ster!) uw bord ziet (en omgekeerd: zonder dat zijn (haar) bord ziet), plaatst men nu, om de beurt, de letter die de ander kiest om het eigen kruiswoord zo fraai mogelijk te maken, zo lucratief mogelijk in het eigen diagram en streeft naar een zo hoog mogelijk aantal punten. Men kan daarbij grote hoogten bereiken, al ver stoort telkens de letterkeuze van de tegenstander de vrije, ongedwongen opbouw van hel eigen kruiswoord. Dat is bet leuke ervan. „Lettera" is een produkt van Ravensburger Spelen en aardige bijkomstigheid is dal elk kwartaal de hoogste score die gemaakt is, wordt beloond met een prijs van 500; de win* naar van de finale krijgt in oktober 1966 ƒ1000. In aardige doos, met prettige speelborden en losse lettertjes van plm. vierkante cm grootte 11,90).

Allerhande | 1966 | | pagina 2