Jeugdige directeuren leiden wereld-business en Het sj de knikkers 189 NASI- of BAMI-GORENG Uitslag van Kerstpuzzel VOOR HET EERST IN DE HISTORIE HEEFT JEUGD EEN EIGEN MUZIEK v V Tiener- (s)taaltie Succes is een vinger lang WAAR ZUN ZE GEBLEVEN? Tomatensap x39 V60 V Yeh... Yeh.... Canadese Halfrode Zalm 'h blik Albert Heijn Albert Heijn i V Zuidvruchten- dessert PMC- Huishoudtrap ^Albert Heiji^ PHIL SPECTOR Nooit „opgelegd pandoer" HALF-UUR-KLAAR-GERECHT PINDASAUS Abonneren op AllerHande Albert Heijn PMC- Luchtbevochtiger ^Albert Heijn^ JANUARI 1966 ALLERHANDE *******1 Al HET SPELEN dat beat- bandjes doen, gebeurt in hoofdzaak om de knikkers die de platenmaatschappijen erin horen rammelen: het geld. Er wprdt veel kapitaal gestoken ln de pop-muziek, de muziek voor de teenagers. Men doet dat, zo als spreekt, niet alleen om een zanggroepje beroemd te maken; het gaat om enorme bedragen. Om een Indruk te ge ven welke belangen ge moeid zijn met de grammofoonplaten-busi- ness halen wij hier en kele cijfers aan die voorkomen ln het boek „Hitters en Toppers" dat onlangs is versche nen en dat de platen- en sterrenwereld tot onderwerp heeft. Elvis Aaron Presley heelt ruim 100 miljoen platen weten te verkopen, hij bereikte dat aantal met betrekkelijk weinig liedjes. Hij bezat in april 1964 al 55 gouden platen; dat waren er dus zo al 55 miljoen (en meer). Toch staat dit fenomeen nog achter Bing Crosby die in juli 1964 een wereldomzet van liefst 250 miljoen had bereikt. Alleen al met „White Christmas", dat we ook dit jaar weer uiten treuren hebben kunnen horen in de kersttijd, behaalde hij de twintig miljoen platen. Overi gens dat „White Christmas" is op zichzelf het bestverkochte nummer van de platenwereld; het werd in 1941 voor het eerst opgenomen en was in januari 1964 al in een oplage van 44 miljoen stuks verkocht; de com ponist is Israël Baline ofwel' Irving Berlin. En dan is daar dans meester Victor Silvester met zijn ritmische bandje; hij wis* over een periode van 26 jaar, liefst 31 miljoen platen te verkopen En dan de Beatles Zij behaalden het re cord-aantal in één jaar: 35 miljoen platen (van augustus '63 tot augus tus '64). Zij hebben nóg 'n record op hun naam: in de week dat zij uitkwamen spron gen liefst drie Beatle-platen naar de eerste plaats: „I Want To Hold Your Hand", „Gan't Buy Me Love" en „A Hard Day's Night". Nog een sterk stukje; de grootste voorverkoop (de verkoop dus vóórdat de nieuwe plaat uit is) ooit bereikt is die van de Beatle-plaat „Can't Buy Me Love", daarvan waren al 2 miljoen 100.000 platen ver kocht voordat het nummer uit wias 2.100.000 PING in ile POP- niuziek HET WAS NIET moeilijk om een foto te vinden van de Beatles. Wel om er een op te duiken die anders was dan an ders, zoals deze. Cohoe, Clover Leaf Zo maakt u een heerlijke zalmsla. De inhoud van een blik zalm wordt op een schaal gedres seerd cn omringd met blaad jes sla, partjes hard gekookt ei, .plakjes tomaat en wat augurkjes. Garneren met ma yonaise en serveren met toost en boter, ALLEEN BIJ Van eerste kwaliteit tomaten Albert Heijn 1/1 fles ll5 Uitsluitend uit verse tomaten bereid. Dus niet van puree! Daarom is AH-Tomatensap ook geschikt als babyvoeding. ALLEEN BIJ J£OOK EEN OUDERWETS goede rijstebrij van weinig rijst en veel melk, behoorlijk stevig. Voeg er behalve gewone suiker, vanille suiker. een paar eierdooiers en de stijfgeklopte eiwitten bij. Deze rijstebrij serveert u koud met hetzij tutti-frutti, hetzij prui- medanten-compote, dan wel abri kozen. Om het extra, extra te ma ken: roer door de abrikozen een flinke scheut marasquin, terwijl de pruimedanten als component ©en glas rode port krijgen. Verrukke lijk! Bijzonder stevige en stabiele 5-treeds trap. Fors platform op 110 cm hoogte. Kwaliteitsuit voering: royale beukehouten treden met anti-slip strips, door lopende beugel voor extra steun en handige emmerhaak. Neemt opgeborgen weinig ruimte in. Vergelijkb. winkelwaarde f49.- Clubprijs f32.- in PMC-cheques Bestelnunwter C-460 De KOI vliegt met DC8, DC9 en Eleetra De jeugd heeft, voor het eerst in de his torie VAN DE MENSHEID, een eigen muziek ge schapen. Als er iéts is waarover de oudere mens zich ten aanzien van de toekomst van de jeugd, geen zor gen behoeft te maken, dan is het wel die jeugdmuziek. Deze conclusie trekt ook de schrjjver van het onlangs by Andries Blitz verschenen boekje over de Rock'n-Roll en Beat-muziek. Hy zegt, sprekend over de Beatgroepen: '„Zij, de beatgroepen, met de Beatles, voorop, vertolkten opeens, toen daaraan behoefte bleek te bestaan, een be paalde jeugdbedoeling in' muzikale zin en zij bleken met hun scherpe, hoge geluidhun „nieuv:e" accoordvorming hun melodie-opbouwt]es, hun ritmiek, hun vreemde melan cholie die zelfs de vrolijke nummers doortrilt, hun totale beeld van modieuze elegance, van jonge durf, van koele hedendaagse wat cynische chic, van kledingstijl, haar- stijl en gedragspatroon, volledig datgene té verbeelden dat elke jonge mens zich, op een gegeven moment, onbewust voorstelde als ideaal." EEN VOORBEELD HOE GROOT het succes is dat sommige van die zeer jon ge directeuren hebben, kan, blij ken uit het voorbeeld Phil Spector. Hij Is een 23-jarige Amerikaan en president van de „Phll Spector Productions" en de „Mother Bertha Productions" (Bertha is de naam van zijn moe der) Op zijn platenmerk „Philles Re cords" heeft hij namen als de Ronettes, de Righteous Brothers en de Crystals tot grote faam gebracht; hijzelf is vele malen miljonair. Hij heeft, ln eigen beheer dus, rinds 1962 oktober, een 25-tal singles uitgegeven waarvan hij er al meer dan 13 miljoen heeft verkocht. Een van zijn laatste hits schrijft de teksten, componeert en leidt de opnamen!) is „You've Lost That Lo ving Feeling" waarmee Cil ia Black (die blijkens het boekje „Hitters en Toppers" eigenlijk Cecilia White heet) beroemd werd en hij begon zijn roem ruchte carrière als componist met „She Was a Rose From Spanish Harlem". JJET WAS KOUD, maar zonnig in het park en daarom mis schien gingen de twee meisjes op de bank zitten, hoewel ik er al zat. De ene schoof met een sym bolisch gebaar haar schooltas, een beduimelde be-beatle'de grauwe buidel, waar wat schrif ten uitpuilden, tussen ons, haal de een plastic zakje met brood voor den dag en peuterde het open. „Wat zit er op?", infor meerde de ander. „Ei", zei de eerste. „Word je reuze dik van", con stateerde de ander niet zonder bezorgdheid, maar tevens met de bazige intonatie van een vrien din, die het goed met de ander meent. Dolf „Nou... en nou vertél je ver der van Dolf." De eerste aarzelde: „We zoue (hijeerst Nederlands_ doen." „Nou Mevr. W. Oonk-Alberti nieuwe, jonge mens stem gege ven en allure. En dus die eigen mnzlek. De jeugd van onze tijd Is uniek: nimmer in de geschiedenis heeft de jonge mens een eigen mu ziek gehad. Nu is dat het geval. Nimmer heeft de jeugd een eigen kledingmode gehad. Ook dat is nu het geval. "Het toont wel aan dat de jeugd van de Ruimtevaarteeuw een andere jeugd is dan die uit vroeger tijdperken. Het boekje „Hitters en Toppers" behandelt in een gemakkelijke, montere stijl het gehele verschijn sel van de huidige jeugdmuziek; het verklaart waar de bron lig) van deze muziekstijl, die is voort gekomen uit de „oude" rock'n-roll van de jaren midden vijftig (die weer voortkwam uit de negerliede ren van de zuidelijke staten van de V S.) en het bespreekt de grote figuren en verschijnselen van de muziek voor de teenagers. Het boekje legt, op eenvoudige maar duidelijke wijze, uit hoe de top-hits een geheel eigen leven gaan leiden en „gemaakt" worden door vaardige technici in opna me-studio's, maar toch ook weer niet zodanig kunstmatig Jpt stand komen, dat men bij voorbaat kan zeggen dat een bepaald nummer een succes zal worden. In dit opzicht komt men namelijk voor de vreemdste gevallen te staan: wat niemand verwacht wordt een rage. (denk maar eens- aan Domi nique van de Zingende Non waar van miljoenen platen werden ver kocht) en wat „opgelegd-pandoer" lijkt, verdwijnt soms gauw in de vergetelheid. Doe-het-zelf Het blijkt dat ouderen in ieder geval niet kunnen bekijken welk nummer een succes zal wor den. Dat stelde de grote Ameri kaanse grammofoonplatenmaat schappijen voor lelijke moei lijkheden. Toen zij begonnen te ontdekken dat een figuur als Elvis Presley enorme omzetten wist te behalen met zijn rock-'n-roll-mu- ziekjes, begonnen zij ten slotte ook maar eens in die richting te kijken. Het bleek immers dat de (Amerikaanse) jeugd er veel geld voor over had. Maar wie van al die zingende jongens moesten zij kiezen? De oudere programmadirecteuren van de maatschappijen konden er geen, weg uit. Jongens, die beslist niet konden zingen, bleken miljoenen- ''JE ZUN VERDWENEN. Er wa- HET SUCCES VAN VELE BEROEMDHEDEN is maar een vinger lang. Wie eens even de „grote" namen van de afgelopen jaren naloopt, die ontdekt dat vele totaal verdwenen zijn. Wat is er geworden van Fabian, van Rickey Nelson, van Frankie Avalon en vele, vele anderen? Waar is Bobby Darin? Waar is Eddy Kookie Byrnes? Waar is Johnny Ray (die zo huilde)? Waar is Little Stevie Wonder? Waar zijn noem maar op, noem maar op! I bare is; een groep haalt alleen bij héél-goede leiding, de drie jaar; dan is het voorbij. Eén succes zegt te weinig. Neem de groep waarvan ikzelf lid was, de Teenage Teddy Bears, waarmee ik een nummer van mijzelf speel de; vier weken bleven we num mer 1 op de Amerikaanse top lijsten. Ik verkocht de eerste op name voor 40 dollar; er werden er twee miljoen van verkocht waar van wij met z'n vieren dus geen cent meer zagen. Ik alleen kreeg 25 000 dollar voor de rechten van het liedje dat ik had gemaakt. Goed: we werden, vanwege dat ene suc ces. ster: we raakten van slag en kregen toen ruzie Weg Teddy Bears! En waar zijn ze? Ik weet het niet Ik weet alleen -waar ikzelf ben!" GERUISLOOS RUIKEN AAN ROZEN De vice-president van de At lantic Recording Company, een grote platenmaatschappij dus, zegt: „Ze vèrdwijnen gewoon. We hadden eens een groepje „The Cords" geheten. Ze deden het heel goed in '55 of '56 of zo. Het nummer dat ze brachten heette „Sh-Boom"; het was heel lang nummer 1. De volgende platen van die Cords wilden ech ter niet. De zadk verliep. Ik geloof dat een paar zo ver standig zijn geweest een normaal beroep te nemen; één is nu huis schilder; een ander werkt op een stomerij; de derde heeft het niet af kunnen leren en gokt op suc ces als liedjesschrijver, een succes dat nooit meer komt (hij is ook al te oud) en de vierde probeert hardnekkig maar tevergeefs terug te komen. Ze zijn allen verwoest door éven die aanraking met de roem. En zo vergaat hat duizenden! Niet honderden. Nee, duiïen- d a s I Even mogen ze aan de roem lieden die hun vak verstonden, die zeer muzikaal waren en werkelijke kunst nastreefden, maar dat heeft het lot niet weerhouden ze ten val te brengen. Enkele en slechts de allergrootsten, zoals de E v e r 1 y Brothers, de grootste samen- zangers van onze tijd in het beat- genre en rechtstreeks aan te wij zen als de „vaders" van de tal rijke zang- en gitaargroepjes van nu i zoals Beatles, Hollies, Searchers, Peter and Gordon, Sony and Cher, etc.. etc., etc.) en een aantal oude rockers zoals Presley (ofschoon hij nu langzaam verdwijnt), Chuck Berry, Bill Haley, Little Richard en Gene Vincent, slechts deze al lergrootsten handhaven zich in een of andere vorm. Vooral de Everly Brothers hebben een opmerkelijke come-back beleefd; zij verdienen hun roem! Ja. het beat-succes is maar een vinger lang! DRIE JAAR EN DAN „Phil Spector (miljonair-pla- tenkoning-componist, ex-zanger) vertelt: Stardom is maar een heel tijdelijke zaak. Je hebt in de platenbusiness vaak te maken met kinderen van vijftien, zes- i tien tot negentien jaar die thuis, i in een stadje-ergens, een platen- succesje hebben behaald en nu menen dat de wereld op hen wacht. Meestal stranden zij al in het begin. Een zanger houdt j het nooit lang vol; in het alge- I meen kan gezegd worden dat I drie jaar wel het hoogtt-haal- ruiken, dan verdwijnen ze om nooit weer dezelfde te zijn. Ze zijn dan voorgoed beschadigd!" Het hedendaagse hit- en top- wezen is wel tot in elke woning doorgedrongen. Geen mens kan het meer ontlopen. Wie de merkwaar dige achtergronden van het ver schijnsel nader wil bekijken aan de hand van talrijke feitelijke ge gevens, die kan dat heel genoeg lijk doen in „Hitters en Top pers", een modern-geïllustreer de uitgave van Andries Blitz. Laren (N.H.); het zal hem de ogen openen. En niet alleen die van de teenager, maar ook die van de ouders van deze „nieuwe persoon lijkheid". gouden platen, (elke plaat werd dus in een oplage van meer dan een miljoen verkocht!) met num mers als „Zlp-a-dee-doo-dah", „Da Do Ron Ron", „Walt Till My Baby Comes Home", „Walking in the Rain" en andere. Andere grote namen, waarop de platenmaatschappijen hun beleid grondvesten zijn die van de „Token s", eens een zang groep die roem verwierf met een opmerkelijk liedje „The Li on Sleeps Tonight" en die nu voor Capitol de keuze doet uit de jeugdige aspiranten en tevens de opnamen leidt en (bij Colum bia's pop-afdeling) de voormali ge rock-'n-roll-zanger Dion (vol uit Dion di Muci) die 21 jaar Is. uiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii' j Hold Your Hand" in deze honger: j zij werden er schatrijk en wellicht d* zelfs een beetje „onsterfelijk" mee. De vraag hoe lang hun „onsterfe lijkheid" zal duren, een vraag die oplagen te kunnen behalen, terwijl; roem keert (en dat gebeurt onher- men ook ten aanzien van de vele lieden met stem en stijl en muzi- roepelijk!) niet in staat zijn nog andere grote namen van de jeugd- kaal gevoel geen voet aan de een gewoon leven te leiden. muziek van vandaag kan stellen, straks hoor.„Goed", de hand met het broodje bleef ergens tus sen mond en zak hangen, „nou, je kent Dolf toch, hèdie eindeloze peer uit vijf B! Ken je 'm niet? Met dat einde' jasje en die beige suède kakkers ja die! Nou, die kwam vorige week zomaar naar me toe en zei dat hij zaterdag een feestje Daarna verwierf hij liefst negen bouwen en of ik ook kwam. THE Rolling Slot i Beatles in populariteit (althans voorlopig) kroon hebben gestoken. grond kregen. Telkens weer stoot ten zij hun neus bij hun keuze. IVare revolutie Jonge mannen, zelf afkom stig uit de jeugdmuziek, ble ken de zaak beter te kunnen beoordelen dan deze oude rot ten uit het vak. Het gevolg was dat geleidelijk-aan meer en meer jonge marwien ln de business werden gehaald en di- recteursposten kregen aangebo den. Het was ln de oude gram- mofoonplatenwereld een ware revolutie! „Zulke snotterds moesten het nu doen!" Ja. Want het ging om de grootste omzetten die de maatschappij en ooit hadden kunnen beha len! Inderdaad; de jeugdmuziek, de zogenaamde „toppers" en „hitters", de „pop" (populaire) muziek, bracht de grote winsten binnen. Het werd zelfs zo dat men bij sommige maatschappijen de „klas sieke" muziek kon blijven uitbren gen dank zij de steun van de inkomsten van de toppers en de hitters. Snel wereld beroemd Een der nogal schrikbarende ver schijnselen bij de popmuziek-indus- trie is dat iemand er praktisch in één dag wereldberoemd kan wor den. In het boekje „Hitters en Top pers" kan men er verscheidene voorbeelden van lezen; tegelijker tijd echter maakt de schrijver die de vraag „Hoe word ik snel we reldberoemd?" als ondertitel van zijn boekje gebruikte, duidelijk dat het, afgezien van enkele uitschieters, een zo grote zeldzaam heid is, dat men niet moet denken dat het zo eenvoudig is als de muziektijdschriften dat wel eens voorstellen. Afgezien van hard werken gaat het er vooral om de pop-muziek te blijven volgen, zich voortdurend aan te passen en,, wat nog belangrijker ls, niet onder te gaan in de te gemakkelijk verkregen roem. Vooral dit laatste is funest voor geest en karakter. Wie niet inziet, in de harde we reld van de Toppers en de Hitters, dat zijn succes, voor een groot deel, voortkomt uit de reclame, uit geluidstrucs, uit publicity, uit toe valligheid en dom geluk, die zal wat geest en karakter aangaat, ten onder gaan en, als het getij van de is niet te beantwoorden. Toeval De ondertitel van „Hitters en Maar zeker is dat de rage van Toppers", nl- „Hoe wordt ik snel de beat-groups-met-lang-haar wereldberoemd?", is, zoals de|ouer haar hoogtepunt heen is en schrijver het zegt, spottend be- dat de jeugd alweer uitziet naar doeld. Wereldberoemd wordt men alleen als men erin slaagt, op het juiste ogenblik iets te brengen waaraan juist dèn behoefte bestaat bij de jeugd. Wat die behoefte is, is nimmer bekend. The Beatles voorzagen, ofschoon zij toch al enkele jaren musiceer den, pas eind 1963 met „I Want to nieuwe geluiden, nieuwe nieu wigheden, nieuwe beats, nieuwe rocks, nieuwe sounds en gim micks! En wat er dan gebeurt met de vrolijke langharige rak kers van de beatbandjes van vandaag? Wij weten het niet. In siders weten er méér van. YY/ANNEER U ONVERWACHTS voor de taak staat binnen een half uur een aantrekkelijke maaltijd op tafel te toveren, dan bent u geholpen met onderstaand recept. Men moet wèl een beetje van de wuivende palmbomen honden want het is juist dat Indische snuifje aroma, dat 't ,,'m" doet. U hebt natnurlijk in huis of haalt het gauw uit de winkel de nodige blikken of diepvriespakken nasi- of bami-goreng (één blik i of pak voor twee personen). Ik zeg, zó, dat weet ik nog niet, want ik wil altijd eerst weten wie er nog méér komen. Anders zit je de hele avond opgescheept met een stel van die balen- figuren, die niet dansen omdat de vouw uit hun broek gaat. Toen noemde hij een paar namen en ik dacht meteen, dat wordt niks, dat wordt zwóór naadje met Piet; die lange weet je wél, en nog zo'n ei, Hans heet-ie geloof ik, maar eerlijk, Dolf is de enige, door wie ik me eventueel laat versierenZe nam een hap. „En was 't waardeloos?", vroeg de ander. „Behangert jé „Ja, z'n moeder en vader zaten beneden en die vader, zo'n goor behangertje ja hij is wel dok ter. hoor, en sjiek fatmm iede re tien minuten met z'n knetter om de hoek van de deur om te vragen of we leut hadden. En zo'n meid, zo'n spetter met een bril op en gewone nylons zei toen: „Ach, komt u er toch bij zitten." Echt zo'n type, die op ouwe mannen valt! En toen kwam Hans naast me zitten, je weet wel, dat ei enHaar relaas werd onderbroken door een gil van haar vriendin. „Ei! Nou heb je 't toch opgegeten'.! En we moeten nog rennen ook!! 't Is bij halftwaalf Bij hun overhaaste aftocht woei er een velletje papier uit de schooltas. Het kwam aan mijn voeten terecht. Ik raapte het op en zag dat het een blaadje was uit een multi-schrift, een dictaat onder de kop: „Poëzie". En ik las:„Onze moedertaal is de schoonste taal".Enz. enz. ELINE CAPIT De KLM laat u op uw vlucht naar de zon nooit in de steek Ad«mo tennlit graag In zijn vrlja tijd geeft u ten eerste de pindasaus. Daarvoor zijn nodig: een paar eetlepels pindakaas (uit 't potje) een forse mespunt sambal oelek, theelepel gemberpoeder dijahé, theelepel bruine suiker, een eetle pel ketjap, een theelepel maggi, de melk uit twee eetlepels gemalen kokos (te verkrijgen door de ko kos een kwartiertje in water te laten wellen), een eetlepel gefruite uitjes (uit zo'n handig pakje fruit- jes) en drie gesnipperde teentjes knoflook. En laat u vooral dat laat ste niet weg, want het is echt onmisbaar. Knoflook kan men keu rig verpakt kopen en lang bewa ren. Die knoflook proeft u niet in de saus, maar u mist 't wèl als u 't er niet in doet. Kook dit alles even door, voeg zoveel water bij als nodig is om een glad papje te krijgen en dien het warm op. Onder de palmbomen Intussen hebt u al net zoveel bananen gebakken als er disgeno ten zijn en een omeletje in reepjes gesneden over de nasi- of bami-go reng. Dan maakt u nog een potje stemgember open en vult er een schaaltje mee. Voor de liefhebbers kan men nog zure augurken of zilveruitjes op tafel zetten, maar 't hoeft niet omdat de pindasaus al in een wat zoetere richting wijst. Kroepoek is tegenwoordig ook al kant en klaar te kopen, dus dat kunt u ook nog geven. Een paar flesjes bier erbij en binnen het halfuur smikkelt u met uw disgenoten alsof u nooit onder de palmbomen vandaan bent ge weest. Y700R PINDASAUS bij bami of nasi hebt u een aantal ingre diënten nodig, die u ook gebruikt voor het maken van sateh, u weet wel die kleine stukjes varkens vlees aan een stokje, die boven een roostertje klaar gemaakt wor den. Daartoe moet u wèl een dag eerder beginnen met de stukjes sa- teh-vlees in een sausje te zetten. Dat sausje bestaat uit een eetle pel ketjap manis uit flesje, één gesneden ui. 3 gesnipperde teen tjes knoflook, een paar lepel; sateh (uit een potje), een theelepel gem berpoeder djahé. een scheutje azijn, een theelepel bruine suiker en maggi en een eetlepel slaolie. In dit sausje laat u de stukjes vlees een nachtje liggen, zodat 't er ais het ware indringt. Dan rijgt u de stukjes te zijner tijd aan de stokjes, u roostert ze en geeft ze óf met de pindasaus, óf als bekroning yen de nasi- ol bami-maaltijd. i Duizenden inzendingen DE Kerst-Kruiswoord-puzzel is waarschijnlijk niet al te moei lijk geweest. Want behalve enkele tientallen foutieve oplossingen, kwamen er duizenden en nog eens duizenden goede inzendingen bin nen. „Prettige dagen" wenste Aller- Hande u toe en die wens was juist de oplossing. Vanzelfsprekend heeft tenslotte het lot moeten beslissen. Jammer voor al die duizenden goede in zendsters die niet in de prijzen zijn gevallen. Niets aan te doen, afspraak is afspraak en het was toch eigenlijk meer om het spel te doen dan om de knikkers, of liever gezegd: kruiswoordpuzzels oplossen is een prettige bezigheid in vele huisgezinnen. Maar nu de gelukkigen: de eer ste prijs gaat naar mevrouw H. de Haan, Koestraat 90 in Hoensbroek (L.)de tweede prijs naar mevr. A. van Beveren, Mulockstraat 6 in Zierlkzee, de derde prijs naar mevr. M. Schoonhelm, Marshall-laan 256 in Utrecht, de vierde prijs naar mevr. Berends, Lesturgeonstraat 40, Emmen (Dr.) en de vijfde prijs naar mevr. K. Butter, Koopman van Boekerenstraat 42, Den Haag. Gefeliciteerd, de prijsjes worden u toegezonden. En nu maar weer uw geluk be proeven met een njeuwe puzzel. In deze AllerHande staat iets over tienervoeding. Als u tieners hebt, kunt u er misschien ook eens een briefje aan wagen. CISKA VERHEUL VAN de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst ln bloUetters. voorzien van 1,aan extra postzegels voor administra tiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, Is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt AllerHande aan huis. Wy verzoeken n wel ln verband met de postvoorschriften, deze 1,aan zegels aan de adreszyde van de briefkaart te plakken. W eekaanbiedingen (T/M 26 JANUARI) Choba voor de boterham P'fX per pakje Wijnzuurkool met Rieslinger wijn «A i/i blik !y Roomboter Stroopwafels pak 5 stuks ALLEEN BIJ Iri vele huizen heerst (vooral tijdens het stookseizoen!) een slecht woon'kiimaat'. Het is er te droog eri dat is ongezond. Alleen een moderne luchtbe vochtiger (verdampt 1/4 liter water per uur) kan zorgen voor een betere en constante vochtig heid. Dankzij dit prachtige PMC-apparaat gaan planten weer 'groeien en bloeien', voelt u zichzelf weer fris en fit! (220 Volt, .30 Watt) Vergelijkb. winkelwaarde f 97.50 Clubprijs f65.- waarvan f52.- in PMC-cheques Bestelnummer F-230

Allerhande | 1966 | | pagina 5