Premie-van-de-Maand Club brengt verrassende december - premies TZacVl Goulashsoep Nieuwe herenlijn: Roodjas b I Êy ELIANTO-SERVIES Zeeën van bedde- lakens ur SET MIMITAFELTJES V Sarina, kind uit de dessa OVERAL RONDNEUZEN I ALLERHANDE NIEUWTJES Gelderse Achterham 89 Thermoskan een echte Hongaarse traktatie Albert Heijn Denkt u aan... ZO LEUK! Lekker lui liggen ontspant! SCHITTERENDE TIKTIKKERTJES KLEINE BERICHTEN Albert Heijn DECEMBER 1965 KERST-ALLERHANDE TN DECEMBER KOMT DE PREMIE-VAN-DE-MAAND CLUB met een tweede servies, namelijk: Elianto. Bijzonder fraai van vorm en afwerking. Het is uitgevoerd in wit porselein met een fijn randdécor in grijs afgewerkt met zilveren rand. De samenstelling van het t h e e- s e r v i e s is: 1 theepot 1 melkkannetje 1 suikerpot 6 kop en schotels De samenstelling van het ont bijtservies is: 6 ontbijtbordjes 2 vleesschaaltjes 1 botervloot 1 broodschaal De samenstelling van het tafel servies is: 2 dekschalen 1 juskom 1 slaschaal 1 vleesschaal 6 diepe borden 6 platte borden 6 dessertbordjes Een theeservies (Bestel nummer C-571) kost PMC-prijs 32.Vergelijkbare winkelwaar de ƒ42,50. Een ontbijtservies (Bestel nummer C-575) kost PMC-prijs 35.vergelijkbare winkelwaarde ƒ51.-. Een tafelservies (Bestel nummer C-579) kost PMC-prijs ƒ98.vergelijkbare winkelwaar de 149,50. JIT EEN DUIDELIJK overvol gemoed deelt de directie van het Nederlands Katoen In stituut te Arnhem ons mede, dat wij, Nederlanders, in het jaar 1964 ons liefst 8 miljoen beddelakens hebben aangeschaft. Het maakt wel duidelijk hoezeer wij gesteld zijn op ons bed. Terecht. Gemiddeld was dat 8,50 per laken; 70 mil joen gulden in totaal. Sprekende cijfers Fijn, spraken de industrie en de linnenhandel. Maar wij hebben meer gedaan, aldus de directie. We hebben tien miljoen badlakens en badhanddoeken meege voerd naar de linnenkast; gemid deld betaalden we daar drie gul den voor. Voor de zg. gladde handdoeken betaalden we de helft maar we kochten er dan ook meer nl. 15 miljoen. Op 514 miljoen nieuwe slopen hebben we ge ronkt. gefloten, geblazen en ge- murkt. Een rijksdaalder betaalden we er gemiddeld voor. Aan tafel- en ontbijtla- k e n s (voor gemiddeld 6Mt gulden per stuk) sloegen we liefst twee miljoen stuks in. De drie miljoen servetten die we, voor drie kwartjes, kochten, voegden we bij dit alles. 200 miljoen gulden Ook de zakdoeken die we, ondanks het feit dat het papieren zakdoekje zo'n heilzame opgang maakt, in enor me hoeveelheden kochten (voor gemiddeld zes dubbeltjes) sloe gen we in 1964 met liefst dertig miljoen stuks in. Alles bij el kaar was dat voor 200 miljoen gulden aan huishoudtextiel waarvan driekwart in eigen land wordt gemaakt. In de toekomst verwacht men nog grotere omzet. Men kijkt daarbij (aandachtig) naar de vrijende boor- lingen van de geboortengolf die in 1947 en 1948 zo hoog opsloeg; zij zullen weldra, aldus de directie van het Katoeninstituut die dat graag ziet. een gigantische vloot van hu- welijksboten zee doen kiezen en het blijkt daarenboven dat de oude. wijze raad van grootmoeder „neem toch een complete uitzet" meer en meer wordt opgevolgd. Grotere maten Nog een opmerkelijk punt is dat men steeds grotere maten hand doeken vraagt en ook groter bed- degoed. Is dat een gevolg van het feit dat we generatie na generatie groter worden? Of is het een psy chologische zaak: willen we „ruim" de weelde ervaren? De lakens worden, in ieder geval, langer (2.50 m tegen enkele jaren geleden nog 2.30 m!) En het is alles Katoen wat er glanst. En dat graslinnen dan? Wist u dat niet? Graslinnen is ook katoen! Clubprijzen te voldoen in PMC- cheques. Voor het tafelservies 52.in PMC-cheques en de rest contant. Als aanvulling zijn tegen beta ling beschikbaar: 6 kop en schotels (Bestelnummer C-572) PMC-prijs 18.—. 6 ontbijtbordjes (Bestelnummer: C-576) PMC-prijs ƒ14.— 6 dessertbordjes (Bestelnummer: C-581) PMC-prijs ƒ14.— 6 diepe borden (Bestelnummer C-582) PMC-prijs 16.— 6 platte borden (Bestelnummer: C-583) PMC-prijs 16. Ook is het mogelijk alle drie ser viezen tegelijk te bestellen (Bestel nummer C-580). In dat geval kan worden volstaan met 52 aan PMC-cheques en kan het restant- bedrag in contanten worden vol daan. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wie Is Santa Clans? DE NAAM stamt uit Amerika, waar men hem overnam van de vroege Nederlandse immigranten, die immers een eigen Sint-Nico- laas hadden. Een derde verwarren de figuur is Father Christmas, een heidense figuur afkomstig uit Lap land, waar hij temidden van kobol den en aarddwergen, in een berg woont en zodoende de beschikking heeft over een slede en een ren dier. Zijn noordelijke woonplaats ver klaart dan ook zijn dikke rode jas met bontmanchetten en -kraag en zijn stevige laarzen. Zowel Sint-Ni- colaas, die dus de meest authentie ke van de drie (of zijn het er twee?) is, als Father Christmas, (ofwel de Kerstman) zijn weer geïnspireerd op de Germaanse go denfiguur Wodan die, in een wijde blauwe mantel, gezeten op zijn ge weldige ros en begeleid door twee pekzwarte raven, door de lucht vloog en (soms) geschenken door het rookgat der oude lemen wonin gen wierp. Mimitafeltjes komen steeds meer in trek. Ze zijn ook gemakkelijk om bij bezoek naast de stoelen te zetten, zodat niemand met z'n kopje in de hand behoeft te blijven zitten. De Premie-van-de-Maand Club heeft een set van drie stuks ter be schikking met zwart metalen frame met vierkante pootjes, met plastic dopjes aan de voet. De bla den zijn van trekvrij materiaal en afgewerkt met teak. De afmetingen zijn respectieve lijk: 28 x 49 cm, hoogte 46 cm 28x44 cm, hoogte 41 cm 28x39 cm, hoogte 35 cm De tafeltjes kunnen onder elkaar worden geschoven en nemen dan weinig plaats in. Bij gebruik heeft men echter drie bijzettafeltjes met royale bladmaat, waar heel wat meer dan alleen maar een kopje thee of een asbak op kan staan. Clubprijs per complete set 52.in PMC-cheques. Verge lijkbare winkelwaarde 70. Bestelnummer F-210. Eén jaar garantie op materiaal- of fabri- cagefouten. Onderhoud eenvou dig met teakolie. ntmm wave f15- ^De koffie is klaar ZWEEDSE Verwacht u veel bezoek of komt er straks een spannend TV-spel Zorg dat uw koffie klaarstaat in de PMC Thermoskan. Als u dat wilt kunt u zelfs een grote Melitta-filter op de royale schenktuit plaatsen. Dat maakt het koffiezetten extra gemakke lijk! De Thermoskan heeft een staal- glas binnenfles en een herme tische draaidop-sluiting. Koffie en alle andere hete dranken blijven 12 uur warm (en koude dranken 24 uur koel Houd die prachtige, met edel- hout afgewerkte thermoskan bij de hand. Schenk in wanneer u wiltde l.offie is klaar! Vergelijkb. winkelwaarde f 39.- Clubprijs f26.- in PMC-cheques Bestelno. F-115 ENIGEEN herinnert zich stel lig nog het liedje van „Sari na, het kind uit de dessa". StelUg heeft dit liedje ook gespeeld door het hoofd van de man die de Sa- rina-sandaal heeft uitgevonden. Wat is die Sarina-sandaal Het is een gezondheidssandaal die ge maakt is van ijzersterk populiere hout en voorzien is van een 4 mm porozool. Goed, dat klinkt allemaal nog gewoon. Maar nu komt het! Dit model van Sarina (het kind uit de des sa), dat voorzien is van een met vilt gevoerde lederen riem en dat verkrijgbaar is in rood, wit, bruin en zwart, komt óók voor met een kleine hak (model HGS) en voorts plat met een voetbed, bestaande uit een laag schuim rubber, die overtrokken is met aniline gelooide nappa. Maar meer nog kijkt gij op van de sandaal die komt: model PTN. Dat is een sandaal en wij beel den hem hier voor u af die als voetbed een rubberlaag bezit met zeer elastische nopjes er op. Deze sandaal nu masseert, bij het gaan, de voetzool op bijzon- der-heilzame en aangename wijze. De rubberlaag is zacht en toch weer zo elastisch dat men het ge voel heeft op wolken te lopen. Vermoeide en pijnlijke voeten en wie heeft die soms niet en ook sommige rugklachten, die het gevolg zijn van ..moeie benen", verdwijnen bij het dragen van deze sandalen. In rood, wit, bruin of zwart zijn ze te koop. Voor zo'n gulden of 19,— zagen wij; in de maten 36 tot 40. Moeten wij daar nü mee lopen? vraagt U zich af. Het antwoord luidt: Ja, waarom niet! Na de dagtaak in het heerlijk-verwarmde huis kan men nü juist heel goed met zulke sandalen lopen. Des zo mers kan dat ook buiten. Ja. Voor de teenagers is er een heel eigen Sarinaatje: het is mo del FSP, dat (in rood, wit, bruin en zwart) geheel i3 aangepast aan gebruik ook op straat en dergelijke. Sarina komt uit Eindhoven, zagen wij. Postbus 186 voor wie wil weten waar deze sandalen te koop zijn. yERGEET U ze niet. De enorme verscheidenheid van knabbeltjes die u bij AH kunt vinden voor bij het ape ritief. Er zijn zoveel soorten dat u zich echt goed moet oriënteren. Als u uw keuze heeft gemaakt, koop er dan vooral niet te weinig van al pratende verdwijnt de voorraad als sneeuw voor de zon omdat iedereen er dol op (Advertentie) TN de kosmetische industrie spreekt men van een „lijn" als men het heeft over een serie schoonheids- en (of) verzorgingsmld- delen die alle gebaseerd zijn op één geur of één basisprincipe. Wie rept over „herenlijn" die bedoelt dan een serie die berust op een centrale geur. Er zijn al vele ..lijnen" voor heren: een der laatste is die van het beroemde Huis G u e r 1 a i n. GUERLAIN IS een der groot ste (zo niet de grootste) namen van de Parijse en de internationale parfumindustrie. In 1828 opende de. uit Noord west-Frankrijk afkomstige par- fumeur-vinaigrier Pierre Fran cois Pascal Guerlain een zaak in parfums en eaux-de-toilette, toen „vinaigre" genoemd, aan de Rue de Rivoli. Hij was het die, in opdracht van Keizer Na poleon III, het befaamde „Eau de toilette Impériale" samen stelde voor Keizerin Eugénie; hij was toen al gevestigd in de door de Keizer als sjiekste straat van Parijs voorbestemde Rue de la Paix. Hij kreeg snel grote faam en, na het scheppen van enkele grote parfums, kwam het Huis Guerlain met zijn onsterfelijke parfum „Jicky" (1880); het wa ren de zoons van de stichter van de industrie Pierre en Jac ques die dit parfum en vele an dere uitbrachten waarvan men zich de namen wel weet te her inneren. Zo kwam in 1898, „Après l'Ondée" op de markt; vervolgens, in 1912 „L'Heure Bleu": toen. in 1916, het fameu ze „Mitsouko", in 1921 „Shali- mar"; in 1932 „Vol de Nuit"; „Sous le Vent" en „Fleurs de Feu". Eon van de tegenwoordige Guerlains In de 137 jaar dat het be drijf bestaat, werden ruim 120 parfums gelanceerd; een aantal ervan is onsterfelijk geworden. Nu werken de vierde en vijfde generatie Guerlains aan de voortzetting van de faam; de foto hierbij toont een lid van de laatste gene ratie die, met een neef, de toekomst van het bedrijf zal verzekeren. Wat de nieuwe herenlijn aan gaat: het is „H a b i t R o u g e" genoemd naar de rode jas van vossenjagers en het is een „lijn", die omvat: een eau de cologne, een spray met brillan tine, een after shave lotion, twee soorten scheercrème en toiletzeep. „Habit Rouge" is een chic parfum met een mannelijke toon die niet opvallend of op dringerig is en een vaag-zoete toets heeft. "LfcET IS U MISSCHIEN niet LI zo opgevallen als ons, maar de haarlijn van de vrouw on dergaat kleine veranderingen. Eerst was de lijn ervan gericht naar de kin; dat betekent dat de vloeiing van het haar zodanig was gelegd dat de laag naar voren gerichte lokken en Coiffure Pierre Charby, ligne „Si Jolie" haarpunten naar het beneden ste gedeelte van het gezicht wezen. Men noemde die lijn de „Ligne Caress e", de „Lijn der liefkozing". Toen krulden de lokken zich hoger op; ze wezen toen op de wang; het werd de liefelijke „1 i g n e v France" die uw Rondneuzer zich nog haarscherp weet te herinneren. Vervolgens heeft men ge meend het nog hoger te moeten zoeken. Een zekere Pierre Charby, die kapkundig werk verricht voor de grote Franse haar-cosmetische industrie „li' O r a 1", heeft die laatste ligne vorm gegeven en haar ligne „Si J o 1 i e" genoemd. „Zó leuk!" dus. De lijn is leuk. Het haar wordt nu in hoofdzaak gericht naar de ooglijn. De foto toont wat wij (en vooral Pierre Charby) bedoelen. Kort nek haar is voorwaarde; het mag echter nét niet jongensachtig- kort zijn. Het wordt glad ge kapt en vloeit dan in de hals lijn weg. De kruin toont een flinke opbolling al is dat min der dan voorheen het geval was. De kruinpartij moet daar bij soepele krullen tonen en een lichte permanent of een „mo deling" (zoals dat heet) is noodzakelijk om de watergolf minstens één week goed houd baar te maken. En dan ziet men, met eigen oog, hoe de lokjes langs de slapen opwip pen naar het oog, een char mant toneel, vindt uw Rond neuzer. Guerlains brillantine- spray „Habit Rouge" Kofficformule DE BESTE HEER Schoemaker uit Den Haag heeft het ons persoonlijk medegedeeld: ,,'s- avonds, tijdens een gezellige show of een spannende thriller, smaakt een vers gezet kopje koffie eens zo lekker en ver hoogt bovendien de stemming." WU waren het met deze mede deling van de heer S. geheel eens. „Soms echter", antwoord den wü hem toen, „schiet dat kepje koffie er by in, omdat niemand iets wil missen van het spannende programma. Want koffiezetten vraagt tyd." Waarop gemelde heer S. zich oprichtte en de volgende woorden tot ons sprak: „Melitta heeft een oplossing gevonden door de introductie van de snelfilter 1x6 gla zen kan. Het lijkt wel", aldus vervolgde hij. „op een alge braïsche formule" en wij be aamden dat meteen. „Dit 1x6 wil slechts zeggen dat men, met behulp van de snelfilter van doorzichtige kunststof, met één maal opschenken van kokend water, zes kopjes heerlijke koffie kan zetten, een werkje van luttele mi nuten". Luttele dus. Men kan trou wens, indien men niet persé zes kopjes wil zetten en velen in ons volk willen dat persé niet! dank zij de op de filter aangebrachte schaalver deling, bijvoorbeeld maar drie of vier kopjes zetten. Melitta levert zulk een een- maalzesplusglazenkanset in de Petite Robe Noir VOOR DE FEESTDAGEN dient men zich te voorzien van het kleine zwarte jurkje of zoals de Fransman dat zegt „la petite robe noire". Het model dat we hier tonen en dat in ons land verkrijgbaar is. voor een betrekkelijk laag bedrag (in Engeland kostte het, zagen wij, een gulden of zestig) wordt in zwart en in zeer donker blauw geleverd. Het is (dus) een cocktailjurk die gemaakt is van Crimplene Needle Cord, zoals de stof wordt genoemd en het model valt vooral op door het grap pige bovenstuk in harlekqnrtiit, waarmee tevens een hoge em- piretaille wordt gesuggereerd, een effect dat de bustelijn in niet geringe mate flatteert. De jurk sluit (en opent) op de rug met een ritssluiting. Heel smalle schouderbanden markeren het ranke effect van dit model dat gemaakt is door het Engelse bedrijf Lerose. vorm van een snelfilter, een vuurvaste glazen kan en 10 fil terzakjes. De kan is van vuur vast glas en kan zó op het thee lichtje of zelfs op een lage gas vlam. Te zamen met ook nog een koffiemaatschepje in een gezellige geschenkdoos, kan men deze set voor 12,95 kopen in winkels voor huishoudelijke artikelen. Dat doet u blozen T> EVLON, het grote Ameri kaanse cosmetische bedryf dat de uitvinder wordt genoemd van de nieuwe kwastmethodiek in de maquillage en dat de be faamde stralende blos die dit seizoen hoogmode is, aan iedere vrouw heeft geschonken in de vorm van een geraffineerd sa mengestelde soort rouge (Rev- lon bracht dit kwastmiddel on der de naam ,,Blush-On") heeft nu een variant hierop uitge bracht die „Frosted Blush-On" heet ofwel een vorstige blos. In een leuke doos van schild padachtige materie bevindt zich een cake. een poedersteen, waarover men de bijgevoegde kwast moet halen waarna men, heel handig en mooi, het ge hele gezicht een zachte, volko men natuurlijke tint geeft. Was „Blush-On" reeds een prachtuitvinding, de „Frosted"- variant is nog mooier: paarle- moertinten zijn nu toegevoegd en deze verlenen het gezicht een lumineuze sprankeling (zegt Revlon) en met eigen ogen hebben wij waargenomen hoe pipse wangen oplichtten na een behandeling met het zachte kwastje in een der drie tinten die worden uitgebracht: Roze, Perzik en Wit. Frosted! Dat Frosted White heeft een heel aparte functie. Het dient om een porselein achtige teint te verkrijgen; het belicht de contouren van het ge laat op boeiende wijze. „Blush- On" wordt opgebracht na de foundation, de poeder, de lip stick en de oog-make-up. Het is wel duidelijk geworden dat de mens nog te weinig doelmatig weet te rusten. Men zit op rechte stoe len, vernielt de staartbeentjes met stug televisiekijken en blijft ook te veel reehtop tq- dens het werk. Deskundigen hebben vastgesteld dat het van groot belang is voor de alge mene welstand van mens en maatschappq „er meer by te gaan liggen". „In plaats van het beleefde: „Gaat u zitten", zal men in de toekomst, meer en meer de uit nodiging vernemen: „Gaat u toch ligge n". Daar het zich - geheel - op - het - tap ij t - uit - strekken bezwaren met zich draagt, streeft men nu naar meubelen die dat liggen mogej lijk maken en daarbij dan de voordelen van de horizontale houding combineren met die van gemak en hygiëne. De Fransman Olivier Mourque heeft, zo zagen wij op de 7e nationale beurs voor woninginrichting, een aantal meubelen ontworpen die, hoe lelijk zij ook van vorm zijn. prachtig zijn om ontspannen te rusten. De ontwerper heeft de serie die uit banken, fauteuils en stoelen bestaat, de naam „Airborne" gegeven; deze naam heeft betrekking op het „zwe vende". het ..airborne" het „als door de lucht gedragene" ka rakter van de meubels. De schuimrubber bekleding waar borgt, mét de aangepaste vor men, een volkomen rust. Olivier Mourque adviseert hardwerkende zakenlieden zo nu en dan een ogenblik te gaan liggen op zijn speciale rust bank; zij houden de strijd dan langer vol dan voortdurend verticaal. De foto laat een za kenman zien, ontspannen neer liggend op een „Airborne" meu bel. pARELS, briljanten en geruigd gepo- lij»t goud; een waar „juweel" van aan sieraadhorloge HET BRAVE, TROUWE recht- op-en-neer-horloge, waar mee wij allen zo tevreden de tijd meten en dat ons overdag helpt het (te) snelle vlieden van de tijd enigszins in goede beddingen te leiden, heeft een duur zusje dat glinstert van de juwelen en wie, zoals uw Rond neuzer, even in Genéve heeft rondgekeken in de vitrines van de 24e salon „Montres et Bijoux" die daar in oktober werd gehouden, die zag er voor beelden van de komende hor logemode waarbij men de adem moest inhouden. Deze salon wordt gehouden door de dertig voornaamste horloge-couturiers, zoals men ze reeds noemt. Het is duidelijk dat deze nieu we „couture", deze nieuwe stijl, in niet geringe mate beïnvloed wordt door de hoge conjunctu ren in de landen naar welke deze Zwitserse horlogers ex porteren. zoals West-Duitsland, België, Nederland en het eigen land, Zwitserland, waar het ook best gaat. Behalve deze welvaart is ook het feit, dat de hedendaagse vrouw steeds meer modebewust wordt, van belang. Meer en meer vestigt men de aandacht op sieraden en juwelen. Dat ver klaart ook waarom men de hor loges steeds duurder maakt en ze. behalve hun oorspronkelijke taak, ook de functie geeft van sierstukken en statussymbool- tjes. Vaak wordt het horloge meer een bijou dan een uur werk. Het moet voorts „in de mode" zijn. D.w.z. als het een sieraad functie heeft. Wie de zaak even bestudeert, ziet dat pas de laatste vijf jaar gewerkt wordt aan de dure ..new look" die gebruik maakt van edelste nen. Voor sierraadhorloges is de vloeiende lijn nu voorgeschre ven. Voorts ziet men een terug keer naar de zuivere lijn. mo dern en zonder versieringen. Verder: de terugkeer van het horloge als hanger. Wij tonen hierboven een mo del van Certina; het Is een voor beeld van sierraadhorlogerie bij uitstek: het juweelhorloge is be werkt tot „gedegen goud"; een fyne polijsting verleent het goud dan weer het uiterlijk van ruw metaal, een heel geraffineerd procédé. Het is voorts bezet met briljanten en parels en de wij zerplaat toont de hierboven ge noemde „vloelende iyn". In 1958 vond het vervoer van confectie nog uitsluitend plaats in dozen met het grote nadeel dat de kleding er dik wijls gekreukt uitkwam. Dat is nu anders: de grote fabrikanten gingen er toe over de produk- ten hangend in auto's naar de detaillisten te brengen, een tamelijk kostbare zaak. Dat deed het idee rijpen de zaak in handen te geven van de aloude heren Van Gend Loos. Na een klein begin in 1958 met zes auto's, werkt men nu met liefst 80 wagens die speci aal voor hangend vervoer zijn gebouwd en men bewerkt 121 laadplaatsen voor ruim 200 cen trale punten waar de detaillist bestelt. Wie weet dat dagelijks meer dere honderdduizenden stuks kleding vervoerd moeten worden, begrijpt welk een nut tige tak-van-dienst het con- fectievervoer van Van Gend Loos is. 100 gram De fijnste hcmi die u met Kerst op tafel kunt brengen ALLEEN BIJ V

Allerhande | 1965 | | pagina 5