Hondenpaleis' in Voorthuizen JOE KAT ZOVEEL ZINNEN ZOVEEL BRUIDEN heeft een zwak voor honden (en kinderen) WARME WOLLEN,® DEKENS® 100 scheerwol Koffiemelk 1 b L/o cy GOED BEKEKEN Albert Heijn DE VOGELS EN DE ZON VOOR KERST 1-persoons deken Clubprijs I 43.- 2-persoons deken Albert Heijn X ^Albert Heijn^, DECEMBER 1965 KERST-AI.T.ERHAXDE A lumbia koffc GOED! Mbtrt Heijn Koffiemelk 71/TENEER KAT IN VOORTHUIZEN heeft zestig J" honden. dat was alles wat ik wist op die koude winterse dag van 1965, rijdende van Amers foort in de richting Apeldoorn. Vyf uur later wist ik dit: de heer Joe Kat is Engelsman, was in de oorlog krijgsgevangene, werd ter dood veroor deeld. reed zes keer de rally van Monte Carlo, wil op zijn oude dag in Portugal wonen, vindt nu Nederland het prettigste land van Europa, is gek op honden, was nooit van plan er zoveel te houden en verkoopt er niet een. Dat is mister Joe Kat, die zijn vasthoudendheid meekreeg van zijn Friese grootvader. (Engelsman. Fries van geboorte, militair, krijgsgevangene, rallyrijder, handelsagent) JEVROUW Kat voor het hondenpaleis dat zijn voltooiing nadert. zei toen: „Als het moet dan moet het en hij kwam, maar de hond was al dood." „Ik heb de oorlog meegemaakt en niet van de prettigste kant, ik wist echter niet wat huilen was. Die avond heb ik gehuild, omdat ik mijn Kolonel kwijt was." Door de lucht Zoals wij het doen, zo doen de Britten het ook: elkaar opbellen wanneer het nieuwe jaar enkele se conden oud is, om gezondheid en geluk te wensen voor de komende twaalf maanden. „Wie bij ons het eerste belt krijgt van de ander zes flessen whisky", lacht de heer Kat. „Ik had het nog altijd van mijn broer gewonnen, maar die avond verloor ik. Twee minuten over twaalven belde hij op uit Londen. Ik vertelde van Kolonel, die die avond was doodgegaan en mijn broer zei: „Ik zal proberen iets voor je te doen." Twee dagen later kwam er een telefoontje van de K.L.M. Op Schip hol stond een zending voor de heer Joe Kat te wachten. „Ik erheen en laat mijn broer nu twee jonge collies gestuurd heb ben." Eten was geen probleem voor de honden, want door zijn werk kon de heer Kat daar gemakkelijk aan komen en de collies aten alleen maar vlees. door P. W. RUSSEL CTEEDS MINDER HUWENDE DOCHTERS in Nederland blijken het voorbeeld van hun moeders te volgen, tenminste voor wat betreft de linnenuitzet waarin niet linnen, maar katoen overigens de eerste viool speelt. Jaarlijks stappen er zo'n 100.000 Nederlandse meisjes in de huwelijksboot, maar die kast met van alles zesendertig, die is er niet meer bij. Klaverjas Intussen woonden de Kats aan de Haagse Sportlaan en wanneer de heer Kat op reis was, wandelde zijn vrouw elke middag met de hon den in de bosjes. Daar ontmoette ze een Nederlandse mevrouw die zes collies had en die zei: „Jammer, WE ZITTEN in zijn royale huis in Voorthuizen, waar hij sinds twee en een half jaar woont, deze 41 jaar oude Londenaar. „Eigenlijk is het huis veel te groot voor ons: het heeft zeven kamers en we zyn maar met z'n tweeën, maar we willen drie kinderen adopteren; ook een Grieks en een Chinees kindje moet erbij zijn", zegt mister Joe Kat, die er eerder Ameri kaans dan Engels uitziet. Hij is een van die mensen, die zich een volkomen andere toekomst voorstelden toen ze achttien jaar waren, maar die door de oorlog een andere kant werden opgestuurd. Hij wilde arts worden en medicijnen studeren, maar de Tweede Wereld- oorlogjnaakte een militair van hem en hij Klom op tot de rang van ma joor. „Drie en een half jaar was ik krijgsgevangene van de Duitsers", zegt de heer Kat. „Na de oorlog was mijn beste tijd om te studeren voorbij; het lukte me niet om op nieuw achter de boeken te gaan zitten. Maar ik was al blij dat ik leefde, want ik was door Chris tiansen ook nog ter dood veroor deeld." „Huwelijksreis" Wat ga je doen, wanneer je uit een oorlog komt en al blij bent dat je het leven er niet bij ingeschoten bent? „Man, jij bent nu net de ge schikte persoon om als verbindings man op te treden tussen de burger- bedrijven in Europa en de geal lieerden, bij de regelingen van de voedselvoorziening", werd de heer Kat gezegd. deed het", zegt de Britse inwoner van Voorthuizen. ,Jn Nederland, België en Frankrijk verzorgde ik het eten van de ge allieerde militairen. Heel Euro pa reisde ik door. Ik was ook veel in Nederland, want de ge allieerde militairen betrokken veel melk en groente uit Neder land. En toen kwam het jaar 1952. Een opvallend jaar. Ik trouwde (mijn Engelse vrouw), wilde juist op huwelijksreis gaan en kreeg een telegram dat ik naar Zweden moest. Drie maan den later zag ik mijn vrouw weer terug. Maar in datzelfde 1952je- gon ook de affaire met de hon den. Een meneer Met een Nederlander bracht de heer Kat een bezoek aan een van de verzamelstations voor melk in Noord-Holland. „Stop, riep ik in eens tot mijn metgezel", vertelt de heer Kat. „Kijk eens daar links een hond met acht poten. Ik geloof de werkelijk dat ik een wereldwon der zag, maar toen we dichterbij kwamen bleek er een collie te staan en er achter het jong, waarvan we op een afstand alleen de poten hadden gezien." „Ik was meteen weg van die jon ge hond. Het was die dag vijf de cember. Sinterklaas dus. In Enge land kennen we dat feest niet, maa; ik wist er intussen Van. Diezelfde avond zou mijn vrouw op Schipho' aankomen en ik besloot die jonge collie te kopen en hahr als surprise te geven. „Meneer, als ik zaken doe moet ik mijn vrouw erbij ha- kn", zei de boer en zijn vrouw )E heer Joe Kat met een van zijn 60 „schoonheden". kwam. „Honderd gulden", zei de boerin: „honderd vijfentwintig", zei de boer. Enfin, ik kocht voor dat laatste bedrag en 's avonds stond ik op Schiphol." „Sorry", zei ik tegen mijn vrouw, „er zit een meneer in de auto en die blijft enkele weken bij ons, ik hoop niet dat je het erg vindt." „Hoe kan dat 'nu", zei ze, „je weet dat we binnenkort weer naar Engeland gaan." „Ja, maar deze meneer blijft bij ons zolang hij leeft", zei ik. Buiten zag mijn vrouw de jon ge collie en ze was op slag weg van hem. Ik herinnerde me uit dienst een kolonel, die wel hard riep maar een hart van goud had. We noemden de hond Kolonel." „Ik huilde" Zes jaar bleef Kolonel bij de heer en mevrouw Kat. „Op Oudejaars avond 1958 we woonden in Den Haag liep ik met de hond langs de boulevard bij Kijkduin", vertel de de Brit. „Ineens zakte de hond in elkaar, een hartaanval. Mijn auto stond drie kilometer verder weg en ik rende naar een telefoon in de buurt. Vijftien die renartsen in Den Haag belde ik, maar ze zeiden allemaal: „Meneer, het is Oudejaar, ik kom niet". Ten slotte werd ik kwaad en een arts ALLEEN BIJ NIEUW ALBERT HEIJN LITER fles Waar vindt u een volle liter koffiemelk van kwa liteit voor zo'n lage prijs Ook in 1/2 literfles. Prijs: 79 maar uw collies deugen niet. alleen de Nederlandse zijn de goede." „Ik zei u al, dat ik een Friese grootvader had in Londen", vertelt de heer Kat. „Een man die elke vrijdagavond Nederlanders in zijn huis had en dan Bokma dronk en klaverjas speelde. En als wij 's za terdags kwamen zei hij in het Ne derlands: „Ga eens een krant voor me halen dan krijg je daarna je zakgeld. We waren helemaal Engels opgevoed maar dit verstonden we toch al gauw. En grootvader dacht er niet aari om tegen ons, zijn na zaten, Engels te spreken. Hij was een Fries." „Misschien ben ik dat ook nog een beetje, want toen mijn vrouw me vertelde over die ontmoeting met de mevrouw die zes collies had. zei ik: Dan gaan we in Utrecht naar een tentoonstelling en dan zullen we zien. We gingen en kre gen het predikaat G, dat is „goed". Daarna kochten we nog een derde hond en drie kleintjes en toen hadden we er zes." De honden werden ziek omdat ze ondeugdelijk eten hadden ge geten, duizenden guldens werden gespendeerd om ze beter te maken en het lukte. Trouwen yiJa, en honden willen ook wel eens trouwen", zegt de- heer Kat. „Er kwamen zeven jonge hond jes en toen hadden ye. êr dertien. En bij een ander paar ook zeven en dat was twintig totaal. Maar met twintig honden in Den Haag blijven wonen, dat ging niet. We hadden intussen een Engels meisje, opgeleid in een kennel. Als ze met de twintig honden over raat liep, hield de politie het verkeer tegen en Duitse toe- I risten volgden haar tot ze weer thuis was en vroegen„verkoopt u er ons een alstublief." Maar we dachten er niet aan; we houden niet van hondenhandel, we heb ben de honden voor ons plezier." Door Eisenhower „Intussen was het 1960 en toen veranderde mijn leven", aldus de heer Kat. „Eisenhower verordon neerde. dat voortaan alle eten voor de Amerikaanse militairen in Eu ropa uit Amerika moest komen. Om een lang verhaal kort te ma ken: dat was de doodklap voor mijn baan. Intussen had ik uit Frank furt uit de Amerikaanse PZ-store daar enkele keren zakken Gains Amerikaans hondenvoedsel mee genomen. Mijn honden reageerden er geweldig op, vrienden namen telkens zakken bij me mee en ten slotte zei ik: „Ik kan niet vier keer per week naar Frankfurt gaan, geef maar op wat jullie nodig hebben en ik bestel rechtstreeks bij de "fa briek." „Steeds meer en meer werd me om dat hondenvoedsel gevraagd en ik schreef de fabriek: Ik wil jullie wel vertegenwoordigen in Europa. Goed, zeiden ze, praat maar met ons hoofdkantoor in Europa, in Zwitserland. Zo begon het en nu vertegenwoordig ik al jaren Gene ral Foods en dan speciaal de afde ling voor dat hondenvoedsel." Hondenpaleis Jawel en intussen verhuisden de heer en mevrouw Kat naar Voort huizen, kochten er een huis met zesduizend meter tuin maar kre gen, toen ze dat vroegen, er geen vergunning om een kennel in de tuin te bouwen. Twee kilometer verder, ook in Voorthuizen, kon de heer Kat eerst een, toen nog twee hectaren grond kopen en ten slotte nog een paar hectaren met een boerderijtje erop. De zeventigjarige boer mag er zijn levenlang gratis blijven wonen en de heer Kat bouwde er een kennel, die in Voorthuizen het „hondenpaleis" wordt genoemd. Betegelde kamers voor de hon den, overal centrale verwarming, een Engels en een Nederlands meis je om voor de dieren te zorgen en een badkamer, omdat de honden twee keer per jaar onder de douche moeten. Het „hondenpaleis" is nog niet klaar; er moet nog geschil derd, omrasterd en betegeld wor den, maar ik heb met open mond staan kijken naar dit schitterende hondenverblijf van de man die zegt: „Ik heb veel werk en ik heb het druk. De honden zijn onze liefhebberij, we zijn gek op ze. Wanneer we onze geadopteerde kinderen nog hebben dan zijn we helemaal gelukkig." JARTELIJKE verwelkoming van de I vrouw van de baas. TNE ZANGVOGELS in onze stre- ken zijn wonderbaarlijke licht- wezentjes; ze staan op heel goede voet met het machtige hemel lichaam de zon. Men heeft ontdekt dat een vogel evenveel weken vóór de zomerzonnewende (het hoogte punt van de zon in de zomer) aan komt als hij ook weer weggaat. Hoe volledig de vogel reageert op het licht, kan blijken uit het be ginnen van het morgenlied in voor jaar en vroege zomer; het is be wezen dat sommige vogelsoorten, op de minuut af nauwkeurig, hun ochtendliedje beginnen. De merel ook ten onrechte zwarte lijster genoemd begint 43 tot 44 minuten vóór het op komen van de zon met zijn lied; het roodborstje zet 34 minu ten vóór het opkomen van de zon in; de tortelduif 27 minuten; de winterkoning volgt daar na met 21 tot 22 minuten; de pim pelmees is een langslaper, die verheft het keeltje pas 9^ minuut vóór het opkomen van de zon. Wie in een bos woont kan dus, als hij geen klok bij de hand heeft en weet hoe laat de zon opkomt, nauwkeurig vaststellen (als hij ten minste wakker is!) hoe laat het is als de merel begint te zingen, enz. Als hij tenminste weet welk geluid de gevleugelde vriendjes voort brengen! I AAT NEEMT NIET WEG. dat de U industrie zich het hoofd blijft pijnigen over de vraag, hoe zij het die honderdduizend .longedochters in die nestelperiode het meest naar de zin kan maken. Het gaat tenslotte om zo'n vijftig miljoen gul den en dat is zelfs voor onze vader landse huishoudtextiel-industrie nog altijd een bedrag om het hoofd over te willen breken. De bruid van nu laat niet meer, zoals haar moeder, zo'n stapel ser vetten met blauwe strikjes in de kast liggen. In tegenstelling tot haar moeder, vroeger, heeft ze het te druk om zelf haar lakens en slopen te ajoureren en ze weet, dat al die kleine gaatjes op een rijtje op den duur als een perforatie van een blocknotevelletjs gaat werken, dus vlug stuk gaan. Ze aanvaardt het vleugje roman tiek in het kleurig machinaal ge borduurde laken en sloop en geeft hiervoor graag een paar kwartjes meer uit omdat ze weet, dat ze ondanks haar mooie volautoma tische naaimachine het zelf niet mooier en beter kan. En of ze nu met een korte of een lange man gaat trouwen haar lakens zijn in ieder geval twee en een halve meter lang. Verzamelen of sparen Er zijn twee typen uitzet- vormsters: de verzamelaarsters en de spaarsters. De grootste groep is die der verzamelaarsters. Elke week of elke maand kopen ze wat om het alvast te hebben. Aan de uitzet uitgegeven geld is goed be steed, vinden ze. Dat is ook In deze tijd van geldontwaarding zijn stoffelijke zaken nuttige in vesteringen en geven in tijden van Ioonronden en dreigende inflatie spiralen veelal een hogere rente dan de Rijkspostspaarbank. Verzamelaars maken echter vaak óén of meer van de volgende drie fouten: Het periodiek te besteden be drag willen ze graag uitgeven aan leuke, gezellige dingen. En dan is het helemaal fijn, als ze met een groot pak naar huis kunnen gaan. Zoals elke vrouw, kopen ze dan te impulsief en Pinden de kleurtjes van die ene badhanddoek zo enigdat ze er maar vast drie van kopen. Maar dat deed ze vorige maand ook al, en die maand daarvoor ook. De volgende keer zullen ze dan iets anders voor de uitzet kopen een wit damast tafellaken of een molton onderlegger, zo nemen ze zich voor. Maar de volgende keer is het weer een gezellige keuken handdoek, waar ze eenvoudig ver liefd op is en die ze dus niet kan laten liggen. De duurdere posten zoals lakens en slopen komen later wel. Ten slotte moet ze met „hem" nog het onderwerp tweepersoons bed of lits-jumeaux aanroeren en toen ze er laatst over wilde praten, begon hij echt vervelend te worden. Het gevolg van aankopen zonder vooraf een lijstje te hebben ge maakt is, dat er al zo'n zestig badhanddoeken voorhanden zijn en dat de voor de uitzet nog beschik bare gelden voor lakens en slopen tenslotte in concurrentie komen met die dure luie stoel voor man lief. Dat is dan een kwalijke zaak. Geen serie Een tweede, veel gemaakte, fout is, dat verzamelaarsters zelden een behoorlijk in kwali teit en kleur op elkaar afge stemde serie kopen. Gelukkig hebben merkartikel-fabrikanten hiermee rekening gehouden en brengen een deel van hun col lectie als standaard. Maar om de impulsaankoopdrang van de „ondertrouwde" vrouw te be vredigenwordt elk jaar een groot deel van de collectie ge heel vernieuwd en aangepast aan de laatste modekleuren. Ten slotte is er tegen de ver- zameltechniek nog in te brengen dat de bruid vlak voor de hu welijksdatum toch weer mooiere en modieuzere textiel-artikelen in de etalages ziet liggen, dan ze ruim een jaar geleden ge kocht heeft. Alles in eens Dat is dan wel jammer, maar tot die ontdekking komt de spaar- ster ook wanneer ze een paar jaar getrouwd is. De spaarster koopt alles ineens. Zij gaat van het stand punt uit: „eerst sparen dan ver garen". Een oude zegswijze, die nog altijd opgeld doet en een indruk van degelijkheid heeft Veelal is die degelijkheid in de uitzetvorming niet meer aanwezig als de begroting wordt opgemaakt. Dan moet soms de post „uitzet" besnoeid worden terwille van andere zaken en „dat was jammer" zegt ze als ze zo'n jaar of vijf ge trouwd is. Bescheidenheid Hoevéél koopt het aanstaande bruidje? Dat ligt er aan waar ze woont. De meisjes uit de dicht bevolkte randstad Holland vinden de grootte van de uitzet van minder belang dan haar zusters in de rest van het land. In het westen komen de meeste spaarsters voor- de verzame laarsters zijn in het oosten sterker in getal en daar vindt men ook de huwelijken met de grotere textiel- uitzetten» De vocraf-uitzetvormster heeft toch ook' een belangrijke voor sprong op haar ineens-koopster col lega. De eerste groep komt tijdig tot de conclusie, dat er nog een heel bedrag in de noodzakelijke hoeveelheid huishoudgoed gaat zit ten. De op-het-laatste-nippertje koopster heeft er geen idee van. Ze onderschat het totaalbedrag. Ze is zelfs niet prijsbewust. Voor een huwelijksuitzet die er mee door kan. moet toch echt zo'n 500,uitgelegd worden. Wat er dan allemaal voor dit bedrag ge kocht moet worden, daarover wil de winkelier wel adviseren. Of hij overhandigt een voorlichtings boekje van een huishoudtextiel- merk of van de vereniging voor gezi ns voorlichting. Onze raad aan aanstaande bruidjes moet zijn: maak eerst een lijstje. Of ze tot de groep ver zamelaarsters of tot de spaarsters behoort, ze moet weten wat ze wü. "TEN TROUWE LEZER (en klant) uit Zutphen zond deze kruiswoordpuzzel in, die welis waar niet al te gemakkelijk, maar wel erg toepasselijk is. Wanneer u de puzzel hebt op gelost, behoeft u slechts de let ters die op onderstaande num mers slaan, achter elkaar te zet ten, en u krijgt een wens. De nummers zijn: 48, 12, 39, Ha, 31, 11, 21, 47, 44a, 25, 21, 58, 64. Schrijf die wens op een brief kaart (10 ct postzegel) en zendt 'm aan Ciska Verheul, Harsten- hoekweg 189 te Scheveningen. Onder de goede inzendingen worden AH cadeaubonnen be schikbaar gesteld van 25, 20, 15, 10 en 5. Probeer het ook eens. HORIZONTAAL: 1. Groente. 4. Bekende Spaar- club. 6. Niet massief 9. Uit pin da's verkregen, bij AH verkrijg baar. Ha. Daar bewaart u de koekjes in die u bij AH gehaald heeft. 15. Lang vaartuig dat bij AH de granen aanvoert. 16. Voorzetsel. 17. Pers. voornw. 18. Spoorboekhandel19. Naschrift onder een brief. 20. Als u bij AH contant betaald, heeft u die niet nodig! 22. In alle soorten en prima kwaliteit bij AH ver krijgbaar en reinigt alles. 24. Boksterm. 25. Soort papegaai. 26. Met elkaar. 28. Oppervlakte- maat. 29. Koninklijk Besluit. 31. Daar doet u de boodschappen van AH in. 32. Antwoord Be taald. 33. Ver. Staten. 35. Inter nationaal Systeem (afk.) 37. Boterham (kindertaal). 38. Moe der van „Peer Gynt". 40. Daar komen nu die heerlijke zuid vruchten vandaan die AH in blik of geconfeit aan u levert. 41. Een puik wasmiddel dat wit ter wast en bij AH verkrijgbaar is. 43. Meerderen naast of achter elkaar 44. Lidwoord. 44a. Duit se Mil. Acad. 46. Als 28 horz. 48. Pandjeshuis (barg.). 51. Uit roep van verwondering. 52. On prettig klein vertrek 53. De Ko ning bij AH! 54. Als 28 horz. 55. Heerlijke zuidvrucht, in stukjes gesneden ingeblikt bij AH ver krijgbaar. 57. Veeprodukt in blik bij AH te bekomen. 60. Aartsbisschop (lat.). 61. Ten na me. 62. Lage rivierstand. 63. Windrichting. 64. De pittige ver snapering die AH u bij de borrel kan leveren. 68. Stad waar een bekend kruideniersbedrijf is ge vestigd. 71. Verbinding. 72. Me taal. 73. Bovenkant van het dak. VERTIKAAL: 1. AH levert u dit om uw slaatjes die heerlijke smaak te geven. 2. Vroeger werden de in- maakflessen er mee dichtgemaakt. 3. Als onder. 4. Per Expresse. 5. Cent. 6. De Koningin. 7. Familie lid. 8. Snoepgoed waar AH rijk in is gesorteerd. 9. Meestal uit fruit geperst levert AH het u. 10. Soort onderwijs. 11. Uit Eire afkomstig. 12. Voornaam van bekend radioman. 13. 'In orde. 14. Leegstaand paleis. 20. Mop. 21. Opening. 22. Getal. 23. Kan men ook van 27 horz. maken. 27. Heerlijk om pudding of vla van te maken, haal het bij AH. 30. Winter en zomer verfrissend, bij AH zowel in flessen als in blik. 32. kleur. 33. Soort onder wijs. 34. Eilandengroep in Atlan tische Oceaan. 36. Kant die ge slepen is. 37. Bidmantel. 38. Niet die man maar39. Tijdperk 42. Uitvinder van het naar hem genoemde mangatdeksel. 45. Daar zit het meel in. 49. Indien. 50. Vóórnaam van de toneelspeelster Van der Moer. 51. Heerlijk op de boterham, AH heeft ze in soorten! 55. Voorzetsel. 59. Mid- denste van een dorp. 65. Uitroep van afkeuring. 66. Binnenlandse Strijdkrachten. 67. Heilig. 68. Zoon. 69. De onbekende. 70. Mu zieknoot. 50 miljoen per jaar voor de uitzet Advertentie ÉCHTCADEAU ZONDER*"^ BIJBETALING FIJN SOEPBORD IN 6 LEUKE DECORS De winter, zo streng begonnen, kan lang en koud worden. Daar om z(jn warme wollen dekens nu extra welkom! Bestel ze snel b(j de PMC: het geeft u maar liefst 30% besparing, plus daar bij de zekerheid dat u prachtige dekens krijgt. De PMC dekens zijn immers zacht en wollig, sterk en warm. Kwaliteitsdekens, geweven van gegarandeerde Kies uit drie kleurencombina ties, de ene zijde een tint donker der dan de andere kant, dus 'doublé face'. Royale maat: 220x150 cm. Pastelblauw (Bestelno. F-265), Voorjaarsgroen (Bestelnummer F-270),Korengeel(Beste!nummer F-280), Vergelijkbare winkel waarde f 62.50. g» a sy in PMC-cheques Royale maat: 230x190 cm. Pastelblauw (Bestelno. F-330), Voorjaarsgroen (Bestelnummer F-340),Korengeel(Bestelnumraer F-345). Vergelijkbare winkcl- waarde f 82.50. P" Clubprijs I uü." waarvan f52.- in PMC-cheques OOR EN VET /NVERMATIG GEBRUIK van dierlijke vetten blijkt het ge hoor ongunstig te beïnvloeden. Dat werd bewezen door dr. Samuel Ro sen uit het Sinai Hospitaal in New York. Twee groepen proefpersonen in twee Finse ziekenhuizen die vet arme en vetrijke voeding kregen toegediend, in verband met een onderzoek naar afwijkingen vande bloedsomloop, bevestigden zijn ontdekking; ook daar bleken de yetarmen beter te kunnen horen. Vot en aromatisch. 100% pure Columbia-koffie, de beste ter wereld! Een kopje koffie om extra voor te gaan zitten! NORMALE MALING sj QO vacuumblik 250 gram MELÏTTA-MAL1NG QO vacuumblik 250 gram KOFFIEBONEN in pak van 250 gram Poederfijn en op de juiste tempera tuur gemalen. De Ideale maling voor geDrulk in'snelfilter met' filterzakje. ALLEEN BIJ Met Kerstmis en na Kerstdis

Allerhande | 1965 | | pagina 3