Ook hier zal de Kerstboom stralen FOTOWEDSTRIJD leverde stroom van inzendingen op m l.°9 Ploem....Ploera„..Ploem.„. de PLUMPUDDING! Albert Heijn Verandert ons klimaat? ERSPREUKEN TUSSEN KERSTMIS EN PASEN Koelhuis boter l\M Kerstboterstaven V S V ER IS GEEN PIJL OP TE TREKKEN IN HET MARGARETHAHUIS, HAARLEM Waar mensen mens zijn voor elkaar Superveilig! Huishoudtrap Clubprijs f32.- Albert Heijn S. a«. fJBm. en wat ze precies vertellen AMANDEL KRANSJES Albert Heijn Albert Heijn Zwijgende massa? Hoe u 'm maakt 10 KERST-ALLERHANDE DECEMBER 1965 T7ERANDEREN ONZE WIN TERS verandert ons klimaat? Wordt het geleidelijk aan warmer in onze streken? Krijgen we steeds minder „wit te Kerst"-dagen? Als u met die vragen naar De Bilt stapt, ver tellen ze u zoveel over tempera- tuurmetingcn (dat doen we al sedert 1735 in ons land), duur van koudeperioden, neerslag, sneeuwval enzovoort enzovoort, dat u dan pas een goed idee krijgt over de eenvoud van uw vragen en de ingewikkeldheid van de beantwoording ervan. Om het maar meteen te zeg gen: er is geen touw aan vast te knopen, geen peil op te trek ken. geen voorspelling over te maken. Hoe knap de weerkun digen ook zijn en hoeveel spits vondigheid ze ook opbrengen: het weer laat zich niet verschal ken. Het is zelfs al moeilijk om de vraag beantwoord te krij gen: was die verschrikking van '62'63 nu de koudste winter van de laatste eeuw? Weet u wat we doen zullen? In plaats van u een hele ver handeling voor te schotelen over de karaktergetallen van Hellmann, etmaalgemiddelden, ijsdagen, sneeuwmetingsmetho- den en dergelijke, volgen hier een paar leuke notities. Die we laten neerdwarrelen als sneeuw vlokken. Want de conclusie is toch deze: dat er geen conclusie is. Ons klimaat is grillig onze statistieken zijn lang en breed, maar een betrouwbare methode om te zeggen; toen en toen was het zus en zo, dus zal het deze winter dat en dat wor den nou. vergeet het maar) Daar gaat-ie! De koudste winter van de laatste 200 jaar was die van 17881789, die overal in Europa grote ellende bracht en die enkele maanden later dientengevolge uitmondde in de Franse revolutie. De tweede op de ranglijst was de winter van 1946 1947. Er was slechts één dag minder vorst dan in de win ter van 1788. De derde in strengheid is de winter van 19621963 ge weest met 42 dagen, waarop de temperatuur gedurende het hele etmaal onder het vriespunt bleef. Op 27 januari 1942 vroor het in de vroege morgen in Winterswijk 27.4 graden Cel sius. Dit was de laagse tempe ratuur, die ooit in ons land gemeten is. En hoe raar het kan gaan: de 28ste januari 1942, een dag later dus, kwam het kwik 4 graden boven nul een stij ging van 29 graden in één etmaal! Zachte winters zijn meestal begrijpelijk aan de nat te kant. Er valt dan meer neerslag in de vorm van re gen of sneeuw dan in strenge winters. De winters van 19401941 en 1942 zijn, voorzover de me teorologen weten, het merk waardigste trio van de laat ste zeven eeuwen geweest. In al die tijd was het namelijk nog nooit voorgekomen, dat er drie winters achtereen zo veel kou in ons land heeft geheerst. De eerste helft van onze eeuw heeft vier strenge tot zeer strenge winters opgele verd. De tweede helft van de 19de eeuw waren het er drie, de eerste helft daarvóór wa ren het er (tussen 1800 en 1849) liefst tien! En weest u blij, dat u op 24 augustus 1960 niet in Wostok aan de Pool hebt gezeten, want toen vroor het daar 88.3 graden Celsius!. Wat wel veel voorkomt is dit: dat het winterweer als het een jaar of twee mild is, enkele jaren lang mild blijft. Maar dat er na een koude win ter een warme zomer volgt, zoals in 1947 is gebeurd, daar moet u maar nooit op rekenen. Er schijnt geen enkel verband tussen te bestaan. ZUSTER MONICA heeft haar keukentaak weer met liefde volbracht. DAAN HEET HET DAAR, KORTWEG BAAN. Waarom weten we niet, maar het is geen naam die past bij de oud-deftige straat, daar aan de rand van de Haarlemmer Hout. Het is zelfs niet eens een straat. Aan de ene kant rijen zich de herenhuizen langs het trottoir. Dan ligt er een rijweg en aan de overzijde daarvan begint een park, dat verderop onderbroken wordt door het Sportfondsenbad, dat Haarlem rijk is. Daarachter begint de Haarlemmer Hout, waar de geest van het Diakenhuis-mannetje nog immer rondwaart. Saamhorigheid En dat is het. Een tehuis. Orde en regelmaat. Taak en plicht. Op voeding en ontplooiing. Ook: ge zelligheid; bij elkander horen; een heid. Boxing-Day TN ENGELAND noemt men A Tweede Kerstdag Boxing-Day; dat heeft niets te maken met de bokssport. Wel heeft het te maken met de dozen of kistjes, waaruit de aalmoezen in de middeleeuwen werden uitgedeeld en die, door de gelovigen op Eerste Kerstdag wa ren gevuld tijdens de kerkdiensten. Deze boxes", kistjes, kwamen ook voor in handen van leerjongens die ermee van huis tot huis gingen om zo geld op te halen bij de klanten van hun böas. Vandaar het woord „Boxing-Day"; Kistjes-dag. WAARMEE WE MAAR willen zeggen: hier glanst nog de deftigheid van voorbije tijden, toen particulieren huizen bouwden, waar drie volwassen dienstbodes hun handen aan vol moeten hebben ge had. Zalen van kamers. Trappen huizen als een toneel. Gangen waar een auto door kan. Als u op Baan nummer 19 aan belt, verschijnt er een meisje. Of een juffrouw. Of een vriendelijke non, al naar gelang er iemand toe vallig in de buurt van de voor deur is. En ook daarmee wil iets ge zegd zijn: dat achter de gevel van Baan 19 in Haarlem geen klooster schuil gaat, al is er een huiskapel, al wonen er zusters, al hangt er een kloosterlijke sfeer. Zit hét hem in de platen en schilderijen, die aan de gangmuur hangen? Komt het doordat een deur zacht opengaat en er een zuster in origineel habijt zichtbaar wordt? Is het het zacht murmelende ge luid, dat we horen? Geen stof je „Komt u toch verder, heren!' glimlacht een stem en plotseling weten we het! Dat is het! Het is te schoon. Te brandschoon. Geen stofje, geen vuiltje, geen krasje nergens. Een huis, waarin rond Op dagen als met Kerstmis brandt de vlam der saamhorigheid groter en lichter. De kamers zijn versierd, de Kerstboom wordt op getuigd, de laatste pan uit de keu ken wordt gebruikt. Ze zullen al lemaal thuis zijn, de meisjes. Ze zullen samen met de zusters aan de gedekte tafel zitten en samen zullen zusters en meisjes de oude Kerstliederen zingen en samen zullen ze de warmte delen van elke gemeenschap, waar mensen mens zijn voor elkander. De oud internisten zullen op bezoek ko men en zeggen: gelukkig Kerst feest. En hun verloofde voorstel len of hun eerste kindje laten kijken naar de glanzende lichtjes. Wat het betekent? Een plek, waar vrede op aarde is, omdat er mensen wonen van goede wil. Daar in het Margarethahwis en elders in alle tehuizen: een ge lukkig Kerstfeest! 5-TREEDS De PMC levert u kwaliteit, de PMC Huishoudtrap is dan ook bijzonder stevig, stabiel en handig in het gebruik door de. doorlopende beugel met prac- tische emmerhaak. Super-veilig is de trap door de royale beukenhouten treden (met anti slip strips), fors platform (op 110 cm, hoogte) en het bijzonder sterke buisstalen frame. Vergelijkb. winkelwaarde f 49.- inPMC-cheques Bestelno. C-460 r\E IN MEI VAN DIT JAAR aan gekondigde fotowedstrijd voor PMC-reizigers heeft vele inzendin gen opgeleverd. Maar helaas heb ben niet allen gelezen, dat inzen ding alleen open stond voor die genen die een reis met de Premie- van-de-Maand Club hadden ge maakt. Zodat er een stroom foto's is binnengekomen van mensen die helemaal niet met de PMC hun vakantie hebben doorgebracht. Aangezien een fotowedstrijd een plezierige zaak moet blijven, heeft de jury de hand maar over het hart gestreken en heeft ook al die andere inzendingen in de beoorde ling betrokken. Daarmee heeft zij haar taak niet vergemakkelijkt, maar nou ja. Ook het aantal prijzen vond de jury niet toereikend om een pret tige uitslag te kunnen geven. Zo dat wij ons gehaast hebben er nog twee andere reis-attributen (uit de PMC) aan toe te voegen, namelijk twee prachtige valiezen. Zo ziet u dan hier de uitslag, zo als besloten door de beide foto grafen die regelmatig voor Aller- Hande werken, zijnde de heren Th. Meyer uit Den Haag en Broeder uit Rotterdam. De beide PMC-verrekijkers gaan naar: A. L. Korteweg, Mendels- sohnstraat 19 in Utrecht en H. Al berts, Bernard Zweerslaan 1 in Arnhem. De valiezen zijn gewon nen door J. S. Buyze, Wieënweg 8 in Brunsum, die ongetwijfeld ge luk had toen hij op de berg Zion in Israël dit plaatje kon schieten, en J. F. Gertenbach, Hora Siccama- singel 74 in Groningen. Alle andere inzenders hebben hun foto reeds terug ontvangen. Hartelijk dank voor de medewer- ÉSÉ door A. L. Korteweg te Utrecht, king en tot een volgende keer. REDACTIE ALLERHANDE Tweede prijs voordeze snap-shot van J. S. Buyze te Brunsum. De mooiste werd gemaakt De jury had 't moeilijk. Tweede prijs voor deze fraaie foto gemaakt door J. F. Geitenbach te Groningen. De origineelste was geschoten door H. Alberts te Deventer twintig mensen wonen en waar je letterlijk van de vloer kunt eten. Of van de kapstok. Of van de hall- bank. Waar alle deuren glanzen, of gisteren de schilder is weggegaan. Waar alle lampen vanmorgen schijnen te zijn opgehangen. Waar de geur hangt van zo onwezen lijk schóón, dat ze niet meer van deze aarde is. Al is Baan 19 dan geen klooster er wonen kloosterlingen. Vrou welijke kloosterlingen, dat staat vast. Het klopt ook, „We zijn hier met vijf zusters", zegt de ovferste. Substituut-gezin We hebben er lang over gepraat. En daarna kort geschreven. Want er zyn vele soorten van dit soort. Tientallen en tientallen in Nederland. Een vader en een moeder, die van elkaar afscheid namen. Een gezin, dat ophield te bestaan. Een kind, dat ergens een thuis moest vinden, een papil, die onderdak moest hebben, een meisje, dat wacht tot haar oudersterug zijn uit het buitenland. Een levens lot, soms tijdelijk, soms chronisch. Soms pijnlijk, soms alledaags. Er moeten hulzen zijn als dit Marga- rethahuls. Een substituut-gezin. Len onderkomen. Een tliuis. Fijn feestbanket Uitsluitend bereid met room boter en amandelen, gegarneerd met bigarreaux en oranjesnip pers. Een bijzondere traktatie N DOOS 165 f HET JAAR IS BIJNA ROND. Dat geldt ook voor deze reeks weerspreukartikeltjes; in januari van dit jaar begonnen, nadert de serie nu dan haar einde: het jaar is rond. In deze laatste, die de periode van half december tot half januari behandelt, vooral een aantal voorspellingen waarin de Kerstdagen een rol spelen. KOUD EN NAT Maar eerst nog even dit: „Blaast de Noordenwind met decembermaan, dan houdt de win ter vier maanden aan." Op 9 de- oember was het volle maan; hoe het weer was hebt u zelf kunnen waarnemen en de toekomst is „dus" nu geheel duidelijk. Als het een koude dag was, dan kunnen we een strenge winter verwachten. Maar dan was het een niet-ver- wachte koude! Want, dat zagen we in juni: „Juni-weer is de cember wee r." En juni was nat en koud, zoals u zich nog precies herinnert! Dus: volgens de voor spellingen zal december koud en nat worden. En dat weer betekent dat de landbouw zal. klagen. Want: „De cember veranderlijk en nat, houdt leeg het vat." Maar ook': „Is de-' cember veranderlijk, beste vrind, dan is heel de winter slechts een kind." VOORDELEN Maar goed: laat de voorspelling van juni nu eens niet uitkomen, dan kan december dus koud zijn. Een koude december heeft zijn voordelen. Zoals: „December koud en wel besneeuwd: maakt uw gro te, schuren gereed." Dus: men kan Xote oogst verwachten. De nade- sn zijn natuyrlijk bekend, koude is nu eenmaal onaangenaam. „Decemberwind uit het oost; brengt de zieken luttel troost". Trouwens, we zagen dat al: 1 de cember van Sint-Eligius kan ook heel wat lelijks betekenen in ver band met koude voeten en andere winterperikelen. „Als Eligius met ijs begint, wil hij het 3 maahden tot vrind". DE LANGSTE NACHT Op 21 december, Sint-Thomas i.m. de kortste dag en de langste nacht. Voor ons een betrekkelijk onbelangrijke datum hoezeer wij ook verlangen naar het nieuwe licht van het dan aliyeer naderen de voorjaar. In andere landen en :iaal in bepaalde Alpendalen is een andere zaak. Daar zit men dan namelijk op de h^lft van een periode waarin men weken ach tereen in het geheel geen zon ziet. Soms reeds drie of vier weken vóór die wende-datum rijst de zon niet meer uit boven de gebergten die deze dalen omgeven. En, zoals preekt, komt zij er ook niet eer- Ier dan drie of vier weken na die datum weer bovenuit. Hier wordt men weer even ge drukt op het eeuwige mysterie dat verborgen gaat in de vraag: „Waar om zijn er. in hemelsnaam, ooit mensen gaan wonen in zo'n duister dal?" Het is mogelijk dat juist de onaantrekkelijkheid van zo'n dal voor de eerste bewoners het aantrekkelijke ervan was; ze had den. weinig kans dat anderen hun het dal zouden betwisten. Maar of dat een juist antwoord is, weten we niet. Als het dat is, dan zou het óók kunnen gelden voor de Eskimo's, de Lappen, de bewoners van Vuurland (die vanwege de eeuwige koude waarin ze leven, een lagere lichaamstemperatuur blijken te hebben dan de normale 37 graden C.), vele primitieve vol keren envoor de Nederlanders die, in het verleden toch ook niet zo fijn zaten op een tweemaal per jaar onderstromend land waarin zij op terpen, de visvangst beoefenden en afwachtten tot het water weer zou zakken. „RARE SNAKEN" De oude geschiedschrijvers (uit bijv. de Romeinse tijd) spreken dan ook vol verbazing over de opmer kelijke lieden die, ten tijde van Plinius (de Romeinse reiziger en schrijver die van 23 tot 79 leefde en toen omkwam bij een uitbars ting van de Vesuvius die ook Pom- peji en Herculanum verzwolg) achter de duinwal in Oost-Fries land zaten. „Waar de Oceaan zich vele ma len daags in een geweldige stroom over het onmetelijke land uitstort, zodat men niet weet weet bodem is en wat zee. Daar leeft een armzalig volk (vjrij dus!) op hoge heuvels of liever op door hen met de handen opgeworpen hoogten en daarop hebben ,zij hun hutten gepouwd, zeevarenden gelijk. Aardkluiten die zij met de han den uitstekenlaten ze drogen branden om hun eten te koken en de door de noorden wind verstijfde leden te war men." Aardig is dan de toevoeging die de Romein hierbij, nogal sarcas tisch neerschrijft. Hij zegt: ,/En zulke stammen, als ze vandaag door de Romeinen worden onderworpen, noemen dat slavernij!" Dus toen ook al zaten we liever op ons kluitje in het riet dan de „weldaden" van bezetters te willen aanvaarden. Maar een mysterie blijft het waarom de mens aan de Pool gaat wonen, in een duister eens dedenDit alles dan even terzijde naar aanleiding van Sint- Thomas. DE KERSTDAGEN Het is deze heilige die aan Kerst mis vooraf gaat. Met Kerstmis kan het beter koud zijn. Anders wordt het dat beslist in maart. Luister maar: „Als met Kerst de muggen zwermen, kunt ge in maart uw oren wermen" (warmen). Men zegt het ook wel zo: „Een Kerstmis die u buiten ziet (aantreft), een Pasen straks met kou u biedt." „Een warme Kerstnacht maakt een koude Pasen." Een aardige spreuk is die van de kraai: „Zit op Kerst mis de kraai in 't klavergroen, op Pasen zal hü 't in 't sneeuwveld doen. „Groene Kerstdag, witte Pasen." En andersom geldt het dan ook: „Hangt 't ijs op Kerstmis aan de twijgen, dan zult ge met Pasen pal men krijgen", dus zacht weer (een spreuk uit Limburg en Vlaande ren). Ook: „Met Kerstmis sneeuw, belooft met Pasen klaver." En „Zijn de bomen met Kerstmis wit van sneeuw, dan zijn ze in de lente wit van bloesem." Lekker bij een kopj Perla Koffie Banketbakkerskoekje, volop met amandelen bestrooid. Pak J 85 gram Fijne Dellcata Choc. Kerstkransjes half melk/half puur 300 gram 75 ALLEEN BIJ OUD EN NIEUW En dan komt Sint-Silvester, de heilige van Oud en Nieuw. (31 dec.) „Silvesterwind met morgenzonne- schijn geeft zelden goede wijn". Met andere woorden Oudejaarsdag moet niet te helder en niet te win derig zijn; dan zal het geen zonni ge zomer worden. Veel sneeuw is goed. „Veel sneeuw op Oudejaar, veel hooi in 't nieuwe jaar" en dat klopt dus met de algemene decem- berleuzen die zeggen dat een kou de, sneeuwrijke decembermaand goed is voor de komende oogsten. JANUARI De eerste maand van het jaar zet dit voort: het móet koud zijn in januari! Anders krijgen we de kou de later; in de lente „Draagt janua ri een sneeuwwit kleed, dan wordt zomer zeker heet". Opletten! Zoals januari is, is ook juni. Onthouden! Muggenzwermen in januari zijn funest. Precies dus als in decem ber. „AJs de mug danst in januaar, wordt de boer een bedelaar." Er is nóg iets te zeggen vóór kou en sneeuw in januari: „Geeft Jan een sneeuwtapijt, dan zijn we gauw de winter kwijt". Als we nu eens uitgaan van de mooie oktobermaand die we heb ben gehad en die een koude winter voorspelt („Oktober met groene blaan kondigt een goude winter aan")dan is de kans op een koude december en een koude januari dal of in een soort delta, zoals „wij" zeer groot. Dat betekent dan weer Pakje 250 gram Een extra meevallertje voor de feestdagen! Want de prijs is wel bijzonder voordelig. Profiteer! 7AN DE ONGEVEER 1 miljoen V diersoorten die de aarde bevol ken en die alle zo oneindig geva rieerd zijn van vorm, kleur en te kening, geven, behalve de vogels, eigenlijk alleen de kikkers, de pad den en, veel zeldzamer, de zoog dieren geluid. Van dat miljoen diersoorten zijn er zo'n 750.000 insekten en daar WAAROM HULST? 1WTET KERSTMIS versiert men het huis met hulsttakken en andere groenblijvende struiken. Deze gewoonte stamt uit heidense tijden; de Kerk nam het versieren met groen over van het feest van de Zonnegod. Hulst was eef) mannelijk sym bool en klimop een- vrouwelijk symbool; beide verpersoonlijken dus de onsterfelijkheid en de te rugkeer van groen na de winter. hóórt men alleen de krekels, de sprinkhanen en nog wat kleine diertjes. Zwijgen zij geheel? Of is het geluid dat zij voortbrengen voor de mens niet hoorbaar omdat het te hoog ligt? Zo is het in veel gevallen: alleen de vogels kwinke leren zodat wij het horen kunnen. dat de lente vroeg zal invallen (zie boven). En dat klopt dan opnieuw met de spreuk „Oktoberweer komt terug in maart." Na een korte, strenge winter (daarvoor zijn meer aanwijzingen dan de hier genoem de!) volgt een mooi, vroeg voor jaar en een goede zomer. Tenmin ste als de weerspreuken gelijk krijgen!! NEE, MEVROUW dat kan niet! U bent er nu te laat mee! Dan had u een paar weken gele den ermee moeten beginnen! Wist u dat niet? Jazeker een plum pudding kunt u alleen maar zelf maken, als u hem een paar weken tevoren klaarmaakt. Maar troost u het is geen probleem. U kunt naar de winkel stappen en de kos telijkste originele Engelse plum pudding kant en klaar gaan halen. De meeste filialen van AH hebben zo'n blik, zolang de voorraad ten minste strekt. Als u dus met de Kerstdagen iets echt-origineel-fees telijks wilt hebben: wat let u! Het is niet voor niets, dat in bepaalde families al van geslacht op geslacht de Plumpudding met Kerstmis op tafel komt. Typisch: ook alleen maar met Kerstmis. In vele families wordt deze oeroude traditie-pudding elk jaar opnieuw zelf bereid: er zijn ook families, die de vaste gewoonte hebben er één tafelklaar te kopen. Het maken van een goede plumpudding vergt namelijk nogal wat tijd en liefheb berij, en tja, er zijn nu eenmaal mensen, die beslist een origi neel-Engelse plumpudding willen eten en anders geen. Dat hangt van ieders speciale instelling en smaak af. Het moet gezegd: het hééft iets onze plumpudding. Je proeft er heel de Engelse historie uit, vanaf de Bank of England tot en met de Londense dubbeldekkers. TRADITIE Nee vje hebben niet de indruk, dat de plumpudding bezig de Nederlandse Kersttafel te veroveren. De toestand aan het plumpuddingfront is zo'n beetje stationair. Maar wie thuis de ge woonte heeft meegekregen om met Kerstmis „plumpudding na" te heb ben, die blijft die gewoonte ook trouw zo is onze indruk in goede en kwade tijden. Komt dat door de inhoud? Komt dat door de vorm? U weet, dat de plumpud ding het hoogtepunt voor zich opeist van elke maaltijd. Brandend wordt hij hoog opgeheven binnengedragen en ergens hoor je dan de onzichtbare bazuinen schal len.... Ja hij vertegenwoordigt een heel imperium en misschien komt het daardoor, dat hij sommi ge mensen wat zwaar op de maag valt. Zoals gezegd: wilt u zich aansluiten bij het kleine, stijlvolle leger der Nederlandse plumpud ding-eters, u kunt ze kant en klaar kopen en het is de verrukking van uw kinderen waard. En is er bin nenkort een ander feest in zicht dan het Kerstfeest en wilt u uw 150 gram kalfsniervet zon der velletjes zeer fijn hak ken, 100 gram oud, korstloos brood raspen of in zeer klei ne stukjes malen, 30 gram ge pelde amandelen fijn malen. Dit vermengen met 150 gram basterdsuiker, 150 gramSbitte rozijnen met pit, 150 gram witte rozijnen zonder pit, 300 gram gewone rozijnen, 150 gram krenten, 80 gram suka de, 80 gram bloem, een mes puntje geraspte nootmuskaat, een mespunt bakpoeder, 1/3 theelepel zout, de geraspte schil van een halve citroen, en als u dit alles goed door- eengemengd hebt, klopt u 3 eiereyi, voegt daar 1 dl melk aan toe en vermengt de .droge massa met de vochtige. Als alles goed vermengd is, voegt u er 1 dl rum aan toe, waarna u het mengsel in een beboterde vorm doet. Zeer stevig tot hard aandrukken! Kook dan de pudding vijf uur lang „au bain marie". Hierna in de gesloten vorm een week of drie, vier wegzet ten. Op de feestdag kookt u de pudding weer twee uur op de zelfde wijze, waarna de vorm geopend wordt en de pudding moet uitdampen. Op een dro ge. voorverwarmde schotel uitstorten. Versiering? Een takje hulst. Rum erovèr (niet te veel!), vervolgens aanste ken en brandend (de pudding wel te verstaan) naar binnen dragen. Zorg nog voor twee dingen: voor een wijn-, vanille- of vruchtensapsaus erbij en voor het fototoestel van uw man, waarbij hij de pudding èn de kinderen flitst. U zuli een onvergetelijk slot aan uw dinertje hebben! krachten eens meten met die van het Britse Gemenebest: hierboven kunt u lezen wat u kopen en doen moet Veel, heel veel succes. En pas op met het aansteken van de rum: Brand uw yingers niet.

Allerhande | 1965 | | pagina 10