120 meter lopende band 22 MANNEN SORTEREN UW 25 MILJOEN FLESSEN EN POTTEN got[>* MoSFsf* Wie is de mooiste baby Hamster eens een beetje Een leuke prijsvraag EEN NAAM MET KLANK! Ruilbeurs in SuperMart Bordeaux r/ 5<?@ AH-BIER PILS Runder karbonade Voor prettige, onverwachte Onvoorstelbaar veel Peren met warme chocoladesaus OP Z'N VLAAMS Albert Heijn DE Appelschoteltje in de oven Welke voorraad? W' Zo kan hetmet sluiting zonder. Maar zo is liet betei Groentesoep als compleet maal Albert Heijn DA Aller- Handigheden Tentenshoiv HOE HEET U EN UW MAN VAN HUN „VAN"? W' OKTOBER 1965 ALLERHANDE F WIL ER GRAAG VOOR UITKOMEN: ik wist niet wat ik zag! Want nu kon in Zaandam wei een vriendelijke meneer tegen me zeggen: „Wij krijgen bij Albert Heijn per jaar een kleine vijf entwintig miljoen lege flessen en potjes terug" zo'n getal is zó groot, dat men zich nauwelijks een voorstelling kan maken. Maar wanneer dan meneer Krijt tegen me zegt: „Kom maar mee, dan gaan we beneden even kijken" kijk, dan begrijp ik het ineens. Daar beneden, in dat Distributiecentrum van AH in Zaandam, daar heb ik die honderdentwintig meter lopende band gezien, waaraan dag in dag uit twee en twintig mensen staan die niets anders doen, dan. leeg glaswerk van die band halen en in dozen sorteren. Dan begrijp je een beetje hoeveel vijentwintig miljoen stuks per jaar is. allang weer weg bent verder transporteren en in dozen zetten. I Drie keer in de week of 1 daaromtrent komt er pleister laan te pas. want aan die kroon- kurken hebben ze hun vingers TIJD EN GELD Dat is net zoiets als na een feest ergens of een betoging. Dan leest men: „Er waren tussen de hon derd- en honderdtwintig-duizend mensen". Da's veel, denk je dan Maar sta toevallig eens ergens op een plein waar een défilé wordt gehouden. Zevenduizend mensen zullen er voorbijkomen, maar men heeft het idee dat er geen eind aan komt en die zevenduizend lijken bij elkaar onvoorstelbaar veel. „PRIJSBEWUST" Het is zo'n gewone zaak. Men haalt een fles of een potje met iets en het lege glas gaat terug. Een dubbeltje, twee dubbeltjes, mis schien een kwartje krijgt men terug. Toen ik de korte broek droeg, mocht ik thuis eens per maand de kelder in, de lege jam- en andere potten verzamelen als aanvulling van de spaarpot zelf gaan inleve ren en de 'opbrengst" houden. De Nederlandse huisvrouw is prijsbewust, zeggen vele rappor ten. Zes flessen kan ten slotte een gulden en vijftig cent zijn en ik geloof dat die aanvulling van de spaarpot tegenwoordig veranderd is in: terug in de huishoudporte monnee. Niemand, die om tien uur of half elf aan de deur zegt: „Halfje wit en heel bruin" realiseert zich, dat de bakker die ochtend wellicht om halfvijf of vijf uur de bakkerij is ingedoken om het brood te bakken. Niemand, die zijn twee lege flessen en drie lege potjes inlevert staat er een moment bij stil. wat er met al dot glas verder e>er.lijk gebeurt. Fr gebeurt een hoop mee. weet ik nu en daar wilde ik graag iets van zeggen. Wanneer het niet zo is. dan zal ik rr wel iets van horen wanneer dit blad in mijn brievenbus ligt maar ik geloof dat het altijd zo is geweest: ik geloof, dat mijn vrouw steeds heeft gedacht een keurige huisvrouw te zijn door de dop weer op de vermouthfles te draaien, hei deksel op de augur- kenpot en de plasticsluiting weer op de limonadefles voor zij die lege vracht weer inleverde. In Zaandam zouden ze u dankbaar zijn wanneer u het heel anders deed. Dat begint al bij die AH-zaak, waar die lege zaken worden terug gebracht. Daar zijn al die flesjes met kroonkurken ..Neen Adriaan, de dop erop. niet wegeooien. die kunnen ze weer gebruiken." Hoe d kwijls zou dat elke dag :n eer Nederlands huis door een moeder tegen een zoon worden gezegd' Door een moeder, die zelf de laatste oorlog bewust meemaakte en ergens diep in de herinnering nog weet van lege tubes tandpasta en de „schroefdraad" van een gloeilamp die moesten worden in geleverd om aan een nieuwe te komen. Maar in de winkel zijn het om te beginnen de meisjes, die de flessen aannemen en wanneer u opengehaald RUIM 2000 M2 Dan, maken we een stap verder: de AH-oplegger die ergens in Nederland de nieuwe voorraden heeft afgeleverd, neemt op de terugweg naar Zaandam het lege glaswerk mee. In dozen en in kratten, flessen en flesjes, potten en potjes. Door elkaar, doos na doos. „Zoals gezegd, een kleine vijfentwintig miljoen stuks per jaar komen hier binnen", zegt de heer J. G. K r ij tbedrijfsleider van het Distributiecentrum in Zaandam Onder een groot afdak rijden de wagens tot aan een perron en de dozen gaan een lopende band op. die ze binnenbrengt in een ruimte van 2250 vierkante meter, hele maal en alleen nodig om al dat glaswerk in die dozen te sorteren. Tweehonderd vijfentwintig men sen werken in dat Distributie centrum, van waaruit al die AH- SuperMarts, bedienings- en zelfbe- dieninig°zaken door heel Nederland worden voorzien. En tweeëntwin tig mannen doen niet anders dan die lege pot mayonaise van u en die lege fles Sherry op de goede plek brengen NOOIT MIS Ik loop langs die tweemaal zestig meter ..eeuwigdurende" lopende band en kijk wat er gebeurt. Een paar man doen niet anders dan dat lege glaswerk op die lopende band zetten. Doos na doos krat na krat raken leeg, maar het lijkt wel of van het perron af de stroom niet meer ophoudt. Zevenentwintigduizend colli per week van -per stuk 24 stuks glaswerk, dat is gewoon", ver telt me de chef van de afdeling. Het duizelt de leek een beetje. Veel soorten, vraag ik. „Hon derd en zeventig verschillende soorten flessen en potten moe ten We sorteren'', is het langs de neus weg gesproken antwoord en het duizelt me noq meer Overal grijpen mannenhanden naar die lopende band en halen er ets al". Daar staat iemand die steeds de flessen van de witte wijn eraf haalt, daar een ander die de piccallilly-potten verzamelt. In een razend tempo. Geen keer grijpen al die handen mis. Maar denk niet dat die mannen de flessen of potten zo maar in dozen kunnen samenvoegen. En dat is een van de dingen, die men graag zou willen. „Ik hoef niet veel te zeggen, u kijkt maar", wijst de heer Krijt. We staan naast een man die wijnflessen verzamelt en sorteert. Nagenoeg elke wijnfles stopt hij met de hals eerst in een machien tje, dat de capsule eraf haalt Naast hem iemand anders die zich werpt op de limonadeflessen. Ze ven van de tien flessen dragen nog de plastic sluiting. De man haalt de hals van elke fles eerst langs een speciaal ontworpen doppen- trekker die de plastic dop eraf haalt, voor hij de flessen samen in een doos kan stoppen. Een paar meter verder: de man met de vermouthflessen. Bijna fles voor fles moet hij apart nemen en er met de hand de dop afdraaien. Het is overal van hetzelfde laken een pak. Van de augurkenpotten: deksels afschroeven: van de mayo- naisepotten: deksels afschroeven. Een lege rodewijnfles met de kurk midden in de fles. De sorteerder draait zich om. Weer een apart machientje: twee lange metalen armpjes grijpen in de fles en trekken voorzichtig de kurk eruit. De buurman van deze sorteerder haalt men een soort pompmachien- tje de kurken uit de halzen van flessen kortom, overal is men bezig om het glaswerk van al dat sluitingsmateriaal te ontdoen. „Dat kost allemaal tijd en geld", zegt de bedrijfsleider. „Dat vuile glaswerk, zoals wij het noemen, verstoort de cyclus van de prijsvast stelling. Met het wassen van de flessen en de potten laat dat sluitwerk, die capsules en die kurken niet los, dus we moeten ze er hier eerst wel afhalen. Maar telt u al die extra handelingen in een jaar eens bij elkaar? Wanneer de verbruiker, de klant dus, ons hierbij wat helpt, dan neemt hij of zij gewoon bewust deel aan de prijsvorming van het arti kel en daar is toch iedereen bij gebaat." yKJS DEEL van lopende band in Zaandam, waar twee en twintig mensen niet an ders doen dan mv lege flessen en popjes sor teren. Zuurkool met casselerrib KLKE ZATERDAGMIDDAG tussen twee en vijf uur is de verdieping boven Albert Heijns SuperMart in het winkelcentrum van Hoogvliet trefpunt van een paar honderd verzamelaars. Zij zijn de enthousiaste bezoekers van de ruilbeurs, waartoe R. W. Lub- berts (30 b bedrijfsleider Super- Mart. enige tijd geleden het initia tief nam. Zijn plan is enorm ingeslagen serieuze verzamelaars en een grote groep jongens en meisjes drijven elke week een drukke ruilhandel in noem maar op: postzegels, i- garenbandjes. lucifersmerken, oude munten, glazen, geboortekaartjes en natuurlijkspeldjes. Van verre Hoogvlietse padvinders treden op als behulpzame gastheren tus sen de standjes en kraampjes, die voor de diverse soorten verzame lingen zijn opgesteld. Zij kennen al zo'n beetje de vaste klanten, die geen ruilbeurs overslaan. Onder hen zijn verzamelaars, die uit ver afgelegen dorpje? op de Zuidhol-1 landse eilanden komen, gewapend .net een tas vol ruilmateriaal, pin- j eet en loep. De heer Lubberts is van plan. de ruilbeurs voorlopig gastvrijheid te blijven geven, als de belangstelling zo groot is als tot nu toe. Behalve de verzamelaars zelf zal hij daar mee tal van ouders een groot plezier doen. terwijl hun kinderen zich met hart en ziel aan hun verzamelhobby overgeven. Réserve dn Pallis Ballien Rood Een eerlijke, volle Bordeaux Wit .Een halfzoeteprettig drinkbare, goede Bordeaux per fles Advertentie ALLEEN BIJ U NEEMT heel mooie magere osselappen, die zich goed zacht laten smeren. U bakt ze aan alle kanten goed'bruin, zout ze daarna en hanteert de pepermolen. 1 In de pan gaat dan ook een zeer fijngehakte ui. een „bouquet garni" «een takje peterselie, selderij, een laurierblad, een kruidnageltje en een worteltje in een klein lapje bij elkaar gebonden zodat u het later gemakkelijk kunt verwijde ren). U blust de jus met een .goed glas bier en laat het vlees verder ge durende een uur of drie smoren. Het is iets heel verrukkelijks. U kunt er iedere groene groente bij eten, maar ook de rode kool wil wel. Versgekookte aardappelen er bij en iedereen zal smullen! N.B. Dit gerecht laat zich uit stekend in een drukpan klaar maken, dan vergt het veel minder 1 tijd. T7"OOK DE ZUURKOOL met eenT~N AARVOOR NEEMT U een soort IV goed glas droge, witte wijn,S peren die niet roodkoken. maar wat versgemalen peper, een flink j wel zacht en blank wo.den. U stuk boter, een half laurierblad en schilt de peren, snijdt ze in wat halve appelen. Die halve ap pelen schillen en goed van het klokhuis ontdoen, zodat er geen harde vliezen in blijven zitten. Neem casselerrib in dikke plakken die u dan weer in blokjes snijdt. Ook die vleesjes gaan tegelijk met de andere ingrediënten in de pan. Deksel erop en op een zeer zacht pitje laten gaar smoren, zonodig af en toe bijvullen met een scheutje wijn. Geef er aardappelpurée en des gewenst varkenskarbonade bij. helften en verwijdert het klokhuis en de stelen. Als de peren met wat suiker gekookt voldoende gaar zijn, laat u ze afkoelen. U maakt een warme chocolade saus door repen pure chocolade in een pannetje met een stukje bo ter onder voortdurend roeren te laten smelten tot u een gladde lichtgebonden saus heeft verkre gen. Als u deze nog wilt aanlen gen kunt u dat doen met een klem beetje water waar u een weinig maïzena doorgeroerd hebt. TN VERSCHEIDENE SuperMarts van Albert Heijn heeft men de afgelopen maanden aanplakborden met tal van baby-foto's kunnen aantreffen. Het waren de foto's die de winkelende dames van hun jongste lievelingen hadden inge zonden, om mee te doen in een door AH en Liga samen opgezette wedstrijd om „de baby van het Jaar". Want al vindt iedere moeder haar baby natuurlijk de liefste van allemaal, toch is de ene baby mooier dan de andere. Voor moe ders met ogenschijnlijk minder mooie babies mag het oud-Hol landse gezegde „lelijk in de wieg, mooi op de weg" overigens een koren baby op het stembiljet in- vullen. Aan de foto's zelf worden geen eisen gesteld. Ze mogen net zo groot of klein zijn als d« inzendende moeder wenst. Daarvoor schilt u appelen, u verdeelt ze in partjes, ver troost zijn. Als ze die troost overi gens al nodig mochten hebben, want /het ging hier voornamelijk om de mooiste baby-foto, en dan legt men al weer heel andere maatstaven aan. Duizend stemmen In Vlaardlngen, waar zo'n wed strijd bijvoorbeeld eind augustus eindigde hierbij ziet u een aanUl ins«o„aen foto', „rgedruktklokhuizen en 'kookt ze was de belangstelling weer zeer met wat suiker tot ze zacht zijn. groot. Niet minder dan 89 foto's! Ze hoeven niet helemaal tot moes werden injezonden en het aantal te worden. Roer er rozijnen door I die u van tevoren hebt laten wellen. Neem boterhammetjes zonder korst en bak die in boter in de ingezonden stembriefjes het pu bliek ls de jury kwam aan de duizend. In een tiental AH-SuperMarts door het hele land is de baby fotowedstrijd al gehouden. En dit jaar zullen in verscheidene andere AH-SuperMarts nog babyfoto's prij ken en zullen duizenden huis vrouwen met het stembiljet in de hand hun stem bepalen. koekepan mooi bruin en knap pend. Beboter een vuurvaste schaal en leg er een laagje van de appe len in, daarop een laagje van de boterhammetjes, dan weer appelen en eindig met brood. Strooi er dan suiker en kaneel over en laat het in een matig war me oven goed knappend worden. DIJ HAMSTEREN denken we altijd aan propvolle provisie- kelders en erg sympathiek doet het niet aan. Maar een beetje hamsteren voor onverwachte gelegenheden mag natuur lijk wel. En dan denken we nog niet eens aan die paar spek gladde dagen van het jaar, waarop u maar uit kunt gaan om boodschappen te doen. Of aan die dag waarop moeder ziek is en vader 's avonds voor een maaltijd moet zor gen voor de kinderen. Nee, we denken ook aan dat onverwachte ook nog, zodat er op het middernachtelijk uur ook iets ont-kurkt en ont-blikt moet worden. meer weten, vraag dan het april nummer aan van Maandelijkse Me dedelingen van de Nederlandse Huishou.dranl, Anna Paulowna- beter dc* deur niet 11"eln 010—J241Z8. Prijzen PROBLEEM Vijfentwintigmiljoen stuks leeg glaswerk per jaar Zou dat zo blijven? Amerika praat al over de „one way bottle", wij zeggen wel eens iets van de „niet meer terug fles". Het juiste woord is nog niet evonden, de juiste manier ook nog niet. Van vandaag op morgen overstap pen op een verpakking die niet meer ingeleverd hoeft te worden, is geen geringe opgave. Dat moet geleidelijk gaan. Bij elk produkt moet worden overwogen: zijn de kosten die nu worden gemaakt om het potje of de fles weer klaar te maken voor een volgende reis zo hoog dat de invoering van een „enkele-reis-verpakking" verant woord is. Of die verpakking van glas, plastic, veredeld karton of van iets dergelijks kan zijn, is dan de volgende vraag. Eén ding staat vast: de eenmali ge verpakking is in opmars en daarmee kunnen consument en fa brikant gelukkig zijn, want voor die tweeëntwintig paar mannen handen is volop ander werk te doen. Maar voor het zover is, blijven zij aan die lopende band in Zaan dam uw flessen en potjes sorteren. N.B. Voor een aantal doppen van flessen wordt statiegeld berekend, nl. de witte schroef doppen zoal* bij AH-Cola en Up-drank. "AT NEEMT de huisvrouw met de vooruitziende blik voor zul ke huishoudelijke calamiteiten in huis? Natuurlijk voora. blikken. Blikken gekook te bruine bonen of kapu cijners en ze vergeet daarbij niet een klein zijtje spek ergens op een droog plaatsje op te hen gen. Eten is er dan tenminste in huis. Witte bonen met a p- pelmoes en rijst kan ook een poosje bewaard blijven, al moet die rijst dan wel in een linnen zakje worden bewaard en na ver loop van tijd ververst. En voor zomaar 's avonds een hapje omdat uzelf en/of uw gasten zo „flauw" zijn, kan geen kwaad. Met een paar eieren die hebt u toch altijd in huis '0- vert u een omelet op tafel voc- m-D erg in heeft Met blikjes zalm, t o n ij n, wat ge kookte eieren en mayonaise als „stoffering" voor wat toost op de late avond, laaf u de Deense smpr- rebr0d-bakkers met beschaamde kaken staan. U kunt uw hele fan tasie erin leggen, want een uitje, augurken, wat stukjes kaas, gember of ananas bij dit al les, al of niet op stokjes geprikt, zal uw volmaakte gastvrouwsdhap zonneklaar aan den dag brengen. Zoutjes-zorgen Bovendien: wellicht hebben uw spruiten in een onbewaakt ogen blik of wegens de regenachtige zondagmiddag met uw instemming uw hele voorraad zoutjes ver slonden, en dan zit u 's avonds zon der zout bij het glaasje. Een klein voorraadje van dit alles doet alle zorgen vergeten en het wordt ook meer en meer gebruikt om die zoutjes-afdeling wat minder non chalant met zout-uit 't-pakje af te doen. Uw gasten mogen best weten, dat ook die hartigheidjes uw zorg hebben. Maar er is nog meer. Hebt u kinde ren die op kamers wonen? Laat dan op zondagavond uw provisiekast op een kiertje staan en zet er wat ex tra blikjes luncheon meat, zalm, ton ij n, worstjes etc. in. Want u gunt die kinderen best een extraatje in de komende week. Alleen moet u zorgen op tijd bij te vullen om straks niet voor onver wachte problemen te komen, wan neer u ineens trek krijgt in een macaroni-schoteltje. Om aan te denken Bij onverwacht bezoek, bij Bami of Nasi Goreng, gezellig bij de TV't is zo handig om een kratje bier in huis te hebben Fantastisch lekker bier voor een fantastisch lage prijs! krat 24 flesjes 6.- krat 24 pullen 8«"* ALLEEN BU Andere levensmiddelen die men wel in huis moet hebben om nooit met lege handen te staan zijn bij voorbeeld: chocoladerepen voor een onverwachte kindervisite, bonbons voor een onverwacht bezoek aan vrienden of kennissen, flesjes bos bessensap (en rijst) voor een ingewandstonnkje en blikjes koffiemelk en ge steriliseerde melk voor als u meer schenkt dan u denkt. Een blikje soep doet wonderen op een luie dag een pak stereoiets erbij wekt de indruk dat u 't van- tevoren gepland had en, enfin, bedenk de rest zelf eens Wat de kosten aangaat: 't hoeft □iet allemaal op stel en sprong. Geleidelijke voorraadvorming is ook een vorm van sparen. Wilt u /GROENTESOEP waar men een compleet maal van maakt, biedt ook zo'n heerlijke mogelijk heid tot het opruimen van restjes. Bovendien kunt u er het kookwa ter voor gebruiken van elders beschreven gerechten, bijv. van ie gevdde savooie kool en van de prei. Van dit laatste gerecht kunt n ho/endien nog de groene gedeel ten -an de preien, voor zover mals cnoeg, gebruiken op de gewone klein gesneden manier. En hebt u bijv. van uw koolgerecht wat over gehouden, laat niets u dan belet ten, deze rest In stukjes gesneden door de soep te roeren. Voor die soep overigens neemt u nu eens een keer een mooie ham schijf en daar trekt u een heerlij ke pan met bouillon van. Later plukt u de hamschijf in stukjes en de allervetste buitenkant laat verdwijnen. En nu gaat u de soep versieren met van alles en nog wat aan groenten, witte bonen, stukjes j aardappel, rijst en wat u zo maar in de zin komt. U kunt er soepbal-j letjes bij doen of dobbelsteentjes mager gerookt spek. En u begrijpt al wel dat u heel spaarzaam met het zout behoort om te gaan. Proeven voor u de soep opdoet of het zoutgehalte goed is. Roer even voor het serveren, een stuk boter door de soep en zet desverlangd een schaal met geraspte kaas op tafel en geef eventueel wat taost erbij. Voor de moeder van de baby, wier of wiens foto als winnaar in de wedstrijd in iedere SuperMart uit de bus komt, wacht er een verrassing van 50 aan PMC- cheques. De winnende baby krijgt oovendien een spaarbankboekje met een inleg van ƒ25. Diverse fabrikanten van kindervoeding stellen bovendien ook nog leuke prijzen beschikbaar. In de SuperMarts waar de foto wedstrijd werd gehouden, stond een groot bord opgesteld, met daarop de ingezonden foto's van babies tot en met twee jaar. Alle foto's zijn voorzien van een num mer. Tijdens het tweede deel van de wedstrijd kunnen de huisvrou wen het nummer van hun uitver- Wild konijn met pruimedanten AARTOE ZET U eerst dc prui medanten in de week. Een Sun sweet Tenderpack kost per 260 gram 89 ct. Andere prui medanten kosten per 250 gram 69 ct. U braadt het wild konijn in de boter aan alle kanten mooi bruin, zout en pepert vervolgens naar behoren en voegt er een glas rode Rioja-wijn bij. Rasp er ook een uitje door. Dan gaan de gewelde pruimen erbij en u laat sudderen en smoren tot het vlees van de botjes valt. De rest van de fles Riöja 1,69) drinkt u er bij. Met versgekookte aardappelen. Met vruchten na zult u zich zeer voldaan voelen! lijkheden dan een plastic go» dijn als omhulling van uw douche Er zijn namelijk in de handel wanden verkrijgbaar, die kant i en klaar kunnen wo. den aang" bracht, zowel van g'as als van; kunststoffen, asbestcement of staal I al naar gelang uw Doremonnge en uw smaak. ALS DE DEUR van uw douche cel of badkamer een verfbeurt nodig heeft, denk dtn ook eens aan deurlin oleum. Het is glad, gemakkelijk in onderhoud en duurzaam. Kosten: f4.- per m?.. Hoewel het kampeersei- zoen voorbij is, worden nog regelmatig PMC-tenten be steld door die PMC-leden die op campings kennis maakten met deze fraaie tenten. Voor hen die de gehele tenten-sortering willen zien, vermelden wij even dat we gens ruimtegebrek de shows in de AH-winkels zoals deze werden genoemd in de voor- jaars-catalogus per eind sep tember zijn opgeheven. De serie is dus alleen i.og maar te bezichtigen in de show-room Adm. Helfrichlaan 30 te Utrecht. pLADEREND IN OUDE LEGGERS werd ons oog getroffen door een aantal knipsels uit oude kranten. Wij herkenden ze onmiddellijk; het ging hier om oude huwelijksaankondigingen die ons eens waren opgevallen vanwege een merkwaardige toevalligheid. Wij zagen aankondigingen die be trekking hadden (om een enkel voorbeeld te noe menop het huwelijk dat plaats had gevonden tussen een meisje Groen en een jongen Fris. Het echtpaar zou dus samen voortaan de naam Fris- Groen dragen. Ook vonden wij (ornm nog een voorbeeld te noemen) de namencombinatie Blauw- ..j,nr(in «fit Wit en Vos-Kip; het ging hier dus telkens om huwelijken waarin de vrouw een W«f was Z een geboren Kip en ie man Blauw heette en Va,. Br waren meer voorbeelden, zoah Mijnheer-Dokter (dus mevrouw Mijnheer, geboren Dokter) Mees Meester, geboren Knechtje). Meester-Knechtje (mevrouw IJ ZIJN ERVAN OVERTUIGD dat vala echtparen i i land een soortgelijke velende lachlust van minder-toevallig-bedeelden mee opwekken. Het leek ons aardig in dat verband eans een prijsvraag uit te schrijven. Wij verzoeken daarom die gehuwde vrouwen die toen zij het ja-woord gaven een nieuwe, op merkelijke naamscombinatie tot stand brachten en de ambtenaar van de burger lijke stand daar wallicht al een aerste grapje op maakte, ons hun namencombinatie te schrijven. zal gevraagd worden naar de echt heid van de namencombinatie en WIE DE MOOISTE combinatie bezit het moet wél een wet- telijk-erkende combinatie zijn en, bij de toekenning van de prijzen zal dus een afschrift van Burger lijke Stand of een trouwboekje ge toond moeten worden die schrijve ons en wij zullen graag, voor de mooiste namen een drietal prjjzen uitloven. Dus: u, mevrouw, schrijft ons. op een briefkaart- even wat precies de naam van uw man is (achter* naam) en wat uw „geboren"-naam is. Dus u schrijft ons in deze zin. Mijn naam is Mevrouw Links-Van de Weg. Of: „Mijn naam is Me vrouw Pieters-Kerk" Of: „Mijn naam luidt Mevrouw Koning-Kei zer." Begrepen? Doen dan! Redactieadres AllerHande; Na menprijsvraag. Harstenhoekweg 189, Scheveningen.

Allerhande | 1965 | | pagina 3