Het genei van het succes Wilde Westen blijft lokken Gouden Horizon Encyclopedie VADER EN ZOONS AH-INKOOPSTER VOOR MAAR LIEFST 1200 OBJECTEN Wimpy-kiosk op Museumplein Amsterdam C D Geen juli-nummer ZOON HOSS 1." ZOON ADAM LITTLE JOE Wat zullen we hem geven? 6 3 J 7^ Om de huisvrouw ruimere keuze te hieden r K. J "N tv- AH-6V2 Pils Albert Heijn r v»_ Niet voor vaders JUNI 1965 ALLERHANDE A WAT is toch het geheim van de successen van „Bonanza!", is een vraag die men zich al spoedig stelt als men de t.v.-serie op eigen toestel ziet en bemerkt dat men, ofschoon wat welwil lend glimlachend om de bo venmenselijke moed van de hoofdfiguren, de wijsheid van Old Ben, pa ofwel Poah ge noemd, en de onkwetsbaar heid van de helden, toch ge boeid en ontspannen toekijkt. Natuurlijk: het zijn elementen die ook naar voren gebracht Werden toen men, in 1959, de serie „Bonanza!" aan de man trachtte te brengen met een keu rig boekje, waarin nauwkeurig werd uiteengezet wat er zoal zou worden gegeven. Allereerst was er de belangstelling (in de Ver enigde Staten) voor westerns. Dan was er het feit dat de verhalen goed in elkaar zitten, geen onzin vertellen, en actie, spanning, romantiek, humor en menselijkheid combineren. Voorts: het prachtige landschap bij het Tahoe-meer dat zo geheel en al contrasteert met het ruige leven in de mijnstad Virginia city met zijn schavuiten, lichte vrouwen en geldbonzen. Voorts (natuurlijk) een nu eenmaal sprookjesachtig-aantrekkelijk deel van de Amerikaanse geschiedenis (de werkelijkheid van het Wilde Westen was bepaald niet zo schilderachtig en moedig en roman tisch!). En dan natuurlijk de vier hoofdrolspelers: Lorne Greene, Pernell Robert, Dan Blocker en Michael Landon als Ben Cart- wright, Adam, Hoss en Little Joe. Daarbij het invoegen telkens van een beroemde gast. WIE DE SERIE ..BONANZA" niet vanaf het begin heeft ge volgd en dus de familiehistorie van de rijke Cartwrights niet kent, vraagt zich wel eens af hoe het toch zit met die alle zo geheel ver schillende zoons van old Ben. En waar is de vrouw des huizes Mevr. E. SARPHATI GAAT u EENS met mevr. Sarphati praten", luidde mijn opdracht en omdat het, naar ik meende, over potten en pannen ging, reageerde ik als een echte vrouw met veel enthousiasme. Toen ik binnenkwam, zag ik een kleine, tengere figuur die als het ware schuil ging achter een enorm bureau, terwijl ze omringd was door de meest uiteenlopende voorwerpen. Want om potten en pannen bleek het beslist niet alleen te gaan. Dat waren nl. de enige dingen die ik niet zag staan! (Advertentie) In Washington kwam hij bij een toneelgroep en leerde daar. in twee jaar, zijn vak. Via het toneel klom hij verder op tot hoger niveau; zijn grote kans kreeg hij in ..Macbeth" en „Romeo and Juliet" van Shakespeare. Hij kreeg er prijzen voor en kwam op "v Broadway, hét doel van elke Ame rikaanse toneelspeler waar hij suc ces oogstte in twee beroemde stukken. In 1957 tekende hij een fÉËlpl contract voor een rol in „Liefde fp|f||| onder de olmen" en ging naar ikè^ Hollywood, waar hij meer films - - - maakte. Vandaar was het nog maar een kleine stap naar de Holly- woodse t.v.-studio's, waar t.v.-se- ries aan de lopende band worden gemaakt; via de Show van Shirley Temple, „Gunsmoke" en „Cimar ron City" kwam hij bij „Bonan za", als de eerste zoon, een felle, moedige man met scherpe blik en een koele houding. melding waard. Ofschoon niet dom zelfs intelligent slaagde Mi chael erin als op een na de slechtste leerling van 301 medestu denten te „slagen". Hij was echter WEN BEKEND TAFEREEL en bekende gezichten voor wie geregeld naar de Bonanza-tv- films kijken. geworden. Zij betekenen, voor meer dan driehonderd miljoen men sen, dan ook een verwerkelijking van eeen droom van mannelijk heid, moed. eerlijkheid, onkwets baarheid en avontuur. |\/TAAR VOOR DE REST kan men ■i'J het in het huishouden niet zo gek bedenken, of mevrouw Sar phati koopt het in of overweegt om het ergens voor de All-klan- tenschaar te gaan bestellen. De afdeling huishoudelijke arti kelen is betrekkelijk nieuw bij AH. Ze vormt het sluitstuk van het streven om in die SuperMarts waar de ruimte dit toelaat want huishoudelijke artikelen nemen meer ruimte in beslag dan levens middelen al die artikelen te verkopen, die men zo dagelijks in het huishouden nodig heeft. Daartoe behoren dus niet alleen kruidenierswaren, groenten en fruit, vlees- en vleeswaren, kleine textielwaren als ondergoed, vest jes, schorten en noem maar op. maar ook glazen, potten en pan nen, kortom al die dingen, die de huisvrouw gewend is aan te schaf fen zonder dat daar nu familiebe- raad voor nodig is. Kleine dingen dus, maar reuze handig om ook mee te kunnen nemen uit dezelfde winkel waar zij dagelijks of wekelijks haar boodschappen doet. Het is dus geen streven om I langzaam maar zeker uit te dijen' tot een groot warenhuis, maar een ontwikkeling ook in het buiten land te constateren om van een AH-SuperMart een winkel te ma ken. waar men alles voor het dagelijks huishouden kan kopen. Onder één dak. en de man tot kopen noden omdat ze het leven zo maar meer fleur en kleur geven... terwijl toch de prijzen niet hoog liggen. Haar indruk is dat vrouwen wel degelijk in de allereerste plaats letten op kwaliteit, maar dat ze daarnaast onder de indruk van een zeer aantrekkelijk uiterlijk gemak kelijk overgaan tot het zg. „impul sieve" kopen. Het antwoord is eenvoudig: er j| ls geen vrouw-des-huizes meer! ff Old Ben Cart w right, met 1 de bruine stem, had het niet gemak- kelijk in zijn jonge jaren. Hij trouwde met een jonge vrouw, de dochter van een zeekapitein aan de oostkust maar moest haar ver- liezen bij de geboorte van hun eerste zoon: Adam. Met de kleine jongen trok ihij van New England naar St. Louis waar hij het geld dat zijn ouders hem hadden nage laten, in een handelsonderneming stak. Hij werd opnieuw verliefd op de stoere dochter van een Zweeds immigrant die rijden kon en schie ten en die hem gewillig naar het westen volgde. Kort na de geboor te echter van Bens tweede zoon. Hoss bijgenaamd, vielen zij in een hinderlaag van Indianen en de jonge vrouw stierf door een pijl schot. Old Ben trok toen in zuidelijke richting naar New Orleans en trachtte een im- en exportfirma op te bouwen. Hij ontmoette daar een vurige Creoolse, die door vele mannen werd begeerd: zij was de dochter van een van de moorde naars van de piraat Jean Lafitte. Zij ontstak allerlei hartstochten in Ben en hij bezwoer zichzelf haar te zullen weghalen uit de kring van bewonderaars, die haar voort durend omringden. Hij dong naar haar hand en kreeg haar na een woeste periode van hofmaken. Zij schonk hem zijn derde zoon. Little Joe geheten; hun geluk duurde maar kort. Een eens afgewezen minnaar namelijk vermoordde haar. BEN CARTWRIGHT UOSS wordt gespeeld (met i opmerkelijke hoed en al) door Dan Blocker, een zwa re man met een tamelijk-dom, maar goedig gezicht, zijn typi sche „handelsmerk"hij weegt heel wat meer dan 200 pond. Zijn eerste rol was die in „Arse nicum en oude kant", waarin hij de lijken uit de kelder moest wegbrengen en waarvoor dus een sterk persoon nodig was. Dit veranderde zijn gehele le- ven. Hij ging naar het-toneel; hij deed dat terwijl hij een aanbie- beroepsspeler PONDEROSA ter uitvond die niet de verstreken minuten aangaf, maar duidelijk liet zien hoeveel minuten nog restten, een belangrijke zaak in de radiowereld. Hij studeerde voor chemie in Ottawa, verander de toen van richting en ging Frans en Duits doen en vervolgens over naar de toneelstudie. In New York trad hij op tot de Tweede Wereldoorlog uitbrak en werkloosheid in zijn vak intrad. Toen dan kwam hij bij de radio en werd omroeper; zijn stem heeft er alle goede kwali teiten voor. In 1943 werd hij naar Hollywood gezonden voor een serie van 25 radio-uitzendin gen van elk 15 minuten die Canada's oorlogsinspanning moes ten helpen bevorderen. Hij kreeg een prijs als omroeper (1942) en stichtte, na de oorlog, een Academie voor Radio Kunst. een uitmuntend speerwerper en zoiets telt geducht mee in het Amerikaanse onderwijswezen. Hij kreeg aanbiedingen van liefst 46 universiteiten daar te komen stu deren; elk hoopte zijn speerwer- pende krachten voor eigen glorie te kunnen aanwenden. Uit die rui me keuze richtte hij zich op de universiteit van Zuid-Califomië, waar Hollywood ligt. Na het stuk je „Weerwolf" speelde hij in „The Legend of Tom Dooley" en trad, als t.v. artist, op in „Playhouse AMBITIEUS De vijf en een half jaar „Bonan za" hebben hem als acteur doen i rijpen; hij beoefent nog steeds de sport; is getrouwd met Lynn Noe en heeft kinderen. Hij schrijft ook en is de enige vaste i medewerker van ..Bonanza" die I ook aandeel heeft in de teksten die J gesproken worden en in de op- j bouw van het verhaal. Hij is1 ambitieus en jong en een idool van vele meisjes. De enige die weieens beu wordt van zijn brave heldenrol is Adam (Pernell Roberts): hij heeft zelfs aangekondigd ermee te zullen j stoppen, maar de verdiensten lij- ken te goed om een dergelijke AH. Voor trips Voor vakantie Voor thuis éf} IN HANDIG BETER-BIER- BLIK baan te laten schieten. De „Bonanza"-cast is schatrijk BLIKJES Fijn bier. Langer gelagerd, veel ronder van smaak. Geen statie geld. Geen breuk. Heerlijk fris (koelt sneller'.). Gemakkelijk om op reis mee te nemen. Onbeperkt houdbaar. Bier om altijd bij de hand te hebben ALLEEN BIJ Gevarieerde colleclie Mevrouw Sarphati, als inkoop ster voor Albert Heijn voor de afdeling huishoudelijke artikelen, behandelt maar liefst zo'n slordige 1200 objecten, waarvan zij, na ijverig speuren, meent dat ze de klant van AH zullen aantrekken. En die collectie gaat van rook verdrijvers, via genoemde potten en pannen, Frans hand-gedeco reerd aardewerk en vele plezierige en nuttige zaken tot plastic ijs lolly-houders. Voor de lieve moe ders die hun kindertjes op die manier nog eens van een extra lekkernij willen voorzien. Mevrouw Sarphati, die over een bijzonder levendige en onderzoe kende geest beschikt, heeft in de loop van de jaren zeer veel ver schillende werkzaamheden verricht en zo werd zij op een gegeven ogenblik assistent-inkoopster, een bezigheid die zij dermate boeiend vond, dat zij zich op dit gebied verder ging bekwamen. Vervolgens werd ze inkoopster. „Pionieren" Bij AH ziet zij haar werk als „pionieren", immers wanneer een nieuwe afdeling als „huis houdelijke goederen" wordt op gezet weet men bij lange na van tevoren niet welke artikelen door het publiek gezocht en gekocht znllen worden. Voor inkopen moet men als het ware een zesde zintuig hebben. Warenkennis, gevoel voor kwali teit, kleur en vormgeving zijn verdere eigenschappen die een grote rol spelen. Mevrouw Sarphati oriënteert zich voor nieuwe artikelen op de binnen- en buitenlandse beurzen. 1 door nauwkeurige bestudering van vaktijdschriften en door het bekij- 1 ken van de monstercollecties die 1 men haar komt tonen, i Naast de gebruiksvoorwerpen, I wil ze graag een plezierig assorti- ment van „gezelligheids-voorwer pen" samenstellen, die de vrouw MEVR. SARPHATI 1001 artikelen Juist daarom stelt zij hoge eisen niet alleen aan kwaliteit en aan trekkelijke verkoopsprijzen, maar ook aan de charme die er van de objecten uitgaat. Keur van glaswerk Een voortreffelijk voorbeeld hiervan: de bijzonder leuke en fraaie collectie glaswerk. Zeer gevarieerde glazen voor port, wijnen, bier, whisky, cognac, limonade en longdrinks. De moderne glazen vragen erom gekocht te worden! En zo zijn er ook de niet direct functionele artikelen, die een vrouw eigenlijk eens een keer kan kopen als een bescheiden cadeautje voor zichzelf. Leuk dat een vrouw dit zo voor vrouwen ziet en inkoopt! CISKA VERHEUL TIJDENS BRITSE WEEK ONTDEKT Zo bleef hij actief op verschil lende kunstgebieden; ten slotte in New York teruggekeerd kreeg hij een filmrol en een rol in een toneelstuk, waarna Hollywood hem ontdekte en verscheidene rollen fiaf. In 1957, na een aantal films en regelmatig optreden in Shake- lingen, toen besloot hij daar te spearestukken, ging hij terug naar blijven. Hij vestigde er zich met Hollywood en maakte zijn eerste zijn drie zoons, en door andere Wild West-film. „The Hard Man" Toen trok Ben weg uit de beschaafde wereld en ging met zijn drie zoons naar het westen, waarheen de pioniers-caravaans trokken. Toen hij eens op een dag de weidegebieden van Nevada zag en de beboste heuvels en berghel- pioniers te overreden te blijven, wist hij het gebied Ponderosa dusdanig te ontwikkelen dat het een rijk en vruchtbaar goed werd. Hij is nu, twintig jaar later, oud geworden. Maar hij is sterk en vroom; hij zoekt niets dan het goe de en hij spreekt dikwijls in Bijbel teksten. Hij verafsohuwt de stad met de zilverdelvers en beschouwt haar als een oord van verderf. Hij kan erg kwaad worden, maar ook kan zijn gezicht zacht worden als hij spreekt over zijn bedrijf en zijn zoons. Hij ziet vaderlijk op hen neer en spot met hun grillen en jeugdige bedoening. Hij rijdt nog uitstekend paard en schiet als de beste. Gelukkig maar: want er wordt heel wat geschoten in „Bo nanza" en het is een eerste voor waarde dat de helden ervan in leven blijven (anders zou de serie immers stoppen). Wat nu boeit zo in de rondhoof- dige Lorne Greene? Zijn zware mannelijke stem. Zijn stoere knapheid. Zijn mannelijke rijpheid (hij is nog niet zo héél oud). En. sis Cartwnght, zijn volkomen ont- hevenheid aan de Vrouw. Hij is geheel bevrijd van de onrust die de Vrouw in het bloed van mannen kan brengen. Hij is daar prachtig aan ontgroeid in „Bonarika" waar in hij. zeer welgesteld en wonend in een buitengewoon fraai en statig ingericht buitenhuis, als een soort heilige door het leven schrijdt, zo nu en dan de terreinen van Ponderosa zuiverend van vuig volk. en „The Last of the Fast Guns". In 1958 trok hij rond met een stuk „Edwin Booth" geheten, waarin hij zeven verschillende rollen speelde: waarna Hollywood hem in de t.v.-serie „Wagon Train" plaat ste en zijn weg naar het huidige „Bonanza" geëffend was. Hij is getrouwd met een voormalige ac trice Nancy Deale en woont in Sherman Oaks in Californië; 45 weken per jaar moet hij zes dagen van de week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat repeteren voor „Bonanza". rugby-elftal te worden afsloeg. Hij diende in Korea, trouwde, vandaar teruggekeerd, met een vroegere vlam van school, werd leraar Enigels, gaf enkele jaren les op een school en was van plan in Los Angeles zijn doctorstitel te gaan halen in letteren en wijsbegeerte toen hij een rolletje kreeg in 1 „Gunsmoke": dit werd aanleiding voor hem verder al zijn aandacht te wijden aan het acteren. Hij kreeg verscheidene t.v.-rollen in „Cheyenne", in het „Zane Grey I Theatre", in „Have Gun Will j Travel", in „Maverick", in ,,Wa-| gon Train" en andere en trad op in verscheidene films. Dat leidde rechtstreeks naar de huidige rol in „Bonanza". TTiE HELD van de jongere vrouwelijke toeschouwers is Little Joevolgens het ver haal de zoon van Old Ben en de schone, vurige Creoolse uit New Orleans die zo wreedaardig werd vermoord door een afge wezen minnaar en dat terwijl zij het geluk met Old Ben had gevonden. Michael Landon stamt uit j een acteursfamilie en. na een nogal mislukt schoolverleden. wist hij een rol te krijgen in een film die de opmerkelijke titel „I was a Teenage Werewolf" droeg („Ik was een feenagerweerwolf"), een werkje dat, menen wij, ook in ons land heeft gedraaid en nogal eng was. Hij trad daarna verscheidene malen voor de t.v. op. Zijn eigenlijke naam is Eugene Orowitz, maar aangezien zowel zijn moeder een bekende in de showbussiness (Peggy O'Neill) als zijn vader die zich EMO noemde, alsmede zijn zuster die llll! optreedt als Victoria King, van llpl naam veranderden, deed hij het ook en noemde zich Michael Lan- don. CANADEES Lorne Greene, de Old Ben van „Bonanza" is Canadees van ge boorte en werkte aanvankelijk bij de radio, waar hij een chronome- pERNELL ROBERTS is de ac- teur die in „Bonanza" zoon\f Adam speelt. Hij werd veertien V jaar geleden acteur na een ta- j melijk mislukt schoolbestaan en Wat zijn schoolverleden aangaat SPEERWERPEN een periode van twee jaar bij js de marine het volgende typiseh-Ameri- versohijnsel wel een ver- piJDENS DE BRITSE WEEK, die Amsterdam de vorige maand op stelten heeft gezet, stond er op het Museumplein, bij de Inn en het Britse Ideale Huis, ook een Wimpy-kiosk. Want de Wirrvpy hoort bij Londen als de duiven bij Tra falgar Square. Èn dus ivas de Wimpy-kiosk een attractie die in het Londense beeld in Amsterdam zeer op z'n plaats was. Albert Heijn's dochteronderneming Formosa, die de Wimpy-restaurants in Nederland exploi teert, had voor de kiosk gezorgd en het was dan ook een hoogtepunt voor alle betrokkenen, toen Prinses Margaret en L or d Snow do n het Museumplein bezochten. Wanneer u tijdens die Britse Week de Wimpy- kiosk gemist hebt en alsnog eens wilt proeven hoe een Wimpy smaakt, dan kunt u terecht in de Wimpy-restaurants in de Leidseslraat en op het Damrak, maar ook in het Wegrestaurant Albert's R te Zevenaar. Voor het geval u het niet wist: een Wimpy is de Londense Lyon's versie van een Hamburger, van 100 rundvlees, bereid met (geheime) kruiden en gevat tussen een knappend broodje. Wat tomatenketchup erover heen, een kopje koffie erbij en men smult ervan. In Engeland met name doen honderdduizenden er dagelijks hun lunch mee. W/AT ZULLEN WE HEM geven op Vaderdag? Een das of een zakdoek. Als het kan, mag het ook nog iets originelers zijn, al zijn de herenzakdoeken tegenwoor dig aantrekkelijk verpakt, om van de dassendozen maar te zwijgen. En al hebben de heren der schepping altijd weer zakdoeken en dassen nodig. Maar als het ook nog wat anders mag zijn, wat dacht u winkelend in de AH-Super- Ma i ts met afdelingen huishou delijke artikelen van een draaiasbak, goudkleurig craquelé met zwarte knop voor 2,95? Rookt-ie niet? Dan is die telefoonklapper annex agenda en memoblok van 3,50 misschien iets voor hem. Heel fijn is die King Size flesopener van 2,50. Een houten steel van 60 cm met lederen ophanglus, Er zit een licht verwijt in, maar we mo gen vader toch ook wel een béétje plagen. Geef hem anders whisky glazen. Ze kosten maar 39 ct. per stuk en voor zo'n vrienden komt ie altijd whiskyglazen tekort. Zo'n bierbeker van 65 ct. is natuurlijk ook niet gek. Of dat bierglas met voet en met diverse biermerken, 1,35 kost het. Is hij geen whiskylief hebber, maar drinkt hij des te liever een glaasje cognac op z'n tijd: G i 1- de cognacglazen kosten 4,50 per drie stuks. Dan kunnen moe der en de oudste zoon of dochter ook nog meedrin ken. En als vader een auto heeft, dan zijn er hele maal geen zorgen meer. In de auto-afdeling van de AH-SuperMart vindt u een onuitputtelijke bron van inspiratie, want zo'n auto kan men tjok- P vol grapjes hangen en W) leggen. Diep adem ha- V len. daar beginnen we Sigarettenétui, magnetisch 2,25 KM-stand-meter 2,25 'Olieververs-meter 2,25 Sleutelhanger met buidel voor par- keerkwartjes 1,75 Magnetische kwart jesbuidel 2,50 Sleutelhanger met old timer 2,95 Auto-asbakje 2,75 Auto-afvalbakje 1,95 Autolamp 4,75 Autoborstel 5,75 Rugsteun 5,90 Weet u het nóg niet? Neem dan maar een doosje zak doeken. Daar kunt u zich nooit een buil aan vallen. Maar kijk toch nog eens rond. CISKA VERHEUL Waardevolle aanwinst voor Amsterdamse schoolbibliotheek OP DE DERDE MONTESSORI SCHOOL neemt de AII-Eney- clopedle „Gouden Horizon" een bijzondere plaats in. In drie klas- staan daar nu de complete series alle 16 delen zijn thans immers compleet voor het dage lijks gebruik. „Onze leerlingen hanteren de naslagwerken vooral als basis voor hun werkstukken", verklaart on derwijzer P. Th. Sanders. Een enthousiaste docent, die hoge prijs stelt op het eigen initiatief van de leerlingen en die dat dan ook sterk stimuleert. TT ET „WERKSTUK" is een be- langrijk facet van het onder wijs, zeker op deze school. Het leert de kinderen de weg zoeken in de veelheid van gegevens, die nu eenmaal op iedere school ter be schikking zijn. Het resultaat van deze werkwijze moet zijn een eigen verhandeling, over onver schillig welk onderwerp, op basis van de zorgvuldig bijeengezochte gegevens. „Een willekeurig voorbeeld" zegt de heer Sanders, bladerend in de voltooide werkstukken van zijn klas. „is het vultanisme". De en cyclopedie blijkt bijna drie pagi na's te wijden aan dit onderwerp. Er zijn zeven foto's, tekeningen en schetsen bij om dit verschijnsel te verduidelijken. Eigen verhaal ..Het gemiddeld begaafde kind werkt met deze gegevens naar een eigen verhaaL Liever zie ik na tuurlijk dat het kind op basis van deze informatie verder gaat zoe ken. Zover komen ze later wel. naarmate er meer ervaring is met dit werk. Dan zijn we precies waar we moeten zijn". De heer Sanders verklaart na der: ..Hier staat dat „miljoenen kilo's vloeibaar gesteente worden uitgestoten bij een eruptie". In dit korte bestek wordt uiteraard het verschijnsel van vloeibaar gesteen te niet verklaard. De leerling vindt nu ergens anders wel de verklaring van het feit dat ge steente zich ook in vloeibare vorm kan voordoen." Een merkwaardig voorbeeld van de goede diensten die de encyclo pedie kan bewijzen: „Nergens was een bruikbare, korte levensbe schrijving te vinden van Vondel", aldus de heer Sanders. „Juist in deze encyclopedie vond een van de leerlingen de korte beschrijving, op niet te hoog niveau, van deze dichter." Zelfwerkzaamheid Het accent bij deze onderwijsme thode ligt op de zelfstandigheid. Het werkstuk acht de heer San ders een goed hulpmiddel hier voor. Zijn 34 leerlingen hebben plezier in dit werk. Hun leeftijd ligt tussen de tien en de dertien. Jong dus nog voor het geheel zelfstandig speuren in het resultaat van eeuwen wetenschappelijk den ken. Niet te jong, gezien de ervaringen van de heer Sanders: „Langzamerhand zie ik steeds meer eigen initiatieven tot ont wikkeling komen. Het taalge bruik wordt beter en het plezier in dit werk leidt soms tot resultaten waar ik zelf versteld van sta." [JET JULINUMMER van AllerHande zal gecom bineerd worden met het augustusnummer. Aller Hande neemt dus in de zomermaanden ook een beetje vakantie. Het vol gende nummer van dit blad kunt u derhalve pas na 9 augustus tegemoet-

Allerhande | 1965 | | pagina 3