ALLERHANDE-JURY KOOS DE DRUKSTE HUISVROUW Rozebottel- jam: PREMIES KIJKEN GRATIS ADVERTEREN in de AH-SuperMarts fe LUNCHEON MEAT Drieling in AH-familie 69 AH-Slasaus ZUIDVRUCHTEN TE KUST EN TE KEUR PARACHUTE-SPRINGERS Griesmeel pudding VRAGEN EN AANBIEDEN Een prima dessert: abrikozen en beschuiten Vis met champignonsaus vol vitamine C Weekreclame Er is weer volop sla! Albert Heijn (Er is heel wat mee te doen Een uitkomst voor velen Griesmeel als binding van soep Abonneren op AlIerHande r__o Weekreclame Albert Heijn i Enkele voorbeelden van hoe het moet (en kan): 2 ALLERHANDE MAART 1965 (Vervolg van pag. 1) doet al mee", zegt mevrouw Lijds- man. „Hij Jlelpt met afdrogen". Dagjeswerk Van de negen kinderen Lijdsman zitten er acht op school en Wim- fried van twee is thuis. P a - trick gaat elke dag naar de kleuterschool, J e r o e n van zes, Erik van acht, Theo van negen en Lucia van twaalf zitten op de lagere school. Dan komen M i - chiel van dertien (mulo). An ne m i e k e van veertien op de middelbare meisjesschool Fred van zestien op het gymnasium. Bui ten de Taunus zijn er als vervoer middel zes fietsen in huis. Hoe ga je met zo'n stevig gezin met vakantie? „In Boekei in Noordoost-Brabant hebben we een huisje", zegt mevrouw Lijds man. „Daar gaan we altijd in augustus heen". En dit jaar, met de baby die in juni verwacht wordt? „Neen, dit jaar komt er niks van, met een baby van een paar weken is het daar te veel behelpen". „Dan wordt het dagjeswerk met de kinderen", zegt de heer Lijdsman. Dagje naar het strand met de jongeren en met de ouderen tenminste één dag naar het Haringvliet, dat doen we elk jaar. En de dierentuin in Wassenaar. Daar is Fred niet weg te slaan. Hij is gek op vogels en zegt dat hij dierenarts i tuil worden". Twee koks U moet me niet vragen waar ze de tijd vandaan haalt, want daar begrijp ik nauwelijks iets van. Maar mevrouw Lijdsman breit de truien voor haar kinderen en maakt zelf montycoats en wand kleden. De twee en twintig lakens van de elf bedden in huis gaan niet naar een wasserij en ze zegt: ,,De kinderen moet je bezig hou den, anders hangen ze op straat" Ineens komen Patrick en Jeroen naar binnen, elk in een kokspak. „Mamma gemaakt", vertellen trots en dan „Mogen we panne koeken bakken?" Dat is vaste prik, eens per week. De kokspak ken maakte mevrouw Lijdsman om de keukentaak voor de twee jon gens aantrekkelijker te maken en, nou ja, daar staan die pannekoc- ken dan weer ♦egenover. Buiten in de tuin staat een indianentent. „Mamma maakte ook indianenpakken", licht een van de kinderen me in met een gezicnt van: Je moet niet denken dat het bij die kokspakken ophield. Vinger omhoog Wat meneer en mevrouw Lijds man zich voorstellen over de toe komst van hun zeven zontn? ,Ze moeten later een vak uitoefenen dat ze interesseert", zegt meneer Lijdsman. „Mijn twee dochters zijn nu Adamo-fans, maar dat za wel weer overgaan". Wat het meeste opvalt in huize- Lijdsman is de gezellige bedrijvig heid en dat opgewekte gezicht van de vrouw des huizes. Ovei hanr handicap praat ze nauwelijks. „Aan tafel met z'n allen is het wel eens moeilijk", lacht ze. ,,Als er dan een „moeder" zegt hoor ik niet wie dat is. Steek je vinger er maar bij op, heb ik ze geleerd dan heb ik het zo in de gaten' En met het weggaan bij de deur: „Dat „drukste huisvrouw' maakt me toch een beetje be nauwd. Er zijn vast hopen huis vrouwen die het veel drukker hebben". U was een van de vijf aan de eindstreep, mevrouw Lijdsman, en door loting werd u aangewezen. „Ja, ja", twijfelt ze, maar dan steekt een van de kinderen een vinger op en haar aandacht wordt binnen ge vraagd. /EROEN EN PATRICK hebben kokspakken van hun moeder gekregen om de keukenartieid wat aantrekkelijker te maken. De andere kant van de medaille: af en toe mogen ze pannekoeken bakken. Illlllllllllllllllllllillilllllllllllllllllilllllllilllllllllllllllllll U BEGINT met de champignon saus te maken. In een stuk boter laat u een zeer fijngesnip perde ui glazig en gaar worden. Dan gaan de goed gewassen cham pignons erbij, die gehakt zijn. Niet te grof, niet te fijn. Laat de champignons in de boter smoren. Zout en peper bijvoegen, op een heel laag vuurtje warm houden. Aardappelpuree staat ook al te wachten, goed luchtig geklopt; zo'n puree van verse aardappelen waaraan de kokende melk en een flink stuk roomboter een heerlijke smaak hebben gegeven. Nu gaat u visfilets bak ken. Naar verkiezing neemt u ze uit de diepvries, dan wel vers en de soort vis kunt u zelf bepalen. Als de vis mooi bruin is, dan doet u de puree in de dekschaal, bij de champignon-uien-boter-com- binatie roert u ongeklopte, onge zoete slagroom tot u een licht gebonden saus heeft verkregen waar u tot slot nog veel fijngehak te peterselie doorroert. De saus gaat in de sauskom, de vis op een voorgewarmde schaal en dan is het smullen, want juist de combinatie van de croquant gebakken vis met de fluwelige saus en de luchtige puree is een zeer bijzondere. Als u er nog een groente bij wilt, dan is sla, al dan niet gemengd, hier uitmuntend van smaak bij. Wat de dokter ervan zegt Mllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll -AH- GELDIG T/M WOENSDAG 24 MAART Jonge, malse sla met stevige goud gele „hartjes". U maakt die lekkere sla eens zo lekker met fles-St NU A LLE PEEMIES van de Pre- -/* mie-van-de-Maand Club behalve de tenten, want die nemen te veel plaats in en staan daarom alleen daar waar dit mogelijk is, zie hiervoor onderstaande opga ve zijn thans te bezichti gen, en wel in de volgende SuperMarts: Amsterdam, Helmholtz- straat 63, bij Middenweg, maandagmorgen gesloten; Rotterdam, Hoogvliet, Bin nenban 265, woensdagmiddag gesloten; Enschede, Boulevard 1945, woensdagmiddag gesloten; Arnhem, Presikhaaf, Han sestraat 145, maandagmorgen gesloten; Roosendaal, Nieuwe Markt 66, dinsdagmiddag gesloten; ALLE TENTEN De tenten zijn te bezichti gen in: Amsterdam, Helmholtz- straat 63, gehele serie; Utrecht, P.M.C.-Showroom Adm. Helfrichlaan 30, gehele serie; Arnhem, Presikhaaf, Han sestraat 145, gehele serie EXCLUSIEF Familie en IV Normal; Enschede, Boulevard 1945, ALLEEN Chateau Bleu Hl Miami en IV. Rotterdam, Hoogvliet, Bin nenban 265, gehele serie. PIRAAT Roei-zeilboot is te bezichtigen op de werf „Reek-boten" te Breukelen. De SuperMarts zijn ge opend van 8.30 tot 18.00 uur. De PMC-showroom, Utrecht, Adm. Helfrichlaan 30, open van 9—12 en van 13—17 uur op dinsdag t/m zaterdag; 's maandags van 1317 uur. JN DE KEUKEN heeft iedereen zijn vaste taak en zijn vaste beurt. Hier wast Annemieke af en Lucia en Fred hanteren de theedoeken. 7E ZIJN IN PRIJS verlaagd, de zo gezonde zuidvruchten waar u zulke heerlijke toetjes mee kunt maken. U begint er toch wel braaf iedere dag uw ontbijt mee? Even de prijzen noemen 100 gram Calif, abrikozen kosten 65 ct., maar de Perzi sche soort die kleiner is (niet temin zeer best van smaak) kost per 200 gram slechts 69 ct. Heel geschikt dus om tot moes te koken. De pruimedanten kos- tfc« per 250 gram maar 69 ct. en tutti-frutti per 250 gram doen 88 ct. Gedroogde appeltjes (vindt u ze ook zo heerlijk?) kosten 79 ct. per 150 gram. Overigens is er nog een soort Calif, abrikozen, die zijn iets-kleiner dan de eerstgenoem de ien die kosten 75 ct. per 150 gram. U ziet er is keus genoeg. LUNCHEON MEAT IS in deze tijd van prijzig vlees beslist een uitkomst. Een blik met een in houd van 340 gram kost slechts ƒ1.09. En u kunt er heel wat mee doen. Bijv.: u kookt spaghetti of een of andere vorm van macaroni (u weet wel op z'n Italiaans, in zeer ruim, kokend, lichtgezouten water met een scheutje olijfolie om kle ven te voorkomen) precies gaar, zodat de tand nog enige weerstand heeft. U giet af en maakt de macaroni verder klaar met een goed stuk boter, tomatenpuree uit een blikje blokjes Luncheon Meat, een inhoud van een blikje fijne doperwtjes, een geraspt uitje, een snuifje tijm, indien nodig nog wat zout en vooral vers gemalen peper. Dit is bijna al een maaltijd op zichzelf. Gemengde sla Of: u snijdt de Luncheon Meat koud, in blokjes en roert ze door een heerlijk aangemaakte, ge mengde sla. De sla bestaat dan uit mooie kropsla (met de knappende nerven in de bladen, dat is juist bij jonge sla zo heerlijk), komkommer en stukken tomaat ontveld en ont- kernd, plus een paar hardgekookte eieren, grof gehakt en zeer veel fijngehakte peterselie, daarbij sla saus of mayonaise, wat mosterd, I versgemalen peper en zout naar behoefte. Vergeet ook de ui niet, ditmaal in zeer dunne plakken gesneden en dus in fraaie ringen uit elkaar vallend. Als u toevallig wat koude aardappel over heeft, dan snijdt u ook die in blokjes en roert ze door de sla. Ragout Met Luncheon Meat kunt u ook een heerlijke ragout maken. Daar voor neemt u gelijke delen boter en bloem en roert er een glad papje van, dat u onder voortdu rend roeren aangenaam bruin laat worden, niet te licht dus en niet te donker. Daarna roert u er zoveel melk door dat u een goede ragoütmassa krijgt waar dan vervolgens een geraspt uitje doorgaat, zout naar smaak, versgemalen peper, wat tijm, een stukje laurierblad, een zeer fijngesnipperd preitje en de Luncheon Meat in blokjes gesne den. Met elkaar laat u dit alles sudderen waarbij u er zorg voor draagt dat het gerecht niet aan gaat zetten. Even vóór het opdoen roert u er veel fijngehakte peterse lie door en, zo het u lekker lijkt, ook de inhoud van een blikje soepballetjes. U zorgt voor een vuurvaste schotel met een fraaie rand van aardappelpuree erin en in het midden komt dan de ragout, waar na de schotel nog even in de oven faat, zodat de puree heel licht kan leuren. Het smaakt verrukkelijk. aan vitamine C in de voeding, is reeds eeuwenlang bekend: zware tekorten kwamen vroeger veel meer voor dan nu, maar de lichte re deficiëntieverschijnselen ziet men ook thans nog vaak, vooral na de winter met zijn tekort aan verse voedingsmiddelen. De eerste symptomen zijn grote vermoeidheid na lichte inspanning, nerveuze prikkelbaarheid en vaak ook spier- en gewrichtspijnen in de benen. Wanneer het vitamine tekort aanhoudt, ontstaan bloedin gen in het tandvlees, waarbij de tanden los komen te staan, en bloedingen op andere plaatsen. De weerstand tegen infectieziekten neemt af; bij een griepepidemie bijvoorbeeld is extra vitamine C geboden. Hoog gehalte C De belangrijkste gezondheids- waarde van rozebotteljam is gele gen in het uitzonderlijk hoge ge halte aan vitamine C, dat deze jam bevat. Geen enkele andere soort jam of marmelade bevat vitamine C. Trouwens, ook andere soorten broodbeleg zoals appelstroop, pin dakaas, vleeswaren, hagelslag en noemt u maar op bevatten geen vitamine C. Alleen lever, honing en kaas bezitten een weinig van dit belangrijke vitamine, doch de hoeveelheid is zo klein dat hij geen rol kan spelen. Rozebotteljam neemt dus een unieke positie in onder de zc diverse soorten broodbeleg. Wam neer men per dag één boterham met rozebottel tot zich neemt is het bij een overigens normaal dieet uitgesloten dat tekorten aan vitamine C ontstaan. Een eenvou dig recept, dat u met nadruk zij aangeraden. Het is wel zaak, een goede soort rozebotteljam te kopen; gerenom meerde firma's zorgen ervoor, dat de door hen geboden kwaliteit aan de eisen voldoet. Het gehalte aan vitamine C loopt voor de rozebot- tels van verschillende soorten ro zen namelijk sterk uiteen. Rosa rugosa bevat 800 mg per 100 gram rozebottel, rosa haematodos niet minder dan 5200 mg; daartussen bestaan nog vele andere soorten. Smakelijk broodbeleg Terwijl vitamine C voor ieder een noodzakelijk is, bestaat extra gevaar voor tekorten bij zuigelingen en kleuters (melk, hun hoofdvoedsel, bevat weinig vita mine C), bij mensen die zwaar lichamelijk werk doen of die veel sport beoefenen, en bij ouden van dagen; eveneens bij personen die een infectieziekte doormaken of pas hebben doorgemaakt. Het is wel duidelijk, dat rozebot teljam met zijn hoog gehalte aan vitamine C een waardevol be standdeel van het dagelijks dieet vormt. Het is bovendien een heel smakelijk broodbeleg. DE LEIDING VAN DE AH-SUPERMARTS Stelt iedereen in de gelegenheid te adverteren op een speciaal daartoe in de meeste van deze zaken aange bracht wandbord. Het is, in de praktyk, gebleken dat dit bord in een dringende behoefte voorziet. Velen maken gebruik van deze methode om wat hen „op het hart ligt", gratis onder de aandacht te brengen van de tallozen die dagelijks in de SuperMarts hun inkopen doen. Een uitkomst voor velen. Ook mensen die kamers zoeken (en verhuren), wo- ningruil willen toepassen en nog zo veel meer, kunnen hier terecht. VOALS WEL SPREEKT l~l gebeurt het aanplakken van advertenties, „raamad vertenties" zijn het eigenlijk (alleen hangen ze niet voor het raam), onder het toe ziend oog van de bedrijfslei der van de SuperMarts; ^ïij houdt een oogje in het zeil zodat geen onbehoorlijke of anderszins minder gewenste advertenties op het bord ver schijnen. Wie een bromfiets wil verkopen, een kinderwa gen zoekt, een „zo goed als nieuwe" wasmachine kwijt wil, een jonge poes zoekt, een nest honden heeft en nu goede nieuwe bazen voor de diertjes zoekt, wie een kana rie kwijt wil of parkieten zoekt, wie een aquarium heeft en nu een verwar mingsapparatuur zoekt (of kwijt wil) die kan dat ken baar maken met een papier op het speciaal daartoe be stemde bord. Succes enorm Het succes van deze adverten tieborden is enorm! Aldus heb ben de bedrijfsleiders van ver scheidene SuperMarts, waar de borden staan, ons verzekerd. Het is een goed idee! Immers de SuperMart is een echte markt waar dagelijks tallozen uit een bepaalde stadswijk of stadsbuurt een bezoek komen brengen. Waar beter dan op deze markt kan men zijn wen sen kenbaar maken door middel van een advertentie! Men be hoeft geen klant te zijn van de bewuste AH-SuperMart; wie wil adverteren kan dat doen. Bij het bord zijn blanco kaartjes aanwezig waarop iedereen zijn of haar advertentie kan schrij ven en vervolgens op het bord prikken. Op deze manier wil AH in zijn SuperMarts meewerken aan de vorming van de wijkgedachte: iedere wijk zijn eigen koopcen trum, zijn eigen sfeer, zijn eigen gezelligheid, zijn eigen markt. YAN SCHENKELVLEES laat u met een stukje foelie een krachtige bouillon trekken; schen kel met been is wel bijzonder Als de bouillon krachtig genoeg is en het vlees van het been valt, zeeft u de soep (ter ere van de eventuele splinters en de foelie). U snijdt het vlees in stukjes en die gaan weer in de bouillon terug en dan voegt u er ook soepballetjes bij, die u pittig en smakelijk hebt aangemaakt of. zo u het gemakke lijker vindt, uit een blikje hebt gehaald. Breng de soep aan de kook en voeg de griesmeel er als een luchtige regen bij. De soep moet licht gebonden zijn. Onder in de soepterrien klopt u een eiderdooier los en u voegt er lepelsgewijs onder voortdurend roeren de soep bij; dat voorkomt eventueel schif ten. Zorg dat de soep voldoende zout is en strooi er even vóór het opdoen wat fijngehakte peterselie bij. Anders dan anders en buien- gewoon smakelijk! TNE EERSTE DEMONSTRATIE met een soort parachute werd gegeven door de Fransman S e - bastien Lenormand die, aan twee parasols hangend, neer kwam uit een boom in r.Iontpel- lier. (1783). De eerste succesvolle echte sprong uit een ballon werd gedaan door André-Jacqu es G a r n e r i n (17691823) vanaf een hoogte van een kleine zeven honderd meter boven het Park Monceau in Parijs (22 oktober 1797). Uit een vliegtuig was de eerste waaghals Captain Albert Berry van het Amerikaanse le ger die, op 1 maart 1912, boven St.- Louis in de staat Missouri sprong. De grootste hoogte vanwaar een ontsnapping per parachute plaats vond, werd bereikt uit een Can berra jet-bommenwerper door lui tenant-vlieger John de Salis (29) uit Southampton en officier Patrick Lowe (23) uit een plaatsje in Middlesex in Engeland. Het gebeurde op 9 april 1958 boven Monyas in Derbyshire. Het vliegtuig van de twee ontplofte op 56.000 voet (plm. 17 kilometer!) en zij vielen neer in een temperatuur 'van 40 graden celsius onder nul tot een hoogte van plm. 3 km toen hun parachutes zich automatisch openden. Ook zonder kan het Ook zonder parachute kan het (héél soms) lukken. De grootst- bekende hoogte van een val die goed afliep, is die welke in de oorlog plaatsvond. Op een hoogte van 22.000 voet (plm. zes drie kwart kilometer) viel de Russische piloot C his sow uit een Iljoesjin die zwaar beschadigd was. Hij raakte de grond, scherend langs een tamelijk-steile helling van een ravijn die met sneeuw was bedekt. Hij schoof zo naar beneden; zijn bekken was gebroken en hij had ernstige beschadigingen opgelopen aan de ruggegraat. Men heeft uitgerekend dat een menselijk lichaam, na 1880 voet te zijn gevallen, zijn topsnelheid van plm. 200 km behaalt; dat was dus de snelheid waarmee de tegen woordige overste (toen luitenant) zijn glijbaan bereikte! Vele PMC-reizen gaan per KLM-JET VAN de gelegenheid om zich op AlIerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van 1,— aan extra postzegels voor administratie kosten en gericht aan Albert Heyn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toe zending te verzekeren. De post bezorgt AlIerHande aan huis. Wy verzoeken u wel ln verband met de postvoorschriften, deze 1,aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. Vlieg snel naar de zon met PMC en KLM -i .AH. GELDIG T/M WOENSDAG 24 MAART Neem eens toe als toetje: Waar houdt u van? Amandel tjes, bitterkoekjes, vruchtjes? U kunt kiezen. 0P de verjaardag van onze Kroonprinses werd de familie Timmer te Heiloo (de heer Timmer is werkzaam op de reclame afdeling bij Albert Heijn te Zaandam) verblijd met de geboorte van een gezonde drieling, een meisje en twee jongens. Har old (Harm Al bert), Rieke (Hendrika) en Frits (Fokko) zijn hun namen. Toen deze foto werd genomen, waren ze in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar even uit de couveuse gehaald om door mevrouw J. B. A. Timmer-Strating te worden bewonderd. Inmiddels heeft Frits reeds promo tie gemaakt. Hij kwam nl. 6 maart jl. reeds thuis in Heiloo. De verwachting is, dat de anderen spoedig zullen volgen en het gezin per 1 april a.s. compleet is. Onder de vele blijken van belangstelling en felicitaties was een telegram van Prinses Beatrix, alsmede attenties van directie, kan toor fonds en collega's. Voor de sterk geïnteresseerden geven wij hierbij nog de gebo irtegewichten van de drieling, t.w.: Harold 2000 gram, Rieke 1750 gram, Frits 2280 gram. Samen wogen ze dus ruim 12 pond. De kans op een drieling is één op tachtig in het kwadraat, zodat volgens een vuistregel 1 op 6400 geboorten een drieling betreft. Pak voor 1 liter pudding Als u er nog wat rode bessensap of een puddingsausje overheendoel, is het een compleet feestdessert. AlIerHande Advertent ie- Kijnivvedstrijd HET feit dat in de SuperMarts van Albert Heijn advertentieborden worden aangebracht, waarop ieder een (men behoeft er geen klant voor te zijn!) zijn advertentie kan op hangen over huishoudelijke hulp, jonge poezen, een kinderwagen gemeubileerde kamers, bracht ons op het idee, een kleine rijmwedstrijd aan dit initiatief te verbinden. Wij vragen de lezers een klein rijmpje te maken, waarin een ge fingeerd artikel wordt aangeboden (of gevraagd). Als voorbeeld plaatsen wij hit enkele gedichtjes die dus alle ie aanbieden of vragen. Het is de bedoe ling dat de inzenders iets dergelijks verzinnen over een of ander voor werp etc. en erop letten dat het ge dichtje (het moet rijmen!) niet gro ter wordt dan veertien regels. Hoe korter en pittiger hoe beter. De redactie stelt aardige prijzen ter beschikking voor de beste in zendingen; een ter zake kundige jury beoordeelt de kunstwerkjes. De zendingen worden vóór 31 maart binnen verwacht op het adres I AlIerHande, Harstenhoekweg 189, Scheveningen. LIEVE POES '„Tehuis gezocht voor lieve 'poes", luidde een der advertenties. Toen schreef een ernstig heer uit Goes met uitstekende referen ties) „Als zij maar slank en jong is Niet vals en scherp van tong is, Blond haar heeft, blauwe ogen, Gevoelig, snel beioogen, Van goeden huizewelge steld, Geen hulp aanwezig, zij vermeld), Van lezen houdt en van mu ziek, Vrolijk van aard en nimmer ziek, Geen nukken heeft en kuren, Dan kunt u haar wel sturen." LEUKE KA jVETTE heer zet-beebeeliaa Zoekt leuke ka met stro mend waa, Gelegen op het zuiden." Het antwoord hierop luidde ('t kwam van een mevrouw uit Muiden) Wij hebben hier zo'n vogel wel: Een mooie, zwarte Ka. Het is de laatste van het stel En hij praat iedereen na. Alleen, dat is wel duide lijk, Ligt 'ie niet altijd zuide lijk" ONROEREND GOED VEN brave zoon uit 't plaats je Sas, Sprak toen hij de annonces las: Ontroerend goed, Ja, dat ben ik! Ik ben zelfs meer: 'k Ben ontroerend goeder, Want ik ben steeds Zeer goed voor Moeder." Knabbeltjes ^HEEZ-TRIX"het nieuw ste op het gebied van de knabbeltjes bij een drankje voor tafel. (En de keuze op dit gebied is werkelijk wel bijzonder uitgebreid.) Deze Cheez-Trix zijn heel licht in gewicht en kosten slechts f 0,39. In blik verpakt. U BEGINT MET de abrikozen uwer keuze te wassen en daar na zet u ze in de week. Vervolgens kookt u ze met wat water en suiker en een c!' oenschilletje gaar. Het schilletje neemt u er later weer uit. Maak een custardvla en zorg dat er geen vel op komt door regelmatig te roeren tot de custard koud is geworden. onder in een Wilt u het 'helemaal feestelijk maken, dan kookt u nog wat meer abrikozen. Een deel deponeert n op de beschuiten (met het sap) voor de rest gaat u precies eender te werk. De overgebleven abrikozen pu reert u door middel van een zeef of een mixer. Die puree roert u deponeert u beschuiten (per rol 3J U,?,6 4 1 de.."ïeed? ct.) en op die beschuiten komen u Sg-, k begrijpt wel dan de abrikozen met het sap d?) s .goed keho- Daar worden de beschuiten dan Het ls eei) bijzonder van doortrokken. U houdt een -v toetje bet ziet er enig paar mooie abrikozen achter om eventueel te garneren, maar de beschuiten met de abrikozen dekt u toe met de rest van de custard, daarop komt dan de abrikozen- garnering. uit. Wanneer u het zich extra mak kelijk wilt maken, neemt, u dan een reuze blik halve abrikozen (abrikozenpulp) blik a 1.3 kilo f 1,98.

Allerhande | 1965 | | pagina 2