WEET wat voor vlees u in de kuip hebt! PMC - SER VICE PARAAT IN HET HELE LAND Nog meer PMC-Premies HOGE KWALTEIT IS PUNT ÉÉN n; OSSESTAARTEN 3 F Garantie-service is altijd gratis 2!5 I?5 b-J i Bruine bonen met gehakt >w Alleen bij Albert Heijn Met 19 monteurs plus 19 auto's Alleen bij Albert Heijn 16 DAGEN TUNESIË PMC-concerten geslaagd experiment VOETSELDERIJ MET KAASSAUS WAARDERING1 voor soepen en ragouts Mooi bruin braden AAA Alleen bij Albert Heijn Heel huiselijk FEBRUARI 1965 AiXERHAiNDE Zo efficiënt werken «Ie SuperMart - Slagerijen Pittige koffie! Een harmo nische melange van speciaal voor Albert Heijn geïmpor teerde koffiesoorten uit Afrika en Brazilië. 'Melitta-maling vacuumblik 250 gram Normale maling 155 vacuumblik 250 gram Koffiebonen 145 in pak van 250 gram I •Poederfijn en op de juiste tempera tuur gemalen, de Ideale maling voor gebruik In snelfilter met fllterzakje Service $4 jN DE 44 SLAGERIJEN die deel uitmaken van de SuperMarts van Albert Heijn, wordt wekelijks(l) 100.000 kilogram vlees omgezet. Daarmee is Al- bert Heijn de grootste sla ger van ons land. Dat ver klaart dan ook dat er liefst 250 man (de vrouwen in begrepen) werken in de slagerijen van AH. De vraag die onmiddellijk op welt als men deze indruk wekkende cijfers leest is: Hoe is dat alles georgani seerd? In dit artikel willen wij even iets vertellen over de enorme slagerij van AH. Het op uniforme wijze verwerken van het vlees dat van de grote slachte rijen komt, is een der voorwaarden van de lei ding der slagerijen. Op die manier kan men in alle AH-zaken een vast kwaliteitsniveau handha ven. Wie kalfslappen koopt in een SuperMart in Rotterdam zal ontdekken dat hij precies dezelfde kwaliteitslappen krijgt als die welke hij gewend was in bijv. Amsterdam te ko pen. In elke slagerij van AH koopt men onveran derd dezelfde hoge kwa liteit vlees. Krachtige en bijzonder fijn- geurige melange met speciaal karakter, door de beste koffiesoorten uit Midden- Amerika er aan verleend, 'n Weergaloos lekkere koffie 'Melitta-maling vacuumblik 250 gram Normale maling vacuumblik 250 gram Koffiebonen 170 in pak van 250 gram I •Poederfijn en op de juiste tempera tuur gemalen, de ideale maling voor gebruik in snelfilter met fllterzakje r'NIS ligt vier uur vliegen van Schiphol. Het KLM-lijnvlieg tuig brengt u snel en comfortabel naar zonnig Noord-Afrika. In het oude Tunis onvoorstelbare wir war van straatjes kunt u dwa len. In Monastir zonnige bad plaats zult u vijf heerlijke dagen hebben. Zon en zee als u nog nooit zag. U zult reizen en rusten in dit land van de Islam, een mooi land met gastvrije, vriendelijke mensen. U hebt de reis van uw leven. Er zijn 5 reisdata (zie Reisplan '65) voor deze 16-daagse reizen. De Clubprijs? Slechts ƒ895 (waarvan 26 in PMC-cheques). Een droom reis. Een toeristisch sprookje! Vlieg snel naar de zon met PMC en KLM 'TWEE HONDERD EN "VIJFTIG mannen en vrouwen werken in de slagerijen van AH. Een zestigtal daarvan verricht hun werk in de Centrale Model Slagerij (CMS) die tien SuperMarts, die geen eigen slagerij bezitten, van al het nodige voorziet (en dat is een hele hoeveelheid) en die, in hoofdzaak, in Amsterdam, Haarlem en Amstelveen gevestigd zijn. De andere 34 slagerijen werken „op eigen kracht". Zij beschikken dus over eigen slagers en andere vaklieden en zij behandelen het vlees, dat uit de slachthuizen wordt aangevoerd, op de streng-voorgeschreven manier die vastgelegd is in een speciaal reglement. Een reglement overigens dat ook de leidraad is voor de vaklieden in de Centrale Slagerij. Het is ook deze handleiding, opgesteld door de zeer deskundige vaklieden op het hoofdkantoor (mensen uit het slagersvak, zoals spreekt) die de constante goede afwerking van het vlees van AH waarborgt en die tevens aan de klant de zekerheid biedt dat zijn vlees weer op de vertrouwde manier is verwerkt tot mooie lappen, karbonades of wat verder dan ook. Dit systeem (elke AH- slager, die natnurlijk een slagers- vakdiploma bezit werkt op dezelf de manier, beent op dezelfde ma nier uit en verpakt op dezelfde manier) is de kern van het grote succes dat de AH SuperMart slage rijen hebben. De klant komt nooit voor verrassingen te staan: hij is altijd zeker van de hoge kwaliteit van het vlees dat gekocht wordt. Nederlands glorie Nederland is bekend om zijn goede slagers. Nergens ter wereld is de standaard van het vak zo hoog als in ons land. Nergens dan ook kan men zulk goed verzorgd en verwerkt vlees kopen als in ons land. Wie over de grenzen gaat, ervaart dat onmiddellijk als hij ziet hoe daar wordt gewerkt. Bui tenlandse deskundigen roemen de hoge klasse der Nederlandse sla gers unaniem. Bij AH, waar, zoals spreekt, alleen met vakslagers wordt ge werkt, worden die reeds hoge normen nog opgevoerd met behulp van het systeem dat vastgelegd is in de handleiding. Overigens: voor alle AH-branches zijn dergelijke handleidingen samengesteld. Niet alleen de slagerij is op deze manier genormaliseerd; ook de vele andere afdelingen beschikken over vaste arbeidssystemen. Deskundig inkopen Bij de slagerijen begint het bij de inkoop. Die berust in handen van ervaren vaklieden die per soonlijk de grote slachterijen be zoeken en daar uitzoeken wat het beste is. Men richt zich uitsluitend tot zeer grote slachtbedrijven, abattoirs, en vleesfabrieken. Hier namelijk beschikt men over een zo ruime keuze aan vlees, dat men er altijd zeker van kan zijn de gewenste kwaliteit in voldoen de hoeveelheden (denk eens aan de wekelijkse 100.000 kilo die nodig zijn!) te zullen kunnen ver krijgen. Het principe van de inkopers is: niet af te wijken van de stan daardkwaliteit ter wille van de prijs. Wel natuurlijk deze kwaliteit tegen zo laag mogelijke prijs te kopen. Of het vlees nu duur is of goedkoop, alleen goed vlees wordt aangekocht en dat is het uitgangspunt. Wat die prijs aangaat: het feit dat AH een reusachtige, een mil joenenomzet heeft, verklaart waar om de prijzen zo gunstig mogelijk kunnen worden gesteld. En daarbij komt dit: wat op het etiket staat zit ook wel degelijk in het pakje! Met ande re woorden: als er „kogel biefstuk" op het etiket van- het pakje staat, dan kan men er honderd percent zeker van zijn (daarvoor steken AH en al zijn medewerkers de hand in het vuur!) dat er ook kogelbiefstuk, van de fijnste kwaliteit in het pakje zit. En niets anders! Geen ogenschijnlijke biefstuk of een vermomde rosbief of lap of anderszins! Men krijgt waar voor zijn geld. Het is nuttig om dit met nadruk vast te stellen. Variatie De AH-SuperMarts tonen het vlees in grote variatie en zijn, mede daarom alleen al, een lust voor het oog: in lange rijen ligt het vlees, hygiënisch verpakt en wel, onder de aanduidende bordjes en, waar dat nodig is, heeft men er receptjes bijgedaan. Het is soms prettig even zeker te weten hoe een bepaalde lap of een bepaald stuk moet worden bereid; het waarborgt een smakelijke maaltijd en daarom gaat het de huisvrouw altijd! Zoals bekend (maar het is goed het juist hier nog eens te herhalen) geeft AH een o n- voorwaardel ij ke kwa liteitsgarantie. Wie on danks alle zorg eraan besteed toch nog aanmerkingen heeft op het vlees dat hij gekocht heeft, krijgt het bedrag geheel ver goed. Want het principe is: hoge kwaliteit, volmaakte verwer king en de zekerheid dat wat op het etiket staat ook in het pakje zit! Het devies is: de klant móét tevreden zijn. Eigen opleiding AH leidt zelf de vakslagers op tot de vereiste SuperMart-klasse die, als gezegd, berust op het eigen, in een handleiding vastge legde systeem van werken, ver pakken, etaleren etc. etc. In het Oranje-oord in Hoog-Soeren vin den de drie weken durende cur sussen plaats. Telkens vijftien man krijgen daar dan veertien dagen theorie in allerlei vakken en een week praktijk. Daar dus wordt hun de specifieke AH-methode geleerd; zij allen zijn immers al slagers met een volledig wettelijk slagersvakschooldiploma. Het behoeft geen betoog dat de hygiëne een grote rol bij dit alles speelt. Bovendien wordt het vlees van de slachterijen tot in de tas van de winkelende huis vrouw aan één stuk door gekoeld gehouden. In de koelauto of thermowagen, waar het koud is, gaat het naar de slagerijen van AH, die ook gekoeld zijn („het went en het is eigenlijk wel prettig die constante tempera tuur winter en zomer", zeggen de mensen die er werken), wordt daar verwerkt en verpakt (in de Centrale Slagerij die tien Super Marts bedient staan twee inpakma- chines van ƒ125.000 en vijf een heden bestaande uit etiketteerma chines en weegmachines) en gaat, gekoeld en wel, in de winkelvitri nes waar het opnieuw ijskoud is. Zo blijft het vers. Behalve de „ononderbroken koelketting", een instelling waar AH trots op is, waarborgt ook de etikettering de versheid: op elk pakje kan men lezen op welke dag het klaar werd gemaakt. Vlees in de AH-SuperMarts is altijd vers. Zoals de werkjassen van de slagers altijd schoon zijn: elke dag een schone is het voor schrift. En zoals er nog veel meer voorschriften zijn betreffende de uiterlijke verzorging van de men sen die in de slagerijen werken! (desinfectie, steriliseren etc.). „Eigen" vee AH denkt in de toekomst met zijn slagerijen. De steeds stijgende omzetten nopen daartoe. Men moet voorzieningen treffen opdat, wan neer, over enkele jaren ons land het veelvoud telt van het tegen woordige aantal SuperMarts, ook dan aan de enorme vTaag naar kwaliteitsvlees voldaan moet kun nen worden. Met aandacht volgt men de ontwikkeling van nieuwe weten schappelijke voedingsmethoden. De onderzoekingen op dit terrein hebben sterk de aandacht van AH. De bedoeling van dit alles duidelijk: AH wil, ook in de toekomst als de vraag naar Super- Mart-vlees nog weer groter is geworden, zijn klanten het onver anderd - standvastig - kwaliteits- vaste vlees blijven leveren. TEN welhaast volbezet Amster- dams Concertgebouw heeft maandagavond j.l. met een ovationeel applaus het laatste van de drie PMC-concerten be sloten. Dat spontane applaus gold de dirigent Anton Kersjes en het Kunstmaandorkest, dat met een Beethoven programma voor de pauze (met Theo Olof als solist) en zwierige Straus-walsen in de tweede helft zijn veelzijdigheid demonstreerde. Er waren bloemen, er waren toegiften, er was enthousiasme. Niet in de laatste plaats bij de organisatoren van dit experi ment. Deze concertenserie werd, in het streven om goede muziek tegen redelijke prijs onder een zo groot mogelijk bereik van het publiek te brengen, door de Premie-van- de-Maand Club georganiseerd in nauwe samenwerking met het Kunstmaandorkest. Het abonnementsgeld voor een serie van drie concerten kon door middel van PMC-cheques worden voldaan, welke op hun beurt via PMC-spaarzegels bij de boodschap pen in AH-winkels en AH-Super Marts waren verworven. Nu dit experiment zo'n bijzonder succes is gebleken, wordt door de Premle-van-de-Maand Club ernstig overwogen het volgende seizoen (*65-'66) opnieuw een abonnemen tenserie in samenwerking met het Kunstmaandorkest te organiseren. TEN GOEDE KAASSAUS maakt ■I-J u van een gebonden witte saus Lgelijke delen bloem, boter tot een glad papje roeren, steeds roerende koude melk bijvoegen tot een gladde goed gebonden saus is verkregen). Die wordt voorzien van: geraspte ui naar smaak, veel versgemalen peper, versgeraspte nootmuskaat, behoorlijk veel ge raspte, belegen Goudse kaas. Als (u roert natuurlijk wel voortdu rend) de kaas is gesmolten, proeft u even hoe het zoutgehalte is, indien nodig voegt u er nog wat bij. Laat de struiken voetselderij (pieds de celeris) goed uitlekken en leg ze in een vuurvaste schotel. Giet de kaassaus erover. Strooi er een laagje van de geraspte kaas, vervolgens weer paneermeel en ten slotte giet u er gesmolten boter over, waarna u de schotel in de oven zet, zodat het gerecht gloeiend kan worden en er een fraai bruin korstje op komt. Heerlijk met een gegrilleerde kip die zó uit de Rotisso-mat komt Planning Is dit een planning voor de toekomst, de planning voor de jTiE PMOSERVICE BESCHIKT THANS over 19 wagens met 19 monteurs. Een EJ pessimist kan op die mededeling rageren met de opmerking: „Mankeert er dan zo vaak wat aan die PMC-artikelen, dat er 19 monteurs door het land moeten rijden?" De wat meer positief ingestelde zal met de Premie-van-de-Maand Club blij zijn, dat het service-apparaat thans zo volgroeid is, dat de PMC zijn leden kan garanderen in ieder geval binnen een week de klacht te hebben verholpen. Of men nu in Sluis in Zeeuws-VIaanderen of in D e 1 f z ij 1 woont, de PMC-service-auto staat uiterlijk binnen een week (in de praktijk echter eerder) voor uw deur om de reparatie te verrichten. QE PMC-SERV1CE betreft zo wel de garantie als de voor komende reparaties, die men op den duur aan elektrische appara ten kan krijgen. Men behoeft zich daar trouwens ook weer geen overdreven voorstelling van te maken, want de moderne elek trische apparaten zijn zo be- drijfszeker, dat storingen tot de uitzonderingen behoren. Maar als men honderdduizenden elek trische huishoudelijke apparaten in het land heeft staan, dient men ook een apparaat te heb ben dat eventuele mankementen kan verhelpen. Vandaar die blijdschap bij de PMC over het grote aan tal monteurs en het fraaie wagenpark, al is dat voors hands alleen bestemd voor ALS U NOG STEEDS tot die pessimisten behoort, die wantrouwig staan jegens I een groot service-apparaat, lees dan onderstaande brief, niet van een Mevr. A. te B., I maar van mej. J o s M. T i m- mermans van de Soest- dijksekade in Den I Haag, die toestemming gaf haar mening te publiceren. „HIERBIJ wil ik een woord van waardering schrijven voor de kwaliteit van de vele artikelen die ik voor de AH- cheques heb kunnen kopen. In de laatste paar jaar heb ik persoonlijk al besteld en ont vangen) een koelkast, centri fuge, mixer, wollen deken, skai-dur city bag, broodroos- Iter, serveerwagen en een schrijfmachine. IOver al deze geleverde ar tikelen heb ik enorm veel Ilof. Ik ontving ze in prima staat en nog nooit heeft zich aan al deze dingen een sto- ij Iring voorgedaan. Dus mijn enthousiasme is niet onge- I' grond. Ilk hoop dat Albert Heijn J nog heel lang zal doorgaan li met allerlei nuttige artikelen I beschikbaar te stellen voor I zijn cliënten." de service aan PMC-koel- kasten, centrifuges, wasauto- t maten en grill-fixen. Garantie-serv ice Om te beginnen moet de PMC- Service paraat zijn in gevallen van mankementen die onder de garantie vallen. Men leze goed de tekst op het garantiebewijs, voor al de duur der garantie, opdat daarover geen misverstanden kun nen ontstaan. Voor reparaties die onder de ga rantie vallen, komt de PMC-auto gratis voorrijden wanneer er iets hapert. Overigens doet u er ver standig aan uw klacht duidelijk te formuleren, opdat de monteur vast weet, wat hij eventueel aan ma teriaal nodig zal hebben. De PMC-service is te bereiken onder Service-Bureau Beers N.V., Vaart- weg 43 te Hilversum, tel.: 02950- 42041 of 42042. Wat is er aan de hand? Ook en vooral in gevallen waar in geen sprake meer is van garan tie, doet men er goed aan, de aard van de storing duidelijk op te geven, liefst telefonisch. Het U namelijk niet helemaal denkbeel dig, dat u na een enkel advies via de telefoon de storing zelf kunt verhelpen, want een visite van do PMC-service kost geld nogmaals alleen in gevallen die buiten de garantie vallen. Bij de PMC slaat men daar geen slag naar; men kan u van te voren haarfijn vertellen, hoeveel iets gaat kosten. Wanneer bijvoorbeeld het deksel van de centrifuge wat stroef gaat sluiten, kén men na tuurlijk de PMC-auto laten voor rijden, maar door een beetje vase line onder de neus van het deksel aan te brengen, bent u ook gehol pen. En u spaart er 6,50 mee, zijnde 5 vaste kosten voor het „voorrijden" van de auto met monteur en 1,50 reparatie zonder materiaal, zoals dat heet. van de monteur plus auto plus gereedschap plus know-how, kort om met dat bedrag begint u altijd. Voor de reparatie van de grill-fix begint u ook met 5, voor een koelkast met 7,50 en voor een wasmachine met 10. Dat verschil in prijs is gelegen in het verschil in voorbereiding die de PMC- Service heeft moeten treffen om de service te kunnen leveren. Voor de wasautomaten bijvoor beeld zijn Italiaanse deskundigen in Nederland geweest om de PMC- monteurs vertrouwd te maken met deze machines. Veertien dagen lang zijn deze PMC-monteure „doorgezaagd" in theorie en prak tijk over deze wasmachine. Ze kunnen 'm dromen. En de gereedschappen en onder delen die voor reparatie van deze machines nodig zijn, verschillen eveneens van hetgeen benodigd is voor de reparatie van een centri fuge. Vandaar dat verschil in prijs, waarin natuurlijk ook de autokos ten verdisconteerd zijn. Het waarom Die „voorrij "-kosten slaan op het ter plaatse beschikbaar zijn /"NSSESTAARTEN smaken niet alleen best, maar ook de prijs is aantrekkelijk en dat is natuurlijk wel een zeer belangrijk punt. Behalve de bekende geurige ossestaartsoep kunt u er uitstekende ragouts van maken. Daar er zo langzamerhand ongeveer het hele jaar door verse paprika's te koop zijn, willen wij u voorstellen om de ossestaarten eens met de paprika's te combineren. ÏT BRAADT de staarten tot ze aan alle kanten mooi bruin zijn, haalt ze vervolgens uit de pan en houdt ze op een schotel warm. Intussen neemt u een ui van fors formaat en die snippert u in de boter die in de vleespan is en u laat die ui glazig stoven in gezelschap van een snuifje tijm en een half laurierblad. Dan gaat het vlees er weer in, u zout naar smaak en u hanteert de pepermolen op een duchtige manier zodat het geheel een beetje pittig wordt. U gebruikt liefst witte peperkorrels. Met witte wijn U laat de staarten gaar smoren, nadat u er ook nog een scheut water bij hebt gevoegd, maar het kan ook een glas droge witte wijn zijn. Het mag ook madeira zijn. Als het vlees gaar en geurig is, dan plukt u het van de botjes: let op dat u alle botjes verwijdert! En dan neemt u één of meer verse Vele PMC-reizen gaan per KLM-JET bevoorrading van de 44 slagerijen nü, is een heel andere: ervaring en scherp begrip voor de eerste eis: versheid, zorgen ervoor dat alle SuperMarts steeds voor zien zijn van vers vlees. Dat nieuw te openen SuperMarts voor de be- voorraders een heel apart probleem vormen, begrijpt iedereen. Want bij zo'n nieuwe SuperMart weet men nog niet precies hoeveel men nodig heeft en ook niet wat de klanten, in die speciale stad of stadswijk, wel zullen willen hebben. Maar ook daar zijn vakmanschap, intuïtie en ervaring de boeien waarop men navigeert. paprika's, het zullen waarschijnlijk groene zijn. U wast ze, droogt ze, verwijdert de zaden en zaadlijsten en snijdt de paprika's in dunne reepjes. Zo'n minuut of tien vóór het serveren voegt u ze bij het vlees in de pan en u laat ze meesmoren. Ragout-varia Even vóór het opdoen bindt u de ragout nog een weinig. Dit kunt u op de volgende manieren doen: 1 U vermengt wat bloem met een beetje melk tot een zeer glad papje (geen klontjes dus) en u giet dat onder voortdurend roeren bij vlees en groente. U prakt by elkaar boter en bloem tot een gladde massa. Daarvan voegt u kleine beetjes tegelijk onder voortdurend roe ren bij de ragout tot de door u I gewenste dikte is bereikt. Als u een koelkast hebt, kunt u zo'n mengseltje altijd in voorraad hebben, verpakt in een plastic doosje of in staniol. q U neemt ongeklopte, ongezoe- te slagroom en roert op hoog vuur tot de saus fluwelig gebon den is. 4U voegt van het vuur, een flink stuk boter bij het gerecht, roert het tot het gesmol ten is en dient op. r? U kunt ook binden met 3 aardappelmeel of met maï zena. Naar onze smaak zou dat iets te gladjes worden. Bij macaroni enz. Maar goed, als de ragoüt gebon den is, op welke wijze ook, dan roert u er een flinke hoeveelheid zeer fijngehakte pieterselie door en dient onmiddellijk op. Uitstekend met versgekookte aardappelen, puree (zonder noot muskaat), met droge rijst of met noedels, spaghetti of een andere vorm van macaroni. Kostprijs De PMC-reparatieprijzen zijn kostprijzen: de dienst behoeft geen geld op te leveren, maar moet zichzelf kunnen bedruipen. Met dat doel voor ogen zijn er vaste prijzen vastgesteld voor alle repa raties die mogelijk zouden kunnen zijn. Wanneer de monteur bij u bin nenkomt en de „diagnose" heeft gesteld, kan hij al precies vertel len, hoeveel die reparatie zal gaan kosten. Of het 'm mee zit of niet, of u ver van het centrum des lands woont of niet, of u de monteur te lang aan de praat houdt: u betaalt niet meer en niet minder dan hetgeen ervoor staat. Dat voor komt discussie met de monteur, dat voorkomt ook de indruk, dat „er maar gerekend wordt". U weet van te voren waar u aan toe bent. U weet echter ook, dat het altijd geld kost. Vakmanschap is niet goedkoop vandaag de dag en alles wat u zelf kunt verhelpen is meegenomen. De monteurs hebben werk genoeg en wanneer ze alleen maar behoeven te komen om een knop anders te draaien of om een stekker in een stopcontact te stop pen ja heus, dat komt voor! dan moet men toch de prijs voor de „voorrijkosten" betalen, daar helpt geen moedertje lief aan. De monteur zal misschien met een wat verwijtende blik in de ogen de rekening presenteren (hij repa reert ook liever iets wat hij alléén maar kan dan dat hij krullenjon- genswerk verricht) maar presente ren doet ie 'm. En u betaalt nog contant ook. Dat moet nu eenmaaL Dus: probeer zoveel mogelijk zelf, en vraag de PMC-Service gerust en zóveel mogelijk om raad. Daar zijn ze voor. En ze komen ook, als u dat wilt. Ook om een knop om te draaien, zo snel mogelijk. Vol en aromatisch: 100% pure Columbia koffie, de beste ter wereld! Speciaal geselecteerde koffie voor de liefhebbers. *Melitt a-maling vacuumblik 250 gram Normale maling 05 vacuumblik 250 gram mm gram Koffiebonen in pak van 250 gram •Poederfijn en op de juiste tempera tuur gemalen, de ideale maling voor gebruik in snelfilter. met fllterzakje DE BRUINE BONEN haalt u eenvoudig uit een blikt Zo'n literblik kost slechts 79 ct erf het is gevuld met Hollandse bruine bonen en dat is kwalitatief nog altijd een opperbest produkt. U maakt eerst het gehakt klaar, op de u bekende wijze. Zorg ervoor dat het niet te donker wordt, wat met gehakt nl. licht het geval kan ziin. Bij de jus voegen we een kruidnageltje of twee, een half laurierblad, een snuifje tijm of roosmarijn, een scheutje water. We laten het gehakt gaar worden. Een minuut of tien vóór het opdoen Voegt u er de uitgelekte bruine bonen bij, u laat ze door en door warm worden, vist, indien mogelijk het laurierblad en de kruidnagelen eruit. Zo niet dan waarschuwt u de disgenoten dat deze ingrediënten er nog in zitten. Indien gewenst met versgekookte aardappelen en in ieder geval met een bak verse pittig aangemaakte sla. Dat is goed voor de vitamines. En het is er zo fris bij. PMC-KOELKASTEN Keuze uit 2 modellen. Tafelmodel 14Z ltr. Clubprijs 269— Gezinsmodel 215 ltr. Clubprijs 409. Voor iedere koelkast 52.in PMC-cheques, rest contant of in termijnbetaling. (Vraag speciale koelkastfolder.) CASTOR WASAUTOMATEN TYPE: QUEENMATIC Voor 4 tot 4,A kilogram wasgoed. Wast, spoelt en centrifugeert auto matisch. Met 1 knop kiest u het gewenste, wasprogramma. Uniek volledig instructieboek voor alle wasbehandelingen. Gebruikelijke garantie van 12 maanden. Vww 998.—. PMC-ClnbprlJs 648. Waarvan 52.— aau PMC-cheques ƒ1.— in PMC-zegels, de rest con tant of in termijnen. Vraag een PMC-bulletin, waarin ook gegevens over de: SUPERDRY WASAUTOMAAT Vww 1 1498. I'MC-Clubprljs ƒ948.- Waarvan 52.aan PMC-cheques 1.— in PMC-zegels, de rest con tant of ln termijnen. Weinheber PMC-ClubprlJs 29— in PMC-cheques. Vww 42,50. Bestelnr. 895. Serveerwagen PMC-Clubprijs 52— in PMC-cheques. VWW 86.— Bestelnr. 360. Volautomatische Broodrooster PMC-Clubprijs 34.— in PMC-cheques. Vww Bestelnr. 870. Hoogtezon PMC-Clubprijs 169— waarvan 52.— in PMC-cheques en 17.contant. Vww 125.- Bestelnr. 380. Grülfix PMC-ClubprlJs 175— waarvan 52.in PMC-cheques en 123.contant. Vww 275. Bestelnr. 375. Kleine Piraat-zeilboot PMC-Clubprijs 398.— 1.— in PMC-zegels. 52.— i PMC-cheques, 345.in cor tanten. Ideale Haardroger PMC-Clubprijs 30.. 10.— in PMC-cheques. de rest in contanten. Bestelnr. 645. Zwitserse Handmixer PMC-Clubprijs 42. 1 10.— in PMC-cheques. de rest in contanten. Bestelnr. 690. Solide Driewieler PMC-Clubprijs 28— 10.— in PMC-cheques, de rest contant. Vww f 39.Bestelnr. 530. De geschiedenis van de ruimte. Rijk gedocumenteerd boekwerk. PMC-Clubprijs ƒ7.— In PMC-cheques of contant Vww I 17.50. Bestelnr. 555. Bestuurbare Rolschaatsen PMC-Clubprijs 18— Vww 34.50. Bestelnr. 660. Prismakijker 7 x 50 PMC-Clubprijs158.— 40.— in PMC-cheques. 18 in contanten. Vww 98.Bestelnr. 560. Fondue-set met 6 fondue-vorkjes. PMC-Clubprijs 38. Vww 55.Bestelnr. 950. Roterende Autowasser PMC-Clubprijs ƒ20— Vww 35.—. Bestelnr. 550. Ventilatorkachel PMC-Clubprijs 148— Vww 89.Bestelnr. 635. Luxe Personen-weegschaal PMC-Clubprijs 24.- Vww 39.Bestelnr. 680a. Fleurige Tuinparasol PMC-Clubprijs 39— Vww 60.Bestelnr. 830. Verstelbaar Zonnebed PMC-Clubprijs ƒ39— Vww 60.—. Bestelnr. 800. Centrifuge PMC-Clubprijs 89.— 1.— in PMC-zegels, 44.— in PMC-cheques, 44.— in contanten. Vww 155.—. Bestelnr. 890. Koeltas met 2 koelelementen PMC-Clubprijs 15— Vww 65.—. Bestelnr. 860. Tempo Gourmat Snelkookpan PMC-Clubprijs39— Vww 65.—. Bestelnr. 860. Kenwood Cbef Keukenmachine PMC-Clubprijs 189— 42.— in PMC-cheques, de rest in contanten. Vww 298.—. Bestelnr. K 1000. Servies-goed van prachtig Bavaria porselein. 9-delig Theeservies. PMC-Clubprijs ƒ22— Vww 32.—. Bestelnr. 300. 10-dellg Ontbijtservies PMC-Clubprijs 29— Vww 44.—. Bestelnr. 310. 23-deIig Tafelservies PMC-Clubprijs 65.— 52.in PMC-cheques de rest contant. Vww 96.—. Bestelnr. 320. Zeehengel PMC-Clubprijs 15 52.in PMC-cheques, de rest contant. Vww 120.—. Bestelnr. 885. Werphengel „Spinner" PMC-Clubprijs42— Vww 60.—. Bestelnr. 880. Prachtig PMC-textiel, o.a. lakens, slopen, handdoeken, washandjes, tafellinnen, thee doeken. Vraag naar de speciale PMC- catalogus, waarin o.a. alle inlich tingen hoe u zelf een pakket tex tiel kunt samenstellen. Vraag Tentenfolder in de filialen: Chateau Bleu LH. Een dubbeldaka- shelter voor 2 k 3 kinderen. PMC-Clubprijs 75— Vww 115.—. Bestelnr. 430. Chateau Bleu III de Luxe. Een ideale trekkerstent voor 2 3 per sonen. PMC-Clubprijs 89— Vww 125.—. Bestelnr. 431. Chateau Bleu III Miami. Deze dubbeldaks-shelter is nog royaler dan de „Luxe". Voor 2 3 per sonen. PMC-Clubprijs 129— Vww 180.Bestelnr. 432. Chateau Bleu IV. Bungalowtype voor 4 5 personen. PMC-Clubprijs I 320— Vww 480.—. Bestelnr. 440. Chateau Bleu IV Special, met keukenuitbouw, breed 1,60 m. Voor 4 5 personen. PMC-Clubprijs 375— Vww 545.—. Bestelnr. 441. Chateau Bleu V. Luxe extra- royale bungalowtent voor 5 6 personen. PMC-Clubprijs 420— Vww 595.—. Bestelnr. 450. Chateau Bleu Familie. Een luxe royale gezins-bungalowtent voor 4 5 personen. Uit te breiden met een extra binnentent. waardoor plaats voor 6 of 8 personen. Be stelnr. 455. PMC-Clubprijs 495— Vww 695. 2-Persoons Binnentent PMC-Clubprijs 58— Vww 82.50. Bestelnr. 457. 4-Persoons Binnentent PMC-Clubprijs 89— Vww 125.—. Bestelnr. 456. Van de PMC-clubprjjzen voor de tenten dient steeds 1 gulden in PMC-zegels en f 52.— in PMC- cheques te worden betaald, de rest in contanten. De extra binnen- tenten kunnen in PMC-cheques of in contanten worden voldaan. Clubprijzen in PMC-cheques. Indien vermeld, desgewenst ook gedeeltelijk betaalbaar in con tanten. Vraag in de AH-winkel het spaarboekje, waarin uitvoe rige inlichtingen Vww Vergelijkbare winkel waarde.

Allerhande | 1965 | | pagina 5