DE DROMMEDARIS Grootste hotel van Enkhuizen Albert Heijn Nieuwe kansen Candid rm>C amera llro Weer naar school! SAURIE- FILETS BOVENDIEN: Cultureel streekcentrum voor foto's om in te lijsten rrj - sinaasappel/ hazelnoot Zo schilt de Camarero AUGUSTUS 1964 ALLERHANDEA3 Delicieus nieuws Onbekend maakt onbemind ENGELS ALLERLEI Alleen bij In groeiend bedrijf voor jonge mensen DAAR HOORT EEN STEVIG MAAL BIJ Exotisch recept Goed en gezond ontbijten Handig, bier in blik! leoteateoieoieoief Lekkerder chocolade dan de fijne Delicata-repen van Albert Héijn zult u zelden hebben geproefd. Wat u kiest: melk, puur, extra bitter, butterscotch, hazelnoot of mokka, het is de fijne Delicata-chocolade, die aan de AH-repen de zachte, zuivere, edele smaak geeft. PP®"***" Nieuwe smaak: Nu wordt er aan het rijke assortiment weer een nieuwe variatie toegevoegd: sinaasappel/hazelnoot. De combinatie van deze twee smaken in één reep is in één woord verrukkelijk, het Delicata-merk waardig. Een reep van allure voor een populaire prijs: voor ■fr***-**#*#*****#* Midden in het maar al te vaak vergeten stukje Nederland dat West-Friesland heet, ligt het vroeger zo glo rieuze havenstadje Enkhuizen. Vanuit het noorden te bereiken langs een schriele dijk, die eerst door Medemblik voert; uit het zuiden langs dezelfde gekromde zeewering waarachter ook Hoorn schuil gaat. Maar authentieker nog bereikt men Enkhuizen via het water van de vroegere Zuiderzee, die de havenplaats zijn glorie, rijkdom en stadsrechten gaf. En wat men dan bij het naderen van de haven het eerst in het oog krijgt, is De Drommedaris, een dertig meter hoog fort dat al uit 1540 dateert en met z'n meters dikke muren nog immer onwrikbaar, nors en bovenal onneembaar het verleden staat te bewaken. voor de heerlijkste snackjes nlJZONDER SMAKELUK, Jj handig én voordelig zijn de saurie-filets. Filets van een makreel-achtige vis die in plantaardige Olie in het blikje geborgen zijn en die per 125 gram slechts 68 ct. kosten. Hier volgen een paar ma nieren waarop u van deze saurie-filets kunt genieten. Gewoon op een vers ge- roosterd boterhammetje wat citroensap erop drup pelen. 2 Op een boterhammetje, dat u bebotert, legt u eerst een paar plakjes komkom mer. Daarop deponeert u de visjes, u dekt ze toe met een paar schijfjes to maat (ontveld en ontkernd) en u strooit er zout en peper naar smaak over. Neem mayonaise en roer er wat geraspte ui, even tueel wat zout naar be hoefte en kerriepoeder door. Haal voorzichtig de saurie-filets door de ma yonaise en leg ze op een beboterde bruine boterham. tf Neem Brabants roggebrood met wat boter en leg er een fraai en knappend sla blad op. Maak een pittige paprika-mayonaise zoals u ook kerrie-mayonaise maakt). Leg de saurie- filets op de sla en giet er wat paprika-mayonaise over. 5, Roer door de mayonaise wat meer geraspte ui plus geurige mosterd en zeer fijn gehakte peterselie en ga verder als bij 3 en 4 te werk. Bedek een schaal met knaippende slabladen. Neem een blikje groenten-macé- doine (groot blik kost f 1,15, maar meestal ts een klein blik wel voldoende). Maak de groenten-macé- doine, na ze te hebben laten uitlekken, aan met een weinig olie, azijn, mos terd, peper en zout. Kook eieren hard, laat ze afkoelen en pel ze. Hak peter selie zeer fijn. Leg de groen- ten-macédoine in een berg midden op de slabladen. Leg er in een krans afwisselend omheen, saurie-filets en halve harde eieren. Bestrooi de vis filets met de fijne peterselie. Geef bij deze schotel nu eens knappend stokbrood. Dit is een zeer goede lunchsohotel, of wel de ouverture van een feestetentje. Een fraaie achtergrond voor een zomers plaatje. f\E DUURSTE THEE die op de Engelse markt verschijnt heet „Öolong" en deze wordt er geïmporteerd door Fortnum Mason van het Londense Picca dilly; per pond kost deze Oolong 4 pond en 4 shilling, zoiets als 42.«f» Het oudste conserven blik in Engeland stamt uit 1823; het werd in 1958 geopend en bleek roastbeef te bevatten. Het meeste verkeer is op Hyde Park Corner in Londen waar elke twaalf uur 92.755 voertuigen voorbijkomen, «f» De oudste met plakgom voorziene postzegels ter wereld zijn de z.g. Penny Blacks", waarop de beeltenis voorkomt van koningin Victoria. Zij kwamen op 1 mei 1840 in omloop. De grootste kerk op de Britse eilanden is de Kathe draal van Liverpool die in 1904 werd gebouwd. De oudste kerk is St Martin's Church in Canter- bury, die gebouwd werd op de fundamenten van een Romeinse tempel. Het langste woord in de befaamde Oxford Dictionary luidt „Floccipaucinihilpilifica- tion". Het langste woord uit het oude Engelse en dat ook bij Shakespeare voorkomt is: „hono- rificabiUtudinitatibus". Bekend is de langste plaatsnaam in Wales: Llanfairpwllgwyngyllgo- gerychwynrdrobwllllantysiliogo- gogoch, hetgeen betekent: De kerk van St Mary in een klein dal bij een witte hazelaar in de buurt van de snelle maalstroom bij het rode hol van St Tysilio. 71JAAR UITERLIJKE SCHIJN bedriegt ook hier. Want wie zich met behulp van een vrien delijke electrische schel toegang heeft weten te verschaffen tot het binnenste van De Dromme daris, staat plotseling midden in de jongste geschiedenis van deze waardige, stenen stadsbewaar- der: de geschiedenis van het in ternationaal studentencentrum dat er tegenwoordig gevestigd is en dat dit jaar z'n eerste lusfrum viert. Het doel dat de stichting internationaal studen tencentrum nastreeft: het ver lenen van goed, maar goedkoop onderdak aan studenten, kunste naars en journalisten, en het bevorderen van internationaal contact en positieve, creatieve aktiviteiten op academisch niveau. de bejaarde Zuider- of Keetenpoort te verhuren. Maar toen begon het pas Reuzentaak Met drie man en zegge-en-schrij- ve honderd hollandse guldens stond de stichting internationaal studen tencentrum voor de gigantische taak het oude gebouw te restau reren en in te richten. Kosten 450.000 gulden. Bijna een half mil joen Giften uit het bedrijfsleven, hulp van het Prins Bernhardfonds en later subsidie van de overheid maakten verbouwing en inrichting mogelijk. Voorjaar 1960 opende de Dromme daris zijn poorten. Het eerste jaar overnachtten er 600 gasten en werd een verlies geleden van 30 000 gul den; het tweede jaar waren er tweemaal zoveel gasten en was het verlies lo.UUU gulden; vervolgens 3200 gasten en een verlies van 10.000 gulden, en uiteindelijk dit jaar: 4500 gasten en géén verlies. En daarmee heeft Johan Rijfkogel De Drommedaris gemaakt tot het grootste hotel van Enkhuizen, waarin onlangs ook prinses Bea trix nog logeerde. Aan zijn zijde staan daarbij zijn vrouw, 21 jaar oud en nog kort geleden leerlinge van de Arnhemse toneelschool; de 24-jarige C o r Buisman en de 22-jarige P e - ter van der Veen, beiden ook zo bezeten van De Dromme daris, dat zij, evenals Johan Rijf- i kogel, er hun studie aan hebben I gegeven. De twee Rijfkogels haal- Initiatiefnemer tot dit alles: de nu den inmiddels een vakbekwaam- 33-jarige biologie-student Johan J. R ij f k o g e 1die vijf jaar ge leden onder het drinken van een glas Chianti het idee kreeg, dat het Nederlands studentenleven aan vernieuwing toe was. Korte tijd later richtte hij een stichting op, welke die gedachte moest vertol ken en begon naar ruimte uit te kijken, waar die stichting zou kun nen worden ondergebraoht en voor al waargemaakt. Bij toeval kwam hij op het spoor van De Drommedaris, die toen al jaren leeg en onbeheerd stond. De gemeente Enkhuizen was bereid Initiatiefnemer heidsdiploma voor hun nieuwe werk en de twee anderen hebben ook plannen in die richting. sfe a* i)uk ifa ate ate «te «te «te «te Sft «te «te «te «te «te «te ate ate «te «te ate ate ate ate ate ate «te ate ate ate a Internationaal Het is dit kwartet, dat een im pulsieve gedachte die nooit haal baar leek te zijn, nu maakt tot een niet alleen landelijk, maar ook internationaal vermaarde con tactplaats voor studenten. Zij ver zetten daarvoor dikwijls achttien uur werk per dag, schrobben w.c.'s, dweilen vloeren, bereiden zelf de aangeprezen maaltijden en entertainen hun gasten. Onder die gasten vindt men Russen, Grieken, Australiërs, Amerikanen en ga zo maar door. Maar bulten de hotel- en restau- rantexploitatie (kosten voor een compleet dagverblijf 6,70 tot 8,65 per man) is De Drommedaris bo vendien cultureel streekcentrum geworden. Onder leiding van de culturele commissie bestaande uit de 26-jarlge reclame-man Paul Mertz en de 21-jarige Jaco Groot worden schilderijtentoon stellingen, exposities van tekenin gen, foto's, platenhoezen en affi ches gehouden. Er wordt gemusi ceerd. Er worden onder de nok van De Drommedaris in een schat van een toneelzaaltje ballet- en toneel voorstellingen gegeven. En het ge beurt niet zelden dat exposities de 1200 bezoekers halen, of toneel voorstellingen in reprise moeten worden gebracht. TN SPANJE WORDT het ont doen van de sinaasappelhuid dikwijls vervangen door gewoon schillen, net als bij een appel of peer. In het Spaanse hotel, waar u als een prins bediend wordt ontvangt u bij het dessert wél een bordje en een vorkje wan neer u „frutas" heeft gekozen, maar een mesjehó, maar. De camarero heeft u met een stijlvol gebaar de enorme goed gevulde fruitmand aangeboden en u zou geen goede toerist zijn, wanneer u niet eens in Spanje een Spaanse sinaasappel zou willen proeven. Voordat u echter ook maar één beweging heeft kunnen ma ken om de sinaasappel hoe-dan- ook te bewerken, heeft de be diende deze reeds met een snel gebaar voor uw neus van de ta fel weggegristzodat u geen ge legenheid krijgt om er wat-dan- ook aan te bederven. Zuiver sinaasappel Hij prikt dan met een elegant gebaar de vrucht op een vork en begint met een vlijmscherp mes van boven af aan te schillen. Nee, niet de oranje huid alléén, maar ook de wit-gele sponsachtige be scherming en zelfs ook nog het bui- tenlaagje van de vrucht. Op deze manier blijft er uitsluitend sinaas appel, en niets anders dan sinaas appel over. De ontblote sinaasappel wordt nu overdwars in schijfjes gesne den ter dikte van een halve cen timeter. De schijfjes worden dan netjes overlappend op elkaar ge legd en nadat de pitjes zijn ver wijderd en een lepeltje fijne suiker erover heen gestrooid is, krijgt u ook deze Spaanse vrucht-bij-uit stek op een wijze zoals Karei de Vijfde die aan zijn Spaanse Hof j verorberd moet hebben. TT ET STEEDS GROEIENDE n Albert Heijn-concern heeft opnieuw jonge mensen nodig, die op grond van hun eigen kwaliteiten de kans kunnen krijgen om belangrijke posten in het bedrijf te gaan bezetten. De groei van de AH-Super Marts is zeer groot. Er zijn nu al meer dan dertig van deze moderne winkelpaleizen ge opend. Een tiental komt er dit Jaar nog bij. En voor volgend jaar staat weer de opening van een groot aantal op het pro gramma. Deze dynamische groei van het AH-concern weerspiegelt zich in vrijwel het hele land. Niet alleen in de randstad Hol land en onmiddellijke omgeving, maar ook in Brabant en Lim burg, in Gelderland, Utrecht en Overijssel, en in het noorden van ons land. En er valt niet alleen een ontwikkeling in meer SuperMarts waar te nemen, maar ook in het aantal moder ne zelfbedieningszaken. Nieuwe krachten Met die groei voor ogen is het duidelijk dat Albert Heijn een be roep moet doen op doortastende jonge mensen, die in deze branche een goed bestaan willen opbouwen. Uit de eigen personeelsgelede- ren worden nog steeds mensen ge kozen die voor hogere leidingge vende functies in het verkoopap paraat in aanmerking komen (zo'n intern promotiesysteera geeft dus veel kansen aan men sen die van aanpakken weten), maar daarnaast moeten ook weer nieuwe krachten aangetrokken worden, dank zij die groei van het bedrijf Het concern heeft mensen nodig van zeventien en achttien jaar, die zich, voordat zij in militaire dienst gaan, al kunnen oriënteren in het concern. Als zij de wapen rok hebben uitgetrokken, en weer bij AH terugkomen, hebben zfj dus al enige ervaring. Het roosje Waar kunstwerken geëxposeerd worden, kan ook gegeten worden: het hart van de Drommedaris. DE VAKANTIE IS STRAKS VOORBIJ en de scholen openen hun deuren weervoor menig kind voor het eerst in zijn korte leven. Dit is een ongelooflijk belangrijke stap, want het treedt nu een gemeenschap binnen, buiten de veilige beslotenheid van het eigen Hft XTICT FPHT POTVFF<5 g«®ln. Het zal zich een eigen plaatsje moeten veroveren en u kunt m.,r Jil^AM.rh Fn^n f2 het nlet meer met a,,eS helpe" MaaF U kUIlt UW Z°°n °f docht« Wel «Z* L mogelijk sterken door hem of haar vóór het naar school gaan het zelf net zo verschillend maken een bgst gn verstaiung ontbijt voor te zetten. En voor het geval ze tussen de middag overblijven, behoort ook het lunchpakket hun toe te lachen. Meer plannen En wie nu zou denken dat ideeën-man Johan Rijfkogel en de zijnen voorlopig wel zullen free wheelen slaat de plank goed mis „We barsten nog van de plan nen: aanleg van watersportac commodatie, een zeilschool er roeibootjes. We willen een re gelmatig excursieschema gaan opzetten, een soort studentenbus dienst: elke vrijdag van Parijs naar Enkhuizen en op dinsdag weer terug of zo. Het lijkt alle maal wat fantastisch, maar weet wel dat we tot nu toe al onze plannen hebben waargemaakt. We zullen er het beste sluden- tenhotel ter wereld van maken," aldus Johan Rijfkogel. Succes, daar in West-Friesland! En voor u misschien eens iets om even aan te wippen. (Bezichtigin gen dagelijks van 1117 uur.) Er is een vorm van foto grafie die u misschien al leen nog maar kent van het werk van anderen: de Candid-fotogra- fie. Daaronder verstaat men het ongemerkt fotograferen van men sen, om daardoor te komen tot een uitbeelding van hun gemoeds gesteldheid op-een-zeker-moment. Dat kan een uiterst dankbare hob by vormen. Het is namelijk be paald niet zo, dat alleen wat Maar wanneer u thuis blijft ho- wrang-aandoende foto's het pre- pÊn wij niemand tekort te doen dicaat Candid verdienen. Soms als wij ervan uitgaan, dat de door- En dan: breng geen complete batterij in stelling. Een flitser, liefst niet op het toestel maar door middel van een verlenglcabeltje met de camera vertoonden die kosten maar heel weinig, dus na tuurlijk hebt u er een kan een uiterst nuttig hulpmiddel zijn. PRE-INSTELLING lijkt het er wel op, maar het kan anders! RAAD NR. 1 Laat kinderen zoals ze zijn. Bij alle mogelijke attributen die wij straks nodig hebben, laten wij dus kammen en borstels even buiten beschouwing, want die hebben wij voor onze foto's niet nodig. Laat ze dus Geef ze het speelgoed, waar ze het liefst mee spelen: ook als het die „ontoonbare" lappenpop is: laat ze er mee spelen. Of volg ze op hun weg zelfs naar de kapper. »ls u goeddunkt: als een soort troenteragoüt, maar ook gecom bineerd met vlees. Het meeste werk zit in het feit dat u de groen ten die u gebruikt in zeer dunne, hyper-dunne slierten behoort te rojjden. Bijv. worteltjes, prei, sel derij, sperziebonen, bloemkool, kaar geen bladgroenten. Zeg: een pond bij elkaar van al die slierten met wat zout, roert u toet zo'n drie en een halve eet lepel olie (gloeiend) steeds om en om in de pan. Zo'n minuut of tien. Gelijke hoeveelheden bloem en soja (anderhalve eetlepel van elk) roert u tot een gladde massa. Daar gaat bij een theelepel gem berpoeder en een goed glas sherry, eventueel meer. Steeds roerende voegt u deze «aus bij de groenten op het vuur. Als de saus glad en het geheel wat gebonden is, zet u de deksel op de pan en laat het nog een minuut of wat sudderen tot u, al proevende, vindt dat het verruk kelijk smaakt. Dat geeft u de gelegenheid om apart blokjes varkensvlees te bakken. Peperen, zouten, een beetje gemberpoeder bijvoegen, «ven voor het opdoen door het froentenmengsel roeren en direct •trveren. LATEN we EERST eens even dat ontbijt bekijken. Probeer, lieve huisvrouw, er voor te zorgen dat de beruchte, jachtige sfeer verre van uw gezin blijft. Een half uur tje eerder opstaan verricht meestal wel wonderen. Laat iedereen het ontbijt eens beginnen met een schoteltje ge droogde zuidvruohten, tot een plezierige compote verwerkt, met een schilletje van een citroen erin. De vruchten kookt u de dag tevoren. Het is bijzonder gezond voor groot en klein. Licht verteerbaar Melk en/of vruchten sappen begeleiden de boterham men die u met iets hartigs dan wel met iets zoets belegt. En voor de typisch moeilijke ontbijters denkt u aan de verschillende kant-en- klaar-produkten als: corn flakes, rice crispies, brinta, het Nutricia instant-ontbijt. Ze zijn allemaal licht verteer baar, bevatten alle vereiste voe dingsstoffen en zijn nog smakelij ker op te dissen door ze bijv. met vruchten, vruchtensappen, limona de e.d. te combineren. En vergeet dan vooral niet er ook eens een keer van die heerlijke rietsui ker overheen te strooien. Een eiertip Overigens: een eitje zo nu en dan aan het ontbijt doet ook wonderen. Maar dóé er eens iets mee, bijv. een roerei maken met wat geraspte kaas of zo maar een roerei en dan met wat pittige tomaten-ketchup erover. Ook kan het roerei versierd worden met wat suiker of van die heerlijke bessengelei. Zo kunt u zelf nog tal van varia ties bedenken die een welkome afwisseling betekenen ln het ge ijkte ontbijt met kaas, muisjes, i koek en jam. I De moderne betimmering misstaat niet in de keuken van de Drommedaris. snee afmeting van een Nederland se huiskamer gesteld mag worden op 12 m2. b.v. 4x3 meter dus. In die ruimte kunt u alle kanten uit, wat opnamerichting betreft. In vrijwel alle gevallen echter zal de afstand lensonderwerp, welke bruikbaar is voor de foto's die we willen maken, liggen tussen de 1.75 en 2.25 meter. Met deze weten schap gewapend, en met de kennis van de formule R(ichtgetal) A(fstand) x (dia)F'ragma) kun nen wij normaliter alléén nog maar goed belichte foto's maken. (Dat we het in bovenstaande verhande ling gehad hebben over het maken van flitsfoto's zal wel niemand ontgaan zijn). NOG EEN RAAD Op kleurenfilm flitst u natuur lijk met blauwe flitslampjes weet u echter ook dat bij sommige kleurennegatieffilms het gebruik van witte lampjes wordt gead viseerd? Tot die films behoren b.v. de Kodacolor en de Kodacolor-X. LAATSTE TIP Kinderen willen nogal eens uit gelaten zijn. Profiteer daarvan, maar bedenk het volgende: zij koppelen blijheid vaak aan beweging. Laat u, als bezitter van een betrekkelijk eenvoudige box camera, niet afschrikken. Uw jong ste die op zijn driewielertje kruipt en er vandoor gaat, de gang in des noods is goed te fotograferen. Ook met de u beschikbare sluitertijd van 1/30 seconde, zoals bij de meest eenvoudige toestellen. Als u er maar voor zorgt dat de beweging op u éf komt, en niet aan u voorbij gaat In het eerste geval is de be weging ten opzichte van de came ra veel minder snel en daarom minder moeilijk vast te leggen, dan in het tweede, waarbij u de kans letterlijk voorbij ziet fietsen. Mocht u dit nog met voldoen de zijn en u zou nog wat meer stijl wensen zoals de Spanjaarden zélf, dan dient u de bediende een nog geheim teken te geven en hij begint de sinaasappel op dezelfde plaats, met eenzelfde soort mes en aan dezelfde soort vork te schillen. Nu slechts de leerachtige oranjeschil. Alleen kijkt de goede man nu wel uit dat de schil niet breekt, dan is de aardigheid eraf. Want bijna op het eind gekomen, neemt hij de witte sinaasappel in de hand en draait de schil, van onderaf te beginnen, om het restant ervan dat nog aan de vrucht op de „zuidpool" vastzit. Het resultaat is een oranje roosje dat tegen het „losschieten" vastgezet wordt door het begin van de schillensliert als slot onder het roogje te schuiven De oranje-bloem wordt daarna afgesneden en op een klein bordje naast u neergezet, zodat u het dan aan uw tafeldame kan aanbieden. De rest van de behandeling van de sinaasappel is al reeds beschre ven. Met likeurtje Natuurlijk kan er bij de suiker ook een scheutje drank worden toe gevoegd en het hangt natuurlijk van de smaak van de gast af, wel ke likeur hierbij verkozen wordt Maar of u de sinaasappel mét of zonder roosje schilt hem met een vork of met de vingers eet, deze Spaanse citrusvrucht geeft u datgene wat u voor een goede ge zondheid nodig heeft. Opleidingen Verder stelt Albert Heijn jonge mensen van 21 tot 25 jaar in ae gelegenheid hun toekomst in haar bedrijf op te bouwen De bedoe ling van de nieuwe wervingscam pagne is om via praktische en theoretisohe opleidingen een kader groep te vormen. De mensen uit deze groep krijgen diverse moge lijkheden tot ontplooiing binnen de verkoopsectoren. Met name wordt hierbij gedacht aan de SuperMarts en de zelfbedienings zaken, Binnen een half jaar na de indiensttreding zal met de nieuwe mensen worden nagegaan, naar welke functie zij in het con cern moeten toegroeien. Voor drie kwart deel hangt het van de prestaties en persoonlijke instel ling van de mensen af, of de prak tische en theoretische opleidingen goed tot hun recht komen. De functies die bereikt kunnen worden zijn: afde lingschef van een SuperMart assistent - bedrijfsleider van een zelfbedieningszaak en na verder gebleken ge schiktheid bedrijfsleider van een SuperMart of «en zelfsbedieningszaak. Zelf opbouwen Zo'n carrière kan vrij snel gaan, maar nogmaals, het hangt voor het grootste deel af van de ca paciteiten van het betrokken per soneelslid. Niet ieder zou als va riatie op een bekend spreekwoord gezegd kunnen worden, heeft de maarschalkstaf in zijn ransel. Een trapje lager zijn ook aantrek kelijke functies genoeg. Gezien de eisen die aan al de ze functies binnen een dynamisch bedrijf als van AH worden ge steld, is voor een deel van de functies Mulo-niveau nodig en voor een ander deel van de functies HBS-niveau (een diploma is niet altijd noodzakelijk). Een voorwaarde voor de nieuw aan te stellen mensen is ook dat zij een principiële bereidheid moe- ten bezitten om zich verder te be kwamen voor hun toekomstige ta ken in sectoren als de levens middelen, huishoudelijke artike len textiel, drogisterij enz. De cursussen voor de te vormen kadergroep zijn gepland voor dit najaar en gedurende het volgende jaar. De nieuw aan te stellen jon geren krijgen de kans om. na ge bleken geschiktheid. mee te draaien" in deze cursussen. Het gehele opleidingsprogramma is gebaseerd op de diverse functies die. gezien de behoefte aan meer personeel, moeten worden vervuld. Jk koop altijd wat te veel; dan kan Fred me wat terug laten sturen. Dat geeft hem het gevoel dat hij iets in te brengen heeft." Prima kansen Albert Heijn biedt kansen aan jonge bekwame mensen, manne lijke en vrouwelijke, in de leeftijd van 17 tot 25 jaar om zich mee te ontwikkelen in de onstuimige groei van het concern. Er wordt normaal salaris uitbetaald tijdens de opleidingsperiode, die zal be staan uit praktisch werken en stu deren. Kandidaten die nu reeds menen voor de verantwoordelijke functies als hierboven omschreven in aan merking te komen, doen er goed aan zich zo spoedig mogelijk schrif telijk te wenden tot het hoofd van de Personeelszaken-filialen van Albert Heijn N.V. de heer F. Brmdima. Westzijde 26 in Zaandam. De heer Brandsma en zijn staf van medewerkers zullen de kandidaten dan gaarne de no dige inlichtingen verstrekken. HET blikje AH-Pil» van 6Vi% is zo gamakkolijk mte ta naman omdat da flas daarbij niat aanwezig is, dus ge'-. axtra ga- wicht, gaan statiagald, gaan kans op brauk. En ala u aan mooi kulltja graaft an u zat ar uw blikjas in, dan kunt u acht ganiatan van koal biarl (Allaan wal onthoudan waar u uw blikjas biar habt ingegraven).

Allerhande | 1964 | | pagina 3