Thee met sinaasappel Deze moet u proberen! r: T.9 Albert Heijn Nu al 8% uitkering op A H - klanlenobïigaties »nn m nm m a m NIEUW NIEUWigheden Kennismakingspremie van de Premie-van-de-Maand Club Van SuperMart tot SuperMart Vleesconserven voordelig Kom ook naar §iIoo Mody (30) kwam Nederlandse huis vrouwen Indiase thee leren drinken EEN VAN HAAR TIPS: of In** f EEN FEEST-ETENTJE MET GROENTEN-MACÉDOINE AH-winkels In de vakantie- centra Perla Americana, de nieuwe, exclusieve koffiemelange van Albert Heijn, is nu al een grandioos succes gebleken. Niet te verwonderen. Perla Americana is een melange, krachtig en bijzonder fijngeurig van karakter, samengesteld uit de fijnste koffiesoorten van Midden-Amerika, door AH geselecteerd. Heel Nederland gaat er van genieten: de Perla Americana- serie is nu compleet. Hoe u ook koffie zet, er is altijd 'n Perla Americana voor u. Een weergaloos lekkere koffie. Die móét u proberen I tw emz 79 KOFFIEBONEN pak 1 69 Voor het eerst in Nederland: één melange voor alle manieren van koffiezetten AA Gesneden ontbijtkoek Vruchtendranken Jaffa Gold-limonade Engels schoenenrek Streven naar meer SuperMarts WATERGRUWEL in moderne vorm Klant of geen klant - U bestelt contant jÜLI 1964 ZE HEEFT GROTE, DONKERE OGEN. En haar volle wenkbrauwen geven haar gebruinde gezicht iets ernstigs. Maar als ze praat lacht ze graag en veel en ze moet moeite doen om ernstig te blijven als ze zegt ,,dank u wel, goede middag". Want haar wieg stond in Bombay en Nederlands is voor haar een vreemde, wat harde taal, die ze probeert te verzachten door u's een oe-klank te geven. Dertig jaar is ze, Siloo Mody, ongetrouwd, niet verloofd, met één grote hobby: reizen en veel van de wereld zien. Tot voor kort was ze in ons land en. zei ze me, voordat ze met haar Britse vriendin, miss Richard, in haar grote vrachtwagen stapte: „Ik kom terug. Ik wil Amsterdam weer zien." Thee bracht Siloo Mody in ons land. Sinds enige tijd werkt ze voor the Tea Board, Calcutta, een instelling, die de belangstelling van huis vrouwen in heel de wereld tracht te wekken voor de in India verbouwde thee. FOTO BOVEN: Ambassadrice van de Indiase thee, Siloo Mody, geeft voorlichting in een van de Albert Heijn SuperMarts. FOTO ONDER: Een grote landkaart van India op de achterkant van haar vrachtwagen, die al vele landen in Europa hebben gezien. QILOO MODY IS INDIASE en ij ze voelt zich ambassadrice van haar land in het verre Europa. Maar het Engels spreekt ze vloeiend en eerlijk zegt ze: ik voel me hier thuis. Na haar studies in Bombay - aan een college haalde ze haar B.A. ging ze, in '61. naar Lon den. En omdat ze iets voor haar land wilde doen trad ze dn dienst van het Office National Indian du rhé, in Brussel, België. Ze door kruiste Engeland, ging tussendoor op vakantie naar Scandinavië en kwam, begin dit jaar, naai- ons land. Samen met haar vriendin, die de vrachtwagen bestuurt. Siloo ging van SuperMart tot SuperMart. Ze was in de Super Marts van AH in Amsterdam, in Voorburg, in Den Haag, in Zaan dam En overal trok ze, met haar thee, belangstelling van Ne derlandse huisvrouwen. Die klan ten, die zich in het Engels tot haar richtten, kregen alle gewenste in lichtingen. En wie die taal niet machtig was vond mej. Hart van de demonstratie-afdeling van Albert Heijn in de buurt om als tolk op te treden. MacQueen thee „Er groeit in mijn land de heer lijkste thee." zegt Siloo en als ze vindt dat ik wat ongelovig kijk „heus. Neem Darjeeling, dat is een verrukkelijke thee. die ik iedere huisvrouw aanraad. Darjeeling is te koop in de AH-winkels. als Formosa Marble Arch en als be standdeel in de MacQueen Extra Blend. Talrijke huisvrouwen hebben de geurige thee, die Siloo Mody aan de bezoeksters van de AH-Supër- Marts uitreikte, geproefd. Een lekkernij Een lekkernij, waarmee Siloo ook de harten van velen stal, is tliee met sinaasappel. Thee met citroen kennen veel Nederland se huisvrouwen, lacht ze. maar tegen thee met sinaasappel keek men heel vreemd aan. Maar wie dit eenmaal geproefd heeft, weet het te waarderen, aldus miss Mody. die als de beste theesoorten van haar land noemt Darjeeling. Assam en Nilgiri, die uit Zuid-India komt. Darjeeling groeit op de thee plantages aan de voet van het im posante Himalaja-gebergte. En. zegt ze, de Assam-thee leent zich het beste voor de toevoeging van een schijfje sinaasappel. In haar kleurige sari leert Siloo Mody nu de Belgische huisvrou wen (Indiase) thee drinken. We gaan alle Common Market landen af, vertelt ze. Maar haar Holland- trip zal ze niet snel vergeten. „Wonderful" Siloo. die naast reizen als hobby's schaatsen en bowling heeft, ont moette in de AH-SuperMart aan de Stede in Den Haag een van af komst Zweedse dame. die veel ge reisd had in het Verre Oosten. Ze was ook in het bezit van een sari en miss Mody heeft haar uitge legd hoe die volgens eeuwenoud Indiaas gebruik gedragen d'ient te worden. Miss Mody: Ik vind de Super Marts in Nederland wonderful. Alles onder één dak, werkelijk bij zonder gemakkelijk. En voor ze in de wagen stapt doet ze nog gauw baar laatste bestellingen. IJ BAKT VOOR IEDER een heerlijke varkenskarbonade. In een andere pan bakt u kleine, ronde aardappeltjes bruin en gaar. Strooi er matig zout op. Daar u van rauwe, gekrabde, met een doekje droog gemaakte aardappeltjes bent uitgegaan verdient het aanbeveling gedu rende een tijdje een deksel op de pan te zetten, dan worden ze gauwer gaar. En verder maakt u een blik groenten-macédoine open. Giet de inhoud van het blik in een groentenvergiet en sproei er even wat koud water over. (Daar er in de macédoine. zowel erwt jes als Franse groene boontjes zitten, wil er wel eens wat zet meel vrijgekomen zijn en dat kunt u beter wegspoelen). U doet een stukje boter in de pan en warmt er de uitgelekte macédoine in, tot ze gloeiend is. Neem. als alles klaar is, een grote platte schotel, warm voor en deponeer in het midden de karbonaden. Leg er de macé doine in een krans omheen en daaromheen schikt u dan weer de gebakken aardappeltjes. Giet wat van de jus over de karbonaden en de groenten en dien snel op, nadat u er nog wat heel fijnge snipperde peterselie over heeft ge strooid. Dit gerecht is niet alleen een streling voor de tong maar ook een lust voor het oog. Vooraf geeft u een toostje met champignon-sla. En u besluit dit etentje met een griesmeelvla, waarvan u het recept elders vindt. ALLERHANDE HIER IS EEN nuttig lijstje, dat de vakantieganger in ons land goed van pas kan komen. Het zijn de plaatsen en adressen waar de AH-fi- lialen in de voornaamste va kantie-centra zijn gevestigd. Dat maakt het boodschappen- doen gemakkelijker en voor deliger. Aalsmeer: Zijdstraat 33. Alkmaar; Langestraat 60. Aer denhout: Zandvoortselaan 169. Amersfoort: Langestraat 3. Euterpeplein 43. Leusderweg 159. Noorderwierweg 105109. Utrechtseweg 46. Amsterdam 57 filialen. AH-SuperMarts: Burg. de Vlugtlaan 190. Helmholtzstraat 63. Joh. Huizingalaan 242. Osdorpplein 33. Apeldoorn: Adelaarslaan 130. Deventerstraat 10. Arnhem: Beethovenlaan 70. Sperwerstraat 57. Drieslag 1. Ketelstraat 12. Ir. v. Muylwijkstr. 23 (SM). Presikhaaf - IJssellaan 222 (SM) Baarn: Eemnesserweg 40 (SM). Bergen (NH) Breelaan 14 (SM)- Beverwijk: Breestraat 54. De Bilt: Hessenweg 112. Bilthoven: Julianalaan 1. Bloemendaal: Bloemendaalseweg 33. Breda: Planciusplein 35. Lange Brugstraat 39. Brabantplein 27 (SM). Breukelen: Brugstraat 12. Brielle: Voorstraat 12. D«n Burg (Texel) Binnenburg 6. Bussum: Havenstraat 21. Huizerweg 45b. Nassaulaan 44. Castricum: Torenstraat 30. Dieren: Kerkstraat 7. Den Dolder: Dolderseweg 93A. Doorn: Dorpsstraat 25. Driebergen: Traay 97. Edam: Kleine Kerkstraat 9-11. Ede: Grotestraat 20. Ermelo: Stationsstraat 68. Geleen: Rijksweg 2 (SM). Ginneken: Ginnikenweg 317. Den Haag: 16 filialen Ley weg 1018 (SM). De Stede 10 (SM'. Haarlem: 7 filialen Grote Houtstraat 0*) (SM). Eksters'raat 67 (SM). Harderwijk: Markt 4. Haren: Kerkstraat 27 (SM). Ilarlingen: Vrors'raat 71. Heerenveen: Dracht 9. Hei on: Rijkss'ra: .v. r Den Helder: Keizerstraat 10. Van Galenstran Marsdiepstraat 415 (SM). Hilversum: Kerkstraat 32. v. Hogendorplaan 44. Gijsbr. v. Amstelstr. 177. Havenstraat 75. Larenseweg 13. Huizen: Voorbaan 4. Katwijk: Voorstraat 27. Laren (NH): Brink 30. Lochem: Nieuwstad 4a. Loenen a/d Vecht: Dorpsstraat 42. Middelburg: Lange Delft 22. Naarden: Lamb Hortensiuslaan 14A. Noord wijk a. Zee: Hoofdstraat 72. Nunspeet: Dorpsstraat 9. Nijmegen: Lange Burchtstraat 53. Groenestraat 169. Burg. v. d. Berghstraat 54. Molenweg 4 (SM). Daalseweg 200 (SM). Nijverdal: Grotestraat 67 Oisterwijk: Dorpsstraat 25. Ommen: Brugstraat 22. Oosterbeek: Utrechtseweg 164. Oostburg: Eenhoornplantsoen 4 Oosterhout: Markt 1. Overveen: Bloemendaalseu eg 228. Putten: Dorpsstraat 23. Renkum: Dorpsstraat 66. Rhenen: Fr. v. d. Paltshof 32 Rotterdam: 8 filialen. Nwe. Binnenweg 276 (SM). Slinge 191 (SM). R'dam-Hoogvliet: Binnenban 265 (SM). Perla Americana in vacuumblik is altijd vijf minuten geleden gebrand. Direct na het branden gaat de pre cisie-gemalen koffie in het aroma-verzegeld blik. Perla Americana m vacuumblik: brandverse koffie! MELITTA-MALING NORMALE MALING vacuumblik 250 gram vacuumblik 79 250 gram 250 gram B q Voer de juiste maling voor uw zetmethode verwijzen wij u gaarne naar het artikel hierover op pagina 5. R'dam-Pendrecht: Slinge 690 (SM). Schagen: Ged. Gracht 61. Sluis: Kapellestraat 7. Sneek: Leeuwenburg 22. Soestdük: Van Weedestraat 48. Uitgeest: Middelweg 81. Uithoorn: Dorpsstraat 34. Utrecht: 13 fJialen. Van Starkemborghof 132. Kanaleneiland (SM). Vaals: Kerkstraat 50. Valkenburg: Stationsstraat 13. Va'lkenswaard: Markt 25. Veghel: Hoofdstraat 23. Veip: Hoofdstraat 35 (SM). Vught: Heuvel 1. IJ muiden: Lange Nieuwstr. 814 (SM). Vlissingen: Walstraat 54. Scheldestraat 23. Wassenaar: Joh. de Wittstraat 1. Zandvoort: Kerkstraat 30. Zeist: Slotlaan 119. Steinlaan 80. Fred. Hendriklaan 86. De huisvrouwen die in het bezit zqn van winstdelende AH-klantenobligaties profiteren van het hogere divi dend dat over 1963 wordt uitgekeerd aan de aandeelhou ders van Albert Hejjn N.V. Op de per 1 juli 1964 betaalbaar gestelde coupon van deze klantenobligaties wordt daardoor een rente uitge keerd van maar liefst 8%. Aldus blijkt uit het jaarverslag over 1963. In 1963 opende AH 9 nieuwe SuperMarts, 2 nieuwe zelf bedieningszaken en er werden 58 bedieningszaken tot zelfbedieningszaken verbouwd. Onderstaand vindt men een overzicht van de aantallen filialen. DE PRIJZEN die wjj tegenwoor dig voor vers rundvlees moe ten betalen liggen aan de hoge kant. Daarom willen we uw aan dacht eens met nadruk vestigen op de blikken voortreffelijke Gou lash die u bij AH kunt vinden. Die blikken bevatten 3 ons rund geven door een pittige saus en dat *Niemve Delicata-repen SERIE Delicata chocolade- roeren tot de suiker opgelost is). Daar giet u vervolgens twee (of meer) eetlepels whisky op (en de kenners bezweren ons dat het echte Ierse whisky behoort te zijn) en u vult verder tot de rand toe bij met koude, geklopte slagroom. Zonder ook nog maar één keertje te roeren drinkt u de voor slechts 1.49. Dat is onge veer 50 cent prijsvoordeel verge- r\E leken bij vers rundvlees, nog afge- Ls repen van Albert Heijn is weer zien van het feit dat u met bet met enkele nieuwe, bijzondere blik veel sneller klaar bent. soorten en smaken uitgebreid, o.a. een sinaasappel-hazelnoot reep die wel buitengewoon goed Alog Hongaarser smaakt. Tén eerste is er Irish Coffee genietend uit de beste combinatie van cho- u begrijpt nu al waar deze reep Nu kunt u het Hongaarse ac-.Colade met sinaasappel. Ten naar smaakt, koffie, whisky en. cent van de Goulash nog op de tweede hebben de knabbelaars deheerlijke chocolade, volgende manier versterken. U i stukjes hazelnoot, terwijl de cho- Prijs van deze repen 55 cent per neemt wat mooie paprika's, u wast colade fluwelig smelt. De hazel-1stuk (ze wegen 100 gram), ze. ontdoet ze van zaden en zaad-j noot ZOrgt bovendien voor een pit- lijsten en snijdt ze in reepjes. U|tjg accent. Zes van deze forse hakt een forse, schoongemaakte repen kosten 1. ui, vrij grof. U neemt wat toma ten. houdt ze tien tellen in kokend yoorts hebben de Cappuccino water, pelt en ontkernt ze en snijdt en de Irish Coffee-reep, hun ze in stukken. In een stuk boter fruit u vervolgens de ui, licht, dus slechts goudgeel. Dan smoort u er de reepjes paprika en de stuk ken tomaat in (eerst de paprika, wat later de tomaat bijvoegen). U speelt nog wat met paprika poeder, met zout. eventueel peper, een snippertje tijm. En dan voegt u er de inhoud van het blik met Goulash bij en laat nog voorzich- intrede in het AH-repenassorti- ment gedaan. Capuceino komt van Caffé Cappuccino, hetgeen niet anders zeggen wil dan „koffie met een mutsje op". U maakt een espres so en klopt de kokende melk zeer schuimig. Dan giet u de koffie en de melk tegelijk in de vrij grote kop, zodat er een tig wat smoren en zeker gloeiend mooi schuimmutsje op komt en worden dat wordt dan n°8 eens versierd met een mespuntje cacaopoeder ..Hij brengt de krant elke avond b innen; dat bespaart me een abonnement." Met maïskorrels Intussen zorgt u of voor drooggekookte rijst (dat is bij na klassiek) óf u serveert het heerlijke vlees-groenten-ge recht met macaroni in een ge zellige vorm, dan wel u geeft er eens maïskorrels bij, die u dus kant en klaar in het blik vindt. Met maïs overigens smaakt het wel bijzonder lekker. of een heel klein snufje kaneel. Zo'n Cappuccino smaakt bijzon der fluwelig en dat is nu eigen lijk ook het karakter van de Cap puccino-reep. Fluwelig smeltend op de tong en toch met iets heel pittigs. De Irish Coffee wordt als volgt gemaakt: U vult een groot ver warmd wijnglas (er bestaan ook speciale Irish Coffee glazen) voor driekwart met gloeiende zwarte koffie en daar roert u dan* suiker naar smaak door (goed TN DE ZAKEN VAN AH vindt 1 u nu een bijzondere ontbijt koek, nl. de gesneden ontbijtkoek. In de diolam-verpakking, een kunststof die versheid garandeert, zitten 25 plakken verrukkelijke ont bijtkoek die samen 450 gram we gen, terwijl het gewicht van een gewone koek 380 gram bedraagt. Het zijn mooie plakken en het knappe is dat de donkere kap niet loslaat en bij het snijproces vol komen gaaf is gebleven. De plak ken koek zijn niet alleen best op 't brood, maar ze kunnen ook zo uit het vuistje gegeten worden. Deze gesneden ontbijtkoek kost slechts 79 ct. verrukkelijke vruchtendran ken. Ze zijn erg gezond, zeer vi taminerijk en worden door groot en klein graag gedronken. Het is een kersendrank en een zwartebessendrank, in flessen van 0.7 liter en de prijs is 1,95 voor de kersendrank en 1,55 voor de zwartebessen drank. De flessen appelsap van AH, die eveneens 0.7 liter puur vruchtensap bevatten, kosten 0,68. JAFFA GOLD IS een buitenge woon lekkere sinaasappellimo nade, gemaakt uit het sap van de „gouden" Jaffa's uit Israël. Slechts de allerbeste vruchten geven het sap voor deze limonadesiroop die verpakt werd in een „weg-gooi" fles van een zeer charmant mo del. De fles is nl. van boven en aan de onderkant iets breder, ter wijl het midden wat smaller is; daardoor ligt deze fles zeer goed in de hand. Men gebruikt 1 deel siroop op 3 4 delen water of sodawater. Deze heerlijke limonadesiroop, een export-merk van de Citrus and Canned Products Association Israel vindt u alleen bij Albert Heijn. De prijs ls 1,95. EEN SCHOENENREK van een smalle constructie biedt aan acht paar schoenen, dames- zowel als herenschoenen, een goede berg plaats. Het zo opbergen heeft zeer bepaalde voordelen want de schoe nen blijven veel netter en worden niet beschadigd, iets wat in over volle kasten toch nog wel eens wil voorkomen. Het is Engels fabri kaat, van Auriol Ltd. Aantal per uit. 1962 Verbouwd Gesloten Nieuwe vestigingen Aantal per uit. 1963 bed.zaken zelfb.zaken SuperMarts totaal 363 164 181 18 58 58 3 4 1 2 9 104 237 27 Kook vlugkokende gort idie behoeft niet geweekt ie worden) in een liter water rre. een geraspte citroenschil. Van de gort heeft u zo'n 75 gram nod.2. Een stukje kaneel past er ook goed bij. Na wat zachtjes koken voegt u erbij: zeer vee' I Tutti-frutti, gewassen rozijnen en krenten plus de nodige suiker. Laat alles verder sudderen tot aile vruchten gaar en zacht zijn. Een mir.uut of tien vóór het serveren giet u een halve liter bessesap in de pan. Roer alles goed door elkaar, proef of het geheel zoet genoeg is. neem de kaneelstok eruit. In de winter zal men vanzelf sprekend de watergruwel graag I gloeiend nuttigen Maar in de zo mer smaakt ze ongetwijfeld het lekkerst wanneer ze goed gekoeld 1 wordt opgediend. Het streven büjft erop gericht zoveel mogelijk de traditionele be dieningszaken om te zetten in zelfbedieningszaken en waar mo gelijk SuperMarts te vestigen. De ervaring heeft geleerd, dat de zelfbedieningswinkels meer dan de bedieningszaken in staat zijn om- zetverhogingen te verwerken en daardoor de voortdurende kosten stijging relatief te beperken. BESTEL het prachtige rijk met kleurenpla ten geïllustreerde boek ,,De Geschiedenis van de Ruimte" vandaag nog. U hoeft geen PMC-zegels bij te plakken, u kunt het zo, zondermeer, bestellen: per briefkaart aan de PMC, postbus 175 te Zaan dam, met vermelding dat u toezending onder rem bours verzoekt van het boek „De ruimte". De post bezorgt u dit rijk gedocumenteerde boekwerk dan ten spoe digste thuis. Het bedrag van 7 behoeft u dus niet tevoren te storten. U kunt het aan de postbode bij aflevering voldoen. Hebt u een giroreke ning, dan kunt u ook langs die weg bestellen. U stort dan 7 op postgiroreke ning 1752 ten name van de Premie-van-de-Maand- Club Zaandam, met ver melding ,,Boek De ruim te". U krijgt het dan di rect toegestuurd. U kunt ook direct be stellen aan de PMC, post bus 175 te Zaandam, doofr inzending van het bestel- biljet, uit uw PMC-cheque- boek met gelijktijdige toe zending van 7 aan PMC- cheques.

Allerhande | 1964 | | pagina 3