HAREN VAN ASPERGES tot ZUURKOOL VOLOP PARKEERRUIMTE BIJ DE AH-SUPERMART de lekkerste koHie" Albert Heijn „Zij zet EXTRA 49 Nieuwe SuperMart een aanwinst ALLES VOOR UW TUIN Fijn bier! Let op de Mysterieuze "Mr. X Nu gaan zaaien straks genieten IN DE GROENTE-AFDELING WINKELEN MET HET GEZIN „Je houdt 'm maar draaiende" AH-VACUUMKOFFIE de beste tér wereld. 61/2 Pils! Albert Heijn MAART 1964 ALLERHANDE 3 Speciale afdeling Het moderne Haren streeft vooruit, daarvan getuigen de nieuwe wijken. HAREN, het Wassenaar van Groningen, wordt dus binnenkort verrijkt met een SuperMart. Het wordt de grootste zaak van het Noorden. Aan de Kerkstraat, in het hart van het dorp, na dert een winkel met een vloeroppervlak van 800 m2 de voltooiing. En wat nog meer zegt: er komt een parkeerter rein voor vijftig auto's bij. Dat is in dit villadorp be paald geen luxe. Dit parkeer- ER bestaat kans dat u tq- dens het winkelen in nieuwe AH-SuperMart vriende lijk op de schouder wordt ge tikt door de Mysterieuze Mr. X. Schrikt u dan niet, integen deel, Mr. X. heeft het goed met u voor. Hij zal u een eenvou dige vraag stellen. Weet u daar op het juiste antwoord te ge ven, dan zal Mr. X. zijn porte feuille tevoorschijn halen en u al naar gelang uw antwoord uitstekend, goed of minder goed is een waardebon over handigen, variërende van 2,50 tot 25.-. Let dus goed op Mysterieuze Mr. X! pleim zal als een magneet werken. Want per auto in kopen doen in de stad Gro ningen nauwelijks vijf ki lometer van Haren verwij derd is geen pretje. Als je eenmaal in de stad bent, dan is het wel plezierig, maar om er te komen! Er is één weg tussen Haren en de city van Groningeh, maar er moeten tenminste vijf verkeerslich ten worden genomen", en de files zijn meestal lang.... gUITEN DE HUISVROUWEN was niet iedereen zo en thousiast. Er kwamen zelfs be zwaarschriften aan raadsleden over deze winkel-met-parkeer terrein die de landelijke rust van het dorp zou verstoren. En verkeerstechnisch zou het op de Kerkstraat een warboel wor den, meende men. De raad liet een paar van 's lands beste verkeersdeskundigen aanruk ken. Die zagen echter helemaal geen problemen. Dat was trou wens gelijk aan de verwach ting van Harens politie-inspec- teur. En Albert Heijn kon gaan bouwen. *Voor het dorpscentrum bete kent deze nieuwbouw een aan winst. Een kale plek een vroe gere kwekerij is vorstelijk weggewerkt. De SuperMarkt ligt er uiterst gunstig en in het oog lopend. Dat zal des te sterker spreken als Haren over enige, tijd zijn raadhuisplan kan uitvoeren. In het vierkant Rijksstraatweg Molenweg Hortuslaan Kerkstraat heeft de gemeente ruim 2% ha gekocht. Het oude postkantoor gaat tegen de grond om plaats te maken voor een raadhuisplein dat groter zal zijn dan de befaamde Oude Markt te Delft. De bebouwing zal bestaan uit een postkantoor aan de noord kant, het gemeentehuis aan de oostkant, een winkelgalerij in het zuiden, en in het westen vormt de Rijksstraatweg de afsluiting. Het raadhuis wordt een gebouw van 92 bij 86 m met daarbij een klokketoren van 22 m hoogte. Het geheel wordt van allure. Uitbreidings mogelijkheden Er is rekening gehouden met uitbreiding. Vandaar dat er een terrein van 100 bij 60 m over blijft. Dat zal gaan dienstdoen als parkeerterrein. Voor AH be slist niet ongunstig, want dat is bij wijze van spreken: naast de deur. Het raadhuisplan is groots van opzet. Zeker voor een gemeente van nog geen 15.000 zielen, van wie de meesten in het hoofddorp Haren wonen. Jazeker, Haren is een dorp, geen stadje. Het wil een dorp zijn en blijven, dat is een van zijn aantrekkelijkheden als randgemeente van de stad Gronin gen. De gemeente verzet zich met kracht tegen de opdringende groot heden Groningen en Hoogezand- Sappemeer die maar gebied wil len annexeren. En tot nog toe met succes. De gemeente Haren ligt fraai verdeeld op de Hondsrug. De dor pen Haren en Glimmen worden in tweeën gedeeld door de Rijks straatweg Assen-Groningen, de an dere dorpjes en buurtschappen lig gen verdwaald tussen het over vloedige geboomte. Want aan na tuurschoon ontbreekt het in Haren niet. Er is het bos Appèibergen, en de Harense Wildernis, een broekbos op de oostelijke helling van de Hondsrug. Dat bos is een bezitting van Natuurmonumenten. En dan beschikt de gemeente nog over een belangrijjc aandeel in twee meren: HetPaterswoldse meer en het Zuidlaarder meer. Viswater is er overigens ook over vloedig. Andere bezienswaardighe den zijn het hunebed in Noordla ren en het vliegveld in het nabu rige Eelde. Op geringe afstand Haren voor honderd jaar van de gemeente kan men te kust en te keur dwalen in het ruige, bosachtige landschap van Noord- Drente. Ideaal wonen Het is er dus wel ideaal wo nen, daar in Haren. Het gemeen tebestuur streeft daar ook sterk naar. Industrie bljvoomeeia wordt geweerd. Goed, er is wel wat. In Glimmen staat een zui velfabriek, bij het Paterswoldse meer zijn een paar jachtwerfjes, in Onnen is een ijsfabriek en Waterhuizen, een ver buurtschap- je aan het Winschoterdicp, heeft een paar scheepswerven. Maar het hoofddorp Haren is wat dat betreft smetteloos. Het is met recht een villadorp, veel villa's, veel bungalows. De gemeenteraad heeft onlangs beslo ten tot het bouwrijpmaken van het nieuwe uitbreidmgspian-Tumaorp- noord. Er wordt in Haren niet al leen gedacht aan woningbouw, ook de andere facetten van de leef baarheid worden flink opgepoetst. Er komt een fors complex hoc keyvelden, een tennispark met twaalf banen en een centre court. En Be Quick, het roemruchte Be Quick, heeft zijn stadion in Haren. Aantrekkingskracht Het sanatorium Beatrixoora heeft een schitterend complex .aan de rand van Haren, het Zoö logisch Laboratorium van de uni versiteit van Groningen ontwerpt plannen voor een opmerkelijke vestiging in Haren en het voor de agrarische wereld van Neder land zo belangrijke Instituut voor Bodemvruchtbaarheid nu nog in de stad Groningen heeft ze ven ha aangekocht in Haren om daar een ultramodern instituut te plaatsen. Haren heeft dus een gro te aantrekkingskracht. In Haren te wonen geeft een zekere status, wat als gevolg heeft gekregen dat 'de bouwgrond er duurder wordt. Een belemmering blijkt dat niet te zijn. Het is er ook heerlijk en rustig wonen en je hebt er zoveel mogelijkheden. 3 sorterirvgp. :en dusfSjflek- Wilt u straks een kleine „Keukenhof" van uw tuin maken? Dan is het nu de tijd om uw keuze te doen. In de nieuwe AH-SuperMart Haren is een speciale afdeling „Alles tuin" met een prachtige en alles voor AH-prijzen woordelijk laag! 0 162 soorten bloem en tuinzaden v.a. 35 ct. per zakje Potgrond ideaal voor uw kamerplante 0 Turfmolm O 1001 handige hulpjes voor hef bewerken en o houden van uw tuin- en k. planten. WELKOM VOORDELEN Lage dubbele AFRIKANEN rakje: r 30 IJSBLOEMPJES in gemende zachte kleuren van 50 voor 30 LATHYRUS siererwtjesvan 50 voor v yAN A TOT Z dat is voor de groente-afdeling van Albert Heijns nieuwe SuperMart van Asperges tot Zuurkool. Of, met andere ivoorden, welke groente de in het gloednieuwe winkelpaleis van Albert Heijn winkelende huisvrouw ook op haar menu van de dag wil zetten, in de groente-afdeling is zij, rekening houdend met het seizoen, voorradig. En een belangrijk voordeel is dat deze groenten en ook hpt fruit steeds vers voorradig zijn; elke morgen wordt direct jj) de veiling, een nieuwe voorraad aangevoerd. T\E groente- en fruitverkoop heeft in de SuperMarts van Albert Heijn een grote plaats veroverd en het blijkt, dat steeds meer huis vrouwen het prettig vinden om ge lijktijdig met andere boodschappen hun groente en fruit mee te nemen. GEKOELD Albert Heijn zorgt ervoor dat alle artikelen van deze afdeling gekoeld worden. Dat betekent dat de dagelijks aangevoerde groen ten, vanuit gekoelde vitrines ver kocht worden. Als de huisvrouw ikeuze bepaalt en bijvoorbeeld een smakelijk maaltje andijvie koopt, ontvangt ze werkelijk verse groente, waarin alle vi taminen behouden zijn gebleven! voordeel is en dat weten duizenden huisvrouwen, die hun groente al in een AH-Super- Mart kopen dat vele groenten panklaar gesneden worden afgele verd. Niet alleen betekent dat een belangrijke tijdsbesparing, het is ook een heel gemak in de keuken, die de huisvrouw zo schoon mo gelijk wil houden en waar haar nu het hele schoonmaakpróces wordt bespaard. KEUZE In de AH-SuperMart wordt al les gedaan om n de groente en fruit in de allerbeste conditie af te leve ren. Voeg daarbij de grote ver scheidenheid en u zult begrijpen waarom de moderne huisvrouw ook deze artikelen graag in de AH-SuperMart koopt. Een weelde van verse groenten en fruit. TAFF IS, ZEI WIM KAN, aan de vooravond van een nieuw •L' jaar, het grote probleem voor de moderne man en de moderne vrouw, hoe vermager ik en waar laat ik mijn auto. Heeft de grootste kleinkunstenaar van 't land, die weet te spotten zonder te kwetsen, gelijk? Wel, wat het verkrijgen (of behouden) van een gezond lichaamsgewicht betreft kan Albert Heijn weinig doen, al zal de verstandige huisvrouw in een AH-SuperMart die artikelen weten te vinden, die tegemoetkomen aan de oplossing van Wim Kans probleem nummer een. Maar wat zijn vraagstuk nummer twee aangaat, bij de ope ning van de nieuwe AH-SuperMart aan de Kerkstraat in Haren heeft Albert Heijn alles gedaan om klanten, die met de wagen hun inkopen komen doen, van royale parkeerruimte te verzekeren. En dat is belangrijk, want een onlangs ingestelde enquête bewijst, dat een toenemend aantal huisvrouwen, maar ook haar echtgenoten, er de voorkeur aan geven de wekelijkse inkopen per auto te doen. Recente onderzoekingen ïÉÊA. filialen hebben aangetoorf^ dat er in korte tijd een belangrijke stijging is van het aantal klanten, die per auto winkelen. In Amstel veen bedraagt dit bijv. al meer dan de helft, ook in Haarlem en Breda is een belangrijke stijging waar te nemen. Voor de alleenstaande of bui tenshuis werkzame vrouw, die over een auto beschikt, is deze mo derne manier van winkelen, over gewaaid uit de op efficiency inge stelde States, natuurlijk een uit komst. Op zaterdag maakt zij het tijd rovende boodschappen doen op an dere dagen overbodig, in één keer haalt ze „proviand" op voor de komende werkweek, waarin ze haar maaltijden vrijwel panklaar in de koelkast aantreft. Parcel pick-up Family-shopping noemt men aan de andere kant van de oceaan het in gezinsverband winkelen. In de nieuwe Super- Mart in Haren is aan die ontwik keling tegemoetgekomen, er is zo wel een' eigen parkeerterrein als volop parkeergelegenheid in de on middellijke nabijheid van de Su perMart. Er zijn tal van factoren, die het inkopen doen met de wagen in de hand werken. In de eerste plaats leent een SuperMart zich daar bijzonder voor, de talrijke win kels onder één dak maken het de huisvrouw gemakkelijk alles in één keer mee te nemen. Dan is er de vrije zaterdag, die de huisvrouw èn de heer des hui zes uitnodigt tot gezamenlijk win kelen. Voor een groot aantal da gen koopt men levensbehoeften in, soms voor een halve week, soms voor een hele week zelfs. Het feit dat een groeiend aantal huisvrouwen in het bezit is van een koelkast is daaraan ook niet vreemd, daarin kunnen de diver se aan bederf onderhevige goede ren in „conditie" worden gehou den. In één keer Een ander punt is de ge zelligheid van het samen boodschappen doen. De echt genoot, die belangstelt in het huishouden en die zijn vrouw niet alleen de last van het „zware winkelwerk" wil laten dragen, gaat met de wa gen mee. In één slag kunnen dan de diverse benodigdheden worden aangeschaft, waar voor vroeger meermalen de tocht met de boodschappen mand moest worden gemaakt. Amerikaanse irlenisB de De nieuwe AH-SuperMart heeft nog een belangrijke Ami vorm van servicever] z.g. parcel pick-up. Niet alleen' kan men er de auto als het ware vóór de deur parke ren, wie dat wenst kan zich het torsen van zware boodschappen manden etc. zelfs helemaal be sparen. De parcel pick-up maakt het na melijk mogelijk, dat men winkelt zonder te sjouwen. De diverse boodschappen worden aan een per soneelslid overhandigd, die dan aan de achterzijde van de Super- Mart de goederen aflevert. Men behoeft slechts met de wagen voor te rijden om hier de boodschap penmand of tas in ontvangst te ne men. En natuurlijk is dit gemak niet alleen voor de autobezitters weggelegd; ieder, die met een ver voermiddel voorrijdt, kan van de parcel pick-up gebruik maken. Opiialcn Er zijn ook huisvrouwen en hun aantal stijgt ook al! die niet op zaterdagmorgen, maar op vrijdagmiddag inkopen doen. Zij willen een werkelijk vrij week-end en maken daarom op vrijdag al hun wekelijkse „grote tocht" naar de SuperMart. Zij nemen de minder houdbare artikelen zelf mee en hebben op zaterdagmorgen niets anders te doen dan zelf of met haar echt genoot even langs te rijden bij de parcel pick-up, waarna ze, na even vlug thuis de bood schappen opgeborgen te hebben, aan het weekend kunnen begin nen, zonder zorgen over artike len, die nog in huis gehaald moeten worden. Ten slotte kan men van deze service ook profiteren op zaterdag morgen, want de goederen, die bij de parcel pick-up wachten, kun nen afgehaald worden op het ogen blik dat de klant het beste uit komt. Men kan dus bijv. rustig naar de kapper etc. gaan. Park■Cjjjii mag dan in '64 een probleeJPzijn, voor de nieuwe Su perMart van AH in Haren geldt dit niet. Dat kunnen de „mobiele" inwoners van Haren zelf consta teren, maar ook de bewoners van de stad Groningen, Onnen, Glim men, Eelde, Paterswolde en verder uit de provincie. Winkelen zonder sjou wen. Zijn de boodschappen in de AH-SuperMart ge daan, dan kan men op elk tijdstip van de dag die met de auto aan de achterzijde van de SuperMart ophalen. HIER HEB je de zaak en je houdt 'm „maar draaiende". Dat zei Albert Heijn in 1920 tot zijn zoons Gerrit en Jan. Nu, dat hebben ze gedaan. Meer dan „draaiende" trouwens, want nèt zoals Albert zijn bedrijf opbouw de van een klein winkeltje in Oostzaan tot een groot winkelbe drijf met meer dan vijftig filia len en een eigen fabriek, zo bouw den zijn zoons en later zijn klein zoons, de zaak verder uit. Grootvader Heijn was een eer zaam gruttertje in Oostzaan, die met een glazen jachtje naar Am sterdam ter beurze toog, terwijl grootmoeder in haar snoepwinkel tje de jeugd van drop en zoet hout voorzag. In dat pand begonnen vader (Albert) en moeder Heijn in 1887 een kruidenierswinkel. Albert ging de boer op, zijn vrouw stond met ie boezelaar voor tussen de do zen en vaten, de knecht verzorg de het allengs groeiende kinder tal. In de winter van 1900 verhuis de de familie per slee van Oost zaan naar Zaandam, waar de za ken werden voortgezet. Een klein pand nog overigens: de boekhou der maakt dat gebrek aan levens ruimte duidelijk voelbaar door de gehele dag tegen de rug van baas Albert te zitten duwen. Die kreeg daar dan wel eens ge noeg van, nam zijn hengelgerei en wierp het aas achter het kan toor uit in de Zaan. Een snelle bloei: reeds in 1907 waren er 23 filialen. Vier jaar la ter beviel het hem niet meer Uw visite, uw vrienden, uw kennissen, zij zullen het óók van u zeggen: Koffie zetten, dat kunt u. Maar veel, zo niet alles, hangt toch af van de koffie die u gebruikt. Daaromprobeeir eens Albert Heijn-Vacuum-Koffie, de meest verse koffie die u zich maar wensen kimt. Want AH-Vacuum- Koffie is direct na het branden luchtledig verpakt. Versheid en aroma zitten in het blik verzegeld. Als u zo'n blik openmaakt (pffft! zegt het), ruikt u meteen de volle geur van verse koffie, zo krachtig dat u zich midden in een branderij waant. Brandverse koffie, vers gezet, kan het lekkerder? Probeer het en iedereen zal over uw koffie roepen! Verkrijgbaar in onderstaande melanges V0L- MILD- MILD- PITTIG AR0MATISCH KRACHTIG GEURIG Goudmerk Roodmerk Groenmerk Paarsmerk Blik 4 82 250 gr. Blik 4 65 250 gr. Blik 4 65 250 gr. Blik 4 50 250 gr. Nu óók in Melifta-maling Kennismakingsaanbieding t/m 28 maart met 20 ct. voordeel. Vacuumblik 250 gram van 1.90 voor Deze aanbieding geldt eveneens voor Perla de Colombia, normale maling. Bij al deze koffiesoorten tijdelijk een plastic deksel GRATIS heeft de lekkerste koffie M M M i van zijn leveranciers afhankelijk te zijn, wat de kwaliteit van zijn artikelen betreft. Hij ging zelf produceren. Zeer bescheiden: de eerste Zaanse balletjes zagen het levenslicht op een fornuis van een oud herenhuis, maar reeds spoedig verrezen nieuwe produk- tiecentra op Zaanse bodem. In 1917 had Albert Heijn reeds 54 filialen onder zijn beheer: in 1937 waren het er 230 geworden en momenteel is dat aantal uit gebreid tot 365, waarvan 240 zelfbedieningswinkels en 29 Su perMarts, waarmee het inmid dels tot „Albert Heijn N.V." ge doopte bedrijf blijk gaf van zijn voortdurende streven naar ver nieuwing, uitbreiding en aan passing. In handig beter-bier- blik Lichtgewicht it Minder ruimte Heerlijk thuis Handig voor vakantie-trips Geen statiegeld Geen breuk it Koelt sneller Steeds brouwerij-vers. Alleen verkrijgbaar bij

Allerhande | 1964 | | pagina 3