„Wat eten we vandaag?" u Albert Heijn EN DIT IS DE 'GROENTEMAN' die het hun vertelt Glazen potten gaan eruit k i Brief van SIN1 uit Spanje FRED FLINTSTONE Wilmdd MARKO f. 2,98 l/óL y I ZUURKOOL 3 Gerecht uit Jamaica ZUURKOOL 4 Een stem uit duizenden STEM? TIENDUIZENDEN HUISVROUWEN LUISTEREN NAAR GOED BEKEKEN door P. W. Russel E1 HEINZ® MINESTRONE LINZEN SOEP Heinz Wat zijn de voordelen? DE Een surprise die het „doet" Het spinnen TIJDELIJKE AANBIEDING Nu 2 flessen voor OCTOBER 1963 ALLERHANDE JVfEEM I n nu „N° 'OU mevrouw dat is dan sa men: twee kroppen sla en een bloem kool, dat isse eh De prijs van de groenteman gaat verloren in een mu ziekje, maar tien duizenden huisvrou wen in Nederland hebben weer een ideetje gekregen over het ,,wat eten we vandaag". En de kans is heel groot dat er diezelfde avond op een flat aan de Hilversumse Comelis Evertsenstraat sla of bloemkool terechtkomt op het bord van de heer Kees de Wolf. Mevrouw Hermien de Wolf-Van der Horst luistert, net zo als al die Nederlandse vrouwen, ook tien keer per maand naar „De Groenteman". Want van mevrouw De Wolf wordt ook verwacht, dat ze 's avonds iets op tafel heeft staan voor haar man en haar twee zoontjes van drie en (bijna) vijf jaar. landse vrouwen aan „hun" Groenteman schrijven. Dat va rieert van „Groenteman, dat re cept heb ik vanochtend niet goed verstaan, kunt u het me nog eens schrijven" tot en met „Groenteman, u zei gisteroch tend iets over worteltjes, maar mijn moeder maakte ize altijd als volgt klaar" en dan komt een hele uitleg. Dezelfde zaken Uhad al door wat voor de hand lag: de heer Kees de Wolf is ..De Groente man". Met plezier, mag ik zeggen, want wie met hem over dit veelheluisterde radioprogram ma praat spreekt met een en thousiaste man. Hoe oud zou die Groenteman toch zijn, heb ik eens een kennis aan mijn vrouw horen vragen. Ik weet nu het antwoord: d'e Groen teman is vijfendertig jaar oud. Er zijn mensen die denken, dat hij zijn dagelijkse boterham be legt via een tuinderij of een groente- en fruitzaak, maar die mensen moet 'ik teleurstellen. Want De Groenteman is iemand die werkt bij de afdeling Geva rieerde Programma's van de Avro. Hij is ook iemand die de programma's maakt die we ken nen als „Dieren 'in en om het huis" en hij is ook alweer degene die alles weet van het nieuwe ra dioprogramma dat we sinds de vierde oktober kennen: „Bij de thee en bij de tijd". U ziet het, de 'heer Kees de Wolf houdt zich toch vast aan zaken die vrouwen interesseren. Ideale man GOED, goed, de kreet mag waar zijn, Aat de televisie de radio voor een deel het terrein heeft afgesnoept. De Groenteman hoeft voor dit alles voorlopig geen angst te koesteren. Natuurlijk, de tv zendt niet zo vroeg uit, is uw commentaar. Akkoord, maar er is nog iets. Welke man kent niet de met een 1 lichte zucht uitgesproken vraag van zijn vrouw, zo tegen de avond gesteld: „Wat zullen we morgen eten?" En hoe weinig mannen Zijn dan bereid diep mee te denken en het zpeken naar een antwoord te vergemakkelijken? Kijk, de heer Kees de Wolf moet wat dat aangaat voor on telbare vrouwen een ideale man zijn. Want hij helpt bij het ant woord geven op die vraag. IAE avond voor de uitzending krijg iik elke keer van het centraal Bureau voor de tuin bouwveilingenfin Nederland het laatste nieuws per telefoon", vertelde me de heer De Wolf. „Welke groente er het meest wordt aangevoerd, welke groen te het laagst in prijs is, enfin, u kent de tips. Om negen uur 's morgens is de uitzending, maar om kwart over acht soms tegen half negen hen ik nog met de tekst bezig. Ja, ja, die teksten schrijf ik zelf, de ge gevens komen van dat Bureau." „Dat op het laatste moment werken geeft natuurlijk de nodi ge spanningmaar het maakt het programma zo actueel mo gelijk, en daar hebben de luiste rende dames toch het meeste aan, nietwaar? Ik kan op die manier inhaken op het allerlaat ste nieuws en ik kan dus reke ning houden met het weer van die ochtend. Dat is belangrijk voor zo'n programma", aldus Kees de Wolf. Natuurlijk, als het voor de ze vende dag achterelkaar giet, ais het kil is wel, dan wordt er in menig huis weer gedacht aan zuurkool. Wat zegt die Groente man die ochtend? Misschien wel, dat de zuurkool er is, maar vre selijk duur en dat de andijvie zo goedkoop is sinds gisteren en ge weldig geschikt is voor stampot. Misschien juist wel, dat de sla ineens zo is opgeslagen, maar dat de zuurkool goedkoop is. Zakken post HOE lang zou iemand dat Groen teman-programma kunnen doen, dacht ik en vroeg er de heer De Wolf naar. „Kijk, er zjjn twee zaken: het schrijven en het spreken van het programma", begon hij. „Wel, het schrijven van De Groente man doe ik nu, es kijken, elf of twaalf jaar. Vroeger was mijn vader de sprekende Groenteman en ik maakte de tekst. Maar sinds anderhalf jaar spreek ik de tekst ook, spéél ik dus De Groenteman." Sinds anderhalf jaar, ja. En voordien was de vader van Kees de Wolf die sprekende adviseur van „wat eten we vandaag". Pre cies, de heer Henk de Wolf, nu de adjunct-directeur van de Avro en sindsdien ook geen Groente man meer. Tien jaar geleden begonnen op de afdeling Jeugduitzendingen van de Avro, daar zijn vrouw Her mien van der Horst leren kennen, nu een figuur van wie geen enke le Nederlandse vrouw kan zeggen: Nog nooit gehoord. Want de zakken post bewijzen het; de brieven die de Neder- EEN POND runder- poulet en trek er een weinig sterk geconcentreerde bouillon van, ongeveer een halve liter Neem een ons champignons en blancheer ze in een beetje wa ter met citroensap. Natuurlijk heeft u de champignons van te voren duchtig gewassen. Was anderhalf pond zuurkool met koud water en knijp ze goed uit. Snipper een flinke ui en laat die in anderhalve lepel bo ter glazig worden en voeg er dan de zuurkool bij onder voortdu rend roeren. Roer gedurende een minuut of vijf. Zet de zuur kool op een laag pitje. In een andere pan smelt u een half ons boter en roert er een half ons bloem door, als dit mengsel mooi glad geroerd gaat onder voortdurend roeren het champignonvocht in de pan tot een heerlijk gebonden sausje wordt verkregen, waar zich ook de champignons in bevinden. Giet de saus over de zuurkool en roer goed. Het geheel behoort nu .smeuïg te zijn. Neem een goed sluitende pan en breng daarin de zuurkool over. Giet er zoveel van de bouillon bij dat de zuurkool vochtig ge noeg is. Al het vlees gaat mee. In de pan gaat verder een lau rierblad en wat peperkorrels. Breng de inhoud van de pan aan de kook en laat verder ge durende een uur of twee sudde ren. Af en toe roeren en contro leren of het vochtig genoeg Zonodig op smaak brengen met wat extra zout en peper. Even voor het opdienen gaat er een tiende liter zure room door. Breng het gerecht nog even aan de kook en dien het gloeiend op. U serveert het met kleine pikan te flensjes. (Flensjes met zout en En u begrijpt het mis schien al wel: dit exotische ge recht stamt uit Rusland. TAE VERPAKKINGSTECHNIEK ontwikkelt zich met sprongen. Het wordt zowel de klant als de winkelier steeds gemakke lijker gemaakt. Zo zullen de glazen potten, waarin rolmopsen gemarineerde haringfilets werden verkocht ge heel verdwijnen. Zij zullen plaats maken voor plastic doosjes die afgedekt worden met een doorzichtig plastic folie-deksel. In de winkels van Albert Heijn zal men deze nieuwe, frisse, aantrek kelijke verpakking binnenkort zien verschijnen. hijzelf eens noodgedwongen en ook wel als proefneming gedaan. Geen druppeltje ging verloren; de witte doos was nog even ongerept na een dag dragen bij lichaams temperatuur als des morgens. Zulke krachtproeven hoeft een verpakking van haringen meestal niet te ondergaan in de praktijk van het dagelijkse huisvrouwenle ven. Dan komt het neer op reuk- vrij, lekvrij vervoer van de winkel naar huis en het wegbergen in de kast in afwachting van het ge bruik. „Groenteman" Kees de Wolf is blij met die brieven. Hij zegt het niet zo. maar uit alles blijkt, dat ze voor hem een van de bewijzen zijn, dat zijn rubriek tienduizenden een dienst bewijst, nuttig is, veel beluisterd wordt en in trek is. Gewoon naar school AGEETH SCHERPHUIS «ven bijpraten NOG Kees, de „Groenteman"35 jaar oud. >'n programma, waar voor de Nederlandse vrouw haar radio niet zou willen mis sen? Het is niet zo moeilijk om erop te komen. A g e e t h Scherphuis is de gast- vrouwe en het programma heet „Even bijpraten" eens in de veertien dagen, op maandag ochtend van elf tot twaalf uur. Ja, ja, even bijpraten doet Ageeth Scherphuis, die eigen lijk mevrouw Ageeth Sprenke ling heet. paald niet dat een vrouw voor al als ze getrouwd is alleen maar te maken heeft met de pro blemen in en rond haar keuken. Maar Robert hééft nu een keer op een gegeven moment een warm voorhoofd als hij uit school komt en Annelies had gisteravond 37,7. En dan zijn die kleine wenken plezierig, want een huishouden draait niet via het buitenlands overzicht, maar wel als Robert geen verhoging meer heeft morgenochtend weer gewoon naar school kan Begrijpt u wat ik bedoel? Voor geen geld UW daarom heeft ,J2ven bij- praten" daarom heeft Ageeth Scherphuis zoveel men sen die naar haar luisteren. We gens die „handige dingetjes". En „De Groenteman" wegens die elke dag weer terugkerende vraag die alle registers van elke vrouw doet opentrekken om tot wat fantasie bij het eten te ko men. Ik wil maar zeggen: daarom zitten wel tienduizenden vrou wen 's avonds geboeid naar de spannende toestanden te kijken die de heer Paul Cox meemaakt, maar daarom óók zouden ze voor geen geld hun radiootje willen missen. En dat was eigenlijk alles wat ik wilde zeg gen. llllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Huis-, tuin- en keukenproble men? Jawel, maar zijn die eigenlijk niet van enorm belang? Is het niet veel belangrijker te weten dat een kind een aspirien tje veel gemakkelijker verwerkt met een slok melk dan met wa ter dan op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen van het programma van de Amerikaanse ruimtevaart? Begrijp me goed: ik bedoel be- Tijdelijk een gratis blik bij inzending van 3 wikkels van HEINZ soepblikken '£oncentr**r4' "WöeBtro»*0 EN AARDS PARADIJS in de Caribische zee met veel mu ziek en verrukkelijke dansen, dat is Jamaica, en daarbij past dan ook een bijzondere salade die het zeer pittige met het zoete combi neert. Iris-salade ]}JEEM EEN SLAKOM en wrijf i wanden en bodem in met een teentje knoflook. Doe dat duchtig. Meng vervolgens in de ze kom: driemaal zoveel olijf olie (als kruidenazijn) met ge noemde azijn, wat zout, vrij veel peper, rode paprikapoeder en roer duchtig. In deze saus gaat daarna: een flinke eetlepel heel klein ge sneden groene paprika, een eetle pel klein gesneden verse rode pe pers, een eetlepel klein gesneden groene olijven (zo verdwijnt met een de eventuele pit) en een eet lepel fijn gesneden zoetzure pickles. Alles goed door elkaar roeren en met een bord op de kom een tijdje laten staan. Op individuele bordjes maakt u een bedje van mooie slabladen, goed gewassen, met de hand ge droogd en vooral niet gesneden, van de nerf ontdaan of op een andere manier slecht behandeld. Op dat bed van slabladen legt u vervolgens een paar plakjes to maat (zonder vel) en op ieder plakje tomaat gaat een schijfje hardgekookt ei. Het kleurenspel is er al! Over tomaat met ei- schijf strooit u met losse hand wat grof gehakte amandelen. En u legt wat blokjes banaan op ie der bord. Ten slotte giet u wat slasaus uit de kom over de in grediënten die op de borden lig gen. Direct erna serveren! Casselerrib. Een ons of acht Casselerrib ln dikke plakken gesneden zet u met koud water op en laat ze, tegen de kook aan, in een half uur gaar trekken. Anderhalf pond zuurkool wast u met koud water, knijpt ze goed uit en zet ze met een weinig water op. Voeg een stukje boter bij, evenals een goed glas moezel- of rijnwijn,- een paar peperkorrels en een halve ui. Deze laatste in zijn ge heel. Laat de zuurkool een half uur koken. Dat geeft u de tijd om van de vers gekookte kilo aardappelen een smakelijke puree te maken. U weet wel: door de zeef draai en. er kokende melk en een goed stuk boter bijvoegen en ditmaal vooral géén nootmuskaat. Leg de puree in een rand op een schaal, vul het binnenste op met de zuur kool, leg er dakpansgewijze de plakken Casselerrib op en geef er botersaus bij. Iets om van te smullen! En kunt u beslist niet zonder die nootmuskaat in de pu ree, wel roer ze er dan maar doorheen.... DE GLAZEN POTTEN van vroe ger (ze zijn er nog wel de gelijk al zullen ze langzamerhand moeten verdwijnen) hadden aller lei nadelen. Daar hoeven we niet lang over uit te weiden. Een der nadelen was het statiegeld die eeuwige rem op een prettige, vrije handel, zou men bijna kun nen zeggen. Een ander nadeel was het gewicht. Nog een nadeel was de breekbaarheid. Dan zat men met de moeilijke deksels vaak en met het probleem van het stapelen. Flessen of potten laten zich niet gemakkelijk sta pelen: zij vragen daarom veel ruimte. Ook in de keukenkast of in de kelderkast. Nienwe vinding niT alles nu wordt, met één slag, verholpen door de nieuwe vinding die o.a. toegepast wordt in de Nederlandse Visconserven- fabriek NECO in IJw.uiden, (de grootste fabriek in haar soort in ons land). Daar is men over gegaan tot een nieuwe verpak kingsmethode. Deze berust ge heel op het principe dat de ver pakking licht moet zijn, wegge gooid moet kunnen worden na het gebruik, vrij is van statie geld en volledig waterdicht ofwel lekvrij moet zijn. Men gebruikt daartoe een Ame rikaanse „sealing-machine". Daar in worden de doosjes met haring filets voorzien van een luchtdich te, hermetisch-afsluitende plastic laag, en wat bepaald niet moge lijk was met een pot haring filets: men kan er als men dat wil een hele dag mee in zijn binnenzak lopen. Dat heeft, aldus vertelt een der bedrijfsleiders van de NECO ons, Half-conserven conservenindustrie verwerkt vol-conserven en half-conser ven. De eerste soort komt in blik en is vrijwel onbeperkt houdbaar. Van deze conserveringsmethode is het steriliseren een onderdeel. Bij half-conserven wordt niet ge steriliseerd. Daarbij wordt slechts gebruik gemaakt van azijn, zout, kruiden en wat suiker. De schoon gemaakte haring (en met welk een ingenieuze machine gebeurt dat!) komt enkele dagen in een azijn- zoutoplossing te liggen en ver werft daar de eerste „ingemaak te" smaak. Daarna verhuist hij met wat broertjes in het plastic doosje en krijgt dan een veel ver fijnder bad; daarin spelen smaak- prikkelende kruiden, wat suiker en dergelijke een grote rol er daar krijgt hij zijn fijne gemari neerde smaak. Met andere woordert: de ge marineerde haring is beperkt houdbaar. Dat is bekend. Er is geen sterilisatie toegepast. Dat betekent dat, bij het marineren de grootste voor zorgen inzake zindelijkheid etc. moeten worden genomen. Niets vergt zulk een voortdu rende aandacht voor de rein heid als het marineren. Dat men bij de NECO in dat opzicht de DE visconservenindustrie is afhankelijk van de vang sten. Dat betekent dat zij moet wachten op het bin nenvallen van de vissers schepen. Komt er een lading binnen, dan moet men in staat zijn de vis zo snel mo gelijk te verwerken. Dat voor het marineren van haring bijv. de vis niet vers genoeg kan zijn, behoeft geen be toog. Bij de NECO komt het wel voor dat een vangst binnen het uur van de treiler in het blik zit! Verser kan het al niet. Deze snelheid van verwer ken is natuurlijk alleen mo gelijk als men beschikt over een snelwerkend machine park. Haring die binnen komt wordt, zoals spreekt, niet meer met de hand schoongemaakt. Daarvoor beschikt men over grote ma chines; elk dezer machines kan per uur 7000 haringen geheel „inmaakklaar" ma ken. Bij de NECO komt het neer op 35000 haringen per uur. De machines ontkoppen de haring, ontstaarten hem ver volgens, snijden hem open, verwijderen de ingewanden en wassen hem. Daarna gaat hij in zijn marinadebad. Wat de plastic verpakkingen aan gaat waarin hij nu in de A.H. winkels zal verschijnen: na een marinadebadje van drie dagen gaat hij daar defini tief in. strengste eisen stelt, behoeft geen betoog. Het feit van de be perkte houdbaarheid noopt tot koel bewaren en consumeren binnen een bepaalde termijn. De doosjes die NECO voor Albert Heijn vult met haring en rol- mops zijn daarom dan ook voor zien van een datumstempel en de aansporing: Koel Bewa- r e n! Een brief van sinterklaas persoonlijk, op briefpapier en in een enveloppe van de goedhei ligman zelf, compleet met postzegel van het land van de kindervriend, afgestempeld ln Madrid, die ver rassing kan een ieder zijn kinderen, vrienden of kennissen rond het feest van 5 december bereiden. Albert Heijn maakt dat mogelijk. In iedere (.Albert Heijn-winkel of -SuperMart is voor een klein be drag (50 ct.) een speciale Sinter klaas-enveloppe met bijbehorend Iprivé-briefpapier van de Sint te TY7ILMAAAFred Flintstone slaat keihard op de voor- deur en honderdduizenden Nederlanders zijn in hun ka mer weer getuige geweest van de avonturen van deze mo derne holbewoner. Wie is Fred Flintstone we bedoelen: van wie is de stem van Fred? Welnu, van een grootvader die drie getrouwde zoons en vier kleinkinderen heeft. Zijn vrouw noemt hem Alan en de buren zeggen: „Dag meneer Reed". RADIOMAN ALAN REED is de man die Fred Flintstone aan een eigen stem heeft geholpen. Zeg ergens in New York „Alan Reed" en in negen van de tien gevallen krijgt u een ant woord dat bestaat uit de titel van een radioprogramma. Waarom? Omdat Alan Reed meer dan dertig jaar voor de radio heeft ge werkt en omdat hij zo'n „gevraagde stem" had, dat er weken waren waarin hij in vijfendertig verschillende Ame rikaanse radioprogramma's te horen was. Vandaar dat ,fieel Amerika" de stem van Fred Flintstone kent. WORSTELAAR En om het allemaal wat in gewikkelder te maken: eigen lijk is de stem van Fred Flint stone weer niet die van Alan Reed, omdat er geen Alan Reed bestaat, maar wel een Teddy Bergman die „Alan Reed" als artiestennaam koos en met die naam faam verwierf. In New York werd Teddy Bergman geboren en hij ging er als alle jongens heel gewoon naar school. Daarna werd het de Academie van Dramatische Kunsten en ook dat was nog niet zo erg bijzon der, wamt daar gin gen meer jongelui naar toe. Ook zijn colleges aan de Co lumbia Universiteit onderscheidden hem niet van de anderen, evenmin zijn werk als journalist. Maar wat wel vreemd was: de stem van Fred Flintstone, de man die iedereen meneer Reed noemt en die Bergman heet, werd kam pioen zwaargewicht worstelen. NAAR DE FILM Ja, Alan Reed is een man uit de showbusiness van de oude stempel, want we moeten bijna een kwart eeuw terug om te ontdekken, dat hij al in 1939 zijn eigen „Blubber Bergman Show" had. Met de Amerikaanse top- sterren van toen stond hij op één lijn; dagelijks kwamen de verzoeken van de verscheidene radiostations om in een program ma op te treden. En daar kwam de grote stap; over naar Hollywood. Alan Reed intussen vader van drie zonen die Alan junior, Stephen en Christopher heten ging voor de film spelen. Het was inmid dels 1043 geworden en tiendui zenden Nederlanders hebben hem ongetwijfeld gezien in een film als „The Postman Always Rings Twice" zonder te weten uiteraard, dat hier de toekom stige Fred Flintstone aan het werk was. PEPERDEIJR Grootvader Reed is intussen eea zakenman in zeer goede doen geworden, mèt zijn eigen onderneming die hij de „Alan Reed Enterprises" noemde en die reclamefilmpjes maakt voor bioscopen en commerciële tele visieprogramma's, waarvan de Amerikaanse zakenwereld bij voorbaat weet: „Ze zijn peper duur, maar wei bijzonder goed." „Zolang ze dat van me zeg gen, gaat het jou ook niet slecht", is een uitspraak van Alan Reed tot zijn vrouw Fi- nette, ergens in de moderne boerderij die het echtpaar be woont. En de stem van Fred Flint stone? Een bijverdienste voor Reed? Ja. natuurlijk, maar hij had die bepaald niet nodig. „Ik vind Fred Flintstone zo'n heerlijke figuur dat ik het gewoon niet kon laten toen ze me vroegen", zegt Flint- stone-Reed-Bergman. Dezelfde man die ook drie voornamen heeft: Fred, Alan en Teddy. koop. De afzender hoeft niets an ders te doen dan de brief of het gedicht of welke 5 december-cor- respondentie dan ook te schrijven en „Sint" zorgt voor de rest. En veloppe met brief van de Sint gaan samen (ongefrankeerd) in een an dere enveloppe, die, nu voorzien van een 12 ct.-postzegel aan het volgende centrale adres moet wor den gezonden: Postkantoor Sint Nicolaas, Postbus 629, Haarlem. In de brief mag verder niets bijgeslo ten worden. Sint Nicolaas, aan wie Albert Heijn de helpende hand reikt, zorgt er voor dat de brief van dit cen trale adres in Haarlem naar zijn hoofdkwartier in Madrid wordt ge zonden. Daar worden de Spaanse postzegels er op geplakt, door de Posterijen afgestempeld en op, nieuw naar de gewenste bestem ming in Nederland verzonden. En dat is dan de grote verrassing voor wie rond pakjesavond een echte Spaanse brief ontvangt, een echte brief van de Sint persoonlijk. In verband met douanebepalin gen in Spanje moet de Sint Nico- laas-enveloppe open zijn. Op het postkantoor te Madrid wordt de enveloppe echter gesloten en van de originele frankering en stem pels voorzien. Aan één voorwaarde moet strikt worden voldaan: de brieven moe ten uiterlijk 21 november op het centrale adres in Haarlem gearri veerd zijn. Ten slotte, om misverstanden te voorkomen: deze brieven zijn niet bedoeld om verlangens en bood schappen aan de Sint zelf door te geven. Het leuke van deze brie ven is juist, dat men zijn kinderen, vrienden of kennissen op 5 decem ber met een brief van de Sint verrast. Wat toch is dat spinnen van uw kat? Heeft het te maken met een gevoel van welbehagen? Of is het onrust? In ieder geval is het een gezellige eigenschap van uw huisgenoot (e). Er zijn katten die als zij, wegens een ingreep, in handen zijn van de chirurg, nóg monter spinnen. Lange tijd is het spinnen een raadsel ge weest. Tot men ontdekte dat de kat de beschikking heeft over twee stemspleten. Dus zoiets als twee stembandjes die éénstemmig trillen. Zodra echter elke stem band afzonderlijk gaat trillen, ont staat een soort tweestemmigheid. Volgens sommige geleerden ver oorzaakt de z.g. bovenste stem spleet de falset of kopstem er de onderste de normale stem, Mauwen, zegt men, is een trillen van de onderste stemband. Het doffe grommen en het „brullen' zijn produkten van de bovenste stemband. Waarom de kat spint? Dat zal pas duidelijk worden als zij eens gaat spreken. Hebt u al eens Griekse wijn geproefd? Dan is hier uw kans. De AH-inkopers hebben de hand weten te leggen op een speciale partij rode Griekse tafelwijn. Het is een eerlijke, prettig drinkbare wijn, lichtrood van kleur, iets pittiger van smaak dan de normale landwijnen 12% alcohol), bijzonder goed passend bij vlees gerechten. Eer. mooie gelegenheid om uw wijnkenqis weer wat te verrijken! Rode Griekse Tafelwijn (dat is nog geen 20 ct. per glas) WIJNKOPERS SINDS 1887 W

Allerhande | 1963 | | pagina 3