HOOPVOLLE VERWACHTINGEN DOOR NIEUWE AANKOPEN O 'M v |T«lf ^/margarine 46 Albert Heijn -- „DE JEUGD HEEFT PRIMA KANSEN" Oefenmeester Höfling eist volle inzet ZUURKOOL IN 'N NIEUW. JASJE" Albert Heijn Fondant Borstplaat TABLEAU DE LA TROUPE Albert Heijn introduceert Gratis Luxe Italiaanse Theedoek //f J fFwm "f i - Speciaal voor fijnproevers Nfo Gold Queen edel margarine-alleen bij SEPTEMBER 1963 ALLERHANDE fat zal Feijenoord doen,dit seizoen? Nog steeds en weer richt zich de belangstelling van de voetballiefhebbers op Feijenoord, de machtige volksclub uit Rotterdam» Zuid. Geen won der, want het seizoen 1962/63 zal in de herinnering voortleven als het Feijenoordseixoen. Niet door de resultaten in de competitie maar door de strijd om de Europacup die de gemoederen in binnen- en buitenland bezighield. De grote vraag is nu: wat zal Feijenoord doen, dit seizoen? In dit artikel wor den de kansen deskundig afgewogen. OEFENMEESTER Noberto Höfling - 39 jaar MASSEER Gerard Meijer - 26 jaar -V. -i :|j R. Bennaars 32 j. (14-10- 31) R. Kreyermaat 26 j. (14-10-'36) u J |v"lp W J§ G. Bergholtz 24 j. (29-8-'39) Hans Kraay 28 j. (25-4-'35) F. Bouwmeester 23 j. (19-5-'40) P. Kruiver 25 j. (5-I-'38) Henk Groot 25 j. (22-4-'38) Th. Libregts 22 j. (4-l-'41) 1 Guus Haak 26 j. (17-4-'37) C. Moulijn 26 j. (15-2-'37) C. v. d. Gijp 32 j. (l-8-'31) C. Veldhoen 24 j. (6-4-'39) r» J. Klaassens 32 j. (4-9-'31) Eddy Pieters Graafland 29 j. (5-l-'34) p G. Kerkum Chr. Feyt 32 j. (17-12-'30) 28 j. (6-10-'34) Totaal aantal contractspelers 30, onder wie 4 jeugdcontract- spelers. TJOE ZAL FEIJENOORD, alom bekend van de daverende suc- 11 cessen in de strijd om de Europa-cup, dit seizoen reilen en zeilen? Wat gaat het worden? De Rotterdamse club vestig de in de transfer-periode weer een nieuw record, gelijk in het verleden al zovele records vergruizeld werden. Het kocht van Ajax Henk Groot voor niet minder dan een kwart mil joen, een aankoop die voor Nederlandse begrippen exhorbitant is. Het trok international rechtsback Guus Haak van A.D.O. aan voor een bedrag dat niet ver onder de twee ton schommelt en het verzekerde zich, toen Andries van Dijk niet als reserve-doelman wenste te blijven en naar Xerxes vertrok, van de steun van Chris Feyt, de kundige doelman van Willem II uit Tilburg. De Feijenoordaanval, het moet gezegd, was de zwakke stee van het team, dat vooral in zijD defensie de stevigheid van een rots bezit. De combinaties waren soms wonderlijk schoon en vol verve, doch de afwerking liet te wensen over en men hoopt in de koop van Henk Groot thans een nieuwe stimulans verkre gen te hebben om tot het scoren van de zozeer begeerde doelpun ten te komen. Problemen UET IS TYPEREND dat jongelui met middelbare schoolopleiding, die komen solliciteren, vaak vragen: hoe zijn in dit bedrijf de promotiemogelijkheden? Bij het verdere gesprek blijkt dan, dat zij op hun 30ste jaar een topfunctie willen hebben. De heer F. Brandsma, personeelschef bij Albert Heijn N.Y. lacht even. „Toch", zegt hij dan, „zit er een groot gevaar in die mentaliteit. Ik wijs de jongelui, die kersvers van de HBS komen er dan ook altijd op, dat zij zich verkijken op de verhoudingen in de maat schappij. Omdat zij over het hoofd zien, dat juist en vooral na hun 30ste jaar de promoties in het bedrijfsleven normaal zijn". OVER DE SAMENSTELLING van het elftal hebben velen zich reeds de hersenen gepijnigd en zij mogen gerust weten dat ook vele van Feijenoords vroede vaderen meegeprakkizeerd hebben teneinde de juiste formatie te vin den, de New Look voor 1963/64. Kon men K e r k u m, die voor al in het afgelopen seizoen door zijn voorbeeldig werk en door zijn prachtige captaincy aller ogen op zich gericht zag, zo maar passeren? Moest men Krui- ver, Van der Gijp, Bergholtz, Bennaars, Bouwmeester, noem maar op, er naast zetten om Henk Groot zijn plaats te geven? Nu de competitie intussen is losgebarsten en Feijenoord zijn samenstelling wellicht heeft ge vonden, is er misschien nóg geen zekerheid omtrent de pre cieze formatie. Met een groep van veertien tot zestien spelers van klasse, is het moeilijk een definitief team te creëren daarom neem ik aan dat de nieuwe oefenmeester, de Roe meen Noberto Höfling bekwaam als hij is, zijn troe ven stellig niet op één of twee spelers heeft gezet. De voorhoede kan in velerlei va riatie opereren met spelers als Bergholtz, Bouwmeester, Kruiver, Van der Gijp. Bennaars, Groot Moulijn en Hordijk. Bij die spe lers zijn evenwel enkele, die de dertig gepasseerd zijn en dat houdt dan ook in de mogelijkheid dat Bennaars en Van der Gijp eerlang het veld zullen moeten rui men voor de jongere generatie, al is daarop nu nog geen peil te trek ken. In de halflinie beschikt men over Klaassens, Kraay, Kreyer- maat en Libregts, in de achter hoede over Kerkum, Haak en Veldhoen, met als sluitsteen Eddy Pieters Graafland en onder dit respectabele aantal internationals leeft stellig nog steeds de begeer te deel uit te maken van het keur- team. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig en de Feijenoorders wisten en weten meteen waaraan zij toe zijn. Höfling zegt het heel duidelijk: „Ik ben waarschijnlijk de best betaalde oefenmeester, jullie zijn waarschijnlijk de best be taalde Voetballers. Maar no blesse oblige, en het is mijn en jullie taak in het nieuwe voet balseizoen de duizenden en dui zenden toeschouwers, die ko men om iets goeds te zien, in derdaad iets goeds te geven. Dat is de heilige plicht van een ieder. Niemand, die zijn gulden of zes gulden voor een plaats- kaart in het Stadion betaalt, mag teleurgesteld naar huis gaan omdat jullie niet goed speelt. Hij heeft zijn toegangs kaart gekocht voor een goed schouwspel en daarop heeft hij recht. Dat jullie dit goed voor ogen houdt!" De kansen niets deed Benfica dit seizoen een machtige greep naar hem toen men in Lissabon vernam dat Feij enoord met hem in contact was getreden, doch Höfling wimpelde het Benficaanse verzoek met een naïef doch zuiver gebaar af met de mededeling: „Ik sta in verbin ding met Feijenoord en no blesse oblige." Ziedaar de uit spraak: adeldom verplicht, een uitspraak, die hij ook de Feijen oorders duidelijk heeft gemaakt. Voor hem geen Coen Moulijn, geen Eddy P. G. Voor hem geldt alleen: gelijke monniken, gelijke kappen en meer dan bij iemand anders geldt voor hem de slogan van Shakespeare: what's in a na me. Geen heldenverering, maar nuchtere zakelijkheid gespeciali seerd in en door zijn voetbalvak, waarvan Feijenoord, als het zich zijn taak bewust is, opnieuw de mooiste vruchten kan plukken. Als de voortekenen niet bedrie gen en dat moge dan tevens mijn eindconclusie zijn gaat Feijenoord een goede competitie tegemoet, waarvan ik hoge ver wachtingen koester. Natuurlijk, het zijn slechts veronderstellingen, waarvan in de praktijk wellicht Moeilijkheden Men zit bij Feijenoord, geloof ;k, eerder met de nieuwe moei lijkheden: welke speler moet er buiten gehouden worden en wie zal op wiens plaats staan. Maar goed. voor alles is eeh oplossing te vinden en oefenmeester Höf ling, die zijn naam eer aan doet en bijzonder hoffelijk is doch daar aan een grote gestrengheid paart en die zijn voetbalvak tot in de puntjes verstaat, zal heus wel tot de juiste samenstelling komen, al gaat daarmede dan misschien eni ge tijd zoek. Die Höfling, overigens, hield zijn inaugurele rede, zijn maiden speech, bij Feijenoord eind juli en daarbij gaf hij al meteen duide lijk blijk van zijn intenties. „Jullie, jongens, zo sprak hij en ik eten uit dezelfde pot, de pot die de schone naam Feijen oord draagt. En in die pot mag door niemand, maar dan ook door niemand gespuwd wor den". Hoe staan nu de kansen van Feijenoord ten aanzien van een nieuw landskam pioenschap? De verwachtin gen van velen zijn beslist niet pessimistisch, zelfs dreigt men zich hier en daar aan al te euvel opti misme te buiten te gaan. Natuurlijk, gezien de aan weinig terechtkomt. Nooit immers mag vergeten worden dat voetbal een spel is waarvan een voetbal kenner als zijn oordeel velde: ,,De onzekerheid van het spel is tevens zijn grootste bekoring", een wijs heid die in de vele jaren van King Soccers veelbewogen leven steeds weer opgeld heeft ge daan. En mag aan die Grote Be koring dan niet eens een verwach ting ten onder gaan? Het voetbalseizoen is begonnen en velen verwachten er met be trekking tot Feijenoord het aller beste van, ook ik. Maar laten we eindigen met deze uitspraak, die wellicht iets heeft van een Del phi's orakel: 't Is all, 't is all in the game! PHIDA WOLFF jr. Dit artikel is voor de aanvang van de competitie geschreven. De start van Feijenoord was niet zo best, twee nederlagen, tegen G.V.A.V. en D.W.S. De derde competitiedag bracht echter de overwinning op D.O.S. Het begin van de opgaande lijn? We weten het niet en zeggen met Phida Wolff jr. „lts all in the game!" Redactie AllerHande. IN deze opstelling kwam Feijenoord dinsdag 13 augustus j.I. in het Sta dion tegen het Spaanse Zaragosa uit. Hef behaalde een 2—1 overwinning, vooral door een in topvorm spelende Moulijn, een voortreffelijke Henk Groot en een als rechtshalf uitsteken de Bennaars. Dit team kwam voor de rust in het veld; na de rust wer den Kerkum, Kreyermaat en Van der Gijp vervangen door resp. Kraay,, Bouwmeester en Kruiver. De hier ge publiceerde foto geeft de volgende spelers aan en wel van links naar rechts: STAAND: Kerkum - Bennaars - Haak - Pieters Graafland - Klaassens en Veld hoen. KNIELEND: Bergholtz - Kreyermaat Van der Gijp - Groot en Moulijn. Er wordt tegenwoordig veel aan beroepskeuzevoor lichting gedaan en dat is bijzon der waardevol. Maar hoeveel aandacht ook aan de jonge solli citanten kan worden gegeven en welk scala van hulpmiddelen te genwoordig voor beroepskeuze voorlichting aanwezig is: de jon ge man of vrouw die een beroep gaat kiezen, moet een behoorlijke dosis zelfkennis en zelfkritiek heb ben. Hij mag zichzelf niet op een zijspoor als lijdend voorwerp ran geren, maar bij de beroepskeuze voorlichting moet hij zelf als ac tief meewerkend voorwerp optre den. Het gaat immers in eerste instantie om hemzelf! „Heeft alleen de jongen of het meisje met middelbare schoolop leiding tegenwoordig nog kans van slagen in de maatschappij?" „Dat zou ik niet graag willen beweren", antwoordt de heer Brandsma. „Wel is het van groot belang, en daar kan niet genoeg op gehamerd worden, dat de jon gelui hun Ulo- of HBS-opleiding afmaken. Maar het zou verkeert zijn om te stellen dat alleen een H.B.S.-er de kansen krijgt. Er zijn tegenwoordig zoveel moge lijkheden in het bedrijfsleven. En het is daarbij herhaaldelijk ge bleken dat iemand met Ulo-di ploma, en beschikkend over be hoorlijke kwaliteiten en een juis te instelling, uitstekende resulta ten weet te behalen. De school opleiding is immers een basis, waarop men verder moet bouwen en zichzelf ontplooien. Laat ik mij nu eens beperken tot een bedrijf als Albert Heijn zegt de heer Brandsma. „Dan zien wij dat de verscheidenheid van de bestaande functies bij AH en de mogelijkheid van uit breiding daarvan, vandaag aan jongeren alle mogelijkheden biedt. Als zij tenminste werken met inzet van al hun krachten en als zij blijken te beschikken over de vereiste capaciteiten." Voor verschillende functies bij AH, aldus de heer Brandsma, is een middelbare-schoolopleldlng gewenst. Zowel ln de verkoop als daarmee verband houdende func ties. Maar wij beseffen dat alleen een diploma geen enkele garantie geeft voor een juiste vervulling van de opgedragen taken. Kwali teit en instelling van de jonge krachten spelen een zeer belang rijke rol. Zelfs de man of vrouw die ln het verleden alleen lagere school heeft gehad en later heelt bijgestudeerd, kan zich ontwikke len tot betere functies. Dat houdt ook verband met de specialisatie in het bedrijfs leven, die tal van nieuwe func ties en nieuwe mogelijkheden opent. Ook in het AH-concern is dat het geval. Daar zijn vele mogelijkheden op het gebied van de verkoop, de organisatie, in de administratie en in allerlei an dere specialistische functies. Daarover geeft de personeels afdeling vanzelfsprekend gaarne inlichtingen, aldus de heer Brandsma. Met name ook aan degenen, zo wel jeugdig mannelijk als vrou welijk personeel, dat een toekomst wil opbouwen in de AH-Super- Marts of in de andere zaken. Het bedrijf telt circa 370 zaken over het gehele land, dus er is keus genoeg. Voor jongere meisjes lig gen er mogelijkheden als caissiè re, medewerkster op bijvoorbeeld een vleeswarenafdeling of in ande re afdelingen van de winkels. Voor ouderen leidinggevende functies. Voor jongens die een baan in de verkoop ambiëren ligt de start meestal in een der zaken, waar zij moeten beginnen met volledige kennis op te doen van alles wat er op het gebied van de winkel sector te doen is. Allround krach ten kunnen hier een prims toe komst opbouwen te meer daar het kruideniersbedrijf in Neder land zich in snel tempo ontwik kelt naar een ander niveau. Vroe ger werd het kruideniersbedrijf wel eens genoemd als een uit wijkmogelijkheid voor de minder intelligente jongeman, die op school niet goed mee kon komen. Was dit toen reeds een verkeerde mening, vandaag is en wordt nog steeds bewezen, dat deze sector van het bedrijfsleven hogere eisen stelt dan ooit tevoren. 'TOT DE WEINIGE produkten die bij Albert Heijn nog op winst van Henk Groot moet de traditionele manier, dus in de aanval aan kracht heb- onverpakte toestand, werden verkocht, behoorde tot voor ben toegenomen. Hoogst waarschijnlijk zal ook de uitstekende training van de oefenmeester, die inderdaad heel wat in zün mars heeft en Feijenoord wel eens nieuwe roem zou kunnen bezorgen, eerlang zyn vruchten afwerpen, doch zaak blijft het niettemin dat de rood-witten minder nonchalant omspringen met doelrijpe kansen, een mis vatting, die in vele vorige wedstrijden telkenmale en kort de zuurkool. Maar zelfs voor deze meest eigene van al le vaderlandse gerechten is daar nu een eind aan gekomen. Na jarenlange onderzoekingen is men er nl. thans in ge slaagd, zuurkool zodanig voor verpakt in de winkels te krij gen, dat de consument dit zo veel gevraagde artikel nu in de meest ideale vorm krijgt. Albert Heijn heeft als het ware aan de wieg gestaan van de ver pakkingsindustrie voor zuurkool. Reeds vier jaar geleden werd een begin gemaakt mei het bestude ren van de mogelijkheden op dit gebied. De traditionele manier overduidelijk aan het lichtivan zuurkoo'.verkoop volgens het £ra(j bedieningssysteem beantwoordde De training van de laatste we ken is zwaar, bijzonder zwaar ge weest. Er waren dagen dat er steeds enkele uren geoefend werd en Noberto Höfling ver zuimde beslist niet zijn oefeningen geleidelijk op te voeren en moei lijker te maken. „Niet het spelen van een wed strijd is moeilijk, de training is moeilijk, zeg maar zwaar, doch juist door die zware training wordt het wedstrijdspelen een aardigheid Eew begrip „Feijenoord", zegt hij, „is een begrip in de nationale en inter nationale sportwereld." Niet voor smaak en sappigheid betreft, beschermd tot het moment van consumptie en bovendien de grootst mogelijke hygiëne tijdens het verpakken biedt. Het hele produktieproces van de AH-zuurkooi-in-nieuwe-stijl is ove rigens een voorbeeld van moder ne, hygiënische aanpak. Het be gint eigenlijk al wanneer de kool nog maar net van het veld is. Dè kool, dat wil dan zeggen de Succes-kool, die in de vroe ge herfst geoogst wordt of de Deense witte kool, die iets later tot rijpheid komt. Beide voor zuurkool zeer geschikte kool soorten worden verbouwd in de Streek, het van oudsher beroem de centrum voor de koolverbouw in de kop van Noord-Holland. In de fabriek wordt de kool „ingedraaid", d.w.z. van alle niet bruikbare delen ontdaan. Dat al les gebeurt mechanisch: in een speciale machine wordt de kool gepeld, m.a.w. van het buiten blad ontdaan, en vervolgens door middel van een boormachine ont- stronkt. IN DE BAKKEN meer aan de modernere ver koopmethoden (zelfbediening) en was niet aangepast aan de heden daagse verkoopruimten als Su- perMarts en Zelfbedieningszaken. Tro„, Toen de plasticverpakkingsmid- °e schone kool wordt vervol- delen hun intrede deden in de Sens gesneden en lnde lebriek verpakkingsindustrie, werd al opgeslagen m. gedeeltelijk in de spoedig duidelijk dat deze ver- 5 gnond verzonken, betonnen bakken pakking ook voor zuurkool mo-ilook wel .zuurkool Rut ten ge- gelijkheden bood. Tenminste als ÏÏ?C?„' aan bepaalde voorwaarden zou kunnen worden voldaan. Voor waarden op het gebied van kwa liteit, smaak en hygiëne. ALTIJD VERS Dat is na jarenlange proe ven nu eindelijk gelukt. Er is een polyethyleen-verpakking Dirt verrukkelijke smaken Vour fijnproevers - smelt op de tong - frisse vruchtensmaken en de prijs. aangenaam voordelig doosje uitsluitend chocolade en mokka tot echte zuurkool plaatsvindt. In deze 12 tot 15 ton grote bakken, waarin een constante tempera tuur van 12°C heerst, worden de voor het verzuren noodzakelijke zouten aan de kool toegevoegd. De kool blijft ongeveer drie tot j vier weken in de bakken, totdat i zij geheel is verzuurd. Tijdens het proces wordt zij dagelijks ontwikkeld, die een constant om Piet half uur gecontroleerd goede kwaliteit en versheid op zuurgraad en kwaliteit. garandeert, die zuurkool in Zodra de kool die smaak en haar volmaakte vorm, wat kwaliteit gekregen heeft dat er van een optimale verzuring ge- sproken kan worden, wordt ze in roestvrije, afgesloten contai ners geladen en naar de verpak- kings-machine getransporteerd, waar zij in haar polyethyleen- pak wordt gestoken. LUCHTDICHT Dat gaat als volgt in zijn werk: in de verpakkingsmachine wordt de kool door een weer roestvrij stalen cylinder geperst en op vo lume afgesneden, terwijl het sap dat tijdens het persen dreigde verloren te gaan, wordt opgevan gen en onmiddellijk weer warm toegevoegd, zodat de kool niets aan sappigheid inboet. Achter de cylinder is een uitmonding met daaraan bevestigd de dan nog on gevulde polyethyleen-hiuLs, waarin de zuurkool wordt geperst, op maat wordt afgesneden en lucht dicht wordt afgesloten. Opdat de zuurkoolsappen niet kunnen in werken op de verpakking is de ze ten slotte aan de binnenkant bedekt met een zuurbestendige laag. Het resultaat van dit alles is een produkt dat qua kwaliteit, smaak, hygiëne en verpakking aan alle eisen voldoet en dat door haar bijzondere eigenschap pen (licht verteerbaar, smakelijk en gemakkelijk klaar te maken) haar reeds vertrouwde plaats op het wekelijks menu ten volle ver dient. Q^een Kwaliteit AA gevitamineerd PER PAKJE Gold Queen, een nieuwe margarine voof mensen met v.erfijnde smaak. Gevitamineerde Gold Queen in een edele AA-kwaliteit. Pure gezondheid, pure smaak, makkelijk smeerbaar. Gold Queen, een lekkere, verfijnde margarine. 47 X 70 cm. Op elk pakje Gold Queen en Silver Queen vindt u een spaarzegel. BIJ inlevering van een volle spaarkaart (gratis in uw AH-wlnkel» met 60 Gold- of Silver Queen spaarzegela krijgt zo'n frisse, fleurige luxe theedoek ca-*, deau! Met prachtige dessins, dichtgeweven in moderne kleuren. Vindt u ze als theedoek to mooi? Gebruik ze als wandversiering bijv. ia de kinderkamer. Makkelijk: U maakt uw kenzR uit de serio theedoeken in een AH*Wlnkel. U levert do volgeplakte spaarkaart bij de kassa in en u neemt de gekozen theedoek meteen mee. Makkelijker kan niet!

Allerhande | 1963 | | pagina 5