grillo HARPOL ed 4 OOG-MAKE-UP IS EEN KWESTIE VAN WENNEN f. 1.65 Tijdelijk gratis''--- dikke stofdoek bij Pledge &0y£0voordeelpak ZIJ KAN LACHEN Vier methoden Eexx vrouw iV\ Jaarbeurs- nieuws MELLONA en ADELSHOEVE Alleen actief HARPOL geeft u zó'n intens schoon toilet! Vraag naar kolen-convectors daalt sterk NEEM ZO'N Een uitkomst in blik MEE OPREIS! COfSO CAMPING MARGARINE ALLERHANDE Advertentiepagini Wie het regelmatig doet, voelt zich „kaal" zonder DE MODE STELT hur el- sen. No eens kijkt de I vrouw uit een mat gelaat de I wereld in, dan weer blijkt zij I roze en stralend te moeten zijn. De adverteerders hebben I voor al die tinten de fraaiste namen. De frisse, roze tint keet de ,,Outdoor-Iook", het frisse gezichtje van de buiten lucht; de donkerder tinten op maak hebben vaak Oosterse namen en het behoeft geen be toog dat Egypte (en Cleopa tra vooral) er een niet geringe rol in speelt. En dan zijn er nog de kleurtjes die zomers het gelaat moeten kenmer ken; dan speelt de zon een j rol(letje) mee en de goudglans van de huid die door de zon I beroerd is, het bruin van een I mooie zonnebrand, het éven- t Ln tlge-van-veel-buiten-zijn-in - I de-zon, dat alles moet mee wor- I den „vertaald" in de naam (en natuurlijk In het produkt) dat de adverteerders aanbevelen. Wie er een studie van maakt zou alleen al op de naamgeving i de produkten der kosmeti- I sche industrie kunnen promo- veren tot doctor. De grote mode van deze tijd I is het sterkgemarkeerde oog; de wimpers moeten goed aan gezet worden en mogen nooit kleurloos zijn en de oogleden dienen ook een accent te krij gen. Dit kan ofwel een kleur accent zijn dat het gehele ooglid bedekt ofwel een fijne i lijn vlak boven de wimpers. I Dit laatste kan in gevallen dat men zich, zeer onopvallend, toch wil verfraaien, gemakke- lijk toegepast worden. Nieuw produkt Wat het laatste nieuws aan gaat: er is een nieuw produkt op de markt (en in vele Super- I Marts van AH) verschenen. Het is de vloeibare wenkbrauw make-up. Deze vloeibare ma- ke-up, die met een penseel- I tje wordt opgebracht, is veel gemakkelijker dan het wenk brauwpotlood. De zogenaamde Eye brow Make-Up (van M a x Factor) zit in een prettig flesje dat men eerst even moet schudden; dat een kwestie van één keer het flesje omdraaien. Dan de dop eraf en deze dop als paletje ge bruiken om het penseeltje in te dopen. Afstrijken langs de rand en vervolgens gewoon aanbrengen langs de natuur lijke inplant van de wenkbrau wen. U zult zien hoe fraai die wenkbrauwen gevormd zijn! Wat nu dat schaduwen van de oogleden aangaat dit: u moet er even aan wennen. U moet er thuis eens rustig voor de spiegel mee gaan experimen teren. U zult zien dat het een- I voudig een wonder bewerk stelligt! Heb moet met mate en goede smaak gebeuren. Hoe het gaat Men moet beginnen met een kleur oogschaduw die past bij de kleur van uw ogen. Nu brengt u wat van deze Eye Shadow (Max Factor) op het bovenste ooglid en strijkt het dan voorzichtig met de vin gertoppen naar de buiten kant. U ziet onmiddellijk het verschil! Nü nog de wimpers aanzetten! Dat I moet met de kin flink om- I hoog, met mascara veel wat dikker nu en u bent klaar. U bent een ander mens I geworden! Wie eenmaal ge wend is aan deze opmaak zal zich er zonder „kaal" voelen. Want de kleur van de ogen krijgt meer diepte; I de pupillen spreken duide- j lijker en de „spiegels van de ziel" hebben een geheel I nieuw, eigen accent gekre- gen. De oogopslag is boeien der geworden, charmanter. De prijs Is zo'n grapje duur? vraagt u. Welnee: oogschaduwstift is al te krijgen vanaf 3.80; mascara, waarmee men dus de wimpers aanzet en ze langer doet lij ken en dikker ook koopt men vanaf ƒ2,95. Vloeibare wenk brauw make-up, dus dat nieu we middel dat het wenkbrauw- "17IER METHODEN om de ogen op te maken, getoond door vier wereldberoemde Franse fotomodellen. Elk is naar eigen ge- laatsvorm en karak ter opgemaakt. De kleuren van zowel de vloeibare wenk- brauw-make-up als de oogschaduw pas sen geheel bij de kleur der ogen en deze ver lenen een heel apar te. modieuze schoon heid aan het gelaat. kenmerken zijn Ook de vorm der eigend voor donker wenkbrauwen kan typige vrouwen men met de vloei-meisjes. bare Eyebrow Make - Up geheel naar de eigen ge- laatsvorm op-pense- len. Voor jonge ge zichtjes kan een wenkbrauwvorm als de meest linkse wel aardig zijn. De donkere Omlijs ting die de ogen van het model daarnaast Rustig thuis voor de spiegel DE BLIJDE glim lach die boven staande juffrouw ons toont Is een gevolg van het feit (dat is heel duidelijk!) dat zij gebruik maakt van een handig middel voor de make-up: een zogenaamde Crè me Pnff. Deze is al geruime tijd in de handel (ook verkrijg baar bij Albert Heijn) en hU heeft bepaald een omwenteling te weeggebracht in de methoden der schoon heidsverzorging: in de Crème Puff (van Max Factor, de meest-verkochte ter wereld) zit alles wat een opmaak vraagt. Men kan met be hulp van de elegant- verpa'ite Crème Puff in een ogenblik èlles doen wat nodig is om het gezicht te ver fraaien. Prijsverlaging Een ander prettig punt is dit: de prijs dezer Crème Puffs is verlaagd. Ze kostten eerst 4,75 en 5,25 en zijn nu verkrijg baar voor 3,75 per vulling. Deze nieuwe vullingen hebben de zelfde Inhoud als de bekende blauwe doos jes van Max Factor maar ze zijn nu een voudig verpakt in een cellofaan zakje en een Het blonde model, tweede van rechts, heeft hooggewelfde wenkbrauwen en sterk-aangezette wim pers alsmede een goed geaccentueerde ooglid-tint. Deze past ook nauwkeurig bij de kleur van haar ogen -en geeft daar door een aparte diep te aan de blik. Rechts ziet men hoe, door middel van een tamelijk smalle lijn, vlak boven de wimper, ook een boeiend accent ver kregen kan worden. Hier zijn de wenk brauwen kort om hooggebogen en ver tonen een zekere ruigheid die bepaalde gelaatsvormen ka rakter verleent en een eigen charme. De hier toegepas te schoonheidsmidde len zijn alle van Max Factor en verkrijg baar in vele AH-, perMarts. kartonnen, omhulseitje (een doosje). Bij aan koop van een set van twee vullingen krijgt de koopster een mooie luxe spiegel- doos met een dons er bij cadeau. Dat óók verklaart de glim lach van bovenstaan de juffrouw! potlood geheel vervangt, kost 4.75 en u doet er „eeuwen" Wimperspiraal Er is trouwens nog een heel mooi apparaatje ook te krij gen; een wimperspiraal. Het is Max Factor's „Mascara Wand"; het is een „machien tje" waarmee u, heel slim, de mascara op kan brengen; vul lingen erin kosten 3.80. U ziet: dat zijn nu allemaal geen bedragen om van te schrik ken. Zeker als u in aanmer king neemt dat u er, als door een wonder beroerd, een heel andere, een heel nieuwe, mo dieuze verschijning door wordt. Een nieuwe persoon lijkheid. Probeer het eens- het is maar heel even oefenen en wennen! Een vrouw zoals u. Een vrouw met een gezin. Een zuinige huisvrouw, die om een échte Lola vraagt, omdat ze de beste afwasborstel wenst, die er ls. Maar ze let op het brandmerk ln de kop en op de rode band om de steel, want daaraan herkent ze de enige échte Lola. Lola ls de énige afwasborstel, goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen ALG8MENB VERKOOP UNIX N.V. AMSTERDAM Natuurlijk Zuiver natuurlijk Uw droom- verwarming staat op de Jaarbeurs H-plan centrale-luchtver- warming: terecht grote be langstelling voor uniek sys teem. UTRECHT. Millioenen hebben de afgelopen strenge en langdurige winter erva ren, wat het betekent om bij een temperatuur van -15 gr. Celsius in een huis te wo nen, waarvan alleen het woonvertrek verwarmd is. Volkomen begrijpelijk dat steeds meer toekomstige bewoners van een nieuw te bouwen eengezinswoning, flat, maisonnette of bunga low voor hun nieuwe woning geen convector kopen waar mede alleen het woonver trek verwarmd kan worden. Hun belangstelling gaat uit naar het H-plan centra- le - luchtverwarmingssys- teem. waarbij in de praktijk gebleken is dat zelfs bij de strengste kou het hele huis heerlijk verwarmd is. Dus heel wat anders dan meer- kamer-verwarming, waar- Kolen centrale-verwar ming voor slechts 1000 gul den omgebouwd tot vol automatische oliestook. UTRECHT. Voor de tienduizenden bezitters van een kolen c.v. installatie brengt de Jaarbeurs goed nieuws. Wie kolen stookt wil tot moderne oliestook over gaan. om voorgoed verlost te zijn van het kolen i sjouwen en asla ledigen, i Bovendien zijn de hoge ko- ]~~r>r''-"n er de oorzaak van, dat van goedkoop ko len stoken geen sprake is. Voor een complete olie stook c.v.-installatie is men doorgaans 5 a 6000 gulden kwijt. Een uitgave, die al leen voor de zeer wel ge stelden in aanmerking komt. Op de Jaarbeurs kunt u op stand 3101, Croe- selaan, Julianaverdieping kennis maken met de Roc ket vol-automatische olie- stookinstallatie, die met ke tel- en kamer-thermostaat en tank geleverd wordt voor 1000 gulden geheel ge ïnstalleerd. Reeds meer dan 5000 Rocket c.v. installaties staan tot volle tevredenheid in Nederland in gebruik. Zij die een kolen c.v. heb ben, doen er verstandig aan op de Jaarbeurs een bezoek aan de Rocket- stand te brengen. De AH-Camping-- Prijs-courant komt deze maand weer Alles wat vuil is, wordt weer fonkelend en schitterend schoon met briljant schoonmaakmiddel Geprepareerd met krachtzeep Roestwerend Onmisbaar voor het hele gezin 1001 gebruiksmogelijkheden 5 st. 0.85 ft. 10 st. 1.45 Gezinsverpakking I 18 st 2 45 overal verkrijgbaar llllllllllllllllllllllililllllllllllliUliillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllliilllllll mede alleen enkele vertrek ken verwarmd kunnen wor den. En die bovendien vrij kostbaar in aanschaf is. De aanschafkosten van het H- plan systeem vormen name lijk een hoogst interessant aspect. Men betaalt geen 5 6000 gulden, maar slechts 2000 gulden voor de gehele installatie. Terwijl de brand stofkosten slechts een frac- j tie hoger liggen dan die van j een convector, waarmede alleen het woonvertrek wordt verwarmd. Namelijk 300 h 400 gulden per jaar. Het advies dat wij elke huis vrouw zouden willen geven is: maak een uurtje vrij en ga op de Croeselaan op Stand 3101 Julianaverdie ping uw DROOMVERWAR- MING zien. Hoenson heeft niets te verbergen. Op de Jaarbeurs werd ten gerieve van U een compleet huis op gebouwd, waarin het H-plan systeem in zijn geheel is te bewonderen. En wat U be treft: al hebt U het mooiste of het duurst ingerichte huis, zonder goede verwar ming is van een gezellig ho- me geen sprake. Op de Jaarbeurs ziet U het ant- 1 woord waarop U en elk an der gezin al jaren hebben gewacht: H-plan verwar- ming voor het hele huis en voor iedere beurs! de beste koffie ter wereld Harpol valt niet „zomaar" in het water! Strooi actief Harpol 's avonds in de closetpot. Terwijl u slaapt, gaat Harpol alle onge rechtigheden te lijf. Overal - ook daar waar een borstel niet komen kan - weekt Harpol vuil, vlekken en aanslag los. Doodt hetalleziek- tekiemen. En als u 's morgens doortrekt, hebt u het veilige ge voel: mijn toilet is onberispelijk en... „gastvrij"! Ja, Harpol, dat is moderne hygiëne! in het „kleinste kamertje" bewijst uw helderheid In plastipak (bevat méér Harpol) produkt ook verkrijgbaar in normale bus f *1,45 - extra grote bus f2,75 en Desinfecteert* Rapport Kolen en Staal Ge meenschap zegt: kolenge- bruik over tien jaar tot een vierde gedaald A'dam. De feiten wij zen het uit: er is een sterke daling aantoonbaar in de verkoop van kolen-convec- tors. Zonder twijfel heeft de afgelopen strenge en langdurige winter het zijne bijgedragen aan de duide lijke wending ten gunste van de oliehaard. Deze win ter leerde immers op pijn lijke wijze, dat er maar weinig hoeft te gebeuren, of er is een acuut tekort aan goede kolen. Met als ge volg, dat menig gezin ge durende de afgelopen win- - ter korte of lange tijd in de kou heeft gezeten. Voorts bleken de kolenprijzen om hoog te gaan, een onont koombare zaak voor wie weet, dat 60 pet. van de in Nederland verbruikte huis brandkolen geimporteerd worden. Menigeen heeft zich dan ook „arm" ge stookt. In de derde plaats is gebleken dat tie kolen- convector, zelfs al heeft hij een enorme warm te-ca paciteit, niet in staat is om ieder vertrek warm te stoken. Aangezien de meeste kolenconvectors naast een overmaat aan stralingswarmte een te kort aan convectiewarmte geven, bleken talrijke wo ningen met een groot raamoppervlak en wonin gen die tochten, met kolen niet warm te stoken. Het gevolg is geweest dat zelfs menige kolen-convector ka pot gestookt werd, met alle reparatiekosten van dien. Bovendien heeft de strenge en langdurige win ter nog weer eens extra be wezen, dat kolendamp gemakkelijk kan optreden. Aangezien men de levens gevaarlijke koolmonox- yde niet onmiddellijk ruikt is dit een uiterst hachelijke zaak. De wereldvoorraad aan olie is daarentegen ruim voldoende voor de eerstvolgende honderd jaar. De toevoer van olie voor de consument is ook gedurende de strenge win ter geen probleem geweest. Er is daarom alle reden om aan te nemen, dat de omwenteling in de huisver warming ten gunste van olie in versneld tempo een feit zal worden. Men ver wacht dat in 1980 dus over een jaar of 15 het kolen gebruik nog slechts 10 pet. zal be dragen. Warmte-deskundi- gen hadden de omwenteling in Nederland van kolen op olie al eerder verwacht. Dat hij niet eerder geko men is, vindt zijn oorzaak in het feit, dat nieuwe in dustriële producten enige ontwikkelingstijd behoeven. De eerste oliehaarden wa ren daarom soms van slechte kwaliteit. Vooral klachten over koude voeten, roeten en hoge brandstof kosten deden zich vaak voor. Dit heeft de markt beïnvloed en de meeste fabrikanten schakelden weer over op de fabricage van kolenconvectors. On der hen was echter één uit zondering: Hoenson! Hoen son voorzag, dat de olie- haard eens zou zegevieren en bouwde zonder onder breken voort aan zijn pro duct. Aldus deed Hoenson een schat van ervaring op, hetgeen leidde tot een thans unieke oliehaard, die technisch aan alle gestelde eisen voldoet en die dan ook de meest verkochte van Nederland is. Op de J aarbeurs staat uiteraard ook deze Hoenson oliehaard. Om precies te zijn: op Stand 3101. Croeselaan, Ju lianaverdieping. Met klem willen wij U aanraden de ze stand te bezoeken. De Hoenson oliehaard die dank zij het gebruik van de originele Rocket zelfreini gende branderpot het sto ken zo'n 20 tot 25 pet. goedkoper maakt dan zelfs met de beste kolenhaard. De Hoenson oliehaard met Gerichte Warmte, waar door zonder het gebruik van ruisende en kostbare elec- triciteit verslindende venti latoren, dezelfde heerlijke vloer- en stralingswarm te wordt verkregen als bij een kolenhaard. De Hoen son oliehaard met de Roc ket Wonder Kolen die U nooit hoeft te vernieuwen en die U hetzelfde gezelli ge roodgloeiende kolenvuur geven als bij een kolen- baard. De Hoenson olie haard, die U met één luci fertje aansteekt, zodat het gebruik van aansteeklon- tjes, spiritus of papier ach terwege kan blijven. De Hoenson oliehaard die veel minder schoorsteentrek no dig heeft dan een kolen haard, zodat met een Hoen son practisch elke schoor steen voor oliestook in aan merking komt. Dit techni sche en architectonisch bo vendien zeer geslaagde uni cum te zién, te zién bran den, te voélen branden, is na een kille winter die van geen ophouden weet, een hartverwarmende ervaring. Illllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Een toepasselijk cadeau een grote, zachte stofdoek van le kwaliteit gratis bij Pledge! Pledge maakt schoon, gl an6t en beschermt terwijl u afstoftmetéén! Slechts f3.95 per grote spuitbus JOHNSON&XWAX NEDERLAND N.V Wat een heerlijk gemak is dat! Corso Camping .Margarine. Want die is speciaal in blik verpakt. Voor wie zorgeloos wil gemeten. Corso Camping Margarine. Voor een vlotte vakantie-kampkeuken, zènder de rompslomp van bcwaar-problemcn! Corso Margarine om buiten lekker te eten. Corso Camping Margarine in blik. Schoon en handig. Met bovendien (bijzonder praktisch!) een extra deksel van Handig, gemakkelijk èn voordelig INHOUD 2x4 BORDEN HEERLIJKE SOEP, ZÓ KLAAR. NEEM EEN VOORRAADJE BLIKKEN MEE-^ s 0M 00K BUITEN LEKKER TE ETEN inurnmm

Allerhande | 1963 | | pagina 4