denk even na voor u uw boterham smeert HET ABC VAN DE Brandstof probleem! 3 3. Nieuw! VITOL IS GEZOND-HET HOUDT UW BLOEDVATEN SOEPEL rijstpudding Een vrouw waardebon van 42 cent RARITEITEN KABINET Paimekoeken Mississippi-race BEAR BRAND -mm BEAR BRAND DELFRITE ideaal frituurvet DE FIJIS FIMiMD FRANKRIJK neemt toch de proef met de nieuwe KOFFIE ^INE BONE*, .'eMpp£LM0E5 voor aankoop van één blikje Verzekering dekt de schade Warmte ALLERHANDE FEBRUARI 196S (Advertentie) fas eft Oir drugs ,vttgnaa Daar kunnen mlllioenen men- sen over meepraten die, toen gevoerd Ts met" "de"RÖokét net alge lopen winter zo'n 1SC zelfreinigende branderpot. om en meer vroor, door het dat de Rocket de enige bran- enorme gebrek aan kolen in derpot ter wereld is: risico van sterke roetvormlng, vervuiling en het verstopt ra ken van de oliehaard. In de dagbladen hebt U kunnen le zen dat de afgelopen winter haardbrandolie (petroleum) ook schaars werd. Huisbrandolie, gasolie en dieselolie zijn echter in onbeperkte hoeveelheden leverbaar. Koop daarom al leen een oliehaard als deze uit- Hoevee! gezondheid haalt u uit uw boter vloot? Weet u dat boter, dat margarine voor 't grootste deel uit verzadigde vetten bestaan. En dat u daarnaast ook on verzadigde vetten nodig heeft om levenslustig en energiek te blijven, om uw bloedvaten soepel te houden? Gezonde onverzadigde vetten vindt u in Vitol. Want Vitol bestaat voor 80 uit kostelijke zonnebloem- en maisolie. Met Vitol vijf keer meer onverzadigde vetten dan de gewone inhoud van. uw botervloot! fs Morgens Vitol op uw boterham! Maak er een gezonde gewoonte van. Gebruik veilige Vitol bij het ontbijt. Het is altijd prettig smeerbaar (zelfs zo uit de koel kast). En... Vitol smaakt heerlijk! Ervaar zélf dat Vitol een bron is van levenslust en energie» per blikje van.250 gram f,1,06 voldoende voor een hele week gezond ontbijten. CROKLAAN - WORMERVEER de kou hebben gezeten. Met als gevolg dat men in lange rijen zijn beurt bij de br&nd- sioffleahandelaar moest af wachten om aan een portie kolen te komen. Meestal be staande uit 1 of zakjes, ter wijl men er vanwege de strenge vorst zo'n 3 a 4 nodig had. Om nog maar niet te spiretoen over de velen die bij hun kolenhandelaar de deur gesloten vonden. En op oen papiertje konden lezen: Geen kolen meer voorradig! En dan de prljaen! Voor su per anthraoietnootjes 4 betaalt men zo'n 14 tot 15 gulden per mud. Dit komt omdat de Lim burgse mijnen aan de vraag niet kunnen voldoen. Met ais gevolg dat ruim aoV, van de hulsbrandkolen moet worden geïmporteerd en hierdoor de Drijaen voor anthracietnootjes met 20 tot ZS'/i zijn gestegen. Hoe rmen met een kolen-con- vector jaarlijks zo'n 100 tot 200 gulden, aan brandstofkosten lean besparen zoals door sommige fabrikanten wordt beweerd! Is cms dan ook een. raadsel. Nu kan men door middel van een honderddui zenden guldens kostende re- clame-campagne ede men voor het kolen stoken maakt wel beweren dat Gezellige mensen kolen stoken. Maar de afge lopen strenige winter heeft duidelijk geleerd, welk een enorm tekort aan kolen er In Nederland is. In de Volkskrant van 10 november 1062 vraagt men zich af of het nog ver standig is om kolen te stoken en om daar propaganda voor te maken. Al koont men de duurste of de mooiste kolen- convector. als men er bij een strenge en langdurige winter niet zeker van is dat kolen in onbeperkte hoeveelheden le verbaar zijn. zit men nog in de kou! Dan hebben de mil- ÜANNEKOEKEN in alle soorten -1 zullen er letterlijk ingaan als koek... U kunt ze versieren met van al les en nog wat: van het beken de spek met de stroop, via de jam. de suiker, de appelmoes, naar alle mogelijke soorten fruit als aardbeien. kersen, stukjes ananas en abrikozen. En als u toch aan het bakken gaat. vergeet de mogelijkheden niet van de drie-in-de-pan, de havermoutkoekjes, de appel- pannekoekjes en natuurlijk de flensjes als u iéts fijns wilt op dienen. CISKA VERHEUL DEFAAMD ZIJN de raderstoom- -L' boten van de Mississippi; tal loze films spelen zich af op deze romantische platboomde vaartui gen met hun wirwar van balkon netjes, hun hoge pijpen (bevestigd met steunkabels) en hun luister rijke salons (altijd gevuld met gokkers). De Mississippi is een moeilijk bevaarbare rivier en men dient grote kennis van stroombeddingen en de onophoudelijke veranderin gen van de vaargeulen te hebben, wil men er op kunnen varen. Dat maakt de prestatie van de ..Robert E. Lee" en de „Nat chez", beide beroemde boten, des te groter. Zij bestreden el kaar over de afstand van 1218 mijl tussen New Orleans en St.- Louis (dus ongeveer 2000 km De ..Robert E. Lee" won de ra ce in 3 dagen 18 uur en kwam daarmee 6 uur en 39 minuten eer der aan dan de ..Natchez". Er werd bij deze wedstrijd gewed om een miljoen dollar! Het gevaar van snel varen (dus zeer hard sto ken) was in die dagen dat de ke tels gemakkelijk explodeerden; men stookte met hout. Ie die zowel bij gebruik van haardbrandolie (petroleum) als bij gebruik van huis brandolie. gasolie of diesel olie goed brandt. U zit dus nooit in de kou. ook al is het nog zo'n strenge win ter: 2e die U zo'n 30 tot 25"# goed koper laat stoken dan zelfs met de beste kolenhaard: 3e die u zonder het gebruik van ruisende en kostbare electriciteit verslindende vemilatonen van dezelfde heerlijke vloer- en stra- lingswarmte laat genieten ais bij een kolenhaard. Dus nooit en te nimmer lest van koude voeten; le die U door toepassing van de Rocket Wonder Kolen die U nooit hoeft te ver nieuwen van hetzelfde gezellige roodgloeiende Ko lenvuur laat genieten als bij een kolenhaard; 5e die door zijn geringe schoor- steentrek od practised el ke schoorsteen i« aan te sluiten; 6e die U met één lucifertje aansteekt, zodat het ge bruik van ingewikkelde electrische ontstekingen, spiritus, papier en aan- stee-klontjes achterwege kan blijven; 7e die U nooit sohoon hoeft te maken, omdat de Rocket branderpot zichzelf reinigt: 8e die volkomen reuk- en ge ruisloos brandt, öe die geen droge, hoofdpijn- verwekkende lucht veroor zaakt; IDe die geen sterke roetvor- mang geeft, zodat U niet elke dag de ruitjes van de deur hoeft schoon te maken. Wie het bovenstaande leest, li oenen huisvrouwen, die on- hoeft helemaal niet technisch danks alle mogelijke bewerin- te zijn om vast te stellen dat gen dat er geen entkele olie- het bij het kopen van een olie haard voor huiskamerverwar- haard In de allereerste plaats ming voldoet toch een oliehaard om de kwaliteit, constructie en hebben gekocht, het juist ge- uitvoering van de branderpot zien. Tenminste als zij bij het gaat. Maak dus niet de fout kooen van hun oliehaard zo om alleen op een gezellig mo- verstandie zijp geweest om delletie of leuke kleur te let- letten of dit ten. Of op een merk. dat U Rocket garan- toevallig bekend in de oren 'leolaatje aan klink'.. Dan loopt U namelijk de achterziide het risico, tot de tienduizenden an de oliehaard bevestigd zit. huisvrouwen te kunnen gaan Dit is namelijk de enige zeker- behoren die voor hun honder- held dat men een oliehaard den guldens een slechte olie met de originele Rocket zelf- haard van hun handelaar ge- reinigende branderpot gele- 'everd hebben gekregen waar verd krijgt. Is het dan zo be- zii nu steeds klachten over la.-igriik om speciaal daarop te hebben. Als van de tientallen 'etten? Inderdaad! Over o'.ie- merken oliehaarden die er in haarden hoort U immers wel- de handel zijn. alleen bij olie- eens klachten. Vooral over haarden met de Rocket bran- koirde voeten en hoge brand- derpot hel bovenstaande schrif- slofkosten. Dit komt omdat telljk wordt gegarandeerd, dan men een oliehaard heeft ge- moet de Rocket branderpot kocht die uitgevoerd is met wel de beste zijn Knip daarom een brandersysteem, dat niet dit artikeltje uit. Bewaar het deugt. Bovendien branden de goed Neem het mee naar Uw meeste fabrikaten oliehaarcen handelaar als U van plan bent alleen goed. bij gebruik van een oliehaard te kópen. En haardbrandolie (petroleum). let er speciaal op of het rocket Bi1 het stoken van slechtere garantieplaatje aan de achter en dus goedkopere kwaliteiten zijde van cle oliehaard Is aan- olie, zoals huisbrandolie, gas- gebracht. Dan alleen neemt U olie of dieselolie loopt men het geen enkel risico! Nó tovert o één, twee, drie een smulklatr toetje op tafel, mevrouw. Heerlijke, romige rijstpudding Ia bonne mere. Zacht van korrel. Licht verteerbaar. Een traktatie uit de vermaarde Bear Brand keuken. Dat is gezellig. Dat is fijn. Het hele gezin geniet van deze nieuwe, verrukkelijke Bear Brand spécialité. BEAR BRAND Rijstpudding Vervaardigd ia Nederland door V.V.M, NuDspeet voor de lekkerste patates frites Een vrouw zoals u. Een vrouw met een gezin. Een zuinigje huisvrouw, die om een échte Lola vraagt, omdat ze de beste afwasborstel wenst, die er is. Maar ze let op het brandmerk in de kop en op de rode band om de steel, want daaraan herkent ze de enige échte Lola. Lola is de énige afwasborstel, goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen ALGEMENE VERKOOP UNIE N.V. - AMSTERDAM FIJI EILANDEN FINLAND, FRANKRIJK \Y AARSCHIJNI.IJK zult u niet binnenkort naar deze verre oorden vertrekken, alhoewel het klimaat wel iets heel aantrekke lijks heeft. Ananas en kokos zijn belangrijke inheemse produkten. Vandaar dat spinazie in kokos melk een van de typische land- gerechten is. Spinazie in kokosmelk JWEEM GEMALEN kokos en zet ze op in iets meer dan 2 dl melk. Breng de melk en kokos aan de kook, neem de pan van het vuur en laat het ge heel een half uur staan. Daar na knijpt u de kokos met vas te hand helemaal uit en gooit het overschot weg. Neem 750 gram spinazie en dat kan in ons land ook een groot pak diepvriesspinazie zijn. Neemt u verse, dan moet ze goed gewassen worden en goed uitlekken. In de pan gaan dan de spina zie, een theelepel citroensap, zout en peper naar smaak, een ui in uiterst dunne schijven ge sneden en de kokosmelk. Breng alles met elkaar aan de kook en laat het gedurende een minuut of twintig op een laag pitje (wel af en toe roe ren), sudderen. Gloeiend opdie nen. T)E FE«ÏSE KEUKEN heeft een •L' zekere overeenkomst met de Russische uit vroeger tijden. Er wordt veel room (zoet of zuur) in verwerkt, men kent er de„bortch" en de ..blinis" en de bijzonder uitgebreide hors d'oeuvre die een van de vreugden van de Russische keuken waren. Kalfsvlees in gelei "TEN VERRUKKELIJK gerecht. -L' Daarvoor neemt u een mooi stuk kalfsborst, laat het door de slager in stukjes van ongeveer 4 bij 4 cm snijden en zet ze op met zoveel kokend water dat ze net bedekt zijn. Bij water en vlees voegt u een laurierblaadje, een snuifje piment (een mengsel van kruiden kant en klaar verkrijg baar), een paar worteltjes en een eetlepel van de beste kruiden- azijn. Een weinig zout mag niet ontbreken. Kook het vlees zonder deksel op de pan en schuim regelma tig af. Daarna draait u het vuur laag, zet het deksel op de pan en laat langzaam het vlees bo terzacht worden. Is dat moment gekomen dan schept u het vlees uit de bouil lon, die gezeefd behoort te wor den en waar u eventueel nog wat zout en/of azijn bijvoegt. Dat is een kwestie van smaak Laat alles afkoelen. Spoel een vorm om met koud water en giet er wat van de zeer geconcentreerde bouillon in, die dan in de koelkast tot gelei moet stollen. (Als u denkt dat u te veel water gebruikte, kunt u er beter wat gelatine in oplossen, zodat u er zeker van bent dat de gelei mooi pakt.) Zodra de gelei of aspic gestold is, legt u er een paar heel dunne schijfjes wortel op, wat schijfjes hard gekookt koud ei, wat fijn gehakte peterselie. Daarop komt dan de laag vleesblokjes en daar over giet u dan de rest van de bouillon. Zet de vorm weer in de koelkast of anders op een heel koude plaats zodat u de volgen de dag deze geleipudding in zijn volle glorie op tafel kunt bren gen. Om hem te storten houdt u de vorm even in kokend water. In Finland geeft men dit ge recht als begin van het menu te zamen met bietensla en een zeer pikante mayonaise. Eierboter JN FINLAND maakt men eter- wSter t,0>e"de IU .„„„„.J hard gekookte koude eieren als in andere landen: duur. worden gepeld en fijn gehakt (niet al tè fijn). Een weinig bo ter fijn prakken en roeren tot ze wat zacht is. De eieren er met wat zout en peper door wer ken. Ervan genieten met ver se knappende broodjes, dat wil zeggen beslist niet dun smeren, maar gezellige hapjes eierboter en dan stukjes droog brood er bij. WIE FRANKRIJK zegt, noemt de bron van het allerhoogste op culinair gebied. De grootmees ters van de keuken stammen uit het land van Marianne en eigen lijk behoeft niemand hier ver baasd over te zijn. Het land heeft door zijn klimaat, door zijn lig ging. door zijn bodemgesteldheid letterlijk alles bij de hand. Het feit dat het grenst zowel aan de Atlantische oceaan als aan de Middellandse zee, geeft het een verscheidenheid van vissen en schaaldieren die geen enkel ander land kent. Het heeft meren en ri vieren zodat ook de zoetwatervis sen er in alle variaties voorkomen. Men vindt er alle soorten wild. ge vogelte, prachtig vee, de zuivel is er fantastisch vandaar ook de hon derden kaassoorten die men in Frankrijk kan vinden. Dan hebben we nog niet gesproken over de wijnen, de likeuren.... de wonder baarlijke kruiden die in de dalen en op de berghellingen gevonden worden, de groentensoorten, zove le dat men ze nauwelijks op kan noemen. En de meest bepalende factor voor de grootse keuken van Frank rijk ligt stellig wel in de bijzonde re vindingrijkheid van zijn bewo ners, zijn zin voor avontuur ook op dit gebied, zijn gevoel voor maten en verhoudingen, de rijkdom van zijn cultuur en zijn geschiedenis. En toch hoor ik u al zeggen: In Frankrijk hebben we altijd zo slecht gegeten!, met iets van af grijzen in uw stem! En dat kan. Helaas is goed eten in een restaurant in Frankrijk net Bo- I vendien hebben wij in het alge meen de eigenschap van behou- l dend te zijn en dus willen we in Frankrijk ook bepaald „biefstuk met gebakken aardappelen en dop erwten" eten of „croquetten met een boterham". En dat is het nét niet! Ga voor al in Frankrijk eens op avontuur en probeer dingen te eten die u nooit eerder tegenkwam. Het is de moeite waard. Hier zijn een paar voorbeelden. Stoofpaling in rode en witte wijn T AAT BIJ DE VISMAN mooie *-* middeldikke paling uit zoeken en schoonmaken. Het vel er liefst af en de paling in moten gesneden. Rol deze moten door bloem en laat ze even, heel even maar, kleur krijgen in een mengsel van half boter, half olie. Voor zichtig keren, anders beschadi gen ze misschien. Giet wat cog nac van beste kwaliteit in de pan en flambeer de moten pa ling gedurende enkele seconden. Haal de vis uit de pan en leg ze op een voorgewarmde scho tel. In de pan legt u een laag dun ne schijfjes wortel en heel dunne schijven ui. Daarvoor gebruikt u zowel anderhalf ons ui, als an derhalf ons worteltjes. Leg de mo ten paling op dit geurige bedje en giet er de wijn bij. Neem als u een kilo paling heeft: 4 dl zeer goede rode bordeaux en 2 dl van een plezierige, droge witte wijn (het gerecht is dit waard). Voeg er wat zout bij, peper, knoflook teen tje zo groot als een erwt (maar dan fijn gewreven), een bouquet-garni: een half laurier blaadje, een takje tijm, een t,akj( peterselie en een takje selderij, dit alles met een draadje bijeen gebonden. Op groot vuur zonder deksel aan de kook brengen, dek sel op de pan en op een laag vuur gedurende een kwartier laten sto ven. Het lekkerste kopje koffie van de beste koffie ter tvereld De moten vis wederom voor zichtig uit de pan halen en op de schotel, die nog steeds warm behoort te zijn, deponeren, waarna de saus wordt gezeefd en op groot vuur tot de helft in gedampt. Vervolgens wordt de saus gebonden met een meng sel van boter en bloem dat u van tevoren met een vork duch tig door elkaar wreef. U ge bruikt hiervoor 25 gram bloem en 30 gram boter. Met kleine beetjes lost u dit mengsel onder voortdurend roe ren op in de kokende saus, tot u vindt dat deze voldoende gebon den is. Ga even na of u de saus zout genoeg vindt en leg er de moten paling in terug zodat ze nog een minuut of vijf kunnen sudderen. Dit gerecht wordt opgediend met in boter gebakken broodjes die zeer knappend behoren te zijn en verder met champignons die apart in water met citroensap en een weinig zout werden gekookt Dit is een groot gerecht, maar Voor 10 wikkels van deze kostelijke, wetenschappelijk samengestelde kindermenu's ontvangt u (tijdelijk) een ver op zacht vuur in de boter licht bruin; rasp er een ui bij en als de saus mooi bruin is, komen takken bleekselderij, goed schoongemaakt en in stukken van een cm of 3 gesneden erbij. Verder gaan er wat worteltjes in de pan plus een laurierblad, een het is de moeite waard om pa ling eens op deze wijze klaar te maken! Appel (aar l-Ta tin ALOM in FRANKRIJK geniet J)'an fameuze a.p- J d'e. eens d°°r de James kruidnaeeltje, peper en zout naar T a 11 n, eigenaressen van een smaak hotel en bijzonder goede kokkin- Giet er wat water bii en laat n?n SÏaÏS5" K i het gerecht dichtgedekt' geduJtm in een rnnJi «1 f* I,ze geb*kke.n de anderhalf a twee uur stoven, in een ronde platte koperen taart- Een half uur vóór het oodienen tind*" Vn^i" Kb^CHienatl£rlij4k ver" §aan de aardappelen in de pan, 5fJSL" Lf™ pT wer<ï niet te veel, in blokjes gesneden! \orm helemaal bekleed met Zonodig nog wat water erbii en men «n?Uerar?nmt ^,a^°0r ,aat zeker wat zout. De aardappelen men suiker in een klein panne- smoren in de saus gaar. tje onder voortdurend roeren Heel eenvoudie klaar te maken ZS2& men dfvoTm «EtS Smakel«k kanten draait, laat men de sui ker erin lopen, die bij afkoeling zich als een harde laag vast zet. Pas op de vingers niet te bran den! Zodra de caramel helemaal koud geworden is. wordt de vorm rijkelijk met boter besmeerd. Daarop komt een laag goudrei- netten, geschild, goed van het klokhuis ontdaan en in schijfjes gesneden. Strooi er wat suiker over en een vleugje kaneeL Leg er kleine klontjes boter op. Dan weer zo'n laag appelen met sui ker, kaneel, boter en zo gaat u door tot de vorm vrijwel gevuld "Y^EERTIG JAAR geleden liet Mistinguette, de wereld beroemde revue-actrice haar be nen verzekeren voor 500.000 dol lar. Toen zij deze verzekering, in 1952, niet verlengde zei ze: „Er gebeurt eerder iets met de frank dan met mijn benen." Ze had ge lijk. Sonja Henie, de ijsster, ver zekerde haar benen voor 375.000 dollar. Ook handen worden regelmatig verzekerd en dat niet alleen zoals in de Verenigde Staten door typisten. De duurste handen zijn die van de marionettenspeel ster uit Wenen Gertrud Frankel: 300.000 Duitse Marken. Ook Pa- derewsky, de Poolse pianist, die zelfs even minister-president van de Poolse republiek was, verze kerde zijn handen zeer hoog. Een soort W.A. (Wettelijke Aan sprakelijkheidsverzekering) sloten de komieken Abbott en Costello eens af naar aanleiding van het feit dat zich een bezoekster van hun show letterlijk doodgelachen had en zij aangesproken werden voor de schade. Zij namen een verzekering van 350.000 gulden. De meest geliefde man van het na-vorst-tijdperk Tot slot bedekt u de appelen met een dunne laag fei deeg (gemaakt van 125 gram bloem, 70 gram boter, een heel ei, een snufje suiker en een snuf je zout). Dit fraai uitgerolde deeg moogt u net niet op de rand van de vorm vastzetten. De taart gaat vervolgens een half uur in een matig warme oven. De appelen moeten gaar worden en bruin van de caramel. U keert hem op een platte schaal om, zodat de appelen bo ven komen en u geniet ervan ter wijl hij nog lauwwarm is, alhoe wel hij ook koud bijzonder lekker smaakt. Lever met selderij DIT VEEL eenvoudiger y gerecht komt uit de Franse keuken. Laat de slager u voorzien van mooie plakken kalfslever van ongeveer een cm dik. Bak de le- Genezend spek CPEK BEZIT een hoog gehalte aan onverzadigde vetzuren, speciaal aan linolzuur. Door toe diening van linolzuur kunnen ver scheidene ziekten, o.a. het zuige- .yucicu Iingen-eczeem, worden genezen, feuilletée-1 Voor deze ziekten is thans spek met een constant gehalte aan linol zuur, „genezend spek", in de han del gebracht. Televisiekijken en stuipen TN HET KINDERZIEKENHUIS te Birmingham werden de laatste tijd veertien kinderen (leef tijden 814) opgenomen wegens het plotseling optreden van stui pen tijdens kijken naar de televisie. Het beeld, dat men op het tele visiescherm te zien krijgt, bestaat uit zeer snel opeenvolgende licht- impulsen. Deze verwekken in de hersenen van nerveuze kinderen een effect als bij epilepsie (vallen de ziekte). Advies: laatfcde kinde ren vooral niet te dicht op het scherm zitten: de stuipen treden by voldoende kijkafstand niet op. j (Advertentie) in hei hele huis! Dus ook in de slaapkamers, in de keuken, hal. badkamer of douchegelegenheid. Dat wil ie dereen hebben. Door de strenge en langdurige vorstperiode heb ben nu ook in Nederland mil joenen mensen kunnen ervaren dat het ook in Nederland tot over de 15° kan vriezen. En wat het dan betekent om in een huis te wonen waarvan al leen het woonvertrek ver warmd is. Zij die een nieuw te bouwen eengezinswoning, flat. maisonnette of bungalow gaan kopen of huren hoeven hun woning gelukkig niet meer op deze ouderwetse manier te ver warmen. Tenminste, als zij zo verstandig zijn om bij de bouw de eis te stellen dat het H- plan centrale verwarmings systeem in hun woning wordt aangelegd. De aanschafkosten? Néén. geen duizenden guldens. Maar nog geen derde van de prijs die men voor een C.V.- installatie gewend is te betalen En het brandstofverbruik? Zo'n 300 tot 400 gulden per jaar. Ja ondanks dit geringe brandstofverbruik, niet alleen het woonvertrek, maar het hele huis heerlijk warm. Dus heel wat anders dan meerkamerver- warming, waarmede alleen enkele vertrekken verwarmd kunnen worden. Natuurlijk wilt LT alles over het H-pian te weten komen. Als over enkele jaren van woningnood geen sprake meer is, zijn woningen zonder centrale verwarming immers veel minder waard. Accepteer dus geen nieuw te bouwen woning meer zonder centrale-verwarming! Schrijf daarom nog vandaag om gratis toezending van de interessante H-plan brochure. En verzuim niet daarbij te vermelden voor welk type nieuw te bouwen woning (eengezinswoning, flat, maisonnette, bungalow, etc.) U het H-plan systeem eventueel wenst aan te schaffen En wie de bouwer is. Nog verstandiger doet U om op een zondag ra dio, televisie of andere genoe gens een ogenblikje te ver geten. Trotseer de kou en maak een uurtje vrij om een bezoek te brengen aan de Hoenson Showrooms, Keizersgracht 206. Amsterdam. Daar worden nl. elke zondagmiddag om 1.30 uur, om 2.30 uur, om 3.30 uur en om 4.30 uur precies door ver warmingsdeskundigen interes sante lezingen over het H-plan gehouden. En daar kunt U het H-plan in vol bedrijf zien. Ge garandeerd dat U dan net als tienduizenden toekomstige be woners van een nieuwe woning ook voor Uw woning het H- plan systeem bestelt. Omdat U dan beslist geen haard meer gaat kopen waarmede alleen het woonvertrek wordt ver warmd. En omdat U zich niet meer laat wijsmaken dat een goede C.V.installatie duizenden guldens kost. Ruime parkeer gelegenheid is aanwezig! Het blauw-witte uniform van de Engelse marine dat wellicht ook de kleuren van het Nederland se marine-uniform heeft geïnspi reerd, werd uitgekozen door Geor- £e J-I (17271760). Het ontstond omdat de koning het rijkostuum dat in die kleuren was uitgevoerd zo prachtig vond. «fr George Wash ington, de eerste Amerikaanse president, had 188 slaven. Het ïandschrift van de beroemde ro manschrijver Balzac was zo moei lijk leesbaar dat de zetters een overeenkomst met hun baas aan gingen niet langer dan een uur achter elkaar aan het manuscript te werken. Tot 75 eikels heeft men wel eens gevonden in de krop van een houtduif; een andere be vatte 997 korrels gerst. EEN ONGEHUWD PAAR dat sa- -L' menleeft kan in Schotland wettig getrouwd verklaard wor den als de buren verklaren dat zij altijd meenden dat het tweetal al getrouwd was. Dit heet een Mar riage by Habit and Repute, dus een Huwelijk door de gewoonte en roep. «s* Paarden gaan het eerst op de voorbenen staan, koeien echter verheffen zich op de achter poten. #t# Pasen valt op zijn vroegst op 22 maart en op zijn laatst op 25 april. Wie een hard gekookt ei tussen vinger en duim houdt in de lengte dus die kan het niet kapotdrukken. «f» Pas in 1932 werd het ..centrum van de westerse wereld", het Londen- se stadsdeel Piccadilly elektrisoh verlicht.

Allerhande | 1963 | | pagina 4